PDA

צפייה בגרסה מלאה : לחץ מים נמוך - בית פרטי - בכל הברזים - גם חמים וגם קרים - יש מפחית לחץ

epri
24-12-18, 08:45
לחץ המים בבית הפך פתאום לנמוך - בית פרטי - התופעה לא מופיעה אצל השכנים ברחוב. התופעה בכל הברזים (גם חמים וגם קרים) - הצנרת חדשה (SP הוחלפה בכל הבית לפני שנתיים). שיבר הראשי פתוח. כל הברזים נוקו מאבנית. אין פילטר ראשי. גוף חימום בדוד הוחלף לפני פחות משנה. יש מפחית לחץ שנפתח מספר סיבובים - עזר במקצת. יש עוד רעיונות מלבד לנסות לעקוף את מפחית הלחץ?

ofir1977
24-12-18, 08:48
תבדוק אם יש לך בורג כיוונון על המפחית. יש כאלה שאפשר לכוון אותם.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

zoharami
24-12-18, 08:48
לחץ המים בבית הפך פתאום לנמוך - בית פרטי - התופעה לא מופיעה אצל השכנים ברחוב. התופעה בכל הברזים (גם חמים וגם קרים) - הצנרת חדשה (SP הוחלפה בכל הבית לפני שנתיים). שיבר הראשי פתוח. כל הברזים נוקו מאבנית. אין פילטר ראשי. גוף חימום בדוד הוחלף לפני פחות משנה. יש מפחית לחץ שנפתח מספר סיבובים - עזר במקצת. יש עוד רעיונות מלבד לנסות לעקוף את מפחית הלחץ?תתקשר 0544549393.
זוהר שרברב

Sent from my AGM X2 using Tapatalk

epri
24-12-18, 08:59
"תבדוק אם יש לך בורג כיוונון על המפחית. יש כאלה שאפשר לכוון אותם. "

תודה - כמו שכתבתי כבר ניסיתי לפתוח את המפחית לחץ (מספר סיבובים לכיוון ה +) - עזר ממש קצת.

ofir1977
24-12-18, 09:04
יכול להיות שאבן קטנה נתקעה איפשהו ומפריעה לזרימה של המים.
לצערי אין לי רעיונות יעילים איך למצוא איפה בלי להתחיל לפרק לגורמים את ראש המערכת.
אולי מישהו אחר יהיה יותר יצירתי ממני.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

katsirz
24-12-18, 09:05
תבדוק אם לא שיחקו לך בברז שעל השעון בכניסה לבית....
אצלנו ילדים התחכמו ולקח לי כמה ימים לעלות על זה.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

epri
24-12-18, 09:15
"תבדוק אם לא שיחקו לך בברז שעל השעון בכניסה לבית.... אצלנו ילדים התחכמו ולקח לי כמה ימים לעלות על זה."

תודה - כמו שכתבתי "
שיבר הראשי פתוח." (השיבר ממוקם בתוך החצר שלי)

omri_t
24-12-18, 10:53
היה לי מקרה דומה.
בסוף גיליתי שהברז שלפני השעון מים התמלא באבנית וחלודה ומתוך 1" נשאר בו חריר קטנטן.

זה מה שקורה ששמים ברזים מחומרים באיכות נמוכה...

זוהר לב
24-12-18, 13:47
היה לי מקרה דומה.
בסוף גיליתי שהברז שלפני השעון מים התמלא באבנית וחלודה ומתוך 1" נשאר בו חריר קטנטן.

זה מה שקורה ששמים ברזים מחומרים באיכות נמוכה...

זה מה שקורה כשמזרימים נוזלים באיכות ירודה בברזים מאיכות ירודה.

tallevi
24-12-18, 14:26
בשלב ראשון הייתי עוקף את הווסת. אין שאלה בכלל..

טל.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

יוני5
24-12-18, 19:13
בשלב ראשון הייתי עוקף את הווסת. אין שאלה בכלל..

טל.

לא בטוח שזה נכון לעשות.
יש מקומות שהלחץ כל כך חזק שהוא פורץ מכשירים כמו מכונות כביסה ומדיחי כלים. היו כמה מושבים בצפון שחוו את זה.
אני לא יודע מה המקרה הספציפי.

אני הייתי בודק עם שעון לחץ לפני השעון הבייתי וממשיך משם על מנת לבדוק איפה ההנחתה.
אתה צריך לקבל אאל"ט איפהשהו בין 2.5 ל 4 באר.

בברכה,
יוני5

tallevi
24-12-18, 22:37
לא בטוח שזה נכון לעשות.
יש מקומות שהלחץ כל כך חזק שהוא פורץ מכשירים כמו מכונות כביסה ומדיחי כלים. היו כמה מושבים בצפון שחוו את זה.
אני לא יודע מה המקרה הספציפי.

אני הייתי בודק עם שעון לחץ לפני השעון הבייתי וממשיך משם על מנת לבדוק איפה ההנחתה.
אתה צריך לקבל אאל"ט איפהשהו בין 2.5 ל 4 באר.

בברכה,
יוני5

אולי לאורך זמן, אבל רק לצורך הבדיקה אני לא רואה סכנה מיידית.

טל.

איל מ
25-12-18, 06:07
אני דווקא כן ראיתי.
בשכונת הרחבה במושב, הלחץ ברחובות התחתונים גבוה, והאינסטלטור של הקבלן הוא מאלה שצריך לשבור לו את שתי הידיים.
כשהחברים התחילו לשחק עם השובר לחץ כי רצו "זרם חזק במקלחת" או כדי להשקות את הדשא, החיבורים של המופה בתוך הקיר התחילו לעוף.

אז תגיד שהאינסטלטור גרוע ולא מקצועי ולא סגר טוב.
עכשיו בחן את הקורה בארץ, ותגיד לי כמה אתה סומך על בעלי המקצוע שבונים כאן בתים....

zik5
25-12-18, 06:17
בכניסה למפחית לחץ יש מסנן רשת . בדקת ?

epri
25-12-18, 09:33
רק לעדכן עבור אחרים בעתיד - נוקה מפחית הלחץ זמנית (יש בורג פלסטיק שחור בצד - נפתח עם מפתח אלן) והלחץ השתפר פלאים (עלה למ-2 ל-3 אטמוספרות). בסופ"ש מתכנן לפרק את המפחית לגמרי ולנקות את הרשתות + להתקין פילטר אחרי השעון (25 מיקרון). ותודה לזוהר האינסטלטור (zoharami) שחזר אלי בערב לייעוץ !

zoharami
26-12-18, 21:14
רק לעדכן עבור אחרים בעתיד - נוקה מפחית הלחץ זמנית (יש בורג פלסטיק שחור בצד - נפתח עם מפתח אלן) והלחץ השתפר פלאים (עלה למ-2 ל-3 אטמוספרות). בסופ"ש מתכנן לפרק את המפחית לגמרי ולנקות את הרשתות + להתקין פילטר אחרי השעון (25 מיקרון). ותודה לזוהר האינסטלטור (zoharami) שחזר אלי בערב לייעוץ !

קצת תובנות במים.

יש שני נתונים במים לחץ וספיקה כמו בחשמל זרם ומתח.
תופעה שכיחה במקטיני לחץ סתימה של רשתות הכניסה או יציאה של המקטין.(במקטין איכותי הרשתות יהיו מנירוסטה).
מומלץ להתקין על המקטין שעון ואז גם ניתן לעקוב אחרי שינויים ואין צורך לשחק עם המקטין ולנחש מה קורה.(היום מקטינים כבר מגיעים ביחד עם שעון ואם לא החיבור פשוט).
טיפ אחרון - בדיוק כמו עם ברקסים לא מומלץ להתעסק בתיקונים בערב-לילה או בשבת כשאין חלקים זמינים.

שמח לעזור ולמי שבונה או צריך אינסטלטור אני זמין בגליל העליון.
בברכה
זוהר 0544-549393

-->