PDA

צפייה בגרסה מלאה : טיפים והמלצות לפני קניית הילייקס\לנדקורזר - תקציב 80 אלף - ובעיקר הרבה שאלות

The_doctor
12-01-19, 12:00
שלום לכולם, אחרי כמה שנים טובות בחו"ל אני חזור לארץ וצריך לקנות 2 רכבים, האחד פרטי
השני צריך להיות משהו עם 4 על 4 והילוך כוח, בתקציב של עד 80 אלף
מבירור קצר נראה שב80 אני יכול להשיג הייליקס שנת 2012-2013 או לנד קרוזר שנת 2009
דרישות המשפחה הן

הרכב אמור לשרת משפחה של 2+1 ואולי 2+2 בעתיד עם כלב בנוסף
הרכב הולך לעשות בערך 50 קילומטר ביום
טיפולים של פילטרים, שמנים ודברים קלילים אין לי בעיה לעשות לבד, דברים מורכבים יותר ושנוגעים לבטיחות כמו בלמים וחשמל אעדיף לתת לבעל מקצוע
תקציב 80 אלף מרשרשים

ולכן יש לי כמה שאלות
1) מה לפי דעתכם השנתונים הראליים שאני יכול להשיג ב80 אלף?

2) האם לפי דעתכם רכב שיעמוד בתנאים הנ"ל יוכל לשרת את האישה ללא הפתעות של תקיעות ותקלות ? האם אני מתפשר בבטיחות ?

3) נהגתי הרבה על לנד קרוזר 2014, 2016, ועכשיו עשיתי סיבוב של 2018, בכולם אני אישית לא אהבתי את הנהיגה, מרגיש לי קצת לנסוע על נדנדה בכל הנסיעות יצאתי עם סחרחורות האם בהייליקס המצב שונה?

4) האם ניתן לתקן את מצב הנדנדה בלנד קרוזר על ידי החלפה יזומה של הבולמים והקפיצים למשהו איכותי יותר? אם כן מהי העלות

5) המלצה על סורק תקלות במחיר סביר שאוכל לקחת איתי לעשות סינון ראשוני של רכבים לפני שאני לוקח את הרכב לבדיקה עמוקה יותר

6) שמעתי הרבה המלצות על מוסך אנדורו בפרדס חנה, האם אני יכול לקחת את הרכב לבדיקה לארנון ולהספק בזה? או שללכת בנוסף לזה למכון בדיקה יעודי ?

7) המלצות וטיפים על מה להתרכז בסינון הראשוני שלי - דוקטור לרפואה אבל לא מוסכניק, אז אשמח להכוונה אם יש מדריך מצולם בכלל מדהים

רב תודות ושבוע טוב !

נמרוד
12-01-19, 12:39
אני נוסע בטנדר היילקס 2015 שהחליף 2008 ובעבר גם 1997. מתאר שימוש דומה לשלך.

תצורת טנדר נוחה מאד לטעמי לטיול משפחתי במיוחד עם כלב, וגם ליום-יום - שלי לפחות.

בשניהם מקובל עד חובה להחליף מתלים אז כל סיפור הנוחות/נדנדה וואטאבר משתנה מהותית. עלות שיפור מתלים בין 5,000 ל25,000 שקלים, והמבחר הוא הגדול ביותר שיש בשוק.

בפועל ב80 אלף אתה קונה כמה שנתונים אחורה ממה שרשמת. תלוי במצב, קילומטראז' ושיפורים כמובן. כלים טובים נמכרים במחירון לוי יצחק ++.

אני יכול להרחיב עוד ככל שתרצה מנסיוני, ואתה מוזמן לקרוא את השרשורים בחתימה שלי.

The_doctor
12-01-19, 12:48
הי נמרוד , תודה רבה על העזרה

אז מה השנתון בערך שאני יכול לכוון אליו? ב80 אלף ? אני עדיין בחו"ל אז אני לא ממש מחובר למחירים בארץ אחרי 7 שנים.

בהתייחס לשנתון האם זה היה רכב אמין ? או שאני נכנס פה לטרגדיה יוונית \ מפלצת מוצצת ?

ובהמשך אשמח להמלצות על סורק תקלות טוב, אני עדיין באירופה אז אני יכול לקנות פה מה שבא לי ולהביא איתי
ואם אפשר גם התייחסות למוסך אנדורו - ראיתי בכתבה שלך שארנון התקין לך את הבלמים, האם הוא יספיק עבור גם בדיקת מעומד לקנייה? או שאני צריך ללכת למוסך אחר? מכון בדיקה?

נמרוד
12-01-19, 14:40
אני מעריך שב80 תמצא היילקס 2008-2010. לנדקרוזר 2006-2008. אבל תכוון גבוה, יש גם מציאות אם אתה זריז.

אם אתה הולך לגור באזור זכרון-בנימינה-חדרה מוסך אנדורו מומלץ מאד לכל עניין. בדיקה, טיפולים שוטפים, שיפורים.

נמרוד
12-01-19, 14:50
לגבי סורק תקלות - לא מבין בזה כלום ולא נראה לי רלוונטי. אם וכאשר יש תקלה שצריכה סריקה נלך למוסך. לא יצא לי עדיין, מעולם, באף רכב שהיה ברשותי.

The_doctor
12-01-19, 14:54
ושאלה אחרונה, האם אתה חושב שהייליקס משנת 2010 או קרוזר 2008 יכולים לשרת נאמנה בתור רכב יום יומי? או שמדובר במתכון לאסון ואני אצטרך לעשות הפרדת רשויות ?

nirs
12-01-19, 15:54
LC מיועד להיות רכב יום יומי וגם לאפשר גיחות לשטח.
לא רואה שום בעיה מלבד הצורך להתנהל ברכב פולסייז ששותה דלק יותר מפרייבט. אם זה לא מפריע אז אין בעיה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

איל מ
12-01-19, 16:27
לגבי סורק תקלות - לא מבין בזה כלום ולא נראה לי רלוונטי. אם וכאשר יש תקלה שצריכה סריקה נלך למוסך. לא יצא לי עדיין, מעולם, באף רכב שהיה ברשותי.

זה כי אתה נוסע או ברכבים חדשים, שעדיין אין בהם תקלות,
או ברכבים ישנים שאין בהם OBD

The_doctor
12-01-19, 17:18
דא אם אתם חושבים שרכב אחר יכול להתאים אשמח לקבל המלצות

חשבתי על גראנד WK - אבל מבחינת אמינות נראה לי שאני אוכל איתם קש

ניסאן נבארה אולי? בתור יד שנייה יש לי סיכוי טוב יותר להביא שנתון חדש יותר ויותר שמור, העניין הוא מבחינת גישה לספרות וחלקים, מרגיש שכל מה שטיוטה יש הרבה יותר מגוון וידע בין אם זה בישראל או בחו"ל

assafy
12-01-19, 18:16
איפה אתם רואים ל"ק 2008 ב80k?
הכי זול שאני רואה בשנתון הזה זה ב120k וכזה עם 400k ק"מ.
לפות"ש, תיכנס לאתר yad2 ותתחיל להבין את מחירי השוק.

The_doctor
12-01-19, 18:30
אני מנסה להכנס ליד 2 עם VPN - וזה כל הזמן נופל, לא מבין מה אכפת להם

אוקי אז לא ל"ק, מה כן אני יכול לקנות שיהיה אמין ב80 אלף ?
נבארה? היילוקס? מה דעתדכם על הניסן ?

asafk
12-01-19, 18:38
היילקס ב 80 כאמור זה בין 2008 ל 2010.
יופי של רכב יומיומי. אני החלטתי לא לקנות ישן מ 2008 בגלל שגם טויוטות מתיישנות. ומה שתחסוך בקניה תשלם בהזדקנות שהתוצאה שלה היא הוצאות וזמן השבתה.
רכב רב שימושי אמיתי נוסף הוא ניסן פתפיינדר שתוכל לקנות 2010 וכמוהו פג'רו bk שהתקציב הזה יביא אותך ל 2008.
אני חיפשתי את שלושתם ובמקביל טוארג 2010, וראיתי המון נבלות, קשה למצוא רכב טוב בסכום הזה. בסוף קניתי מנמרוד את ההיילקס.

אסף.

assafy
12-01-19, 18:41
לי יש את הפאת'פיינדר שזה האח ה-SUV של הנבארה. ב-80K תוכל לקנות אחד יחסית חדש (שווק עד 2014).
לא רואה את היתרון בלבחור דווקא את הנבארה אם אתה לא צריך תצורת טנדר.
על פניו על פי התנאים הבסיסיים שסיפקת, הוא עונה על הצרכים. יש כאלה עם דעות שליליות על הרכב, לדעתי מוגזמות.
כמו כל רכב שטח מתיישן צריך תחזוקה נכונה.
בכל אופן בתקציב שלך יש שלל אפשרויות. החל בדאסטר וכלה בסופה.
ממליץ לך לענות על השאלות שבשרשור הנעוץ בפורום "יעוץ לפני קנייה" ואז אנשים יוכלו ליעץ לך.

ishc
12-01-19, 18:49
80 אלף ש"ח זה ימבה כסף ובסוף אתה נשאר במקרה הטוב עם אוטו בן עשר שלוש מאות אלף קילומטרים +/-.
אם אפשרי לא עדיף לפצל תקציבים ל-40 אלף לרכב פרטי וארבעים לרכב שטח לטיולים בלבד?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

asafk
12-01-19, 18:54
יש גם עם 200000 קמ במחיר הזה. צריך סבלנות עירנות זריזות ומזל.

אסף.

The_doctor
12-01-19, 19:32
לי יש את הפאת'פיינדר שזה האח ה-SUV של הנבארה. ב-80K תוכל לקנות אחד יחסית חדש (שווק עד 2014).
לא רואה את היתרון בלבחור דווקא את הנבארה אם אתה לא צריך תצורת טנדר.
על פניו על פי התנאים הבסיסיים שסיפקת, הוא עונה על הצרכים. יש כאלה עם דעות שליליות על הרכב, לדעתי מוגזמות.
כמו כל רכב שטח מתיישן צריך תחזוקה נכונה.
בכל אופן בתקציב שלך יש שלל אפשרויות. החל בדאסטר וכלה בסופה.
ממליץ לך לענות על השאלות שבשרשור הנעוץ בפורום "יעוץ לפני קנייה" ואז אנשים יוכלו ליעץ לך.הי

*תקציב 80 אלף

*הרכב ישמש בתור רכב יום יום לאשה

*חייב להיות לפחות מ2008 ומעלה למען בטיחות האשה והילדים

*הרכב ישא בסופשים 4 אנשים + כלב

* הרכב הולך לעשות בערך 50 קילומטר ביום

*רמת עבירות נדרשת - לא מתכוון לעלות את זיק ולשבור את כל הרכב, הכי הרבה שיגיע אליו זה חורשן מבחינת עבירות.
מאמין שרוב הטיולים יהיו ברמה קלילה, שבילי קקל, דיונות וכ'ו, אתגרי בוץ בגולן בחורף, לא מוכן להתפשר אבל על רכב ללא הילוך כח קצר והנעה 4 על 4

*חשוב עניין הבטיחות, הרכב יסיע את הילדים ולכן מדגיש זאת שוב, לא רוצה נבלות ללא כריות אוויר וכו,

* טיפולים של פילטרים, שמנים ודברים קלילים אין לי בעיה לעשות לבד, דברים מורכבים יותר ושנוגעים לבטיחות כמו בלמים וחשמל אעדיף לתת לבעל מקצוע

הכו בי מומחים, מה דעתכם הכי ראלי לחפש? או שהתקציב נמוך מדי

יש לי תקציב של בערך 150 אלף בשביל פרייבט וגיפ, לכן אני חושב ש80 לג'יפ ועוד 60 לפרייבט עם עוד 10 אקסטרה ליישור קו והפתעות זה תנכון נכון, תעדכנו אותי מה דעתכם

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

נמרוד
12-01-19, 19:48
אפשרות חלוקת תקציב שאולי תתאים לך:

הג'יפ כרכב משפחתי עיקרי ב120 אלף ואולי יותר; ומכונית מיני קטנה ידנית עבור בן הזוג שנוסע ביום-יום את הנסיעות הארוכות.

אתה בקלות קונה ב25-30 מכונית מיני בת שלוש ידנית במצב חדש - i10, פיקנטו, מי, סיטיגו.

The_doctor
12-01-19, 19:58
יש לי בעיה קשה עם מכוניות המיני, אחד אני גדול ממדים, שניה בתור רופא ובתור חובש לשעבר ראיתי כבר מה קורה בשעת תאונה עם מכונית מיני, אין מה לעשות מאסה זה מאסה,
יכול לספר שבזמן שהותי בחול עברתי תאונה שנהגתי בריינג רובר, נכנס בי מאחור לקסוס שאני עמדתי ברמזור, לריינג רובר החלפנו פגוש וו גרירה ועוד כמה חלקים אחרים, הלקסוס התפרקה https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190112/10e071337c4566291314072274be6580.jpg

ishc
12-01-19, 20:06
ב-30 אלף גם לא חסרים רכבים פרטיים בני 4-5, במיוחד ידניים אם אתה זורם על הכיוון הזה ואז אתה נשאר עם 120 לרכב שטח.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

איל מ
12-01-19, 20:34
תקרא איזה טיולים הוא הולך לעשות, ובאיזה הרכב.
הוא לא חייב מפלצת שטח (שגם דורשת יד אוהבת בתחזוקה).
אני הייתי פוזל חזק לכל suv שמאפשר לי לעלות בשנתון. יעני, פאת'פיינדר, או אפילו רקסטון או סורנטו מהשנים בהן עוד היה suv.
מהקוויםהמנחים שהדוקטור סימן, טנדר מרגיש פחות מתאים, בעיקר בקטע של בטיחות, אבל אם יפתח פוסט מסודר בפורום ג'יפאים מתחילים, על פי הפורמט הנעןץ, נדע יותר

The_doctor
12-01-19, 20:48
אחלה אעתיק את הפוסט לפורום לפני קנייה, אפשר לנעול

assafy
12-01-19, 20:52
על פי הדרישות אז פאת'פיינדר, פאג'רו, רקסטון או גראנד צ'ירוקי סטנדרטי יכולים להתאים.
אפילו גראנד וויטארה אם לא קטן מידי.
רק תוודא שיש abs, esp ומספיק כריות אויר.
כמובן גם לנד קרוזר מתאים אבל מחיר השוק שלו יגרור אותך לשנתונים יותר ישנים מהשאר ולא נישמע שאתה באמת צריך את היכולות שלו שיותר גבוהות בשטח טכני קשה.

The_doctor
12-01-19, 20:54
הבנתי שגראנד צ'ירוקי לא ממש אמין כמו המתחרים היפנים והקוריאינים, תקן אותי אם אני טועה

boaz avrahami
12-01-19, 21:03
אתה אולי לא טועה אבל מחירי החלפים של היפנים סוגרים את פער האמינות מול האמריקאיות

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

asafk
12-01-19, 21:12
בהיילקס בשנתונים האלה רק 2 כריות אוויר, והמושב האמצעי מאחורה עם חגורת מותניים בלבד.

אסף.

נדב ש.
12-01-19, 21:30
זה כי אתה נוסע או ברכבים חדשים, שעדיין אין בהם תקלות,
או ברכבים ישנים שאין בהם OBD

או שלא מפריע לו נורות מהבהבות בלוח מחוונים... 😂😂

לפוה"ש, מה שהמליצו לפניי, suv בגודל מלא הכי "חדש" בשנתון במסגרת התקציב.

nirs
12-01-19, 21:37
אני הייתי בודק ברצינות את הרקסטון (יאפשר את השנתון הגבוה ביותר - 2014?) וגם את הפאגרו BK.
שניהם יענו על דרישות הבטיחות (והמאסה) כמו גם יעמדו בכבוד בפרופיל השטח שהגדרת.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Asaf-a
12-01-19, 21:48
קצת כיול לגבי קנייה בארץ של רכב שטח:

בתקציב הזה תוכל למצוא פאגרו bk מהשנים הראשונות או קינג מהשנים האחרונות ולקבל עודף, LC ראוי למאכל לא יכנס לתקציב, לפי התיאור שלך suv כאלו יתאימו היטב לצרכים.
אמליץ לך לשכוח מהמחירים שמופיעים ב לוי יצחק או מחירון יד 2, גם ביניהם יש פער גדול.

המחירים במחירונים מתייחסים בדרך כלל לנבלות עם קמ גבוה ואוכלוסיה שלא יבוא לך לקנות ממנה, מה שנקרא לקנות בזוקר.

לרכבים ראויים ושמורים, עם קמ עד 200000, שמורים ומוכנים לשטח תתכונן לשלם הרבה מעל המחירון, לפחות 10 מעל ואף 20 מעל, והם שווים את זה, יכול לקחת זמן למצוא רכב כזה, לקנות בלחץ זמן עשוי להיות בעייתי.

אני מכרתי לא מזמן פאגרו 2007 מדוגם לשטח ושמור,עם 186000 קמ במחיר הרבה מאוד מעל המחירון היקר יותר, והקונה שהגיע מבושל לאחר שראה הרבה נבלות וסוחרים, עשה עסקה טובה וכנראה יהנה שנים רבות מהרכב.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

-->