PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש רכב שטח ראשון

עידן ב.מ
17-01-19, 20:51
היי לכולם, ברוכים הנמצאים.
בשנה האחרונה נחשפתי לשמחתי/צערי לתחום השטח.
למה לצערי? לא ידעתי אם פעם כמה התחום הזה יקר [emoji25]
הגאולה מגיעה בדמות קרן השתלמות שנפתחת באיזור יולי. אני לא רוצה לשרוף את כל הקרן על רכישה ולהשאר עירום - אז לצורך העניין אני פוזל על שני קצוות שונים - טראנו ארוך ו...היילקס מסוף שנות ה90.
אני לא יודע אם לקרוא לי משוחד אבל פסלתי הרבה אופציות בגלל תדמית/אחזקה יקרה או שפשוט הרכב לא נראה לי (רקסטון/ספורטאז בSUV ואייפון/b2000 בגזרת הטנדרים)

אשמח להכוונה מבעלי ניסיון ואולי לשפוך אור על רכב שלא שקלתי.

תקציב - יש תקרה של 35,000 ש"ח. אבל השאיפה היא לקנייה ב25 עם אפשרות לפחות.
יתרת הכסף תלך לאחזקה ויישור קו שבוודאי מחכה לי.

גודל - נשוי+ 2 בגילאים שעדיין צריך בוסטר וכסא בטיחות. כאן ידו של הטראנו על העליונה כי הוא יכול להכיל 7 מקומות

נסועה שנתית - אני עושה בממוצע 40 ק"מ ליום (הלוך-חזור לעבודה, פיזורים במסגרות וסידורים) ככה שבנזין זה לא מילה גסה.
טיוליום יהיו (אני מעריך) באיזור אחד לחודש וגם זה למספר שעות ללא לינה (האישה..)
הרכב ישרת בתור ליומיום ויהיה לרכב העיקרי *שלי* (יש עוד מאזדה 6 ופיאסטה שפורשת לעולם האספנות)

תחזוקה - יש לי רקע במכונאות בשלבים הראשונים תעשה ע"י בעלי מקצוע. עם הזמן יבוא החשק ויעשו דברים באופן עצמאי. כאן מנוע הבנזין יוצא שוב על העליונה מאחר והטיפול בו יותר פשוט. מתגורר במרכז כך שאין בעיה של מוסכים.

אופי שימוש - התכנון הראשוני הוא לסוע לטיולים רגועים ודרכים שלא גורמות לרכב להזיע, אך אני יודע שזה תיאבון שנבנה ולכן אני מחפש רכב אמיתי עם שלדת סולם והילוך כוח כי לא יהיה לי האפשרות לשדרג שוב בעוד כמה שנים (שבועות?[emoji41] )

טיילתי בעבר בשטח דרך טיול טנדרים(ויגו 2009) דרך מקום עבודתי. הכל הרגיש לי טבעי ושם בעצם ניצת החשק למשהו משלי.

אין העדפה לתיבת הילוכים - אני מסתדר עם הכל.
תצורת בנזין עדיפה עקב פשטות אחזקה
תצורת מרכב - פה הקאץ'. אני חולה טנדרים. הם שימושיים יותר, חסונים יותר ומצטלמים הרבה יותר טוב ללא ארגז [emoji3] אבל יודע שבהיילקס צריך ללכת הרבה אחורה בשנתון ולא שוכח שזה רכב עבודה שיהיה לעוס במקרה הטוב. זו באמת הדילמה היחידה שלי בדרישות. כמו כן גם פוטנציאל הגניבה שלו.

תודה שקראתם עד לכאן.
עידן.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

ishc
17-01-19, 21:44
היי עידן,
טנדר או SUV זה עניין באמת של העדפה אישית.
אני לא מזמן הייתי בלבטים דומים.
בסוף קניתי פאגרו ארוך שנת 2000.
היתרון הגדול מבחינתי של הרכב הזה זה שהוא הגיע במצבו המקורי עם כל מה שאני הייתי צריך.
הילוך כוח, שלדת סולם, נעילה אחורית וצמיגי 31.
הבנזין נדירים, אוט ושתיינים אבל ה-2.8 הוא דיזל טיפש וסהכ די אמין לגילו.
ממליץ לך בחום לחפש ידני שמור ומטופל.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

-->