PDA

צפייה בגרסה מלאה : סוף סוף אולי רכב שטח

emeiri
28-12-18, 09:45
בוקר טוב,
במשל הרבה זמן רציתי לקנות רכב שטח ולא יצא מכל מיני סיבות.

היה לי בעבר ג'ימני שנסענו איתו לטיולים בסופי שבוע אבל הוא הלך לעולמו לפני 4 שנים ( נמכר במצב לא טוב )

כיום אני עובד במרחק של 50 ק"מ מהבית ככה שלקנות רכב שטח שייסע 100 ק"מ ליום בתקציבים שלי נשמע לי כמו התאבדות ולכן לקחתי ליסינג.

אני עומד להחליף עבודה בקרוב ככה שאעבוד 10 ק"מ מהבית מה שאומר שאני מוותר על הליסינג.
התקציב שלי הנו 25000 כאשר הרכב אמור לעבור 20 ק"מ ביום ( הלוך חזור )
חשוב לציין שזה לא הרכב המרכזי של הבית מכיוון שלאשתי יש רכב ליסינג משפחתי מהעבודה שלה.
אני מקווה גם שנוכל לעשות טיול שטח אחת לחודש ( משפחה של שני הורים ושלושה ילדים )

מה אתם ממליצים?
ראיתי ליברטי 2004 למכירה ב24000 ואני ממש אוהב את המראה שלו אבל יהיה צפוף מאחורה ל3 ילדים.
האם ללכת על הטרופרים 2003 באותם אזורי מחיר?
אולי רקסטון באזור שנתונים 2005 ?
האם זה בכלל לא חכם לקנות רכב שטח בכאלו עלויות בידיעה שלרוב אקבל טראנטה ?

תודה רבה ושבת שלום

GodsFather
28-12-18, 09:55
מה רמת השטח והתדירות?

רקסטון נראה שמקבל חווד חיובי מאד ומפתיע.

הטרופרים הטובים יותר קשים למציאה, בטח בתקציב כזה.

כל מה שתקנה כנראה יהיה פצוע ויצריך תשומת לב נוספת.

האם יש לך יכולת עבודה עצמית?

כסף בצד ליישור קו?

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

emeiri
28-12-18, 10:11
אני מאמין\מקווה שנרד לשטח פעם בחודש.

רמת השטח תהיה מקסימום בינונית ולרוב אף פחות מזה.

עבודה עצמית לרוע המזל לא.
מבחינת יישור קו יש לי מקסימום 5000 לאחר הקנייה.

אני אפילו שוקל סוזוקי xl למרות שכנראה יהיה עדיף רקסטון

GodsFather
28-12-18, 10:21
רקסטון יתן יותר ללא ספק.

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

בןבן
28-12-18, 10:25
לא מזמן מכרתי פאגרו 99 Q - מהדגם הישן (אני יד שלישית אצלי היה 14 שנה),עם נעילה אחורית 400 אלף קמ ,ישן,זה נכון אבל אם מטופל כמו שצריך הכל עובד פיקס . ללא אף הוספת שמן בין הטיפולים. נוח מאד למשפחה,עביר ביותר .פה ושם אני פוגש כאלו על הכביש. קצת סבלנות אולי תמצא משהו דומה .לדעתי הפשרה הכי טובה עבירות/אמינות/נוחות ,כמובן סביבות המחיר שציינת .

erezgur
28-12-18, 10:37
מה אתם ממליצים?
קצת כמו תקליט שחוק, אבל ההמלצה החמה שלי היא שתקרא את השרשור הדביק בראש הפורום, זה עם השאלון לפני קניה, ונסה לענות על כל השאלות, אפשר בקצרה - זה מאד יעזור לכל מי שירצה לסייע לך לקבל החלטה טובה.

עד כה נתת מסגרת תקציבית, כמות האנשים שהרכב צריך להכיל (מה גיל הילדים?), היקף נסועה שנתית.
נסה להוסיף עוד מידע בהתאם לשאלות שבשרשור הדביק...

emeiri
28-12-18, 15:00
אני מאמין שעל רוב השאלות עניתי.
ילדים בגילאים 13 , 11 , 5.

מגורים באיזור המרכז ככה שיש נגישות למוסכים.
אם הרכב יהיה מושבת יום יומיים , אסתדר.
אין לי העדפה לרכב מסויים.

תודה רבה.

תמיד חלמתי על פאגרו אבל נראה לי מאוד קשה למצוא כאלה למכירה במצב סביר במחיר סביר , לכן הצעתי טרופר או רקסטון .

ishc
28-12-18, 20:02
אני מחזיק פאגרו Q שנת 2000.
באמת אחלה אוטו, אפילו אחר 20 שנה ו-400 אלף קילומטרים הוא נוסע מצויין אבל... שלי הוא אוטו מפונק, מקבל טיפולים בזמן ומלא תשומת לב ועדיין יש פה ושם תקלות שעלי הן מקובלות וזה נכון לכל SUV ישן ורווי קילומטרים (טרופר, פראדו ושות').

אם אין יומרות שטח רציניות סוזוקי XL7 תהיה בחירה לא רעה, גם GMC JIMMY יכול להיות אופציה ולאחרונה אולי שווה לשקול טרייל בלייזר.

בהצלחה

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

asafk
29-12-18, 11:48
רכב ב25000 שיהיה רכב יומיומי? גבולי. אפילו גבולי מינוס.

אסף.

נדב42
29-12-18, 12:27
יש בזה משהו... אולי אפילו עדיף לקנות פרייבט סתמי ב-5000 ש"ח ורכב שטח ב- 20 אלף שלא יהיה חייב להיות תקין תמיד ולעשות קילומטראז׳ גבוה ...

ishc
29-12-18, 16:11
מי שתקצב רכב ב-25 אלף ש"ח לא בטוח שתקציבית נכון בשבילו להחזיק שני רכבים ישנים.
חוץ מזה שהיום 25 אלף יכולים להיות תקציב סביר אם יודעים לאן נכנסים ומוכנים לעשות את הפשרות בעניין.
רוב ה-SUV השמות התשעים/אלפיים עולים היום את הסכום הזה +/- רק צריך לקחת בחשבון ששנה ראשונה יהיה יישור קו רציני, ואחרי זה עלויות האחזקה עולות סביב 1000 ש"ח לחודש (לא כולל דלק) למי שלא מטפל לבד וכל זה נכון אם היה לך מזל ולא נפלת.

בוזי
29-12-18, 17:19
אני יודע ומכיר שקיימים רכבי שטח ראויים בהחלט, תקינים לחלוטין, מתאימים לשימוש יומיומי ולא שווים יותר מ 25 אש"ח.
בד"כ הבעלים שלהם לא ימכרו אותם בשוויים האמיתי (או בכלל לא), אבל אם בכל זאת רכב כזה יצא למכירה, זו המציאה שאתה מחפש.
פחות משנה סוג הרכב, ויותר מצבו של הרכב הספציפי.

בוזי
29-12-18, 17:23
אגב, מהיכרות אישית קרובה ורבת שנים וקילומטרים עם רקסטון - רכב במחיר כזה, אם הוא שחוט או סתם מוזנח, יהיה רכב יקר מאוד לתחזוקה.

יאיר_א
29-12-18, 21:26
גם אצלי פג'רו Q משמש כרכב יומיומי כבר 13 שנה. סדר גודל של 10,000 ק"מ לשנה.

יש מדי פעם תקלות קטנות שדי קל לתקן לבד (מתג מזגן, ידית דלת, גומיות שנקרעות).

יש חלפים בשפע. מקוריים וגם חליפיים משלל מקורות. לא חסרים מוסכים שיודעים לטפל בו. יש גם מדריך נהדר בעברית לטיפול ותיקון תקלות נפוצות שכתב opl והמון מידע באינטרנט.

הדרמה היחידה שהייתה לי עד היום (טפו טפו טפו, חמסה חמסה ) היתה ראש מנוע שהלך בגלל הזנחה של בעיית רדיאטור. טעות של מתחילים. יצאתי בנזק של קצת יותר מ 5000 ש''ח כולל הכל.

חוץ מזה זה 'גוש ברזל' פשוט ועמיד.
הוא איטי וצרכן דלק לא קטן אבל בתור רכב טיולים ונסיעות מקומיות הוא אחלה.

יאיר

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

asafk
29-12-18, 21:33
רכב שאצלך כבר 13 שנה, הוא 'מיושר' ויש לך בטחון שהוא יניע בבוקר.
לקנות כזה רכב בדיוק, שעבר מי יודע כמה ידיים - הימור. רכב טיולים - למה לא. רכב יומיומי שצריך לקחת אותך כל יום לעבודה - לא הייתי עושה את זה.

אסף.

ishc
29-12-18, 21:58
לא צריך להמר ואפשר לקנות "חכם".
האוטו 'שלי נקנה לפני 3 שנים שהבעלים לפני החזיק אותו עשור ויש היסטוריה מסודרת ממוסך בודד.
שנה ראשונה הייתה דרמטית בגלל הוצאות על יישור קו מסויים ואיפוס אבל מאז הרכב מתנהג סביר מאוד מבחינת אמינות וביחס לגילו.
הרכב שלי הוא לא מקרה חריג, רוב הרכבים שראיתי אז היו עם היסטוריה מסודרת וכמות ידיים נמוכה.
היום, המחירים של הרכבים האלו רק ירדו, אלו לא אייקונים סטייל ההיילקס, דיפנדר או סעקס. אין להם ערך סקסי או היסטורי וזה היתרון שלהם.
אם יש יומרות שטח של קצת עבירות, פאגרו או טרופר יכולים להיות בחירה לא רעה ואם אין אז יש טראנו, XL7, רודיאו ובטח עוד כמה וכמה אופציות.
הטריק הוא לא להיות נעול על דגם מסויים אלא לחפש הכי טוב במסגרת התקציב ורצוי ידני.

tombril
31-12-18, 08:28
רכב שטח יום יומי בתקציב הזה לא מומלץ מניסיון
הייתי יורד בציפיות ליכולת שטח וקונה סוברו פורוסטר, יהיה זול מכל המועמדים ויעשה בכיף את ה20 קמ בנוחות ובלי קרקושים

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

נדב42
31-12-18, 10:39
מי שתקצב רכב ב-25 אלף ש"ח לא בטוח שתקציבית נכון בשבילו להחזיק שני רכבים ישנים.

נכון שזה אומר פעמיים ביטוח וטסט, אבל הפער בצריכת הדלק כנראה יכסה את זה, מי כמוך יודע ...

ואז.. אם יש לך תקלה בג׳יפ אתה לא חייב לרוץ לתקן אותה "דחוף-דחוף-לא-משנה-כמה-יעלה" אלא אפשר גם בנחת ובזול יותר, לחכות לחלקים מחו"ל וכו׳. ואם יש תקלה בפרייבט... יש גיבוי :)

נדב42
31-12-18, 10:41
והיום אפשר למצוא לא מעט פרייבטים סבירים ב-5 אלפי שקלים... אולי מחר יצא לשוק עוד אחד :)

ishc
31-12-18, 12:17
נכון שזה אומר פעמיים ביטוח וטסט, אבל הפער בצריכת הדלק כנראה יכסה את זה, מי כמוך יודע ...

ואז.. אם יש לך תקלה בג׳יפ אתה לא חייב לרוץ לתקן אותה "דחוף-דחוף-לא-משנה-כמה-יעלה" אלא אפשר גם בנחת ובזול יותר, לחכות לחלקים מחו"ל וכו׳. ואם יש תקלה בפרייבט... יש גיבוי :)זה אומר גם לתחזק שני רכבים, מצברים, צמיגים, טיפולים וכו'...
ושוב, זה לא רכב מרכזי אצלו בדיוק כמו אצלנו.
הפאגרו יומיומי ויש עוד פרייבט חדש יחסית.
ואם האוטו מושבת נוסעים יומיומיים במונית או שוכרים רכב במקרה קיצון.
אם עשית שיעורי בית ובדקת טוב יש סיכוי לא רע לקנות רכב שטח סביר שאפשר לטייל איתו בתקציב הנ"ל אבל להחזיק שני רכבים תמיד יהיה יותר יקר מאחד.
אגב, בתקציבים האלו יש כבר סיכוי שמדובר בארבע טסטים בשנה.

בוזי
31-12-18, 17:27
אין לי בכלל ספק שיש רכבי פנאי שטח ב 20 אלף שקל, תקינים לחלוטין, מטופלים היטב, להניע ולנסוע. באמת.
א. לך תמצא אותם
ב. רכבים בקילומטראז׳ ובגיל הזה מתקלקלים, חלקים ומכלולים מגיעים לסוף חייהם. אני ממליץ למי שחושב להחזיק רכב בגיל כזה, להתכונן להוצאה שנתית בסדר גודל של 10000 שקל בשנה על תיקונים למיניהם. אגב, הסכום הזה מתקזז בקלות עם ירידת ערך ועלות ביטוח מקיף שיש לרכב חדש יותר.

-->