PDA

צפייה בגרסה מלאה : גבי חווה נחל רחף ונחש צמא

nitzann84
02-01-19, 14:44
שלום לכולם.
אשתי ואני מעונינים במסלול קליל באזור מצפה רמון.
בניתי מסלול, ואשמח לחוות דעת . יציאה ביום ראשון על הבוקר ממצפה רמון.
קיה ספורטאז 2001. מוגבהת , ממוגנת.
https://israelhiking.osm.org.il/share/YHDRoBz5GX

PW
02-01-19, 15:08
שלום לכולם.
אשתי ואני מעונינים במסלול קליל באזור מצפה רמון.
בניתי מסלול, ואשמח לחוות דעת . יציאה ביום ראשון על הבוקר ממצפה רמון.
קיה ספורטאז 2001. מוגבהת , ממוגנת.
https://israelhiking.osm.org.il/share/YHDRoBz5GX
יקירי:

תחילת המסלול (רמת נפחא) עוברת בשטח אש פעיל, נושך, ומחייב תיאום עם צה"ל לטיול ביום א'.
השארת רכב בודד בזמן ההליכה הרגלית (הארוכה) לגבי חווה וחזרה - עלולה להגמר לא טוב במאפייני שלמות הרכב.
פרסת נקרות רטובה ומרהיבה בימים אלה. שקול טיול רגלי בפרסה.
אין קשר בין תא השטח הזה - לנחל רחף (שנמצא בדרום מדבר יהודה).

טיולים טובים לך
PW

nitzann84
02-01-19, 16:35
כן צודק. מרוב קריאה על מסלולים ונסיון למצוא לי משהו כבר התבלבלתי בשמות:)
גבי חווה אם כך ירד מהפרק. האם יש כניסה לציר הזה לא מכיוון רמת נפחא?
אם לא, יש המלצה למסלול חד יומי אחר באזור המצפה? ללא אתגרי עבירות קשים , בכל זאת טיול שטח ראשון עם האישה.:cool:

שמעון.פ
02-01-19, 23:09
אם תתחיל את המסלול הפוך, כלומר שתרד למכתש רמון ותעלה במעלה נוח ומשם לנחל חווה והנחש הצמא ותמשיך ישר צפונה ותרד במעלה זיק.
נכון שיש שטח אש רשמי בין מעלה נוח לנחל חווה, אבל מעודי לא ראיתיו חסום.
תוכל לוודא זאת כשתתקשר מחר לחמ"ל דרום 08-9902925 תאמר להם את מספרי השבילים שתסע בהם והם יחזירו לך תשובה.
הזיק בירידה אולי קצת מפחיד אבל לא ממש מסוכן.

גיא
02-01-19, 23:19
לא רעיון טוב לרדת את זיק רכב בודד בטיול שטח ראשון עם הגברת.

זה מתכון בטוח שהיא לא תבוא איתך שוב.

Sent from my iPhone using Tapatalk

בןבן
03-01-19, 09:04
בחמ''ל דרום כל שאלה על טיול באיזור ,שבת,או חג, מקבלת תשובה שלילית- מנסיון. מצד שני יש מספיק מסלולים בתוך מכתש רמון יפים מדהימים ואפשריים לרכב בודד.

assafy
03-01-19, 11:18
אתה יכול להישאר פחות או יותר עם המסלול שתיכננת, אבל לוותר על גבי חווה ובמקום לנסוע ממצפה רמון על המסלול השחור שלאורך המצוק.
קצת תרגול גופני יהיה לטפס ברגל לפסגת גבעת חרוט. תרגול עוד יותר קשה, לטפס את הר ארדון.
אם יהיה לך קצר מדי בסוף, תוכל לעשות מסלול מסביב לזקיף רמון (שחור, אדום, כחול).

nitzann84
03-01-19, 12:51
בסוף את המסלול אני אתחיל הפוך. במקום גבי חווה אמשיך עד נחש צמא ואסתובב . זה המסלול. מבחינת עבירות נראה קליל. נופים יפים.
http://www.mapa.co.il/%D7%9E%D7%A4%D7%94/%D7%98%D7%99%D7%95%D7%9C%D7%99%D7%9D/56407 (http://www.mapa.co.il/gnet/maps/map.aspx?track_recordid=56407)
אשמח להערות

sgill
03-01-19, 13:15
לא בטוח שלטייל לבד זה רעיון כל כך טוב ובטח שלא עם האישה בפעם הראשונה. ובאמצע השבוע שאין הרבה רכבים בשטח שיוכלו לעזור אם צריך זה עוד פחות מומלץ.

גם אם הקאיה אמינה ביותר, הרכב כבר לא צעיר.

assafy
03-01-19, 13:29
בסוף את המסלול אני אתחיל הפוך. במקום גבי חווה אמשיך עד נחש צמא ואסתובב . זה המסלול. מבחינת עבירות נראה קליל. נופים יפים.
http://www.mapa.co.il/%D7%9E%D7%A4%D7%94/%D7%98%D7%99%D7%95%D7%9C%D7%99%D7%9D/56407 (http://www.mapa.co.il/gnet/maps/map.aspx?track_recordid=56407)
אשמח להערות

מעלה נוח בעליה הוא לא מאוד קשה אבל גם לא הייתי מכנה אותו קליל. בעיקר אם אין לך נעילה או בקרת משיכה.
גם מעלה חווה הוא לא "קליל".

רק כדי להבין - כשאתה כותב "טיול שטח ראשון עם האשה" הכוונה שלאישה זו פעם ראשונה או שגם לך אין ניסיון בנהיגת שטח?

nitzann84
03-01-19, 13:56
אני לא שועל ותיק . אבל יוצא לי כמעט 3 פעמיים בשבוע לטייל באזור הביתי. חבל מודיעין עמק האלה, יערות ירושלים וכו'. כמו כן יש לנו עוד גיפון- טריוס דור שני ממוגן, שאיתו יצא גם לא מעט טיולים הכוונה שזה טיול ראשון עם האישה במדבר, מעלה נח דווקא לפי עמוד ענן וכתבות לא נראה מסובך . בלי לזלזל באף אחד,. מסלול דומה עשו חבורת xv לפי זיכרווני, ככה שלא אמורה להיות בעיה לקאיה. אבל אני פתוח. העיקר היא הנסיעה והחוויה של המדבר ולא להראות כמה הרכב גיבור . אז לוותר על מעלה נח לפי דעתך ?

גיא
03-01-19, 14:43
לסובארו יש בקרת משיכה. לך לא.

Sent from my iPhone using Tapatalk

assafy
03-01-19, 15:08
לרדת את מעלה נוח לא בעייתי לאף רכב 4X4.
העליה של מעלה חוה לדעתי עשויה להיות לך אתגרית מדי אם אין לך נעילה.
הנחש הצמא זה מקום מעניין להגיע אליו אבל אם אין לך אישור של הצבא לעבור בשטח אש או אפשרות לעשות את הטיול בסופ"ש כך שתעשה את המסלול המקורי שלך, אז אני באופן אישי הייתי מוותר על המקטע הזה.

Zivcar
03-01-19, 15:13
לרדת את מעלה נוח לא בעייתי לאף רכב 4X4.
העליה של מעלה חוה לדעתי עשויה להיות לך אתגרית מדי אם אין לך נעילה.
הנחש הצמא זה מקום מעניין להגיע אליו אבל אם אין לך אישור של הצבא לעבור בשטח אש או אפשרות לעשות את הטיול בסופ"ש כך שתעשה את המסלול המקורי שלך, אז אני באופן אישי הייתי מוותר על המקטע הזה.
מעלה חווה לפני שנה בדיוק, גימני מוגבהה לא נעול ובלי בקרת משיכה, מסובך, הצלבות, דרדרת פה ושם, הייתי המוביל אז משיכה לא היתה אופציה. עבודות מעצ ובסוף גם עברנו, אבל האישה התלוננה.
אם האישה לא סבלנית אז בעייתי.
בכל מקרה היינו שיירה ולא לבד.

nitzann84
03-01-19, 15:24
אוקי אם כך אני מבין שעדיף לעשות את המסלול הפוך.
רק דבר אחד לא ברור לי, המסלול לפי עמוד ענן לא עובר דרך מעלה חווה . נראה שיש מעקף . אשמח להבין....גם ציר הנפט. לא נראה שעובר במעלה חווה .

Zivcar
03-01-19, 15:36
אוקי אם כך אני מבין שעדיף לעשות את המסלול הפוך.
רק דבר אחד לא ברור לי, המסלול לפי עמוד ענן לא עובר דרך מעלה חווה . נראה שיש מעקף . אשמח להבין....גם ציר הנפט. לא נראה שעובר במעלה חווה .

ממה שזכור לי מעלה חווה מתפצל בחלק העליון ל-2. שמאל קשה , ימין בינוני (בעליה). אם אני זוכר נכון העלנו חלק מהרכבים בשיירה מהמעקף ולא נראה שהוא קל מהמעלה, רק פחות תלול.
זה לא יותר מבינוני, אבל לא לרכב בודד בטיול ראשון. בירידה זה סיפור אחר, אתה תחלוף שם בקלות. לדעתי אם אתה עושה מעלה חווה ומעלה נוח בירידה לא צריכה להיות בעיה, רק לוודא שאתה בוחר קוי ירידה נכונים.
אולי עוד מישהו זוכר לגבי המעקף, הזיכרון שלי קצת מטושטש.

erezgur
03-01-19, 15:41
שמע,
טיול ראשון עם האשה בשטח, מאד תלוי בגברת, אבל הייתי שוקל לעשות מסלול לא ארוך, לא קופצני ומטלטל ואם אםשרות להפסיק ולחתוך לכביש בעת הצורך...

אבל אתה מכיר אותה טוב יותר.

...נכתב מהנייד, סליחה על השגיאות

nitzann84
03-01-19, 16:03
הגברת היא נהדרת אבל למען שלום הבית . מעדיף מסלול שרכב רך בהגדרה יוכל לעשות . אז המסלול מדרום לצפון יהיה קל יותר כך יהיה. את האתגרים והבניות נשאיר לקבוצת הטיולים

נדב42
03-01-19, 16:12
בטיול ראשון הייתי משאיר אפשרויות קיצור, קבל מסלול לדוגמא:

מכביש 40 בתוך מכתש רמון קח את השביל השחור מערבה לכיוון מעלה ערוד (לא אמור להיות בעייתי ובוודאי לא מסוכן - לכן מתאים גם לרכב בודד), בדרך יש הרבה תצורות געשיות יפות ומומלץ גם לתת גיחה רגלית קצרה לקניון הפריזמות (אין שם ארומה)

בראש מעלה ערוד אם תרצה לקצר, פנה ימינה ותגיע מהר לכביש ליד בורות לוץ

אם תרצה להאריך, פנה שמאלה בכחול וחזור לכביש 40 דרך נחל נקרות עליון עם אפשרות גיחה לבארות עודד ותצפית יפה להר פיטם.

בהצלחה :)

מיכה100
03-01-19, 16:22
בהמשך לאמור למעלה, במכלול המגבלות תחשוב על שביל המצוק ממצפה למעלה נוח, יורד למכתש, ציר הנפט, גבעת חרוט, טיול רגלי בפרסת נקרות וחזרה דרך מעלה דקלים (או להיפך, יורד את דקלים ועולה דרך חרוט). הרוב בירידה, נופים מעלפים ונקודות קפה משובחות, טיול רגלי מקסים, ללא שטחי אש וקרוב למדי לציויליזציה במקרה שלא יקרה.

ליאור מ
03-01-19, 17:32
מיכה מאד צודק
המכתש נפלא, נופים נהדרים. אתה רכב לבד ולאשה טיול ראשון.
אז במקום למצוא אתגרי עבירות, מעלות ושטחי אש...
קח אותה למסלול המקסים והקל של מיכה. אמנם קל אבל אחד היפים שיש
תוסיף את פרסת נקרות- יש מים.
בבוקר תקנה במאפיית לשה דברים לפיקניק בשטח, ובקבוק יין בסופר. ופרח.

asafk
03-01-19, 17:46
חניון בארות חאן סהרונים נחל גוונים הר גוונים - טיול יפהפה, קל, עם קצת גיחות רגליות מעניינות. לא צריך יותר מזה.
(קלאסיקה. עשיתי לעצמי חשק).

אסף.

srsrsrsrsr
03-01-19, 18:04
אני לא שועל ותיק . אבל יוצא לי כמעט 3 פעמיים בשבוע לטייל באזור הביתי. חבל מודיעין עמק האלה, יערות ירושלים וכו'. כמו כן יש לנו עוד גיפון- טריוס דור שני ממוגן, שאיתו יצא גם לא מעט טיולים הכוונה שזה טיול ראשון עם האישה במדבר, מעלה נח דווקא לפי עמוד ענן וכתבות לא נראה מסובך . בלי לזלזל באף אחד,. מסלול דומה עשו חבורת xv לפי זיכרווני, ככה שלא אמורה להיות בעיה לקאיה. אבל אני פתוח. העיקר היא הנסיעה והחוויה של המדבר ולא להראות כמה הרכב גיבור . אז לוותר על מעלה נח לפי דעתך ?

"העיקר לראות את המדבר..." המלצה שלי תהיה לרדת משדה בוקר על האדום מדרום (ירידה בכיוון עין עבדת) או מצפון מסלול שחור דרך מעלה צין ואז לחצות את בקעת צין כולל ביקור באום תינה ועד לשדה הבולבוסים והר צין אם תרצו להאריך תוכלו להוסיף מסלול לעין ירקעם.
ביצעתי ברכב בודד לפני שלושה שבועות בכיף גדול ובקלות.
אם מעוניין במסלול ע"ג עמוד ענן או בכל פורמט אחר מוזמן לעלות מולי

ד ו ר ו ן
03-01-19, 19:11
חניון בארות חאן סהרונים נחל גוונים הר גוונים - טיול יפהפה, קל, עם קצת גיחות רגליות מעניינות. לא צריך יותר מזה.
(קלאסיקה. עשיתי לעצמי חשק).

אסף.
++
ואם יש עוד חשק,
להמשיך מערבה, לקניון הפריזמות ויציאה דרך מעלה ערוד לכביש.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

nitzann84
03-01-19, 19:22
בהמשך לאמור למעלה, במכלול המגבלות תחשוב על שביל המצוק ממצפה למעלה נוח, יורד למכתש, ציר הנפט, גבעת חרוט, טיול רגלי בפרסת נקרות וחזרה דרך מעלה דקלים (או להיפך, יורד את דקלים ועולה דרך חרוט). הרוב בירידה, נופים מעלפים ונקודות קפה משובחות, טיול רגלי מקסים, ללא שטחי אש וקרוב למדי לציויליזציה במקרה שלא יקרה.
תודה מיכה. ישאפשרות לעזרה עם תוכנית המסלול דרך עמוד ענן?

- - - Updated - - -

122504 תמונה לעשיית חשק. חודש שעבר. נחל פארן, גב צניפים. וקניון לבן

erezgur
03-01-19, 20:09
122504 תמונה לעשיית חשק. חודש שעבר. נחל פארן, גב צניפים. וקניון לבן
אה, חשבתי שמדובר בגברת בת-אנוש...

הנה מסלול על בסיס ההצעה של מיכה (ומצטרף להמלצה על המסלול בתנאים שציינת) - https://israelhiking.osm.org.il/share/ZYb2T9D6bZ
החלק האחרון עובר בציר צבעי הרמון, שביל חדש יחסית לאורך מה שהיה פעם שטחי מחצבות ואם קצת מזל תהנו ממקווי מיים מעניינים לאורכו.

או כקובץ מצורף לטעינה בתוכנות ניווט (או לצפיה באתר עמוד ענן):

nitzann84
03-01-19, 21:39
תודה רבה. והבחור ברכב דוקא לא מפחד מאתגרי עבירות...:cool:אעדכן בתמונות
מסלול פרסת נקרות רחוק מהרכב? בטוח להשאיר רכב?

erezgur
04-01-19, 09:11
מהכיוון ש מופיע המסלול שירותי למעלה אתה מגיע עם הרכב קרוב מאד לנקודה שבה יש מין בפרסה, מרחק הליכה של דקות בודדות.
אני השארתי שם רכב ללא חשש, אבל היה סופשבוע עם לא מעט אנשים.

יש מסלול הליכה ארוך יותר לכל אורך הפרסה אבל ההנחה שלי הייתה שתרצו להגיע קרוב יחסית, להתרשם מהמקום (נקודה נחמדה מאד להפסקת קפה למשל) וביום חם גם לטבול (לא מניח שיקרה בשבוע הקרוב).

...נכתב מהנייד, סליחה על השגיאות

oferc
06-01-19, 21:38
השביל הכחול מחניון בארות לכיוון הבריכות הציבעוניות ותותח החרסית היה סגור לפני 3 שבועות לרגל עבודות מע"צ , תבדוק שנפתח .

לדעתי כנס מכתש רמון בשביל הכחול (אם נפתח שוב ובאדום אם לא ) סע לפרסת נקרות דרך מעלה דקלים (ירידה) , תהנה מטיול רגלי בפרסת נקרות (מלא מים לפני 3 שבועות) .
חזור מהפרסה דרך השביל השחור והסלעים בשלל צבעים .

שתעבור את חניון סהרונים תחליט אם יש לך חשק לעוד 3-4 שעות טיול אם לא חזור למכתש.
אם כן תעלה את מעלה נוח , במעלה נוח תמשיך עם השביל האדום שמאלה , משם תמשיך ימינה עם השביל השחור עד לגב חווה ואולי גם תמשיך עד לנחש צמא , קח בחשבון שהיציאה מאיזור נחש צמא וגב חווה כ30 דקות בשטח ללא עבירות מיוחדת ומומלץ לא להגיע לחושך.

לא הייתי ממליץ לך להמשיך עם השביל השחור ולהגיע למעלה זיק (גם אם זה בירידה) , אני אישית נבהלתי מהמדרגה בירידה , לא הייתי עושה את זה לבד אף פעם.

בהצלחה ותעלה תמונות

nitzann84
07-01-19, 09:06
אז חזרנו אתמול. היה רוח מטורפת אבל הספקנו הכל לפני סופות החול.
יש כמה מדרגות במהלך המסלול שרכב נמוך ממש יתקשה לפי דעתי.בעיקר במעלה דקלים.גם במעלה נוח בסופו.
לנו המסלול היה מהנה ללא קושי מיוחד, אכן החלק האחרון של המסלול סגור ,משפצים שם או משהו כזה.
אבל תענוג,לבד, שקט ומדבר.
רוב המסלול דא היה לנו קליטה.
תודה לארז ולכולם על העזרה .
122561

-->