PDA

צפייה בגרסה מלאה : מנוע תעשייתי.

lizard
24-01-06, 09:25
שלום לכולם.
אני מחפש מנוע תעשייתי פשוט (התנעה ע"י כבל, מנגנון הצתה על המנוע) בדומה למנועי מכסחות דשא אבל אנכי ולא אופקי.
מישהו יודע מאיפה אפשר לרכוש כזה מנוע משומש? לא חזק במיוחד, 3.5-5 כ"ס ?
אני מחפש גם גיר צנטריפוגלי, 2 רצועות.

תודה רבה
מיכה

איציק - 4X6ZH
24-01-06, 10:59
שיהיה לך יותר קל בתחום החדש
כמו שאני מבין אותך
אתה צריך מצמד צנטרפוגלי
וגיר ואריאטור .
אלה השמות למיכלולים שאתה מחפש .
לדעתי מה שאתה צריך זה איזה קטנוע מושבת מתאונה ויש לך את הכל ביחד ועובד
ובמקום לבנות רכב על 4 גלגלים שיהיה על שלושה גלגלים כל יחידת הכח מושלמת יושבת מאחור
יש קטנועים כאלה בנפחי מנוע גדולים 2.5 ליטר ויותר .
איציק :-D

lizard
24-01-06, 15:04
אני מכיר את הקונפיגורציה של מנוע טוסטוס או ווספה.
אני לא רוצה להסתבך עם מנוע של אופנוע. הכלי צריך להיות הכי פשוט שאפשר.
אני לא מעוניין בהילוכים, רק במצמד.
הרכב יסע מהר יותר ע"פ כמות הסל"ד. אומנם לא הכי אפקטיבי אבל לכלי שנוסע 20-30 קמ"ש אני לא יודע עד כמה צריך הילוכים.
ההילוך היחידי שיהיה זה בין הפולי של המנוע (רצועות) לפולי שעל הציר האחורי. גם פה הדגש יהיה על כוח ולא מהירות. הרכב מיועד לילד ולא צריך לנסוע מהר בכלל.

לכלי שלי יהיה מנוע של אופנוע. כרגע אני מחפש לקנות את ההמדריך הטכני שלו (GN250) על מנת לוודא שהמנוע בכלל פועל (לא הותנע כבר איזה 6 שנים).
לצערי אני לא מוצא באינטרנט שום דבר.

barak4*4
24-01-06, 15:21
אני מכיר את הקונפיגורציה של מנוע טוסטוס או ווספה.
אני לא רוצה להסתבך עם מנוע של אופנוע. הכלי צריך להיות הכי פשוט שאפשר..

לכלי שלי יהיה מנוע של אופנוע.

:roll: :roll: :roll:

תחליט, כן אופנוע או לא אופנוע :confused: .
לא רוצה להסתבך, רוצה הכי פשוט? כמו שאיציק אמר, מנוע ומכלול העברת כח (ווריאטור) של קטנוע.

חנן-ג'יפולוג
24-01-06, 15:24
ברק, לא קראת בעיון.

מיכה, חפש ספרות לDR250 . זה אותו מנוע, רק ללא הסטרטר החשמלי, וזה אופנוע נפוץ הרבה יותר.

מהי השאלה לגבי האופנוע? אולי אני אוכל לעזור. היה לי אופנוע כזה ( DR ) במשך שנתיים וחצי.

lizard
24-01-06, 15:33
ברק, אני רוצה לבנות קרטינג ע"פ ההודאות המדויקות שיש בספר של רון צ'מפיון. אורך, רוחב וכיו"ב.
אני לא רוצה להכנס לנושא של התאמת מנוע אופנוע לקרטינג הספציפי הזה כי בקרטינג שאני בונה בשבילי זה חתיכת סרט.
לכן העדפה שלי היא להשתמש בכלי הזה שמיועד לילד לא להשתמש במנוע של אופנוע או במנוע חזק במיוחד.
יש בל.כ מנוע 2 פעימות שנראה מתאים אבל לפי מה שבררתי הוא חלש מידי.

חנן, כשפרקתי את האופנוע שלי עשיתי טעות ולא הוצאתי את הצמת חשמל כמו שצריך. לא קרעתי או חתכתי חוטים אבל עכשיו אני לא יודע איזה מחבר הולך לאן. מה גם שכל נושא התאורה והחשמל שלא קשור למנוע עצמו (התנעה והצתה) קצת מבלבל אותי. יש שם המון חוטים.
אני צריך תרשם שמסביר איזה חלק מתחבר לאן. ברמה כזו שאוכל לפשט את המערכת כמה שיותר (בלי תאורה ומצב הילוכים למשל) על מנת להתקין את זה בקרטינג שלי ולקוות שהוא יניע.

lizard
24-01-06, 15:37
אגב, אני חייב (על מנת להניע לבד ולא בדחיפה) לחבר גם את הסטרטר.

חנן-ג'יפולוג
24-01-06, 15:49
תשאל , וננסה לענות.

זו הצתת CDI . יש שם שני חוטים שיוצאים מהפיקאפ, שיושב בתוך בלוק המנוע, נדמה לי שבמכסה השמאלי, והם הולכים אל מודול הCDI . כנ"ל גם שני חוטים שיוצאים מסליל טעינה בתוך בלוק המנוע והולכים אל הCDI . מהCDI יוצאים חוטים אל הקויל, וכן יוצא מהCDI חוט שחור שאם מקצרים אותו לאדמה אז הוא מכבה את המנוע.

לגבי הטעינה. יוצאים שלושה חוטים מסלילי הטעינה, בצבע זהה אם אני לא טועה. הם הולכים על ווסת הטעינה וממנו יוצאים חוט שחור וחוט אדום. החוט השחור הולך אל השילדה, זה מינוס, והחוט האדום הולך אל הפלוס של המצבר.

חנן-ג'יפולוג
24-01-06, 15:50
איזה מחבר הולך לאן

בדרך כלל, כל זוג מחברים הוא ייחודי, כך שקשה עד בלתי ניתן לטעות בחיבור.

lizard
24-01-06, 16:03
במהלך הסוף שבוע אני אפרק את כל החלקים ואצלם אותם.
אני מקווה שנוכל להרכיב אותם כמו שצריך.

סולי
24-01-06, 19:10
אחחח, אתה רוצה להסתבך או לא?!
אם כן.. אז תפדאל.

אם לא קח כמו שאיציק כבר אמר לך בהתחלה, מנוע של טוסטוס/קטנוע.. בשונה ממנועים של אופנוע, הוא מצויד בגיר ואריאטור, גיר רציף.. (בדומה לטרקטרונים, מיולים תומקאר וכו').
הכל מושלם ועובד

לטאה, קרא בעיון את מה שאנשים כותבים לך.
ותשתדל לא להקשיב לקול הפנימי שלך, הוא לא יודע מה הוא רוצה מעצמו!
פשטות, אבל מצד שני להמציא מנוע עם גיר צנטרפוגלי, ומצמד?!, לא מנוע של אופנוע.. ואז אתה מתחיל לדבר על צמת חשמל וספרות של מנוע של אופנוע, נו בחייך, רבאק!

ERAN NO 1
24-01-06, 21:16
במושבים החקלאים יש מסורים מכאנים בגדלים וכ"ס שונים מונע ע"י כבל עם מצמד צנטרפוגלי
אני לא בטוח לגבי כ"ס או סל"ד אבל שווה בדיקה
בנוסף לכך אני מכיר במושבי קארטינג שנבנה ע"י מנוע של חרמש מוטורי שאני חושב שגם עובד על מצמד צנטרפוגלי

נמרוד
25-01-06, 00:34
ברק, אני רוצה לבנות קרטינג ע"פ ההודאות המדויקות שיש בספר של רון צ'מפיון. אורך, רוחב וכיו"ב.
אני לא רוצה להכנס לנושא של התאמת מנוע אופנוע לקרטינג הספציפי הזה כי בקרטינג שאני בונה בשבילי זה חתיכת סרט.
.

אנחנו מדברים על אותו ספר? Build your own off-road buggy של רון צ'מפיון???

בספר הוא משתמש במנוע אופנוע ממש בדיוק כמו מה שיש לך. המנוע של הGN מושלם לבאגי שלך, אם אתה הולך לפי הספר. אני מצטרף לאילו שמבולבלים לגמרי מהדיון הזה.

lizard
25-01-06, 09:24
נכון, בספר הוא הולך על מנוע של אופנוע אבל! כותב שאם יש מנוע תעשייתי פשוט אז אפשר גם להשתמש בו.

סולימאן, בגלל זה שעכשיו אני מסתבך עם ספרות לאופנוע וכל זה, אני מעדיף מערכת פשוטה ביותר.
היתרון של מנוע אופנוע זה לא המנוע עצמו אלא מערכת הגיר שמחוברת אליו.

חוץ מזה, יהיה לי זול יותר להביא מנוע תעשייתי עם מצמד מאשר מנוע של אופנוע. לפחות זה מה שבדקתי לפני כמה שנים.

אתם יודעים מה, תחשבו על מנוע של טרקטורון דשא. זה מנוע תעשייתי מבחינתי.

סולי
25-01-06, 19:01
רגע, יש לך מנוע מתאים, יש לך מדריך כיצד לשתול אותו שם, הבנתי נכון עד כה ?!
אז למה אתה מחפש עוד מנוע ודרכים לחסוך?!?!
אם כבד יש הכל?!

אגב הגיר זה לא היתרון לדעתי, יש חיסרון בסיסי בהילוך אחורי בגיר של אופנוע.

לגבי ספרות למנוע שיש לך כבר,
נתנו לך כבר עצה או שתיים מהיכן להתחיל לחפש..
ובכלל, יש לך את המנוע ביד, מה הבעיה?!
לצורך העניין את הצמת חשמל תשאיר לסוף.
תתחיל לבנות .., או לטייל.

יש לך ג'יפ אמיתי בבית, ואתה מתנדנד מפחחות צבע לשיפוץ מנגנון הקלאצ'.. לקארט לשטח?!
וואלה מצטער לטאה, לא הישתנת, ממפלצת עבירות קפצת לבניית טראגי.

פעם בנית מתלה למעילים?

kd2
25-01-06, 20:37
חסר טוסטוסים 50 סמ"ק בגרושים?
ווספות ישנות בגרושים?
צריך לדעת לחפש.
רמז- מושבים, קיבוצים.

lizard
25-01-06, 22:08
סולימאן אני לא קופץ בכלל.
אני מחפש מידע לפני שאני מתחיל במשהו.

תן לי לנסות להסביר לך.
יש לי את הקראט שאני בונה לעצמי. הוא יהיה עם מנוע של הGN.
בנוסף, אני חושב לבנות קרטינג אחר, יותר נאמן לתכנון של רון צ'מפיון, מבוסס על מנוע תעשייתי ולא מנוע אופנוע. השימוש במנוע תעשייתי מפשט עניינים וכנראה יהיה זול יותר.

אני לא רוצה להשתמש במנוע 50 סמ"ק. אם הייתי רוצה אז יש לי טוסטוס שמחכה שיבנו ממנו משהו. אני רוצה קרטינג עם מנוע תעשייתי. יש לי סיבות למה, לא כולן קשורות לטכני גרידא.

אני יכול להכנס לבית מלאכה לתיקון כלי גינה. אבל הם יקרעו אותי במחיר.
מטרת השירשור הוא לדעת אם מישהו פה יודע מאיפה אפשר לקנות מנוע תעשייתי משומש בזול.
את כל השאר אני אפתור לבד ואם לא אצליח אז אבקש עזרה ממכם.

הג'פ מקבל קדימות בכל דבר. אבל כרגע הוא בהמתנה לחלקים מחו"ל.
אני כנראה ארכוש בחודש הבא מסור שורף או מסור דומה ( להב ווידיה או איך שקוראים לזה) וכלי עבודה נוספים.
אני לא רוצה להתחיל פרוייקט מבלי שיהיו לי את כל החלקים ביד, החלק הקריטי ביותר מבחינתי כעת זה המנוע. את הגלגלים אני יודע מאיפה להשיג, את הציר אני כנראה אתן לבית מלאכה לחרוט.
את מנגנון הברקס שאני אנסה להשיג בשבועות הבאים.

תודה רבה
מיכה

kd2
26-01-06, 19:31
לדעתי בדוק מי מתקן טרקטורוני כיסוח.
בטוח יש לו שם.
אגב יש הרבה טרקטורוני כיסוח שמשתמשם במנוע אופקי וממירים את התנועה לגלגלים ע"י תיבה מיוחדת.
לWHITE יש כמה כאלה ויש עוד הרבה חברות.

lizard
26-01-06, 20:56
הבעיה היא שהמקומות האלה לא זולים בכלל. לא תמיד בצדק.

נמצא פתרון. הכי הרבה נתקין לו מנוע של טוסטוס, למרות שזה פחות מועדף עלי.

-->