PDA

צפייה בגרסה מלאה : יש מעקף למעלה בוקר אם צריך ?

SuzukiJ
07-01-19, 15:39
יש מעקף למעלה בוקר אם צריך ?

יוני5
07-01-19, 15:54
מעלה עצמאות (הכביש, ממזרח), או מערבה, דרך מעלה ערוד לכיוון הכניסה לבורות לוץ.

בברכה,
יוני

yoni_0000
07-01-19, 16:04
יוני אתה מתכוון למעלה רמון...
אין מעקף למכשול בשביל עצמו, או שעולים או שעושים עיקוף של כמה קילומטרים דרך רמת ציפורים או נחל משורה.

SuzukiJ
07-01-19, 16:52
תודה

נמרוד
07-01-19, 20:18
מעלה עצמאות (הכביש, ממזרח), או מערבה, דרך מעלה ערוד לכיוון הכניסה לבורות לוץ.

בברכה,
יונייוני קצין שריון, הוא חושב בחיצים גדולים כאלו, של ארמיות מתמרנות. מעלה בוקר, מעלה רמון, מעלה אפריים... תנועה כללית מלמטה למעלה.

יוני5
08-01-19, 10:57
יוני, (קרי: אני), באופן נדיר למדי, היה קצת יותר רציני.

אני מפנה אתכם לשאלה המקורית: "יש מעקף למעלה בוקר אם צריך ?"

_________
פרק הבנת הנקרא:

האם יש מעקף למעלה.

לא האם יש מעקף לאבן השלישית מלמעלה,
לא האם יש מעקף למכשול באמצע המעלה,
לא האם יש מעקף לשלדת חמור המשאות המוטלת ליד הנרקיס בצל השיטה

אלא: האם יש מעקף למעלה
(סיום פרק הבנת הנקרא)

לכן, אני מניח שפות"ש התכוון שבמידה והמעלה קשה מדי לרכבים המשתתפים, או לנהגים כאלה או אחרים, כיצד ניתן לעקוף את המעלה המדובר, ועל כך עניתי.

מכיוון שניתן להגיע לרגלי המעלה ממזרח או ממערב, נתתי בתשובתי את האופציות הרלוונטיות.

עד כאן תשובתי ל yoni 0000.

ועתה לנמרוד:

אמור לי אתה - איזה ארמיות תשלח למעלה עצמאות, שגלוי וידוע הוא שהוא ציר הררי + מעבר הרכחי + נצפה מכל כיוון ?

ככה לימדתי אותך? לשלוח גייסות אל מותם?

בברכה,
שלכם ובשבילכם,
יוני5

איל מ
08-01-19, 11:03
הכל טוב ויפה. רק שהוא שאל על מעלה בוקר.
שלא קרוב בכלל לשתי הדרכים שציינת.

נמרוד
08-01-19, 12:48
הוא שאמרתי. ברזולוציה העל-אוגדתית של תת-פילד-מרשל 5, כל הנגב זה מעבר הכרחי אחד קטן בין אסיה לאפריקה.

יוני5
08-01-19, 13:07
הכל טוב ויפה. רק שהוא שאל על מעלה בוקר.
שלא קרוב בכלל לשתי הדרכים שציינת.

קרוב או רחוק, זה עניין יחסי.
תלונות ומענות - באם יש - נא להפנות לאיינשטיין (אלברט, לא אריק).

וקצת יותר ברצינות,
אני מסכים שהיה אולי נחמד יותר לפות"ש אם היה מעלה בוקר 2, במרחק של 50 מ', עביר לכל כלי רכב, אבל אין.

אם אתה מגיע בטיול לרגלי המעלה ורוצה להגיע לכביש שעל שפת המכתש, האופציות המונחות בפניך הן: לעלות את המעלה הקשה יחסית, או לבחור בין שתי האופציות שציינתי. למיטב ידיעתי - אין אחרות.

פעם, פעם, למי שזוכר, היה מפגש ג'יפולוג או ג'יפטריפ (אני כבר לא זוכר) בחניון הרועה. התארגנו לעלות את הזיק ולרדת את המחמל. מכאן לשם, השיירה התארכה לכמה עשרות כלי רכב - מה שברור שלא רלוונטי.
קם בחור אמיץ, בוגר, חכם, שרמנטי ונאה למראה (להלן אני), נשכב על הגדר, והתנדב להותיר את העולים בזיק למספר קטן ולקחת את השאר, דרך המעקף, על מנת להיפגש שנית בתחתית המחמל.
פתח מפה וראה איזה עיקוף (ממזרח עשינו).

בברכה,
יוני

yoni_0000
08-01-19, 13:47
יוני, תפתח עמוד ענן ותחפש את מעלה בוקר בחיפוש... אחר כך חפש את השביל שיורד ממצפה רמון למכתש, ואז תחזור לפה לביקורת 😎

asafk
08-01-19, 14:19
יוני הוא איש מכירות. זה לעולם לא ייגמר בזה שהוא יבין שהוא פיספס. אם נמשיך לאתגר אותו סיכוי טוב יותר שכולנו נעלה במעלה העצמאות ונהיה משוכנעים שמלון בראשית הוא הצריף של בן גוריון.

אסף.

איל מ
08-01-19, 15:00
טוב, מישהו חייב להביא את הכפית כדי להתקדם:
הסימון הוא כללי בלבד אוקי? (למרות שהחץ של הרמון דווקא יצא די בול).
122580

יוני5
08-01-19, 15:43
יוני, תפתח עמוד ענן ותחפש את מעלה בוקר בחיפוש... אחר כך חפש את השביל שיורד ממצפה רמון למכתש, ואז תחזור לפה לביקורת 😎
בוקר, רמון, מה אתה מתקזקש איתי על קטנות? :p

- - - Updated - - -

טוב, טעיתי. זה קורה לי פעם ב 10 שנים.

כולכם זכיתם בבירה קרה (על חשבונכם - אם תהיתם).

למה קפץ לי מעלה רמון?

בכל מקרה, התנצלות כנה ועמוקה בפני יוני ואייל,

בפני נמרוד אני לא מתנצל באופן עקרוני - זה מנוגד להוראות בטיחות

בברכה,
יוני5

ד ו ר ו ן
08-01-19, 18:21
מעט עצים יש במדבר.
יוני מצא את הכי גבוה.

de fox
08-01-19, 20:52
לפחות לקח איתו סולם

Sent from my iPhone using Tapatalk

SuzukiJ
09-01-19, 21:27
מה הקושי של מעלה בוקר ? חובה נעילה ?

erezgur
09-01-19, 21:46
בהרבה מקרים גם נעילה לא תעזור.
רצף של מדרגות צמודות (3) גבוהות מאד.

...נכתב מהנייד, סליחה על השגיאות

boaz avrahami
09-01-19, 22:37
דאסטר כבר עלה את בוקר?

Jeep GC ZJ 3.5 IR
Honda 300EX

ב' קודקוד
10-01-19, 10:42
אני נותן לכם טיפ קטן, ולא שמעתם את זה ממני...
לפני חודש, התחלף הפקח האיזורי, והפקח החדש, קיבל הנחייה מההנהלה להחמיר את האכיפה באיזור הזה, ובכל איזור הר הנגב.

תבדקו טוב במפות שלא חורגים מהסמש"ים באיזור המדובר, לא שווה את המפגש הלא נעים עם הפיקוח...

gillss
10-01-19, 13:25
1. מעלה בוקר (השביל הירוק) קשה מאד לכווווולם (מג'ימיני ועד רוביקון, זה מעלה טכני קשה) אבל ... אפשרי.
2. מי שבא לו קפה קטן בראש הר בוקר יכול להגיע לשם בכמה דרכים.
3. הדרך הקלה ביותר היא לעקוף את ההר דרך נחל הבשור (אדום) לפנות לנחל דרורים (שחור) ואז להחליט עם לעלות בכחול
או להמשיך עד הר חוטב ולטפס באדום.

מצטרף לאמירה האחרונה , הפיקוח נעשה נשכני בשמורת הצינים בכלל ובאיזור הר בוקר בפרט (אנא סעו בסמ"ש)
מצורף צילום נאה באדיבות האתר של הראל מזור (שאני אישית חושב שהוא התגלמות הרעיון השיתופי ברשת).

122600

בברכת נסיעה בטוחה ומהנה.

SuzukiJ
10-01-19, 15:13
פצצה תודה

PW
10-01-19, 15:28
1. מעלה בוקר (השביל הירוק) קשה מאד לכווווולם (מג'ימיני ועד רוביקון, זה מעלה טכני קשה) אבל ... אפשרי.
2. מי שבא לו קפה קטן בראש הר בוקר יכול להגיע לשם בכמה דרכים.
3. הדרך הקלה ביותר היא לעקוף את ההר דרך נחל הבשור (אדום) לפנות לנחל דרורים (שחור) ואז להחליט עם לעלות בכחול
או להמשיך עד הר חוטב ולטפס באדום.

מצטרף לאמירה האחרונה , הפיקוח נעשה נשכני בשמורת הצינים בכלל ובאיזור הר בוקר בפרט (אנא סעו בסמ"ש)
מצורף צילום נאה באדיבות האתר של הראל מזור (שאני אישית חושב שהוא התגלמות הרעיון השיתופי ברשת).

122600

בברכת נסיעה בטוחה ומהנה.
יקירי המטושטש: הסיכום שלך שגוי.
העובדות הנכונות:
1. "מעלה בוקר" (שם שניתן למקום ב"עמוד ענן") נמצא על השביל המסומן בסמ"ש כחול היורד מהר בוקר מערבה, לכיוון נחל משואה, כק"מ אחד מערבית לצומת השבילים המסומנים בסמ"ש כחול - ירוק.
2. למרות שהשביל הזה, המסומן בכחול יורד מהר בוקר, כיוון הנסיעה בעבירות קשה, מדרגות הסלע העלייה וכד' הוא דווקא למי שיורד בשביל, מערבה - ולא עולה לכיוון ההר - מזרחה. פשוט כי השביל בקטע הזה, עולה מערבה לכיפה סמויה.
3. לפיכך: "מי שבא לו קפה קטן בראש הר בוקר" יכול לטפס אליו בכל דרך שיבחר. כולל זו שבה נמצא "מעלה בוקר" מיודעינו, כי הוא יגיע בכיוון שירד את המעלה. וכבר אמר החכם באדם: "גם כדורגל מפונצ'ר - יורד את מעלה זיק"
4. לעומת זאת, אחרי הקפה, למי שלא רוצה לריב עם הקרקע ו/או לשבור את האוטו, יש שלוש דרכים אחרות, חוקיות, יפות, קלות יותר - לירידה מהר בוקר. לארבע רוחות השמיים. שביל ירוק צפונה או מזרחה, שביל אדום דרומה.
טיולים טובים לך
PW

נמרוד
10-01-19, 16:28
כל הקטנוניות הזאת בהקשר של כיוון המעלות, סמנטית. תהפוך את כיוון כוח המשיכה, והופה, למעלה הופך ללמטה.

ד ו ר ו ן
10-01-19, 17:03
חלוק על המלומדים..
מעלה בוקר הוא אחד הבודדים שמחורבן להפליא גם בירידה.

המדרגות ככ גבוהות שלא מעט רכבים ימצאו עצמם מגרדים את הבטן וחובטים את חזית הרכב ברצפה בירידה.

PW
10-01-19, 17:14
כל הקטנוניות הזאת בהקשר של כיוון המעלות, סמנטית. תהפוך את כיוון כוח המשיכה, והופה, למעלה הופך ללמטה.
כלומר,
אם אתה נוסע רברס לכיוון מערב במעלה בוקר - אתה בעצם יורד אותו?!
גדול!

erezgur
10-01-19, 17:27

Israel Hiking.
מסכים בהחלט אבל זה בהחלט המקום להזכיר את steed חבר הפורום שלנו שהוא שותפו של הראל לפרויקט, גי'פאי משלנו ומשקיע רבות מזמנו לבניית המפה ותחזוקתה.
וגם את גיא שחר רוכב אופני שטח שכינויו אצלנו בפורום הוא vallyofdawn שאף הוא שותף פעיל מאד לפרויקט.
הרבה הערכה לשלושתם על הפרויקט היפה שבין השאר מהווה את מקור המפות החופשיות לתוכנות ניווט כמו off-road ו-עמוד ענן (המשתמש בגרסה חדשה יחסית של המפה בצבעים מעט שונים).

erezgur
10-01-19, 19:33
ו-עמוד ענן (המשתמש בגרסה חדשה יחסית של המפה בצבעים מעט שונים).

פליטת קולמוס - עמוד ענן משתמש בגרסה *ישנה* יחסית של המפה, עם צבעים שונים.

מיכה100
12-01-19, 18:20
חלוק על המלומדים..
מעלה בוקר הוא אחד הבודדים שמחורבן להפליא גם בירידה.

המדרגות ככ גבוהות שלא מעט רכבים ימצאו עצמם מגרדים את הבטן וחובטים את חזית הרכב ברצפה בירידה.
צודק.
מעלה בוקר הוא מאותם מקומות שנוסעים אליהם, לא דרכם..

-->