PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה הייתם מעדיפים בבית רפטור או JL

boaz avrahami
21-01-19, 22:37
ראשית, האם בכלל הרפטור קיים בארץ ואם כן היכן ובאיזה גרסאות ומחירים?

אני יודע שקצת קשה להשוות בינהם אבל בכל זאת, לאדם מהשורה שלא זוחל על סלעים כל היום...

(זה בשביל חבר שעושה קולות של מתלבט... ה ZJ לא למכירה)

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

nirs
21-01-19, 23:05
את ה JL רוביקון בגרסא האמריקאית (3.6).

הרפטור הוא חלום בנסיעה מהירה (מניסיון) אך בינוני בעבירות בגלל הגודל וזווית הנטישה הבעיתית.

להבנתי, אין יבוא סדיר של הרפטור אך בהחלט אפשר לייבא אותו ביבוא אישי (450k)

Sent from my iPhone using Tapatalk

ד ו ר ו ן
21-01-19, 23:18
מה סגנון בילוי השטח של הבחור?

boaz avrahami
21-01-19, 23:32
בינוני עד קשה בשבילים מסומנים
( הזכויות לינון)

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

GodsFather
21-01-19, 23:42
יש לפחות רפטור אחד בארץ, ראיתי בסופש חונה במג'דל שמס. בצבע כחול 100מם.

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

Liranayalon1
22-01-19, 00:24
יש אופציות שאולי יתאימו יותר לישראל מבחינת גודל, וכנראה יהיו זולות יותר מ-F150 ראפטור.
Ford Ranger Raptor או Chevrolet Colorado ZR2/ZR2 BBison.

ד ו ר ו ן
22-01-19, 00:52
בינוני עד קשה בשבילים מסומנים
( הזכויות לינון)

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

JL בלי להתבל..
ואם אפשר,רוביקון.

נסעתי ברפטור, לא נסעתי ב- JL, אבל מניח שזה לא ממש שונה מקודמיו).

הראפטור ייתן הנאה אחרת, והרבה..
לא בטוח מה החבר יבחר אחרי סיבוב על שניהם, אבל הם נותנים תחושה אחרת מאד אחד מהשני.
אבל בשטח טכני הראפטור לא מרגיש בבית.

KOOKE
22-01-19, 01:40
בלי היסוס JL במיפרט אמריקאי (יבוא אישי) שכולל כסטנדרט פגושי ברזל קדימה אחורה וצמיגי שטח מלא במידה 33״.

לי אישית טנדרים לא עושים לי את זה ומעדיף תמיד מרכב אחוד כרכב טיולים

לא נהגתי על הראפטור אבל מאמין שבשל הגודל הוא יהיה פחות מעשי כרכב יום יומי שמדי פעם גם מבקר בעיר.

גם הJL מסוגל לתפור שבילים מהר במיוחד עם מערכת מתלים שנבנתה לכך וכמובן של JL יתרון בשטח טכני.

מאמין שגם בהיבט של סחירות הJL יהיה עדיף.

נמרוד
22-01-19, 09:44
רפטור הרבה יותר מיוחד. הייתי מנסה קודם. תמיד אפשר למכור ולסגת לבחירה הבטוחה של ההמונים. כמובן אנחנו מדברים על הדגם החדש, כמותו עדיין לא ראיתי בארץ - אבל אני תקוע פה בפריפריה. רפטור דור ראשון יש אפילו פה.
122673

דרור ברלי
22-01-19, 10:32
כל המתלהבים מרפטור ומהתמונות של קפיצות וכו'.
נניח שיש לכם אחד כזה.
אז קודם כל, הוא מגניב. זה חשוב. אבל גם זה חולף. כי מתרגלים.
מתרגלים ואז מתחילים לשים לב גם לחסרונות ואז ההתלהבות מהשטויות האלה קצת נרגעת ואפילו מתפוגגת.
אפילו בראד פיט, אחרי שהתרגל לאנג'לינה ג'ולי - נמאס לו מהשיגועים ובסוף חתך ממנה.

ונגיד שהתרגלתם ואהבתם. ואז נשאלת השאלה: כמה באמת תנהגו בו ככה?... גם כשזה אוטו שלכאורה יכול ואוהב את זה?...
אני מנחש שזה כיף לא נורמלי כשיוצאים להשתולל. אבל בשאר הזמן זה סתם טנדר פולסייז אמריקאי גדול, יקר, מסורבל ושתיין.
זה עניין אחד לקחת סיבוב על אחד כזה, לתת לו חזק בראש כמה דקות וזהו - לבין אשכרה לחיות עם אוטו כזה ביומיום, בטח במציאות שלנו.

אז אני, מהפינה הקטנה שלי, אחרי 30 שנה של ג'יפאות, התרגלתי לטייל בג'יפ ולא נמאס לי. זה רק מתגבר.
ואחרי סופ"ש עם JL רוביקון חדש..... אין לי ספק: JL בלי להתבלבל.
ושכתבי רכב שאינם ג'יפאים ולא יודעים מה זה Low ומה זו נעילה רוחבית לעומת אורכית (לא תאמינו כמה כאלה יש) וכמה חשוב כלוב התהפכות מלא, לא יבלבלו לכם במוח עם זעזוע עמוק מתוצאות מבחני ריסוק, מספר כריות אוויר ואם יש לו תיקון אקטיבי להיגוי או רק זנזן שמזנזן.

אני אקדים לכם את המאוחר, כדי שעד שאפרסם כתבה לא יהיו לכם תהיות - זה ה-Jeep הכי טוב בדברי ימי הג'יפים. By far.

ואם ב-Jeep ישתכנעו לייצר את הגלדיאטור הרקולס, זה יהיה בכלל הטוב בכל העולמות.

asafk
22-01-19, 10:35
אפשר את שניהם?

ברצינות רגע.. רפטור עם 35", 4.10, נעילה אחורית וטורסן קדמי, נדמה לי שגם יש ניתוק מייצב, המון כוחות סוס..... מה רע בתור רכב טיולים? ובתור בונוס כשהשביל נפתח....
זה נכון שראפטור מכוון שיווקית לנישה. אבל בפועל הוא רכב עם יכולות אדירות סתם בכל שטח שעומד לפניו, וכסטנדרט.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

דרור ברלי
22-01-19, 10:46
אפשר את שניהם?

ברצינות רגע.. רפטור עם 35", 4.10, נעילה אחורית וטורסן קדמי, נדמה לי שגם יש ניתוק מייצב, המון כוחות סוס..... מה רע בתור רכב טיולים? ובתור בונוס כשהשביל נפתח....
זה נכון שראפטור מכוון שיווקית לנישה. אבל בפועל הוא רכב עם יכולות אדירות סתם בכל שטח שעומד לפניו, וכסטנדרט.

אסף.

לא רע.
אבל לטייל ברפטור זה לא קצת כמו לצוד יונים עם תותח?....

ואחרי שתתרגל אליו, ב-99% מהמקרים "שהשביל נפתח", אתה כבר לא תרד על הגז. כי זה מפרק את האוטו. כל אוטו. גם את הרפטור.
נמרוד - אתה נוסע על מתלים באיכות חריגה, אולי הדבר הכי קרוב לרפטור שאפשר להשיג היום בארץ. האם אתה נוהג ככה כל היום?... כל יום?... פעם בשבוע?... פעם בחודש?... פעמיים בשנה?...

אפשר להתקין בולמים וקפיצים באיכות דומה גם על ה-JL ולנסוע מהר בשטח. אם בא לכם.
והוא תמיד יהיה טוב יותר בשטח טכני. וככל שהשטח הזה יהיה יותר טכני וסבוך, כך יגדל יתרונו של הג'יפ.

הרפטור הוא אוטו מופלא. גם הרוביקון. אבל שלא נתבלבל - בשורה התחתונה הם לפני הכל - תרגיל שיווקי מבריק.

ד ו ר ו ן
22-01-19, 10:50
אפשר את שניהם?

אסף.

זה עדיין לטייל עם פולסייז, ולהתנהל ים פולסייז ביום-יום, על כל המשמעות.

yscheiner
22-01-19, 11:17
כבר שאלו למעלה...
מה עם האח הקטן של ה-Raptor?
Ford Ranger Raptor.

https://youtu.be/qCsVCZpr7CI

KOOKE
23-01-19, 10:32
הרפטור הוא אוטו מופלא. גם הרוביקון. אבל שלא נתבלבל - בשורה התחתונה הם לפני הכל - תרגיל שיווקי מבריק.

למה הרוביקון תרגיל שיווקי?

זה אשקרה רכב שטח לכאלו שבאמת מטיילים בשטח ולא גימיק שיווקי סתם.

לדעתי הרוביקון החדש הוא רכב הכביש שטח היחידי בעולם שבאמת הצליח לשלב יכולות שטח מאאאאד גבוהות עם יכולות כביש ממש לא רעות ושאשקרה ניתן לחיות איתו כרכב יום יומי.

דרור ברלי
23-01-19, 12:38
למה הרוביקון תרגיל שיווקי?

זה אשקרה רכב שטח לכאלו שבאמת מטיילים בשטח ולא גימיק שיווקי סתם.

לדעתי הרוביקון החדש הוא רכב הכביש שטח היחידי בעולם שבאמת הצליח לשלב יכולות שטח מאאאאד גבוהות עם יכולות כביש ממש לא רעות ושאשקרה ניתן לחיות איתו כרכב יום יומי.

בינינו שלמה?
כמי שחולק איתך את אותה דעה על רנגלר, אני לא צריך לספר לך שגם רנגלר ספורט רגיל סטנדרטי מהחנות משוויץ ביכולות גבוהות יותר מכל רכב סטנדרטי אחר (וגם טוב יותר מהרבה משופרים).
בטח אם לצורך של טיולים ולא סתם משחקי עבירות לצורך עבירות נוסח כמריר וכו'.
ובבת אחת או בהדרגה, אפשר לשדרג כל רנגלר לרמת רוביקון, או הרבה מעבר.

רוביקון זה תרגיל שיווק. מוצלח ביותר, כמובן. אבל גם הוא, כשמתחילים לכסח אותו ברצינות, מצריך שדרוגים יקרים.
אז אם ממילא המכלולים המקוריים כמו טרנספר וסרנים עפים לטובת מכלולים משודרגים בהמון כסף, לא משתלם יותר להתחיל ברנגלר ספורט שכחדש זול בכמעט 80K שקלים?.........

איל מ
23-01-19, 14:36
אם נחזור לשאלת הפתיחה,
אז רוביקון.
בדיוק מה שנחוץ לי (או דיפנדר אם היה כזה חדש).
לא צריך לשפר כלום וזה מה שאני רוצה. אני בטוח שיש המון אנשים שלא משפרים את הרוביקון.
רנגלר ספורט לעומת זאת (אנלימיטד כמובן) כבר מגיע על הגבול שמצריך שיפורים והגבהות בשביל לטייל בלי דאגות או מאמץ. וזה בלי לדבר על המידות צמיגים שהיבואן שם לו.

דרור ברלי
23-01-19, 15:41
שום דאגות. לא על הגבול ואפילו לא קרוב לגבול.
רנגלר ספורט סטנדרטי מפגין עבירות טובה יותר משל כל רכב שטח אחר שנמכר בישראל (למעט רוביקון).
הוא מנשנש בקלות כל מסלול טיול בארץ, כולל הקשים וכולל רוב המעלות המוכרים.
היכן שהוא לא עובר, גם רוביקון יעבוד קשה. וזה לא בגלל היעדר נעילות כמו בגלל מרווח גחון לא מספיק וצמיגי כביש.

גם הרוביקון נמוך מדי ומוכרח הגבהה. בוודאי בדגם הארוך.
צמיגים? 32' מקורי בשניהם. זה יותר גדול משל רוב רכבי הטיולים כאן.
פרופיל כביש? רק הרוביקון JL מגיע עם צמיגי שטח מהחנות. הרוביקון JK הגיע אלינו על צמיגי כביש.

סרן קדמי חלש יותר? נכון, אבל יותר ממספיק לגלגלים בגודל המקורי ואפילו אם הם גדולים בעוד אינץ'. תגדיל גלגלים כמו שהג'יפ יכול ורוצה וגם הדנה 44 הקדמי המקורי של הרוביקון יתחיל לחייך ויחייב חיזוקים/שדרוגים. בסוף זה תמיד נגמר בזוג סרני אפטרמרקט מפחידים, במחיר של סופה מדוגמת קומפלט.

nirs
23-01-19, 16:58
אם נחזור לשאלת הפתיחה,
אז רוביקון.
בדיוק מה שנחוץ לי (או דיפנדר אם היה כזה חדש).
לא צריך לשפר כלום וזה מה שאני רוצה. אני בטוח שיש המון אנשים שלא משפרים את הרוביקון.
רנגלר ספורט לעומת זאת (אנלימיטד כמובן) כבר מגיע על הגבול שמצריך שיפורים והגבהות בשביל לטייל בלי דאגות או מאמץ. וזה בלי לדבר על המידות צמיגים שהיבואן שם לו.

את הרוביקון (לפחות את ה JK) צריך וכדאי לשפר. זווית הבטן בעיתית ומצריכה הגבהה של לפחות 2”.

Sent from my iPhone using Tapatalk

IlanHadar
23-01-19, 23:54
השוואה של שני רכבים שאין בינהם כלום,
לטייל בעבירות קשה אקח JL מוגבה קלות עם צמיגי 35"

בשביל לתפור את שבילי שער צניפים המהירים אקח רפטור.

בשביל להתנייד בעיר, פיאט 500 אברט'

וזהו, לא צריך כלום יותר בחיים.

דרור ברלי
24-01-19, 00:13
הרבה בעלי רוביקון לא משפרים כלום.

יותר מזה, חלק מאלה שמגיעים לי להדרכות הם בעלי רוביקון שזה הג'יפ הראשון שלהם בחיים.
מעולם לא נהגו בשטח, גם לא בצבא. פעם ראשונה בחיים על ג'יפ. קנו אותו כי הוא יפה וזה הדגם הכי טוב.
היה לי אחד שהגיע להדרכה חצי שנה אחרי שקיבל את האוטו. מצא פתאום את הוואוצ'ר שקיבל, מצא יום שישי פנוי ובא להדרכה לראות מה זה. על JK רוביקון קצר, צמיגי כביש מקוריים, נקי ומצוחצח, מסתובב איתו בעיר. מעולם לא יצא לטיול או בכלל לשטח כלשהו. לפחות זה מה שהוא אומר, ואני מאמין לו. הגחון של הג'יפ מבריק כמו חדש. אפילו אבק אין שם.

החבר'ה הספציפיים האלה באמת לא יודעים כלום. High, Low, נעילות... אין להם מושג מה עושה כל ידית וכל כפתור.
אשכרה כמו לקפוץ מגן חובה ישר לדוקטורט, בלי לבקר בדרך ביסודי, בתיכון, בתואר ראשון ושני....
בשבילי הם הכי טובים. חומר ביד היוצר. עוד לא התקלקלו עם כל מיני הרגלים רעים. הכי קל לי להרביץ בהם את האסכולה שלי.

סחתין על אנשי המכירות של Jeep שמצליחים לדחוף ללקוחות כאלה שאין להם מושג, את "הרנגלר הכי טוב והכי יקר".

אורי חדד
24-01-19, 22:10
יש לפחות רפטור אחד בארץ, ראיתי בסופש חונה במג'דל שמס. בצבע כחול 100מם.

Sent from my LON-L29 using Tapatalk
ראיתי גם אני אחד לבן בדרך לעכו
זה אוטו יותר גדול ממה שהוא נראה בתמונות

-->