PDA

צפייה בגרסה מלאה : ייעוץ בבחירת רכב שטח שני - ארוך, 35K, טרופר/פאג'רו או דיסקו?

Chili Pepper
18-01-19, 20:26
שלום, זקוק לעזרה והתייעצות:
[ראיתי שיש שרשורים דומים למה שאני מחפש, אבל חשבתי שאינם דומים מספיק כדי שאמנע מפתיחת שרשור חדש].

לפני שנה ושלושה חודשים נולד זאטוטי בכורי, מכרתי את הג'ימני אחרי 7 שנים בהן שירת אותי בנאמנות ובנחישות כדי שיהיה מקום לסלקל, והתחלתי לספור לאחור לרכב הבא.

אני מחפש רכב שטח ארוך, אוטומטי (לאשתי רישיון לאוטומט בלבד), שיאפשר לי לטייל היכן שארצה, בתחושה שאינני מוגבל, כפי שהיה לי עם ג'ימני מוגבה ונעול אחורה. אופי הטיולים הוא בעיקר מסעות משפחתיים של יומיים-שלושה, רובם בדרום הארץ, כאשר בכל טיול יש גם אתגרי עבירות אבל זה ללא ספק איננו עיקר ומוקד הטיולים.

תקציב: 35K. הרכב יהיה רכב משני. אני אשתמש בו פעם-פעמיים בשבוע בנסיעות בגוש דן (בערך שעה וחצי על הכביש סך הכל בכל יום כזה של שימוש) ב3 השנים הקרובות. צריכת דלק אינה קריטית, אך כמובן שרכב לא שתיין יהווה יתרון. הכי הייתי רוצה חוויה דומה למה שהיה לי עם הג'ימני – יכולתי לטייל היכן שרציתי, הרכב היה אמין מאוד, הטיפולים בו היו זולים ולא תכופים, והרגיש כמו רכב שטח, על אף גודלו.

הכיוונים המרכזיים הם רכב SUV בשנים 2000-2004: טרופר ופאג'רו (טרנו? גרנד ויטרה?) הם המועמדים העיקריים, כאשר להבנתי יש יתרון לבנזין בבחינת תחזוקה ועמידות.
כיוון אחר הוא רכב ישן יותר, אמצע שנות ה90 בערך, ואז המועמדים העיקריים הם דיסקו 1, ולאחרונה שמעתי גם שכדאי לבדוק על ריינג'-רובר. אני לא כל כך מתחבר לJeep ולכן לא מסתכל לכיוון.
אופציה שלישית פחות טובה להערכתי עד כה, היא לחכות, לחסוך עוד איזה 20K לפחות ולחפש פראדו. כרגע נראה לי שזה לא שווה את הכסף.
המטרה היא לבחור רכב שיישאר לשנים ארוכות, ושבעוד מספר שנים עם הכסף לא הוספתי בשביל הפראדו אקנה פרייבט קטנה ליום-יום. חשוב לי להרגיש שאני נוסע ברכב שטח, ולכן רכבים כמו דאסטר, פורסטר, ודומים, שניתן להתווכח על יכולותיהם בשטח, לא באים בחשבון.

יש לי ניסיון וידע בתחזוקת רכב (בעיקר טיפולים, החלפות רכיבים מסוימים ועוד) ואני מקווה שחלק ניכר מהתחזוקה אעשה בעצמי, בהתאם כמובן לזמן ולעומס החיים עצמם 😊
לבסוף, אציין שאני מאוד יסודי ולוקח את הזמן לפני החלטות כאלה. אשמח להיעזר בכם כדי לשמוע מניסיון וידע של חברים אחרים, כיוונים שלא חשבתי עליהם, ומחשבות על כיווני החשיבה שהצעתי. אחר כך אני מאמין שארד לעומק ב2-3 דגמים רלבנטיים, ואשקיע בבחירת אקזמפלר ראוי, גם אם זה ייקח זמן רב. בינתיים הילד גדל והמשכנתה מצטמצמת 😊
תודה!
גל

omri_t
18-01-19, 20:37
אלו רכבים מזדקנים
ו suv מזדקן פחות יפה.
הרבה מע חשמל שפעם היו פינוקים
המון פלסטיקה שהופכת למקרקשת שבורה ומעוותת.
ועל זה הזנחה של רכב שכבר מיד ליד ליד...

לרכבים שציינת יש dna טוב ועובדה שהם שורדים יפה.
צריך בכל מקרה למצוא אקזמפלר שמור וראוי לקנייה ועדיף רכב שמור ומתוחזק שפחות הטעם שלך מאהבת חייך בדמות נבלת המפלצת המוצצת.

תשאיר כסף ליישור קו ולתחזוקה וכמובן שיפורים.

אני יכול להעיד שחבר החזיק בטרנו מזדקן מעל עשור והאוטו לא אכזב.
החסרון הקבוע הוא סרן חי חסר ומיזוג אחורי שאין.

אישית אני תמיד חיבבתי את הדיסקברי.
הוא והטרופר זוכים לקהילה רצינית שתומכת וזה חשוב.

בכל מקרה- הרבה הצלחה.

איל מ
18-01-19, 20:44
כל אחד מאלו שציינת יעשה את העבודה.
אמרת שאתה יסודי?
תשקיע בלחפש את האקזמפלר הכי שמור. לא משנה איזה מהם, ולדעתי גם לא משנה אם דיזל או בנזין. אני לא קונה את האמיאה של "בנזין יותר אמין", כי אני רואה מה הולך מסביב. בטח ובטח אם אתה מחליט ללכת על הדיזלים היותר טיפשים.
בכל מקרה, אין מתנות חינם, ורכב שטח ב35 אף פעם לא יהיה שיא האמינות. וככל שיהיה ישן יותר, יהיו יותר תחומים שמצטרפים לחגיגה (פחחות, שלדה, צמות חשמל ועוד).

Saar
18-01-19, 20:50
אני קצת משוחד, אישית, אני מעדיף דיסקברי 1.
בעיקר למי שמטפל לבד, פג'רו קצת יותר קשה לתחזוקה, קשה יותר למצוא חלפים שלא דרך החברה.
היתרון של הדיסקו הוא קהילה בארץ ובחו"ל שמכירה את המחלות ואת הפתרונות.

erezgur
18-01-19, 21:08
מחזק את דברי איל - בחן את הרכבים שציינת ונסה למצוא את הפריט שיהיו הטוב ביותר, שתוחזק באהבה וטופל כהלכה. כן אם יעלה קצת יותר.

לגבי ההערה על הקרקושים והפלסטיקה ברכב מזדקן - חייב לציין שבטרופר באופן מפתיע - הבעיה הזו לא קיימת.

...נכתב מהנייד, סליחה על השגיאות

נדב ש.
18-01-19, 21:24
לגבי ההערה על הקרקושים והפלסטיקה ברכב מזדקן - חייב לציין שבטרופר באופן מפתיע - הבעיה הזו לא קיימת.

...נכתב מהנייד, סליחה על השגיאות

+1.
פלסטיקה חזקה אם היתייחסו אליה בהתאם ולא כיסחו אותה עם התקנות שונות.

טרופר, פג׳רו(קינג?) או דיסקו 1....
מעל שנת 2000 נוטה לכיוון טרופר שנתונים 2003/4.

Raccoon
18-01-19, 21:50
בין דיסקו 1 לטרופר (דיזלים):
לטרופר יש הרבה יותר מנוע, דיפרנציאל מוגבל החלקה ותא מטען מהגדולים בקטגוריה.
הדיסקו עם סרן חי מקדימה והרבה הרבה יותר זול מבחינת חלקים (לא בטוח שרלוונטי לדיסקו 2).
דיברת על להרגיש כמו רכב שטח, שניהם רכבים ראויים וזה קצת סובייקטיבי, בדיסקו זוית הישיבה גבוהה וטובה יותר וגם זויות הראיה. ומצד שני גם בטרופר לא רע בכלל. גם נוחות הנסיעה לדעתי בסך הכול די דומה בשניהם.
לא בטוח שבנזין פשוט יותר, בטח שלא כשאתה משווה לדיזל עם משאבת הזרקה מכאנית.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

נמרוד
18-01-19, 22:45
לי יש עצה טיפה שונה מהמקובל: תחליט קודם איזה רכב אתה רוצה - רוצה! מהלב! - ואז תשתמש במוח כדי לחפש באגרסיביות את הכי טוב שאפשר. זה יכול לקחת חודש או חודשיים של דגירה על לוחות המודעות וכמה בדיקות של כלים שנשמעים טוב בטלפון ומאכזבים במציאות. מכיוון שאתה כבר ג'יפאי די מנוסה ובעל ידע טכני, אתה כנראה לא תיפול על נבלה.

יוני5
19-01-19, 00:01
לי יש עצה שונה במקצת.

רכב שטח, בייחוד מיושן, לא קונים מהלב.
על הטפשות של הלב משלם הכיס, ובגדול.

רכב שטח ישן קונים על פי השיקולים הבאים:
1. רכב אמין וזול לתחזוקה - כלומר יש הרבה כאלה וכל מוסך יכול לטפל בו
2. רכב במצב כללי טוב - כפי שציין נמרוד, אתה ג'יפאי מנוסה, תתעלם מהעץ ריח ותתמקד במה שמתקלקל.

בסכום הזה, אני הייתי הולך או על טנדר - כל מוסך מדרכה בכפר ערבי יכול לטפל בזול ויש חלקים, או על פאג'רו אבל רק עם קילומטראג' פחות מ 200K ושנראה ומרגיש ממש טוב.

סתם שאלה, כמה שווה דסטר מלפני 3 שנים?

בברכה,
יוני5

Saar
19-01-19, 00:04
יוני,
פג'רו ב 35000 עם פחות מ 200000 קמ?

גיא
19-01-19, 00:12
יוני.

הוא לא אוהב דאסטר. זה לא נראה קרבי מספיק ואין בארץ את הגרסה עם הוולקאן על הגג.

בכל מקרה 2015 4x4 בנזין מתקרב מאד למספרים האלו ...

הדיזל שומר קצת יותר טוב על המחיר. בערך כפול.

Sent from my iPhone using Tapatalk

יוני5
19-01-19, 03:03
גיא וסער,
שניכם צודקים.

סער: פאג'רו ישן עם ק"מ גבוה לאישה, מתכון בטוח לגירושין או שהיא תמצא מאהב עם רכב נורמלי. תגיד לי שאני טועה?

וגיא: הוא רוצה רוביקון אנלימיטד חדש. גם אני. המגבלה היחידה היא סוגיית ה 35K ש"ח. דיסקו בן 12 או דאסטר? התשובה ברורה. בוא נשים את המספרים האמיתיים ביננו על השולחן: דיסקו ב35K ש"ח בדיוק שווה בהוצאות לדאסטר ב 55K ש"ח - וזה רק בחצי השנה הראשונה, לא ככה?

לכן כתבתי את מה שכתבתי.

Saar
19-01-19, 10:08
יוני,
אני בעד למצוא פאג'רו ב 35 עם פחות מ 200000 קמ.
אני גם בעד לרכב על חד קרן .
הסיכוי ששניהם יתרחשו שווה בערך....

גיא
19-01-19, 10:40
יוני

לא אמרו לך לא לערבב את האדומים והכחולים :)?

ג׳יפ קונים מהבטן ! לא מהארנק.

זה שסער מאמין בכל ליבו שדיסקו1 זה אחלה וזול נורא לאחזקה .. זכותו.

זה שאני נהנה מהדאסטר ובטוח שאני נוהג במינימום קאיין. לפחות מבחינת הקרביות והפוזה ... זכותי.

לא כל אחד חיי בהכחשה. יש כאלו שחייבים מציאות חזקה יותר.

Raccoon
19-01-19, 10:42
יוני

לא אמרו לך לא לערבב את האדומים והכחולים :)?

ג׳יפ קונים מהבטן ! לא מהארנק.

זה שסער מאמין בכל ליבו שדיסקו1 זה אחלה וזול נורא לאחזקה .. זכותו.

זה שאני נהנה מהדאסטר ובטוח שאני נוהג במינימום קאיין. לפחות מבחינת הקרביות והפוזה ... זכותי.

לא כל אחד חיי בהכחשה. יש כאלו שחייבים מציאות חזקה יותר.

Sent from my iPhone using Tapatalkאני מסכים עם סער, הכל יחסי...

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

Chili Pepper
19-01-19, 11:23
תודה על התגובות עד עכשיו!

אם אני קורא נכון, אז עיקר התגובות לא שמות את הדגש על הדגם, אלא על האקזמפלר - כלומר פחות חשיבות לשאלה האם פאג'רו, טרופר או דיסקו, ויותר חשיבות לזיהוי רכב שהתייישן באופן ראוי.

מבחינת שאלה הלב/בטן/ראש - אני לא מאמין שצריך ''או או'', אלא שאפשר וצריך לשלב. לא אבחר דגם רק מהראש או רק מהלב, אלא תמהיל שלהם יחד. כדי שהלב אחרי זה לא יישאר עם כיסים ריקים, או שהכיסים לא יישארו חסרי תשוקה :) בתוך האיזון הזה, נראה לי שהדגמים שציינתי מתאימים לי. דאסטר לעומת זאת, לא מקיים את האיזון :)

גיא
19-01-19, 11:26
זכותך המלאה ;)

לכל אחד יש את התמהיל שלו.

אני לא המלצתי דאסטר.

Saar
19-01-19, 13:11
לרגע לא טענתי שדיסקו זול לאחזקה.
טענתי שהוא פשוט והחלפים שלו יחסית זולים.
אין לי אותו מספיק זמן על מנת להביע דעה אמינה על אמינותו.
הדיסקו אצלי חצי שנה, החלפתי לא מעט חלקים במסגרת הכנה לטסט/טיפול (טיימינג, מערכת קירור, שמנים, תפוחים, צינורות ברקס, הכל חדש).
כשקניתי את הקינג, החלפתי בערך את אותם החלקים, למעט צינורות הברקס והטיימיניג , אבל החלפתי כמה חלקים אחרים, עלה לי כפול.
כשקניתי את ה wj, הוחלפו חלקים שונים והרכב שודרג באופן דומה, עלה לי 50% יותר.

כעת יש לי תקלה במערכת הסולר, בחרתי לשנמך את המערכת מ edc למערכת מכנית .עלות כל החלפים , כולל משאבת סולר משופצת, מזרקים וצנרת 2200 שח.
יכולתי לפתור את זה ע"י החלפת מזרק למשומש בעלות של 1000-1500 שח, החלטתי לפשט את המערכת גם אם זה עולה כרגע קצת יותר.
הדיסקו, כמו סופה/סיקס/אינדיאני, זה לא רכב מתאים לכל אחד, תמיד יש מה לסדר...

גיא
19-01-19, 15:07
זה בסדר. אני יודע בתוך תוכי גם שהדאסטר זה לא באמת קאיין .. אפילו שלשניהם יש 4 גלגלים.

איל מ
19-01-19, 17:43
אגב,
גאלופר הוא רכב זול מאוד ועם עבירות של suv. ההבדל היחיד בינו לבין פאג'רו ישן (תחילת ה90) הוא היעדר נעילה.
אם תמצא אחד שמור, הוא יעלה הרבה פחות מפג'רו/טרופר/דיסקו, וישאיר לך כסף ליישור קו, או שיפור עבירות.

ishc
19-01-19, 19:16
אגב,
גאלופר הוא רכב זול מאוד ועם עבירות של suv. ההבדל היחיד בינו לבין פאג'רו ישן (תחילת ה90) הוא היעדר נעילה.
אם תמצא אחד שמור, הוא יעלה הרבה פחות מפג'רו/טרופר/דיסקו, וישאיר לך כסף ליישור קו, או שיפור עבירות.לא מדויק, ההבדלים בין Q לגאלופר:
ההודי שונה, השלדה שונה, הסרנים שונים גם ביחס ההעברה.
מנוע 2.5 ולא ה-2.8 הנפוץ יותר בQ ואין לי מושג איזה גיר יש אוט יש שם, כנראה דומה למגנום.
אין נעילה
טרנספר Part time פשוט ולא הסופר סלקט
צמיג מקורי במידה מטרית ולא 31 (לדעתי 265/70/15)

אני יכול לכתוב לך מה אני חושב על פאגרו Q אבל כתבתי את זה באין ספור פעמים.
לדעתי הוא אחלה קניה אם תמצא אוטו טוב ותהיה מודע להשלכות של להחזיק SUV בן 20.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

גיא
19-01-19, 19:55
יש פה מפורסם גאלופר קצר ( אני לא מכיר )
רק ראיתי את ההודעה.

איל מ
19-01-19, 20:11
זה מה שהזכיר לי.

יש הרבה כאלו ידניים (גלגל יותר קטן מהאוטומט אבל אני מניח שניתן לשנות. באוטומט ניתן לשים גלגל מכובד, ויותר גדול ממה שמותר בדיסקו). טיילתי המון עם בחור עם גאלופר והאוטו מעולם לא עיכב אותנו.

לגבי ההבדלים מהפאג'רו, הכוונה היא לפאג'רו מהדור הקודם קודם קודם לq שלך. (לגבי הנעילה, זה נכון וציינתי זאת. עם זאת, להפתעתי גיליתי שהlsd לפעמים עדיין מתפקד אחרי 250,000 ק"מ).
הטרנספר הוא טרנספר 2*4/4*4 סטנדרטי, מכני וטיפש (לחיוב).
כאמור, יש שם בחוץ ץ לא מעט גאלופרים שמטיילים ומחירם הוא בדיחה. בהפרש מפאג'רו באותו מצב, ניתן להעמיד רכב מיושר ומשופר.

ishc
19-01-19, 20:22
בין פאגרו דור ראשון לגאלופר גם יש הבדלים כמו קפיצי סליל לעומת עלים בפאגרו אבל זה לא באמת משנה.

בהפרש המחיר אתה מקבל צמיג 31 חוקי ונעילה אחורית נשלטת ואלו שני שדרוגים מהותיים לרכב שטח.
פאגרו Q 2.8 נמכר היום סביב 25 אלף ש"ח לרכבים טובים (לא סופר משופרים או סופר מזוודים), יש המון בשוק, רוב המוסכים ידעו לטפל בהם טוב, יש שוק חלקי חילוף לא רע באינטרנט ובארץ.
שוב... זה רכב בן עשרים בערך וצריך להבין על מה לשים דגש ועל מה לא אבל לחלוטין אנחנו מסתדרים עם אחד כזה כרכב יומיומי של אישתי שמשמש גם לטיולים ברמות עבירות משתנות (אבל לחלוטין לא לטיולי עבירות נטו).

asypeer
19-01-19, 21:53
כאחד שעם בנזין ב10 השנים האחרונות ומטייל עם דיזלים כנ״ל ואחרים אז דעתי היא שתתרחק מדיזל. ברכבים ישנים זה מתכון לצרות: מזרקים, משאבת סולר ועוד שאר חלקים שברכבים עם 250 א״ק מתבלים - אין ארוחות חינם.
חבר עם גאלופר ב7 שנים האחרונות שהחזיק קודם ג׳ימני מוציא כל שנה פי 3 על אחזקה, כל פעם משהו אחר.
אז הרכב זול בקניה, כל השאר לא. אין ארוחות חינם.

אם הסתדרת עם צריכת הדלק של ג׳ימני שאינו חסכוני במיוחד - ואתה נשאר עם אותה נסועה, לך על בנזין.
ב35 לא תמצא רכב עם עבירות של ג׳ימני מוגבה ונעול ושלא ישאיר לך חור בארנק פעם בכמה זמן.
אם תמצא, כנראה שתבקר במכון הטסטים פעמיים בשנה.
תחשוב אם כזוג ותינוק תטיילו במקומות שהיית עם הג׳ימני - לדעתי פחות כי יש אילוצים
פורסטר, גרנד ויטרה חדשה ארוכה - לא משתווים ברמת העבירות אבל מדובר ברכבים יפנים יחסית עמידים ואחזקה סבירה (הבנתי שחלקים בפורסטר לא זולים אבל זה לא מרצדס)
לא תעלה את רמון אבל עד עבירות בינונית תסתדר יופי.
אגב, גם הדאסטר לא משתווה בעבירות אבל מגיע רק ידני ב4X4, אחרת הוא היה רלוונטי לדיון.

nitzann84
19-01-19, 22:10
איך אף אחד לא רשם לך לחפש סורנטו או רקסטון?

Saar
19-01-19, 22:19
כי הוא שאל רק על ה 3 שבכותרת...

נדב42
19-01-19, 22:41
אנחנו מסתדרים עם אחד כזה כרכב יומיומי של אישתי שמשמש גם לטיולים ברמות עבירות משתנות (אבל לחלוטין לא לטיולי עבירות נטו).

אישתך לא דוגמא, היא נהגה גם על סמוראי ..

Crabbing
20-01-19, 10:03
אגב,
אם תמצא אחד שמור, הוא יעלה הרבה פחות מפג'רו/טרופר/דיסקו, וישאיר לך כסף ליישור קו, או שיפור עבירות.

יש הבדל לדעתי בין גאלופר למיצובישי באיכות הכללית של מרכיבים מכניים.
סביב 200,000 ק״מ הכל מתחיל להתפגר (כולל מנועים וגירים).
בעיקר באוטומטי, מערכת הקירור גבולית בלשון המעטה והמנועים לא שורדים התחממות.
החלפים ממש לא זולים.
כשבדקתי, חלקם הסתובבו עם ראשי מנוע סיניים זולים שמטרתם להחזיק עד המכירה.
יש סיבה למחיר המצחיק שלהם ויש סיבה לכך שהם נעלמים מהנוף.
כדי להצדיק קניה שלו, צריך ליפול על אחד מדהים, עם מנוע מיצובישי מגנום (גם לא מציאה...), מערכת קירור משודרגת וגיר טרי.

נדב ש.
20-01-19, 21:19
גאלופר מגיע במקור עם מנוע מגנום דגם 4d56 נפח 2500 סמ"ק הידוע לשימצה, מכאן כל הבעיות שלו, הוא יותר כבד מטנדר.
הקצר סובל פחות כנראה, אבל עדיין סובל.

גם לפג׳רו יש מנועים 2500 ו- 2800, עדיף לחפש את ה 2.8.

אסף, לא כל הדיזלים אותו דבר, אחד היתרונות של הטרופר דיזל שאין לו משאבת הזרקה קונבנציונלית, אבל יש לו מערכת הזרקה הידראולית בלחץ שמן גבוה(כמו בפורד f350) שצריכה טיפול אחת ל....החלפת אטמים, חיישן מסילה פעם בכמה שנים וכו', הסוד הוא שימוש בשמן סינטטי איכותי, נוזל קירור מתאים, וטיפול בזמן בחלקים מקוריים, לא כזה נורא למי שמבין ורוצה רכב 2003/4 (שנתונים אחרונים) מפנק ומרווח.

Crabbing
20-01-19, 21:29
מנוע מגנום מתאים Bolt-On אבל לדעתי לא מדובר באותו מנוע, אלא בהעתק.
זה קוריאני (של פעם) וזה יפני.
הגאלופר יוצר לפני שהקוריאנים סגרו את פערי האיכות וזה ניכר.

נדב ש.
20-01-19, 23:14
מנוע מגנום מתאים Bolt-On אבל לדעתי לא מדובר באותו מנוע, אלא בהעתק.
זה קוריאני (של פעם) וזה יפני.
הגאלופר יוצר לפני שהקוריאנים סגרו את פערי האיכות וזה ניכר.

זה נבלה וההוא טרפה.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Mitsubishi_Astron_engine#4D56

4D56 Edit
Displacement - 2.5 L (2,476 cc)
Bore - 91.1 mm
Stroke - 95.0 mm
Fuel type - Diesel

This engine is also built by Hyundai in South Korea, meaning it also sees use in some products made by their Kia subsidiary.

בעז אנגל
20-01-19, 23:32
אהלן,
בהמשך למה שציינו פה החברים, גם אני חיפשתי רכב לפי כל המטרות, הרצונות והשאיפות שציינת.
חיפשתי ומצאתי ובאשר מצאתי, נפלתי....
וגיליתי שכאשר עומד לרשותך מוסך טוב, גם אם לא תמיד הכי זול, אבל אחד שמכיר את הרכב בצורה אבסולוטית, זה מקל על הנפש, הכיס ועל ההחלטה לקנות רכב ישן.

Chili Pepper
21-01-19, 23:00
אהלן,
בהמשך למה שציינו פה החברים, גם אני חיפשתי רכב לפי כל המטרות, הרצונות והשאיפות שציינת.
חיפשתי ומצאתי ובאשר מצאתי, נפלתי....
וגיליתי שכאשר עומד לרשותך מוסך טוב, גם אם לא תמיד הכי זול, אבל אחד שמכיר את הרכב בצורה אבסולוטית, זה מקל על הנפש, הכיס ועל ההחלטה לקנות רכב ישן.

איזה רכב קנית? למה לדעתך נפלת? איפה בתהליך טעית - בבדיקה של הרכב/בבחירה של הדגם?

שאלה נוספת שעולה לי בעקבות התגובות - המטרה שלי היא לקנות רכב לשנים ארוכות. בשאיפה תוך מספר שנים להיות עם פרייבט ליום-יום ועם ה4X4 לטיולים. האם יש הבדל בין הפאג'רו/טרופר/דיסקו ביכולת ההזדקנות שלהם? בנוסף, האם יש משמעות לדיזל/בנזין בהיבט הזה?

Saar
21-01-19, 23:30
תא הנוסעים בדיסקו הרבה פחות איכותי מהיפנים.
לדיסקו קהילה נרחבת ומספר מקורות לחלפים בארץ ובעולם.
קל לטפל לבד בדיסקו , לפחות בהשוואה לקינג ולמיטב זכרוני גם לעומת טרופר בנזין (היה לחבר,לא לי)
פג'רו גניב מאוד, ברכב ישן ללא מקיף זה משמעותי.

בנזין או דיזל? עניין של טעם :)
שים לב לשטות החדשה של "רכב מזהם".

מיכה100
22-01-19, 13:04
כאחד שעם בנזין ב10 השנים האחרונות ומטייל עם דיזלים כנ״ל ואחרים אז דעתי היא שתתרחק מדיזל. ברכבים ישנים זה מתכון לצרות: מזרקים, משאבת סולר ועוד שאר חלקים שברכבים עם 250 א״ק מתבלים - אין ארוחות חינם.
.
הנסיון הפרטי והמאוד לא סטטיסטי שלי עם דיסקו 1 בנזין (5 שנים) ודיסקו 2 דיזל (7 שנים) מראה שהדיזל משמעותית יותר אמין.
שניהם טופלו במוסכים לפי הספר ובלי לחסוך גרוש, ואגב לדיזל כבר יש קילומטראז' הרבה יותר גבוה ממה שהיה לקודמו.
אה והדיזל צורך חצי מהדלק בדיוק..

asypeer
22-01-19, 15:33
^אמין ביחס למה?
לפי המספרים בתגובה #18 (EDC, משאבה, מזרקים) נראה שגם אם הרכב סטטיסטית (או לא) אמין, כשזה נופל במשמרת שלך - זה כבד בכיס.
בבנזין יש פחות צרות כאלה מנסיוני, ככה שאם הק״מ השנתי לא גבוה - עדיף בנזין.

נדב ש.
22-01-19, 16:06
^אמין ביחס למה?
לפי המספרים בתגובה #18 (EDC, משאבה, מזרקים) נראה שגם אם הרכב סטטיסטית (או לא) אמין, כשזה נופל במשמרת שלך - זה כבד בכיס.

לגבי ק"מ שנתי, בגדול זה נכון.
אסף, אתה עם ג׳ימיני לא?, זה לא בר השוואה מול suv בגודל מלא, לדעתי.

אבל גם למנועי הבנזין לא חסר, ממירים שצריך להחליף ואם זה נופל במשמרת שלך זה לא מעט כסף.
פלגים שאין בדיזל, חיישנים כאלה ואחרים(חמצן, כמות אוויר וכו') שקשורים לעבודת מנוע תקינה, וברכבים עם מנועים גדולים(תצורת v וכו') יש יותר חיישנים ויותר תקלות.

Saar
22-01-19, 20:05
^אמין ביחס למה?
כפי שציינתי בתגובה הנ"ל, לבעיה שלי יש 2 פתרונות:
1. החלפת מזרק #4 - החשמלי היחיד במנוע. הבעיה, אין כאלו חדשים, לא מיוצרים כבר שנים. משומש ניתן לרכוש ב 1000-1500 שח. החלפה ב 10 דקות עבודה.
2. שינוי מערכת הסולר למערכת "טיפשה" של פעם, מכנית, ללא חיישנים כלל. עלות ההחלפה 2200 שח.
אני בחרתי באופציה השניה ולכן העלות הזו.

asypeer
23-01-19, 10:09
נדב - אני עם ג׳ימני כעת (כנראה שלא לעוד הרבה זמן) אבל לפניו החזקתי גרנד ויטרה קצרה שלא שונה בהרבה מהארוכה (צורה ישנה) וויטרה קצרה (שגם כן לא שונה מהארוכה)
אצלנו במשפחה ב25 השנים האחרונות עברו טרופר בנזין, מגנום ו2 פג׳ארו קינג. הטרופר בנזין (93) היה רכב אמין מאוד אם כי צמא מאוד - נמכר עם 250 א״ק ויצא כמעט מושלם בבדיקה)
לדיזלים מאידך גיסא היו צרות של חיישנים, מסנני חלקיקים מאוד יקרים (בעיקר הקינגים) - הם אחלה ונוסעים מדהים (מלבד המגנום שהמושב האחורי שלו נוראי) עד שנופל איזה תיק אצלך (את כולם הוצאנו מהחברה חדשים וטיפלנו במורשה) אצלי בסוזוקים בכל ה10 שנים הוצאתי על אחזקה כמו בשנה ״לא משהו״ בדיזל (אאלט קינג מספר 1)
מצד שני, אני נוסע משמעותית פחות ק״מ.
אז אין דין מנוע צנום 1.6 כדין V6 - נכון. אבל בנסועה נמוכה ולאור האפשריות שפות״ש הציע - גרנד ויטרה, גם החדשות יותר - כנראה זולות לאחזקה מדיזל מתיישן, זו דעתי לפחות.

-->