PDA

צפייה בגרסה מלאה : פאתפיינדר 2006 - טיפול 300,000 ק"מ התייעצות

דניאל ק.
17-01-19, 11:03
הי חברים,
פאת'י שלי סוגרת 300 אלף ק"מ (שנת 2006) וזו הזדמנות חגיגית להעניק לה טיפול יותר מקיף.
היא מוגבהת וממוגנת ככה ששם לא מתוכננת השקעה.
מתכנן לרענן שמנים בכל המכלולים, לסדר חשמל איפה שהתחיל קצת לזייף.

פונה לחוכמת ההמונים פה, איפה הייתם משקיעים כולל החלפות מכלולים כטיפול מונע? במה הייתם מטפלים?

הצעות שידרוג יידחו בנימוס מפאת התאמת הרכב כמו כפפה ליד לצרכי היום יום שלי, הגלישה והטיולים :D

דניאל

איל מ
17-01-19, 11:19
בושינגים בכל המתלים.
צלבים.
שמן ופילטר גיר, טרנספר, דיפרנציאלים.
החלפת העכביש.
בדיקת/שיפוץ/החלפת טורבו.

נדב ש.
17-01-19, 11:19
כמה זמן הרכב אצלך? רק אתה או הבעלים הקודם יודע מה ההיסטוריה.
ככלל הייתי מחליף את כל השמנים, נוזלים, ומטפל טיפול שורש במערכת הקירור, כולל "העכביש" הידוע לשימצה, זה בתור התחלה.
רצועות, גלגלות, גרמושקות וכו' כנ"ל.
מזרקים, אטמים וכיו"ב כנ"ל.

ariel-ro
17-01-19, 11:47
איל ונדב, למה? (להוציא רגע את ה"עכביש" שאני מסכים לגביו)

דעתי הכללית לכל רכב-
אם אתה יודע את ההיסטוריה המלאה של הרכב, והוא אצלך הרבה שנים, לא הייתי מחליף כלום שלא צריך בטיפול.
לדוגמה אם החלפת בושינגים לפני 30,000ק"מ, אז למה להחליף בושינגים? ואם הרצועות הוחלפו לא מזמן? ואם שמן דיפ' הוחלף שנה שעברה? אז גם השנה להחליף?

תמשיך לטפל לפי הספר - שמפרט בצורה טובה כל כמה זמן מה צריך להחליף. - הרבה יצרנים גם מגדירים שגרת טיפולים לרכב שרואה הרבה שטח/עובד קשה.
בנוסף, כל טיפול בדוק בדיקה מקיפה(בושינגים, צנרת, רצועות וכד') והחלף לפי הצורך. לא צריך? אל תחליף. חבל לזרוק כסף לפח.

*להוציא דברים ידועים לשמצה ברכבים שרצוי לטפל בהם אם לא טיפלו .(כמו מה שנדב אמר)

איל מ
17-01-19, 12:09
אני גם לפני 300.
כחלק מיישור קו כללי שמאפס לי את כל האינטרוולים, אני מחליף את כל השמנים. אני לא מנהל אקסלים וזה עושה לי הרבה סדר. (אגב, שמן דיפרנציאל כל 20,000).
בושינגים במקרה החלפתי לפני כמעט 10, אז ברור שלא אחליף שוב. אבל לפני כן (וזה ככה גם ברכבים שנמצאים שנים אצל אותו בעלים) יש עמימות לגבי גילם(ברכב שלי הגומיותמחזיקות גם 15-20 שנה). היישור קו, בעיני, הוא מעין מיני פרויקט שבו אני הולך להשבית את האוטו לשבוע שבועיים שלושה ולהחליף כל מה שטיבו לא ידוע.
(ובתקווה שגם פחחות לכל הרכב).

דניאל ק.
17-01-19, 12:26

דעתי הכללית לכל רכב-
אם אתה יודע את ההיסטוריה המלאה של הרכב, והוא אצלך הרבה שנים, לא הייתי מחליף כלום שלא צריך בטיפול.
לדוגמה אם החלפת בושינגים לפני 30,000ק"מ, אז למה להחליף בושינגים? ואם הרצועות הוחלפו לא מזמן? ואם שמן דיפ' הוחלף שנה שעברה? אז גם השנה להחליף?

תמשיך לטפל לפי הספר - שמפרט בצורה טובה כל כמה זמן מה צריך להחליף. - הרבה יצרנים גם מגדירים שגרת טיפולים לרכב שרואה הרבה שטח/עובד קשה.
בנוסף, כל טיפול בדוק בדיקה מקיפה(בושינגים, צנרת, רצועות וכד') והחלף לפי הצורך. לא צריך? אל תחליף. חבל לזרוק כסף לפח.

הרכב אצלי 8 שנים ומטופל טוב. בושינגים זו נקודה שלא חשבתי עליה ואחליף, עכביש היחלפתי בקניה, יש צורך שוב?, שמנים ברור, ומעבר על צנרות. בהחלו אסתכל על המלצות ייצרן לטיפול הנ"ל

נדב ש.
17-01-19, 12:45

דעתי הכללית לכל רכב-

שאלתי בהתחלה אם ידועה לו ההיסטוריה ומה בוצע עד כה.
התשובה במקרה שלא ידועה היסטוריה.

מערכת הזרקה בדיזל מסילה משותפת, כדאי לרענן אטמים(מצב מזרקים ומשאבת הזרקה?) בלי קשר.

- - - Updated - - -

הרכב אצלי 8 שנים ומטופל טוב. בושינגים זו נקודה שלא חשבתי עליה ואחליף, עכביש היחלפתי בקניה, יש צורך שוב?, שמנים ברור, ומעבר על צנרות. בהחלו אסתכל על המלצות ייצרן לטיפול הנ"ל

בקניה ז"א לפני 8 שנים? לבדוק טוב מה מצבו.

assafy
17-01-19, 13:02
עכביש צריך להחליף כל 120 אלף ק"מ או 7 שנים. נשמע שכדאי לך להחליף שוב.

asafk
17-01-19, 17:14
שרשרת טיימינג.
ניקוי סעפת יניקה ו egr.
ניקוי אינטרקולר.

אסף.

דניאל ק.
18-01-19, 18:02
תודה על כל התשובות, מעכל את זה ובונה תקציב מתאים.

-->