PDA

צפייה בגרסה מלאה : לנד קרוזר עם שילדה חדשה

Timgordon1
06-01-19, 15:30
שלום. יש לי הצעה לרכוש רכב שהחליפו לו את השילדה בחדשה (לא משומשת- מיובאת מיפן, ההחלפה נעשתה במוסך טויוטה). ההחלפה נעשתה עקב פגיעה מאחור בוו גרירה שעיקם את החלק האחורי של השלדה (למוכר יש תמונות). לשילדה החדשה אותו מספר של המקורית, ולכן אין לכך הזכרה ברישיון (דיברתי עם טויוטה) השאלה היא מה ההשפעה של תיקון כזה על שווי הרכב?

shmil
06-01-19, 16:07
האם זה רכב עם שלדה נפרדת, שאז החלפת שלדה מחייבת היתר ממשרד התחבורה, או רכב עם שלדה אחודה, שמוחלף רק חלק?

איזה רכב זה?

Timgordon1
06-01-19, 16:16
האם זה רכב עם שלדה נפרדת, שאז החלפת שלדה מחייבת היתר ממשרד התחבורה, או רכב עם שלדה אחודה, שמוחלף רק חלק?

איזה רכב זה?

לנד קרוזר, שילדת סולם, נפרדת
הטיפול נעשה במוסך טויוטה מרכזי (דיברתי איתם).
אני לא יודע מה כתוב במשרד התחבורה, אבל נאמר שאין צורך בשום רישום ברישיון (ואכן לא רשום) מכיוון שהשלדה לא מחוברת לגוף בהלחמות, אלא בברגים.

Timgordon1
06-01-19, 16:22
השאלה שלי היא היא מה ההשפעה של תיקון כזה על שווי הרכב?

מצד אחד זה טיפול רציני

מצד שני זו שילדה שלמה מהיצרן ולא מתוקנת או משופצת.

כלומר (תיאורתית לפחות) אין כרגע פגם מבני ברכב.

האם מישהו יכול ליעץ מה ההשפעה על מחיר הרכב?

תודה

נדב ש.
06-01-19, 19:03
חתיכת מכה קיבל....
איזה שנה הרכב? מי שילם על התיקון? איך הבודי לא ניפגע?

במקרה כזה שווה רק אם זו מציאה מבחינת מחיר, לדעתי.

ד"א בדיסקו 3/4 למשל זה דבר שבשיגרה לנתק ולהרים בודי(השלדה עם גלגלים נישארת על הריצפה)לצורך טיפולים/תחזוקה/החלפת מנוע...😂

tooshey
07-01-19, 11:20
החלפת השלדה לשלדה חדשה זה לא כמו ניתוק הבודי מהשלדה והרמה של מספר סנטימטרים כדי לאפשר גישה לטיפול במכלול שמהנדס שיכור כלשהו לא חשב שצריך גם לטפל באוטו.
בלי קשר לנזקים שנגרמו לרכב בתאונה, שלא קשורים לשלדה עצמה, החלפת השלדה הינה פעולה מאד בעייתית.
למעשה אתה לוקח אוטו שנבנה ידנית במוסך בארץ. זו הטויוטה היפנית שאתה רוצה ?
כל מה שמתחבר לשלדה צריך להתנתק ולהתחבר מחדש לשלדה החדשה ,וזה הרבה מאד עבודה.
במרבית המקרים תאונה כזו לא משתלמת לתיקון ותוביל להורדת הרכב מהכביש.
לגבי הרכב הספציפי ששאלת, אם הכל נראה טוב ומרגיש טוב, הורדה של 25 % מהמחירון נראה לי הוגנת עבור "החתול בשק".

בברכה,טושי

-->