PDA

צפייה בגרסה מלאה : בגי"ה-איסור חנייה לרכב המוצע למכירה ?

דידין
19-01-19, 09:37
לאחרונה נתקלתי בתמרורים האוסרים חנייה לרכבים המוצעים למכירה (ראו תמונות למי שלא מכיר).
השאלה היא ,האם השלט הצהוב חוקי ?
שאלה נוספת ,ואם אני המגיע למשל לבית קפה לפגישה ,עלי להוריד את השלט מהרכב ואולי להפסיד קונה פוטנציאלי .
אנא תשובות מוסמכות.

122660

122661

גיא
19-01-19, 09:46
זאת תקנה עד כמה שידוע לי

יש כאלו גם בחיפה.
יש רחובות שהפכו למגרשי רכב משומש עד כדי כך שלא היה לדיירים איפה לחנות.

למשל צומת דניה. וכל הכביש לכיוון בית בירם.

עריכה :

http://lea-goldman.com/2012/11/27/car-sale/

מתברר ששום דבר לא משתמה. חוץ מגובה הקנס.

https://knesset.gov.il/tql/knesset_new/knesset14/HTML_27_03_2012_06-21-01-PM/19940713@[email protected]

נדמה לי שטל אתגר את התקנה הזאת
וניצח

Sent from my iPhone using Tapatalk

ניר ל
19-01-19, 10:25
תקנה מבורכת !
כן, תוריד את השלט ותגיד תודה שהוא שם, אחרת לא הייתה לך חניה בכלל. השלטים האלו מוצבים במקומות בהם סוחרים הפכו את הרחוב למגרש רכב למכירה וממה שקראתי עכשיו בלינק שצירף גיא זה איסור גורף גם אם לא מוצב שלט.

איל מ
19-01-19, 12:41
ככלל, לפי החוק היבש,
בשום מקום אסור להעמיד רכב למכירה.
תתנחמו בזאת שרוב הרשויות מגבילותאת האכיפה לאזורים ספציפיים.

דידין
19-01-19, 14:56
קראתי את התשובות המלומדות,לצערי ,אף אחד לא התייחס לאדם מהישוב שמעמיד את רכבו למכירה,אבל משתמש בו עד שימכר-למה הוא צריך לשלם את מה שמעוללים סוחרי רכב ?

גיא
19-01-19, 14:58
קראתי את התשובות המלומדות,לצערי ,אף אחד לא התייחס לאדם מהישוב שמעמיד את רכבו למכירה,אבל משתמש בו עד שימכר-למה הוא צריך לשלם את מה שמעוללים סוחרי רכב ?

אם היית קורא בלינק מהכנסת. חלק מהשרים ניסו להתיחס לזה בדיוק. אבל מה אכפת להם מאיתנו ...

tallevi
19-01-19, 19:37
זאת תקנה עד כמה שידוע לי

יש כאלו גם בחיפה.
יש רחובות שהפכו למגרשי רכב משומש עד כדי כך שלא היה לדיירים איפה לחנות.

למשל צומת דניה. וכל הכביש לכיוון בית בירם.

עריכה :

http://lea-goldman.com/2012/11/27/car-sale/

מתברר ששום דבר לא משתמה. חוץ מגובה הקנס.

https://knesset.gov.il/tql/knesset_new/knesset14/HTML_27_03_2012_06-21-01-PM/19940713@[email protected]

נדמה לי שטל אתגר את התקנה הזאת
וניצח

הגם שניסתה (העירייה) להשחיל גם את הסעיף הנ"ל, זה לא היה הסעיף הראשי שעליו נאבקתי.

תקנה 73 לתקנות התעבורה אוסרת על העמדת ו/או חניית רכב בדרך לרכב שמוצע למכירה ולרכב שפג תוקף רשיונו.

אבל עד כמה שאני יודע, (ואני לא עו"ד ולא שום דבר קרוב לזה...), אכיפת תקנות התעבורה היא באחריות המשטרה ולא בסמכות הרשות המקומית.

אכן תקנה הזויה משהו...עצם העובדה שאינה נאכפת, לא אומר שאינה הזויה פרקטית.

אולי במקרים מסויימים כפי שיוני הזכיר, היא מבורכת אבל תתארו לכם שעל כל שלט למכירה שתליתם על הרכב שמכרתם, הייתם זוכים לקנס (בקטע פלילי לגמרי, כן...), מה אז? עדיין מבורכת??

אני בטוח שהיה ניתן לנסח תקנה כך שתחריג אדם פרטי שעושה כך למכירת רכבו הפרטי.

טל.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

נדב42
19-01-19, 21:48
אני זוכר כמה רחובות שהיו מלאים ברכבים פרטיים למכירה, באופן שיצר מצוקת חנייה לדיירי השכונה, כך שאני רואה הגיון באיסור כזה במקומות ספציפיים שהפכו למגרשי מכירות ...

tallevi
19-01-19, 22:21
אני זוכר כמה רחובות שהיו מלאים ברכבים פרטיים למכירה, באופן שיצר מצוקת חנייה לדיירי השכונה, כך שאני רואה הגיון באיסור כזה במקומות ספציפיים שהפכו למגרשי מכירות ...אף פעם לא מכרת רכב פרטי? לא היה לך שלט למכירה על הרכב? מה אתה הולך לעשות במידה ותרצה למכור את הרכב שלך?

ואולי זה כבר סביר בימינו עם תחלופת הרכבים שיש, לראות באזור מגורים צפוף, כמה רכבים שהם מוצעים למכירה בו זמנית? עד כמה זה בלתי סביר? נניח שאתה מעוניין למכור את רכבך ומה לעשות יש לך ברחוב עוד חמישה שישה כאלה, זה הופך אותך לחלק מכוון ממגרש המכוניות הארעי שנוצר?

נדב42
19-01-19, 22:30
לא על זה דיברתי ואתה יודע את זה טוב מאוד.

אם במקרה בשכונה יש כמה רכבים למכירה אין עם זה שום בעייה, אבל רחוב ראשי שהופך להיות מרכז תצוגת רכבים למכירה ולא נותרת בו חנייה, זה יוצר בעייה לתושבי השכונה.

רק להבהיר: אני לא תומך באיסור גורף לחניית רכבים שעומדים למכירה בחנייה רגילה ברחוב, אלא רק במקומות מסויימים שבהם התופעה והמינון יוצרים בעייה לתושבים. וכן, אם במקרה אתה צריך לחנות שם, תוריד את המודעה זמנית, לא יקרה אסון ...

tallevi
19-01-19, 23:10
אז זה לא היה ברור מהניסוח שלך. רשמת רכבים פרטיים (ולמה אתה מסיק שאני יודע כ"כ טוב למה אתה מתכוון?).

בכל אופן בשאלות שלי רציתי להוביל אותך למקום חשיבה אחר...
אני דווקא יכול לראות מצב שברחוב צפוף מספר רכבים שכאלה (כמובן רק במידה והם עומדים ללא שימוש), כן יכולים להחמיר את מצוקת החניה...
אז....בהנחה שקיים צורך אורבני שכזה, מדוע בעצם שהעיריה לא תקצה שטחים שכאלה בעיר למטרה זו? חשבתם על זה?
מדוע אנחנו כל כך נוחים לרשויות וממהרים להאשים את האחרים במקום לדרוש פתרונות מהרשויות שאמורות לשרת אותנו התושבים?? חומר למחשבה.

אגב, בחוק כתוב "רכב המוצע למכירה..." לא רשום באיזו דרך הוא מוצע למכירה...אומר שגם אם פרסמתם ביד 2 מבלי לשים שלט זה גם יכול לתפוס...משפטית...תיאורטית...להבנתי...

לילה טוב...

-->