PDA

צפייה בגרסה מלאה : המלצות למרכיב מנוסה לנעילות ARB באזור המרכז?

בןבן
19-12-18, 07:45
מברר אפשרויות, אנא המלצות הערות ואו הארות ,הכל יתקבל בברכה. סוזוקי גימני .

אבנר ברוך
19-12-18, 07:56
למה אתה מגביל את עצמך לאזור המרכז?
חיסכון בזמן? אתה עלול לשלם על זה ביוקר אחר כך....
הייתי ממליץ לתעדף אחרת את קבלת ההחלטה, קודם תברר מי מתאים לך, אחר כך תאנוס את המשוואה כדי להגיע אליו.
המלצתי - יהודה, מוסך גלקסי בקירית מלאכי.

נדב42
19-12-18, 08:22
אסף הלוי, נמצא במודיעין
סלמן, נמצא בטירה
סער, נמצא בכפ"ס

בןבן
19-12-18, 08:48
למה רוצה מתקין עם נסיון ,מפני שהבנתי שהאמינות של הנעילה הזאת כנראה תלויה באופן ההתקנה. התקנה נכונה זהירה ובעיקר נקיה והנעילה עובדת שנים. התקנה לא זהירה, נזקים קלים לאטמים ,זויות לא נכונות של צינורות בתוך הביצה - מקור לתקלות חוזרות וחוסר אמינות של המערכת.
איך היבואן הנפלד בהתקנות הללו? מישהו עם נסיון שיכול להמליץ?

YoavR
19-12-18, 09:36
קודם כל, האבחנה שלך נכונה. 99.999% מהבעיות של הנעילה נובעות בחוסר הקפדה/בעיה בהתקנה.
זה לא ש ARB חסינים מבעיות, פשוט האבטחת איכות שלהם יעילה מאוד יחסית וסטטיסטית כמות הבעיות במוצר עצמו שואף לאפס.

לא תקבל ממני הפניה למתקין ספציפי אבל כמה נקודות כלליות וחשובות לתשומת ליבך כשאתה הולך לבחור מתקין..

בדוק סביבת עבודה נקיה ומסודרת.
רצוי מאוד שהמתקין יהיה מצוייד בכלי עבודה יעודיים הדרושים להתקנה כגון Dail Indicator (איך זה נקרא בעברית לעזעזל?), ידית מומנט, מפסק דיפרנציאלים שלא רלוונטי לרכב שלך ועוד. מנסיוני דווקא אצל מתקינים וותיקים (יש שיקראו להם גורואים) שעובדים לפי הרגש יש נטיה לתקלות חוזרות בגלל חוסר דיוק ועקביות בהתקנה.
דווקא מתקינים חדשים יחסית או כאלה עם מידה מסויימת של ענווה ואשר מקפידים לעבוד לפי ההוראות המאוד מפורטות של ARB פחות נוטים להסתבכויות.
חשוב שלמתקין יש גישה לספרות ו/או נתוני יצרן הרכב הספציפי מכוון שחלק מנתוני הכוון והוראות ההתקנה לא מסופקים עם הנעילה אלא יש להסתמך על הוראות ונתוני היצרן.
בסה"כ, ברוב האפליקציות ההתקנה לא מסובכת אבל דורשת הבנה, תשומת לב, סבלנות והקפדה על הוראות ונתונים.

היבואן, הנפלד, לא מבצע התקנות.

כל האמור לעיל בלי כוונה לפגוע באף אחד. יש בארץ כמה בעלי מקצוע נפלאים וגם לא מעט חאפרים...

בןבן
19-12-18, 10:17
קודם כל, האבחנה שלך נכונה. 99.999% מהבעיות של הנעילה נובעות בחוסר הקפדה/בעיה בהתקנה.
זה לא ש ARB חסינים מבעיות, פשוט האבטחת איכות שלהם יעילה מאוד יחסית וסטטיסטית כמות הבעיות במוצר עצמו שואף לאפס.

לא תקבל ממני הפניה למתקין ספציפי אבל כמה נקודות כלליות וחשובות לתשומת ליבך כשאתה הולך לבחור מתקין..

בדוק סביבת עבודה נקיה ומסודרת.
רצוי מאוד שהמתקין יהיה מצוייד בכלי עבודה יעודיים הדרושים להתקנה כגון Dail Indicator (איך זה נקרא בעברית לעזעזל?), ידית מומנט, מפסק דיפרנציאלים שלא רלוונטי לרכב שלך ועוד. מנסיוני דווקא אצל מתקינים וותיקים (יש שיקראו להם גורואים) שעובדים לפי הרגש יש נטיה לתקלות חוזרות בגלל חוסר דיוק ועקביות בהתקנה.
דווקא מתקינים חדשים יחסית או כאלה עם מידה מסויימת של ענווה ואשר מקפידים לעבוד לפי ההוראות המאוד מפורטות של ARB פחות נוטים להסתבכויות.
חשוב שלמתקין יש גישה לספרות ו/או נתוני יצרן הרכב הספציפי מכוון שחלק מנתוני הכוון והוראות ההתקנה לא מסופקים עם הנעילה אלא יש להסתמך על הוראות ונתוני היצרן.
בסה"כ, ברוב האפליקציות ההתקנה לא מסובכת אבל דורשת הבנה, תשומת לב, סבלנות והקפדה על הוראות ונתונים.

היבואן, הנפלד, לא מבצע התקנות.

כל האמור לעיל בלי כוונה לפגוע באף אחד. יש בארץ כמה בעלי מקצוע נפלאים וגם לא מעט חאפרים...

ברור ,ותודה על ההדגשות . אתה יכול להמליץ מנסיון בפרטי בבקשה וזה ישאר ביננו .

dormiz69
19-12-18, 10:36
תדבר עם מיכאל, מוסך שרפי 4X4 ביהוד
052-6218006 בהצלחה

asypeer
19-12-18, 12:43
למה ARB? יש אלטרנטיבות לא רעות מסין.
ב4500₪ אתה מקבל נעילה על הרכב עם אחריות.
דווקא בג׳ימני הייתי הולך למישהו שמתעסק רק עם הדגם (זוקילנד, אלירן לוי, מורי, שרפי, צופי, סמי וסוסו..)
לא חסר.

boaz avrahami
19-12-18, 13:31
Dail indicator= חוגן?

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

מוני אורבך
19-12-18, 13:32
פעם, לפני הרבה שנים, כאשר עוד היתי צעיר..
הינו מרכבים את הנעילות לבד.
נכון צריך להתלכלך וללמוד על הרכב ועל ההתקנה.
אבל הסיפוק בסוף היה גדול.
למעשה האתר הזה סוג של נולד מכתבה על התקנת נעילת לוקריט על סמי (האבא של הגימיני)
יש אפילו בארכיון של האתר כתבה כפולה שלי על התקנת ARB קדימה ואחורה על דיסקו.

היום הכל הרבה הרבה יותר פשוט מפעם. כל המידע זמין יש הרבה חברים באתר שיעזרו (גם פיזית)
הגימיני מאוד קטן וקל, פשוט תענוג.
היתי ממליץ לך לפחות לחשוב על הרעיון.

שגיא S
19-12-18, 16:23
מסכים עם מוני שההתקנה הכי טובה תהיה שתעבוד לבד או עם חבר ולפי הספר.

אם בכל זאת אתה מתעקש - אני התקנתי נעילת ARB בג'ימני וגם בסמוראי שלי אצל עמית גלעד שכיום יושב בראשון לציון.
הנעילה על ג'ימני עובדת כבר 5 שנים. בסמוראי 3.

kobiav9
19-12-18, 16:54
צדי - רסטה
עשה לי עבודה על גימני לפני כ-17 שנה לתפארת.

Sent from my iPhone using Tapatalk

נדב ש.
19-12-18, 20:24
Dail indicator= חוגן?

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

מיקרומטר.
ההתקנה אצלי בדיסקו:

122310

YoavR
19-12-18, 20:32
מיקרומטר זה משהו אחר

ariel-ro
19-12-18, 21:42
מיקרומטר.
ההתקנה אצלי בדיסקו:

122310

מתעלק-
ברכבים כמו DISCO עם בית דיפ' מתפרק לגמרי, לא ניתן כבר לקנות מכלול כולל המכיל בתוכו נעילה/יחסי העברה לפי בחירתך?

נדב ש.
19-12-18, 22:16
מתעלק-
ברכבים כמו DISCO עם בית דיפ' מתפרק לגמרי, לא ניתן כבר לקנות מכלול כולל המכיל בתוכו נעילה/יחסי העברה לפי בחירתך?

אפשר לקנות הכל.... בחו"ל....
אני התקנתי נעילות של אשקרופט.

https://www.ashcroft-transmissions.co.uk

asafk
19-12-18, 23:18
מיקרומטר זה משהו אחר
מיקרומטר.
ההתקנה אצלי בדיסקו:

122310אינדיקטור חוגן.

אם מישהו נמנע מההתקנה כי חסר לו אינדיקטור, אני מציע לבדוק ולראות שזה כלי מאוד זול.
או לבוא לשאול ממני (ולהחזיר!! ).

צריך גם מברז (נדמה לי 1/8npt. תסתכלו בספר). כל השאר כלים סטנדרטיים.

אסף.

boaz avrahami
19-12-18, 23:41
הייתי בטוח שזה כלי יקר עד הצהריים ואז הזמנתי אחד שנראה כמו זה שיש לעידו לוריה בכ 26$

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

YoavR
20-12-18, 05:01
כל השאר כלים סטנדרטיים.

אסף.

אסף
בסרנים כמו דנה צריך להשתמש במפסק דיפרנציאלים אחרת אי אפשר באמת ליצר preload על מסבי הדיפרנציאל.
אפשר לייצר בבית עם רתכת, זוג פלטות בריאות, אומים ומוטות הברגה גיבורים.

יואב

boaz avrahami
20-12-18, 07:00
למה הולך מברז?

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

kobiav9
20-12-18, 07:04
למה הולך מברז?

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

קודחים חור בהאוסינג בשביל צינור האוויר. המברז הוא כי שם מבריגים את החיבור של הצינור.

Sent from my iPhone using Tapatalk

בןבן
21-12-18, 12:38
למה ARB? יש אלטרנטיבות לא רעות מסין.
ב4500₪ אתה מקבל נעילה על הרכב עם אחריות.
דווקא בג׳ימני הייתי הולך למישהו שמתעסק רק עם הדגם (זוקילנד, אלירן לוי, מורי, שרפי, צופי, סמי וסוסו..)
לא חסר.
איזה אלטרנטיבות יש מסין? אני מחכה כבר 4 חודשים לנעילה חשמלית סינית דרך צעד ישראלי שעדיין כנראה לא מאושרת , בולסטאר הפסיקו לייצר , TRE סיני יש כנראה פניאומטית אבל במחיר די קרוב ל ARB... אז אם כבר לא עדיף לשים משהו שמיוצר שנים ובעל מחלות ידועות? שוב,לפי הבנתי ומשיחות עם אנשים ב ARB אם ההתקנה נכונה נקיה וכמו שצריך זה יעבוד אפילו 10 שנים ללא בעיה.ואגב זה נכון לכל הנעילות גם חשמליות.

לגבי הרכבה עצמית, אכן זה קורץ ובעיקר בגלל שהעסק מייאש למצוא מרכיב שיודע לעבוד,מצד שני ,איך אמר אבא שלי ז''ל , ''תן גם לאחרים להתפרנס ותהיה טוב ואמין במה שאתה עושה , ככה כולם יהיו מרוצים וכולם יתפרנסו''

אלדר
21-12-18, 20:21
באזור המרכז מוסך ארז 4x4

omri_t
21-12-18, 20:56
אלדר צודק.
אחרי כל החפירות.
לך לארז 4×4 בחולון.
בכל מקצוע אמיתי ורציני.

-->