PDA

צפייה בגרסה מלאה : מכירת רכב יקר לטובת רכב זול

eliron56
23-01-19, 09:19
ברשותי לנד קרוזר בנזין 2007, השקעתי ברכב בכל הפרונט (הכל חדש), הגבהות חדשות, צמיגים וכו כדי לטייל ולהנות מהרכב.
אבל אחרי כל ההשקעה ברכב אני מתבאס מלהיכנס איתו לשטח טכני או לעבור ליד עצים וכו וכו... ובעקבות זה נכנס לי ג'וק לראש לקנות רכב ישן (כמו פאג'רו Q או פראדו) ואיתו לטייל מבלי לפחד מה יקרה לרכב.

השאלה האם כדאי להתעסק עם רכב שמצריך שני טסטים בשנה (למרות שבעלי הרכבים מוכרים כדי להימנע מזה)
מאמין שהרכב יצטרך ישור קו רציני והשקעה די גדולה.
יתרונות: יתן לי שקט נפשי ממכות ושריטות ואחזיר קצת כסף הביתה.
חסרונות: ירידה בשנתון הרכב של כ 10 שנים, חוסר במערכות אלקטרוניות ורכב שעבר לא מעט בחייו.

אשמח שמישהו יסדר לי את הראש עם העיניין הזה
תודה

איל מ
23-01-19, 09:35
איך חוסר במערכות אלקטרוניות ברכב שמיועד רק לטיולים הוא חסרון?
אם הרכב הוא גם יומיומי, אז אין שום הגיון לרדת בשנתונים. זה אומר יותר תקלת והשבתות, ופחות בטיחות ונוחות בכביש.

ש01
23-01-19, 10:13
רכב שטח שיורד לשטח = מכות, שריטות וכד'

אם אתה הולך על עיקרון הפרדת הרשויות - אז יש הגיון לרכב שטח ישן.
אם אתה מחזיק רק רכב אחד - זה המחיר.

*** אני מכרתי סופה 1994 לטובת גראנד שירוקי 2012 תוך הבנת המשמעות.

הצעתי לך - הגבהת, מיגנת, שדרגת - תהנה!
יש משמעות - תחייה איתה.

תהנה

amotzg
23-01-19, 10:18
תהנה מהרכב שיש לך.
שמור אותו מתוחזק טוב. עוד חמש שנים (ומעלה), כשתמכור אותו, לקצת שריטות ומכות (רק זהירות מחלודה) תהיה הרבה פחות משמעות מתיעוד הטיפולים והמצב המכני שלו.

אם יש ילדים, שווה לקנות כיסוי מושבים זול שאפשר להחליף כל שנה וגם לדאוג פחות מבוץ.

eliron56
23-01-19, 11:38
שכחתי לציין שזה רכב שנוסע יום יום (רק אני נוהג עליו, לאישתי יש את הרכב שלה)
כמובן שאת הנסיעות המשפחתיות אנחנו עושים עם הרכב שלי.

נכון שלשטח אין משמעות בכל המערכות האלקטרוניות, הכוונה שלי היתה בנסיעה בכביש.
(ABS, בקרת יציבות, כריות אויר וכו... )

amotzg
23-01-19, 11:53
רכב שנוסע יומיום ומסיע משפחה.
אתה כותב את זה אז אתה כבר יודע את זה, אתה הולך אחורה בבטיחות, בתחזוקה ובתנאי נסיעה.
אם השיקול הכספי לא חזק, כי היתרון היחיד הוא שחרור ההפרש בעלות, לא הייתי עושה את המהלך הזה.

dice2
23-01-19, 11:54
הפרדת רשויות זה הפיתרון שאני בחרתי
דיסקו 98 לשטח ואופנוע ליום יום
לנסיעות המשפחתיות יש את הרכב של האשה שבכל מקרה הוא קיים

ממליץ

בועז

asypeer
23-01-19, 12:27
תשקיע במיגון טוב ותוכל לצפות את הרכב בפילם שקוף נגד שריטות וחריטות - וזה עדיין יעלה פחות מלהחזיק 2 רכבים. שריטות ודפיקות זה משהו שקשה להימנע ממנו ברכב שמטייל..

ד ו ר ו ן
23-01-19, 14:04
חבר עשה בדיוק את התהליך שאתה מתאר.
מ-2007 ירד ל-2001.

אבדן הערך במכירה, מול ההשקעה ביישור קו ברכב הנרכש זה בזבוז מוחלט של כסף לדעתי.

עברו כמה שנים.. והופס.. חזר לאחד חדש כי הישן נהייה לו ישן מידי..

khaled_z
23-01-19, 14:34
אני הייתי באותו מצב לפני שנה מכרתי פאג'רו 2011 וקניתי רכב פרטי + פאג'רו 2000 ולא התחרטי על המהלך זה בכלל

נכנס לשטח בלי דאגות ונוסע בכביש בפרטי וגם חסכתי כסף ( מחיר רכב + הוצאות דלק ) וחסכתי על עצמי כל עניין מכות שריטות ושפורים יקרים יותר

המלצה שלי לך על זה

חאלד

- - - Updated - - -

אני הייתי באותו מצב לפני שנה מכרתי פאג'רו 2011 וקניתי רכב פרטי + פאג'רו 2000 ולא התחרטי על המהלך זה בכלל

נכנס לשטח בלי דאגות ונוסע בכביש בפרטי וגם חסכתי כסף ( מחיר רכב + הוצאות דלק ) וחסכתי על עצמי כל עניין מכות שריטות ושפורים יקרים יותר

המלצה שלי לך על זה

חאלד

eliron56
23-01-19, 14:38
תודה רבה לכולם
סידרתם לי קצת את המחשבות.
אשאר איתו ואתחיל להנות.
תודה

-->