PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכב שטח ראשון

smarg
15-01-19, 23:29
ערב טוב,

לפני מספר שבועות ירדתי מהכביש לדרכי אפר לטיול "שטח" מאוד עדין עם ניסן קשקאי ומאוד התלהבתי מההרגשה של נהיגת שטח ויכולת להגיע למקומות חדשים....מה שכן אפילו שלולית עם בוץ פחדתי לעבור מחשש להתקע..הבנתי שאני צריך רכב שטח אמיתי!! מאז אני יושב קורא פורומים, כתבות, השוואות, לומד מושגים ומנסה להבין איזה רכב יתן לי תמורה הכי טובה לצרכים ובדיוק פה אני צריך הכוונה מאנשים בעלי נסיון.

אז מה הדרישת שלי?

אני מחפש רכב פנאי בלבד - כלומר לטיולים בסופש בלבד, ללא שימוש יום יומי. משהו כמו פעמיים בחודש
גר באזור השרון
תקציב ~ 50K-40K לחבילה כוללת, כלומר לרכב שכולל כבר את המינימום - הגבהות, מיגון וצמיגי שטח אחרי ישור קו...אם אפשר בפחות מה טוב
יכולת שידרוגים אתידית. מן הסתם אתחיל מטיולים קלים ובינוניים בהמשך אבל לא הייתי רוצה שהרכב יגביל אותי בהמשך
רכב ל 4 אנשים (2 ילדים), חשוב שיהיה מקום לציוד בנוסף..לכן נראה לי אני פוסל את ג'מיני למרות ההמלצות...
רכב עם תחזוקה זולה כמובן
צריכת דלק - אני מבין שרכבים כאלה יכולים לצרוך גם 1:5...כלומר אם אני יורד לים המלח (כ400 קמ בשבילי הלוך חזור) הטיול עולה לי 400 שח שזה נשמע המון...צריך משהו יותר חיסכוני - או דיזל (שהוא יקר בתחזוקה ושביר) או גפמ שהבלון שלו תופס חצי מהבגאז'...לא יודע מה עדיף
יש לי אפס ידע במכונאות רכב..וזאת גם בעיה כי איך אדע לבחור רכב שמור ללא בעיות?

תודה רבה על העזרה

נדב42
16-01-19, 00:06
ערב טוב וברוך הבא :)

ב-40 אלף ש"ח יש לך לא מעט אפשרויות ובמקום לתת לך את דעתי האישית הסובייקטיבית לגבי דגמים אלו או אחרים, אציע לך עוד קצת חומר למחשבה:

א. רכב שטח אמיתי הוא תחביב יקר. כמה יקר ? בד"כ ככל שהתקציב מאפשר, ולרוב עוד קצת...
הגישה שבחרת, זו הקוייה אצלינו "הפרדת רשויות", כלומר רכב לשטח בנפרד מהרכב היומיומי היא מאוד נכונה ובריאה בעיני, כי היא לא מחייבת תיקון מיידי של רכב השטח אם הזמן/תקציב לא מתאימים, ומצד שני אם יש תקלה ברכב הפרטי, יש לך גיבוי :)

ב. לגבי צריכת/עלות דלק והבחירה בין בנזין/גפ"מ/דיזל, הדעות חלוקות והויכוחים בלתי פוסקים. בגדול: לא כל דיזל הוא חסכוני, לגפ"מ יש יתרונות וחסרונות ולא כל מנוע יקבל אותו באהבה, ויש גם את הדאסטר שצורך באזור ה-1:15 אם הוא מתאים לך ומספק אותך.

ג. מה שנוח/מתאים לאחד לא בהכרח יהיה מתאים/נוח לאחר. זה עניין אישי והשרך היחידה לך לדעת היא להתנסות. אל תתבייש לבקש נסיעות מבחן כולל סיבוב קטן בשטח. גם אם תגיד בגלוי למוכר פוטנציאלי שאתה לא מכיר את הרכב ורוצה סיבוב התרשמות, אני מעריך שתקבל אותו בחיוך ואולי אפילו בליווי כוס קפה/תה :)

ד. ב- 40 אלף ש"ח לא תמצא רכב בלי בעיות. אלו רכבים ישנים וחשוב לבדוק טוב טוב כל מועמד. בכל מקרה את התחלת דרכך בשטח עדיף לעשות בליווי של אנשי שטח מנוסים, גם במכונאות-שטח. משם תתחיל לצבור נסיון ...

לי אישית יש צ׳רוקי ישן מוסב לגפ"מ, ולמרות צמצום הבגאז׳ אני לרוב מצוייד יותר מאשר שותפיי לטיול. חוצמזה אני מחזיק ויטארה ישנה בשלבי שיקום אחרונים שמיועדת להיות הרכב היומיומי שלי (מנוע בנזין, צורכת 1:10). שניהם ידניים ואני מבסוט משתי הבחירות.

מה נכון לך ? לדעתי עד שלא תיסע לא תדע... מוזמן לסיבובי היכרות והתנסות :)

amotzg
16-01-19, 09:24
יקר זה יהיה בכל מקרה. שיקולים של דלק וסיפורי גז לדעתי פחות רלוונטיים בנסועה המתוכננת.
להתחלה אבל ב"שטח אמיתי", עם משפחה ובלי הרפתקאות, הייתי מחפש אחד מהשלושה:

ניסן פאתפינדר 2005-6
מיצובישי פאג'רו Q משנות אלפיים.
איסוזו טרופר עד 2004

תתמקד על אלה ותקנה את הרכב במצב הכי טוב שתמצא.
אולי לניסן קצת פחות יכולת שדרוג, אבל הוא מפצה בנוחות. אם תמצא מציאה, אז גם פאג'רו חדש יותר הולך (אבל יותר מתקרב לתיאור של הניסן).
לכל אחד מהם יש את הצרות שלו וכולם מעולים לטיולי משפחה. בכל מקרה כדאי לקרוא ספציפית על דגמים רלוונטים לפני הקניה כדי לדעת שמתאים ומה לבדוק. תבדוק בסבלנות! אבל תהיה ערני ותגיב מהר על פרסומים.

אני פחות מכיר ג'יפ, אבל כנראה יש גם צ'ירוקי שיתאימו לך. יש עוד אסייתים ואחרים ואפשר להתפזר גם לטנדרים (הפייבוריט שלי) ועוד. אבל אם אין לך דרישות נוספות לדעתי זה סתם יבלבל ויאריך את החיפוש.

איל מ
16-01-19, 09:31
למה אתה מתכוון כשאתה רושם שרכב דיזל הוא יותר "שביר"?
מבחינת אמינות, דיזל ישן וטיפש זה הדבר הכי אמין שקיים. דיזל מסילה משותפת יותר רגיש לדלק מזוהם, אבל סה"כ מנועים מאוד אמינים. בבנזין (ישנים) אתה מתמודד עם עוד מערכת חשמל שלמה, שמאוד לא אוהבת הזנחה. וגם לא רטיבות.

asafk
16-01-19, 11:17
לא מציע לרכוש רכב דיזל יורו 3. כל תקנות הרכב המזהם עוד לפנינו.
לגבי שיפורי פתפיינדר - יש והרבה. רק לא נפוץ בארץ.... אבל זו פלטפורמה לשיפורים משמעותיים בארה"ב.

אסף.

smarg
16-01-19, 11:48
למה אתה מתכוון כשאתה רושם שרכב דיזל הוא יותר "שביר"?
מבחינת אמינות, דיזל ישן וטיפש זה הדבר הכי אמין שקיים. דיזל מסילה משותפת יותר רגיש לדלק מזוהם, אבל סה"כ מנועים מאוד אמינים. בבנזין (ישנים) אתה מתמודד עם עוד מערכת חשמל שלמה, שמאוד לא אוהבת הזנחה. וגם לא רטיבות.קראתי איפשהו שדיזלים ישנים האלה הם לא כל כך אמינים, יותר יקרים לתיקונים וקשה להשיג חלקים כי הם לא נפוצים....אולי אני לא זוכר נכון

Sent from my MI 6 using Tapatalk

smarg
16-01-19, 12:21
לא מציע לרכוש רכב דיזל יורו 3. כל תקנות הרכב המזהם עוד לפנינו.
לגבי שיפורי פתפיינדר - יש והרבה. רק לא נפוץ בארץ.... אבל זו פלטפורמה לשיפורים משמעותיים בארה"ב.

אסף.

פתפיינדר זה דיזל יורו 3?

smarg
16-01-19, 13:46
בנוסף, האם העובדה שלניסאן פאתפיינדר אין סרן חי אחורי לא מגבילה את ביצועים בשטח? עד כמה זה קריטי?

erezgur
16-01-19, 13:51
אתה מציין שאתה רוצה אמנם להתחיל מטיולים קלים אבל גם שהרכב לא יגביל אותך בהמשך. כך שלמעשה אתה מעוניין ברכב המכוון לעבירות קשה שיצליח לעבור במסלולים הקשים ביותר הקיימים בארץ.
זה מצמצם מאד את המבחר ואני לא בטוח שבאמת התכוונת לכך.
כמו בכל תחום אחר, המקרים הקיצוניים הם אלו שמגדירים את הדרישה.

...נכתב מהנייד, סליחה על השגיאות

assafy
16-01-19, 13:56
פאת'פיינדר זה יורו 4 והחדשים יותר יורו 5.
לסרן אחורי יש יתרונות גדולים בשטח ועדיין ישנם רכבי שטח רבים וטובים עם מיתלים נפרדים: פאג'רו, דיסקו, האמר, ג'פס ואפילו דאסטר!

smarg
16-01-19, 14:16
אתה מציין שאתה רוצה אמנם להתחיל מטיולים קלים אבל גם שהרכב לא יגביל אותך בהמשך. כך שלמעשה אתה מעוניין ברכב המכוון לעבירות קשה שיצליח לעבור במסלולים הקשים ביותר הקיימים בארץ.
זה מצמצם מאד את המבחר ואני לא בטוח שבאמת התכוונת לכך.
כמו בכל תחום אחר, המקרים הקיצוניים הם אלו שמגדירים את הדרישה.

אתה צודק....כנראה שאסתפק במסלולים קלים / בינוניים (ומאתגרים) בתור התחלה....לא צריך משהו עם עבירות של 100% מה המסלולים...

- - - Updated - - -

פאת'פיינדר זה יורו 4 והחדשים יותר יורו 5.
לסרן אחורי יש יתרונות גדולים בשטח ועדיין ישנם רכבי שטח רבים וטובים עם מיתלים נפרדים: פאג'רו, דיסקו, האמר, ג'פס ואפילו דאסטר!

פאתפיינדר 2007 זה יורו 4? זה אומר שזה בסדר? ראיתי כמה פאתפיינדרים ביד 2 בתקציב שלי....זה אומנם מפלצת של 7 מקומות ואני לא צריך את הכל הספייס הזה אבל בסדר...השאלה האמיתית איך הוא בשטח? איך התחזוקה שלו? אמינות ויכולת שדרוג?

תודה רבה על התשובות

assafy
16-01-19, 14:54
אתה צודק....כנראה שאסתפק במסלולים קלים / בינוניים (ומאתגרים) בתור התחלה....לא צריך משהו עם עבירות של 100% מה המסלולים...

- - - Updated - - -

פאתפיינדר 2007 זה יורו 4? זה אומר שזה בסדר? ראיתי כמה פאתפיינדרים ביד 2 בתקציב שלי....זה אומנם מפלצת של 7 מקומות ואני לא צריך את הכל הספייס הזה אבל בסדר...השאלה האמיתית איך הוא בשטח? איך התחזוקה שלו? אמינות ויכולת שדרוג?

תודה רבה על התשובות

תשמע, פאת'פיינדר יעשה את העבודה ויתאים לכל מסלול טיול בעבירות בינונית+ שזה בעצם כל מסלולי הטיול כולל שנחשבים אתגריים אבל שלא מיועדים לעבירות פרופר.
לפאת' יש גם יתרונות בהתנהגות כביש טובה, איבזור רב מאוד והרבה פינוק.
אבל בגלל שאתה מיעד את הרכב לטיולים בלבד, רוב היתרונות הללו לא כל כך רלוונטיים עבורך אלא אם תשתמש בו גם כרכב יומיומי.
אם הרכב רק יעמוד בחניה חוץ מטיולים אז אולי הייתי יותר מכוון לרכבים יותר ישנים ובסיסיים כמו טראנו, גרנד וויטארה ישנה במצב טוב (ועם נעילות), טרופר, פאג'רו Q וכדומה. את הכסף שיחסך מכוון ליישור קו ושיפורים.
פחות הייתי מפחד מהיורו 3 בעיקר אם אתה לא חיפאי. ואם אני מבין נכון, בינתיים ירדו מזה לפחות לגבי SUV M1.

מקווה שלא הוספתי לבילבול.

erezgur
16-01-19, 16:01
פאתפיינדר 2007 זה יורו 4? זה אומר שזה בסדר?
יש לי המון כבוד והערכה לאסף, שכתב כאן למעלה שהוא ממליץ לקחת יורו 4 ומעלה, אבל עדיין זו דעתו.
אני ועוד רבים מאד מבאי הפורום נוסעים עם רכבים ישנים יותר. הסיפור עם זיהום האוויר והתקנה החדשה של מסנן חלקיקים, שמשם מגיעה ההמלצה של אסף, עדיין לא ברור פרקטית .
לרכב טיולים הסופי שבוע, במיוחד אם אתה לא גר בחיפה - אולי זו דווקא הזדמנות לרכוש רכב יורו 3 ומטה...

smarg
16-01-19, 16:12
יש לי המון כבוד והערכה לאסף, שכתב כאן למעלה שהוא ממליץ לקחת יורו 4 ומעלה, אבל עדיין זו דעתו.
אני ועוד רבים מאד מבאי הפורום נוסעים עם רכבים ישנים יותר. הסיפור עם זיהום האוויר והתקנה החדשה של מסנן חלקיקים, שמשם מגיעה ההמלצה של אסף, עדיין לא ברור פרקטית .
לרכב טיולים הסופי שבוע, במיוחד אם אתה לא גר בחיפה - אולי זו דווקא הזדמנות לרכוש רכב יורו 3 ומטה...

תוכל לפרט מה ההבדלים בין 3 ל 4 ולמה יורו 3 זה הזדמנות?

תודה רבה

erezgur
16-01-19, 16:17
אלו תקני זיהום אוויר אירופאי.
4 חדש יותר.
לכן אולי דגם ישן מעט יותר יהיה זול יותר לרכישה ואם רוכשים פוטנציאליים מאמצים את הגישה שכדאי לרכוש יורו 4, אז כנראה מחיר השוק של דגמי יורו 3 יהיו נמוכים עוד יותר.

smarg
16-01-19, 16:19
בעיקרון אהבתי את הפתפיינדר...נראה הרבה רכב ביחסית לא הרבה כסף....ראיתי אחד מהשנתון 2007 שזה גם נחמד שזה חדש יחסית...יש פה בעלי פתפיינדר מהשנתון הזה?

assafy
16-01-19, 16:30
בעיקרון אהבתי את הפתפיינדר...נראה הרבה רכב ביחסית לא הרבה כסף....ראיתי אחד מהשנתון 2007 שזה גם נחמד שזה חדש יחסית...יש פה בעלי פתפיינדר מהשנתון הזה?

אני :cool:

smarg
16-01-19, 16:35
אני :cool:

מה צריכת דלק אמיתית שלו?

איל מ
16-01-19, 16:39
נושא היורו הוא פיקציה.
קודם כל, עוד לא הוחלט מה עושים עם זה.
שנית, גם אם יחליטו היום שיורו 3 זה התגלמות הרוע עלי אדמות ויוציאו אותו להורג,
עוד שנה זה יקרה עם יורו 4 ועוד שנתיים עם יורו 5.

assafy
16-01-19, 16:43
צריכת דלק ממוצעת אצלי שזה ליסוע בפקקים של כביש 5 מדי יום זו 1:8.5.
בנסיעות בין עירוניות ללא פקקים ב100-110 קמ"ש אפשר גם להגיע ל-1:10.
בשטח הצריכה כמובן יותר גבוהה.

לדעתי אם זה רכב טיולים בלבד, החשיבות של צריכת הדלק צריכה להיות יותר מישנית בשבילך. הרי תעשה רק מספר בודד של אלפי ק"מ בשנה.

smarg
16-01-19, 18:51
מה אתם אומרים על ניסאן טרנו ? ראיתי שיש רכבים של 2002-2003 מוכנים לשטח ב 20-30k...איך הם מזדקנים? ראיתי גם שקיה סורנטו משנות של 2005-2007 נכנסת לתקציב.איך היא?..מה יותר יתאים לצרכים שלי? אני ממש מבולבל...[emoji2]

גיא
16-01-19, 18:56
לגבי טראנו יש פה אין ספור שירשורים.

תוכל למצוא הרבה מידע.

וקח
עוד מקודה למחשבה.

כל העיצות שאני אוכל לתת לך ( או כל אחד אחר לצורך העניין ) הם התמצית של הניסיון שלי. ואיך זה מתחבר לצרכים שלי. למה ש׳עושה׳ לי את זה ...

אז בסופו של דבר. תעשה סיבוב על כל האופציות ותחליט מה שתחליט. זה כולה אוטו.
רק אחרי שתקנה ותתנסה. תוכל אתה לדעת מה ׳עושה׳ לך את זה ... והאוטו השני יהיה יותר מתאים לך.

Sent from my iPhone using Tapatalk

נדב ש.
16-01-19, 22:17
לא מבין מה הקיבעון על הדיזל... אם הרכב מיועד נטו לטיולים זה אומר שלא תעבור את ה 10.000 קמ בשנה, ולדעתי אפילו לא תגיע לחצי מיזה, לכן לדעתי יותר מתאים לך מנוע בנזין, יותר אמין, הרבה פחות תקלות, וטיול פעם ב... באמת לא משנה צריכת הדלק כי זה יתקזז עם הטיפולים ותחזוקה בדיזל שיותר יקרים.
חפש טרופר בנזין, ג׳יפ צ׳ירוקי וכו'.

- - - Updated - - -

נושא היורו הוא פיקציה.
קודם כל, עוד לא הוחלט מה עושים עם זה.
שנית, גם אם יחליטו היום שיורו 3 זה התגלמות הרוע עלי אדמות ויוציאו אותו להורג,
עוד שנה זה יקרה עם יורו 4 ועוד שנתיים עם יורו 5.

+1.
חירטוט אחד גדול וכרגע לא נוגע ל suv .

smarg
18-01-19, 12:32
נדלקתי על טרופר דיזל אבל אחרי קריאת כל הסיפורים המפחידים על מנועי סולר שמתים פתאום לאנשים חודש אחרי הקנייה החלטתי לרדת מזה...וטרופר בנזין הוא שתיין דלק מטורף....גם אם רק לטיולים זה יציק לי לשלם שקל על כל קילומטר נסיעה וזה עוד לפני שירדתי לשטח ששם זה בטח כפול...ידיד ממליץ על גרנד ויטרה וטוען שזה רכב שטח מעולה שיעבור בכל מקום שארצה אמין מאוד וזול לתחזוקה...האומנם? מה בעלי ויטרה יגידו?

Saar
18-01-19, 17:33
אחד הדברים הטובים השמועות מהסוג הזה הוא שניתן לרכוש רכב טוב במחיר נוח (מי הזכיר פיז'ו/סיטרואן? )
ספציפית לטרופר, הפיתרון לבעיה קיים, ידוע ולא יקר.
לא הייתי פוסל את הטרופר עקב השמועות הנ"ל.

asafk
18-01-19, 18:22
גם גראנד ויטרה ישנה תסבול מסימני הגיל. ה1600 למשל מגיעות בערך בגיל הזה לראשי מנוע ואוברולים. וציריות. ודפרנציאל קדמי מתפצח.
לכל רכב יש את הסיפורים שלו. אל תשכח שמה שאתה רואה בפורומים זה 'תסמונת חדר המיון' שגורמת למצב להיראות מפחיד ממה שהוא באמת.

אסף.

נדב ש.
18-01-19, 19:10
נדלקתי על טרופר דיזל אבל אחרי קריאת כל הסיפורים המפחידים על מנועי סולר שמתים פתאום לאנשים חודש אחרי הקנייה החלטתי לרדת מזה...וטרופר בנזין הוא שתיין דלק מטורף....גם אם רק לטיולים זה יציק לי לשלם שקל על כל קילומטר נסיעה וזה עוד לפני שירדתי לשטח ששם זה בטח כפול...ידיד ממליץ על גרנד ויטרה וטוען שזה רכב שטח מעולה שיעבור בכל מקום שארצה אמין מאוד וזול לתחזוקה...האומנם? מה בעלי ויטרה יגידו?

מפעם לפעם יש עוד כמוך שניכנסים, מתייעצים, קוראים, ואז נירתעים מהטרופר דיזל, אז זהו שאלה רק סיפורים, היום הכל פתוח וידוע, יש הרבה מוסכים שיודעים לטפל ברכב הזה, אם תתעמק בנושא תבין שאת רוב התקלות אפשר לפתור יחסית בזול בחלקים מקוריים, במחיר של סביבות 30k אתה רוכש רכב 2004 מרווח ומפנק.

ואם בדיזל, אז יש גם גראנד צ׳ירוקי עד 2004 דיזל, מנוע טגיר מרצדס, נחשב לאמין, רובם משופצרים לשטח כבר.

avi1
29-01-19, 15:25
למה לא רקסטון?

smarg
11-02-19, 08:40
טוב אז הסתובבתי וראיתי גם כמה פגארוים וגם טרופרים וגם טראנו אחד...פחות או יותר בתקציב...כולם היו במצב קטסטרופה או מפנים או מבחוץ...מפורקים ,עם ריפודים גוססים או עם מכות ושריטות..מצאתי גרנד צרוקי דיזל 2004, מחיר יקר יותר אבל נראה שמור מאוד...עבר 350 אלף קמ...( אגב גם הטרופרים שראיתי הקילומטראז שלהם היה גם באזור 300...)...האם 350 זה הרבה לצרוקי? מה אומרים המומחים?

GodsFather
11-02-19, 08:43
תגדיר שמור מאד

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

smarg
11-02-19, 11:25
שמור מבחינה חיצונית פנימית...לגבי מכלולים מכאניים עוד לא נבדק. ..

GodsFather
11-02-19, 12:54
היסטוריית טיפולים?

smarg
11-02-19, 13:37
נגיד וקיימת מספר שנים אחורה

GodsFather
11-02-19, 14:44
ומה ראית שם?

זה ילמד על היד האחרונה ועל האכפתיות שלו/ה מהרכב.

smarg
11-02-19, 17:59
עוד לא ראיתי. ..אבל נגיד שאני כן רואה שהרכב טופל כראוי. .זה הרי לא נותן לי איזשהו בטחון מה יקרה שבוע אחרי שהרכב אצלי...מה אורך חיים של רכבים כאלה?

asafk
12-02-19, 23:43
מאה אלף או מיליון קילומטרים. תלוי איך טופלו.
גראנד דיזל - מכללי מרצדס. אם זה היה מרצדס היית מרגיש בטוח לקנות אותו?

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

איל מ
13-02-19, 06:33
לא.
יש לי נסיון עם ארבעה מנועי מרצדס+ גיר, שעשו בקושי 100,000 ק"מ.
מאכזב מאוד בלשון המעטה.
מרצדס זה לא מה שהיה פעם. נופלים (כמו כולם) על דברים מטופשים ומעצבנים שקשורים בחשמל ובחיישנים, ומובילים עם הזמן גם לנזקים במנוע.

smarg
13-02-19, 19:15
טוב, אני הולך להתחדש בגראנד צרוקי 2004....איפה עושים ביטוח?

smarg
13-02-19, 19:19
וגם מוסך מומלץ באזור השרון ?

-->