PDA

צפייה בגרסה מלאה : הכנה לצבע ופחחות בסיקס.

lizard
23-01-06, 18:07
יש לי שאלה בקשר לצבע ופחחות.

אני רוצה להתחיל לשייף ולהכין את המקומות שצריך למלא/להחליף.
העבודה תתבצע בכמה שלבים וכמה סופי שבוע מן הסתם.
האם אפשרי, בהנחה שצריך בכלל, לצבוע את החלק המשוייף בהמרייט או צבע פשוט אחר אבל לא צבע רכב, את החלק. בשלב הבא אחרי הדבקת הפייבר אני אצבע בצבע יסוד אמיתי ומתאים לרכב.

כלומר, האם הצבע הפשוט לא יפגע בביצועים של הצבע היסוד ?
תודה
מיכה

Bulldog
23-01-06, 21:04
יפגע, במקום לשייף את כל האוטו, אח"כ לסתום חורים אח"כ לצבוע תתמקד כל פעם בחלק אחר ותרביץ אותו מהתחלה ועד הסוף (שיוף, תיקון, יסוד) ככה לא תיווצר חלודה בשלבי הבניים.

yogibear
23-01-06, 21:11
מיכה, לא בטוח שהבנתי בדיוק את ששאלת ... אבל כמי שהטליא מס' חלקים אני יכול לומר לך שחלק משוייף היטב, קרי מתכת גלויה ונקייה עליה מדביקים את הפיבר, לא תפסה חלודה. פיבר + פוליאסטר יצרו שכבת חיץ ואינם מאפשרים ללחות לחדור למתכת. אצלי זה כבר מס' חודשים בלי המרייט ובלי שום צבע מגן ואין אפילו סימן לחלודה במקומות אלו.

ביננו ? נשבר לי ה ז** התחלתי לשים בצד פפלינוס כדי להעביר את הג'יפ לפחח. אתה יודע למה ? כי כל מה שאנחנו עושים עם פיבר זה דחיית הקץ. רתכת נורמלית ואיכותית (CO) עולה יותר מפחח + צבע לכן עשיתי את החשבון הזמני שלי (שאולי לא מתאים לך ) שעדיך למשוך בנתיים עם פיבר, אבל הפתרון הנכון יהיה פחח. כי בקצב הזה יהיה לי ג'יפסוסיתא = יותר פיבר מאשר מתכת .... וכשיהיה כסף אקנה CO ....

מיקי

lizard
23-01-06, 22:00
יוגי, איו שום טעם להשקיע יותר מידי בבודי של סיקס. לא יעזור כלום. אם אתה רוצה בודי כמו שצריך אז האופציות הטובות ביותר הן או בודי אלומיניום (חלום רטוב מאוד שלי) או פייבר.

זה שהרכב שלי יהיה מטולא עם פייבר? למי אכפת בכלל. מבחוץ הוא יראה בדיוק כמו כל רכב אחר.
כשהרצפה תלך אני אחליף אותה במתכת אבל את הקירות אני בהחלט מוכן לעשות מפייבר.

בולדוג, אתה מכיר צבע יסוד שיתן תוצאה טובה ללא שימוש בפיסטולט? ביררתי בחנות לצבעים, 5 ליטר שמורכבים מ3 וחצי ליטר צבע, ליטר וחצי מקשה ועוד איזה חצי ליטר טינר יעלו בסביבות ה450 שקל. עם זה אני עוד יכול לחיות, הבעיה היא שצריך קומפרסור והיחידי שיש לי בסביבה חלש מידי עד כמה שהבנתי (משהו ביתי שכזה, טוב לניפוח צמיגים וניקוי אוויר אבל לא לעבודה שוטפת, לא מדובר על מה שקניתי בל.כ)

barak4*4
23-01-06, 22:13
מיכה תקרא את זה לפני שאתה ממשיך:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=10158
ברק.

yogibear
23-01-06, 22:22
יש מקומות בהם לא ניתן להשתמש בפיבר, דוגמא ? אצלי הן בסיס קשת התהפכות (פלטת פיזור לחץ) קדמית והן הרצפה מתחת חלודים, יש צורך להחליף את בסיס הפלטה ולחתוך ולהחליף רצפה, שם בחיים לא הייתי שם פיבר. או סמוך לצירי הדלתות. במקום כזה רק פחח יכול לגעת, או מי שיש לו CO ופחים. אני לצערי לא זה ולא זה, לכן אני חייב פחח. בשאר המקומות אסתדר עם פיבר.
דבר נוסף, אינני יודע כמה זמן ישארו הפיבר והמתכת מאוחדים, נדמה לי שלא לנצח, ואין לי שום חשק לנסוע בג'יפ שנושרים ממנו חלקים.

lizard
23-01-06, 22:29
למקרה שאני לא ברור, לא מדובר על הצבע הסופי. רק על היסוד.

עבודת פחחות שאני מתכנן כוללת החלפה טוטאלית של כל החלק האחורי של הבודי בלוח בעובי של 3 מ"מ שאליו תחובר דלת אחורית מסיבית (על הדלת יהיה את המתקן לגלגל ואם יהיה מקום אז גם מתקן לג'ריקן דלק)

הריון הוא לעשות את כל עבודת הפחחות (פייברות? :-)) בעצמי ואת הצביעה הסופית להשאיר לבעל מקצוע.
אני כן אצבע את החלקים הפנימיים שלא רואים בדר"כ לבד. כנראה עם צבע יסוד וצבע שחור פשוט עליו.
את התחתית אצבע בצבע יסוד ועליה ספריי זפת קר. (כנ"ל לשלדה).

חשבתי בהתחלה לצבוע לבד את הכול אבל חשוב לי שהעבודה תהיה איכותית וטובה. מה גם שאני רוצה צבע מטאלי שזה חתיכת סיפור לצבוע (ללא תנור וידע מספיק).
אפילו את הג'אנטים אני אתן לצבעי לצבוע.

lizard
23-01-06, 22:33
גם אני לא מתכוון להחליף רצפה לפייבר.

אם לא היה לי ברירה, אני אתן לפחח לעשות גם את עבודות הפחחות ולא רק את הצבע הסופי.

אני אברר אם יש אלקטרודות מתאימות לפח דק.

שאלתי מישהו שיש לו נסיון עם פייבר עד כמה זה חזק והוא הבטיח לי שהדבק חזק מספיק. אני אברר את זה גם בעוד כמה מקומות.

lizard
31-01-06, 14:29
בדקתי היום כמה עולות אלק' Z2017 של זיקה, 1.6 מ"מ שמיועד לפלדה רכה ובשימוש של בוני רהיטים.

עולה 300 שקל לקילו. מגיע בחבילות של קילו-קילו וחצי.
קצת יקר למשהו שלא בטוח שמתאים בכלל.
אז כנראה שלא ארתך עם אלק' כזו.

אני אנסה שיטה אחרת. יש לי קצת פח לעשות עליו ניסויים.

-->