PDA

צפייה בגרסה מלאה : למה לא קנית גלוק?-שיגוע הנשק

avikkllk
05-01-19, 09:55
אז לא אני לא מחזיק בגלוק,
רציתי באמת שרציתי הלכתי למטווח
ירית ב17 יריתי ב19 דור 1 3 5 ו7555
לא נוח לי,למה לעזאזל כל אחד שרואה אותי ברחוב
אה זה גלוק?למה לא קנית גלוק אז יש לך סתם אקדח...

מי אתה פישר חסר רישיון שרובה היחיד שראית זה m16 בן 40 בטירונות 02 תגיד לי איזה אקדח טוב לי..

למה כולם כל כל עדר כבשים?
אני מטייל בפייסבוק בקבוצות לא חשוב שמות
חמוש מאומן
כל אחד שרוצה לרכוש אקדח ובא להתייעץ
פשוט מתחיל באיזה גלוק לקנות?

יש הרי מגוון כל כל גדול כלים כל כך יותר טובים מגלוק
וגם לא כל אחד נוח לו הגלוק (אני למשל)

אתם גם אחרי העדר?
אני לא שונא גלוק או אומר זה לא אקדח
אבל הלו...זה לא האקדח היחיד שיש .

Grand vitara 07
Arctic dvx 08

OFF-RoaD
05-01-19, 09:59
מה אכפת לך מה אחרים חושבים ומה אומרים? קיבלת החלטה, סלאמתק. מה אתה מתעסק בזה בכלל.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

avikkllk
05-01-19, 10:02
בלי קשר אלי זה ניהיה מודה שבאופנה גלוק

Grand vitara 07
Arctic dvx 08

nirs
05-01-19, 12:45
אקדח טוב זה קודם כל אקדח שאתה פוגע איתו טוב.
הסוג, האורך, כמות כדורים במחסנית וכו׳ הם משניים.
קודם תפגע ותפגע טוב ואם זה קורה ביותר מסוג אקדח אחד, אז אפשר להתלבט

Sent from my iPhone using Tapatalk

ADaShim
05-01-19, 13:14
הסוג, האורך, כמות כדורים במחסנית וכו׳ הם משניים.
קודם תפגע ותפגע טוב ואם זה קורה ביותר מסוג אקדח אחד, אז אפשר להתלבט

Sent from my iPhone using Tapatalk+1
וגם אקדח שנוח לך להסתובב איתו (אקדח שנשאר בכספת בבית הוא פחות רלוונטי).

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

avikkllk
05-01-19, 13:21
ידידי לא יש אקדח ואם שמתם לב למה שרשמתי זה לא גלוק
הכעס שלי או הנקודה זה
למה לעזאזל דבר ראשון ברכישת אקדח זה גלוק..מה מהללים אותו כל כך?
בוא נוח גם אקדח תוף הוא נוח אבל עד כמה הוא יעיל רק בנוחות??

קצת גאווה ישראלית ל-IWI
קצת כבוד לסמית שהם חלק מהחלוצים בנשק
Fn

מה הכל מתגמד ליד מותג חולף?

Grand vitara 07
Arctic dvx 08

OFF-RoaD
05-01-19, 14:18
קודם כל, גלוק זה לא אקדח רע. ההפך הוא הנכון.

דבר שני, משיקולים מכרזיים, הוא זה שבשימוש כוחות הביטחון, ורוב מי שמגיע משם עם ניסיון ירי באקדח רגיל אליו ומדבר בשבחו. מן הסתם, כשפלוני הולך לחפש אקדח, הוא מתייעץ עם החבר שלו, וסביר שיקבל לפחות המלצה לבחון אותו.

אנחנו מתנהלים ברובנו כעדר, מבלי לבדוק אם מדובר בדבר הנכון ביותר עבורנו. זה קורה עם טויוטה, זה קורה עם ההתעקשות המיותרת להשתעבד למשכנתא על בית, וזה קורה עם גלוק. גם אתה מודה שבהתחלה הלכת מוכוון לגלוק, רק שהייתה לך הגדולה לצעוק "המלך הוא עירום וגלוק זה לא נוח" ולחפש אקדח אחר. אחרים אומרים "אני לא מספיק מבין, אתרגל" או "אם זה הכי טוב לכולם, זה גם הכי טוב עבורי".

שורה תחתונה - שים *** על מה שכולם חושבים, ותעשה מה שטוב לך. אין באמת סיבה להתעסק בזה, בטח לא לבזבז על זה עצבים...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

הירשפלד יובל
05-01-19, 15:01
תבחר מה שמתאים לך. לא חייב ללכת עם העדר. סמית' , קולט , CZ , F.N וחברות מוכרות אחרות מייצרות מוצרים לא פחותים. גלוק קיבל את פרסומו הגדול/ראשוני למיטב זכרוני מהיותו אקדח שלא כל רכיביו ממתכת והיה כאופציה לעבור שיקופים בחלקים. לי לפחות , לא ידוע שהגלוק הרוויח באקדחים את אותה הילה לה זכה ה-קלצ'ניקוב ברובי סער כנשק שיכול לעבור הרבה ולהמשיך לירות. במטווח חופשי אחרון שעשיתי , הוצע לי גלוק/סמית כתחליף ל-F.N משנות ה-50+ , הכוונות של הגלוק היו תענוג . שמים וארץ משל הזקן שלי , אבל עדיין לא פיתה אותי אליו

נדב ש.
05-01-19, 15:02

++1

אם האקדח טוב לך ונוח לך, פגעת במטרה בכדור הראשון, כנראה שאת שאר הכדורים כבר לא תיצטרך.

asafk
05-01-19, 16:10
מה אכפת לך מה אומרים?
לזה שיהיה (נקווה שלא תגיע לזה) בצד הקדמי של הקליע שייצא משם כל האקדחים נראים אותו דבר.

אסף.

8ball
05-01-19, 16:11
מי אתה בכלל יא חצוף שתזלזל בטויוטה של האקדחים.
באייפון של עולם הנשק.
באליל הפלסטיק, עגל הפולימר, מגן הממלכות וכוכבי הלכת.

של כדורייך מעל מחסניותך בעומדך מול מלך מלכי הסרטים.

מעכשיו בנימה רצינית...

בדיוק הוא אקדח טוב. עם היסטוריה לא קצרה, דורות שמשפרים כל פעם במעט בלי שינויים דרסטיים, ואפטר מרקט שלא נופל ממופאר ליוצאי קרייזלר.

בנוסף יש לו את הילת "כוחות הבטחון" שבחרו בו, אגב לא כי הוא האקדח הכי טוב (הפסיד למתחרה באופן משמעותי במבחני הירי) אלא משיקולים נוספים כולל יכולת אחזקה חלפים טיפול שרידות מדף וכו'.

כמי שממליץ הרבה סביבה על אחזקת ובחירת כלי נשק, מתוקף המקצוע והתפקיד, ואולי גם קצת האהבה לתחום הנשק כתחביב, ההמלצה שלי לחברים ומשפחה היא קבועה.

נשק בוחרים כמו בוקסר, זה לא צריך להיות יפה, יקר, מותג או כמו של כולם. זה כן חייב להיות נוח ולהתאים לך בדיוק.

הדרך היא מאוד פשוטה, ללכת עם חבר או איש מקצוע שמבין באמת, ובא נטול אגו, לפנות יום עבודה שלם, לגשת לסוחר מוכר, שלא עדיף את מותג הבית, ולנסות כמה וכמה סגנונות גדלים קטרים וכו.

הכי חשוב זה לשבת עם הכלי עליך, שעתיים שלוש. בחנות. האם מקשה לנוע, מציק מכביד וכו'.. רק אחר כך מתחילים בירי לתפעול.

אקדח עם חמישה בתוף בקוטר קטן שפוגע בכדור ראשון וקצב גבוה, עדיף על אקדח בקוטר ענק עם כל עצירה עדיף קיבולת מטורפת ו...אפס פגיעות.

אבל זו רק התפיסה שלי.

אני לא נוהג בטויוטה, עם גלוק כן מסתובב לא כבחירה. כאקדח שירות. הוא טוב, הוא אמין, הוא עושה את העבודה. פרטי, זה כבר כלי בסגנון אחר. הוא יותר מתאים לי. לאופי ולשגעונות שלי. גלוק הוא לא. אולי הכי רחוק ממנו שאפשר

avikkllk
05-01-19, 17:37
זה מב שאני מנסה להסביר הוא סוג של אופנה
קטן נעים לאחיזה והסתובב
מבחינת מקבצי ירי הוא לא הכי טוב(ברור שזה נורא תלוי ביד שיורה)

אגב אסף האחרון ששיגע אותי
אמרתי לו את אותו משפט מהצד השני זה אותו כדור
וכדרך אגב אמרתי לו יום מוצלח לך מהההההה(חיקוי כבשה,אחרי עדר [emoji16] )

Grand vitara 07
Arctic dvx 08

Pageup
05-01-19, 18:13
אבי,
אמרו לך לפני זה. זה עניין של נוחות. לפעמים גם עניין של תקציב.
בעיקר צריך להיות עניין של תפעול ופגיעה.
אני יכול להגיד שלפני 25 שנים האופנה הייתה אחרת ואותי שאלו
למה אני לא קונה סמית. אני הלכתי על ה 17, אז כל החכמים שאלו
למה לא 19, הוא יותר קטן ונוח.
גלוק זה לא רק אופנה, זה כלי מאוד מדויק (יש לו קנה ארוך יחסית),
אמין מאוד, מחסנית גדולה, קל (יחסית לגודל בגלל השילוב הפולימרי),
לא מחליד (לפחות לי), עם אין סוף תוספות, שיפורים וגאדגטים.
אז אומרים, אז מה? גם פעם שאלו למה אתה לא קונה סובארו, חבל על
הכסף זה מביא אותך ממקום למקום. גם אמרו את זה על רכבי שטח לפני 20 שנה.
תפסיק להתרגש ממה אנשים אומרים, ועדיין אל תזלזל במותג שרכש
לעצמו שם כנראה לא סתם.

8ball
05-01-19, 18:37
שוב, אין ספק שמדובר ביצרן מוצלח. אין ספק שה17, וכמוהו גם ה19, הם כלים מוכחים מוצלחים, וסוסי עבודה לא קטנים. ועדיין יש עניין של התאמה וחיבור בין היורה לכלי.

אתה בחרת על פי תחושה או נוחות, ולא לפי העדר. יכול מאוד להיות, ואת זה רק אתה תקבע, שזה הכלי המוצלח ביותר עבורך, וזה מצוין.

הנקודה היא שהגלוק, הפסיק להיות בחירה בשל שיקולים מקצועיים, ויותר על פי מותג/מראה/אגדות.

מכיר חבר שביומיום נע עם גלוק 19 כאקדח שירות, ובאזרחות עם קולט מוסטנג קטנטן עם שמונה כדורי 9 ספיישל במחסנית, גוף צר וקטן ונוח לתנועה מוסלק.

חבר נוסף עם גלוק 43 עם 6 במחסנית. כל כך קטן שאפשר לשכוח בקלות שהוא עלייך.

שני הכלים, ועוד רבים שהם אקדחי הסלקה, קטנים וצנועי מידות ונפח תחמושת. הם יותר יעילים מנשר המדבר, עם תחמושת 0.50 מחוזקת, שבגלל משקלו אחרי שבועיים של התלהבות, נכנס לכספת ולא יוצא.

יש הרבה משתנים, שמשפיעים על ''חווית השימוש'' באקדח, בניגוד לנשק ארוך, שם הצורך בהתאמה ''אישית'' ליורה נמוך.

זה כלי שאמור להיות צמוד ליורה מקסימום זמן במינימום הגבלות/סרבול.

לפות''ש, הויכוח הזה יותר עתיק מהויכוח האם טויוטה יותר אגדית מלנדרובר/ג'יפ.

העדר לרוב, מנצח. השאלה היא רק האם אתה מוכן להיות חלק ממנו על חשבון הנוחות שלך.

ובמאמר מוסגר, אם אתה לא איש ביטחון, עצם זה שאנשים שואלים לגבי האקדח שלך, אומר שהוא ככה''נ גלוי. לא בריא, בעיקר קורא לעיניים רעות לעקוב אחרייך. בחן את זה במסגרת השיקולים **שלך**. ושקול להסליק אותו.

מעבר לזה, חשוב לא פחות מבעלי, זה אמצעי הנשיאה. נרתיק איכותי שנוח ליורה וגם מגן על הכלי, בלי להגביל את השליפה בזמן אמת, ולא פחות מזה, חגורה איכותית

avikkllk
05-01-19, 18:58
הנקודה היא שהגלוק, הפסיק להיות בחירה בשל שיקולים מקצועיים, ויותר על פי מותג/מראה/אגדות.

ת

מה שאני מנסה להעביר.

Grand vitara 07
Arctic dvx 08

opl
05-01-19, 19:15
אם כולם כבר כאן... לכל אלה שמסתובבים עם נשק בחגורה ובמיוחד מעלים את החולצה/פליז/וואטאוור סביב הנשק (אני בכלל לא מזכיר מנשא ירך) לטובת השופוני/תמונות בפיסבוק/קבוצת ווצאפ של דודה מרים.

ככה אתם חושבים שאתם נראים:
122514

ככה אתם נראים באמת:
122515

תודה, סליחה.

avikkllk
05-01-19, 19:23
מסכים לגרי
אגב לדעתי בעל רישיון נשק מזהה הרבה הסלקות,שאדם שלא מחזיק בנשק אפילו לא שם לב
ולא כי הוא נץ,כי הוא מסתכל הרבה פעמים למקומות אחיזת נשק בחגורה והביצבוץ נקלט הרבה פעמים

Grand vitara 07
Arctic dvx 08

הירשפלד יובל
05-01-19, 21:31
"
מי אתה בכלל יא חצוף שתזלזל בטויוטה של האקדחים. באייפון של עולם הנשק. באליל הפלסטיק, עגל הפולימר, מגן הממלכות וכוכבי הלכת.

של כדורייך מעל מחסניותך בעומדך מול מלך מלכי הסרטים. "

עזוב את נושא האקדח . שאפו על היצירתיות והשנינות.

polar bear
08-01-19, 09:31
אם כולם כבר כאן... לכל אלה שמסתובבים עם נשק בחגורה ובמיוחד מעלים את החולצה/פליז/וואטאוור סביב הנשק (אני בכלל לא מזכיר מנשא ירך) לטובת השופוני/תמונות בפיסבוק/קבוצת ווצאפ של דודה מרים.

ככה אתם חושבים שאתם נראים:
122514

ככה אתם נראים באמת:
122515

תודה, סליחה.

עם התגובה הזאת שלך יש שתי בעיות.

1. אם אנחנו אמורים לעשות מה שנוח ונכון לנו, ולא מענין אותנו מה יחשבו על זה שקנינו CZ ולא גלוק. אז מה מענין מה חושב מאן דהו על כך שמישהו החליט ללכת עם נשק בחגורה? { מעבר לדעה המקצועית }

2. התפישה של ענין הנשק בחגורה מושפעת מאד מהסביבה בה אתה חי. אני מימשתי את זכותי הדמוקרטית לגור בהתנחלות, אצלנו זה שאין לו אקדח בחגורה הוא המוזר. בערים שאינן גובלות עם יו"ש בהחלט יש מבטים מוזרים וילדים שבוהים במותן ימין שלי. שיהיו בריאים.

ובנוסף לכל הצרות הכובע המועדף עלי הוא בוקרים אוסטרלי....

ניר ל
08-01-19, 09:49
עזבו שטויות, אקדח שלא מיומנים בשימוש בו הוא משקולת עם ערך פסיכולוגי בלבד. אם הוא תלוי ברישול על החגורה עם הנרתיק מבד שקיבלתם בחינם מהחנות וגלוי לעיניי כל , הוא גם הופך אתכם למטרה מועדפת עבור מחבל/ גנב .
במקום להשקיע ב״אקדח הכי טוב״ סד״ג של 4000-6000 ₪ כולל אימון החובה וההוצאות המיידיות - קנו אקדח יד2 בחצי מהסכום הזה ותשקיעו את שאר הכסף במספר מפגשים של קבוצת אימון , או אפילו אימונים אישיים.

הירשפלד יובל
08-01-19, 10:16
בהקשר לתמונה והערה שהעלה OPL עם תמונה של ג'ון ווין.
כתושב שטחים/התנחלות וכמי שגר בצפון י-ם וחוצה בדרכו הבייתה כפר אחד לפחות ( חיזמה ) ונמצא תדיר בשכונות כמו שועפת , בית חנינא , וואדי אל ג'וז , אני חולק במקצת על ההערה של OPL.
אני מחזיק 2 נרתיקים לאקדח . 1 - המקורי של האקדח משנות ה-50+ שדומה לשל ג'ון ווין ונכון , קשה ,אבל לא בלתי אפשרי להסתיר אותו.
שני - קטן , קומפקטי שאיתו אני מחזיק נשק בגב , מתחת לחולצה. נוח יחסית , גם בנהיגה /ישיבה וניתן באופן יחסי להסליק אותו למרות שכמו שצוין , חדי עין ומביני עניין יזהו אותו.
הנרתיק המקורי/ג'ון ווין ,מעבר לעובדה שאני אוהב אותו ,משמש אותי לעתים במפורש להחצנה / למען יראו ויראו. כאשר אני בשטח פתוח , במרחק של 20-30 מטר + מכל אדם , ןיש חשש בפוטנציה לזריקת אבנים/התנכלות אחרת , יש לי ענין שידעו שהאובייקט הפוטנציאלי חמוש. וזה נכון לדעתי כל עוד אתה מרוחק. לאלו שהאירו לי על נוחות/מהירות שליפה : רבותי , אני לא קלינט איסטוויד/גארי קופר ולא מתיימר להיות השולף המהיר במערב . למרות שלעיתים הפרש של שנייה וחלקיה עשוי להיות ההבדל.

ניר ל
08-01-19, 10:29
https://m.youtube.com/watch?v=VCp-wPPwJGM

גם הוא לא קלינט איסטווד, אבל בערך באותו גיל והוא משלנו.

וזה ג׳רי מיצ׳ולק, גם הוא פנסיונר -
https://m.youtube.com/watch?v=ChSazF41q-s

לא שמישהו מאיתנו יגיע לרמה כזו , אבל לשלוף ולירות כדור מדוייק בפחות משתי שניות זה ממש לא בשמיים.

הירשפלד יובל
08-01-19, 10:40
ניר . בכוונה/במודע לא התייחסתי לנושא סוג האקדח , נושא שנדון בפורום אחר. לא יודע מהיכן אתה בארץ , אבל ( כל אחד ושיקולו ) במקומותינו , בארץ המובטחת ומזרח י-ם , לעיתים מעדיפים אקדח גלוי/מוחצן. יתכן שאפילו בפיגוע בשרונה , אם צמד המחבלים היו רואים אקדח גלוי לידם , היו מקדישים עוד מחשבה. כל ההערה שלי התייחסה להערה של opl.

ניר ל
08-01-19, 11:32
ברור לי למה התייחסת, אני לא מגיב לאמירה ספציפית אלא לדעות הרווחות והמושמעות. גם אני נושא לעיתים נשק בנרתיק חיצוני, כשאני מטייל. זה יותר נוח, לא מזיע, יותר נגיש. אני לא חושב שזה מרתיע גורמים עויינים כלשהם, למעשה במקומות שהנשק עלול למשוך תשומת לב אני מעדיף להסתיר אותו.
הזמנים השתנו, עבריינים לסוגיהם הבינו שאף אחד לא ירה בהם ושהם יכולים גם להתלונן על איום שלא היה בנשק ולסבך בקלות אדם חמוש, הודות למשטרה דמיקולו שלנו. אם מישהו יראה את הנשק שלי זה יהיה שבריר שניה לפני שיפגוש את הכדורים שלו.
לגבי פח״ע - ראינו לא מעט אירועים של חטיפת נשק ממאבטחים וחיילים תו״כ פיגוע. כשאתה עסוק בשגרה שלך ומחבל מתכנן פיגוע, אתה תוכל רק להגיב. אם אתה החמוש היחיד שנצפה בשטח, סביר שתהיה המטרה הראשונה.
המחבלים משרונה התלבשו יפה, ישבו בבית קפה ובחנו דקות ארוכות את הסובבים, הם לא תכננו לצאת משם בחיים, אם היו מבחינים באדם חמוש יושב במסעדה הוא היה חוטף את הצרור הראשון ונשקו היה יכול לשמש אותם. כשאתה לא מסומן כמטרה יש לך יותר סיכוי לשרוד ולהגיב.

avikkllk
08-01-19, 12:22
זה לא תמיד נכון,המחבלים משרונה לא דוגמא טובב,ולמה?
כי בוא נודה באמת הם היו ביחס לשאר רפי השכל אינטיליגנטים,
באו לבושים כמו אנשים רשמיים עשו רושם שלא לא חשודים למדו דפוס התנהגות של ישראלים
לכן גם לא נצפו כסכנה מראש,

רוב המחבלים רפי שכל פשוט רצים כמו מתאבדים
סביר להניח שאדם אוחז סכין או מתכנן פיגוע
היה חושב פעמיים או ממתין שתעבור
מנגד לכך אתה בתור אדם נושא נשק תמיד צריך לדוד בסביבה שלך,ולא ללכת נינוח,למה?כי אתה יכול להיות מטרה ו או תגובה מהירה שלך תציל חיי אדם.

Grand vitara 07
Arctic dvx 08

הירשפלד יובל
08-01-19, 13:10
אני התכוונתי באקדח מוחצן בעיקר למיידי אבנים או אחרים ללא נשק חם. בעבר הייתי מסתובב יותר בשטחים פתוחים שבהם אני /אני וזוגתי היינו היהודים היחידים והשאר היו ישמאל.כשנשק תקני של ישמעאל הוא " קרלו " ( ואם נפלת על יום שהוא בלי מעצור ) , אתה באמת צריך להיות מהיר ומיומן כדי לחמוק ולתת מענה לנשק אוטומטי.

nirs
08-01-19, 17:44
נושא שלא מקבל תשומת לב וחשיבות ראוייה הוא הנרתיק ובחירתו.
מדהים לראות אנשים שמסתובבים עם נרתיק שמצריך ״קילוף״ מהאקדח.
הנרתיק צריך להיות נוח לנושא כמו גם לאפשר שליפה מהירה. 2 הדרישות לא תמיד עולות בקנה אחד...

amirmoshe
08-01-19, 19:50
בהקשר הזה, אני מצאתי לי את הנכון מבחינת הסלקה, נוחות, ושליפה קלה את הq serius.
החסרון היחיד, בימים קרים לוקח איזה שתי דקות להשוות איתו טמפ'.
חסרון כללי בעיניי של כל הנשיאה בחגורה הוא בנהיגה ועם חגורת בטיחות. השליפה במצב חרום מאתגרת ביותר..

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

nirs
09-01-19, 11:13
ה q series הוא לא בדיוק נרתיק (התקן הוא הגדרה יותר מדוייקת). לא בטוח שמתאים לכל אחד.

opl
09-01-19, 12:00
הבנת הנקרא...
"כל אלה שמסתובבים עם נשק בחגורה ****ובמיוחד***** מעלים את החולצה/פליז/וואטאוור סביב הנשק (אני בכלל לא מזכיר מנשא ירך) לטובת השופוני/תמונות בפיסבוק/קבוצת ווצאפ של דודה מרים."

הדגשתי לכם את מה שהתעלמתם/פספסתם, אין לי בעיה עם מנשא חגורה. רואים את זה יופי בפייסבוק. כמו בחורה שמפנה את הצד הטוב ופותחת כפתור.

סליחה על העיקוב.

avikkllk
09-01-19, 17:19
תראו נרתיק חיצוני/פנימי דיי תלוי באדם
לא כל אחד שהולך עם נרתיק חיצוני הוא קאובוי
יש לי חבר שהולך עם נרתיק חיצוני כדרך קבע
אני אישית אוהב ללכת עם שלי מוסלק

ואנחנו מאלה שלובשים כובע בצבע צבאי גקט משבצות גינס משופשף ובלנסטון
אבל אנחנו לא מתיימרים להיות קאובוי
הסטייל שלנו מאז ומתמיד
והנשק?טוב יש כאלו שיגידו שאנחנו באמת גרים במערב הפרוע

אבל בלי קשר,
יש מקומות שהחצנה מטיבה ויש מקומות שהסקלה היא הדבר החכם
תלוי במקום ובאזור,אישית אני הול עח הנוחות יותר מאשר איפה אני מסתובב ומה הכי נכון לאותו מקום.

Grand vitara 07
Arctic dvx 08

ניר ל
10-01-19, 10:46
בהקשר הזה, אני מצאתי לי את הנכון מבחינת הסלקה, נוחות, ושליפה קלה את הq serius.
החסרון היחיד, בימים קרים לוקח איזה שתי דקות להשוות איתו טמפ'.
חסרון כללי בעיניי של כל הנשיאה בחגורה הוא בנהיגה ועם חגורת בטיחות. השליפה במצב חרום מאתגרת ביותר..

לא ניסיתי, נראה שההחזרה קצת בעייתית - צריך שתי ידיים ולהיזהר לא לחצות קנה, אני גם לא בעד מגע ישיר של המתכת עם הגוף / בגדים - מתכון לחלודה וליותר לכלוך.
לפאב יש נרתיק פולימרי מינימליסטי די מוצלח, עולה 120 ₪ וניתן לעיתים בתוך עסקת החבילה ברכישת אקדח מחנות נשק.
https://www.fab-defense.com/en/category-scorpus-holsters/id-1944/iwb-holster-for-glock-handguns.html

איל מ
10-01-19, 10:57
יש לי כזה.
לטעמי,
פחות נוח, ויותר קשה להסלקה מנרתיק עור מסורתי.

shyy
10-01-19, 11:37
לפאב יש נרתיק פולימרי מינימליסטי די מוצלח,
https://www.fab-defense.com/en/category-scorpus-holsters/id-1944/iwb-holster-for-glock-handguns.html

ביררתי איתם יש להם נרתיק פנימי רק לגלוק.

ניר ל
10-01-19, 13:05
למה לא קנית גלוק ?

nirs
10-01-19, 13:32
נושא הגלוק כן/לא הוא אפקט העדר וטו לא.
אני קיבלתי בצבא גלוק 17 ומאז הוא איתי (אחד הדגמים הראשונים שלו) מאז עבר מקצה שידרוגים ושיפורים (בדומא לגיפים). אבל בסופו של יום אקדח טוב זה אקדח שפוגעים איתו טוב וזה כבר תלוי במשתמש.

Sent from my iPhone using ,

avikkllk
10-01-19, 13:41
למה לא קנית גלוק ?

[emoji57][emoji57][emoji57][emoji57]ושוב אותו סיפור יישן

Grand vitara 07
Arctic dvx 08

boaz avrahami
10-01-19, 16:17
למה לא קנית גלוק ?

הוא כבר כתב... הגלוק עולה כפול מיריחו

אבי, תגיד שזה גלוג. במילא רוב האנשים לא מבינים בזה דבר

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

avikkllk
10-01-19, 17:15
בועז הוא לא דיבר אליי[emoji23][emoji23]
אני לא מתרגש עם אנשים..אני נהנה להתווכח עם ״מביני עניין״

Grand vitara 07
Arctic dvx 08

ניר ל
10-01-19, 19:27
גלוק זה אקדח שתוכנן במקרה בסוף שנות השבעים ע״י יצרן של אתי חפירה וסכינים שניסה לגשת למכרז אקדחים של הצבא האוסטרי ויצר במקרה את האקדח הטוב אי פעם. להגיד שזה נטו אפקט העדר... הייתי מצוי בסצנת הנשק בארץ כבר לפני 30 שנה ואני יכול להעיד שלקח לאקדח הזה הרבה מאד זמן לחלחל, זוכר מצויין את הדעות הרווחות אז שבדיעבד הן נשמעות מגוכחות. בארץ האקדח הזה השתלט לאיטו על השוק האזרחי הרבה שנים לפני שכוחות הבטחון השונים אימצו אותו.
הצבא האמריקאי בחר בברטה, בארץ החליף הזיג את האף. אן . , במשטרת ישראל החליפו רק לאחרונה את היריחו לגלוק.

הסיבות שהאקדח הצליח להגיע לטופ ולהשתלט על שוק הנשק הנכחד בישראל הן - יציאת הדגם הקומפקטי (19) שהיה שווה בביצועיו לאקדחים בגודל מלא אבל שוקל הרבה פחות ונוח מאד לנשיאה, בלי בליטות ונצרות מיותרות וקורעות, לא מחליד, מחלק רחב שמקל על דריכה בשיטת הנשיאה ״הישראלית״, אקדח שהוכח אחרי שנים של נסיון כאמין ושריד מאד ביחס לכל השאר - עד פי 10 ומעלה במספר הכדורים שאפשר להעביר בו.

מבחינה לוגיסטית של כוחות בטחון - כמו שכתבתי - האקדח עצמו שורד ירי של 100 אלף כדור ומעלה כתלות בעצמת התחמושת, יש גם אקדחים מתועדים שירו פי שלוש ויותר, החלפות קפיצים ופינים בלבד, יש מעט חלקים ומחירם מאד זול. האקדח עצמו מאד זול לייצור וזול לקנייה (לצרכן הפרטי בארץ מחירו היה מנופח, היבואן לא מוכר ישירות לציבור, רק בשנים האחרונות החל יבוא מהמפעל בארה״ב). FN המיתולוגי לדוגמה נגרס לאבק אחרי 25-30 בלחץ.
בתור בעלים של גלוק לפני חמש שנים, הרגשתי מאד בטוח כאשר השר לבטחון פנים אסר על תיקון או החלפת אקדח שהושבת...

הדברים הרעים שאפשר להגיד עליו - זווית הקת ועיצובה לא מרגיש נוח ביד ולא מצביע למטרה באופן טבעי (יש לזה סיבה), את העיצוב והאפשרות להחליף גבים עדכנו רק לאחרונה בדורות 4 ו5.
כוונות הפלסטיק המקוריות עלולות לזוז או ליפול. מי שקונה נוטה/ משתכנע להחליף את הכוונות ולהחליף קפיץ הדק , מה שמייקר קצת את העלות.

nitzann84
10-01-19, 19:49
אל תשכח שתגובת העדר נובעת מכך שהמון אנשים התנסו בגלוק בשירות בכוחות הביטחון, ומאז הם בדעה של מה שיש שם הכי טוב (ולא מי הציע הכי נמוך במכרז..) בכל מקרה, אני גם הייתי בהתלבטות כמוך ואין מה לעשות הכל אישי, תקדיש לך יום, תלך למטווח מסודר, אני באופן אישי הלכתי למאיר רוט בראשון, לפי דעתי שבוחרים אקדח נוחות הנשיאה צריכה להיות לפני נוחות הירי. שים לך אקדחים נבחרים בפונדה פנימית, חיצונית, עור, קיידס. אני לבסוף בחרתי בCZ P10 ;

איל מ
10-01-19, 20:00
ניר מעניין מה שכתבת על זווית ידית האחיזה. כי ההצבעה איתו (למי שהורגל בברטה וf.n.) היא בהחלט שונה.
יש מצב שאתה מרחיב?

ניר ל
10-01-19, 20:06
באיזה כוחות בטחון ? רוב מי שזכאי היום לרשיון מתוקף שרות עבר לא ראה אקדח, מקסימום יריחו אם שירת במג״ב.

המעט שעברו קורס מאבטחים ברמה ב 15 שנים האחרונות על גלוק, רגילים לזווית האחיזה של האקדח הזה ולתפעול שלו, עדיף להם להישאר עם מה שהם מכירים.
בחמש השנים האחרונות קצת נפתח השוק ויש עוד שניים שלושה אקדחים שמתחרים בנישה, m&p, czp10c , אולי גם זיג ,בינתיים האופנה התחלפה והרבה מעדיפים אקדחי כיס. לקונה האקדח הממוצע בארץ שיירה כל חייו פחות מאלף כדור זה לא באמת משנה.

ד ו ר ו ן
10-01-19, 20:17
(ולא מי הציע הכי נמוך במכרז..) ;
זו תפיסה בנאלית כלפי המושג מכרז, שלא בהכרח אחוזה באמת במציאות.

ד ו ר ו ן
10-01-19, 20:26
ניר מעניין מה שכתבת על זווית ידית האחיזה. כי ההצבעה איתו (למי שהורגל בברטה וf.n.) היא בהחלט שונה.
לא רק גלוק,
גם דגמי לוגר ו-H&K, ונוספים עם זוית גדולה יותר בקת.
ורוב אקדחי התופי.

והצבעה אפשר לשנות אם מתאמנים.

איל מ
10-01-19, 20:30
כן, אבל ניר כתב שהזווית שונה בשל סיבה כלשהי.

avikkllk
10-01-19, 20:33
אני לבסוף בחרתי ביריחו פולימרי דגם psl
הגלוק לא הרגיש לי נוח ביריה וביד
כן בוא נוח לפוזה שהוא נשען על הפלח הימין של הטוסיק
אבל חוץ מזה לי אישית לא נתן כלום
גם cz היה לי לא מושלם אבל עדיף ל פניו
לבסוף לקחתי את ביריחו ויש לי רק טוב להגיד עליו,מה גם שהדגם הנל כבד בקצת מהגלוק
מותאם ליד מסיבית,וגם הוא משלנו כחול לבן וציוני בדיוק כמוני:)

Grand vitara 07
Arctic dvx 08

ניר ל
10-01-19, 22:44
כן, אבל ניר כתב שהזווית שונה בשל סיבה כלשהי.

אם יוצאים מנקודת הנחה שהבחירה בזוית הייחודית יחסית של הקת לא סתמית והיא לא משרתת צורך הנדסי כלשהו, אז סביר להניח שזה משהו שהועתק מהלוגר הגרמני.
לא חקרתי את הנושא וחיפשתי סימוכין, אבל אני מתאמן דרך קבע עם גלוק סטנדרטי יחסית שאותו אני נושא ועם דגם של cz ברזל שמשמש אותי לצרכי ספורט, היחס הוא 9:1 לטובת ה cz. ה cz כבד משמעותית, ארוך יותר, עם הדק ספורטיבי וכוונות סיב אופטי ספורטיבית, למרות זאת מהירות הירי עם הגלוק יותר גבוהה. אחת הסיבות שעולה על דעתי הוא שהכיפוף שנדרש מכף שמאל נועל אותה בזווית המקסימלית ומאפשר חזרה של הקנה תמיד לאותו מקום.

avikkllk
10-01-19, 22:46
ניר אפשר לשאול במה אתה עוסק?(בירי כמובן)

Grand vitara 07
Arctic dvx 08

ניר ל
10-01-19, 22:58
IPSC

ניר ל
10-01-19, 23:27
לא רק גלוק,
גם דגמי לוגר ו-H&K, ונוספים עם זוית גדולה יותר בקת.
ורוב אקדחי התופי.

והצבעה אפשר לשנות אם מתאמנים.

אין ספק שאפשר להתרגל לאחיזה שונה, אבל למה למישהו שירה מאות כדורים בשבוע ע״ח המערכת במשך שנים וזה כבר טבוע בו, לנסות לשנות את זה על חשבונו ?

boaz avrahami
11-01-19, 07:52
אז מה השורה התחתונה, כן גלוק?

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

הירשפלד יובל
11-01-19, 08:00
אז מה השורה התחתונה, כן גלוק?

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94לא חושב שיש שורה תחתונה. כמו הרכבים/ג'יפים ודברים אחרים לכל יצרן/מוצר יש את יתרונותיו/חסרונותיו והתאמתו האישית לצרכן/לקוח.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

avikkllk
11-01-19, 08:00
מהות בשירשור לא הייתה ״לא גלוק״
זה סוג של איזה ג’יפ או טנדר לקנות?קנה טויוטה
אף אחד לא אומר שטויוטה לא טובה
פשוט ד-י עם קיבעון יש עוד דברים טובים אם לא יותר

Grand vitara 07
Arctic dvx 08

ד ו ר ו ן
11-01-19, 08:22
אין ספק שאפשר להתרגל לאחיזה שונה, אבל למה למישהו שירה מאות כדורים בשבוע ע״ח המערכת במשך שנים וזה כבר טבוע בו, לנסות לשנות את זה על חשבונו ?

אני מסכים עם מה שאמרת בנושא,
מי שמאד מיומן, אין סיבה שיחליף נשק, ויפסיד את היתרון היחסי המשמעותי שצבר.
בטח כשהם מיומנים באקדח מעולה.

אני חושב שמי שלא בקבוצה הזו, לא צריך להרתע מהחלפה בגלל אחיזה שונה.
בואו נודה, בסוף זה לא שאנשים יורים על בסיס שבועי אפילו לא שנתי, אז כל עוד יש לך אקדח תקין שאתה יודע לתפעל, ההבדל למשתמש הממוצע יהיה קטן מאד בין דגמים.
סתם בזבוז כסף להחליף.

boaz avrahami
11-01-19, 08:30
מהות בשירשור לא הייתה ״לא גלוק״
זה סוג של איזה ג’יפ או טנדר לקנות?קנה טויוטה
אף אחד לא אומר שטויוטה לא טובה
פשוט ד-י עם קיבעון יש עוד דברים טובים אם לא יותר

Grand vitara 07
Arctic dvx 08

הרעיון הוא שהעדר רץ לקנות את ה״מותג״ ואז לאנשים שמסוגלים לבחור לא קונבנציונלי נשאר מוצרים טובים במחיר שחיטה.

הגלוק משומש יעלה מעל 2000 ויריחו ו CZ יעלו פחות מאלף.

צריך לטפח את תרבות העדר.
שימשיכו לרכוש טויוטה וגלוק ועוד... זה טוב לנו

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

ד ו ר ו ן
11-01-19, 08:48
הרעיון הוא שהעדר רץ לקנות את ה״מותג״ ואז לאנשים שמסוגלים לבחור לא קונבנציונלי נשאר מוצרים טובים במחיר שחיטה.

זה בדיוק העניין.
אם אין לך הכשרה קודמת משמעותית עם כלי מסויים, אז הכלי הראשון הפרטי יכול להיות כל דבר בעל מוניטין סביר+ שלא שוחט את הכיס.

avikkllk
11-01-19, 08:51
על מה אתה מדבר?הם רק מעלים אץ המחיר..ראה טויוטה,ראה גלוק
יד שניה חוצה את ה2000 שח,

Grand vitara 07
Arctic dvx 08

boaz avrahami
11-01-19, 08:51
אגב, ברטה כבר לא נחשב כלי טוב?

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

agabay
11-01-19, 09:28
בראה נחשב כלי מעולה
אבל בתור אחד שרכש כזה, ולא מצטער, יש לו חיסרון אדיר מול גלוק ודומיו
כל יצרן נרתיקים/ כוונות/ ערכות הדק קודם מציע לגלוק, אחר כך מוסיף סמית ווסון שילד וזיג 365
ורק בסוף בסוף אם הוא ממש גדול הוא יציע לברטה, וגם אז רק לדגמים שנמכרים הרבה בארהב
מי שרוצה הרבה אפשרויות נשיאה/התאמה, שיקנה גלוק

ד ו ר ו ן
11-01-19, 09:46
על מה אתה מדבר?הם רק מעלים אץ המחיר..ראה טויוטה,ראה גלוק
יד שניה חוצה את ה2000 שח,
Grand vitara 07
Arctic dvx 08
וכמה עולה חדש?
ושוב,
אם אתה לא מיומן מאד עם דגם ספציפי, בגלל נסיון עבר, אז למה להתעקש דווקא על זה?

avikkllk
11-01-19, 09:50
אני לא נעול על שום דגם,אני את שלי בחרתי לפי בדק ירייה במטווח
ה״עדר״ הולך לפי קיבעון
חדש מגיע גם לאזור ה5000

Grand vitara 07
Arctic dvx 08

boaz avrahami
11-01-19, 09:52
בראה נחשב כלי מעולה
אבל בתור אחד שרכש כזה, ולא מצטער, יש לו חיסרון אדיר מול גלוק ודומיו
כל יצרן נרתיקים/ כוונות/ ערכות הדק קודם מציע לגלוק, אחר כך מוסיף סמית ווסון שילד וזיג 365
ורק בסוף בסוף אם הוא ממש גדול הוא יציע לברטה, וגם אז רק לדגמים שנמכרים הרבה בארהב
מי שרוצה הרבה אפשרויות נשיאה/התאמה, שיקנה גלוק

ראיתי שיש לו קופסת נשיאה יפה מפלסטיק לכספת.
מה צריך מעבר?

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

ניר ל
11-01-19, 10:01
שורה תחתונה, לחשוב קודם על אפשרות אימון טובה, יש קבוצות ויש מאמנים אישיים וזה לא יקר. לא הייתי משקיע הרבה כסף וחפירות באקדח ראשון אם אני מוגבל בתקציב - יש לא מעט אקדחים ראויים עד 1500 ₪ ביד2 שהם גם נוחים לנשיאה וגם נפוצים מספיק, כולל גלוק אגב. אימון טוב יחשוף דברים ששום חפירה תיאורתית או התרשמות מאחזקה ביד וכמה כדורים לא יגלו.
גם אני לומד כל הזמן ... רק אתמול גיליתי מאיפה השריטות המוזרות שיש לי על הרכב ושניה אח״כ מעדתי והוספתי עוד כמה מכוערות במיוחד.

ניר ל
11-01-19, 10:10
אגב, ברטה כבר לא נחשב כלי טוב?

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

ברטה אחלה אקדח (הדגם הקלאסי ,את החדשים אני לא מכיר). הישראלים לימדו את עצמם שיש להפריד נשק מתחמושת ככל האפשר ושמצב הנשיאה שאליו מיועד האקדח הזה הוא סכנת נפשות. אז הם נאלצים לדרוך אותו לפני הירי ואז נוצרים אותו תחת לחץ.

amirmoshe
11-01-19, 10:16
כל אקדח שנמצא עלייך ולא בכספת הוא טוב.. '

בעברי עם יריחו ברזל ופולימרי. כלים מעולים, אמינים, מדוייקים וכבדים..
היום עם סמית פולימרי, לא מדויק ויושב נכון כמו היריחו. אבל לא יורד ממני, ולפעמים מוודא שהוא עליי.

boaz avrahami
11-01-19, 10:21
אנחנו מדברים על ה 92 או משהו כזה?

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

ניר ל
11-01-19, 10:40
כן, m9 , אקדח השירות של הצבא האמריקאי עד לא מכבר, כשאני רכשתי את האקדח הראשון ההתלבטות היתה בינו לבין הזיג שעבר את אותם מבחנים אבל היה יקר יותר , גלוק נחשב אז לסוסיתא אמרו שהפלסטיק ינזל בשמש. אלו ביננו עם המפרצים יכולים להיזכר שגם סובארו הייתה צריכה לעבור דרך ארוכה עד שהפכה לרכב של העדר, לקח זמן להבין על חשבון מי הבדיחה.

jacob72
11-01-19, 13:37
לדעתי אתם טועים בנושא העדר.

אין קשר לתופעת העדר ,זה לא קבוצה בפורום, או חברת שמירה,או ארגון אחד או שניים.

טובי ומומחים הלוט"ר בעולם, עם רזומה של מאות אלפי כדורים בחיים,הגדירו ובחרו את הנשק הנל. ואף אחד מהם לא מתייחס בפן המקצועי שלו לתופעות כאלה ואחרות.

דיוק,משקל,בלאי,תחזוקה,חידושים,ומגוון גדול של אקדחים גלוק,שם את היצרן על הפודיום המנצחים,שנים רבות ברצף.

תרצו או לא, בתחילת שנות ה 90 צחקו עליו ,אקדח מפולימר ,חחחחח.
עובדה שכיום כולם מחכים את הדיזיין, ואת הפטיש הפנימי. כך שזה ממש לא תופעת עדר,ההיפך העדר של היצרנים שרץ אחריו.

דבר נוסף אקדח זה משהו אישי שאמור להתאים ליד,ולכן זה ממש לא משנה שם היצרן,חשוב שיהיה נוח,אמין והכי חשוב שלא יפריע על הגוף.

בפן האישי ,ביקשתי לבדוק את כל הכלים כל מגלוק, בחנתי 6 כלים שונים. לא ראיתי לנכון להוציא 4000 שח על הגלוק החדש.

ברטה,זיג-זאוור ,FN, S&W ועוד ...
האקדח הכי טוב שהיה לי הוא ה S&W ,ממש נוח ,הבעייה היחידה שהיתה לי איתו זה הרתע, הקנה קופץ כמו בלונהפארק. ואז שוה לכוון, לי זה הפריע.

בסוף ביקשתי לבדוק גם את הגלוק.
הבדל של שמיים וארץ, כמו לנסוע במאזדה ומרצדס,עולמות שונים למרות נפח מנוע ,ו 4 גלגלים. הגלוק מוצר קל , הקנה לא קופץ, הדגם C יש לו פחות רתע, משחרר גזים מלמעלה ,מוצר מדהים .
בלי קשר מאוד נוח ביד .

אז בסוף כמו תופעת העדר שהזכרתם רכשתי גלוק 19C.

לגבי הנרתיק ,לדעתי נרתיק סמוי זו אופנה של $#@&%. יש ארגונים שלא רוצים שיראו ולכן יש תופעה כזו של נרתיק פנימי.

לדעתי אקדח אמור להיות בחוץ ,צריכים לראות שיש לך אקדח , יש לו אפקט הרתעה והרבה יותר נוח לשלוף מהצד. ובלי קשר תנסו לנהוג כם אקדח מאחור בתוך המכנס....מנסיון אישי, זה מאוד לא נוח !!!

בסוף זו בחירה אישית .וזה מה שאני בחרתי.

בהצלחה לכולם

avikkllk
11-01-19, 13:53
אף אחד לא אומר שהוא לא טוב שוב
חברה תקראו את הקיר,
תופעת עדר הוא כן ללא ספק
יש לא מעט כלים טובים ממנו וגם יקרים יותר שפחות טובים
ברור שזה בחירה אישית,
אבל כל אחד שמוציא רישיון השאלה שלו היא
״איזה גלוק לקנות?״ במקום ״איזה אקדח אתם ממליצים מנסיונכם?״

אני נוהג עם אקדח בנרתיק פנימי מאחור, לא אישית לא מפריע ורוב עבודתי היא ברכב

לטעמי,הוא אקדח מעולה,
אבל יש עוד הרבה טובים כמוהו ויותר,
עם פטיש או בלי.(חיצוני)

היום אנשים מחפשים את האקדח הנוח ביותר
לנשיאה ,הכי קטן , הכי קל..
לא הכי טוב..ממש כמו הטלפונים.

Grand vitara 07
Arctic dvx 08

jacob72
11-01-19, 13:59
בואו נדבר כל מחירי הכדורים ומטווחים(זה אימון חופשי) , יותר מעניין.
למה כדור אולופויינט עולה 8 שח,איפה ההגיון ?

ובכלל מטווח 200 כדור רגיל =400 שח ,ועוד 60 שח כניסה .
זה יוצא לדעתי מאוד מאוד יקר.
מה דעתכם בנושא?

asafk
11-01-19, 14:17
יקר. לאורך 20 שנה ההתייקרות שאני חווה מקטינה את כמות הכדורים שאני מוציא עליהם כסף.
מדי כמה שנים כשנהניתי מתחמושת 'חופשי על הבית', יריתי הרבה יותר והייתי מאומן יותר, כך שזה לא עצלנות אלא באמת המחיר.

אסף.

ניר ל
11-01-19, 14:19
אתה מצטרף לקבוצה בשם "חמוש מאומן" ומקבל 100 כדור כולל כניסה למטווח ב 150 ₪ בלבד. עבור תוספת 105 ₪ תקבל גם הדרכה מהמדריך מס אחד בארץ במפגשים שהם מקיימים.

avikkllk
11-01-19, 14:20
אמת עולה כ100 שח לשנה

Grand vitara 07
Arctic dvx 08

itayhi
11-01-19, 17:06
אתה מצטרף לקבוצה בשם "חמוש מאומן" ומקבל 100 כדור כולל כניסה למטווח ב 150 ₪ בלבד. עבור תוספת 105 ₪ תקבל גם הדרכה מהמדריך מס אחד בארץ במפגשים שהם מקיימים.

+ מליונתאלאפים !

איתי

elibaba
11-01-19, 18:50
אתה מצטרף לקבוצה בשם "חמוש מאומן" ומקבל 100 כדור כולל כניסה למטווח ב 150 ₪ בלבד. עבור תוספת 105 ₪ תקבל גם הדרכה מהמדריך מס אחד בארץ במפגשים שהם מקיימים.הופה זה מעניין!
יש מצב שחשבו גםעל כאלו שיורים ב0.45 ?
(שאל זה שלפני כעשרים שנה החליף גלוק 17 לקולט M1911 שיותר זקן מהאבא שלו... ומבסוט ממנו)

ADaShim
11-01-19, 18:56
הופה זה מעניין!
יש מצב שחשבו גםעל כאלו שיורים ב0.45 ?
(שאל זה שלפני כעשרים שנה החליף גלוק 17 לקולט M1911 שיותר זקן מהאבא שלו... ומבסוט ממנו)תוספת של 65 ש"ח
(יש גלוק 21 אם אני לא טועה)

ד ו ר ו ן
11-01-19, 20:21

ואיפה עושים את זה?

avikkllk
11-01-19, 20:28
https://www.hamush-meuman.org.il

כל הפרטים כאן,
איך כמה למה ואיפה
בהצלחה.

Grand vitara 07
Arctic dvx 08

איש הצפון
12-01-19, 08:26
ראשית גילוי נאות:

1. נחשפתי לפוסט ולתגובות רק כעת ולא קראתי את כולן.

2. אני בעלים של מטווח וחנות לכלי יריה.

וכעת לתשובה:

1. העדר לא תמיד מטומטם. להיפך.

2. נכון! רוב האקדחים הנמכרים כיום מעולים וחלקם עולה אלפיה פחות מהגלוק.

3. אקדח קונים רק במקום שמחזיק מבחר גדול, מאפשר ירי היכרות עם כל כלי שמעניין אותך ויעוץ הוגן והגון. ברוב המקרים ה"יועץ" שהרוכש מביא עימו, לא באמת מבין בנשק (אבל יש לו הבנה מדהימה ב...יצירת תדמית של מומחה בקרב ה"חברה" - לרוב, ללא כל צידוק מעשי).

4. בניגוד לדעה הרווחת, נוחות האחיזה של האקדח היא הדבר הכי פחות חשוב. אתה אוחז אותו דקות ספורות במהלך חייך ואם תצטרך לירות בגורם שמאיים עליך וזו הברירה היחידה, אז לעזזל הנוחות באחיזה.

5. מה שחשוב הם שני פרמטרים עיקריים: א. נוחות נשיאה על הגוף (לעיתים האקדח עלינו 15 שעות ביממה ויותר. ב. יכולת התפעול שלו והפגיעה במטרה.

6. אקדח נוח ביד שבגלל גודלו ומשקלו יהיה זרוק בכספת הוא אקדח שכל אגורה ששילמת עבורו - ירדה לטמיון.

7. למה כמעט כולם קונים גלוק? כי הגלוק הוא האקדח שבמדינת ישראל ניתן למצוא עבורו הכי הרבה אקססוריז (שרובם ככולם מיותרים לחלוטין), שיש לו מחיר שוק מעולה (ע"ע למה קונים טויוטה), שבסך הכל, הדגמים הקטנים שלו (26 ו 43) נותנים יחס טוב בין גודל, משקל ונוחות נשיאה, כי גלוק ייצרו לעצמם (ובצדק) ,תדמית של חברה אמינה מאד, כי "גם לגיבור ההוא יש, גם לצבא יש וגם בסרטים רואים אותו".

לסיכום:
יש בשוק כלים מעולים וזולים בהרבה, רובם ככולם לא נופלים באיכות מהגלוק אבל מי שלא מבין, מעדיף "ללכת על בטוח" ולכן רוכש טויוטה.... סליחה. גלוק.

ניר ל
16-01-19, 10:24
ברור לי למה התייחסת, אני לא מגיב לאמירה ספציפית אלא לדעות הרווחות והמושמעות. גם אני נושא לעיתים נשק בנרתיק חיצוני, כשאני מטייל. זה יותר נוח, לא מזיע, יותר נגיש. אני לא חושב שזה מרתיע גורמים עויינים כלשהם, למעשה במקומות שהנשק עלול למשוך תשומת לב אני מעדיף להסתיר אותו.
הזמנים השתנו, עבריינים לסוגיהם הבינו שאף אחד לא ירה בהם ושהם יכולים גם להתלונן על איום שלא היה בנשק ולסבך בקלות אדם חמוש, הודות למשטרה דמיקולו שלנו. אם מישהו יראה את הנשק שלי זה יהיה שבריר שניה לפני שיפגוש את הכדורים שלו.
לגבי פח״ע - ראינו לא מעט אירועים של חטיפת נשק ממאבטחים וחיילים תו״כ פיגוע. כשאתה עסוק בשגרה שלך ומחבל מתכנן פיגוע, אתה תוכל רק להגיב. אם אתה החמוש היחיד שנצפה בשטח, סביר שתהיה המטרה הראשונה.
המחבלים משרונה התלבשו יפה, ישבו בבית קפה ובחנו דקות ארוכות את הסובבים, הם לא תכננו לצאת משם בחיים, אם היו מבחינים באדם חמוש יושב במסעדה הוא היה חוטף את הצרור הראשון ונשקו היה יכול לשמש אותם. כשאתה לא מסומן כמטרה יש לך יותר סיכוי לשרוד ולהגיב.

הנה דוגמה חיה למה רצוי להסליק אקדח -
https://www.inn.co.il/News/News.aspx/391632

ד ו ר ו ן
16-01-19, 10:30
צר לי לאכזב אותך, אבל זה לא המקרה.

לפי הטקסט, הנשק לא היה חשוף, הוא חשף בפניהם את הנשק.
דביל.
לפי התיאור שלו, הם רק דיברו, איימו, נפנפו, אבל לא היה מגע.
זה לא תרחיש שימוש בנשק או אפילו איום בנשק.

ניר ל
16-01-19, 10:47
אתה לא מאכזב אותי,
טענתי שאין תועלת בהחצנה של נשק, זה לא מרתיע את מי שזה צריך - רק יכול לסבך עם המשטרה אם מישהו מתלונן על איום (בין אם היה או לא) . זה בדיוק המקרה .

polar bear
16-01-19, 11:54
צר לי לאכזב אותך, אבל זה לא המקרה.

לפי הטקסט, הנשק לא היה חשוף, הוא חשף בפניהם את הנשק.
דביל.
לפי התיאור שלו, הם רק דיברו, איימו, נפנפו, אבל לא היה מגע.
זה לא תרחיש שימוש בנשק או אפילו איום בנשק.

איך הבנת את זה? כתוב שהם רדפו אחריו עם אבנים בידים. 8 על 1.

boaz avrahami
16-01-19, 11:59

אני ראיתי פה דוגמא חיזוק מדוע לא כדאי להחזיק אקדח.

אם אתה כבר זקוק לו ויצאת חי אז המשטרה תדאג שתצטער על זה שנשארת בחיים.

בנוסף הבחור שגה והחמיר את מצבו כשאמר עם ישראל חי...
1. כי זה לא ממש נכון.
2. כי זה מיד הפך אותו לימני קיצוני מול ערבים תמימים ולא חמושים.

הסיפור הבא הוא מבחינתי סיפור מכונן.
המותקף מלח הארץ, יוצא סיירת מטכ״ל, נחלץ מהרצח במזל.
המשטרה החרימה לו את הנשק...

לקריאת הכתבה:
https://news.walla.co.il/item/986880?utm_campaign=socialbutton&utm_content=mail&utm_medium=sharebutton&utm_source=mail&utm_term=social

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

ד ו ר ו ן
16-01-19, 12:17
איך הבנת את זה? כתוב שהם רדפו אחריו עם אבנים בידים. 8 על 1.

תקרא בין השורות ולא רק את השורות.
תקרא את התגובה של העורך דין שלו ותקבל תמונה קצת שונה מהכותרת.

לפי החוק, זה שרצו אחריך, אחרי שאיימת עליהם בנשק, זו לא תקיפה מצידם.
עם עורך דין מתאים, הם הגנו על עצמם..

ד ו ר ו ן
16-01-19, 12:20
הסיפור הבא הוא מבחינתי סיפור מכונן.
המותקף מלח הארץ, יוצא סיירת מטכ״ל, נחלץ מהרצח במזל.
המשטרה החרימה לו את הנשק...
לקריאת הכתבה:
https://news.walla.co.il/item/986880?utm_campaign=socialbutton&utm_content=mail&utm_medium=sharebutton&utm_source=mail&utm_term=social
Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

שים לב שזה היה הרבה לפני פרשת שי דרומי ששינתה את הכללים לא מעט.

shachar
16-01-19, 12:20
מה לגבי ביטוחים?

avikkllk
16-01-19, 12:21
בועז מ2006 ועד היום השתנו מה דברים כולל בנוהל הנשק שאז היה נורא שמור והיום יחסית יותר פתוח אודות ארדן

Grand vitara 07
Arctic dvx 08

boaz avrahami
16-01-19, 12:25
שינתה את הכללים אולי בבית המשפט לא במשטרה...
אחרי משפט ארוך שבו יגמרו אותך כלכלית ותשב במעצר אז אולי (כן, אולי) תזוכה.

בנתיים יתעמרו בך כי אתה נושא אקדח ועלול לאיים ולרצוח.
שלא לדבר על סכסוכים בתוך המשפחה...
לא מקנא בנושא נשק שאשתו תחליט להעליל עליו שאיים עליה בנשק. עדיף לו שיתאבד כשהשוטרים בדלת

avikkllk
16-01-19, 12:27
את קצת מגזים בועז,הבנתי ת הסלידה מאקדחים והמשטרה
אבל בו אתה מקצין .

Grand vitara 07
Arctic dvx 08

ניר ל
16-01-19, 12:49
קצת פרופורציות -
אקדח שהציל לך את החיים עשה את שלו, אם יקחו אותו אח״כ זה כבר עניין אחר ולא משנה את העובדה שחייך ניצלו בזכות היותך חמוש.
אם אשתך/גרושתך / כל אדם - יתלונן על אלימות מצדך אתה תיעצר ותיחקר, אם אתה מחזיק אקדח הוא יוחרם, בלי קשר אם היה קשור לתלונה.

לא צריך להתייחס ברצינות, בטח לא לצטט, שום דבר שנכתב או נאמר בתקשורת, לא בין השורות ולא את השורות. תחשבו על מקרה אחד שאתם מכירים באופן אישי ושהוצג בתקשורת כפי שהוא. קחו רק את העובדות מהסיפור הזה - אדם נעצר לחקירה ואקדחו הוחרם בעקבות תלונה על איום בנשק.

אם האקדח היה מוסלק והמתלוננים לא היו רואים אותו - לא הייתה תלונה.
אם הצגת האקדח אכן הצילה את אותו אדם מתקיפה - אז האקדח עשה את עבודתו, אני בטוח שאם האדם הזה מרגיש שניצל בזכות האקדח, הוא לא מצטער שנשא אותו.

הירשפלד יובל
16-01-19, 13:08
אם האקדח היה מוסלק והמתלוננים לא היו רואים אותו - לא הייתה תלונה.

ניר , אין בנושא הזה שחור ולבן , יש הרבה אפור שנתון לאחר מכן לשקול הגורמים המטפלים אם הגיע לידי כך. אקדח מוסלק שהוצא ממקומו/נרתיקו , אין ספק שכאן המשתמש ביצע פעולה אקטיבית שנתונה לפרשנות. אני דיברתי על נרתיקים חיצונים , דוגמת שלי ,כשגם כשאני מכסה אותו , רואים את חלקו התחתון. אני לא צריך לבצע שום פעולה אקטיבית כדי שמי שמולי יראה/יבין שאני נושא נשק. גם עלי ניתן להעליל עלילות גם אם לא נגעתי בו , באותה מידה גם על נשק מוסלק . אין לזה סוף אבל כמו שציינת , מעדיף לתת הסברים אחר כך אם האקדח עשה את שלו עם/בלי ירי.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190116/d7b3ce1e917f92196387597ab056eb9b.jpg

איל מ
16-01-19, 13:39
מי שמסתובב עם אקדח כמו שלך, בד"כ משדר לסביבה: אני מדור הפלמ"ח, להוציא האקדוח ולירות באיזה נבלה זה משהו שאני עושה על בסיס יומי.
(או במילים אחרות, אני משוגע. פוליטיקלי קורקט זה לא בשבילי, ומי שרוצה לנשום עוד יום אחד, כדאי שלא יתעסק).

הירשפלד יובל
16-01-19, 14:01
[QUOTE=איל מ;828778]מי שמסתובב עם אקדח כמו שלך, בד"כ משדר לסביבה: אני מדור הפלמ"ח, להוציא האקדוח ולירות באיזה נבלה זה משהו שאני עושה על בסיס יומי

אייל , נסחפת קצת. קודם כל מדובר ב - 7.65mm . ב , אני לרוב חביב שיש המכנים אותי סבא ג'פטו. ג , לפני כמה שנים , אחרי 93/95 , הייתי באוטובוס בתוככי חלחול . ישנתי והתעוררתי מרעש זריקת אבנים על האוטובוס. מארגן הנסיעה ביקש ממני מכיוון שהייתי היחיד עם נשק ,לירות באויר. זה היה ב - 3:00-4:00 לפנות בוקר. אמרתי לו , עזוב , האוטובוס ממוגן , סע רגיל ונצא מכאן. ידעתי/הערכתי שיריה אחת תקפיץ את כל הגזרה , לא נשקפת לנו סכנה ואני זה שיצטרך בסוף , במחסום היציאה/כניסה לתת הסברים אם לא למעלה מזה.

איל מ
16-01-19, 14:56
חלילה,
לא התכוונתי שאתה הארי המזוהם.
התכוונתי שהטייפקאסט הזה יושב בול על הנשק.

avikkllk
16-01-19, 18:41
יותר שריף הייתי אומר
ובכלל אין טעם לשלוף מול כל חמור גם אם ממש בא לך

Grand vitara 07
Arctic dvx 08

boaz avrahami
16-01-19, 21:49
עוד דוגמא של יובל למה עדיף להתאמן בבריחה מאשר בירי...

בפעם הבאה כשאתם שרים את התקווה תשירו עם יותר רגש את השורה של ״להיות עם חופשי בארצנו״

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

ניר ל
17-01-19, 08:31
בועז, שקול הצטרפות לנוער הגבעות, תכלס זאת התשובה להתנכלויות מהסוג הזה. לאריק קרפ הי״ד שהותקף בנסיבות שעשויות להיות דומות, אקדח יכול היה לשנות את הגורל. גם אם היה מוצג אח״כ כאיש הרע ע״י המשטרה והתקשורת, הוא היה עדיין חי.
כל אחד ושיקוליו, אני רק ממליץ לשמור את האופציה הזאת למקרה בו אי אפשר להימנע מהפעלת כוח, עד אז להשאיר את האקדח סמוי כדי לשמר איזשהו יתרון הפתעה ולהימנע מתלונות סרק.

avikkllk
17-01-19, 15:25
בועז אתה לגמרי ברוך מרזל באפריל
(זה בסד גם אני)

אבל אני לעומתך חושב שנשק ואזרחים חמושים זה כן טוב
ראה כל כך הרבה פיגועים שנבלמו עקב כך
(ראה פיגוע טרקטור בירושלים) שלא נדבר ע תקופת טרור הסכינים,

נכון שאקדח לא יציל אותך מכיתת יורים
ונכון שלא צריך לשלוף אותו על כל דבר

אבל מי שמוצא את האיזון בין לבין מגן יא פעם על עצמו ועל הסובבים אותו

חקלאים בטרור החקלאי לא פעם השתמשו בירי
והנשק נשאר

פורצים שנורו הנשק נשאר

פיגוע שנהדפו הנשק נשאר

אני גם בעד נשק מוסלק. למען אפקט ההפתעה,ומניעת תלונות שוו אבל
בכל מקום עליך להתאים עצמך למקום
לא פעם הלכתי עם אקדח גלוי במקום עוין
לא לצורך איום אלא לצורך הרתעה של במשוגע התורן.

Grand vitara 07
Arctic dvx 08

-->