PDA

צפייה בגרסה מלאה : ערכת אנרגיה מבוססת על תאים של רכב היברידי

sportage
19-12-18, 13:50
בהמשך לשרשור הזה:

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/110488-%D7%94%D7%AA%D7%A7%D7%A0%D7%AA-2-%D7%9E%D7%A6%D7%91%D7%A8%D7%99%D7%9D-%D7%91%D7%A8%D7%9B%D7%91-%D7%A2%D7%9D-%D7%9E%D7%A4%D7%A6%D7%9C-%D7%98%D7%A2%D7%99%D7%A0%D7%94-%D7%9E%D7%91%D7%95%D7%A7%D7%A8

התגלגלו לידי כמה תאי ליטיום של רכב הברידי.
לאחר פרוק המארז ואיזה מחדש של 3 תאים, ובהמשך להערות האזהרה שרשמתי בשרשור האמור לגבי סכנות שריפה ופיצוץ, מצאתי ארגז פעולה תקני, וארזתי בו את שלושת התאים.

בדופן הארגז התקנתי שקע מצית תקני, ובצמה המחברת הכנתי פיצול למחבר נוסף לצורך טעינה מאוזנת (כמובן דורש מחבר מתאים עם גישה לכל תא).

122308

את הטעינה אני מבצע בבית בתוך הארגז כמובן עם מטען כמו IMAX 6B המיועד למטרות האלו.
בשטח מושכים את האנרגיה דרך שקע המצית וכמובן בזמן אי שימוש וטלטולים הארגז יאוכסן במקום מוצל בתא המטען ברכב.

בשאריות המקום בארגז נכנסים ממיר ל-200 וולט, כבלים, מפצלים, מטען USB ומנפוחה 12V למזרון...

122309

ד ו ר ו ן
19-12-18, 13:57
יפה!
איך אתה טוען בשטח בטיול של יותר מיום?

sportage
19-12-18, 14:29
יש כמה פתרונות לטעינה בשטח שעל רובם אני לא ממליץ.

הכל מתחיל בשאלה למה מיועד המצבר הזה ?

אם הוא כגבוי להתנעה - אל תגע בו. תשתמש במצבר הרכב לכל הצרכים עם מנתק אוטומטי למניעת פריקת יתר.

אם לתאורה וכו', זה מצבר של מעל 40 שעות ויספיק לכמה ימים רצופים.

אם בכל זאת מתעקשים לטעון, אפשר בעזרת ה-IMAX B6 ודומיו הניזונים מ-12 וולט.

ניתן (וכנראה גם אוסיף) יחידת BMS המיועדת לטעינה מאוזנת כולל הגנות מתח יתר, פריקת יתר, קצר וכו.

העניין הוא שבגלל הרקע הטכני שלי אני מודע לבעיות אמינות שכל מכלול כזה מוסיף ומעדיף ללכת על הפתרון הפשוט ביותר.

sportage
19-12-18, 14:36
לדעתי, מי שרוצה פתרון עם יכולת טעינה מסודת בשטח, שילך על מצבר עופרת , לכל היותר מצבר פריקה עמוקה ויטען אותו עם האלטרנטור במקביל למצבר הראשי.

ממש לא ממליץ להסתכן בטעינה מאולתרת של הסוללה הזאת.

- - - Updated - - -

ולמען הגלוי הנאות אני שנים מסתובב עם סוללת גבוי עופרת של 20 אמפר שעות שעושה לא רע את העבודה כולל כבוסטר בחירום.

נכנסתי לפרוייקטון הזה רק מחמת הסקרנות.

asafk
19-12-18, 14:48
למה בכלל נדרש הפיצ'ר של טעינה מאוזנת? למה אי אפשר להסתפק בטעינה של מתח מבוקר ל 3 התאים בטור?
זה עד כדי כך רגיש?

אסף.

sportage
19-12-18, 15:03
למה בכלל נדרש הפיצ'ר של טעינה מאוזנת? למה אי אפשר להסתפק בטעינה של מתח מבוקר ל 3 התאים בטור?
זה עד כדי כך רגיש?

אסף.

המצבר הזה כל כך טפש שהוא זקוק להרבה חוכמה כדי לעבוד יעיל מבלי להתפגר או לגרום נזק.

מתח יתר, פריקת יתר, טמפרטורה, זרם יתר, עמידה ממושכת בטעינה של 100%, חדירת מים וחמצן, נקירה ועוד - כולם מקצרים את חייו במקרה הטוב, או עשויים לגרום לשריפה.

בגלל זה אני מקפיד להזהיר את כל מי שמתלהב - ניתן ואפשר להשתמש, אבל בהבנת המגבלות ובזהירות הנדרשת.

asafk
19-12-18, 15:54
אתה חושב שבתוך המצבר של האופניים החשמליות יש כזה מאזן טעינה? יש לי סיבה להאמין שלא.

אסף.

sportage
19-12-18, 16:13
אתה חושב שבתוך המצבר של האופניים החשמליות יש כזה מאזן טעינה? יש לי סיבה להאמין שלא.

אסף.

בוודאי שיש, וזה אפילו רכיב קריטי במקום בו יש שרשור של עשרות תאים.
הרכיב נקרא BMS ומבצע את ההגנות ואזון הטעינה.

לצערי נלחמתי כבר ברכיב הזה ושכמותו בקורטינט של הבת שלי.

חלק מהרכישים הללו הן באמינות נמוכה, ומעבדות חסרות ידע או בושה פשוט זורקים אותו ומסכנים את בעל הכלי.

זה בדיוק למה שאני מתכוון שאין לבנות על תחושות ואינטואיציה הלקוחה מתקופת המנדט...

opl
19-12-18, 16:15
וככה יש לך מדפסת פלסטיק בבית ותקעת את זה בארגז תחמושת כמו איזה אדם קדמון?

asafk
19-12-18, 16:36
אז למה לא מאזן טעינה בתוך המארז?

אסף.

boaz avrahami
19-12-18, 16:55
וככה יש לך מדפסת פלסטיק בבית ותקעת את זה בארגז תחמושת כמו איזה אדם קדמון?

אם זה כבר בוער אז הכי פחות מסוכן זה ארגז מתכת אטום.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

zivo
19-12-18, 17:20
נתחיל מהסוף, יש את זה בצעצועים (ע"ע קורקינטים), יש את זה, ובגדול! במכוניות, יש את זה (כבר) בכל מקום.
אז אולי אנחנו לא מכירים, ובטוח שצריך ללמוד ולהיזהר, אבל אנשים פה עושים שינויים במערכת המתלים של הרכב.....מנתקים כל מני אביזרי בטיחות, מתקנים לבד נזילות במערכת הדלק....... בקיצור, בואו נשמור על פורפורציות.

* דווקא מאזן טעינה, נראה לי הדבר הכי פשוט והכי פחות מדאיג במערכת.
מי שבפאניקה, שישים 2 במקביל. זה מעגל פשוט, שפורק תאים שטעונים יותר מהאחרים, מה הסיפור?

* מתח יתר - כמעט כל המאזנים שאני חקרתי ובדקתי כללו הגנה נגד מתח יתר, אני מטעין את המצבר עם ממיר DC2DC שגם הוא מכוון למתח מסויים, זאת אומרת שיש לי שתי הגנות בטור (כלומר, גם אם אחת כושלת, השניה צריכה לעבוד).
בנוסף, אני מטעין (ברכב) רק בזמן נסיעה, יש לי, מנגנון שלישי, נפרד לחלוטין, של חיווי, ואזהרה של המתחים, לדעתי זה יותר בטוח מלהשאיר את המטען "לבד" בבית.

*פריקת יתר - יש לי הגנה שעוצרת את המקרר, יש לי ניתור חיווי, ואזעקה, חיצוניים. אין לי שום תסריט של צרכנים שימשיכו לעבוד מתחת ל 10V, כלומר למעלה מ 3.3V לתא. זה המספר שממולץ לא לרדת ממנו, ועדיין, גם מ 2.5V התא צריך להתאושש.

* זרם יתר - עכשיו כבר הצחקנו את המצבר :-) מצבר ליתיום , שהיה חלק מהמצברים של רכב היברידי מיועד לעמוד בזרם טעינה של למעלה ממאה אמפר (ואני מטעין דרך מטען של 10-15A), ומסוגל לתת זרם רגעי הרבה יותר חזק מהמצבר עופרת שיש לי באוטו. מספיק להשוות את הגודל של ליתיום בוסטר, לזה של המצבר שלם (6 תאים) , לראות את התכולה של המצבר הזה (71AH במקרה שלי), ולהכיר את ה C של ליתיום, אז גם פה אני רגוע.

* עמידה ממושכת בטעינה של 100% - זו טענה שאני מודה שאני עוד לא יודע איך "לאכול". בהנחה שיש לי מגבילי מתח (שניים), האם המשך חיבור למקור מתח מסוכן? כרגע אני מקפיד לנתק בסוף הטעינה (אבל אפשר לראות שזרם הטעינה יורד לכמה עשרות ma).
אם רוצים לבנות מעגל שמנתק את הטעינה (צריך גם להחליט מתי מחדשים?), אז יש כמה שאלות.
אפשר להפסיק מיד שמגיעים ל 4.2V (לתא) אבל אז "מפסידים" 25-30% (אבל זו בהחלט אפשרות פשוטה).
אם רוצים לקבל טעינה מלאה, צריך להמשיך לטעון גם אחרי שהתאים מגיעים ל 4.2V (עוד איזה 2-3 שעות, תלוי במטען).
זה כבר מחייב בניית מעגל חכם יותר שגם בודק את זרם טעינה (ולא רק את מתח התאים).
או לחלופין, מטען ליתיום יעודי (ליתיום ובגודל הנכון) אבל, זה כבר סיפור לא פשוט ויקר (ע"מ לטעון מצבר ליתיום של כמה עשרות AH).

* אין שום סיבה לא לנקוט בזהירות ולאכסן את המצבר בקופסת מתכת (אבל מי שמכניס את זה לקופסה כמו ארגז תחמושת, שידאג גם לפתחים לשחרור לחץ :-) )

בזהירות ובשליטה אני מתקדם ולומד. כרגע, אני שולט ידני על הטעינה, ולא עובר 15A (לא פריקה ולא טעינה).

asafk
19-12-18, 17:59
המצבר צריך זמן סטורציה בזרם נמוך כשהגיע למתח של כמעט המירבי כדי לשמור עליו למחזורי טעינה ופריקה רבים, זה לפי מה שקראתי ולפי מה שהתייעצתי עם מומחים שעוסקים בזה.
יש גם אמירה של יצרני סוללות שעדיף לטעון בזרם גבוה (גבוה ממש) כדי לשמור על המצבר. וגם שכדאי לנתק צרכנים כדי שהמטען לא יתבלבל במדידת הזרם.

כיוון שאני לומד את הנושא בשבועות האחרונים מסיבות שלא קשורות לנושאי הדיון כאן באתר (אבל במקרה זה יצא טוב), אני מגלה שהמידע ה'פופולרי' קצת שונה מהמידע שאני שומע ממי שנחשבים מומחים. אני לא בהכרח טוען שזה צודק וזה טועה אלא מנסה לברור מהערימה את מה שנכון יותר.

אז לכן שאלות של הדיוט.... תסלחו לי כי אני באמת לא מבין מספיק כדי לווסת את שטף המידע.

אסף.

zivo
19-12-18, 20:37
אז יאללה תחלוק את מה ששמעת מהמומחים.
לגבי הסיטורציה בסוף הטעינה, זה בדיוק מה שכתבתי ( וכולם אומרים) לגבי טעינה של ליתיום.
לגבי טעינה בזרם גבוה, אני מכיר את הטענה הזו ( וגם איזה הסבר פיזיקלי \ כימי), אבל במשוואה של בטיחות לעומת אורך חיים של סוללה שקיבלתי בחינם, אני בוחר בבטיחות.
לגבי המאזנים, התפקיד ברור?
המעגל הזה בודק את המתח על כל תא ותא בנפרד.
אם אחד התאים טעון יותר מהאחרים הוא פורק אותו, ואם המתח על אחד התאים נמוך מדי ( תא מקוצר \ גמור \ מת) הוא עוצר את הטעינה כולה.

אני חושב שצריך לשמור על פורורציות. גם מי שמטייל כל סוף שבוע, כולל לילה בשטח ( שזה האתגר של מצבר צרכנים), יפרוק את המצבר הזה 52 פעמים בשנה.
זה אומר עשר שנים ללא דאגה :-)
ולכן אני פחות מודאג מאורך החיים של המצבר.

ד ו ר ו ן
19-12-18, 21:16
שורה תחתונה,
יש המלצה לרכיבים לבניית יכולת הטענה מבוקרת לסוללה כזו בשטח?

כולל חיבור לבקר סולרי.. איך לא.

גיא
19-12-18, 22:01
שני הואטים שלי ...

אני משתמש בסוללות ליפולי בערך 8 שנים לטיסנים. רחפנים. מכוניות. וכו׳ ...

בהתחלה היינו מטעינים בתוך כד חרס במרפסת .. מהפחד. אבל .. למרות שיש לא מעט סירטונים ביוטיוב. בחיים האמיתיים ובקהילת המודלים. שמעתי על מקרה אחד של פיצוץ ושריפה של חדר. וזה קרה בגלל טעות אנוש.

טענתי ופרקתי את הסוללות שלי מאות פעמים. סוללה שיורדת ל 2.5 וולט לתא. היא סוללה מתה. לא מטיסים איתה יותר כי המטוס / רחפן דינו נחרץ.
סוללות שנשארות טעונות פול. לא מתקלקלות כל כך מהר. מתוך נסיון של מעל 200 סוללות. נכון שאני לא מהנדס חומרים. אבל אני זה שמשתמש. והרבה.

הסוללה היחידה שאני שרפתי. היתה סוללה דיי גדולה 4000/4 והיא נשרפה כשניסיתי להטיס בוידאו בין עמודים של גשר טיסן במוטת כנף של 2.5 מטר. גירדתי את העמוד ... הסוללה המיסה את 95% מהטיסן והאלקטרוניקה שעליו. ובערה כמעט 10 דק. אי אפשר לכבות את זה וזה מסריח בצורה שלא תאמן.

מה שמוביל אותי לסעיף האחרון של זיו. אתה מטעין באוטו בנסיעה. כי זה נראה לך יותר בטוח. אני מבטיח לך שאם ח׳ח סוללה תתחיל לבעור. אתה לא תצליח לעצור בצד ולנתק אותה ולהוציא אותה מהאוטו. כמות העשן שזה מייצר בשניה היא מטורפת. דינך יגזר באותו רגע.

אני לא משתמש בסוללת ליפולי להניע את האוטו. אני מפחד מזה.

יש לי בוסטר ;( עם ליפולי ובקר סיני בפנים ;(

Sent from my iPhone using Tapatalk

asafk
20-12-18, 00:05
מה עם למשל לשים כזה בתוך המארז?

3S 100A 12v Lithium Li-ion Battery Cell BMS Protection Board Circuit w/ Balance

אסף.

zivo
20-12-18, 00:21
אסף - הקישור שלך מגיע למקום לא ברור.

גיא - להטעין ברכב, רק בזמן שהמצבר לא בתא הנוסעים (אלא בתא מנוע). האמירה שלי התייחסה לזה שיש כל הזמן חיווי, ואני יכול לראות מתי המצבר מלא, ולהפסיק את המטען.
דרך אגב, באחד השירשורים כבר כתבתי, אני כנראה אחזיר את החיישני טמפ' , כך שגם על זה אני מקווה לקבל התראה (אם המצבר בתוך קופסת מתכת סגורה, ויש מד חום בפנים, יש לי מספיק זמן לנטוש :-)).

גיא
20-12-18, 04:35
מקווה שיש לך חורי שיחרור לחץ בקופסה. אחרת זאת פצצה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

sportage
20-12-18, 19:05

גיא - להטעין ברכב, רק בזמן שהמצבר לא בתא הנוסעים (אלא בתא מנוע). האמירה שלי התייחסה לזה שיש כל הזמן חיווי, ואני יכול לראות מתי המצבר מלא, ולהפסיק את המטען.
דרך אגב, באחד השירשורים כבר כתבתי, אני כנראה אחזיר את החיישני טמפ' , כך שגם על זה אני מקווה לקבל התראה (אם המצבר בתוך קופסת מתכת סגורה, ויש מד חום בפנים, יש לי מספיק זמן לנטוש :-)).

האם זו טעות סופרים, אי הבנה שלי או מתכונת לאסון ?

האם אתה מתכוון לאחסן מצבר ליטיום בתא המנוע ?

ולהוסיף חטא על פשע - להטעין אותה עם BMS כמו אלו ששמת בקישור ?

אם הסוללה לא תעלה באש ה-BMS הסיני ישרף.

באופניים וקורקינטים חשמליים זה אחד הרכיבים שאוהב לעשן.. וזה כשהוא לא קרוב לתא המנוע.

זה המקום הכי גרוע מבחינת טמפרטורה.

הסוללות האלו ממש לא אוהבות חום. זה מאיץ פלאים את הבלאי ומגדיל סכויי התלקחות.

אנא, חשב מסלול מחדש...

sportage
20-12-18, 19:15
קשור לקצת פרטים על שימוש בסוללות ליתיום.

טמםרטורת טעינה מומלצת - עד 35 מעלות.

https://www.sollan.co.il/articals.asp?artNum=32

לגבי מתח אחסון - מומלץ לא יותר מ-60%. בסוללות של רחפני DJI, יש מנגנון פריקה אוטומטי כאשר הסוללה לא בשימוש. ניתן לתכנת עד 10 ימים.

חברים - נשאר לי רק להזהיר שוב שחלק מהאנשים כאן משחקים באש.

יש כאלו שלא יודעים ולא עושים.

הכי מסוכנים הם אלו שחושבים שיודעים, משתמשים בחלקי מידע והרבה אינטואיציה.

זה מעולה לגרוי הסקרנות, אבל לא בנושאים והתקנים מסוכנים.

גיא
20-12-18, 19:17
ק

זה מעולה לגרוי הסקרנות, אבל לא בנושאים והתקנים מסוכנים.

אתה מתכוון אלי ?

ד ו ר ו ן
20-12-18, 20:42

בלי להתייחס לתגובה ספציפית אתה גם עושה עוול לכל מי שהגיב, וגם לא עוזר לממש את האזהרה.

zivo
21-12-18, 00:31
האם זו טעות סופרים, אי הבנה שלי או מתכונת לאסון ?

האם אתה מתכוון לאחסן מצבר ליטיום בתא המנוע ?

ולהוסיף חטא על פשע - להטעין אותה עם BMS כמו אלו ששמת בקישור ?

אם הסוללה לא תעלה באש ה-BMS הסיני ישרף.

באופניים וקורקינטים חשמליים זה אחד הרכיבים שאוהב לעשן.. וזה כשהוא לא קרוב לתא המנוע.

זה המקום הכי גרוע מבחינת טמפרטורה.

הסוללות האלו ממש לא אוהבות חום. זה מאיץ פלאים את הבלאי ומגדיל סכויי התלקחות.

אנא, חשב מסלול מחדש...

דרך אגב, הצרכן מס' 1 זה המקרר, רוצה קצת מים קרים?
תקרא טוב! אפילו את הקישור ששלחת, ותבדיל בין אורך חיים לסכנת התלקחות.
כתבתי פה בעבר ואני חוזר עוד פעם - אורך החיים לא מעניין אותי. סוללה של רכב היברידי, מחזיקה שנים! עם עשרות טעינות ופריקות ביום.
הפעמים הבודדות שאני ישן בשטח ואשתמש במצבר הזה.... יש לי אורך חיים להרבה יותר זמן ממה שאני צריך. תוסיף את העובדה שהסוללה לא עולתה לי כסף, ובא נפרד מהדיון על אורך חיים.
אכן יש אזהרה על טעינה של סוללה בטמפ' נמוכות, אבל לגבי טמפ' גבוהות, הסוללות האלו מיועדות לעמוד בטמפ' שאני חושף אותן.
אני עדיין לא שם במנוע, אבל משיקולים אחרים לגמרי.

עם הבקר טעינה ישרף, אני מניח שמצבר יפסיק לתפקד (לא טעינה ולא פריקה), אתה משום מה (על סמך איזה מידע), הגעת למסכנה שהרכיב הזה נשרף בקלות, והכי חשוב, שנגרם מזה נזק (המצבר מתלקח?).....אז בבקשה, תסביר על סמך מה הקביעה הזו.
אני חושב שאני מבין קצת באלקטרוניקה, ואני חושב שאני מבין את המעגל, ואני לא רואה איך תקלה באחד החלקים תעשה משהו למצבר.
זה נורא פשוט, זה מצבר שנותן גם 600A מבלי למצמץ, תהיה תקלה, יהיה רכיב שמקצר, הוא פשוט ישרף.
אבל כמה עשרות אמפר לשניה (עד שהרכיב נשרף), לא יעשו כלום למצבר.
כאמור, מעבר לשני הבקרים, הנפרדים, יש לי ניתור נוסף ממערכת שלישית, שתבדוק טמפ' זרם ומתח כל הזמן, ומסוגלת לנתק את המטען או הצרכנים אם צריך, ולהתריע, כולל התרעה קולית.

ולא פחות חשוב, כל כך הרבה משתמשים בזה יום יום..... זה יותר בטוח מלחצות את הכביש.

asafk
21-12-18, 08:22

דרך אגב, באחד השירשורים כבר כתבתי, אני כנראה אחזיר את החיישני טמפ' , כך שגם על זה אני מקווה לקבל התראה (אם המצבר בתוך קופסת מתכת סגורה, ויש מד חום בפנים, יש לי מספיק זמן לנטוש :-)).אני מנסה שוב (מוצר אחר אבל עיקרון דומה)

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.ca%2Fulk%2 Fitm%2F223092168837

אסף.

ניר ל
22-12-18, 18:13
אפשר הסבר לגבי המשך חיבור למטען למספר שעות אחרי שהתאים הגיעו ל 4.2 ?

sportage
22-12-18, 18:28
לכל מי שבאמת מתעניין בנושא ולא מגיע למסקנות על פי חלקי מידע "ותחושות בטן מבוססות" - מומלץ לקרוא את המאמר שבקישור של איך טוענים ופורקים סוללות ליתיום.

תשומת לב מיוחדת שווה לתת לקטע המסביר מה קורה בטעינת יתר, חום וכו (למשל כאשר רכיב ה-BMS אינו פועל כהלכה) איך נוצר תהליך כימי שסופו פליטת גזים ושריפה.

כל זה יכול לקרות גם בזרמים נמוכים, בסוללה שמסוגלת לספק מאות אמפרים.

אממה, שם אפקט השריפה יהיה הרבה יור הרסני.

מעבר ללהזהיר ולהפנות למקורות, קטונתי.

https://batteryuniversity.com/learn/article/charging_lithium_ion_batteries

boaz avrahami
22-12-18, 21:26
צביקה,

בקישור ששמת מדובר על LI-ION בעוד שהמשחקים בפורום הם סביב ה LIPo.

האם הכללים זהים עבר שני הסוגים?

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

sportage
23-12-18, 08:41
צביקה,

בקישור ששמת מדובר על LI-ION בעוד שהמשחקים בפורום הם סביב ה LIPo.

האם הכללים זהים עבר שני הסוגים?

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

די דומה.

רק ה-LIPO בגלל יכולת אספקת זרם גבוהה, הרבה יותר רגיש וקטלני במקרה של תקלה.

zivo
23-12-18, 11:19
אני מנסה שוב (מוצר אחר אבל עיקרון דומה)

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.ca%2Fulk%2 Fitm%2F223092168837

אסף.

בגדול זה הסוג הנכון.
אבל,
השאלה הראשונה איזה סוללה יש לך?
יש כמה תת-סוגים. מעבר לדיון עלויות, בטיחות, הספקי אנרגיה, לסוללות האלו יש מתחים מעט שונים, ואתה צריך לוודא שזה מתאים לסוללה שלך.
https://batteryuniversity.com/learn/article/types_of_lithium_ion

דבר נוסף, ופה אני מסכים עם צביקה, יש בעיה של אמינות, ופה הייתי מחפש מעגל "שרץ" כמה זמן ויש תגובות.
ובכלל, למה זרמים כאלו חזקים? אתה באמת צריך את זה?
מי שצריך את זה כמצבר צרכנים, לדעתי, לא צריך יותר מ 15A, מי שרוצה להתעסק עם עשרות אמפרים, אני באמת חושב ששווה לקנות בקר אם מוניטין.

לגבי טעינה אחרי שהמצבר מגיע ל 4.2V, מה שאני מתכוון, זה להוסף בקרה נוספת (עם ארדוינו), אני מצפה לראות ירידה בזרם הטעינה (בזמן שהמתח יציב 4.2V) ואני רוצה לעצור אחרי 2-3 שעות (תלוי בגודל המטען).
הרעיון הוא לעשות כמה טעינות "מבוקרות" וללמוד את העקומה.
כל חריגה מקצב הטעינה (זמן, מתח, זרם) הארדוינו יתריע וינתק את המטען.
זה אומר שאני מחבר את המטען, דרך MOSFET .
אני עדיין בהתלבטות לגבי חישני טמפ', אבל כנראה שאני אוסיף.

-->