PDA

צפייה בגרסה מלאה : מסך עמיד במים או פתרון אחר.

lizard
20-01-19, 14:55
אני רוצה לחבר מצלמה לכף/מזלג של הטרקטור. מצל ה עצמה לא בעיה, הן אמורות להיות חסינות לגשם אבל מסך זה סיפור אחר.
לא מצאתי במחיר סביר מסך עמיד לגשם.
האם יש פתרון אחר? אולי קייס שהמסך ישב בתוכו? או שפשוט אצטרך לפרק את המסך כל פעם?

אשמח לרעיונות.

תודה

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

boaz avrahami
20-01-19, 15:04
אני רוצה לחבר מצלמה לכף/מזלג של הטרקטור. מצל ה עצמה לא בעיה, הן אמורות להיות חסינות לגשם אבל מסך זה סיפור אחר.
לא מצאתי במחיר סביר מסך עמיד לגשם.
האם יש פתרון אחר? אולי קייס שהמסך ישב בתוכו? או שפשוט אצטרך לפרק את המסך כל פעם?

אשמח לרעיונות.

תודה

הבעיה אינה המסך.
יש מארזים אטומים למים עבור טובלטים ופלאפונים.
העניין הוא בחיבורים. מרגע שזה חיבור חוטי אז החיבור בציוד רגיל כבר אינו עמיד למים.

ציוד מוקשח ברמה תעשיתית וצבאית יעלה הון תועפות.
נניח תקן IP67 או MIL810F.

לפיכך המלצתי היא להשתמש במארז אטום למים עבר טאבלט ( למשל אוטרבוקס) וחיבור מצלמה בבלוטות׳.

טעינה תעשה לא על הטרקטור מפני שאם תפתח את הפקק טעינה העסק כבר לא יהיה אטום...

https://youtu.be/0WyvFEbM3c8

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

lizard
20-01-19, 15:44
לא חשבתי על טאבלט. האמת היא שכשאני חושב על זה, אם אשאיר מסך מחובר לטרקטור, כל שכן טאבלט, הסיכוי הוא שהוא "יעלם".
יש לי סך ומצלמה שתכננתי לחבר לגיפ, אנסה לחבר לטרקטור ואבדוק שזה בכלל נותן לי מענה לבעיה שיש לי.

kobiarava
20-01-19, 17:33
אני אעיז ואשאל- למה אתה צריך מצלמה על הכף של הטרקטור?

איל מ
20-01-19, 17:43
כי הוא מפצה עם טכנולוגיה על חוסר נסיון
;)

lizard
20-01-19, 18:55
גם בגלל חוסר נסיון אבל בעיקר כי אני לא רואה מה אני מרים עם המזלג.
בכף, פחות בעיה כי אתה מראש מרים דברים שמרימים בכף. למלא אותה כמו שצריך זה נסיון וטכניקה. מתאמנים ומצליחים.
במזלג זו בעיה. צריך לכוון את השיניים בדיוק. יצא לי לפרק משטח של חומרי בניין בגלל פיספוס של 5 סמ. הנזק לא היה בשמים אבל מעצבן.
במלגזה אתה יושב כמעט על המזלג ורואה מה אתה מעמיס. בטרקטור תעשייתי שלא תוכנן לזה, בעיה. מחפרון חדש בנוי אחרת מטרקטור משנת 88. הגובה ישיבה שונה והזווית של המכסה מנוע שונה. אצלי זה ישר, במחפרונים זה משופע כדי שתהיה לך זווית ראיה טובה יותר לכף.
הטרקטור שלי זה טרקטור חקלאי שאמנם נמכר כטרקטור תעשייתי אבל בגנים שלו הוא חקלאי. אני אפילו הולך להרכיב לו מערכת אחורית כמו בטרקטור חקלאי כדי שאוכל להשתמש בו לריסוס וכיסוח.

בכל מקרה, אני אנסה עם מה שיש לי ואולי זה יספיק או שלא ממש יעזור. ננסה ונראה. מה שבטוח זה שאני מת עליו :p. חוסך לי כל כך הרבה עבודה. העברתי היום את הכרסומת, כמעט 800 קילו. הרים כמו גדול על מזלג שאני בניתי (את התושבת והריתום המהיר לטרקטור, את המזלג כתמו קניתי). הייתי בטוח שהולך להיות תוספת לשירשור האידיוטים. אפילו נשאתי תפילה לאלוהי הטרקטורים והכרסומות....

מוטי ג.
20-01-19, 20:37
אתה יכול להזמין מארז פלסטיק/ פרספקס שקוף שיתאים לכל מסך שתמצא בשוק, יש מישהו אצלכם בכפר טרומן, או בית נחמיה או בצד השני מול כביש 1 שפעם עשה לי משהו דומה. אבל וואלה לא זוכר.
ובממשקי כבלים להשתמש במחבר עמיד למים, ip 67 נגיד...M12 או M8 אבל כזה שמגיע עם גומיות אטימה.
בצד הקופסה לעשות מחבר זכר להתקנה על פנל, הנקרא פלאנג בד"כ, ובצד הכבל נקבה להתקנה על כבל.
יש לי כאלה למכור... אבל אני בטוח שתמצא באי ביי בפחות, אצלי בכל מקרה לא במלאי.

בהצלחה...

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

jacob72
20-01-19, 21:35
יש 2 פתרונות יצירתיים:

תקנה לך מצלמת אקסטרים עם מארז מוקשח ואטום למים. תוודא שיש לה Wi-Fi לשדר את זה לנייד שלך.

פתרון שני ,קח מצלמת אבטחה קטנה ,שמיועדת ל Outdoor ועם כבל רשת למסך. תוודא שזו מצלמת POE .

פשוט וקל

מוטי ג.
20-01-19, 21:37
נקודה חשובה.... שים לב שהמסך צריך להיות מותאם לצפייה בשמש.

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

omri_t
20-01-19, 21:50
זוכר את הארמור?

רענן בזמנו הדליק כמה חבר'ה על מחשב מוקשח.
הוא העה חייה רעה מבחינת עמידות לתנאי מזג אוויר.
נדמה לי ששם יש יציאות אטומות אבל אני לא בטוח.

הוא ישב לי בסופה ושרד יפה.

היום זה מחשב של גרושים כי הוא מיושן וחלש.
ותוכל להתקין ווייז על המלגזה....

lizard
20-01-19, 22:08
תודה לכם.
המצלמה היא מצלמת רוורס אז אמורה להיות עמידה במים.
אני אבדוק מה האופציות לגבי מארז אטום למסך וחיבורים אטומים למים. לא הולך לצלול עם זה.

במארז אטום המסך לא יתחמם?

זוהר לב
20-01-19, 22:15
אם רק הגנה מגשם, אז אתה יכול לעטות שרוול שקוף מלמעלה וכל החיבורים למטה. גשם לא יחדור, לחות כן
אלא אם אתה קושר הכל על כבל הוידאו והסטנד...... יחי האילתורים.
גם ה-MDVR הצבאי שאטום, חיבורי הוידאו שלו אינם אטומים לגשם ומים - שומרים שלא יירטבו.

מוטי ג.
20-01-19, 22:26
אני שם את זה פה רק למטרות הדיון הטכני, באמת שלא למטרת פרסומת( גם לא שמתי את הלוגו בכוונה) , ככה זה נראה אצלנו, IP65 מקדימה ומאחורה:
גם הקיט כבלים שלנו מגיע עם קונקטורים מברזל עם או רינג המבטיחים קיום IP65:
122667122668

אבל הם ממש לא מתאימים להתקנה בשמש, אז אל תחשוב על זה אפילו!

-->