PDA

צפייה בגרסה מלאה : הרחבת שמורת נחלים גדולים

yovavz
30-12-18, 21:52
היום הוכרזה הרחבה לשמורת נחלים גדולים:
שמורת הנחלים הגדולים הרחבה - נחלים קצב וחיון, בשטח 50,570 דונם, כוללת את מורד נחל חיון, ואת יובלו הגדול - נחל קצב, בין כביש 40 לכביש 90 (כביש הערבה). הרחבה זו אושרה בנובמבר 2008, והוכרזה ב- 30 בדצמבר 2018 (https://www.inature.info/wiki/%D7%A9%D7%9E%D7%95%D7%A8%D7%AA_%D7%94%D7 %A0%D7%97%D7%9C%D7%99%D7%9D_%D7%94%D7%92 %D7%93%D7%95%D7%9C%D7%99%D7%9D_%D7%95%D7 %A7%D7%98%D7%95%D7%A8%D7%94)

כרגיל, ברט"ג חושבים, משום מה שהציבור צריך לקנות מפות במקום לספק לנו את שכבות ההכרזה המעודכנות ללא עלות, כפי שהם מצופים ומחוייבים לעשות על פי החוק (אין צורך להכנס שוב לוויכוח מי מאשר את השרטוט מבחינה סטטוטורית - הרט"ג הוא הגוף האוכף ולכן מחובתו לתת לנו את הכלים לסוע כחוק).
מי שמעוניין לפנות לרט"ג בבקשה לספק את שכבת הגנים והשמורות המוכרזים והמאושרים בכל אזורי הארץ יכול לפנות אל פניות הציבור של הרט"ג (https://permits.parks.org.il/_layouts/15/PermitsPortal/ApplicationPages/ContactUs.aspx)
ניתן גם לכתב את לשכת המנכ"ל במייל [email protected]
מוזמנים להפיץ לכל עם ישראל - אולי מישהו יקשיב בסוף ויבין.

Yuvalsh
03-01-19, 14:04
פניתי אליהם דרך האתר (פניות הציבור), מחכה לתגובתם. בהעדר פניות אישיות מרובות יהיה להם קל להתעלם.

עורו הג'יפאים!

Yuvalsh
28-01-19, 16:45
פניתי לרט"ג בעניין- תשובתם:

גבולות שמורות הטבע והגנים הלאומיים מפורסמים באתר ה govmap הממשלתי
https://www.govmap.gov.il/. בנוסף , אנחנו מעבירים למרכז למיפוי ישראל עדכונים לשכבות השמורות
והגנים באופן סדיר לצורך פרסומם באתר זה .

kobiarava
28-01-19, 18:23
גוף יהיר, זחוח וביריוני. איכפת להם מהפניות שלנו? מקסימום תיסע בשמורה בלי לדעת, הפקח כבר ימצא על מה לתקוע לך דו"ח...

דור אריאל
28-01-19, 18:30
גם לקנות את המפות לא ממש יעזור,
מפת טיולים וסימון שבילים 19: מישורי פארן והנחלים הגדולים המהדורה האחרונה שיצאה היא מ 2015
ודרך אגב לרט"ג אין שום קשר להוצאת המפות

אולי הפתרון הוא לשים מפות מעודכנות בכל חיבור של שביל לכביש הראשי כמו שיש היום את השלטים

Yuvalsh
28-01-19, 18:57
ברוב ההתקלויות עם פקח רט"ג מתפתח ויכוח על מיקומו המדויק של גבול השמורה (ובמילים אחרות: האם חצינו את גבול השמורה או עדיין בשוליים שלה). כנגד הדו"ח של הפקח צריך להביא הוכחה לנ"צ של מיקומנו המדויק. הכי יעיל: הקלטת המסלול עד נק' ההתקלות עם הפקח.

יובלש

ד ו ר ו ן
28-01-19, 18:59
כמה היתקלויות עם פקחים יש לכם?

איל מ
28-01-19, 19:01
מה אתם רוצים עכשיו?
יש לכם גושפנקא במייל, קבילה בהימ"ש, מהרט"ג שמה שמסומן באתר המפות הממשלתי הוא הקובע.
סוף סיפור וסוף לוויכוחים.

yovavz
28-01-19, 19:02
מה אתם רוצים עכשיו?
יש לכם גושפנקא במייל, קבילה בהימ"ש, מהרט"ג שמה שמסומן באתר המפות הממשלתי הוא הקובע.
סוף סיפור וסוף לוויכוחים.ואם אתה מעוניין לדעת בשטח איפה הגבול?

דור אריאל
28-01-19, 19:19
ודרך אגב בשכבות באתר מיפוי ישראל שמורות הטבע ממש לא מעודנות
שמלבישים את השכבות של שמורות הטבע על מפת שטח רואים יפה שהן ממש לא מעודכנות

122751

yovavz
28-01-19, 19:21
ודרך אגב בשכבות באתר מיפוי ישראל שמורות הטבע ממש לא מעודנות
שמלבישים את השכבות של שמורות הטבע על מפת שטח רואים יפה שהן ממש לא מעודכנות

122751יש לא מעט שכבות הקשורות לשמורות
אין שכבה אחת של שמורות וגנים מוכרזים בתוקף המכסה את כל הארץ - במסגרת התוכנית 'בלבל את האוייב' (האזרח)
ושוב, זה עדיין לא מאפשר לי לדעת איפה הגבול האמיתי בשטח ולכן לא עונה על חובתם לתת לי את המידע על פיו הם אוכפים

איל מ
28-01-19, 19:21
אם הם רשמו במסמך רשמי (מייל תופס) שהאתר קובע,
נגמר הסיפור.
(לגבי הפוסט של דור).

Yuvalsh
29-01-19, 14:00
הכל נכון, אלא מה:
א. מפות סימון השבילים אינן מתעדכנות בשוטף, בוודאי לא מול המיפוי של רט"ג.
ב. המפות המחייבות משפטית הן המפות של רט"ג אשר עומדות לרשות הציבור באתר ובמרכז המיפוי (ראו תשובתם במסגרת חופש המידע).
לכן, בכל מקרה של אי התאמת מפות הסמ"ש (המודפסות או בנוויגייד, עמוד ענן וכד') מול מפות רט"ג ברור מה קובע.
הבעיה- איך מוסיפים את מפות רט"ג כשיכבה זמינה לתכנות הניווט. רעיונות?

יובל.

erezgur
29-01-19, 15:08
בדוק את המפה של ישראל בייג'ינג, IsraelHiking, נדמה לי שהם הוסיפו.
הפה שלהם זמינה למספר תוכנות ניווט.

...נכתב מהנייד, סליחה על השגיאות

yovavz
29-01-19, 15:50
בדוק את המפה של ישראל בייג'ינג, IsraelHiking, נדמה לי שהם הוסיפו.
הפה שלהם זמינה למספר תוכנות ניווט.

...נכתב מהנייד, סליחה על השגיאותלמיטב ידיעתי, אין להם שכבה עדכנית של הרשות מלבד השכבה האחרונה שהשגנו לפני כחצי שנה.

עקרונית, לרט"ג יש את הפלטפורמה, הכלים והיכולת להנגיש לציבור שכבת שמורות וגנים בתוקף כשירות Web גיאוגרפי און-ליין בלי שזה יעלה להם אגורה.
מכאן כבר יהיה ניתן יהיה להשמיש את זה גם לאוף-ליין וכולם יוכלו להיות מרוצים ומיודעים.
אגב, אותו הדבר אפשר לעשות גם על שבילים מסומנים.

לצערי, אין להם את ההבנה שהם אמורים לשרת את הציבור שמממן אותם באופן מלא ומשלם להם את המשכורת

אבנר ברוך
29-01-19, 18:14
למיטב ידיעתי, אין להם שכבה עדכנית של הרשות מלבד השכבה האחרונה שהשגנו לפני כחצי שנה.

עקרונית, לרט"ג יש את הפלטפורמה, הכלים והיכולת להנגיש לציבור שכבת שמורות וגנים בתוקף כשירות Web גיאוגרפי און-ליין בלי שזה יעלה להם אגורה.
מכאן כבר יהיה ניתן יהיה להשמיש את זה גם לאוף-ליין וכולם יוכלו להיות מרוצים ומיודעים.
אגב, אותו הדבר אפשר לעשות גם על שבילים מסומנים.

לצערי, אין להם את ההבנה שהם אמורים לשרת את הציבור שמממן אותם באופן מלא ומשלם להם את המשכורת

אתה צודק לגבי הכל למעט דבר אחד - יש להם את ההבנה שהם אמורים לשרת את הציבור...אבל -
לרט"ג יש מודל עסקי ברור ושקיפות זה כמו מקל בגלגלים עבורם.

מישהו למעלה מכר לרט"ג את המנדט לאכוף את החוק שהם כותבים.

boaz avrahami
30-01-19, 04:31
1. מרגע שהוכרזה השמורה לא משנה אם אתר המפות מעודכן או לא.
אי ידיעת החוק תעזור בטיעונים לעונש לא במתן הדוח...

2. זה בגדול גם מה שהרטג אמרה.

3. בניגוד למה שאבנר רשם, החוק או ההגדלה אינם נכתבים על ידי הרטג אלא על ידי וועדה עם שר בראשה.
לא שאני בעד הרשעות אבל לעשות דמוניזיה זה מיותר

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

דור אריאל
30-01-19, 09:27
1. מרגע שהוכרזה השמורה לא משנה אם אתר המפות מעודכן או לא.
אי ידיעת החוק תעזור בטיעונים לעונש לא במתן הדוח...

2. זה בגדול גם מה שהרטג אמרה.

3. בניגוד למה שאבנר רשם, החוק או ההגדלה אינם נכתבים על ידי הרטג אלא על ידי וועדה עם שר בראשה.
לא שאני בעד הרשעות אבל לעשות דמוניזיה זה מיותר

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94ברור שאי ידיעת החוק איננה פוטרת מעונש.
השאלה אם בית המשפט יקבל דוח מפקח שגבולות השמורה לא מפורסמות בצורה ברורה לציבור

Sent from my SM-A720F using Tapatalk

ד ו ר ו ן
30-01-19, 17:52

לא מדוייק.
אישור שמורה הוא תהליך מובנה וברור, יחסית.
ומרגע שהוכרזה רשמית, אז המהות ברורה, גם בלי עדכון במפת סמ״ש(שאין לה תכלס תוקף).

לעומת זאת, חוק רטג כלשונו מסמיך את רטג לשמירה על ערכי הטבע של ישראל, עם פירוט אפסי מה המהות של המנדט הזה, כלומר, השאיר להם מרווח אפור עצום להחליט לעצמם מה אומר החוק בפרקטיקה.

מי מאשר את הסעיפים/תקנות תחת החוק?

assafy
30-01-19, 18:16
מה אבל המקור הנגיש והרישמי להבין מהם גבולות השמורות המוכרזות.
Www.govmap.gov.il ?
חיפוש המילה שמורות בשכבות מניב הרבה תוצאות. למשל צווי שמורות טבע, שמורות וגנים בתכניות מתאר ארציות, שמורות וגנים בתכניות מפורטות, שמורות וגנים בתכניות מתאר מחוזיות, תכניות שמורות טבע ועוד.
הסימונים בשטח של כל שכבה שונות.
אז מה תופס?

assafy
30-01-19, 18:21
Www.govmap.gov.il ?
חיפוש המילה שמורות בשכבות מניב הרבה תוצאות. למשל צווי שמורות טבע, שמורות וגנים בתכניות מתאר ארציות, שמורות וגנים בתכניות מפורטות, שמורות וגנים בתכניות מתאר מחוזיות, תכניות שמורות טבע ועוד.
אז מה תופס?ומה ההבדל בין שמורות טבע מוכרזות, מאושרות ומופקדות?

yovavz
30-01-19, 18:26
ומה ההבדל בין שמורות טבע מוכרזות, מאושרות ומופקדות?https://www.inature.info/wiki/תהליך_הכרזת_שמורות_טבע_וגנים_לאומיים
זו הפרוצדורה של הליך הכרזת שמורות
נדמה לי שעד ששמורה מוכרזת, אין לה תוקף לצרכי אכיפה של פקחי הרט"ג
המצב שבו מציגים הרבה שכבות מידע באתר המפות הממשלתי הוא אכן אבסורדי ועשוי להיגרם מ-3 סיבות אפשריות
1. עצלנות של הצגת מידע במבנה המידע המקורי שבו הוא שמור במחשבי הרט"ג במקום לסדר אותו באופן מובן, מסודר וקריא לציבור
2. התפלפלויות משפטיות של יועמ"שים שחושבים שהם מגינים על מישהו
3. ערפול מכוון של הנושא ממגוון סיבות אפשריות.

ד ו ר ו ן
30-01-19, 19:06
נדמה לי שעד ששמורה מוכרזת, אין לה תוקף לצרכי אכיפה של פקחי הרט"ג
.
פקח רט״ג מוסמך לאכוף שמירה על ערכי טבע מוגנים בכל מקום.
ציד/לכידה/קטיף/וכו.

כמו שפקח רשות העתיקות יכול לפעול בכל מקום בארץ שיש פגיעה בעתיקות.

yovavz
30-01-19, 19:19
פקח רט״ג מוסמך לאכוף שמירה על ערכי טבע מוגנים בכל מקום.
ציד/לכידה/קטיף/וכו.

כמו שפקח רשות העתיקות יכול לפעול בכל מקום בארץ שיש פגיעה בעתיקות.נכון, אבל זה לא קשור לגבול השמורה, בין אם הוכרזה ובין אם לאו.
בכוונה רשמתי שמדובר בגבול שמורה לצרכי אכיפה של הפקחים, כלומר בכל תחומי האכיפה הנוגעים לשמורה עצמה.
לדוגמא, תנועה על צירים, שהות בשעות מסוימות, הפעלת רחפן, הדלקת אש וכו'

אבנר ברוך
30-01-19, 20:23
כל העניין עם הרט"ג הוא הרבה יותר מורכב ורגיש ממה שהדיון פה מכסה.
אני מבין את הצדדים שמנסים לצודד ברעיון הלגיטימי של רשות מסויימת שמנסה להגן על הטבע. אבל מדובר בסיפור כיסוי למה שבאמת מתחולל מאחורי הקלעים, וזו לא תאוריית קונספירציה.
לצורך פישוט העיניין, הפקחים בשטח רק מיישמים את מה שמוכתב להם. לרוב הפקחים הם לא הבעיה שלנו.
כנ"ל לגבי קק"ל.

איל מ
30-01-19, 20:30
תוכיח שזאת לא קונספירציה.
כי במקרה יצא לי לשבת השבוע עם אנשים בדרגי ניהול שונים ברט"ג, שאני מכיר כבר שנים, והרושם שלי הוא שונה.

yoni_0000
30-01-19, 21:47
מדובר בסיפור כיסוי למה שבאמת מתחולל מאחורי הקלעים, וזו לא תאוריית קונספירציה.

במקרה יצא לי לשבת השבוע עם אנשים בדרגי ניהול שונים ברט"ג, שאני מכיר כבר שנים, והרושם שלי הוא שונה.

על מה מכסה הסיפור? מה התאוריה?

אבנר ברוך
31-01-19, 07:21
על מה מכסה הסיפור? מה התאוריה?

כסף. הרבה כסף.

מיכה100
04-02-19, 08:28
Www.govmap.gov.il (http://Www.govmap.gov.il) ?
אז מה תופס?
זו השאלה החשובה, לענינים החשובים לנו: נסיעה בשבילים קיימים אך לא מסומנים, גלישה לשעות החושך ולינת לילה.
שימו את הקונספירציות רגע בצד - מישהו יודע מה התשובה המעשית?

אבנר ברוך
04-02-19, 09:03
צודק. זו השאלה הכי חשובה. קונספירציה בצד, שייש עמימות או תחום אפור מאוד רחב, זה מאפשר המון גמישות לצד האוכף.

-->