PDA

צפייה בגרסה מלאה : חישובי שכר עם רכב שהוא לא לצרכי תש

de fox
22-01-19, 11:30
ברור לי איך עובד רכב ליסיניג כהטבה מבחינת שווי מס.

מה קורה במקרים הבאים:

1. הרכב הצמוד הוא בהגדרת התפקיד (איש מכירות\איש שירות טכני .רכב 4X4). האם העובד משלם שווי מס לרכב או שהכל על המעסיק. מה שונה בהגדרה מול רשיות המס?

2. הרכב ליסינג אבל מוגדר כרכב עבודה לא צמוד מלווה בספר רכב. כאן ברור שהוצאות הרכב הם על המעסיק אבל שוב, מה מוגדר מול רשוית המס? מה המגבלות בפועל?

3. רכב חברה- כלומר בבעלות העסק אשר נותן אותו לעובד לצרכי עבודה אך גם כרכב צמוד.

האם יש משמעות אם המעסיק הוא אגש"ח?

נמרוד
22-01-19, 11:43
במקרה 1 - "רכב צמוד" = אתה נוסע איתו הביתה כל יום והוא משמש אותך גם כרכב משפחתי. אין אפשרות להתחמק משווי מס, אבל מקובל, שהמעסיק מגלם את שווי המס בחלקו או במלואו במשכורת.

במקרה 2- אין בעייה, אבל זה אומר שהרכב חונה בחצר החברה בסוף כל יום ובסופ"ש. אם לא מקפידים על זה, העובד והמעביד עלולים להסתבך עם מס הכנסה.

מקרה 3 - לא שונה ממקרה אחד מבחינת העובד.

ishc
22-01-19, 11:43
זה מאוד תלוי מעסיק.
אני יכול לתת לך דוגמה שפעם הייתי בראיון לעבודה שדרשה רכב צמוד והמעסיק דרש שהרכב ישמש לעבודה בלבד ללא האופציה ל סעיה בימי שישי ושבת.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

de fox
22-01-19, 11:53
במקרה 1 - "רכב צמוד" = אתה נוסע איתו הביתה כל יום והוא משמש אותך גם כרכב משפחתי. אין אפשרות להתחמק משווי מס, אבל מקובל, שהמעסיק מגלם את שווי המס בחלקו או במלואו במשכורת.

במקרה 2- אין בעייה, אבל זה אומר שהרכב חונה בחצר החברה בסוף כל יום ובסופ"ש. אם לא מקפידים על זה, העובד והמעביד עלולים להסתבך עם מס הכנסה.

מקרה 3 - לא שונה ממקרה אחד מבחינת העובד.

OK

מה מקובל במקרה בו הרכב הצמוד מכורח התפקיד הוא 4X4 מה שמגדיל מאוד את שווי המס. האם המעסיק סופג הכל או שהעובד נאלץ לקבל על עצמו חלק (או הכל)?

נמרוד
22-01-19, 12:21
את מס הכנסה זה לא מעניין - העובד צריך לשלם שווי שימוש אם המכונית צמודה.

אפשרות מקובלת למשל היא שהמעביד מגלם את ההפרש בשוי השימוש בין מכונית משפחתית רגילה לבין רכב ה4X4. עבור טנדר יפאני זה יוצא חצי מהשווי בערך.

de fox
22-01-19, 12:55
את מס הכנסה זה לא מעניין - העובד צריך לשלם שווי שימוש אם המכונית צמודה.

אפשרות מקובלת למשל היא שהמעביד מגלם את ההפרש בשוי השימוש בין מכונית משפחתית רגילה לבין רכב ה4X4. עבור טנדר יפאני זה יוצא חצי מהשווי בערך.

תודה, אני מבין שאין משהו קונקרטי בנושא, אנחנו מדברים במונחים של "מקובל" כלומר נתון למו"מ.

boaz avrahami
22-01-19, 17:53
עשה רשיון ג וקח פול סייז מוכר במס מלא לכולם...
רק כביש 6 יעלה יותר.
יש לבוס כנגד החזר על הבלו

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

GodsFather
22-01-19, 18:16
יש גם ראפטור כזה?

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

boaz avrahami
22-01-19, 18:23
לכאורה

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

PW
23-01-19, 09:15
ברור לי איך עובד רכב ליסיניג כהטבה מבחינת שווי מס.

מה קורה במקרים הבאים:

1. הרכב הצמוד הוא בהגדרת התפקיד (איש מכירות\איש שירות טכני .רכב 4X4). האם העובד משלם שווי מס לרכב או שהכל על המעסיק. מה שונה בהגדרה מול רשיות המס?

2. הרכב ליסינג אבל מוגדר כרכב עבודה לא צמוד מלווה בספר רכב. כאן ברור שהוצאות הרכב הם על המעסיק אבל שוב, מה מוגדר מול רשוית המס? מה המגבלות בפועל?

3. רכב חברה- כלומר בבעלות העסק אשר נותן אותו לעובד לצרכי עבודה אך גם כרכב צמוד.

האם יש משמעות אם המעסיק הוא אגש"ח?
לגבי רכב 4X4, יש תקדים ביחידות פיקוח של משרד הפנים המשתמשים בטנדרים, של הכרה בצורך המבצעי מחד ובחסכון של רכב נוסף לצורכי ת"ש.
רוצה לומר: העובד נוסע בטנדר לצורך עבודה ומשתמש בו גם כרכב ת"ש ולנסיעות הביתה, רשויות המס מתייחסות אליו כאל רכב דרגה 2 לצורך חישוב שווי שימוש.
לידיעתך.

de fox
23-01-19, 11:02
לגבי רכב 4X4, יש תקדים ביחידות פיקוח של משרד הפנים המשתמשים בטנדרים, של הכרה בצורך המבצעי מחד ובחסכון של רכב נוסף לצורכי ת"ש.
רוצה לומר: העובד נוסע בטנדר לצורך עבודה ומשתמש בו גם כרכב ת"ש ולנסיעות הביתה, רשויות המס מתייחסות אליו כאל רכב דרגה 2 לצורך חישוב שווי שימוש.
לידיעתך.

תודה

asafk
23-01-19, 12:42
רק - ואך ורק - לרשויות ממשלתיות כלומר עובדי מדינה - יש אפשרות ל'רכב פיקוח' או 'רכב מבצעי' שיהיה מוצמד לעובד בלי שווי שימוש.
לא רלוונטי באף מקרה אחר.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

מוטי ג.
23-01-19, 21:25
אני מכיר טריק שבו העובד מוגדר בכוננות, נגיד טכנאי של משהו, וככזה הוא יכול להיות מוקפץ גם מהבית לארוע.
ולכן הרכב צריך להיות זמין לו מיידי, ולכן חונה ליד הבית.
אז הרכב משמש להגיע הביתה, וגם לעבודה, וגם כוננות.
זה קצת מה שאסף אמר, אבל על גבול האפור.
אבל.... הרכב לא יכול לשמש לנסיעות פרטיות,ף.
איך אוכפים את זה.... שאלה טובה.

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

-->