PDA

צפייה בגרסה מלאה : בגיפ"ה #5984 - סלעים וברזלים (אבל אתגר אמיתי!)

OFF-RoaD
26-01-19, 14:09
שבת שלום כולם,

זה בערך המקום היחיד בו אני יכול להתייעץ מבלי להיחשף, ולא מצליח למצוא מספיק מידע לא שיווקי ולא מעמיק מדי ברשת.

אני מחפש לקנות טבעת, יש לי בראש תקציב (5k), וזהו בערך. אני נתקל בכל מיני פרמטרים של ניקיון, ליטוש ושאר אותיות ומספרים שאני לא מבין בהם כלום, ובעיקר - לא יודע להגדיר מה הכסף שלי יכול לקנות ומה אני צריך לחפש במסגרת התקציב כדי שלא יערבבו אותי...

אשמח לכל בדל מידע (ואם יש מישהו באתר שעוסק בזה, בכלל טוב)

תודה

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

ishc
26-01-19, 14:43
שיהיה בשעה טובה.
אבן נמדדות בקארט ונק' (ניקיון).
בתקציב שלך כנראה שזה יהיה סביב רבע קארט עם ברמת ניקיון באמצע בערך. זה גם היה הסדר גודל של הטבעת שאני קניתי לפני כמעט עשור.
אם אתה המרכז אני יכול להפנות אותך לצורפת נהדרת.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

boaz avrahami
26-01-19, 14:58
אני לא מבין בתכשיטים דבר אבל לא פעם הם מתממשקים עם שעונים שזה כבר תחום שכן מעניין אותי.

למיטב זכרוני אתה חיפאי כיום.
יש חנות שעונים ותכשיטים מאוד הגונה ומומלצת בעיניי בשם מילר. ( חברה משפחתית הבעלים שמו אבי).
חורב 18 ומביקור שם בשישי האחרון הבנתי שהם עוברים למקום לא רחוק.

מאוד מוכרים ומוערכים וגם אני כמובן מוסיף את המלצתי. פלאפון של אבי תוכל לקבל ממני בפרטי במידת הצורך.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

ניר ל
26-01-19, 16:15
לדעתי - לך לכוון הפוך - חפש המלצות ליהלומן חבר בורסה ולא לתכשיטן.
כשאתה קונה תכשיטים בחנות אתה משלם על העיצוב והמוניטין מאות ואלפי אחוזים מעל מחיר חומר הגלם.
לא יודע מה המחירון כיום, אבל בהשוואה ל ishc - לפני 10 שנים קניתי בסכום הזה 1250$ אבן של חצי קראט בדרוג גבוה מאד עם תעודה גמולוגית, משהו שלא תמצא בשום חנות תכשיטים. הסוחר הפנה אותי לצורף ששיבץ לי אותה במקום ומול העיניים בטבעת זהב שבחרתי. מחיר האבן היה 1000$ והטבעת 250$.
באותו סכום יכולתי לרכוש אבן של 3/4 קראט עם דרוג טוב מאד, גם כן מעל מה שנמכר בחנויות תכשיטים.
להשוואה - ב H שטרן ביקשו עבור טבעת דומה ויהלום באותו גודל אבל נחות מאד סכום של בין 30 ל 40 אלף ש״ח. כיוון שהעיקר הוא האבן - אין הרי שום משמעות לעיצוב הטבעת ואין שום טעם לשלם עליה מחיר מפולפל שבחיים לא תקבל עבורה אפילו עשירית ממנו.

- - - Updated - - -

ishc
26-01-19, 16:18
ניר צודק, אני לקחתי בחשבון 5K לטבעת קומפלט כולל העיצוב והרווח של החנות.
אם המחיר הוא רק לאבן והמחירים לא השתנו משמעותית אז ניתן לרכוש אבן יותר רצינית.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

gmike
26-01-19, 16:33
הייתי באותו סיפור לפני שנה, הלכתי בדרך של ניר. במקרה שלי היהלומן לא מכר לי אבן כי היתה קטנה מדי (0.44 קראט) אלא פשוט הפנה אותי לצורף שממנו קניתי בסוף. המחיר היה בערך 50%-40% נמוך יותר מבחנויות הגדולות ברמת גן. כמובן שכולל תעודה גמולוגית.
שם החנות-טרויה תכשיטים, הרקון 8 רמת גן. עסק קטן ומשפחתי.
בגדול מלבד הגודל של האבן יש גם רמת ניקיון(שקיפות) ורמת ליטוש. יש פגמים שנראים רק במיקרוסקופ אז לא הייתי רץ לחפש את האבן המושלמת אלא מסתפק בvs2 או אפילו si1/2 אבל ברמת שקיפות גבוהה.

ניר ל
26-01-19, 17:02
אל תשכח, האתגר האמיתי הוא לא לקנות את הטבעת אלא לחיות עם מי שעונדת אותה.

erezgur
26-01-19, 18:23
https://www.youtube.com/watch?v=MgnlbDVuPdg

...נכתב מהנייד, סליחה על השגיאות

asypeer
26-01-19, 21:39
מניסיון, אבן תקנה ממישהו בבורסה (תרצה יש לי מישהו) ותביא לצורף (אני עבדתי עם בחור בשם עמיטב בונקר) - יצא לך חצי מחיר בערך מאשר לקנות מחנות. פערי התיווך הזויים.

GodsFather
26-01-19, 21:51
מצטרף להמלצות של ניר ומצדדיו.

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

אוקטבה
27-01-19, 11:55
קודם כל מזל טוב על הצעד.

ראשית תמיד לקנות ממישהו בענף יהיה זול יותר מהותית.

שנית עדיף לדעתי לקנות אבן יותר גדולה צבע גבוה וניקיון פחות טוב ואני אסביר.

יש שש דרגות צבע ליהלומים לבנים.

ומספר דרגות ניקיון.

אפשר לקנות אבן בצבע גבוה ועם "כתם"(פיקה) שיוסתר בשיבוץ הנכון

הטבעת עושה הרבה יותר רושם ככה.

עוד נקודה 3 צבעים ראשונים זהב צהוב

מתחת לזה זהב לבן

בהצלחה

נמרוד
27-01-19, 16:46
יש לי שאלה ועצה בשביל פות"ש אבל הזהירות מחייבת לשאול - מה הסיכוי שהמיועדת תחשף לדיון הזה?

OFF-RoaD
27-01-19, 16:49
יש לי שאלה ועצה בשביל פות"ש אבל הזהירות מחייבת לשאול - מה הסיכוי שהמיועדת תחשף לדיון הזה?כמו שכתבתי בהתחלה, אין חשש. יותר סביר למצוא דיפנדר בלי נזילות.

asafk
27-01-19, 16:55
אתם דפוקים לגמרי? אין לכם משהו יותר טוב לזרוק עליו אלפי שקלים?

(לא.. אני בהלם. אם היה לי מושג... )

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

נמרוד
27-01-19, 17:04
כמו שכתבתי בהתחלה, אין חשש. יותר סביר למצוא דיפנדר בלי נזילות.

Sent from my SM-N960F using Tapatalkאוקי, יפה. בטיחות לפני הכל.

עכשיו לעניין... הגברת, היא גמולוגית?

OFF-RoaD
27-01-19, 17:09
מדמחולוגית.

מבינה בזה בערך כמוני... אולי קצת פחות אחרי השרשור הזה.

אסף, מה אתה עשית?

asafk
27-01-19, 17:21
מה עשיתי? מה זאת אומרת?

(נזכרתי פתאום במשפט מפתח שחבר לימד אותי. "שלא תתרגל" )

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

יוני5
27-01-19, 17:45
הבעיה העיקרית, כפי שניר ציין היא לא האבן, גם לא הטבעת אליה מחוברת האבן, גם לא האצבע עליה היא נענדת, אלא הפרסונה בעלת האצבע.
אם היא תוצרת פולין ודגם קלפטע - עדיף דיפנדר עם נזילות, תסתכל על החתימה שלי ותבין כמה המשפט הזה נוקב.

דרך אגב, קלפטע יש גם מתוצרת עיראק ומרוקו, לעיתים במצב יותר קקטוני מפולניה אורגינל, אבל זה כבר לא באמת משנה. זה כמו קבורה בקומות - השאלה באיזה קומה אתה.

בברכה,
יוני5

דרור ברלי
27-01-19, 18:01
https://www.youtube.com/watch?v=rY0WxgSXdEE

ניר ל
27-01-19, 18:32
אני יודע גם לתת יעוץ למה זאת טעות פאטלית לגבר להתחתן, אבל לא התבקשתי.

נראה לי שנמרוד מכוון יותר ללמה לא לשבץ איזה זירקון במקום יהלום ולחסוך כסף גדול, האמת היא שזה לגמרי נכון ולעיתים אף מרשים הרבה יותר.
החזר האור מהיהלום (כל מה שמרשים בו) תלוי בעיקר באופטימליות החיתוך והליטוש שלו, אח״כ יש פרמטרים של פלורצנטיות , פגמים, צבע.
אבל בד״כ יהיה קשה להגיע ליחסים אופטימאליים כי זה נגזר מגודל וצורת האבן הגולמית - ככה שלא נדיר לראות בתכשיטים יהלומים שנראים עכורים ולא מחזירים אור. המחירים כמובן בהתאם.

אם בכל זאת מתעקשים על הדבר האמיתי - אז כמו שכתבתי, אבן מתועדת מבורסת היהלומים (עם תעודה ממעבדה מוכרת ) זה משהו שניתן למכור בעתיד ולקבל מחיר שוק, אולי אפילו להרוויח משהו אם המחיר עלה.

GodsFather
27-01-19, 18:50
Dibs על הטרופר

מוני אורבך
28-01-19, 09:30
אם יורשה לי לצאת חוצץ כנגד האווירה העכורה של ההודעות האחרונות..
גם אני, כרבים בפורום, גרוש, אבל לי היא המזל לסיבוב שני מאושר ומוצלח מאוד.
מה שאומר שאינהרנטית נשואים הם לא דבר רע, אלא אם כן לוקחים אותם לכיוון רע..
לכן אומר מספר מילים מנסיוני בתחום הזה.
זה לא פורום ייעוץ זוגות ועל כן לא ארבה בפרטים ומילים, עם הרבה מונחים פסיכולוגים חסרי תוכן
אני אעשה זאת באופן מאוד פרקטי והנדסי.. אחרי הכל אני מהנדס (-:

1. נישואים הם חוזה לכל דבר, בדוק היטב בפרטי החוזה ותראה שאתה יכול ורוצה לעמוד בו.
2. תאום ציפיות. מה היא מצפה מהנשואים? ומה אתה? האם יש תיאמות?!
3. בדוק היטב את הסביבה הקרובה שלה, משפחה, חברות קרובות, ידידים. תראה אם אתה יכול לסבול אותם.
אתה מתחתן גם אתם לא רק איתה.
4. מה ההשכלה שלה?, מה המצב הכספי שלה?, ומה צפי המשכורת שלה?. כדאי מאוד שהיא תהיה קרובה לשלך ככל האפשר.
הפרשים גדולים אפשריים, אבל עלולים בקלות ליצור בעיות קשות בעתיד.
5. אתם יכולים (ואפילו כדאי) שיהיה לכם תחבבים שונים ונושאי ענין שונים. אבל חייב שיהיו לכם מספר נושאי ענין משותפים.
לא פחות חשוב מזה שכל אחד יתן לשני מרחב נשימה, שיוכל לפתח נושאי הענין שלו. אחרת מהר מאוד הנישואים יהפכו לכלא.

כל הנקודות הללו נכתבו בדם, כמו שאומרים בצבא. אתה חיב לענות על השאלות הללו לעצמך לפני שאתה מתחתן עם אותה משהי מיוחדת.
אהבה זה מעולה, אבל זה רק ההתחלה. לנישואין אתה חיב בסיס הרבה יותר איתן מרק אהבה.
תחשוב על זה טוב, נשואין זה צעד משנה חיים, לטוב או לרע..

shachar
28-01-19, 10:05
מכיוון שחרגנו מתחומי הטבעת,
כלכלית לא כדאי להתחתן דרך הרבנות ועדיף שלא להירשם כנשואים דרכם.
אם וכאשר תהיו הורים,
ישנם הטבות משמעותיות לחד הוריות כולל קדימויות ברישום לגנים.
בפער תוכל לקנות לזוגתך ולצאצאים "סלעים וברזלים"

GodsFather
28-01-19, 11:02
ממש מדריך ג'יפולוג לבחירת זוגיות

ניר ל
28-01-19, 11:31
מכיוון שחרגנו מתחומי הטבעת,
כלכלית לא כדאי להתחתן דרך הרבנות ועדיף שלא להירשם כנשואים דרכם.
אם וכאשר תהיו הורים,
ישנם הטבות משמעותיות לחד הוריות כולל קדימויות ברישום לגנים.
בפער תוכל לקנות לזוגתך ולצאצאים "סלעים וברזלים"

יש גם הטבות בארנונה וכו׳, אבל הכוונה היא לחד הוריות שחיות ללא בן זוג, לא אם בן הזוג מתגורר באותה כתובת. לי זה נשמע כמו המלצה להונאה ואם אני טועה אז תתקנו אותי מהר, אולי נחסוך קצת.

נ.ב. גם לכם התחילו לקפוץ מצד שמאל באנרים עם פרסומות של חנויות תכשיטים?

shachar
28-01-19, 11:41
חס וחלילה המלצה
ואני לא מכיר מספיק כדי לייעץ

אבל שווה בדיקה

ניר ל
28-01-19, 11:44
מוני, אחרי כל הבדיקות האלה, עשית או לא עשית הסכם ממון ?

ניר ל
28-01-19, 12:08
נישואין כן או לא מוכרים ע״י הרבנות, הם כמו לקנות את ג׳יפ החלומות.
במקרה הטוב זה מגיע אחרי נסיון עם ג׳יפים קודמים, היית בסיירת, טחנת את הג׳יפים של הצבא, אולי אפילו קרעת מחלקם את הניילונים. כשהשתחררת קנית סמוראי קטן וחרשת את שבילי הארץ , חסכת שקל לשקל והגשמת את החלום - רכשת גראנד צ׳רוקי HEMI, לא חדש אמנם אבל לא ראה שטח. אתה בטרוף ! בחיים לא נהנית ככה מרכב, מסתכל עליו מהחלון כשהוא עומד בחנייה, נהנה אפילו סתם מנסיעה מנהלתית, רק מלשמוע את נהמת המנוע שלו אתה מסודר. מגיע למסקנה שבחיים לא ימאס לך ממנו ומחליט למסד את הקשר ולהשקיע בקיט מתלים איכותי (זה השלב של הטבעת יהלום) והגראנד הופך למפלצת שטח - מה שלגמרי משכנע אותך שהוא ואתה זה לנצח, גם כבר לא מייצרים כאלה יותר, עם שני סרנים חיים.
את ההמשך אפשר להבין לבד... רק רמז - את הגראנד הזה אי אפשר למכור. אפשר אמנם להעמיד אותו בחניון ציבורי ולהתעלם ממנו, אפשר להעביר אותו למישהו אחר, אפשר להמשיך להחזיק בו לצד ג׳יפ אחר, חדש יותר או מאזדה 6 מליסינג. אבל לנצח חייבים לשלם עליו אגרות ולהעביר טסט, לא פעם בשנה אלא פעם בחודש,והאגרה הולכת ותופחת. אי אפשר להקפיא רשיונות, לא חוקי לשרוף.

boaz avrahami
28-01-19, 13:24
לא מדוייק ניר.
אתה לא משלם פעם בחודש על הגיפ אלא רק על ה״תוספות״...
אם הגיפ נשאר סטוק אתה יכול להיפטר ממנו בניכוי חד פעמי של ״אובדן הערך״ [emoji41]

מזל ששום דבר כמעט ולא מסוגל לחסום שור בדישו ובחור צעיר ומאוהב מלהתחתן ולהתקין תוספות...

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

ניר ל
28-01-19, 13:59
מסכים עם כל מה שכתבת, רק לא ציינת מזל של מי .

אומי5
28-01-19, 14:04
אחזור לרמיזה של נמרוד.
אם היא לא מבינה בזה ומה שבאמת חשוב לה בטבעת זו המשמעות ולא כמה הוצאת עליה, אז באמת שאין סיבה להגיע לסכום הזה.

הטבעת של אישתי עלתה חצי מהסכומים שעלו פה, וגם זה היה בזבוז.
הטבעת, לא האישה.

אם מה שחשוב לה זה שתוציא עליה הרבה (בעלי קנה לי סטייל), הייתי חוזר לייעוצי הזוגיות שנכתבו פה קודם :)

gmb
28-01-19, 14:11
מסכים עם כל מה שנאמר
רק לחדד כמה דברים
יש פה גם כאלה שהם מהתחום כאן

מחיר האבנים נגזרות מכמה וכמה פרמטרים וכן, רוב מחיר הטבעת יהיה נגזרת של האבן שמשובצת מאשר הטבעת עצמה.
בגדול בתקציבים האלה עדיף שתראה בעין מה אתה קונה מאשר לקנות מאיזה אתר אונליין, כי יש הבדל במציאות בין מה שמראים לך בתמונה ובין מה שתקבל.

יש כמה תעודות גמולוגיות של מכונים, כאחד שבא מהתחום, אל תסתמך על זה יותר מדי, הכי קל להציג תעודה של מכון ישראלי יפה-שם עם נתונים טובים שלא עומדים במבחן המציאות, וזאת הגדולה של המשחק פה בארץ ושל עוסקים בתחום
אין מנוס, ואבן טובה תהיה עם מחיר טוב בהתאם לגודל שלה, לניקיון, ולצבע
פערי המחירים לא כל כך גדולים כמו פערי האבנים שהציעו לכם, לכן קשה להשוות בין מקום למקום כי כל אבן היא עולם ומלואו בפני עצמו. אבל קל להצטייר כמי שמוכר בבורסה במחיר זול לעומת חנויות שמוכרות יותר יקר ופה זה אבן X ושם זאת אבן Y.
בדרך כלל, אבן שמגיעה עם תעודה גמולוגית תהיה יקרה יותר מעצם העובדה שיש לה כבר "הוכחה" על הניקיון שלה
ותסלחו לי בבקשה, אבל רוב התעודות של מכונים בארץ לא הייתי מחשיב בתור תעודה "מציאותית" לאבן שיש לכם, אם אתם חוששים ורוצים לקנות על בטוח, רק תעודה של מכון ה GIA האמריקאי, הוא המחמיר ביותר ועמידה של האבן בתקנים שלו היא אמיתית ובטוחה, רוב אם לא כל התעודות שנבדקו בארץ לא יעמדו לפי התקן של המכון האמריקאי (וסליחה שאני מכליל, אבל אני מסביר בפניכם את המציאות)

כמה דגשים:
1. תקנה ממישהו שאתה סומך עליו
2. תסמוך על זה שמה שקנית זה באמת מה שקיבלת
3. אם אתה חושש ורוצה להיות בטוח, תבקש תעודת GIA על האבן, ורק שלהם, כל האחרים אתה יכולים לנגב איתם בחדר הנוחיות בסוף העשייה שלכם
4. אם תקנו אבן עם תעודת GIA תשלמו על האבן יותר מאשר על אבן זהה ללא תעודת GIA
5. כן, 4 ו3 מתנגשים, ככה שאם תרצו להיות בטוחים ב100% שמה שקניתם זה מה שקיבלתם כי אתם לא בטוחים שאתם עומדים בקריטריונים של 1 ו2, אז 4 די מסביר את העניין

סליחה על הברבורים, אבל כל אחד והתחום תעסוקה שלו

אם תרצה אשמח לעזור לך, לסייע, ולייעץ, ככה לפחות נחזיר קצת לחבר'ה שעזרו לי לפני כמה שנים טובות עם כל הנושא המאוס הזה של רכבי השטח שעד עכשיו החיידק מקונן בי ולצערי אני עסוק בעבודה/משפחה/בית/אישה/ילדים ולא באמת מטייל כמו שרוצה לטייל

רמי

נ.ב
ככל שתקנה אבן יקרה יותר, כך הסיכוי בעתיד ל"הרוויח" עליה יהיה גדול יותר. אבל אל תבנה על זה יותר מדי.
ו5,000 זה לא סכום גדול, אז אל תתרגש, כל אחד והכיס שלו. תמצא משהו יפה שתאהב ותקנה לה, היא תאהב אותך באותה מידה לדעתי, גם אם תביא לך טבעת כסף עם אבן זרקון במקום יהלום. אם יש לך כסף תקנה ביותר מהסכום שחשבת, אם אתה לחוץ בכסף תקנה בפחות. אבל בדרך כלל זה בין הדברים הבודדים ששומרים אותם כל החיים, ותמיד יהיה שווים את הכסף הזה ככה שאין פה הפסד כמעט, אלא מעין "חיסכון" לטווח ארוך אז אם אתה נוסטלגי ורוצה לצאת לארג' תקנה לה ב30,000 שקל ותהיה סמוך ובטוח שקיבלת אבן מצויינת במחיר שתמיד יצדיק את עצמו :)

boaz avrahami
28-01-19, 14:51
מסכים עם כל מה שכתבת, רק לא ציינת מזל של מי .

מזל שלנו כמובן... אחרת היינו צריכים לשאת על מצפוננו ביטול חתונה

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

ניר ל
28-01-19, 15:10
שום מצפון, אם מישהו היה גורם לי לבטל את החתונה היה מציל לי את החיים. אבל אף אחד לא הצליח למרות שניסו לרמוז כולל מתוך משפחת הכלה.
זה בלתי אפשרי , יש יותר סיכוי לפקוד את זהבה גלאון לישראל ביתנו, לכן אני גם אף פעם לא מנסה.
אגב לא נגד זוגיות, פעם שניה מוצלחת בינתיים, פשוט צריך להבין למה נכנסים ולסכם מראש איך יוצאים מזה בעת הצורך , זה בעייתי כאשר מדובר בזוג צעיר ומתלהב אבל יותר ויותר מתמסדים כיום בגיל מאוחר עם נסיון חיים ובגרות נפשית.

רמי, 30 אלף ? כמה עולה לבטח את זה ? ומי משגיח על הצורף שלא יחליף את זה בזכוכית?

sam1g
28-01-19, 15:45
​עודד, מזל טוב

ד ו ר ו ן
28-01-19, 15:55
ואני רק להגיד שעד מלחמת העולם השנייה בערך, יהלומים היו בכלל חומר תעשייתי לא מבוקש במיוחד..

זו אחת ההונאות הכי גדולות בתולדות האנושות.. השכנוע שהאנומליה הגיאולוגית הזו שווה כ״כ הרבה.
ויותר גאוני מצד המשווקים, ששכנעו נשים בשטות הזו.

אהה,
ומזל טוב!

gmb
28-01-19, 16:24
ניר, ראה לעיל סעיף 1 ו2...
בגלל זה רשמתי. צריך שתהיה גם הבנה וידיעה ממי אתה קונה ומה אתה קונה

יש אנשים שקונים מכונית ב20 אלף שח ומבסוטים עד מעל לגג, ויש אנשים שקונים במיליון וחצי שח והרכב לא מספיק טוב בשבילהם... כל אחד והחבילה שלו

בכל מקרה מזל טוב. ומסכים, אלה מסוג הדברים שאין באמת הסבר למה צריך אותם, אבל הם השתרשו היטב היטב בתודעה של כולם ולכן הביקוש שלהם עולה עם הזמן

gmb
28-01-19, 16:43
ניר, ראה לעיל סעיף 1 ו2...
בגלל זה רשמתי. צריך שתהיה גם הבנה וידיעה ממי אתה קונה ומה אתה קונה

יש אנשים שקונים מכונית ב20 אלף שח ומבסוטים עד מעל לגג, ויש אנשים שקונים במיליון וחצי שח והרכב לא מספיק טוב בשבילהם... כל אחד והחבילה שלו

בכל מקרה מזל טוב. ומסכים, אלה מסוג הדברים שאין באמת הסבר למה צריך אותם, אבל הם השתרשו היטב היטב בתודעה של כולם ולכן הביקוש שלהם עולה עם הזמן

OFF-RoaD
28-01-19, 17:34
ציפיתי את האזהרות (ואת הבדיחות), וזה לגמרי בסדר. לא תניאו אותי :)

באשר לנושא המקורי - קיבלתי את ההמלצה ליצור קשר עם יהלומן ולא ללכת לחנויות, ויצרתי קשר עם שלושה, תוך החלטה להיפגש עם השניים שעשו רושם טוב יותר ולראות מה אני מוצא אצלם, כדי לסגור את הסיפור הזה. בכל זאת, כולה טבעת. לא החלטה הרת גורל כמו מערכת מתלים שדורשת מחקר מעמיק...

אם מישהו יתקל בשרשור הזה בעתיד, אולי המסקנות מהמחקר שלי יואילו, אז אשתף בהן:
1. כאמור, יש מספר פרמטרים לבדיקת איכות של אבן, ואין לזה סוף. צריך למצוא פשרה בין הגודל לאיכות שתתן מוצר שנראה טוב "על האצבע". על התעודה מהמגירה אף אחד לא יסתכל. גם אם יש באבן כמה פגמים או שרמת השקיפות לא מושלמת - זה חסר משמעות.
2. ההבדל העיקרי בין ספקים שונים והפרשי המחירים נובעים מהאבן. העיצוב מסביב משפיע על המחיר בצורה מינורית (כל עוד לא משתגעים), ובגדול כל צורף יעשה כל עיצוב שמצאתם ברשת, אם קניתם אצלו את האבן. עדיף למצוא אבן שתרצה אתכם מבחינת הפרמטרים והמחיר, ואז לשבץ אותה בטבעת לבחירתכם. אין צורך להידבק לספק מסוים כי העיצוב שלו מצא חן בעיניכם.
3. בשוק של היום התקציב שלי (5K) אפשר לי אבן של 60 נק' בערך. התקציב הזה נולד מסיבוב בחנויות, ונראה היה לי הגיוני למה שחיפשתי. לאחר שיישמתי את ההמלצות מפה - התקציב ירד, המוצר נשאר זהה.

תודה לכולם על הטיפים החשובים, וגם על העצות החכמות והדאגה. בשיא הרצינות. אין על הקהילה הזו.

erezgur
28-01-19, 17:35
מזל טוב, בהצלחה ובשעה טובה

איל מ
28-01-19, 19:54
מזל טוב.

OFF-RoaD
16-02-19, 07:40
חוזר לעדכן שאחרי שיטוט קצר בשבילי בקעת מהרל, כשהיא במושב הנהג, עצרתי את הרכב עקב "רעש מוזר מהגלגל". כשקראתי לה לבוא לראות את הנזק שגרמה מצאה אותי על הברך, ואת הדרך חזרה אני כבר נהגתי [emoji28]

שוב תודה לאתר הנפלא הזה שמלווה ונותן עצות חכמות בכל צומת משמעותי, אתם נהדרים!

erezgur
16-02-19, 07:50
מזל טוב
:)

avikkllk
16-02-19, 08:08
מזל טוב[emoji1319][emoji1319]

Grand vitara 07
Arctic dvx 08

boaz avrahami