PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש רכב טיולים "אולטימטיבי" ארוך

inflictioN
16-01-19, 14:09
שלום לכולם.

אני כרגע בעלים של סמוראי 98 קצר פתוח באזור ה4 שנים.

הבעיה שלי כיום זה:
1: שהרכב חלש מאוד בנסיעה בכביש 80-90 ועליות ומאמץ חצי מת. עכשיו אני גר באזור חדרה שכל שטח רציני ומעניין בארץ יחסית רחוק שעה+ נסיעה ולצאת שבת בבוקר ולחזור באותו יום זה סיוט בגלל המרחק בכביש.
2: הרכב מאוד מוגבל באפשרויות של שיפורים\חלפים ובנוסף יש את ההרגשה שאם אני ישקיע בו כמו שאני רוצה עוד כמה שנים שיהיה ילדים ומשפחה אצטרך לימכור וכמו היום שאני מנסה יעשו ממני צחוק וירצו לשלם מחיר של 20 בקושי..
3: העלויות כרגע של הרכב יחסית גבוהות ביטוח אזור ה3-3וחצי ושני טסטים בשנה ללא קומבינות עולים ליחסית הרבה על הבדיקות וכל זה בלי לדבר על פעם בכמה זמן שפוסלים אותך על שטויות וצריך לתקן ולחזור שוב...
4:הרכב יושב הרבה בבית עם הסמוראי יצא לי ב4 שנים לעשות פחות מ15 טיולים סה"כ. בוא נגיד אם לא הייתי עושה טיולים של 3-4 ימים למדבר פעמיים ולצפון פעם 1 הרכב לא היה עובר את ה3-4 אלף ק"מ..

אני מחפש רכב דבר ראשון שיהיה אספנות או קרוב לאספנות.
השאיפה זה רכב עם הרבה מקום ארוך אבל שיהיה לו עבירות טובה(החלום זה כל סופש לצאת למסלול אחר שישי שבת ולבסוף לחבר את כולם ולעשות חוצה ישראל בשטח מהצפון לדרום.)
אשמח לרכב שיש לו מעל 4 מקומות ישיבה רכב שאפשר להשיג חלקים ושיפורים כמו צמיגים גדולים הגבהות ובקיצור שיהיה בגדר החוק כי בקטע הזה אני לא רוצה לשחק..
אני מאמין ברגע שאמכור את הסמו התקציב יהיה 30-40 אלף

עכשיו חקרתי את כל הפוסטים שמדברים בנושא סופה VS סיג'יי אבל רובם מדברים על ההבדלים בנוחות וכאלה פחות על רכב למסעות.

בגדול אני חושב שהאופציות שלי בת'כלס זה סופה או CJ אשמח לדעת שאני טועה ראיתי פה בפורום לאחרונה סיג'יי שהפכו אותה לרכב מסעות נראה מדהים! אשמח להמלצות שלכם איזה דגם יהיה הכי טוב לצרכים והשימושים שלי

שגיא S
16-01-19, 14:40
אם אתה לא מתעקש על פתוח - נשמע לי שהיילקס ישן יכול להתאים לך.
עם נעילה אחורית מקורית וצמיגי 31" והגבהה חוקית - יענה לך על כל צרכי העבירות.
הבעיה זה נושא האספנות :/

ירון גל
16-01-19, 15:15
אם זאת הכמות ק"מ אתה מצליח למצוא בלייזר ישן
אתה תהנה ממנו מאוד ויש חלקים בלי סוף
בנוסף רינג רובר נכנס השנה לאספנות ואם יש לך ידיים טובות התחזוקה שלו מאוד פשוטה ויש חלקים ומידע בלי סוף ברשת

נמרוד
16-01-19, 15:16
סופות והיילקסים רחוקים עדיין מספר שנים מאספנות (שנת יצור ראשונה של סופה 92, ושל היילקס 94). גם כל הכלים היפאנים שיותר גדולים מסמוראי או ויטארה הם מ93 וצפונה.

סיקס ארוך אספנות זה משהו שניתן לדעתי למצוא בסכומים שאתה מדבר עליהם, במצב סביר עד טוב, משופר פחות או יותר. זה אחלה רכב מכל בחינה, מלבד זה שהנסיעה המנהלתית לטיולים לא תהיה שיפור משמעותי לעומת הסמוראי.

inflictioN
16-01-19, 15:43
סופות והיילקסים רחוקים עדיין מספר שנים מאספנות (שנת יצור ראשונה של סופה 92, ושל היילקס 94). גם כל הכלים היפאנים שיותר גדולים מסמוראי או ויטארה הם מ93 וצפונה.

סיקס ארוך אספנות זה משהו שניתן לדעתי למצוא בסכומים שאתה מדבר עליהם, במצב סביר עד טוב, משופר פחות או יותר. זה אחלה רכב מכל בחינה, מלבד זה שהנסיעה המנהלתית לטיולים לא תהיה שיפור משמעותי לעומת הסמוראי.

השאלה מאיזה כוונה שלא יהיה שיפור מהסמוראי?
מהבחינתי הבעיה העיקרית בסמוראי זה העליות בכבישים כמו העליות שיש בצפון די הרבה שהוא עושה לי על 30 קמ"ש בלחץ אם הוא יכול לשמור על מהירות בעליות זה מאוד ישפר את החוויה

דווקא אני מאוד אשמח לרכב פתוח שאפשר לסגור חלקית עם פייבר כמו סופה או סיג'יי..

וסתם לידע כללי למה הסיקסים לא יכולים להגיע למהירות כמו סופה של 100-110? כי אני יודע שבדרך כלל יש להם מנועים גם יחסית גדולים 4000 וכו...

erezgur
16-01-19, 15:50
30 קמ"ש בכביש? נשמע שיש בעיה ספציפית שצריך לפתור ולא סיבה להחליף את הרכב...

...נכתב מהנייד, סליחה על השגיאות

yoni_0000
16-01-19, 15:59
סיקס, אין ברירה.
קח בחשבון שקשה למצוא רכב טוב כי מי שיש לו כזה פשוט לא מוכר. נושא הטסטים עולה בזמן האחרון... קשה להעביר את האוטו טסט, חוקי או לא.

בנוסף, ראיתי לא מזמן בלוחות צ'ירוקי שנת 87 שיכול להתאים לך בול... שווה לחפש.

Saar
16-01-19, 16:18
אם אתה רוצה שרכב שיהיה סביר גם בנסיעות כביש, לאו דווקא מבחינת מהירות, לדעתי, cj הוא לא התשובה.
אתה יכול למצוא צ'ירוקי מיבוא אישי (התחילו עם מנוע 4 בשנת 86)
גראנד צ'ירוקי החל משנת 93.
שניהם ידרשו שיפורים לא מעטים על מנת להכניס גלגל 31 ולהיות מתאימים למסעות

אם שנת 93/94/95 לא מפחידה אותך, אני הייתי מחפש suv מהשנים הנ"ל.

לדעתי, הרכב שעונה להגדרה הכי טוב הוא לנדרובר דיסקברי.
גם כסטנדרטי עביר מאוד, נוח מאוד - גם ביחס לאינדיאנים, מניסיון אישי.
רכב פשוט ו"טיפש" למדי , כמו רכבים של פעם.
ניתן לתקן לבד, עלויות חלקים סבירות ביותר.
חסרונות:
תא נוסעים מעט פריך - פלסטיקים שבירים של שנות ה 80.
דיזל אוטומטי - מודדים תאוצה עם לוח שנה
דיזל ידני - אין הרבה, אם תמצא, עולם אחר.
בנזין אוטומטי: שותה דלק כמו 3 סמוראים ( 1 ל 4 לא נדיר, כמו האינדיאנים מהשנים האלו או כמו כל suv בנזין בשנים האלו)
בנזין ידני: מגיע יחד עם חד קרן , לא מכיר מישהו שמוכר כזה :)

האמינות שלהם מפוקפקת, מצד שני, הם הגיעו למעל 300000 קמ...
אם תרצה פרטים נוספים על הז'אנר, שאל.
(שלי לא למכירה)

איל מ
16-01-19, 16:35
אני מכיר דיסקברי מתחילת שנות ה90 שלפני 5 שנים היה עם 1,200,000ק"מ !!! על גיר ומנוע מקוריים (מניח שעשו שיפוץ מתישהו בדרך, אבל, בכז).

דיסקברי 1 הוא בהחלט רכב טיפש ופשוט. ויחסית לגילו, גם אמין מאוד (למרות הסטיגמה). כל מחלות הילדות או הבעיות שלא מצופות מרכב בן שנתיים שלוש כבר חלפו או תוקנו מזמן.
אבל, זה עדיין לא אספנות. יש גם כמה מציאות בדמות ריינג'רובר מתחילת התשעים שמסתובבות בחוץ, כולל לא מעט ידניים דיזל (הכל יחסי). יצא לי לראות לא מעט כאלו שנראו שמורים ומטופלים היטב, והמחירים שלהם נמוכים בהרבה מסיקס באותו מצב.
אם תחליט להכנס לרכבים האלו, הקדש זמן למידה בפורום לנדרובר, כדי לדעת ממה להזהר.

Saar
16-01-19, 16:50
זה נכון שזה לא אספנות, מצד שני, סיקס מושך אש בטסטים ועל הכביש בין אם הוא אספנות או לא.
דיסקו שנראה סטנדרטי לחלוטין לא ימשוך אש בטסטים ויעבור בקלות רבה יותר אם יתוחזק נכון.

נדב ש.
16-01-19, 17:18
אם אתה רוצה שרכב שיהיה סביר גם בנסיעות כביש, לאו דווקא מבחינת מהירות, לדעתי, cj הוא לא התשובה.
אתה יכול למצוא צ'ירוקי מיבוא אישי (התחילו עם מנוע 4 בשנת 86)
גראנד צ'ירוקי החל משנת 93.
שניהם ידרשו שיפורים לא מעטים על מנת להכניס גלגל 31 ולהיות מתאימים למסעות

אם שנת 93/94/95 לא מפחידה אותך, אני הייתי מחפש suv מהשנים הנ"ל.

לדעתי, הרכב שעונה להגדרה הכי טוב הוא לנדרובר דיסקברי.
גם כסטנדרטי עביר מאוד, נוח מאוד - גם ביחס לאינדיאנים, מניסיון אישי.
רכב פשוט ו"טיפש" למדי , כמו רכבים של פעם.
ניתן לתקן לבד, עלויות חלקים סבירות ביותר.
חסרונות:
תא נוסעים מעט פריך - פלסטיקים שבירים של שנות ה 80.
דיזל אוטומטי - מודדים תאוצה עם לוח שנה
דיזל ידני - אין הרבה, אם תמצא, עולם אחר.
בנזין אוטומטי: שותה דלק כמו 3 סמוראים ( 1 ל 4 לא נדיר, כמו האינדיאנים מהשנים האלו או כמו כל suv בנזין בשנים האלו)
בנזין ידני: מגיע יחד עם חד קרן , לא מכיר מישהו שמוכר כזה :)

האמינות שלהם מפוקפקת, מצד שני, הם הגיעו למעל 300000 קמ...
אם תרצה פרטים נוספים על הז'אנר, שאל.
(שלי לא למכירה)

+1.
דיסקו 1 ללא ספק.
אוטו טיפש, במילה אחרת- טרקטור.

inflictioN
16-01-19, 17:47
סבבה אתחיל לחקור קצת את נושא הדיסקו..

בכל אופן איפה אפשר לקבל הסבר למה הCJ גם לא עובר את ה80-90..? זה לא קשור לגודל המנוע? חשבתי שסמוראי קשה לו במהירויות האלה בגלל מנוע קטן..

אבל הCJ ראיתי מלא עם מנועים 4200 וכו מנועים מפלצתיים מאיזה סיבה הרכב לא מגיע למהירות נרמאלית..

Saar
16-01-19, 18:00
מהירות השיוט הנמוכה יחסית של הסיקסים נובעת מיחסי ההעברה, מנוע שיחסית אוהב סלד נמוך וגיר 4 הילוכים.
רבים החליפו לגיר 5 הילוכים והמהירות הסופית עלתה כמו גם התאוצה שהשתפרה.
מצד שני, סיקס זה לא הרכב האידיאלי למהירויות גבוהות גם עקב ההיגוי והיציבות.
סופה עדיפה עליו בכל היבט דינמי ועדיין, לא אידיאלית בעיניי כרכב לטיולים /מסעות משפחתיים

דרור ברלי
16-01-19, 18:11
סיקס/סופה הם לא רכב למסעות.

הם כן רכבי טיולים מצויינים, אפשרויות השיפורים לא מוגבלות, יש להם המון כוח ומכלולים חסונים, הם מהנים מאוד לנהיגה, וככל שהשטח יותר אקראי וטכני ומעניין, כך הם מרגישים יותר בבית. עבור זה הם נולדו.

אבל "מסע" ארוך בהם הוא עניין מעייף. הם לא נוחים ולא מפנקים. חום ,קור, חדירת רעש/רוח/אבק/גשם, אבזור נילווה כמו חימום, מיזוג, מגבים וכו' - מאוד בסיסי. מנועי הבנזין הגדולים צורכים הרבה דלק וזה גם משפיע על קצב הנסיעה בהם בכביש. טכנית, אין להם שום בעייה לשייט במהירות תלת ספרתית, אבל התנהגות הכביש הגבולית וצריכת הדלק הגבוהה יגרמו לך לרדת מרצונך למחוזות ה-80-90, כמו בסמוראי....

אמינות - אלה כלים פשוטים שקל לתחזק אותם לגמרי לבד בזיל הזול. אבל הם ישנים עם כל מה שמשתמע: מכלולים עייפים, מערכות חשמל מתפוררות וכו'. נדרש ידע טכני וידיים ימניות שלא מפחדות להתלכלך, צריך להשקיע בכלי עבודה ולהקדיש לג'יפ הרבה תשומת לב באופן קבוע ולא מעט זמן בעבודה עצמית. אם תפנה למוסך על כל שטות, תפשוט רגל.

טסטים - בעיה גדולה. לא משנה אם הכלי סטנדרטי וחוקי או משופר מהתחת, תקין ככל שיהיה, הם לא עוברים טסט. צריך להיעזר במכונאי מקושר או במאכער.

צריך לאהוב מאוד את הז'אנר כדי לבחור בהם. התנאי לסיקס/סופה הוא לא אם הם מתאימים לך, אלא אם אתה מתאים להם.

yoni_0000
16-01-19, 19:00
לא יודע על מה אתם מדברים אני משייט על 110 בניחותא עם אצבע על ההגה ואם אני לוחץ יש לו עוד לתת... זה לא מטוס ברור אבל בוא נגיד שבכביש שש אני מוצא את עצמי בשמאלי מדי פעם... גם מול הג'ימני של אישתי חד משמעית מאיץ טוב יותר ובדרל כלל גם משייט במהירות גבוהה יותר.

גם בעניין ההתנהגות, חבר עם דיסקו 2 נסע איתי ברכב במפגש ג'יפולוג.. הוא בעצמו הודה שהוא מפחד לקחת פניות עם הדיסקו במהירות שאני לוקח, ושהרכב מרגיש יציב על הכביש.

inflictioN
16-01-19, 19:14
סיקס/סופה הם לא רכב למסעות.

הם כן רכבי טיולים מצויינים, אפשרויות השיפורים לא מוגבלות, יש להם המון כוח ומכלולים חסונים, הם מהנים מאוד לנהיגה, וככל שהשטח יותר אקראי וטכני ומעניין, כך הם מרגישים יותר בבית. עבור זה הם נולדו.

אבל "מסע" ארוך בהם הוא עניין מעייף. הם לא נוחים ולא מפנקים. חום ,קור, חדירת רעש/רוח/אבק/גשם, אבזור נילווה כמו חימום, מיזוג, מגבים וכו' - מאוד בסיסי. מנועי הבנזין הגדולים צורכים הרבה דלק וזה גם משפיע על קצב הנסיעה בהם בכביש. טכנית, אין להם שום בעייה לשייט במהירות תלת ספרתית, אבל התנהגות הכביש הגבולית וצריכת הדלק הגבוהה יגרמו לך לרדת מרצונך למחוזות ה-80-90, כמו בסמוראי....

אמינות - אלה כלים פשוטים שקל לתחזק אותם לגמרי לבד בזיל הזול. אבל הם ישנים עם כל מה שמשתמע: מכלולים עייפים, מערכות חשמל מתפוררות וכו'. נדרש ידע טכני וידיים ימניות שלא מפחדות להתלכלך, צריך להשקיע בכלי עבודה ולהקדיש לג'יפ הרבה תשומת לב באופן קבוע ולא מעט זמן בעבודה עצמית. אם תפנה למוסך על כל שטות, תפשוט רגל.

טסטים - בעיה גדולה. לא משנה אם הכלי סטנדרטי וחוקי או משופר מהתחת, תקין ככל שיהיה, הם לא עוברים טסט. צריך להיעזר במכונאי מקושר או במאכער.

צריך לאהוב מאוד את הז'אנר כדי לבחור בהם. התנאי לסיקס/סופה הוא לא אם הם מתאימים לך, אלא אם אתה מתאים להם.

אז זהו שחלק מהסיבות שרשמת פה זה בדיוק הסיבה שאני מגיל קטן חולם על רכב במראה של הסופה\סיקס..
בת'כלס הסמוראי שאצלי נהנתי יותר לתקן ולשפר מאשר לסוע בו בגלל זה הוא בקושי נוסע ובגלל זה קניתי סמוראי כדי ללמוד לעבוד על הרכב לבד..
פשוט הגעתי למצב שאני צריך לחסוך קצת וחשבתי למכור את הסמו לבנתיים עד שיהיה לי מקום להחנות רכב יותר גדול ולצערי הצחוק שהקונים עושים ממך הוריד לי כל חשק לשפר את הסמו כי אני יודע שברגע שהמשפחה תגדל הוא לא יהיה רלוונטי ואצטרך לעבור אז אני מעדיף מעכשיו להשקיע ברכב שישאר שנים וגם לא יהיה כואב בכיס במידה והוא יושב איזה כמה חודשים בחניה ללא נסיעה.

כמו שאמרתי בהתחלה אין לי בעיה עם נסיעה במהירויות 80-90 אפשר לשרוד אבל שיהיה לו את הכח להישאר במהירויות כאלה גם בעליות קשות כמו שיש בצפון הארץ בדרך לטיולים..

לצערי הטיול האחרון שהייתי בצפון עם הסמו באזור חד נס לקח לי לחזור לאזור פרדס חנה באזור השעתיים וחצי על גבול ה3 עם עצירת תדלוק אחת זריזה כל העליות בדרך הרכב לא הצליח לעבור את הילוך 2 ב3 כבר לא היה לו כח לעליות על גבול הלהכבות...(כרגע אני מנסה לאתר את הבעיה בדרך להחליף משאבה ופילטר דלק) ואחזור קצת לטפל ולסוע בסמו כי גם ככה יש טסט ונחכה שיגיע הקונה הנכון :) אבל ברגע שהסמו עף אני אתחיל בחיפושים אחרי הרכב האולטימטיבי לשטח ומסעות

גיא
16-01-19, 19:36
אני מצטער אבל אתה תוקף את הבעיה מהכיוון הלא נכון.

האוטו שלך לא תקין. בתור אחד שהיה לו סמוראי וגם גימני. וגם ניבה.
וגם היילקס. כולם עם מנוע חלש.

אף אחד מהם לא נסע כמו שאתה מתאר.

לך לבדוק למה אין לך מנוע ...

Sent from my iPhone using Tapatalk

yoni_0000
16-01-19, 19:46
הוא תוקף את הבעיה בסדר גמור... הוא לא רוצה להשקיע ברכב שהוא יצטרך למכור בזמן הקרוב גם ככה.

השוק היום של הקונים ואתה לא היחיד שמתקשה להיפטר מסמוראי.. בסוף הוא ימכר.

GodsFather
16-01-19, 19:51
יש לו בעיה ברכב. יש על זה שרשור נפרד.

צריך לטפל בה, אחרת גם המכירה לא תצליח במיוחד

מה גם שזה עושה עוול לרכב.

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

גיא
16-01-19, 20:01
הוא תוקף את הבעיה בסדר גמור... הוא לא רוצה להשקיע ברכב שהוא יצטרך למכור בזמן הקרוב גם ככה.

השוק היום של הקונים ואתה לא היחיד שמתקשה להיפטר מסמוראי.. בסוף הוא ימכר.

הוא כתב שהוא לא נוסע עם האוטו רק מתקן כל הזמן ובכל זאת האוטו לא נוסע.

לא אני.

inflictioN
16-01-19, 20:05
כן בנוגע לתקלה אני מנסה לטפל בה ופתחתי על זה הודעה בפורום המתאים..
כרגע הסיבות שנתנו לי זה דברים קטנים שלא מצריכים הרבה כסף והשקעה אז אני לאט לאט מחליף ובודק..
אבל בלי שום קשר כמו שאמרו השוק של הסמוראי מאוד קשה ואני לא רוצה להשקיע ברכב בשיפורים מאוד יקרים כמו נעילות\כננות\יחסים\מושבים חודשים\ וכו... אם גם ככה הרכב קטן מידי בשביל מסעות של יותר מיום יומיים ובשניה שהמשפחה תתרחב כבר לא יהיה רלוונטי ואצטרך למכור וכל ההשקעה תרד לפח..
העדפה זה כרגע לשמור על הרכב מטופל ולעשות שיפורים\טיפולים יזומים בדברים לא יקרים מידי.
למשל היום הגיע לי בדואר צינורות סיליקון חדשים למערכת קירור כי הישנים מקוריים ויש צינור שמתחיל להאכל.
לאחר מכן אעשה ביטוח וטסט ואז אני יפרק את המיכל דלק ואחליף משאבת דלק ופילטר דלק ומשם אתקדם לאט לאט עד שיגיע קונה רציני..

בכל אופן מודה לכולם על העצות וההסברים מאוד עזרתם אתחיל לעשות את השיעורי בית שלי לגבי הרכבים המוצעים ואתחיל לחשוב איך להפוך אותם לרכבים מושלמים למסעות :)

ד ו ר ו ן
16-01-19, 20:07
הבחור מדבר על רכב טיולים אולטמטיבי משפחתי.
הוא מדבר על נסיעות ארוכות אל ובחזרה מהשטח.
זה נשמע לכם כמו סיקס?

צריך להיות בהרכב משפחתי מיוחד כדי שהרכב טיולים המשפחתי יהיה סיקס סגור, ובטח פתוח.

inflictioN
16-01-19, 20:09
הוא כתב שהוא לא נוסע עם האוטו רק מתקן כל הזמן ובכל זאת האוטו לא נוסע.

לא אני.

חבר שלא תבין לא נכון..
מהיום שהאוטו אצלי הוא מניע בנגיע ונוסע חלק כל העבודות שנעשו ברכב זה דברים יזומים מהרצון שלי לשפר ולשמור עליו תקין..

יש שני "תקלות" שקצת מבאסות את הנסיעה שאחד מהם זה הסחיבה בעליות בכביש תלוי בעליות אבל לא עובר הילוך 2-3 בלחץ ובטח שלא את ה40 קמ"ש למרות שבמישור יכול להגיע בכיף ל100+ פשוט זה סמוראי ומבטיחות אני לא עובר את ה90.

הבעיה השניה זה בקיץ המזגן על קור מכבה את הרכב בניוטראל או בעמידה שאת זה לא מצאתי מוסך או מכונאי אצלי באזור שידע לשים את האצבע על התקלה..

גיא
16-01-19, 20:11
תעלה צילום של האוטו

אני סקרן.

inflictioN
16-01-19, 20:20
תעלה צילום של האוטו

אני סקרן.

הינה משום מה במחשב לא נותן להעלות יותר מתמונה וגם זה בקושי =\

122649

http://http://www.up2me.co.il/thumbs/47649163.jpg (http://www.up2me.co.il/v.php?file=47649163.jpg)

http://www.up2me.co.il/images/47649163.jpg

http://www.up2me.co.il/images/73812285.jpg

הצלחתי לעלות לאתר הזה

גיא
16-01-19, 20:28
מעלה זיכרונות
;)

נדב ש.
16-01-19, 20:40
גם בעניין ההתנהגות, חבר עם דיסקו 2 נסע איתי ברכב במפגש ג'יפולוג.. הוא בעצמו הודה שהוא מפחד לקחת פניות עם הדיסקו במהירות שאני לוקח, ושהרכב מרגיש יציב על הכביש.

לא יודע מי זה החבר ולמה הדיסקו שלו מתנהג כמו שאתה מתאר, אני מכיר גם סיקס מקרוב.
אני רק מניח שהחבר עם הדיסקו כנראה הסיר את אחד ממוטות המייצב או משהו דומה, נסעתי על אחד כזה בלי מייצב ואכן מפחיד בפניות.
אני עם דיסקו 2 מצוייד ב ACE משייט בתלת סיפרתי גם בעקומות חדות בלי בעיה.

inflictioN
16-01-19, 20:41
מעלה זיכרונות
;)

שלחתי הודעה באתר האפליקציה לא נותת לי לרשום לך תשובה בהודעות ששלחת

איל מ
16-01-19, 20:53
הינה משום מה במחשב לא נותן להעלות יותר מתמונה וגם זה בקושי =\

122649

http://http://www.up2me.co.il/thumbs/47649163.jpg (http://www.up2me.co.il/v.php?file=47649163.jpg)

http://www.up2me.co.il/images/47649163.jpg

http://www.up2me.co.il/images/73812285.jpg

הצלחתי לעלות לאתר הזה

לפי התמונות אתה עם צמיגים גדולים.
מאוד.
אם לא שינית יחסי העברה, זאת הסיבה לחוסר סחיבה.
לגבי מזגן- צריך להיות מרים טורים. אם אין או שהוא לא תקין- הרי לך בעיה.

erezgur
16-01-19, 20:59
אני מצליח להבין את רוח הדברים אבל אתה מבלבל אותי עם עובדות לכאורה שהן כנראה רק תחושות לא מדוייקות.
פעם אתה לא מצליח לעבור בעליות 30 קמ"ש וגם זה בלחץ:

מהבחינתי הבעיה העיקרית בסמוראי זה העליות בכבישים כמו העליות שיש בצפון די הרבה שהוא עושה לי על 30 קמ"ש בלחץ אם הוא יכול לשמור על מהירות בעליות זה מאוד ישפר את החוויה
ולאחר כמה תגובות כבר מגיע ל-40 קמ"ש

הסחיבה בעליות בכביש תלוי בעליות אבל לא עובר הילוך 2-3 בלחץ ובטח שלא את ה40 קמ"ש

גם לגבי מצב הרכב - לפעמים אתה כותב שהוא שמור ונוסע ואתה משתמש בו ולפעמים אתה כותב שהוא עומד ללא ביטוח ורישוי ואתה בתהליך ארוך של שיפורים קלים....

איפ קטן והמלצה חמה - נסה לעשות לעצמך קצת סדר ולהפריד בין עובדות יבשות, תחושות, חלומות, דרישות וכו'.

דרור ברלי
16-01-19, 21:04
סמוראי הוא לא מהיר ולא מטוס, אבל בהינתן ההילוך המתאים, לסחוב בעליות הוא צריך. זה לא יהיה מהר, הסל"ד יהיה גבוה ורועש, אבל המנוע אמור לסחוב. מה שמביא אותי להכריז שמשהו באוטו שלך לא תקין. נקודה.

אוי למי שנוסע עם CJ מהר. ההיגוי האיום והנורא הוא הבעיה העיקרית, רעש בעיה שניה, צריכת הדלק הבעיה השלישית.
בסופה המצב קצת יותר טוב - מפשק גלגלים רחב יותר מוריד את מרכז הכובד ומשפר את היכולת בפניות, ההגה הרבה יותר מהיר, מהודק וחד, המנוע יודע ואוהב להסתובב בסל"ד יותר גבוה. סופה משייטת 120 קמ"ש ++ בכיף ובלי להתאמץ בליטוף קל של המצערת, אבל בתכל'ס זה רק CJ משודרג ורב בהם הזהה/דומה על השונה. הבעיות של סופה בשיוט מהיר מאוד דומות - רעש רוח וצמיגים, צריכת דלק מאוד גבוהה. הצריכה עולה בטור הנדסי ככל שתיסע מהר יותר - ההבדל בצריכה בין שיוט על 90 לבין 100-110 הוא תהומי ומשכנע אותך מהר מאוד להרפות. כשאני יורד דרומה בסופה, אני מעדיף לצאת חצי שעה קודם כדי לנסוע יותר לאט ולחסוך הרבה כסף על הדלק.

לגבי שיפורים: סיקסים/סופות מוגבהים/משופרים/גלגלים גדולים, בתמורה ליכולתם העדיפה בשטח, מתנהגים הרבה פחות טוב בכביש. קח בחשבון ושלא תגיד שלא ידעת!

לדעתי בלבד, רכב למסעות בהרכב משפחתי צריך להיות סגור, מבודד היטב מרעש וממוזג/מחומם היטב, מרווח, בעל 5 דלתות ומושבים טובים. זה צריך להיות רכב שלא מתיש את הנהג והנוסעים.
לעומתו סיקס/סופה האופטימליים הם בכלל פתוחים. רוח בפנים. זה כיף אחר ושונה. ילדים משתגעים על זה, נשים בדרך כלל ממש לא.
סיקס/סופה סגור זה אנדרוגינוס. רכב אנוס. זה לא טבעי לו וחלק גדול מהקסם הולך לאיבוד.

ariel-ro
16-01-19, 21:04
באופן כללי אני הייתי הולך לכיוון של אינדאני כלשהו.(XJ, ZJ, WJ)
בגלל הדרישה של אספנות, צ'ירוקי XJ מיבוא אישי מהשנתונים המוקדמים. - כנראה יעלה יותר לכיוון ה50-60אש"ח אחרי צמיגים הגבהות וכד'.(שנדרשים בצ'ירוקי)
הוא נוסע נהדר בשטח, וגם נותן איכות נסיעה סבירה בהחלט על הכביש.(בטח בהשוואה לסופה וסיקס)
ל5 אנשים בוגרים הוא בפירוש לא מתאים. ל4 אנשים בגודל סביר הוא אחלה. (כנראה שתצטרך גגון כתלות בציוד)
בעניין הטסטים - סיוט שנפתר בכסף, חלק מהתחביב.

ואם נחזור להתחלה? למה דווקא אספנות? בגלל הביטוח והטסטסים?

inflictioN
16-01-19, 21:18
אני מצליח להבין את רוח הדברים אבל אתה מבלבל אותי עם עובדות לכאורה שהן כנראה רק תחושות לא מדוייקות.
פעם אתה לא מצליח לעבור בעליות 30 קמ"ש וגם זה בלחץ:

ולאחר כמה תגובות כבר מגיע ל-40 קמ"ש

גם לגבי מצב הרכב - לפעמים אתה כותב שהוא שמור ונוסע ואתה משתמש בו ולפעמים אתה כותב שהוא עומד ללא ביטוח ורישוי ואתה בתהליך ארוך של שיפורים קלים....

איפ קטן והמלצה חמה - נסה לעשות לעצמך קצת סדר ולהפריד בין עובדות יבשות, תחושות, חלומות, דרישות וכו'.

דבר ראשון הצמיגים לא שיניתי אולי אחד מה7 בעלים הקודמים שינה.. ברשיון ובגלגלים שעל האוטו הם 50\50 במידה 205\70\15.

לגבי החוסר החלטויות זה ככה:
בעליות כמו ירושלים ואזור חד נס ועליות ממש קשות לא עובר הילוך שני על 30 קמ"ש יש עליות פחות קשות שמצליך לעלות לשלישי ומגיע ל40 בכל מקרה הגעתי למצבים שמשאיות והרבה כלי רכב מאחורי חותכים ומסכנים אותי בגלל שהרכב לא סוחב..

לגבי מצב הרכב הוא תמיד היה טוב עם שני הבעיות הקטנות האלה לגבי רישוי וטסט תמיד עברתי ללא קומבינות רק בטסט האחרון לפני חצי שנה עשו קצת בעיות על הלד בר שהיה מכוסה וגם זה היה הרב בוחנים שעשה פוזות שעה אחרי זה חזרתי ועבר רגיל.. מידי פעם קצת קשה עם הזיהום אוויר חוץ מזה עובר טסט מצויין...
הסיבה שהוא יושב ולא נוסע כל כך הרבה הם שהיו כמה פעמים שלא היה כסף לביטוח והרכב לא נסע מחודש 8 שעשיתי טסט ונגמר הביטוח.
והסיבה השניה זה שעשיתי את כל המסלולים באזור שלי של עד שעה נסיעה כמו חורשן נחל אלכסנדר והירקון.
מה שמבאס זה שלצאת איתו יום שבת בבוקר לצפון או לדרום דורש נסיעה מאוד ארוכה ולהיות מתוסכל בעליות בדרך לשטח וזה מוריד את המוטיבציה לטיולים ארוכים אבל לא היה לי מצב שהרכב מבחינה טכנית מושבת רק מבחינות של חוסר כסף לביטוח או העניין של לשלם קרוב ל4+ אלף בשביל ביטוח וטסטים לרכב שאני נוסע איתו פעם בחודש חודשיים..

השיפורים והתיקונים שעשיתי לא קשורים למצב הנסיעה שלו כמו הגבהה או שיפוץ דריישאפט קדמי שהיה טיפה חופש ולא רציתי לקחת סיכון להתקע בשטח או טיפה הזעות בסרן אז אלירן לוי עשה לו שיפוץ סרן או הבניה של הגגון\מתקן ג'ריקן לדים\באמפ סטופים שטיפה היו אכולים או פאן קלאץ וגז למזגן שהקירור יעבוד..

ובנוסף חיסרון מאוד גדול ששכחתי זה המושבים הקדמיים שלו שמשום מה מאוד נמוכים בשטח כדי לראות כמו שצריך אני יושב כמו נשים עם החזה קרוב להגה..
ממש בהתחלה עשיתי סקר והרבה אמרו שמושבים של מאזדה 3 מתאימים וקניתי ב600 שקל זוג שירד מסמוראי 90 אבל לצערי לא התאים ברוחב והדלתות לא נסגרו לכן מסרתי אותם בחינם אחרי שלא הצלחתי להפטר מהם שנתיים (מודע לזה שפשוט צריך ללכת לפירוקיה ולחפש מושבים שאכן נכנסים אבל לא ייצא לי עדיין)

איל מ
16-01-19, 21:29
דבר ראשון הצמיגים לא שיניתי אולי אחד מה7 בעלים הקודמים שינה.. ברשיון ובגלגלים שעל האוטו הם 50\50 במידה 205\70\15

אוקיי, טעות שלי.
בתמונה היה נדמה לי שיותר גדולים.

Saar
16-01-19, 21:37
לא מכיר את הסמוראי.
יצא לי לעלות לנס הרים עם ברלינגו תקינה לחלוטין ונגרר ומצאתי את עצמי נוסע בראשון/שני ובקושי שלישי מדי פעם.
יכול להיות שאכן קשה לרכב בעליות חריגות.
מישהו עם סמוראי עלה שם אחרת?
ושוב, לגבי הרכב הבא, אם יש משפחה בעיניין, לדעתי רכב סגור מתאים יותר.

inflictioN
16-01-19, 21:37
באופן כללי אני הייתי הולך לכיוון של אינדאני כלשהו.(XJ, ZJ, WJ)
בגלל הדרישה של אספנות, צ'ירוקי XJ מיבוא אישי מהשנתונים המוקדמים. - כנראה יעלה יותר לכיוון ה50-60אש"ח אחרי צמיגים הגבהות וכד'.(שנדרשים בצ'ירוקי)
הוא נוסע נהדר בשטח, וגם נותן איכות נסיעה סבירה בהחלט על הכביש.(בטח בהשוואה לסופה וסיקס)
ל5 אנשים בוגרים הוא בפירוש לא מתאים. ל4 אנשים בגודל סביר הוא אחלה. (כנראה שתצטרך גגון כתלות בציוד)
בעניין הטסטים - סיוט שנפתר בכסף, חלק מהתחביב.

ואם נחזור להתחלה? למה דווקא אספנות? בגלל הביטוח והטסטסים?

טוב בוא נשים את הסמוראי כרגע בצד ידוע שיש איזה בעיה בנושא של הסחיבה אבל יש שרשור שפתחתי על זה ואני לאט לאט אבודק את הנושא ואנסה לטפל.

לשאלתך אני רוצה אספנות בגלל המחיר של הביטוח והטסטים גם בעיקר שלא אצטרך להגיע לשם פעמיים בשנה.
בנוסף בגלל שרכב אספנות בגלל המחיר של הביטוח והטסטים לא יכביד עלי במידה ויש תקופות שבגלל סיבות כאלה או אחרות הרכב לא נוסע לדוגמא שנגמר לי הטסט בחודש 8 לאחר הטסט לא חידשתי ביטוח כי הייתי חצי שנה ללא עבודה ולשלם באזור ה3 וחצי חובה וצד ג' על רכב שאני נוסע לא יותר מ5-6 פעמים בשנה קצת מבאס לבזבז ולהכביד בתשלומים על זה בנוסף לטסטים שזה עוד אלף וקצת עם האישור בלמים ורכב ישן וכו..

חוץ מזה שכמו שאמרתי עוד סיבה מאוד חשובה זה שאני רוצה לשפר את הרכב בצמיגים גדולים מגירות והרבה ציוד שגם יהיה חוקי גם שיהיה חלקים חלפים זמינים כרגע הסמו במיוחד ה98 מאוד דל בחלקי חילוף וגם כמעט שום דבר לא חוקי אי אפשר לשנות לו צמיגים בשביל יחסים אני צריך להחליף את כל הטרנספר ובוסופו של יום בגלל חוסר מקום לטיולים גדולים בעתיד אצטרך למכור ולשדרג מעדיף לעשות את זה מעכשיו ולהשקיע כמו שצריך ברכב אחד שישאר לעוד הרבה מאוד שנים.
וגם עניין של מקום הסמו מאוד קטן ולרוב אני מטייל לבד עם הבת זוג\חברים ושני כלבים למרות הגגון שבניתי עדיין הרכב מאוד חלש ואי אפשר להעמיס עליו עכשיו ציוד הכרחי למעל יומיים ושהוא עדיין יסחוב עם המנוע הקטן..

Saar
16-01-19, 22:00
על מנת להכניס לאינדיאנים (לא משנה איזה מהם בדיוק כרגע), צמיג בגובה 31" , אתה צריך הגבהה של לפחות 3.5" (כוללת בדכ קפיצים/בולמים/פנהרד ולעיתים זרועות רדיוס, לרוב, סביב ה 8000 - 10000 שח בעבודה עצמית) .
התוצאה היא רכב שנראה גבוה ומושך תשומת לב.
(ב wj זה נראה פחות מאיים), החלפים זמינים ולא יקרים יחסית.

בדיסקו מכניסים צמיג כזה ללא כל שינוי למעט חיתוך סמלי בכנף האחורית (כאמל קאט), אפשר כמובן גם להגביה ב 2" אם רוצים, או יותר...

גם בטרופר/פג'רו למיטב זכרוני 31 נכנס ללא שינוי משמעותי

grand
16-01-19, 22:10
סער, מספיק 2 אינץ לצמיגי 31 באינדיאנים

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

Saar
16-01-19, 22:15
סער, מספיק 2 אינץ לצמיגי 31 באינדיאנים

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk
רמי,
ב xj צריך לפחות 3.5" מניסיון.
גם ב wj צריך יותר מ 2" בשביל 245/75/16.
למיטב זכרוני, ב zj הקיט הנפוץ היה 4.5 מהסיבה הזו בדיוק.
אני לא מכיר אף אינדיאני עם 2" שהכניס 31 או 245/75/16 ונוסע בשטח (על הכביש, בלי הצלבות בכלל זה אפשרי)

boaz avrahami
16-01-19, 22:38
גם ב zj אפשר 31 כבר ב 3.5

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

ariel-ro
16-01-19, 22:40
על מנת להכניס לאינדיאנים (לא משנה איזה מהם בדיוק כרגע), צמיג בגובה 31" , אתה צריך הגבהה של לפחות 3.5" (כוללת בדכ קפיצים/בולמים/פנהרד ולעיתים זרועות רדיוס, לרוב, סביב ה 8000 - 10000 שח בעבודה עצמית) .
התוצאה היא רכב שנראה גבוה ומושך תשומת לב.
(ב wj זה נראה פחות מאיים), החלפים זמינים ולא יקרים יחסית.

בדיסקו מכניסים צמיג כזה ללא כל שינוי למעט חיתוך סמלי בכנף האחורית (כאמל קאט), אפשר כמובן גם להגביה ב 2" אם רוצים, או יותר...

גם בטרופר/פג'רו למיטב זכרוני 31 נכנס ללא שינוי משמעותי

אתה צודק.
אבל תחת הדרישה של התקציב, והדרישה של העבירות, וכמה שיותר ישן, וגם שיהיה מרווח ונוח לנסיעות, אין הרבה אופציות.

ולכן לפות"ש, לדעתי תצטרך להתפשר על האספנות, ולשרוד עם שני הטסטים בשנה. נכון שמדובר על כמה אלפי שקלים בשנה, אבל אין כ"כ רכבי אספנות שעונים על כל הדרישות שלך.
לחילופין, תעלה את התקציב כך שתוכל לקחת רכב מאמצע שנות ה2000, כך שיהיה לך שקט עם שני הטסטים - וגם האמינות משתפרת פלאים. רכבים בני 30 דורשים השקעה, תמידית. אלא אם אתה משפץ את הרכב מרמת הבורג, אבל זה יהיה הרבה מעבר לתקציב שלך.

Saar
16-01-19, 22:47
לדעתי,
אינדיאני קונים כי רוצים אינדיאני, לא כי הוא אספנות .
הוא לא יהיה זול יותר לתחזוקה כי הוא ישן יותר, ההוצאות יהיו על דברים אחרים.
הפלסטיקה בשנים האלו זהה לדיסקו, אותו דרק :)
אני מסכים שטסט פעמיים בשנה זה לא כיף, אבל עם דיסקו/פג'רו/טרופר אתה יכול לגשת לבד ולעבור. זה קצת קשה יותר עם אינדיאני משופר (אבל גם את זה עשינו בהצלחה שנים :) )

ishc
16-01-19, 22:57
פאגרו Q הוא אחלה קניה אם תתפשר על עניין האספנות.
הדיזל טיפש לחלוטין ואם תיקח גיר ידני לא יהיה לך שום מחשב באוטו.
תהנה מצמיג 31 מקורי, נעילה מקורית וטרנספר 5 מצבים. שים לו נעילה קדמית והוא לא יעצור בשום מקום.
הדיזל 2.8 קצת אנמי וצריך לתחזק אותו ובמיוחד את מערכת הקירור באדיקות דתית. צריכת דלק מהגרועות בקטגוריה, סביב 1:6 לרכב טיולים עמוס.
את הבנזין אני לא מכיר, הוא נדיר, יקר וגניב יותר וצריחת הדלק מסיפורים היא 1:3-4.

בתור מישהו שמחזיק רכב כזה כבר שלוש שנים, אם אתה מודע להשלכות ועלויות של להחזיק SUV בן עשרים הפאגרו לטעמי הוא קניה מעולה.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

שלומי
16-01-19, 23:07
אני הייתי חושב על SUV שבעה מקומות במצב טוב,
משקיע בציוד מסעות איכותי ובדלק לטיולים.
בשביל לטייל בנוחות בשבילי ישראל SUV של פעם (טרופר/פג'רו וכו') עם צמיגי שטח (המהדרין יוסיפו נעילה אחורית) יכול להיות חבילה מוצלחת ביותר.
הייתי לוקח את הזמן להתחיל לראות רכבים, כך כשתיפול על אחד מתוחזק כבר תדע לזהות אותו,
לאורך זמן יש מצב שזה גם יצא יחסית זול ביחס לרכישת רכב מבוקש וביצוע אינספור התאמות שכפי שכבר הבנת לא יחזרו אליך במכירה.
גם אני אוהב את הדיסקו אבל תכלס - ברכבים בני 20 מצב הרכב חשוב הרבה יותר מהסמל, ברכב מסעות חשובים המרחב והנוחות מאשר עוד אינץ' במהלך המתלה.

Saar
16-01-19, 23:17
שלומי,
אני מסכים איתך אך כדאי לדעת גם מה הן עלויות החלפים/הטיפולים.
(אני לא מכיר את העלויות של ה Q, היה לי קינג והחלקים שלו היו יקרים מאוד ביחס לאינדיאנים ולדיסקו)
לגבי הדיסקו אני יכול לומר שהחלקים זולים (סט טיימינג סביב ה 800 שח, משאבת סולר משופצת - 1500, מזרקים החל מ 1000 לרביעיה סינית חדשה ועד ל 3000 לרביעיה גרמנית חדשה (עם כמה אפשרויות ביניים)

opl
17-01-19, 08:07
לגבי הQ אם תוריד את הגיר האטומטי עדיין ישאר לך בקר של ה-4X4 שקובע מתי לאפשר לנעול נעילה אחורית וכו - אבל קל מאוד לעקוף את זה - האוסטרלים מחברים את המפסק ישירות לקומפרסור הנעילה ולמעשה עוקפים את הבקר.

אם סתם נשווה בין השניים ולמרות שנראה שאני משוחד (ואני לא) הדיסקברי לא זול בנושא הנעילות ואני אפילו לא מזכיר את עניין הצריות. לנעול את הסרן הקדמי של הQ יעלה כ-3000 אלף שקל ויש לך רכב כפול נעילות. כמה יעלה לנעול דיסקו 1? לדעתי פי 4-5 בערך.

Saar
17-01-19, 08:16
נעילה לדיסקו עולה 4000-5000 שח לסרן (נשלטת כמובן).
חלק גדול מהרכבים כבר נעולים.
ה Q כנראה רכב מוצלח, לא היה לי כך שאני לא יכול להשוות.
באופן אישי, העדפתי את הדיסקו, סוג של סריטה כנראה :)
(למרות שה Q היה מאפשר לי להמשיך לכתוב באתר שלי :). )

khaled_z
17-01-19, 08:44
אני עם ניסיון עם שני הרכבים היה לי ארבעה Q ושלושה דיסקברי אחד מהם TD300 ושני האחרים TD5 ואני היום עם Q למרות שני מעדיף ה דיסקברי TD5 בגלל זמינות של חלפים וקלות אחזקה אבל זאת דעתי האישית והיום אני מעוניין להחליף להנטר בגלל הגיל וכל מיני שימושים אחרים

ד ו ר ו ן
17-01-19, 08:48
אני עם ניסיון עם שני הרכבים היה לי ארבעה Q ושלושה דיסקברי אחד מהם TD300 ושני האחרים TD5 ואני היום עם Q למרות שני מעדיף ה דיסקברי TD5 בגלל זמינות של חלפים וקלות אחזקה אבל זאת דעתי האישית והיום אני מעוניין להחליף להנטר בגלל הגיל וכל מיני שימושים אחרים
7 רכבים על כמה זמן?

למה כל ההחלפות?

נדב42
17-01-19, 09:32
לדעתי,
אינדיאני קונים כי רוצים אינדיאני, לא כי הוא אספנות .

(...)

הפלסטיקה בשנים האלו זהה לדיסקו, אותו דרק :)

עם החלק הראשון אני מסכים לחלוטין.

לגבי הפלסטיקה - לפחות אצלי (XJ מודל 96) רוב ה"פלסטיקה" היא בכלל מתכת צבועה, ומה שבכל זאת פלסטיק מרגיש מאוד איכותי...

Saar
17-01-19, 12:33
ב 96 הייתה מתיחת פנים...

נדב42
17-01-19, 14:41
לא, מתיחת הפנים היתה ב-97, שם אולי יש יותר פלסטיקים ...

khaled_z
17-01-19, 15:28
7 רכבים על כמה זמן?

למה כל ההחלפות?

משנת 1999 עד היום

ד ו ר ו ן
17-01-19, 16:11
חתיכת הספק.

גיא
17-01-19, 16:22
חתיכת הספק.

לי היו יותר.

לא כולל האוטו של האשה.

לא כולם נדבקים לערמת ברזל ...

נדב ש.
17-01-19, 16:26
חתיכת הספק.

למה אתה מתפלא...? הוא מדבר על תקופה של 20 שנה, יש אנשים(חלקם כאן) שהחליפו רכב פעמיים בשנה.

היו ימים בצעירותי שכמעט כל חצי שנה +/- הייתי מחליף/מוכר/קונה רכב אחר... לפעמים סתם משעמום ולפעמים סתם כי בא לי.
מי שהחזיק אצלי הכי היה הפג׳רו(שנתיים וחצי) ואחריו הטרופר(4 שנים) הראשון שלי.
כרגע הדיסקו שבר את כולם בזמנים. :cool:
משנת 2000 עד היום עברתי את ה 10 כלים...

ד ו ר ו ן
17-01-19, 16:33
למה אתה מתפלא...? הוא מדבר על תקופה של 20 שנה, יש אנשים(חלקם כאן) שהחליפו רכב פעמיים בשנה.
..
הוא נשאר עם 2 דגמים בכל התקופה, רק החליף רכבים.. זה קצת מוזר, אז מנסה להבין את הלוגיקה.
אם זה אותו הדגם, אז למה ההחלפה?
אם הוא טוב, אז נשאר.
אם גרוע, אז עוברים לדגם אחר.
?

אני לא הדיון כאן, אבל הסיבה שהגמל ככ הרבה זמן אצלי היא דווקא בגלל שבמקביל עבדתי ונסעתי על הרבה דגמים אחרים, לפעמים יותר קמ מאשר עם הרכב הפרטי.

erezgur
17-01-19, 19:00
מי שהחזיק אצלי הכי היה הפג׳רו(שנתיים וחצי) ואחריו הטרופר(4 שנים) הראשון שלי.
כרגע הדיסקו שבר את כולם בזמנים.
וואלה נדב, הצלחת לבלבל אותי...
הכי הרבה זמן החזקת ברכב שנתיים וחצי,
אחריו מבחינת הזמן החזקת ברכב 4 שנים
וכעת עם הדיסקו (שלמיטב זכרוני יש לך פחות מ-3 שנים) אתה מחזיק הכי הרבה?

המתמטיקה באזור המרכז קצת שונה ...

omri_t
17-01-19, 19:21
לא קראתי הכל.
אבל רכב טיולים
או רכב מסעות ( ישראל כן...)
דורש מקום להעמסה, יכולת שטח טובות, פשטות ואמינות.

תכלס
דיפנדר, לנדרובר, היילקס, סיקס וסופה.

מכאן זה אתה וטעמך האישי.

סמוראי, גם שהוא תקין הוא אוטו פצפון צפוף וחלש.
הוא אוטו לשלב מאוד מצומצם בחיים. רק יחידי סגולה מסוגלים להמשיך איתו.
הוא עושה עבירות טוב מאוד.
אבל אני זוכר את הטיול הראשון כשעברתי מסמוראי 98 לסופה 93- תחושה שעברתי מכרכרה למרצדס.
עד היום בעיניי היא מרצדס.

פשוטה, חזקה, אמינה ומוכנה לכל אתגר שתמציא לה.
מעבירות לסחיבה והשתוללות לפאן בטיפול לבד.
אוטו שיכול לעמוד בחניה בסבלנות ורק לחכות ליום פנוי או חג של טיולים.

גיפ קונים עם הלב לא עם הראש.....

נדב ש.
17-01-19, 20:27
וואלה נדב, הצלחת לבלבל אותי...
הכי הרבה זמן החזקת ברכב שנתיים וחצי,
אחריו מבחינת הזמן החזקת ברכב 4 שנים
וכעת עם הדיסקו (שלמיטב זכרוני יש לך פחות מ-3 שנים) אתה מחזיק הכי הרבה?

המתמטיקה באזור המרכז קצת שונה ...

למה פחות מ 3? הדיסקו אצלי מ 2015, אוטוטו עובר את ה 4 שנים...

asafk
17-01-19, 21:08
חזרה לשאלה שבפתיחת הדיון.
סופה או סיג'יי - ג'יפ אוניברסלי כזה או כזה - הוא רכב טיולים נהדר. אבל רחוק מאוד מלהיות רכב משפחתי. ההבדל העיקרי בין השניים יהיה בכביש. הסופה נוסעת יותר מהר יותר חלק יותר שקט ויותר יציב.
הבדל נוסף יהיה באמינות.... בסופה שיפרו את רוב נקודות התורפה של הסיג'יי.
עכשיו אתה צריך להחליט, וכיוון שהתקציב מוגבל ההחלטה לא מאוד קלה - אתה רוצה SUV, רכב פנאי שטח משפחתי, או שאתה רוצה ג'יפ. אם הראשון, יש מבחר אדיר.
אם ג'יפ - כמו שג'יפ צריך להיות - אין מבחר אמיתי. סופה או סיג'יי, ערימה של פשרות, אבל חוויה כמו שאין באף רכב אחר. ואפשר גם סגור, קצת יותר נורמלי, קצת יותר קרוב לרכב אמיתי.... אבל עדיין ג'יפ אמיתי.

אסף.

GodsFather
17-01-19, 22:38
תוסיף לך לסל השיקולים את עניין הגניבות...

שיהיה בהצלחה

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

ishc
18-01-19, 00:13
לא קראתי הכל.
אבל רכב טיולים
או רכב מסעות ( ישראל כן...)
דורש מקום להעמסה, יכולת שטח טובות, פשטות ואמינות.

תכלס
דיפנדר, לנדרובר, היילקס, סיקס וסופה.

מכאן זה אתה וטעמך האישי.

סמוראי, גם שהוא תקין הוא אוטו פצפון צפוף וחלש.
הוא אוטו לשלב מאוד מצומצם בחיים. רק יחידי סגולה מסוגלים להמשיך איתו.
הוא עושה עבירות טוב מאוד.
אבל אני זוכר את הטיול הראשון כשעברתי מסמוראי 98 לסופה 93- תחושה שעברתי מכרכרה למרצדס.
עד היום בעיניי היא מרצדס.

פשוטה, חזקה, אמינה ומוכנה לכל אתגר שתמציא לה.
מעבירות לסחיבה והשתוללות לפאן בטיפול לבד.
אוטו שיכול לעמוד בחניה בסבלנות ורק לחכות ליום פנוי או חג של טיולים.

גיפ קונים עם הלב לא עם הראש.....ההחלטה לקנות ולהחזיק רכב שטח במציאות של מדינת ישראל היא כבר החלטה מהלב ולא מהראש.
עכשיו רק נשאר לעשות שקלול של חלומות, צרכים ותקציב.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

אבנר ברוך
18-01-19, 05:53
במקרה וזה לא נרמר עד עכשיו -
רכב מסעות אולטימטיבי זה דיפנדר 110 עם אינטרקולר מוגדל ומיפוי מחשב. הרכב מאיץ בלי בעיה, מטפס את כביש 1 לירושלים בהילוך 5 ומסיים טיול של יומיים בחצי מיכל דלק.
לא אכפת לך מלכלוך של בוץ על המושבים, אין ריפודי עור ואבזור מיותר במרחב הנוסעים.
מחליפים את השורה השניה במושבים נורמליים תמורת 300 שח וזהו.
הדיפנדר יותר אמין מכל האינדיאנים על סוגיהם ושלל ראשי התיבות המוזרים שלהם.
חווית "הרכיבה על הגמל" עוזרת להרדים את כולם מאחור בזמן שאתה נהנה מעבירות עיוורת.
תענוג. אושר אמיתי.

Saar
18-01-19, 06:58
אבנר,
בגדול, אתה צודק. בקטן, דיפנדר עולה היום כמו 3 דיסקברים.
אני לא בטוח שהוא עד כדי כך עדיף על פני הדיסקו.
המכניקה דומה מאוד.
לגבי האמינות מול אינדיאנים, אני חושב שהיא דומה.

opl
18-01-19, 08:07
אמממ... אני עם בערך 20-25 אלף קמ בחגורה על 110 TD5. מסכים ולא מסכים, שבוע שעבר נסעתי הלוך חזור פעמיים כרמיאל-אשדוד עם עגלה מלאה +4 נשמות ברכב, 110-130 קמש בלי בעיה או הרגשה שאני קורע את הרכב. אבל... דיפנדר לדעתי זה "סטייט אוף מיינד" אחר לגמרי מכל SUV, ויותר קיצוני מסופה לדעתי.

אני מת עליו, אפילו שהגג נוזל לי דרך התאורת פנים, אפילו ששני החלונות חשמל (אצלי מקוריים) נהרסו בהפרש של שבוע. אפילו שהדלתות האחוריות כמו כדורסל ונסגרות רק בטריקה ה-10 ולא משנה כמה כיוונת או שימנת, אפילו שמשום מה ניטים משני הצדדים פשוט עפו וצריך להשלים אותם, אפילו שהפלסטיקה של הדש נסדקת, אפילו שהידית בלם יד עושה לי חור ברגל, אפילו שאין לי איפה לשים את יד שמאל. אפילו שהמוט של הכיסא עבר את הריפוד ונראה שצריך להחליף כיסא, אפילו שהקלאטש עושה לי אימון שלא נרשמתי אליו, אפילו שהגג קורס פנימה בבום במהירות מעל 80 קמש וקופץ החוצה חזרה ב40. אפילו שאין להזמין חלקים ברשת בזול עם תרשימי פיצוץ כמו אצל היפניות.

asafk
18-01-19, 11:51
מה הקשר בין השאלה המקורית שתחומה ב30-40 אלף ש"ח לבין דיפנדרים?

אסף.

גיא
18-01-19, 12:13
מה הקשר בין השאלה המקורית שתחומה ב30-40 אלף ש"ח לבין דיפנדרים?

אסף.

ההשקעה השנתית הדרושה בשביל שזה ימשיך לזוז ...

Saar
18-01-19, 17:36
גיא, מעולה. :)

גם סופות טובות לא ממש נמכרות ב 30 למיטב ידיעתי (או שהשוק השתנה?)
דיסקו 1, פאג'רו q, טרופר, ישאירו עודף .
(לפחות עד התקלה הראשונה :) )

opl
18-01-19, 17:39
קודם כל והכי חשוב - זה אבנר אשם... הוא התחיל.

שנית - חלק מהסיבות שכתבתי את המדריך לפאגרואיסט היה לתמוך ולעזור להרבה חברה צעירים שקנו Q במחיר מפתה ובשנה הראשונה אכלו כפה אחרי כפה עד שהתקפלו בעצב או חרקו שניים - שילמו ושילמו. ולדעתי זה לא מותג זה או אחר - זה הגיל.

asafk
18-01-19, 18:19
נכון. זה הגיל. וגם כלי מטופל ושמור, אפילו טויוטה, יסבול מהתיישנות והזדקנות וכדאי לקחת בחשבון. מצד שני דווקא הג'יפים האוניברסליים שנהנים מיותר ברזל ופחות פלסטיק וגומי - שורדים טוב יותר את השנים..... עד שצריך פחחות. כי פח מחליד.

אסף.

Saar
18-01-19, 18:30
אלומניום לא מחליד ;)
(סתם, יש שם ספיק חלקים שכן...)

ד ו ר ו ן
18-01-19, 18:39
אלומניום לא מחליד ;)
(סתם, יש שם ספיק חלקים שכן...)
כן אבל..
אלומיניום שמחובר לפח זה מתכון כימי מחורבן..

גיא
18-01-19, 18:42
כן אבל..
אלומיניום שמחובר לפח זה מתכון כימי מחורבן..

בשביל השיתוך שמו ניטים שעפים ...

נדב ש.
18-01-19, 18:55
לדעתי אין קשר לגיל בכלי שמטופל ומתוחזק כמו שצריך(תקלות חמורות ו"נפילות" יכולות לקרות גם ברכב ששלוש שנים על הכביש) ובאופן שוטף, כלי שהבעלים מכיר אותו ויודע להצביע על כל בורג בו ומתי פתח וסגר אותו, אלה כלים מתוחזקים ובדרך כלל קשה למצוא אותם למכירה או שנידרש בעבורם מחיר בהתאם(לא, לא מדבר על טויוטה, טויוטה לא צריך לתחזק :p), אני לא אומר שלא יהיו תקלות בכלל, אבל הסבירות תהיה נמוכה בהרבה.

ד ו ר ו ן
18-01-19, 19:14
בשביל השיתוך שמו ניטים שעפים ...
סיפרת את זה לקיר האש ורצפת הקבינה?

Saar
18-01-19, 19:40
גם הגג עשוי פח....

omri_t
19-01-19, 18:30
דיפנדר הוא לא suv
תכלס איכות הנסיעה בו ירודה מסופה שהיא מחזיקה בסטנדרט נמוך משל עצמה...

מי שחיבר פח ברזל לאלומניום הוא פושע ולא מהנדס.

בכללי מי שיש לו אופי לנסוע עם אטמי אוזניים
ולהתנהל עם אוטובוס בשטח
יהנה מאחת היצירות הניצחיות.

אגב
הסופה שלי סבבה ובסוף באמת אמכור.
טיפה מעל המחיר שנזרק לאוויר.

tallevi
19-01-19, 21:34
לדעתי אין קשר לגיל בכלי שמטופל ומתוחזק כמו שצריך(תקלות חמורות ו"נפילות" יכולות לקרות גם ברכב ששלוש שנים על הכביש) ובאופן שוטף, כלי שהבעלים מכיר אותו ויודע להצביע על כל בורג בו ומתי פתח וסגר אותו, אלה כלים מתוחזקים ובדרך כלל קשה למצוא אותם למכירה או שנידרש בעבורם מחיר בהתאם(לא, לא מדבר על טויוטה, טויוטה לא צריך לתחזק :p), אני לא אומר שלא יהיו תקלות בכלל, אבל הסבירות תהיה נמוכה בהרבה.אני לא מרגיש ככה...

אני עם אותו רכב כבר קרוב לעשור שמטופל ומתוחזק גם שלא חייב.
אני מכיר בערך כל מכלול, חוט, קונקטור, חיישן ובורג בנבלה וכמו שכתבת אני יכול להצביע על יותר מידי ברגים שפתחתי וסגרתי בה...

אבללל...להגיד לך שלא פיתחתי סוג של דת הכוללת תפילות, פולחנים, כשפים ולחשים כל פעם שאני בטיול, רק שנסיים את הטיול עד סופו, ואם אפשר גם להגיע חזרה הביתה ובחתיכה אחת, (ולאחר מכן לבצע ריקוד אינדיאני-יפני-ישראלי כלשהו להבעת תודה, דקות ארוכות בחנייה...), לא!!
מצד שני, רכב הליסינג החדש שאין לי מושג או עניין לדעת מה קורה מתחת למכסה מנוע, ונושא התחזוקה שלו עולה רק כאשר נדלקת הודעת שירות בלוח המחוונים...אמינותו שקופה וברורה מאליה.

אז כן, אני בהחלט מחשיב את רוב משקל ציון האמינות לגיל הנבלה גם כשהיא מתוחזקת בקפדנות. הלוואי והייתי חווה אחרת.

טל.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

נדב ש.
19-01-19, 21:48
אני לא מרגיש ככה...

אני עם אותו רכב כבר קרוב לעשור שמטופל ומתוחזק גם שלא חייב.
אני מכיר בערך כל מכלול, חוט, קונקטור, חיישן ובורג בנבלה וכמו שכתבת אני יכול להצביע על יותר מידי ברגים שפתחתי וסגרתי בה...

אבללל...להגיד לך שלא פיתחתי סוג של דת הכוללת תפילות, פולחנים, כשפים ולחשים כל פעם שאני בטיול, רק שנסיים את הטיול עד סופו, ואם אפשר גם להגיע חזרה הביתה ובחתיכה אחת, (ולאחר מכן לבצע ריקוד אינדיאני-יפני-ישראלי כלשהו להבעת תודה, דקות ארוכות בחנייה...), לא!!
מצד שני, רכב הליסינג החדש שאין לי מושג או עניין לדעת מה קורה מתחת למכסה מנוע, ונושא התחזוקה שלו עולה רק כאשר נדלקת הודעת שירות בלוח המחוונים...אמינותו שקופה וברורה מאליה.

אז כן, אני בהחלט מחשיב את רוב משקל ציון האמינות לגיל הנבלה גם כשהיא מתוחזקת בקפדנות. הלוואי והייתי חווה אחרת.

טל.

חבל מאוד שככה...

אני יכול להגיד לך שמכוון שאני יודע בדיוק מה קורה אצלי ברכב בוודאות אני סומך עליו ובכל רגע נתון מניע נוסע וחוזר לכל מקום שאני רוצה(רכב יומיומי) בלי ספק בכלל.
כל רכב שרכשתי עבר יישור קו ראשוני לכלל המערכות(קירור, שמנים, מכלולים), כל מכלול שדורש טיפול/החלפה מוחלף ע"י במכלול מקורי או הכי קרוב אליו כמובן שחדש ולא משומש בלי קיצורי דרך, אם אפשר וקיים חלק משופר אז עדיף.

tallevi
19-01-19, 22:12
חבל מאוד שככה...

אני יכול להגיד לך שמכוון שאני יודע בדיוק מה קורה אצלי ברכב בוודאות אני סומך עליו ובכל רגע נתון מניע נוסע וחוזר לכל מקום שאני רוצה(רכב יומיומי) בלי ספק בכלל.
כל רכב שרכשתי עבר יישור קו ראשוני לכלל המערכות(קירור, שמנים, מכלולים), כל מכלול שדורש טיפול/החלפה מוחלף ע"י במכלול מקורי או הכי קרוב אליו כמובן שחדש ולא משומש בלי קיצורי דרך, אם אפשר וקיים חלק משופר אז עדיף.התנהלות זהה לשלי. ההבדל היחיד הוא שאצלי הרכב לא משמש כרכב יומיומי וזה הבדל גדול ומשמעותי לדעתי ויכול שפה אולי קבור הכלב.

עדיין אני סומך על החמאס שיבנה גני שעשועים עם הכסף הקטארי יותר מאשר על הגרוטאה שלי שלא תתפגר לי בדרך... אם כי יש לי תוכניות מגירה כתגובה לרוב המקרים.

טל.

asafk
19-01-19, 22:17
אל תשכחו,וכתבתי זאת גם במקום אחר, שזה שאתה מחזיק רכב 10 שנים אומר שקנית אותו כשהוא היה צעיר ויפה, ומאז הגעת איתו ליחסים הדדיים שמאפשרים סוג של שקט נפשי (גם אם הוא כולל רשימה מנטלית של מקרים ותגובות כי אתה מצפה לזה שמשהו יקרה).
כשאתה קונה כזה רכב עכשיו, הוא לא בסיס למערכת יחסים כזו. צריך להתחיל מהתחלה - אבל הבסיס הוא כבר נבלה מרוטה ברוב המקרים.

אסף.

tallevi
19-01-19, 22:41
אל תשכחו,וכתבתי זאת גם במקום אחר, שזה שאתה מחזיק רכב 10 שנים אומר שקנית אותו כשהוא היה צעיר ויפה, ומאז הגעת איתו ליחסים הדדיים שמאפשרים סוג של שקט נפשי (גם אם הוא כולל רשימה מנטלית של מקרים ותגובות כי אתה מצפה לזה שמשהו יקרה).
כשאתה קונה כזה רכב עכשיו, הוא לא בסיס למערכת יחסים כזו. צריך להתחיל מהתחלה - אבל הבסיס הוא כבר נבלה מרוטה ברוב המקרים.

אסף.אממממ....אצלי הוא היה נבלה כבר אז...⁦[emoji1787][emoji1787]

איל מ
20-01-19, 10:53
אני חייב לציין שאני מרגיש כמו נדב,
אבל יש מצב שזאת בהחלט תסמונת סטוקהולם.
להמחשה.
בסופש האחרון הייתי צריך לנסוע לצפון לסוף השבוע. עם ילד קטן ותינוק. ובלי אמא שלהם (יעני, כל תרחיש בעייתי ואני לבד עם שני ילדים קטנים). ובכל זאת, העדפתי לנסוע עם הכרכרה מאשר עם המשפחטומטית שנת 2018 שחונה בחניה.
יש להבהיר, סוף השבוע לא תוכנן לשום טיול, רק רביצה אצל ההורים למשך השבת. הטיעון היה שהנסיעה יותר כייפית (במיוחד לילדים ברכב עם חלונות גדולים וכסאות גבוהים).
תכלס,
תסמונת סטוקהולם היא היחידה שיכולה להצדיק התנהגות כזאת.
גם אצלי רכב יומיומי, ובכל השנים שהיה אצלי מעולם לא הפתיע בתקלה משביתה. בשנים האחרונות הוא לא מקבל טיפול מפנק כמו בשנים הראשונות, כך שתיאורטית כן יכולה לבוא הפתעה.
אבל, כאמור, האמון כבר נבנה.

tallevi
20-01-19, 11:51
לא הצלחתי להבין את ההקשר לתסמונת...

איל מ
20-01-19, 12:11
כי כשאתה משכנע את עצמך שהרכב הוא התגלמות האמינות עלי אדמות, למרות שהוא בן 15, ונסע לא מעט בשטח, ומתוצרת מפוקפקת....
יש לזה רק הסבר אחד (למרות שאני באמת נשבע שהוא לא תקע אותי אף פעם ;) ).

נדב ש.
20-01-19, 17:57
איל, כנראה שבשנים הראשונות טיפלת בו יפה (כמו שרשמתי, חלקים מקוריים, מכלול שמוחלף אז בכזה חדש ולא משומש שעוד חודש ימות גם) ככה שהוא מודה לך לעוד שנים קדימה. ;)

Pedro124
23-01-19, 15:26
ממליץ לך בחום על טויוטה פוראנר משודרגת ומחוזקת הרבה יותר אמינה מהדיסקו

נדב ש.
23-01-19, 15:42
ממליץ לך בחום על טויוטה פוראנר משודרגת ומחוזקת הרבה יותר אמינה מהדיסקו

עזוב שהביאו לארץ רק 95-97 אאל"ט, מנוע אנמי עצלן, תצורת v בעייתי שכל פעם בעיות בראשים, הצתה וכו', קשה להשיג חלקים וכו' וכו'...
נכון שיש כאלה מושקעים ומתוחזקים(ועדיין...) אבל המחירים יהיו גם בהתאם ובלי קשר למציאות...
אין לי שום דבר טוב לכתוב עליו...

-->