PDA

צפייה בגרסה מלאה : ניתן להעביר בעלות לרכב שלא עשה טסט שנה ?

jlavi2002
19-01-19, 13:18
רכב עמד כשנה ובחלקה הרשיונות הופקדו - ניתן להעביר בעלות לרכב שלא עשה טסט שנה ?
תודה.

מוטי ג.
19-01-19, 14:09
להבנתי, רכב ללא טסט בתוקף לא יכול לעבור בעלות, ניסיתי פעמיים.
אבל... אולי רכב עם רישיון מוקפא זה סיפור אחר

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

six 4 life
19-01-19, 14:18
מעל 3 חודשים ללא טסט אין אפשרות להעביר בעלות
בעבר הלא רחוק היה אפשר להעביר בעלות בהגעה פיזית של 2 הצדדים למשרד הרישוי גם אחרי 3 חודשים ללא טסט, אבל מנסיונות של 2 חברים שונים לאחרונה, כבר לא ניתן לעשות את זה
ברכב אספנות זה כן אפשרי, אבל גם כן יותר מסורבל מבעבר

asafk
19-01-19, 15:26
יש טופס שחותמים עליו ואז זה אפשרי. הפקידים במשרד הרישוי לא מכירים אותו, ואילו שכן עושים מאמץ לא לתת לך אותו. אבל הפרוצדורה קיימת.

אסף.

הירשפלד יובל
19-01-19, 15:48
לצורך מה העברת בעלות ? להעלות אותו על הכביש או לחלקים/מנוע ? אני קניתי רכב שהיה למעלה משנה ללא טסט רק בשביל המנוע. להעלות אותו על הכביש אמרו לי שלא ניתן ( לא רציתי ) , אבל פקידה נחמדה במ"ר י-ם נתנה לי טופס שטר מכרלמנוע אחרי שהבעלים הקודמים הוריד אותו במ"ר מהכביש.

six 4 life
19-01-19, 17:41
יש טופס שחותמים עליו ואז זה אפשרי. הפקידים במשרד הרישוי לא מכירים אותו, ואילו שכן עושים מאמץ לא לתת לך אותו. אבל הפרוצדורה קיימת.

אסף.

אם קיים כזה דבר למה שלא תעלה אותו לכאן לטובת הכלל?

asafk
19-01-19, 17:45
כי אין לי אותו. אולי לשמיל יש.
רבים כאן, כולל אותי, עשו את התהליך.

אסף.

shmil
19-01-19, 23:23
גם לי אין את הטופס, אבל שאני יודע שמה שאסף כתב נכון, כי כבר הדרכתי כמה אנשים להתעקש והם הצליחו.
כשהפקידה אומרת לך אי אפשר, להתעקש על להכנס למנהל כי אתה רוצה לקנות רכב ללא טסט ולהעביר עליו בעלות , והמשמעות ידועה לך.
בכל הפעמים שהתעקשו, זה עבד.

boaz avrahami
19-01-19, 23:53
גם אני בזמנו הצלחתי לאחר התעקשות בסניף נצרת עילית

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

אומי5
20-01-19, 09:36
כנ"ל. להתעקש .

im_ri
22-01-19, 13:23
גם אני עשיתי את זה.
אני לא זוכר טופס, רק שלחו אותי לשלם בבנק הדואר 180 ש"ח ולחזור עם האסמכתה.
גם ברמת גן-בני ברק מכירים את הפרוצדורה.

MashberNafshi
22-01-19, 19:03
זה קיים בהחלט.
הנך חותם על טופס שידוע לך כי הנך קונה רכב לא תקין בעליל.
פעם נוהל זה היה קיים רק במשרדי הרישוי המחוזיים, היום ניתן לבצעו בכל משרד.

shmil
22-01-19, 21:35
זה קיים בהחלט.
הנך חותם על טופס שידוע לך כי הנך קונה רכב לא תקין בעליל.
פעם נוהל זה היה קיים רק במשרדי הרישוי המחוזיים, היום ניתן לבצעו בכל משרד.

משבר יקר, אני לא מכיר את הטופס, מעבר לידיעה על קיומו.
האם תוכל להעביר כאן או אלי העתק שלו?

MashberNafshi
26-01-19, 13:41
גם לי אין אותו בנמצא.
כמו לרבים, גם הוא ידוע מידיעה בנושא ולא באופן אישי.
כל קונה פוטנציאלי אשר בקש לעשות כן, קבל ממני את אותו מידע, ניגש למשרד הרישוי ובצע זאת.

tallevi
26-01-19, 14:37
ואני בכלל עברתי על תקנה 283 לתקנות התעבורה (אישור לרישום שינוי בעלות תק' תשנ"ו-1995) ולא ראיתי בשום מקום התניה הקשורה לרשיון רכב בתוקף לעניין העברת בעלות...

מישהו יודע מאיפה זה בא בכלל??

הירשפלד יובל
26-01-19, 15:07
טל , לא זכיתי לראות את 283 , אבל לא יפתיע אותי במדינת "חלם " שבה אתה נדרש להביא לגריטה רכב עם רשיון בתוקף , שידרשו להעברת בעלות רשיון בתוקף . כשקניתי רכב ללא טסט בתוקף , רק בשביל המנוע ונתקלתי בבעיה הזו , פשוט הורדתי אותו במ"ר מהכביש.

tallevi
26-01-19, 15:19
הכוונה שלי היא שכנראה מדובר על תקנות משניות/נהלים וכאלה...ואם יהיה לנו את הנוהל הרלוונטי מול העינייים אז אולי הכל יהיה יותר ברור ואחיד.

טל.

נדב42
21-03-19, 13:17
הנה הטופס ש׳לכם ...

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190321/0977a4bf5b2195e94c1644f4026bdcc1.jpg

בדיוק חזרתי ממשרד הרישוי אחרי העברת בעלות על האופנועים. טסט אחרון היה ב- 2014, אגרות שולמו (פחות או יותר) במועד, ולא היתה שום הערה/הגבלה ברשיון עצמו. עבר חלק.

shmil
21-03-19, 17:34
אלוף. פיצחת את הטופס ותודה רבה.

shais01
20-04-19, 11:44
מרחיב את השאלה.
רכב שלא עבר טסט ולא שולמו האגרות מספר שנים בלא שהוקפאו הרשיונות.
מבין שסוגיית הטסט פתירה.
האם תשלום האגרות אחורה הוא תנאי להעברת בעלות?

מתכנן להחזיק ברכב עד לאספנות ולביטול האגרות.
תשלום האגרות הופך את הסיפור ללא כלכלי לצערי.

shmil
20-04-19, 14:31
מרחיב את השאלה.
רכב שלא עבר טסט ולא שולמו האגרות מספר שנים בלא שהוקפאו הרשיונות.
מבין שסוגיית הטסט פתירה.
האם תשלום האגרות אחורה הוא תנאי להעברת בעלות?

מתכנן להחזיק ברכב עד לאספנות ולביטול האגרות.
תשלום האגרות הופך את הסיפור ללא כלכלי לצערי.

אתה קראת את השרשור?
אם התשובה שלילית - קרא אותו.
אם התשובה חיובית - קרא אותו שוב.

נדב42
20-04-19, 15:00
שמיל, כמה כוסות שתית בליל הסדר ? ומה היה בהן ?

מה אתה רוצה ממנו ? אין את התשובה לשאלה שלו בשרשור הזה והוא מבקש לשאול על מקרה אחר, שבו האגרות לא משולמות במשך כמה שנים...

tallevi
20-04-19, 15:44
ואם קראת שוב ועדיין לא קיבלת תשובה, תנסה להעביר את הרכב בעלות...[emoji6]

shmil
20-04-19, 16:10
שמיל, כמה כוסות שתית בליל הסדר ? ומה היה בהן ?

מה אתה רוצה ממנו ? אין את התשובה לשאלה שלו בשרשור הזה והוא מבקש לשאול על מקרה אחר, שבו האגרות לא משולמות במשך כמה שנים...

נדב, הכל בסדר?
גילוי נאות - שתיתי 4 כוסות, במחציתן היה מרלו, ובמחציתן קברנה סוביניון. אם מישהו מושפע מזה עד למחרת - תנחומיי.

נראה לי שהשאלה היא לא מה אני שתיתי, אלא מה אחרים עישנו....

הוא שואל אם האגרות לא שולמו.
נכון, השרשור הזה עוסק ב"ללא טסט", ללא כל התייחסות ל"האם האגרות שולמו או לא".
אני חושב שיש את התשובה לשאלה שלו בשרשור הזה. התשובה אפילו מכלילה אותו.
אם אתה עדיין סבור שאין פה תשובה ברורה - דבר איתי, אולי אלמד....
:cool:

נדב42
20-04-19, 17:11
לא שתיתי וגם לא עישנתי כלום (וגם לא הסנפתי/הזרקתי או כל חלופה אחרת) אם כי על שולחן הסדר היתה חזרת תוצרת בית שגרמה לכמה מהאורחים הזעה קלה, והיה דיון ער לגבי מה באמת יש בה ...

בכל מקרה, אם התשובה כאן וגם אני פספסתי אותה, אנא צטט אותה עבורי וגם עבור השואל התמים...

shais01
20-04-19, 17:12
אתה קראת את השרשור?
אם התשובה שלילית - קרא אותו.
אם התשובה חיובית - קרא אותו שוב.
ממש לא מבין מדוע זכיתי לתגובה אגרסיבית שכזו.
קראתי את השרשור לפני שכתבתי את ההודעה המקורית, וגם אחרי שראיתי את הודעתך המלבבת.
אשמח לדעת איפה מתייחסים בו לשאלה ששאלתי.
חג שמח 🤔

shais01
20-04-19, 17:23
ואם קראת שוב ועדיין לא קיבלת תשובה, תנסה להעביר את הרכב בעלות...[emoji6]
אפשרות לא רעה.
אבל אם אדע מראש שהדבר אינו אפשרי זה יחסוך לי ולמוכר טרחה לא מעטה. הרכב רחוק ממני גאוגרפית ובנוסף המוכר גר בחול וזמין לסרוגין.
בקיצור כאב ראש.
לא מתכוון להכנס להרפתקה הזו אם בסופה הרכב לא יהיה על שמי.

shmil
20-04-19, 17:43
אנסה לעשות את זה פשוט:

יש טופס שחותמים עליו ואז זה אפשרי. את זה כתב אסף, ולא התייחס לאפשרות תשלום או אי תשלום האגרות, משמע- אין לעובדה זו חשיבות.

כשהפקידה אומרת לך אי אפשר, להתעקש על להכנס למנהל כי אתה רוצה לקנות רכב ללא טסט ולהעביר עליו בעלות , והמשמעות ידועה לך.
בכל הפעמים שהתעקשו, זה עבד. את זה אני כתבתי, שוב - ללא התייחסות לעניין האגרות, משמע - ללא חשיבות אם שולמו אם לאו.

הנך חותם על טופס שידוע לך כי הנך קונה רכב לא תקין בעליל. את זה כתב משבר. כנ"ל.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190321/0977a4bf5b2195e94c1644f4026bdcc1.jpg
זה כבר הטופס שנדב צירף.
גם בו אין שום התייחסות לתשלום אגרות.

אם כולם, כולל הטופס מדברים על אפשרות העברת בעלות ללא טסט, ואין שום התייחסות לעניין האגרות, משמע - אין חשיבות לעניין תשלום האגרות כאשר העברת הבעלות מתבצעת ללא טסט ותוך חתימה על הטופס.
ואם במשרד הרישוי מישהו יגיד לכם אחרת - נא להתעקש!!!!!

עכשיו זה ברור מספיק?

הירשפלד יובל
20-04-19, 17:50
שמיל הקדים אותי בתשובתו , אבל עדיין עומד מאחורי התוכן של דברי. אענה לך בניחותא. צורף בשירשור טופס של מ'ר שבו הקונה מצהיר שידוע לו שהרכב חייב אגרות רישוי. הדפס אותו ושאל במ'ר אם חתימה על הטופס הנ'ל תכסה אותך כשהרכב יגיע לגיל אספנות ותפטור אותך מאגרות העבר. לא בטוח שתשובה חיובית של פקיד כלשהו היום , תכסה אותך בהגיעו לגיל אספנות.

shmulikbg
20-04-19, 18:00
שמיל הקדים אותי בתשובתו , אבל עדיין עומד מאחורי התוכן של דברי. אענה לך בניחותא. צורף בשירשור טופס של מ'ר שבו הקונה מצהיר שידוע לו שהרכב חייב אגרות רישוי. הדפס אותו ושאל במ'ר אם חתימה על הטופס הנ'ל תכסה אותך כשהרכב יגיע לגיל אספנות ותפטור אותך מאגרות העבר. לא בטוח שתשובה חיובית של פקיד כלשהו היום , תכסה אותך בהגיעו לגיל אספנות.

יובל,
בטופס כתוב כי ידוע לך שהרכב הנ"ל לא עבר את מבחן הרישוי השנתי....שום מילה המתייחסת לתשלום האגרות.

נדב42
20-04-19, 18:28
אם כולם, כולל הטופס מדברים על אפשרות העברת בעלות ללא טסט, ואין שום התייחסות לעניין האגרות, משמע - אין חשיבות לעניין תשלום האגרות כאשר העברת הבעלות מתבצעת ללא טסט ותוך חתימה על הטופס.
ואם במשרד הרישוי מישהו יגיד לכם אחרת - נא להתעקש!!!!!

שמיל, לא ברורה לי הסקת המסקנות הזו. אם כבר, אני הייתי מסיק את ההיפך, מאחר וכולם פה בשרשור ציינו במפורש שהאגרות שולמו ובעיקר לאור האמירה (שנאמרה לי אישית) במשרד הרישוי ש- "האגרות שולמו אז אפשר להעביר בעלות גם בלי טסט"

אבל גם זו היתה אמירת אגב, לא הייתי מתבסס עליה אלא בודק בצורה מסודרת...

shmil
20-04-19, 18:37
לאור חוסר הבהירות שלך, וכיוון שהטופס שלך היה רק חיזוק למה שאני אומר כבר הרבה שנים ללא הכרת הטופס, תאלץ להסתפק באותה ידיעה שלי שאין צורך בתשלום אגרות, ואם צריך - תתעקש.

ומי שלא רוצה, מוזמן לוותר ולחשוב שאי אפשר להעביר בעלות ברכב לא טסט וללא אגרות משולמות.

shais01
20-04-19, 19:10
גם אני לא מבין את הביקורת על הספק הלא קטן שעולה אצלי ולא רק אצלי בעניין.

מאחר והוזכרה כאן נכנסתי לתקנה 283:

רשות הרישוי תאשר רישום שינוי בעלות ברכב לאחר שהוכח, להנחת דעתה, כי שולמו כל האגרות והמסים החלים עליו, לפי הענין, כי הוסרה הגבלה לפי תקנה 277(4), כי הוסר מהרכב משכון או עיקול ולא קיימת הגבלה אחרת לרישום השינוי.

זה לא ממש מעודד. לפחות אותי.

אם מישהו כאן הצליח להעביר בעלות על רכב שחייב אגרות רישוי מבלי לשלמן (וברור מאליו שרכב שלא שילם אגרת רישוי הוא גם ללא טסט בתוקף), אשמח לשמוע.

חג שמח לכולם.

erezgur
20-04-19, 19:27
אם מישהו כאן הצליח להעביר בעלות על רכב שחייב אגרות רישוי מבלי לשלמן (וברור מאליו שרכב שלא שילם אגרת רישוי הוא גם ללא טסט בתוקף), אשמח לשמוע.

חג שמח לכולם.
כנראה באמת לא קראת. ראה למשלתגובה 9, 10, 11 (והפסקתי שם) - חברי הפורום שעשו זאת ומעידים על כך.

נדב42
20-04-19, 19:49
ארז, אתה מבלבל. הם כתבו שהעבירו בעלות בלי טסט, הם לא כתבו שהעבירו בעלות בלי אגרות משולמות. לא אותו הדבר.

לאור חוסר הבהירות שלך, וכיוון שהטופס שלך היה רק חיזוק למה שאני אומר כבר הרבה שנים ללא הכרת הטופס, תאלץ להסתפק באותה ידיעה שלי שאין צורך בתשלום אגרות, ואם צריך - תתעקש.

אני לא חולק על הידיעה שלך, ייתכן שאתה צודק, מהיכרותי איתך אפילו סביר מאוד שאתה צודק, אין לי מושג כי מעולם לא נדרשתי לסוגייה.

אני כן חולק על הקביעה שלך שהתשובה לשאלת העברת בעלות בלי תשלום אגרות כבר ניתנה בשרשור עוד לפני שהיא נשאלה כאן. זה לא נכתב מפורשות וגם הליך הסקת המסקנות שניסית להציג הוא קצת... איך נאמר... מוזר.

shais01
20-04-19, 19:50
מאחר ואני לא מחזיק מעצמי דביל אני מתחיל להתייאש.
רכב שחייב א ג ר ו ת, לא שולמה אגרת רישוי, חייבים כסף למשרד האוצר.
צריך לנסח את זה בעוד צורה?
אף אחד לא התייחס לזה.
כולם, כ ו ל ם התייחסו לרכב ללא טסט.
זה לא אותו הדבר.

אשמח שמישהו יצטט תגובה אחת(!) כאן שמתייחסת לרכב שחייב אגרות.

והרבה יותר טוב, שמישהו יכתוב כאן שהצליח להעביר בעלות לרכב שחייב אגרות מבלי לשלמן ואז כל השרשור הזה יוכל לגווע ואני אוכל ליסוע בשקט לקנות את הגרוטאה שאני מפנטז עליה.

tallevi
20-04-19, 22:13
אף אחד לא התייחס לזה.
זה לא אותו הדבר.

והרבה יותר טוב, שמישהו יכתוב כאן שהצליח להעביר בעלות לרכב שחייב אגרות מבלי לשלמן ואז כל השרשור הזה יוכל לגווע ואני אוכל ליסוע בשקט לקנות את הגרוטאה שאני מפנטז עליה.שלחתי לך ה"פ, מקווה שזה מיישר את ההדורים...

טל.

נדב ש.
20-04-19, 22:28
אף אחד לא התייחס לזה.
זה לא אותו הדבר.

והרבה יותר טוב, שמישהו יכתוב כאן שהצליח להעביר בעלות לרכב שחייב אגרות מבלי לשלמן ואז כל השרשור הזה יוכל לגווע ואני אוכל ליסוע בשקט לקנות את הגרוטאה שאני מפנטז עליה.

אני ניסיתי להעביר בעלות לרכב בסניף דואר שהאגרה האחרונה שלו לא שולמה, לא עבר יותר מחודש, סורבתי, רק לאחר שהאגרה שולמה הסכימו להעביר בעלות(כמובן שעדיין הוא היה ללא טסט),
מקווה שזה עוזר.

הירשפלד יובל
20-04-19, 22:51
"והרבה יותר טוב, שמישהו יכתוב כאן שהצליח להעביר בעלות לרכב שחייב אגרות מבלי לשלמן ואז כל השרשור הזה יוכל לגווע ואני אוכל ליסוע בשקט לקנות את הגרוטאה שאני מפנטז עליה."

שי. התחביב שלנו כרוך גם בעבודה , חלקה מהנה חלקה פחות . לא בונים רכב דרך האתר ולא קונים או מוכרים רכב בעייתי דרך האתר. כמו שכתבתי לך , הדפס את הטופס שהעלו , גש למ'ר ולסגור ענין שם. שום דבר שיכתבו כאן לא יהיה תחליף לרשויות החוק.

shais01
21-04-19, 06:23
אני ניסיתי להעביר בעלות לרכב בסניף דואר שהאגרה האחרונה שלו לא שולמה, לא עבר יותר מחודש, סורבתי, רק לאחר שהאגרה שולמה הסכימו להעביר בעלות(כמובן שעדיין הוא היה ללא טסט),
מקווה שזה עוזר.
תודה רבה,
בוודאי שעוזר לבנות תמונה.

נדב42
07-08-19, 13:10
(אבא של) יונתןמצפה טוען שיצאה הנחייה חדשה שלא מאפשרת העברת בעלות על רכב ללא טסט, משהו טרי-טרי.

מישהו שמע משהו כזה ?
למישהו נוח להכנס לסניף של משרד הרישוי לשאול אותם ?

נדב ש.
07-08-19, 17:59
לא חייב סניף של משרד רישוי, עדיף סניף דואר, זה יותר "פשוט".
כמו שכתבתי בתגובה הקודמת שלי, כשהאגרות שולמו בוצעה העברת בעלות, זה היה לפני 8 חודשים בערך.

six 4 life
07-08-19, 18:46
5678*

prinz804
08-08-19, 01:24
לפני כחודש ניגשתי למשרד הרישוי עם הטופס לביצוע העברת בעלות ללא טסט.

לא הסכימו לבצע. ע"פ מנהלת הסניף זוהי הנחייה חדשה.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

-->