PDA

צפייה בגרסה מלאה : בגי''ה | רכב ראשון - חייל משוחרר

yehuda7
23-12-18, 15:20
אהלן,
השתחררתי מצה''ל לפני פחות מחודש, מפה לשם אני רוצה לקנות רכב.
הדרישות מהרכב זה נסיעות לעבודה וללימודים באזור המרכז ומידי פעם (פעמיים בחודש בערך) נסיעה ארוכה לצפון/דרום לטיול.
חיסכון בדלק זה כמובן פרמטר חשוב מאוד, וגם אם הרכב יהיה גם גיר ידני אני לא אתלונן.
לטובת הנושא הקצבתי 10K, ואם אני אמצא משהו ממש ממש טוב אז לא אכפת לי גם לחרוג מהסכום.
חוץ מזה אני די אבוד, לא ברור לי מה לחפש ואיך ואני די מפחד ליפול על רכב שחוט ולאכול אותה.
אשמח לדעתכם המלומדת.

תודה לכולכם!

yoni_0000
23-12-18, 15:32
תשלש את התקציב ותקנה ג'ימני. אם אין אז הייתי מחכה.

Derish
23-12-18, 15:35
ברוך הבא לאזרחות. תעיף מבט במודעה הזאת מהפורום השכן, מאמין שהיא אמורה לענות על כל הדרישות שלך:
https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?665058

אם זה לא מתאים אז רבאק, תריץ חיפוש בגוגל. באמת נראה לך שאף אחד באינטרנט לא שאל את השאלה הזאת בעבר?

גיא
23-12-18, 15:36
אתה יכול למצוא משהו כמו סיטרואן סי 1 או שברולט ספארק ידניים במחיר הזה .. יהיה חסכוני מאד , אמין יחסית ותוכל לנסוע איתו לצפון ולדרום .. להשאיר אותו באיזה חניון ולצאת לטיול ( רגלי ) מהנה בסביבה ..

אל תשכח להשאיר כסף לביטוח וכו' ..

yoni_0000
23-12-18, 15:42
תשלש את התקציב ותקנה ג'ימני. אם אין אז הייתי מחכה.

סליחה... חשבתי מדובר ברכב שטח. לא רלוונטי.

tamir128
23-12-18, 22:43
ברוך הבא לאזרחות. תעיף מבט במודעה הזאת מהפורום השכן, מאמין שהיא אמורה לענות על כל הדרישות שלך:
https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?665058

אם זה לא מתאים אז רבאק, תריץ חיפוש בגוגל. באמת נראה לך שאף אחד באינטרנט לא שאל את השאלה הזאת בעבר?

חיפוש בגוגל מביא (גם) מליון "המלצות" של ילדים זבי חוטם שאין להם מושג.

אנשים שואלים דווקא כאן כי הם סומכים על באי הפורום שגם מבינים דבר או שניים, גם מנוסים וגם כאשר הם לא יודעים, הם שותקים.

בקיצור, יש המלצה על רכב אמין שנכנס לדרישות או על משהו אחר?

Derish
24-12-18, 01:21
הבחור לא בדיוק מחפש מרפא למחלה נדירה, אלא בסה"כ המלצה גנרית. התרשמתי שהוא לא ממש השקיע בשיעורי בית, שכן החיפוש בגוגל היה מוביל בעיקר לכאן ולפורום השכן, וגם ניתן לסייג אותו לג'יפולוג אם כבר ממש לא סומכים על אף אחד אחר... אבל לי זה נראה יותר כמו עצלנות טיפוסית לגיל מאשר משבר אמון. קצת אירוני שבפורום שמבוסס על תרבות של DIY עולות שאלות כאלה בסגנון "סגרו לי ת'פינה", מאנשים שאינם מאותגרים על רקע גיל או נסיבות אחרות (עד כמה שידוע לנו מהפוסט).

בכל אופן, נתתי המלצה לדגם, ואפילו הפנייה לרכב ספציפי שבמקרה ראיתי בלוח יום לפני כן ותפור על הדרישות. מכאן לא קשה להבין שגם דגמים מקבילים מכל יצרן יפני או קוריאני מאותה תקופה ימכרו במחיר דומה ויעשו את העבודה. על תשובה יותר מפורטת מזה כבר אצטרך לגבות שכר טרחה, או להמתין לחברים אחרים עם יותר זמן פנוי.

דרור ברלי
26-12-18, 20:23
אתה צריך אוטו קטן, ידני. כמה יותר צעיר, ככה טוב יותר.
מכונית מיני כלשהי - סוזוקי אלטו, יונדאי i10, שברולט ספארק, פיג'ו 107/סיטרואן C1/טויוטה אייגו, פיאט פנדה וכו'.

-->