PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה אתם אומרים על סופה סימן 2?

נמרוד
23-01-06, 09:24
סופה סימן 2 יכולה להיות הרכב החשוב ביותר עבור קוראי ג'יפולוג, העתיד שלכם, שלי ושל האתר הזה. אם היא תיוצר בצורה רצינית. היא יכולה גם לגמור את הקריירה כמו הלביא :(

הדעה הציבורית חשובה. עם כל הכבוד לנושאי איכות הסביבה, איכות השלטון, ועוד צרות שיש לנו בישראל, אם יש אינטרס אחד שהוא שלנו (שלנו = המכנה המשותף של גולשי ג'יפולוג) , לדעתי האישית, זה האינטרס. אנחנו צריכים שייצרו עבורנו, בישראל, מכוניות כאלו, וימכרו לנו אותם במחירים סבירים. כן, הממשלה צריכה להוריד את המיסים בחזרה ולאפשר לנו לקנות את הסופה הזאת בדיוק, ב150 אלף שקל (או פחות, או יותר?).

הכתבה של אסף מנסה להעביר עד כמה שאפשר את סופה 2:
http://www.jeepolog.com/178.html
http://www.jeepolog.com/with.php?pic=test_storm_mk2/sufa2%20006.jpg

Alon
23-01-06, 10:18
גם אנחנו וגם צה"ל מסתכלים "מבעד החור של הגרוש" וכרגע יותר זול לקנות גיפים בארה"ב.
אם החברים ברכב נצרת לא יבינו את זה יהיה עוד פרוייקט לביא זצ"ל
אלון

shachar
23-01-06, 10:27
היום ברמזור ראיתי איזה סופה צבאית מעניינת.
נראתה מגומרת מאוד יפה עם חלון אחורי עולה כלפי מעלה וספי דלת......
לגאנטים השחורים היתה התקלפות קלה של צבע לכסוף - בקיצר מגנזיום צבוע עם מברשת.

כשהתקרבתי ראיתי מוטבע בכנף הקידמית JEEP

זהו הצבא לוקח רנגלרים ?

IlanHadar
23-01-06, 10:29
קראתי את הכתבה בעניין רב. אסף עשה עבודה טובה בלהעביר את הרכב בצורה מדוייקת כמה שאפשר בלי לקטול יותר מדי את היצרן (אולי כדי לא לפגוע בסיכוי הייצור).

אני מסכים עם מה שנאמר, הרכב יהיה להיט כאשר יצא במכרזים עוד כמה שנים. אני לא רואה סיכוי לקבל את הרכב בגרסה "האזרחית" - ציטוט: עם גלגלים 33", סרנים של רוביקון עם שתי נעילות, ומתלים של רכב שטח. הסיבה שרכב כזה בגרסה אזרחית יעלה מעל 250,000 ש"ח ראה מקרה Jeep Wrangler שנמכר בארצנו במעל 260,000 ש"ח ללא כל הצדקה. צריך לזכור שחוץ מהמכניקה מתחת יש גם איכות חיים בפנים ואני לא רואה את הגברת שלי נוסעת בכזה במקום בקוריאנית (אתם יודעים מנורת איפור בסוכך השמש וכו').

אני אכן מקווה שהכתוב בכתבה נכון וכוחות הביטחון ירכשו כמה מאות כאלה, קניות כאלה הם לא תמיד משיקולים כלכליים בעיקר כאשר קיימת תחרות מארה"ב, הייצור בנצרת הוא לא ביעילות הגבוהה ביותר ומדובר על כספי סיוע.

nir.samo
23-01-06, 11:40
יד שניה ממכרז? לא לשכוח שיחד איתו (בשבילי ג'יפ זה זכר :-)) יהיו במכרזים הרבה דיפנדרים - המתחרה הישיר וכנראה המוצלח יותר.
אני לא רואה את החברה בנצרת חוזרים לשולחן השרטוט לתיקון בעיית המתלים וחבל, בסה"כ טוב שיש עוד רכב שטח בישראל, בטח כזה שדי קרוב לחלום הרטוב של כולנו.

אלון_ק
23-01-06, 13:42
דיפנדר מוצלח יותר? לא, לא בשבילי. עם מנוע כזה, בסיס סרנים נורמלי, 4.10 בסרנים, 44 מאחור כסטנדרט, מערכת מתלים שמשוועת להפוך לרצינית, תיבת הילוכים אוט', טרנספר פחות בעייתי ומספיק מקום גם לציוד, הסופה סימן 2 היא אפשרות עדיפה בהרבה מבחינתי. בסופו של יום מערכת המתלים היא שהפכה את הדיפנדר לאפשרות המועדפת בשבילי, זו בעיה שנפתרה לגמרי מבחינתי (סופה או דיפנדר, כך או כך מהמערכת המקורית ישאר רק זכר עמום אצלי).

מבחינתי, אין כאן וויכוח בכלל וזו חתיכת הצהרה מבנאדם שנעול למדי על דיפנדר כרגע. המתחרה הישיר לסופה סימן 2 מבחינתי כמפגר ג'יפים הוא הדיפנדר 130 (שלוקח בלי מלח את הסופה בסדר העדיפויות שלי, גם את סימן 2). המחיר של ה130 והזמינות שלו בארץ מוציאים אותו מרשימת האפשרויות, כך שאם תהיה סימן 2 - לי תהיה אחת.

asafk
23-01-06, 14:03
היום ברמזור ראיתי איזה סופה צבאית מעניינת.
נראתה מגומרת מאוד יפה עם חלון אחורי עולה כלפי מעלה וספי דלת......
לגאנטים השחורים היתה התקלפות קלה של צבע לכסוף - בקיצר מגנזיום צבוע עם מברשת.

כשהתקרבתי ראיתי מוטבע בכנף הקידמית JEEP

זהו הצבא לוקח רנגלרים ?

הצבא קיבל בהשאלה רנגלר UNLIMITED לבדיקה, ואולי זה מה שראית. לא שיש בו משהו שאין בסופה2, אבל הוא יותר זול. לא נראה לי שתראה יותר מהדגם הבודד הזה.

אסף.

חימושניק
23-01-06, 14:21
אני חושב שצריך לחכות ולראות מה ייצא מכל הפרוייקט הזה. כי בינתיים אפילו בהדרכות היצרן שעברנו (ע"י נציג תע"ר) לא ידעו לספר לנו אם הקונפיגורציה שאסף בחן היא סופית (כנראה שלא! בסופה שלמדנו עליה יש גיר 6 הילוכים של מרצדס).

בנוסף ידוע על כ-200 ערכות להרכבה שהגיעו לתע"ר - מה עם השאר? הרי בארה"ב הרנגלר עבר שינויים לקראת מודל 2007 וסופה 2 מבוססת על רנגלר 1997.
אחד הפרטים שבוודאי שמתם לב אליהם - לרנגלר כבר לא יהיה מנוע I6 אלא V6 חדש, תיבות ההילוכים יהיו אחרות ועוד. מה יעשו תע"ר כשכבר לא יהיו להם רכיבים לייצור הסופה 2? (זה עלול לקרות בקרוב...)

מצד שני אנו עדים לכך שמשום מה תע"ר חוסכת במערכות בטיחותיות חשובות כגון ABS וכריות אויר (לא בכל הסופות סימן 2 יש כריות), וזה רבותיי כבר מוגזם בשביל רכב שאמור לעלות 150,000 ש"ח במקרה הטוב (מה שאנחנו חולמים עליו וכנראה לא נקבל) ואף יותר (הרבה יותר...)

צר לי להיות פסימי, אבל אני חושב שהקריירה של סופה סימן 2 תהיה רק קצת יותר ארוכה משל הלביא. בכל מקרה מדובר בתמורה גרועה למחיר ביחס למתחרים מבוססים (מי אמר דיפנדר?).

ולסיכום... ימים יגידו!

KOOKE
23-01-06, 16:33
מחירי הדיפנדר 110 נעים מ- 271,000 עד 351,000 ש"ח ראו בקישור: http://www.motocar.co.il/motocar/model/index.asp?id=637

לדעתי בגלל המחיר המופרז הדיפנדר לא יהיה מתחרה של הסופה אם היא אכן תתומחר נכון ולדעתי כל מחיר מתחת ל - 200,000 ש"ח ועדיף הרבה מתחת יהיה תמחור נכון.

בכלל, אם רמת המחירים של הסופה סימן 2 תהיה ברמה של 150,00 ש"ח חרף כל מגרעותיה לדעתי היא יכולה להיות להיט גם בשוק האזרחי.

מספיק אם היא תשווק בצבעים או שילובי צבעים אטרקטיביים + ג'אנטים מגנזיום + אפילו תאורת גחון סגולה (כן כן אני לא צוחק אני ממש רציני) - היא תהיה להיט באזרחות ועל הדרך גם גולשי אתר זה ירוויחו.

שלמה

OFF-RoaD
23-01-06, 17:19
טוב, אולי אני נוב כאן (ומי שלא יודע מה זה ונב הוא כנראה נוב בעצמו) אל זוהי דעתי:

אני חושב שאם תע"ר כבר יוצאת ברכב חדש אז שיהיה מושלם, ויש בארצנו הקטונטונת את המשאבים לכך. לא חבל להוציא רכב פעם בעשור, ושגם הוא יהיה בעל מערכת מתלים קלוקלת ובעיות כאלו ואחרות?
לדעתי עדיף אפילו לעכב טיפה את ההשקה הרשמית, לבחון את הרכב עוד תקופה, ולהוציא אותו לשוק כמו שצריך.

עניין המיסוי והמחיר לא תלוי בנו, ובטח שלא בתע"ר. זה עניין ממשלתי. אולי עצוה של גושלי אתר זה ואתרים נוספים תגרד למישהו שם באף?

shachar
23-01-06, 17:19
הבעיה שהדיפנדר מתומחר כאילו אין תחרות.

אני בטוח שהצבא מקבל אותו הרבה יותר בזול.

אולי אם סופה 2 תצא לאזרחי גם החברה ממזרח יתאימו עצמם

asafk
23-01-06, 17:53
הדיפנדר- רכב עבודה. משאית. אני מאוד אוהב את זה... אבל אני ממש לא דוגמה- וגם אני מעדיף רכב חזק וזריז, שמרגיש יותר קל ומתנהג יותר כמו "אוטו" ולא כמו משאית מבחינת הניהוג. גם עיצוב הפנים של הרנגלר מוצלח משמעותית מזה של הדיפנדר. בסעיף המתלים הסטנדרטיים הדיפנדר מנצח בנוק-אאוט, וגם במחיר השיפורים למתלים. לגבי המנוע- הדיפנדר TD5 כבר לא כל כך עצל כמו הקודמים, ודגם הV6 שמדברים עליו (צפוי, אולי, כבר בהמשך השנה הבאה) ישנה את התמונה עוד יותר לטובה.
שימו לב, שהמבחן לא היה מבחן השוואתי דיפנדר מול סופה2. בסופה2 אי אפשר להסיע 9 מבוגרים (אפילו לא 5 מבוגרים) או ציוד דומה מבחינת נפח או משקל. היא לא משאית. היא ג'יפ. ג'יפ טיולים ל2 מבוגרים ו2-3 ילדים, או ל4 מבוגרים, עם לא מעט ציוד (נפח האחסון לא גדול, אבל דומה למה שיש בSUV הקטנים יותר). מה אני מעדיף בתור ג'יפ טיולים?? אני חושב שזה ברור. לחצות את הסהרה, או לנהוג מדרום אפריקה לסודן? אולי בכ"ז דיפנדר. לרדת לשבוע בנגב? אני עם הג'יפ.
השאלה הגדולה היא האם ניאלץ לחכות לסופות ממכרזים, או שנוכל לקנות סופות אזרחיות... ומה לעשות- זה תלוי במיסוי על הCKD שהוא יקבע את המחיר.

אסף.

נמרוד
25-01-06, 00:19
לדעתי אסף ודרור (בידיעות אחרונות) מעבירים בכתבות שלהם את התחושות של האוטו הזה בצורה מיטבית, ועדיין רציתי להעלות את הנושא לדיון, כי צריך לחזק משהו.

גם אסף, גם דרור, גם עוד אנשים שהתרשמו מהסופה, רוצים אחת.

גם אני. לא יצא לי לבחון אף רכב עד היום שאמרתי לעצמי בסוף המבחן - מתאים לי. אני רוצה. את הסופה סימן 2, מבחינתי גרסאת המפקדים הזאת שבחננו, מתאימה לי. תביאו לי עכשיו. אני מוכר את הסיקס, מוכר את ההילקס, זה הג'יפ ה"חדש" הראשון שמתאים לי אישית.

אני אפרט למה, ותראו שאין לה תחרות:

1. 4 דלתות. מוחק את הסופה הישנה, רנגלר, רנגלר אנלימיטד, רנגלר החדש שיהיה כאן עוד שנה עד כמה שהוא לא באמת רלוונטי עבורי. יש לי ילדה, אנחנו מאד נהנים לטייל איתה, עוד אחת בדרך.

2. זה ג'יפ!!! אותה תנוחת נהיגה, אותה תחושה, זה לא משאית-דיפנדר . הכסאות הן כסאות סקיי שחור צבאיים שאפשר לשטוף, הרצפה חשופה, הכל פשוט כמו שאני אוהב. נעילה מרכזית וחלונות חשמל אלו פיצ'פקעס שמי שרוצה/אשתו רוצה מוסיף במאות שקלים כמו לכל רכב. זה חרטא.

3. מנוע מושלם - לא צריך יותר. אגב, היא לא שוקלת יותר מסופה ישנה - בסיס הגלגלים ארוך יותר, אבל האורך אותו אורך, ואם אתם משווים לסופה ארוכה סגורה, מן הסתם זאת שוקלת פחות בזכות גג הפיבר.

4. מתלים סוף סוף טובים. לא מושלמים, אבל ביחס לסופה הקודמת או להיילקס עלים שזה ברירת המחדל שלי היום, סופה 2 הרבה יותר נוחה, יותר מהודקת, מתנהגת טוב. זה מה שאני צריך. ואפשר לשפר אותם בקלות בתור התחלה- רק קפיצי הגבהה קשים יותר ובולמים, הגבהה קלה של 2 אינץ' בלי לגוע בזרועות, לא יקר, על המדף, וזה יעבוד מעולה.

5. גם בלי סרן דנה 44 קדמי, שכנראה ישאר פנטזיה יחד עם שאר חבילת הרוביקון, יש כאן רכבת כוח מצויינת, שאין לרובנו גם לאחר מסכת שיפורים. יחס העברה 4:10 לאחד - בילט אין. גיר 6 הילוכים עם ראשון 5:1 - לא באבטיפוס שבדקנו, אבל יש בגרסאת הייצור וזה סופי. טרנספר עם slip yoke eliminator - יש.

6. למעשה, תנו לי את הסופה2, אני שם כאמור קפיצי הגבהה של 2 אינץ' קשים יותר + בולמים איכותיים, בלי לשנות חלקים מהותיים במתלים. שם שתי נעילות לוקרייט פשוטות כמו תמיד, והאוטו הזה נוסע על צמיגי 33 יותר טוב ובלי בעייה בכלל, ואוכל בלי מלח את הג'יפ הנוכחי שלי ו99% מהג'יפים המשופרים בישראל. והוא עדיין יתנהג מצויין ויהיה נוח ברמה לא מוכרת לבעלי סופות/היילקס/סיקס/כל דבר עם קפיצי עלים.

7. בסיס גלגלים יוצא דופן - 115 אינץ'. זה אומר נוחות, זה אומר יציבות, זה אומר שבתור בסיס למפלצת על סרנים מוגדלים וצמיגי 37 - בהנחה שיום אחד זה יהיה ריאלי וחוקי בישראל - זה האוטו הכי מתאים.

7. וכל זה עם 4 דלתות, מרכב פיבר אטום (היה גשם שוטף במרכז - דרור החנה אותה בלילה בחוץ במיוחד בשביל לחפש נזילות), מזגן מפוצל בן-זונה שמקפיא את כל האוטו, כלוב התהפכות פנימי לא רע בכלל, מערכת שמע מקורית של קרייזלר...

תחרות? מבחינתי דפנדר הוא לא תחרות. על הכביש הוא אוכל חרא מהסופה2, הוא פחות נוח מבחינת סביבת נהג כמובן, הוא איטי, שניהם נוחים מבחינת מתלים על הכביש באותה מידה, ליושבים במושב האחורי יותר נוח בסופה, כמובן שזה אומר מקסימום 5 נוסעים ובדפנדר אפשר יותר - לא מעניין אותי בשנים הקרובות.
יש לדפנדר יתרון אחד משמעותי וזה גודל תא מטען ויכולת העמסה. מבחינת תא מטען, אין כמו טנדר, והמתחרה השני של הסופה הזאת הוא מה שיש לי עכשיו בתור רכב טיולים משפחתי - היילקס. אם הייתי יכול לקנות את הסופה2 עכשיו - ההיילקס היה למכירה תוך שנייה.

ובכל מקרה צריך להסתכל קדימה - היילקס אין יותר, האחרון בן 9 שנים, ומה לעשות גם הם מתיישנים. עוד 3-4-5-10-20 שנים, עדיין נצטרך ג'יפים, לא בתור אספנות אלא פשוט ג'יפים לטיולים משפחתיים!

סופה סימן 2 - תהיה לי אחת. אם הן יהיו במכרזים, או פרטיות, גם אם ייוצרו רק המאתיים המדוברות ולא יותר - תהיה לי סופה כזאת עוד 3 שנים. זה פשוט אוטו נכון. לא מושלם, אבל נכון בשבילי.

asafk
25-01-06, 00:27
והוא עדיין יתנהג מצויין ויהיה נוח ברמה לא מוכרת לבעלי סופות/היילקס/סיקס/כל דבר עם קפיצי עלים

מבחינתי דפנדר הוא לא תחרות. על הכביש הוא אוכל חרא מהסופה2, הוא פחות נוח מבחינת סביבת נהג כמובן, הוא איטי, שניהם נוחים מבחינת מתלים על הכביש באותה מידה

הדיפנדר יותר נוח בשטח, וזו עובדה. זה שהסופה2 יותר נוחה מרכב על עלים- לא חוכמה. וגם הדיפנדר- אם יהיה הV6 שמדברים עליו בשנה הבאה- כבר לא יהיה חלש יותר מהסופה. אבל יפסיקו לייצר אותו עוד שנתיים...

אם הייתי יכול לקנות את הסופה2 עכשיו - ההיילקס היה למכירה תוך שנייה.

אתה מחכה- אני כבר מוכר.... (סתם, אני לא קונה סופה2, תירגעו, אין לי קשרים כאלה טובים במשרד הבטחון... אני מוכר את הדיפנדר בגלל שהירוקים שכנעו אותי ואני עובר לאופניים)

אסף.

גיא
25-01-06, 00:31
עוד 3 שנים , איך ?

( לא סתם אני בג'יפולוג .. תמיד חשבתי שיום אחד אני עוד אתחרט שלא קניתי את ה סבן ההוא ... )

nir.samo
25-01-06, 16:45
מהכתבה: "הביטוי "מצליב על מדרכות" מקבל כאן עומק חדש."

הגבהה קלה של 2 אינץ' בלי לגוע בזרועות

אני ורוב הגולשים פה לא ראינו אפילו את הנ"ל ורק קוראים (בצמא!) את הרשמים,
בכתבה עצמה ישנה אכזבה מנושא המתלים, הסיכום הקצר בסופה אופטימי יותר וכאן כבר מפרסמים מודעות מכירה... כנראה שהעסק לא כ"כ נורא.

KOOKE
25-01-06, 18:29
גולשי האתר הזה - "הליבה הקשה" של חובבי רכבי וטיולי השטח אינה יכולה להיות קהל היעד של יצרני הסופה. פשוט אין מספיק משוגעים לדבר.

אם רוצים לשכנע את תע"ר לייצר - תע"ר חייבת להשתכנע שהיא תצליח למכור כמות גדולה של רכבים לציבור הרחב ו/או למשרד הביטחון ו/או לגופים מוסדיים אחרים.

כדי להצליח כרכב שטח בציבור הרחב הסופה סימן 2 צריכה גימיקים - צורה חיצונית מושכת ומחיר זול הם הגימיקים הכי טובים והכי קוסמים לציבור הרחב.

מה שכתב נמרוד, מה שכתב דרור, ההתלהבות של גולשי האתר כל אלו לא די בהם.

שלמה

grand
25-01-06, 19:55
"בכתבה עצמה ישנה אכזבה מנושא המתלים"

אי אפשר להתרשם ממהלכי מתלה ברכב כזה כאשר המוטות מייצבים מחוברים.
בשטח צריך מנתקים.

asafk
25-01-06, 21:06
אם זה לא מספיק ברור- המתלים הסטנדרטיים מחורבנים. נקודה. כל קיט הגבהה שמיועד לרנגלר יעשה את המצב טוב בהרבה, בתנאי שקבועי הקפיץ מספיק גדולים. אבל בלי טיפול שורש למוטות הרדיוס- אף פעם לא נקבל מהלך של דיפנדר סטנדרטי....

אסף.

נמרוד
25-01-06, 23:39
בנוגע למתלים - אני ואסף חלוקים בדעות. מותר.

לא בניתוח הטכני, ולא על זה שבלי החלפת הזרועות לא יהיה מהלך כשל דיפנדר, אלא בפרשנות.

סופה 2 עם קפיצים יותר קשים, תעבוד יופי. אני מעדיף אותה על דפנדר, כי נוחות זה סכום של איכות המתלים= Ride, של איכות הכסא ותנוחת הנהיגה, תחושות, זויות גלגול, ובעיני ואני חושב שבעיני כולם של הספק מנוע ויכולת תאוצה. סוביטיבית, לדעתי, מלבד הRide , סופה 2 עולה בכל הפרמטרים על הדפנדר. גם ליושבים במושב האחורי, כל עוד מדובר על השניים הראשונים. מבחינת איכות השיכוך של המתלים, אני לא ממש אנין תחת ומבחינתי הם שקולים, ובכל מקרה הפער העצום שהיה בין הסופה הישנה לדפנדר הושלם.

סופה 2 גם נוחה יותר מרנגלר עליו היא מבוססת, בגלל ההבדל העצום בבסיס הגלגלים.

לגבי מהלך מתלה - מזמן הגענו למסקנה שהוא לא חזות הכל. ברגע שהסופה תהיה על צמיגי שטח 33 ועם זוג נעילות אוטומטיות של 250$ כל אחת (אין אפשרות לנעול דפנדר קדימה אחורה ב500$ נטו)... אני פשוט לא צריך יותר.

אם זה נשמע כאילו אני מאוהב - אז אפשר להגיד שאני מאוהב. למה? כי זה ריאלי, אמיתי, אפשר לגוע בזה. זה לא פנטזיה, ואני אישית מאד מאד מקווה שאני אוכל להניח את היד על סופה 2 בעוד כמה שנים.
--------------------------------

שלמה, אתה בטוח במה שאתה אומר? או שאתה פשוט רגיל להגיד את אותו דבר, את מה שכולם אומרים? מפחד לשנות את המציאות?

יש שוק גדול, של אלפי אנשים כמונו, שנוסעים היום ובשנים הקרובות על סופות, דפנדרים, היילקסים, דיסקברי ישנים. מה הלאה? על מה ניסע עוד 10 שנים? על דיסקברי 3? על ג'יפ ליברטי? פאג'רו קינג? תהיו רציניים ותסתכלו קדימה, על מה ניסע בעתיד? או שבאיזשהו שלב אנחנו פשוט נסגור את ג'יפולוג....

יש שוק. בטח שיש שוק. זה ברור כשמש.

גיא
26-01-06, 00:43
נימרוד

יש שוק

על זה אין ויכוח

השאלה היא , האם השוק הזה מספיק.

KOOKE
26-01-06, 11:45
נמרוד

נראה לך שתע"ר תתחיל עכשיו לייצר באופן סדיר את הסופה2 כדי שקוראי ג'יפולו ודומיהם יוכלו לרכוש אותה עוד 10 שנים ??

אני מדבר על מה שישכנע את תע"ר לייצר כיום, אני מדבר כיצד ניתן ליצור שוק כיום בציבור הרחב.

את הציבור הרחב לא מעניין עד כמה ניתן לשפר את הסופה לצורכי עבירות ועד כמה היא מתאימה למשוגעים לדבר את הציבור מעניין קודם כל מחיר אטרקטיבי מאד ביחס לחלופות אחרות ומראה חיצוני ופנימי מושך.

שלמה

גיא
26-01-06, 12:58
שלמה,

"ומראה חיצוני ופנימי מושך" ...

בכל זאת, אנשים קונים גם דיפנדר ... אני לא משוכנע שזה פקטור בקניית רכב ...

tooshey
26-01-06, 13:06
שלום לכולם
עזבו רגע את השוק הפרטי בצד,קחו את השוק המוסדי בלבד:
צבא,משטרה,מג"ב,ממשלתי למיניהם,רשות הטבע והגנים,חברת חשמל,מקורות,קק"ל,מפעלי ים המלח,קיבוצים וחברות גדולות.
כל אלו נסעו בעבר בסיקס או סופה וכיום בטנדר יפני או דיפנדר.
כמה רכבים הם קונים בשנה? 500? 1000? מי יודע?
עכשיו תוסיפו עוד 50 רכבים חדשים בשנה לשוק הפרטי,האם זה מספיק?
אינטואטיבית,לדעתי כן!האם יש מישהו שיכול לאשר או לשלול בצורה מקצועית?
ואם זה נכון,אז כל מה שצריך זה שסופה 2 תתן ללקוח אמינות של טנדר יפני עם ביצועים של דיפנדר במחיר נמוך.
האם זה אפשרי???
בברכה,טושי

ארז
26-01-06, 19:02
ח'ברה אתם משייטים לכם בפנטזיות רחוק מידי....
אין בארץ שוק פרטי לרכב שטח שייוצר כאן, אלא אם כן השוק המוסדי מעוניין באותו הרכב.
אני גם לא בטוח בכלל שמישהו ממכם וזה כולל את נמרוד היה מעוניין לשים 150K ומעלה(ואם נתחבר לרגע למציאות זה יהיה הרבה למעלה) על רכב חדש שמגיע עם 3 חודשי אחריות.....(זו הייתה האחריות על הסופה1 ,אומר משהו על מה היצרן עצמו חושב על המוצר שלו ,לא?), אחריות זה הרבה כסף ורכב עם אחריות כמו של טוסטר או מגהץ לדעתי לחלוטין לא רלוונטי.

סופה רוביקון בטח ובטח לא תצא, מקסימום אם כוחות הביטחון יזמינו סופה2 רגילות אז יצאו כמה יחידות גם לשוק הפרטי, בנתיים מבחינת כוחות הביטחון גודל לו בשקט,בשקט יצור שנקרא קרקאל(אם אני לא טועה) והוא מיועד ספציפי לצרכי השוק המוסדי, רכב עם עדיפות על הסופה או על הדיפנדר בכל פרמטר שחשוב ללקוח המוסדי הגדול ביותר.

עוד נקודה, הסופה הנבחנת הייתה בנזין, גם כאן השוק המוסדי דורש דיזל ושם אין לסופה תשובה אמינה או בעלת יכולות כמו של המתחרים.

כמובן יש עוד כלכך הרבה סיבות למה זה לא יקרא ורק סיבה אחת למה כן....פוליטיקה(ושוב כאן מגיע אותו קרקאל וגם הוא מורכב בישראל)

סולי
26-01-06, 20:54
ארז,
אתה יכול לספר מעט יותר על הקרקל?

asafk
26-01-06, 22:00
הקרקל, כיוון שהוא מראש ממוגן ולכן מגודל ומתאים למשקלים גדולים- הוא לא ג'יפ מפקדים "קל"- ולכן לא חלופה נכונה לסופה...

אסף.

נמרוד
26-01-06, 22:35
א. ספרו על קרקל מה שאפשר אם אפשר - ואם לא, אז יש כאן צנזור מוסמך... אבל אתם לא יכולים לעורר סקרנות סתם ככה :twisted:

ב. אכן ארז, פוליטיקה, זה הסיכוי היחיד. אבל הפוליטיקה היא גם הסיבה שהצבא קונה דפנדרים מארה"ב. הסיכוי היחיד של סופה 2 הוא אם ישונו שוב המיסים על רכב מייצור מקומי - וזה תלוי רק בפוליטיקאים.

ג. יש שוק. אני אקנה את הסופה המדוברת ב150 אלף שקל. לפני 10 שנים כשסופות עלו 120 אלף שקלים, היו קונים פרטיים.

נחום
26-01-06, 22:47
נושא המיסוי מורכב בגלל הסכמים עם השוק האירופאי המשותף לגבי הגנה (או חוסר הגנה) על ייצור מקומי, מול ייבוא. קיימת בעייה כאשר אתה מגן על ייצור מקומי, מול ייבוא בדרך של מיסוי.
אם תעשה את זה, יעשו את זה לך, ואז הייצוא שלנו יפגע. בקיצור, בראיה רחבה מדובר על אינטרסים כלכליים גדולים מאוד, לא משהו פוליטי-מקומי.

ארז
26-01-06, 23:19
הקרקל, כיוון שהוא מראש ממוגן ולכן מגודל ומתאים למשקלים גדולים- הוא לא ג'יפ מפקדים "קל"- ולכן לא חלופה נכונה לסופה...

אסף.

אני ממש לא בטוח במספרים אבל לדעתי הדרישה לרכב ממוגן גדולה מהדרישה לרכב מפקדים קל, אם זה באמת כך אז רוב רובם של הרכבים העתידים יהיו קרקלים.
לא שלא הייתי שמח לקנות קרקל לא ממוגן(ואם אפשר גירסה פתוחה בכלל אני אהיה מאושר....לא צריך גירסת רוביקון,תודה....)

KOOKE
27-01-06, 02:24
גיא

למיטב ידיעתי רק דיפנדרים בודדים נמכרו ישירות לשוק האזרחי..חוץ מזה בעיני הדיפנדר דווקא בגלל צורתו המרובעת הייחודית הוא יפה..אבל אני לא דוגמא.

ארז

אני לא חושב שזו פנטזיה לדמיין הצלחה מסחרית של סופה 2 בשוק האזרחי.

שוק רכבי השטח בארץ גדל משנה לשנה. גם רכבי שטח זוללי בנזין זבו להצלחה מסחרית עם המחיר הנמוך יחסית ועם המראה הנכון למשל האיסוזו רודיאו או הטריילבלייזר וכו'

לסופה יש תדמית קשוחה וקרבית אם ניתן להסב תדמית זו לגימיק שיווקי נכון + מחיר נמוך + מראה חיצוני אטרקטיבי אני חושב שיש סיכוי טוב להצלחה מסחרית של הספה 2 בשוק האזרחי.

זה בערך הרעיון שעומד בבסיס שיווק האמר בשוק האזרחי..(נו טוף סופה זה לא האמר ..)

גם כיום בשוק הסופות המשומשות או ה CJ הרכבים שנראים טוב מבחינה קוסמטית נמכרים בקלות ובמחיר טוב.

לדוגמה, סופתי לשעבר - הופתעתי לטובה מהמהירות בה היא נמכרה במחיר טוב יחסית (להזכירך כמעט זכיתי במגיני סף..) אני משוכנע שלמראה של הסופה שלי היה משקל גדול במכירתה.

שלמה

בני
27-01-06, 12:31
לגבי המחיר של סופה לפני קצת פחות מעשר שנים: מאה אלף ש"ח לדגם קצר פתוח בנזין.

כבר אז זה היה מחיר מעולה.

-->