PDA

צפייה בגרסה מלאה : הסבת גיר אוטומטי לידני מגנום GLX 2001

Shai_amar
09-01-19, 09:49
ברשותי מיצובישי מגנום GLX 2001 גיר אוטומטי שעבר במשפחה ומאז ומתמיד עשה צרות, לאחר חיפוש רחב ברשת באנגלית ובעברית לא מצאתי תשובה סופית ותהיתי האם יש אפשרות להסב את הגיר לידני שתואם למנוע ומרכב רכב? כי נאמר לי בעבר שהמרכב רכב מותאם אך ורק לגיר אוטומטי וזה נשמע לי קצת מופרח. תודה רבה לעוזרים.

איל מ
09-01-19, 10:40
מגנום הגיעו לארץ גם בגרסה ידנית.
קשה לי להאמין שהמרכב לא מותאם (זתומרת, כמעט כל הסבה כזאת כוללת במילא חיתוך בפח לטובת דוושה או ידית, זה ככה בכל אוטו).

נדב42
09-01-19, 15:01
לא מכיר מאגנום לפרטים, אבל עשיתי הסבה כזו בויטארה. שם היה צריך (מעבר למכלולי גיר-קלאצ׳-גלגל תנופה):

א. להרחיב את הפתח ברצפת המרכב כי הידיות הילוכים של ידני ואוטומט לא ממוקמות אותו הדבר.
ב. להשיג פלסטיקה של אזור ידית ההילוכים מגיר ידני
ג. ליצור פתח בקיר האש עבור כבל/צינור המצמד
ד. להביא תת-שלדה של ההגה מרכב עם גיר ידני, כי לשם מתחברת הדוושה הפנימית. לשם ההחלפה יש להוציא את הדשבורד ממקומו...
ה. החלפת דרייבשאפטים (בויטארה הגירים במידות שונות, לא יודע לגבי המאגנום)

בקיצור, לא מעט עבודה וחלקים.. אולי במגנום יש כבר הכנה מראש לדוושה שלישית, אולי אין צורך בהחלפת דרייבשאפטים, אלו דברים שכדאי לבדוק מראש..

בגדול, הייתי הולך לכיוון הזה רק אם זמין לך רכב תורם ידני לכל החלקים שאתה מגלה פתאום שצריך ...

ynir
13-01-19, 14:01
מי שיכול לתת לך תשובה אמינה זה חיים במוסך 2000 בחולון
0508497336
האיש מכיר גם מיצובישי (היה מנהל המוסך המרכזי שלהם) וגם גירים. יש לו מכון לתיקון גירים אוטומטים.
בהצלחה יורם ניר

kobiarava
13-01-19, 22:11
טנדר 2001, שמאז ומתמיד עשה צרות, להיכנס להסבה כזו יעלה לך 10k בקלות וגם יותר, אז נשאלת השאלה- למה???
הרפתקה כזו עם סופה או cj עם ערך ייחודי, סנטימנטלי וכו, וגם כלים הרבה יותר ספרטנים, אבל בטנדר עם קבינה מאובזרת, לחתוך חורים בריצפה ולהשתיל ידית הילוכים, דוושה...
בעצם, מה הטיעונים בעד?

דרור ברלי
13-01-19, 23:15
מה זה "עשה צרות"?

האם אתה יודע בוודאות שמקור הצרות האלה היו מכיוון הגיר או באשמתו?

זה רכב ישן ולדבריך גם בעייתי. מה הטעם להשקיע בו? לא עדיף למכור אותו ואת הכסף שניתוח כזה יעלה, להוסיף ולמצוא טנדר אחר, קצת יותר צעיר, עם גיר ידני מקורי מהמפעל?

8ball
13-01-19, 23:16
עשיתי את זה בויטרה. לבד. כשעובדים עצמאית זה הרבה יותר זול.... אבל, וזה אבל ענק, הסיבה היחידה לעשות את זה לעצמך, היא לא ערך סנטימנטלי ולא שום דבר, אלא הפרויקט כמטרה. הפרויקט למען עצמו, פשוט כי התחשק לי באותו זמן פרויקט מגניב מיוחד ומאתגר. במחשבה לאחור, נתתי לעצמי מלא צידוקים (מטופשים לחלוטין אגב) למה זה נחוץ. השורה התחתונה, כי התחשק לי.

אם הפרויקט הוא למען הכיף והאתגר והפרויקט, רוץ עם זה. אם פרקטי, ובמטרה "לשקם" את התקלות שבו, רד מזה. אני התחלתי עם רכב מיושר לחלוטין שאחרי ההסבה האכיל אותי בלתמים בגלל ההסבה ופינות קטנות שלקח זמן ליישר קו בחזרה.

-->