PDA

צפייה בגרסה מלאה : מוט שפור מחוזק?

yoni_0000
23-12-18, 15:12
המוט המקשר בין הגלגלים להיגוי (שפור/מקשר/tie rod )

למישהו יש רעיון יצירתי לאחד חזק מהמקור?
חלק משומש?
לקחת צינור גיבור, לחרוט אינסרטים לתפוחים ולרתך אותם בפנים יעבוד?
רעיון יצירתי אחר שלא יעלה אלפיי שקלים?

לסיקס...

תודה

נמרוד
23-12-18, 16:38
המוט המקשר בין הגלגלים להיגוי (שפור/מקשר/tie rod )

למישהו יש רעיון יצירתי לאחד חזק מהמקור?
חלק משומש?
לקחת צינור גיבור, לחרוט אינסרטים לתפוחים ולרתך אותם בפנים יעבוד?

זה הרעיון הכי טוב. אבל זה לא זול.

רעיון יצירתי אחר שלא יעלה אלפיי שקלים?

לקנות צינור עבה (סקדיול 40) בקוטר קרוב לקוטר מוט השפור, להלביש אחד על השני, ולרתך. זה הכי זול. תזכיר לי מה הקוטר המדויק של מוט שפור של סיקס? אני אבדוק לך איזה צינור מתאים, אם בכלל.

yoni_0000
23-12-18, 17:53
קוטר הצינור 22.15 מ"מ.

ואם מדברים על האופציה הראשונה אז מצאתי את אלה
https://www.ebay.com/itm/Speedway-91002969-Steel-Weld-Bung-for-1-Inch-I-D-Tube-11-16-18-RH/381786104315

ההברגה מתאימה לתפוחים המקוריים של הסיקס, לא צריך לחרוט, מחיר סביר, רק צריך צינור עם קוטר פנימי מתאים.
סיבה שזה לא יעבוד?

נמרוד
23-12-18, 18:22
נראה מצויין. צינור 1 צול סקדיול 40 אמור להתאים לדעתי.

lizard
23-12-18, 20:05
תבוא נעשה לך. לא רציני. אולי תצטרך להשיג או לקנות מברז (צריך שניים, צד ימין וצד שמאל הפוך).

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

six 4 life
23-12-18, 21:15
לקנות צינור עבה (סקדיול 40) בקוטר קרוב לקוטר מוט השפור, להלביש אחד על השני, ולרתך. זה הכי זול. תזכיר לי מה הקוטר המדויק של מוט שפור של סיקס? אני אבדוק לך איזה צינור מתאים, אם בכלל.
זה מה שעשיתי אצלי, רק בלי החלק של הסקדיול המפואר, צינור רגיל
עושה את העבודה שנים רבות
אני גם הרחקתי והבאתי עוד מוט שפור עקום של סיקס, חתכתי אותו לאורך המתאים ובניתי מ2 חצאים שלו חתוכים לאורך הרצוי + צינור עבה יותר וצמוד בקוטר אליו דראג-לינק מחוזק שמאפשר לי להשתמש ב2 תפוחים רגילים ולהמנע משימוש בתפוח הארוך והיקר + המופה שעפה בשטח בעומס גבוה.

נמרוד
23-12-18, 22:36
הערת אגב: סקדיול 40 (דופן סטנדרטית) או 10 (דק יותר) זה בסך הכל תקן המידות של הצינורות העגולים הרגילים ביותר שקונים במחסן ברזל.

lizard
24-12-18, 06:23
אה..לא.
סקדיואל זה תקן שמתיחס לקוטר הפנימי (או חיצוני, לא יודע לא ממש משנה) ולעובי דופן. צינור סקדיואל 40 מפלדה יהיה באותו מידות כמו סקדיואל 40 מפלסטיק.

אבל, בפלדה זה צינור משוך בחום ללא תפר ואילו צנרת "רגילה" דקורטיבית שמוכרים במחסני ברזל זה בתכל'ס פח ישר שמכונה עיגלה לצינור ורתכת תפרה את הקצוות לעיגול. זה צינור הרבה יותר חלש מצינור ללא תפר.

לצורך העניין של פותח השירשור, זה לא ממש משנה מבחינת חוזק. איפה זה כן משנה? כדי שתהיה התאמה מושלמת, אם בכלל ניתן, עדיף להשתמש בצינור ללא תפר כי התפר עצמו לוקח בין חצי לממ. ככה שלא תהיה התאמה מושלמת.

לפותח השירשור, תשיג מוט שפור נוסף, אם אפשרי, ותבוא. יש לי סקדיואל 40 קוטר 33 ממ אמור להתאים. אתה בסה"כ צריך חתיכה קטנה, במחסני ברזל זה נמכר ב6 מטר.

talb_s
24-12-18, 06:24
לא עדיף גם על הדרך לעבור לתפוחי הגה של סופה?

yoni_0000
30-01-19, 20:34
לא עדיף גם על הדרך לעבור לתפוחי הגה של סופה?

יכול להיות שיהיה צריך לעשות שינויי בנאקל, לא יודע, בכל מקרה התפוח הוא לא החוליה החלשה.

בכל מקרה, הגיעו האינסרטים ורותכו לסקדיואל 40 1 צול:

122769

בעיקרון הנ"ל רלוונטי לכל רכב עם סרן מקדימה. צריך להזמין weld bung שמתאים לתפוחים של הרכב. אני הזמנתי מהאתר הזה (https://www.speedwaymotors.com/Search?query=weld%20bung&facet=GA_Nav_Part:Multi%20Purpose%20Thre aded%20Plugs), שמוכר גם באמזון. במקרה של הסיקס התבריג הוא 11/16-18 לתפוח המקורי. לשים לב שמזמינים אינסרט אחד עם הברגה רגילה ואחד עם הברגה הפוכה, ושני אומי הידוק (אחד לכל הברגה). במקרה שלי ביטלתי את התפוח הארוך של הדראג לינק והשתמשתי בתפוח רגיל. ההתאמה היחידה שנדרשת היא לתושבת של הבולם הגה, כלומר יו בולט גדול יותר... זה הכל בגדול.

מבחינת עלויות:
4 באנגים עלו 40 דולר
4 אומים עלו 8 דולר
משלוח בארה"ב+משלוח לארץ עלו כ45 דולר
צינור סקדיואל (פחות מ2 מטר), לא יעברו את ה50 שקל.

-->