PDA

צפייה בגרסה מלאה : התייעצות לגבי היתכנות ותכנון אובראול overhaul לסמוראי הזרקה 96 DIY

Marco
21-12-18, 11:49
אהלן, הייתי שמח לשמוע את עצת חברי ג'יפולוג.

מצב: הרכב לא עובר טסט בשל זיהום אויר (גם אחרי שמן דבש), יוצא עשן כחול בהתנעה ופמפום גז, הרכב "אוכל שמן" (אך יש גם נזילה בין המנוע לגיר שיכולה להסביר), הנחת העבודה היא שהרינגים כושלים. רשיון הרכב הוקפא.
מטרות:

הערכה האם "אוברול" בעבודה עצמית הוא הטיפול הטוב ביותר לבעיה?

כיצד לעשות הערכת מצב יסודית טרם החלטה (קומפרסיה?)

מבחינתי הרכב אצלי כדי להישאר והחזון הכללי הוא "למתוח" את הסמוראי בכל הפונקציות בצורה מאוזנת יחסית אך בכל זאת, סדר החשיבות מבחינתי הוא כזה: אמינות בטיחות ושקט מצד החוק, נוחות כללית (יחסית לסמוראי), שוטטות שבילים מדברית ל 2-3 ימים, נסיעת כביש ב100 קמ"ש בסבבה, עבירות, ניראות (צריכת דלק ותקציב מן הסתם גם ימתחו, לרעה..), ברור לי שלא הכל קשור בהכרח לפרוייקט המתבשל.

במידה וכן:

מהו ה"Setting" המיטבי לעבודה כזו?

מהן ההכנות הדרושות? כלים מיוחדים?

לאילו טיפולים ושיפורים נוספים יש יתרון בביצוע באותו תהליך של הוצאת המנוע? (שיפורי מנוע, הגה כוח, סנסורים למינהם שישפרו אמינות ותחזוקה מונעת נבונה, הילוכים, טרנספר, סרנים, חשמל, שנורקל, אלטרנטור)

סדר הפעולות הנכון?

במידה ואוברול הוא לא טיפול הבחירה מהו הטיפול הטוב ביותר?

מגבלות: תקציב, זמן, מקום, יכולת טכנית

תקציב - עוד מוקדם לקבוע, כתלות ביחס עלות תועלת ובדיונים

זמן - זמן העבודה שלי הוא יחסית מוגבל במשך השבוע אני לא לפני/אחרי צבא/חו"ל וכו' מצד שני אני לא צריך את הרכב מחר או בעוד חודש, לצורך העניין הייתי מעמיד חצי שנה לפרוייקט לפני ספיירים

מקום - דילמה, יש לי חניה פרטית, מקורה, לא סגורה, בחניון סגור, בבניין עם הרבה דיירים בו אני שוכר דירה. יש אוירה כללית בבניין של לצלם כל אחד שמחטט באף ולהתלונן בועד/ וואטספ/ או"ם, אני פחות בקטע של סכסוכים כאלה. קיבלתי רעיון שאני נוטה לאמץ (אם הוא ישים) לפרק את המנוע מהרכב ולהעלות אותו למרפסת בדירה ושם לעבוד עליו.

יכולת טכנית - יש נכונות, אני נוטה לחשוב שאני לא "שתי ידיים שמאליות" אבל נסיון - מוגבל - וזה עסק רציני לנתק מנוע מכל מה שהוא מחובר אליו, לפרק ולהרכיב מלא דברים ואז לשים אותו חזרה ועוד לצפות שתוצאה תהיה (משמעותית) טובה יותר ממה שהיה קודם, עד כדי "ביום היציאה מהמפעל". מצד שני אני חד משמעית אהנה מהתהליך.

אשמח מאוד לעזרה מותיקי הפורום ובעלי מכונות הכביסה בעבר ובהווה וכמובן מכל אחד שיכול לתרום תובנה או עזרה.
שבת שלום ותהנו במפגש

עידן.

גיא
21-12-18, 13:20
סתם זריקה לרחוק ...
אולי זה רק אטמים במובילי שסתומים ?

למה אתה הולך להכי רחוק ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

גיתאי נוה
23-12-18, 08:58
עידן
כמו שגיא אמר, לפתוח מנוע זו האופציה האחרונה כאשר נעשו כל הבדיקות ונשללו כל יתר הכיוונים.
בתור התחלה בצע בדיקת קומפרסיה. זו בדיקה קלה לביצוע. מצא (או קנה) ערכת בדיקה לבנזין ונתחיל משם.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

omri_t
23-12-18, 13:55
לדעתי ומנסיוני -
השאלה אם לא תגיע למצב שיש לך אסופת חלקים שהיו פעם סמוראי במחסן.

כי לפרק זה קל.
ויש מוטיבציה וזה רץ.
אבל אז יכנסו שינויים בלוז וירידה במוראל והחשק ולחץ בתזרים... ותמצא את עצמך שהרשיןן קפוא מעל שנתיים.
וחצי ממה שפירקת החליד או נאבד ולך תזכור מה פורק מאיפה.
וזה גזר דין מוות לסמוראי.

תבדוק אולי לקנות מנוע, אם באמת צריך.
או שתעשה אוברול בצורה אינטנסיבית שבןע שבועיים וזהו.

Royal Star
23-12-18, 15:05
אהלן, הייתי שמח לשמוע את עצת חברי ג'יפולוג.

מצב: הרכב לא עובר טסט בשל זיהום אויר (גם אחרי שמן דבש), יוצא עשן כחול בהתנעה ופמפום גז, הרכב "אוכל שמן" (אך יש גם נזילה בין המנוע לגיר שיכולה להסביר), הנחת העבודה היא שהרינגים כושלים. רשיון הרכב הוקפא.
מטרות:

הערכה האם "אוברול" בעבודה עצמית הוא הטיפול הטוב ביותר לבעיה?

כיצד לעשות הערכת מצב יסודית טרם החלטה (קומפרסיה?)
מבחינתי הרכב אצלי כדי להישאר והחזון הכללי הוא "למתוח" את הסמוראי בכל הפונקציות בצורה מאוזנת יחסית אך בכל זאת, סדר החשיבות מבחינתי הוא כזה: אמינות בטיחות ושקט מצד החוק, נוחות כללית (יחסית לסמוראי), שוטטות שבילים מדברית ל 2-3 ימים, נסיעת כביש ב100 קמ"ש בסבבה, עבירות, ניראות (צריכת דלק ותקציב מן הסתם גם ימתחו, לרעה..), ברור לי שלא הכל קשור בהכרח לפרוייקט המתבשל.

במידה וכן:

מהו ה"Setting" המיטבי לעבודה כזו?
מהן ההכנות הדרושות? כלים מיוחדים?
לאילו טיפולים ושיפורים נוספים יש יתרון בביצוע באותו תהליך של הוצאת המנוע? (שיפורי מנוע, הגה כוח, סנסורים למינהם שישפרו אמינות ותחזוקה מונעת נבונה, הילוכים, טרנספר, סרנים, חשמל, שנורקל, אלטרנטור)
סדר הפעולות הנכון?

במידה ואוברול הוא לא טיפול הבחירה מהו הטיפול הטוב ביותר?

מגבלות: תקציב, זמן, מקום, יכולת טכנית

תקציב - עוד מוקדם לקבוע, כתלות ביחס עלות תועלת ובדיונים
זמן - זמן העבודה שלי הוא יחסית מוגבל במשך השבוע אני לא לפני/אחרי צבא/חו"ל וכו' מצד שני אני לא צריך את הרכב מחר או בעוד חודש, לצורך העניין הייתי מעמיד חצי שנה לפרוייקט לפני ספיירים
מקום - דילמה, יש לי חניה פרטית, מקורה, לא סגורה, בחניון סגור, בבניין עם הרבה דיירים בו אני שוכר דירה. יש אוירה כללית בבניין של לצלם כל אחד שמחטט באף ולהתלונן בועד/ וואטספ/ או"ם, אני פחות בקטע של סכסוכים כאלה. קיבלתי רעיון שאני נוטה לאמץ (אם הוא ישים) לפרק את המנוע מהרכב ולהעלות אותו למרפסת בדירה ושם לעבוד עליו.
יכולת טכנית - יש נכונות, אני נוטה לחשוב שאני לא "שתי ידיים שמאליות" אבל נסיון - מוגבל - וזה עסק רציני לנתק מנוע מכל מה שהוא מחובר אליו, לפרק ולהרכיב מלא דברים ואז לשים אותו חזרה ועוד לצפות שתוצאה תהיה (משמעותית) טובה יותר ממה שהיה קודם, עד כדי "ביום היציאה מהמפעל". מצד שני אני חד משמעית אהנה מהתהליך.

אשמח מאוד לעזרה מותיקי הפורום ובעלי מכונות הכביסה בעבר ובהווה וכמובן מכל אחד שיכול לתרום תובנה או עזרה.
שבת שלום ותהנו במפגש

עידן.

עידן שלום
לפני שמקבלים החלטה של פתיחת מנוע ושיפוץ יש לשקול היטב את כל התנאים
קודם כל יש לבצע את כל הבדיקות הנדרשות ולהבין מה כשל במנוע.
אם לדעתך המנוע "אוכל שמן" יש לבצע בדיקת קומפרסיה לכל צילינדר.
כישלון במבחן שנתי על זיהום אויר יכול להצביע על גורמים נוספים כמו תערובת עשירה. במקרה כזה יכול להיות שהמזרק הבודד שנמצא על גוף היניקה מלוכלך ו/או סיים את חייו ויש להחליפו ( רכיב יקר )
עוד סיבה לזיהום אויר היא פלגים ישנים ו/או לא מתאימים כפי שקבע היצרן ולכן שריפת התערובת איננה מושלמת. ואז המנוע "מעשן"
גם פילטר אויר סתום או ישן יכול לגרום לתערובת דלק לא מתאימה ועשן באגזוז
לאחר שבדקת את כל הדברים והיה והגעת למסקנה שצריך שיפוץ כולל למנוע, יש לקחת בחשבון את הדברים הבאים.
הוצאת מנוע איננה דבר פשוט למי שאינו רגיל לכך.
אם אין לך ניסיון ורקע במכונאות, כלי עבודה מתאימים, ספר טכני, מקום לעבוד ותקציב חבל שתתחיל.
חלק מהרכיבים שתאלץ לרכוש אינם בנמצא בישראל, ( בכל זאת רכב ישן ) ותאלץ להזמינם מחו"ל
אם בכל זאת החלטת לשפץ, אשמח לענות על כל שאלה ואני בטוח שגם שאר חברי הפורום.
אגב,
גם אני בעל סמוראי .

בהצלחה

Marco
23-12-18, 22:50
גיא, גיתאי, עמרי ו royal star, תודה רבה על ההתייחסות.אם אני מסכם את רוח הדברים שווה לעשות בירור יסודי האם יש צורך אמיתי באוברול, ובניסוח אחר האם שווה *לי* להיכנס לניסיון אוברול.
הנסיבות הספציפיות שלי הן שבתזמון שבו החלפתי עבודה וקיבלתי רכב חברה המכונאי שמעביר/מטפל בסמוראי וברכבים אחרים במשפחה די התייאש מלנסות להעביר אותו טסט והציע לי "חצי אוברול" להגדרתו כפתרון (אומנם נראה לי שנופל להגדרת הפורום של מוסכניק רחוב אך הוא בכל זאת במקביל עובד שנים רבות גם במוסכים מורשים).
כיוון שאני רוצה שהסמוראי הזה יהיה המכונה "שלי" זו הזדמנות אידאלית לתקל את הבעיה בעצמי ולכן הקפאתי רשיונות ואני עושה איתכם חושבים לפני שאני רץ לקנות לעשות או לתת לטיפול.
גיא - איך בודקים אטמים במובילי שסתומים ואולי אתה יודע במקרה מה המונח באנגלית (יש לי haynes), ואני הולך הכי רחוק כי קצת בא לי :)
גיתאי - ערכת קומפרסיה לבנזין נחותה מבדיקה ממוחשבת של מכוני בדיקה לפני מכירה? האם למישהו מהחברים יש ערכה כזו להשאלה?
עמרי - החשש מתקיעה של הפרויקט באמצע מדאיגה אותי מאוד, לכן אני מתכוון להשקיע כמה שיותר בתכנון נכון ובניית סדר פעולות ברור מראש עם מקרים ותגובות. אגב, נסיונך מראה דווקא אחרת לא? קניית מנוע נשמעת לי כבחירת עלות-תועלת נחותה (העבודה על המנוע מבחינתי היא תועלת ולא עלות). אין לי שבוע-שבועיים אני על ~120% משרה + תואר שני…. יש לי +- שנה של שעות בחלק מהערבים וסופי שבוע.
רויאל סטאר -את המזרק וTBI ניקיתי (לא היה כל כך מלוכלך), איך בודקים אם הוא סיים את חייו? פילטר אויר ופלאגים הוחלפו.אין לי ניסיון אבל יש רק דרך אחת לצבור ניסיון, כלי עבודה מתאימים אפשר לשאול או לקנות (הבנתי שזה ריאלי להוציע את המנוע של הסמוראי שני אנשים ומוט רציני ללא עגורן, מישהו מכיר?), ספר טכני יש, מקום לעבוד - תיארתי מה יש לי בהודעה הפותחת. תקציב - להבנתי הגבולות של הפרויקט האלה הן גבולות של מה אני מוכן להוציא ולא מה אני מסוגל. להזמין מחו"ל דברים אני גם יכול - יש לי את הזמן שיגיעו. תודה על הרצון לעזור, מאיפה אתה?
לסיכום, אני מתקדם לכיוון של קומפרסיה, ולהתארגן על גו-פרו :)
עידן.

גיא
23-12-18, 23:11
תתחיל בלפרק פלאגים לראות אם הם רטובים משמן.

וקח בחשבון שגיתאי מלמד מכונאות או משהו כזה. הוא הרבה יותר רציני ממני.

תקשיב לו.

גיתאי נוה
24-12-18, 10:16
עידן,
כתבת:
"אם אני מסכם את רוח הדברים שווה לעשות בירור יסודי האם יש צורך אמיתי באוברול, ובניסוח אחר האם שווה *לי* להיכנס לניסיון אוברול."

תפריד בין שתי השאלות:

1. האם שווה לך לבדוק ביסודיות אם יש צורך באוברול? - כן, לא רק "שווה" אלא חייב; גם לטובת הארנק והזמן שלך (האם ידעת ששסתום pcv תקוע שעולה 30 שקלים, סתם כדוגמה, עשוי גם הוא לגרום לצריכת שמן?) וגם כדי לא לגלות שהאוברול הצליח פנטסטי אבל לא פתר את הבעיה [emoji24]

2. נניח שגילית שאכן אוברול הוא הפתרון במקרה שלך, האם שווה לך להכנס לזה? - כשאני משקלל את חוסר הדחיפות מחד ואת האהבה שלך למכונה מאידך - לך על זה ותרוויח בענק! רק תלמד את הדברים קודם לכן כדי שלא תעשה שגיאות שתתחרט עליהן, זה הכל.

לשאלתך על בדיקת קומפרסיה,
מכוני הבדיקה לא מודדים קומפרסיה בגלל הצורך להוציא פלאגים בבנזין (ויותר מסובך בדיזל) והנזקים הפוטנציאליים שבעניין, כולל כלים מיוחדים הנדרשים בדגמי מכוניות מסויימות.
לכן הם מודדים, על המצבר, את גרף צריכת הזרם של הסטרטר בהתנעה (אחרי הוצאת פיוז ראשי כדי למנוע התנעה בפועל) וזה הכל - אין להם שום יכולת או התיימרות לדעת כמה ואילו צילינדרים בעייתיים ובאיזו מידה. הדבר היחיד שהם מפיקים זו בדיקה השוואתית שעשויה להעיד על בעיה כלשהי.
אתה מוזמן לשאול ממני ערכה.

*גיא תודה על הקומפלימנט [emoji6]*

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

tallevi
24-12-18, 23:12
במידה ואכן המנוע שחוק לכדי צורך בשיפוץ כללי, מה לגבי מנוע חלופי מפירוק, יבוא, משופץ ביבוא אישי וכיו"ב?

אני הייתי בודק את האפשרות הנ"ל ממש ברצינות ונמנע ככל האפשר מכניסה לפרוייקט כזה שאתה יודע איך זה מתחיל אבל אין לך מושג איך יגמר ומתי.

טל.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

חנן-ג'יפולוג
25-12-18, 08:48
איפה ג'יפולוג של פעם?
זה עדיין אתר של תחביב, לא של צרכנות נבונה.
התשובה שלי היא, כן, לך על זה. קח מגיתאי את הסט לבדיקת קומפרסיה, ואם התוצאות מראות שיש צורך בשיפוץ, עוף על זה.
רק מלקרוא את תיק התרגיל שהכנת, אני יודע שהתרגיל יצליח.
הידע,הנסיון והסיפוק שתרוויח הם priceless, גם אם עקרונית יתכנו חלופות יעילות יותר.

lizard
25-12-18, 09:00
אם אתה מאיזור המרכז אז אם תרצה תיכל להעמיד את הרכב אצלי ולעבוד אצלי. אני אשמח לראות כזה פרוייקט ואת הכלים הכבדים לפחות יש לי.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

ishc
25-12-18, 12:14
איפה ג'יפולוג של פעם?
זה עדיין אתר של תחביב, לא של צרכנות נבונה.
התשובה שלי היא, כן, לך על זה. קח מגיתאי את הסט לבדיקת קומפרסיה, ואם התוצאות מראות שיש צורך בשיפוץ, עוף על זה.
רק מלקרוא את תיק התרגיל שהכנת, אני יודע שהתרגיל יצליח.
הידע,הנסיון והסיפוק שתרוויח הם priceless, גם אם עקרונית יתכנו חלופות יעילות יותר.+++++11111111

חסרה פה קצת רוח חיה בניגוד לאווירת הקשה לי/בלתי אפשרי/לא כדאי

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

GodsFather
25-12-18, 16:05
כי היועצים ברובם כבר עברו את התהליך והגיל ושכחו כמה כיף זה היה...

אני בעד

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

גיא
25-12-18, 16:34
הבחור.
קבל הצעה קונקרטית .. בעצם 2.

ונעלם.
שמתם לב?

GodsFather
25-12-18, 16:40
הבחור.
קבל הצעה קונקרטית .. בעצם 2.

ונעלם.
שמתם לב?

Sent from my iPhone using Tapatalkתשובה מאתמול זה נעלם?

Marco
25-12-18, 21:34
גיתאי, תודה רבה, אתאם בפרטי.
גיא, בתהליך של ניסיון העברת הטסט המוסכניק החליף פלאגים, את המשומשים הוא השאיר לי בשקית משומנת יחד עם בקבוקי השמן הריקים כך שאני לא יכול ללמוד על הרטיבות שלהם אבל מצרף תמונה שלהם (אני לא יודע מאיזה צילינדר פורק איזה פלאג). כשאבצע את הקומפרסיה אבחן גם את רטיבות הפלאגים החדשים.
Lizard, תודה על ההצעה המאוד לא טריוואלית. כשנשלים את תהליך האבחון הפחות פולשני אצור קשר בפרטי.
טל, להבנתי התוצאה של אוברול מוצלח בעבודה עצמית (בהנחה ויהיה מוצלח) אינה נחותה מהשתלת מנוע משומש מיבוא, והטרייד אוף הוא זמן ומורכבות מול כסף וכיוון שרכב נוסע ועובר טסט הוא לא המטרה היחידה שלי אלא התהליך, החסרונות הם פחות חיסרונות מבחינתי והכיוון הוא אוברול.
לכולם, תודה רבה על הרוח הגבית והציפייה לעידכונים. מעבר לקושי הפרקטי להגיב (לעניין) בזמן אמת נראה לי שהדיון (ואני) מרוויחים מריבוי דעות בין עדכון לעדכון אז המשיכו להפיץ אהבה (וידע, בעיקר ידע..).
עידן.

Marco
25-12-18, 21:40
התמונה של הפלאגים122360

ishc
25-12-18, 22:24
אז נשאר לאחל רק בהצלחה ומכיוון שאנחנו ממש שכנים צרים דגל ואגיע לעזור שאוכל [emoji106][emoji106][emoji106]

OFF-RoaD
26-12-18, 00:03
כמה שוקל מנוע של סמוראי?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

itay
26-12-18, 08:12
זה שלי לפני כמה שנים :

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/34858-%D7%90%D7%95%D7%91%D7%A8%D7%95%D7%9C-%D7%9C%D7%A1%D7%9E%D7%95%D7%A8%D7%90%D7% 99-%D7%99%D7%95%D7%9D-%D7%A9%D7%91%D7%AA-%D7%94%D7%A4%D7%AA%D7%99%D7%97%D7%94%21

הרוב עוד רלוונטי, נעשה בתנאי מדרכה.

איתי.

סולי
26-12-18, 09:06
כמה שוקל מנוע של סמוראי?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk73קג כולל הגיר
הגיר סה"כ 5קג.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Marco
24-01-19, 16:10
122700122701122702122703

- - - Updated - - -

תקציר השרשור:
סמוראי 96, הזרקה חד נקודתית, נכשל טסט ע"י מכונאי מהמגזר במכון טסטים של המגזר על רקע זיהום אויר. בהתנעה קצת "עשן כחול".
רשיונות הוקפאו והחלטתי לנסות לקחת את כל הטיפול והתחזוקה עליי בעזרת אנשים אדיבים ומבינים, אין לחץ של זמן להחזיר את הרכב לפעילות.
כדי להבין אם יש צורך בשיפוץ המנוע הצעד הראשון שהוחלט לבצע היה בדיקת קומפרסיה.

אז בשעה טובה הצלחתי השבוע לעשות בדיקת קומפרסיה!

אשתף בביצוע, תוצאות, דיון ומסקנות:

ביצוע:
כיוון שהרכב כרגע "עומד" לקחתי אותו לסיבוב של 25 דק' לטעינת המצבר, בערך שעתיים אחרי זה כשהמנוע עדיין מעט חמים סימנתי והוצאתי את כבלי ההצתה, הברגתי את כל הפלאגים והתחלתי את המדידה מצילינדר אחד וע"פ הסדר, כל פעם נותן סטארט של בערך 8-10 "קולות" (לא יודע איך קוראים לזה, לוקח את הקריאה ועובר לצילינדר הבא.
לא ניתקתי שום פיוז לפני הבידקה אבל בד"כ כשאני מעביר את הסוויץ למצב ON לאחר הקשת ניטרול הקודן אני שומע את משאבת הדלק, לא ניטרלתי את הקודן ולא שמעתי את המשאבה לפני שנתתי סטאר.
עוד דבר שלא עשיתי (כי שכחתי) זה ללחוץ על הקלאצ' - בהוראות הספר, כדי להקל על תנועת הקראנק.

תוצאות:
קודם כל הצלחה בגזרת בניית הבטחון ותחושת מסוגלות ותודה לכולם פה על חלקכם בעניין הזה.
מבחינת PSI בכולן יצא 150 בול, החלטתי בשלב זה לוותר על החלק הרטוב של הוספת מעט שמן לכל בוכנה.

דיון:
ע"פ הספר הקומפרסיה אמורה להיות 199 PSI עם רף תחתון תקין של 170, התוצאה נמוכה יותר משמעותית אבל אחידה, זה לא מכוון אותי לבוכנה או מעבר בין בוכנות. ברקע: ממש לפני הטסט (6 חודשים) המנוע עבר התחממות, הוחלף אטם ראש מנוע ובוצע "שלייף" (כתבתי את זה נכון?) כל זה ע"י מכונאי, אני לא הייתי מעורב בתהליך.

מסקנות:
בעיקרון בדיון ובמסקנות הייתי שמח לקבל את חלקכם :)
מה שכרגע בתוכנית שלי זה
א. לחפש את הניירות של הכשלת הטסט ולוודא עובדות.
ב. לאפיין טוב יותר את הפליטה מהרכב (התנעה, מנוע חם, kick, גז קבוע).
ג. קומפרסיה הפוכה?

תודה לגיתאי על השאלת הציוד והליווי ותודה לכל החברים בפורום על היעוץ.
מצרף תמונות.

GodsFather
24-01-19, 21:37
גיתאי לא ידע גם להסביר את המצב (אין סיכוי) או שלא פנית לשאול?

חנן-ג'יפולוג
24-01-19, 22:32
התוצאה נראית כמעט מדי טובה מכדי להיות אמיתית. זה בד"כ לא יוצא כל כך אחיד.
פתחת מצערת מלא בזמן הבדיקה?
על פניו, למרות שזה לא מחייב, לא נראה שאתה צריך שיפוץ של הבלוק. אולי עבודה על הראש, אם בכלל.

tallevi
25-01-19, 00:42
הערכים בתמונה שצירפת מהספר הם לבדיקה יבשה או רטובה?

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Marco
28-01-19, 16:20
- גיתאי הציע קומפרסיה הפוכה
- לא פתחתי מצערת בכלל :(
- הערכים הם לבדיקה יבשה

tallevi
28-01-19, 20:55
תפתח את המצערת!!

ניחוש שלי אחרי שתבדוק עם מצערת פתוחה לגמרי, תגיע לערכים בקצה התחתון של התחום.

כשכל הצילינדרים מראים ערכים נמוכים, זה אומר רינגים...בהצלחה עם שיפוץ המנוע...

תעדכן,

טל.

גיתאי נוה
29-01-19, 04:24
אחרי בדיקת לחץ הפוך (Leakage) נהיה חכמים יותר.
אפשר גם לבדוק האם האוטו מעשן אפור\כחלחל רק בקיקים (גומיות שסתומים?) או גם לאורך פעולת מנוע אחידה, אם כי זה עדיין לא יענה על השאלה כיצד התקבלו ערכי קומפרסיה מתחת למינימום.

tallevi
29-01-19, 15:17
אחרי בדיקת לחץ הפוך (Leakage) נהיה חכמים יותר.
אפשר גם לבדוק האם האוטו מעשן אפור\כחלחל רק בקיקים (גומיות שסתומים?) או גם לאורך פעולת מנוע אחידה, אם כי זה עדיין לא יענה על השאלה כיצד התקבלו ערכי קומפרסיה מתחת למינימום.מעולה. שתגמור אתו אתה מוזמן לעבור אלי לפיאסטה ; - )))

גיתאי נוה
29-01-19, 15:18
מעולה. שתגמור אתו אתה מוזמן לעבור אלי לפיאסטה ; - )))
Be my guest

Marco
25-03-19, 23:38
אז אחד הדברים שהבטחתי כשפתחתי את השרשור הזה ובו בקשה לידע ועצות מהחברים הן שאתקדם לאט, לא היה לי מושג כמה לאט זה יקרה, עברו כמה דברים מתוכננים וכמה דברים לא מתוכננים בחיים אבל בשורה התחתונה אני ממשיך באותו הקו וחוזר אליכם אחרי שהשלמתי בדיקת "לחץ הפוך"
את הבדיקה עשיתי אצל גיתאי שנתן זמן, ידע, יד וקומפרסור למשימה. למען הגילוי הנאות אני גם תלמיד בקורס שגיתאי מעביר אבל כל המתואר לא היה חלק מהנ"ל ונעשה בזמנו החופשי ומרצונו הטוב.

אז אתאר בקצרה את הפרוצדורה לטובת הידע הנצבר בשרשור, ןאת התוצאות והמסקנות לדיון ופידבק.

פרוצדורה:
- הוצאת פלגים. פתיחת מכסה שמן, מכסה רדיאטור, בית מצערת (TBI), הוצאת מדיד שמן

- סיבוב הקראנק דרך פולי קראנק (בכיוון השעון) בתנועות קצרות ומהירות
- זיהוי מהלך דחיסה - עלית הבוכנה כשהשסתומים סגורים שומעים "נשיפה" מפתח הפלאג של צילינדר 1
- זיהוי נקודה מתה עליונה בעזרת מברג בפתח הפלאג שמפסיק "להידחף" החוצה ומתחיל "ליפול" פנימה
- הכנסה להילוך (חמישי) למניעת תנועה של הקראנק
- בניית לחץ דרך קומפרסור בצינור לפתח הפלאג
- חסימת הצינור והאזנה
- הכנסה לניוטרל
- חוזר חלילה לצילינדר הבא

תוצאות-
עגומות, בכל הבוכנות שמענו בריחת לחץ לאחר הקומפרסיה באזור מכסה השמן ושינוי במפלס המים ברדיאטור (+בועות), לפחות בבוכנה אחת גם וידאנו בריחת לחץ ממדיד השמן (מיצג את אגן השמן), אנסה לצרף סרטון מייצג

דיון ומסקנות-
אני עדיין לא סגור אם מזה אפשר להסיק שהבעיה היא רק באיטום של ראש המנוע או גם באיטום של ראש המנוע,
אציין שלפני חצי"ש הרכב עבר התחממות, החלפת אטם ושלייף (ע"י מוסכניק כלשהו)

כרגע אני מתארגן על ציוד (טורקמטר בעיקר), מתכוון להוריד ראש מנוע לצורך בדיקה של הראש ובחינה של הצילינדרים, עוד לא ברור לי איך אמשיך משם.
אני חושב גם לבצע בדיקת הספק לפני שאני נוגע בו כדי לקבל רפרנס.

כמובן שאשמח לשמוע את דעתכם,
תודה, עידן.

ishc
26-03-19, 09:12
כמו שרשמתי לך בפרטי, אחרי הורדת ראש הייתי בודק את מצב הצילינדרים. אני מכיר שיטה עתיקה של מילוי החלל הבוכנה בנפט, להשאיר ללילה ולראות עם המפלס יורד.
את הראש הייתי בודק בכל מקרה מעבר להחלפת אטם, מצ"ב שסתומים וכו' ואולי שוקל קניית ראש חדש קומפלט אם ניתן להשיג (מהודו למשל).
בהצלחה ותסיים כבר, נראה לי של גומא וגפן יכול להיות כיף לטייל יחד

מוני אורבך
26-03-19, 10:00
על פניו נראה שיש לך בעיה של אטם ראש מנוע.
אבל היות וכבר הוחלף אטם ראש (שליף) כנראה שזה לא זה, או לא רק זה.
התחממות עלולה ליצור עיוותים\סדקים בראש.
קל לבדוק זאת ברגע שהראש מורד (ונראה לי שאין ברירה כאן)
אם אתה מוריד ראש ברור שצריך לעשות לו יישור ושיפוץ (תחליף גם מחזירי שמן של השסתומים)
כדאי מאוד גם לעשות שיפוץ משטחי שסתום\שסתומים על הדרך, רמת השיפוץ היא כרמת הבלאי שתמצא..
אשר לבוכנות ורינגים. בדיקת הנפט היא לא מדויקת אבל נותנת כיוון.
אם זה ינזל מהצילינדר בינגו. אם לא, לא בטוח שאין בעיה..
הבדיקה המקצועית היא כמובן לפרק בוכנות ולבדוק מצב צלינדרים בוכנות ורניגים לעומת המתואר בספרות היצרן.
זה דורש כלים שמין הסתם אין לך (מד קוטר לדוגמא) אבל סביר שתוכל לקנות או להשאיל.
אגב קל להסחף מכאן לאוברול מנוע מלא, אבל צריך לזכור שיש עלויות לא קטנות והשקעת זמן גדולה.
אתה צריך לשאול את עצמך האם אתה ערוך לזה.
אל תסחף עם התהליך אלא תתכנן אותו. כך יקח פחות זמן יעלה פחות ובסופו של דבר התוצאות יותר טובות.

גיתאי נוה
26-03-19, 21:47
אם נשים כרגע בצד את הבדיקות המדוייקות שיכול לבצע חרט מנועים,
הבדיקה של הסולר בצילינדרים הפתוחים + בדיקת מדרגה בכל צילינדר + בדיקת גובה הפס שמעל לרינג העליון בכל צילינדר (אינדיקציה לרינג שבור) = קריאת כיוון לא רעה

tallevi
26-03-19, 23:34
את המדרגה אני מכיר אבל מה זה הפס?

טל.

גיתאי נוה
27-03-19, 00:05
את המדרגה אני מכיר אבל מה זה הפס?

טל.
הרינג העליון הרי לא מגיע לגובה אפס עם הדק, ולכן נוצר שם פס חום\שחור של שריפה.
כאשר כל הפסים של הצילינדרים שווים בגובהם, זה תקין. כאשר יש פס או יותר שהם גבוהים יותר, זה עשוי להעיד על רינג שבור.

ishc
27-03-19, 07:11
הרינג העליון הרי לא מגיע לגובה אפס עם הדק, ולכן נוצר שם פס חום\שחור של שריפה.
כאשר כל הפסים של הצילינדרים שווים בגובהם, זה תקין. כאשר יש פס או יותר שהם גבוהים יותר, זה עשוי להעיד על רינג שבור.תוכל להסביר מפורט יותר למה רינג שבור גורם לזה?
מהלך הבוכנה לא מוגבל ע"י הטלטל ולא רק ע"י הקומפרסיה?

גיתאי נוה
27-03-19, 09:27
מהלך הבוכנה לא משתנה כמובן, זו לא הכוונה שלי.

מכיוון שהרינג העליון לא מגיע עד גובה הדק (כלומר המשטח העליון של הבלוק), תמיד נראה טבעת חומה\שחורה בחלק העליון שמעל לרינג העליון. ה'טבעת' הזאת אינה נשחקת והיא מקבלת צבע (ולעיתים משקעים) בגלל השריפה.
כאשר בודקים מדרגה בצילינדר, בודקים אותה בדיוק שם - בין ה'טבעת' העליונה לבין דופן הצילינדר, כך אנחנו יכולים לדעת האם נוצרה אובליות בצילינדר (=מנוע בלוי).

מה קורה כאשר רינג נשבר?
אז האטימה בין הבוכנה לצילינדר כבר לא טובה, ואז חלק נוסף של דופן הצילינדר חשוף לשריפה, ולכן נקבל 'טבעת' גבוהה יותר בכולה או החלקה - בהתאם לשבר ברינג.
הנה דוגמה למנוע של חבר שמצא קומפרסיה נמוכה יחסית באחד הצילינדרים, וכאשר הוריד ראש קרא לי לבחינה. שים לב להבדלים בין גובה הטבעות מימין לזו שמשמאל:

123485

-->