PDA

צפייה בגרסה מלאה : ייעוץ לקניית ג׳יפ ארוך עד 170K₪ לשימוש יומיומי ולטיולים

26-01-19, 15:20
שלום לכולם,

אני דיי חדש בתחום ומאוד מעוניין להתחיל לטייל בשבילים ותוואי שטח לא מסובך בתור התחלה,
לא ממש מצאתי תשובות לחיפוש שלי אז החלטתי לשאול....

אני עובר מאאוטלנדר 2013 ורציתי לקבל המלצות בעיקר משיקולי עלות תחזוקה

הרכב הבא צריך להיות יותר מוכוון שטח בתקציב של עד 170K₪ הרכב הוא לשימושי היום יומי 30-40 קמ ביום וטיולים בסופש בתוואי שטח סביר , אנחנו מחפשים רכב של 7 מקומות

הדגש הוא על עלות אחזקה נמוכה ככל האפשר עם מבחינת תקלות מחלות וההתלבטות העיקרית היא בין:

פאגרו
לנד קרוזר ישן יותר
ניסן פטרול/פאתפיינדר
דיסקוברי 3/4

כאשר פאגרו כרגע נראה לי הכי הגיוני מבחינת שנתון מתקדם יותר(אבל זה ההגיון שלי)
אם זאת גם התשובה מה עלי לבדוק הייטב בקנייה כמו כן מה עלי לצפות מבחינת עלות שנתית כאשר 70 אחוז מהזמן הרכב יהיה לשימוש יומי.

תודה וסליחה מראש עם זה קצת טרחני

נדב ש.
26-01-19, 20:00
תגדיר תוואי שטח סביר, בינוני? בינוני+?
סוג טיולים1 עבירות ןכו', נוסע עם עוד חברים-איזה רכבים יש להם?

26-01-19, 21:00
היי
קצת קשה לי לענות לך מה זה סביר מכיוון שאני לא באמת שייך לאיזו קבוצת מטיילים והפעם האחרונה שיצאתי (ושקעתי...)זה היה באיזור צאלים בחורף

הייתי רוצה לעשות את זה כמו שצריך ולכן החלטתי להשתדרג, אני עדיין די ״בתול״ בתחום אבל אין לי פחד להשתמש ברכב חדש לטיולים עם מורכבות בינונית (כמובן בקבוצה ולעבור אולי קורס נהיגת שטח)

הכיוון הכללי הוא פאגרו דאקר או פאתפיינדר או קרוזר

השאלה היא מה עליי לדעת לפני ומה הכי כדאי עבור צעיר פעור במסגרת התקציב

תודה

נדב ש.
26-01-19, 21:04
כדי לכוון אותך בצורה טובה צריך לדעת עוד פרטים...
נסה לענות על השאלון בראש הפורום:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/28546-רוצים-ג-יפ-ויש-לכם-שאלות-אנחנו-צריכים-הבהרות%21

איל מ
26-01-19, 21:39
פאג'רו יהיה לך אחלה.
במיוחד אם אתה כבר מכיר את השחיטה של החלקים של מיצובישי.

26-01-19, 21:50
הי ושוב תודה על התגובה הנה התשובות שלי עד כמה שאני יכול לענות

אשמח לתגובה:

תקציב - צריך להביא בחשבון שההוצאות על רכב שטח גבוהות בד"כ משמעותית מהוצאות על רכב פרטי!
א. מה התקציב לרכישת הרכב? 170K
ב. האם התקציב שציינת כולל מבחינתך את עלויות התיקונים, השיפורים והתחזוקה (לפחות של ששת החודשים הראשונים) או שמדובר במחיר הרכישה בלבד ויהיה מימון נפרד לעלויות התחזוקה? כולל
ג. האם אתה מסוגל להתמודד עם הוצאה חד פעמית גדולה יחסית (למשל 5,000-10,000 ש"ח) לתיקון הרכב אחת לכמה שנים? מסוגל
2. גודל / קיבולת הרכב - כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות? 4-5 +
כלב?כן
האם לעיתים תרצו לעשות טיול של מספר ימים ע לינת שטח? כן לילה שניים

3. נסועה שנתית ותחזוקה:
א. כמה קילומטרים הרכב יעשה בשנה?
15000 לשימוש יומיומי
כמה ק"מ להערכתך יהיו לצרכי טיול (כולל את הטיול בשטח עצמו ואת הנסיעה הלוך וחזור) וכמה נסיעה שוטפת שאינה קשורה לטיול?
לא יודע לא מגביל, הכוונה לטייל פעם פעמיים בחודש בהתחלה
ב. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע (האם תוכלו לעיתים להשלים עם כמה ימים שבהם הרכב מושבת לצרכי טיפול ולא יכול לשמש לנהיגה)?
בשימוש יומיומי קשה להסתדר בלי אבל ניתן
ג. האם כל התחזוקה תתבצע במוסכים / בעלי מקצוע או שיש ידע טכני / רצון / כוונה לביצוע תחזוקה עצמית (לפחות חלקית)?
כנראה במוסכים אך אין לי חשש מלהיכנס לתחזוקה עצמית עד רמה מסויימת.
ד. האם מקום המגורים הוא באזור מרכזי עם מוסכים ואנשי מקצוע זמינים במרחק נסיעה סביר או בפריפריה הרחוקה מאזני מקצוע / מוסכים?
גר באיזור נתניה

4. אופי השימוש והטיולים:
א. האם מתכננים לנסוע רק בשבילי עפר ודרכי כורכר כבושות, האם רק טיולים רגועים בחיק הטבע האם טיולים שלעיתים ידרשו מעבר מעלה קשה / מדרגת סלע וכו'?
אמור להיות יותר עדין בהתחלה אך בכל מקרה מבלי לפגוע במישהו אין לי כוונה לטפס על סלעים כששני גלגלים באוויר אם זאת הכוונה
ב. אם טיילתם ברכבי שטח בעבר או שיש קבוצה המטיילת עם רכבי שטח שאתם חושבים להצטרף אליה מדי פעם לטיול - מהם רכבי השטח של אנשי הקבוצה?
לא חדש אבל עם רצון להשתלב
ג. מהם המקומות המאתגרים ביותר שבהם עברתם / תרצו לעבור או שטיול שתרצו להשתתף בו עבר? (גם אם רק ראיתם תמונות של טיול שטח שעניין אתכם ויודעים לציין את שם המקום או המסלול).
אין לי מקומות ספציפיים אך אשמח לטייל גם במדבר וגם בשבילים ירוקים יותר כמו אזור רמת יששכר או משהו בסגנון

5. העדפות ותנאי סף - האם יש תנאי סף?

א. גיר אוטומטי/ידני אוטומט
ב. מנוע דיזל/בנזין אין העדפה היעיל והיציב יותר
ג. תצורה (טנדר, קצר, ארוך...) ארוך אל גם טנדר מרווח יכול לבוא בחשבון
ד. גיל הרכב - חדש בלבד? משומש בן שנים ספורות? רכב אספנות?
הכוונה היא לא יותר מעשור על הכביש
6. האם עד כה "ננעלת" על סוגי רכב מסויימים?
לא נעלתי אך משוטטות ביד 2 עושה רושם שפאגרו נראה הכי משתלם מבחינת שנתון אבל ממש אין לי דעה
לחלופין, יש "וטו" על סוגי רכב מסויימים?
לא

תודה

- - - Updated - - -

פאג'רו יהיה לך אחלה.
במיוחד אם אתה כבר מכיר את השחיטה של החלקים של מיצובישי.

האמת האוטו 4 שנים אצלי ולא ממש יצא לי להחליף משהו אז אני לא מכיר את השחיטה

ברכבים אחרים זה פחות נורא/ או יותר אמין?

תודה

איל מ
26-01-19, 22:56
כולם אמינים בערך באותה רמה (כל אחד והמחלות שלו). דיסקברי 3 עלול לאתגר יותר מבחינת האמינות, ורק אם אתה מתכונן להכנס לתחום וללמוד באינטרנט את הרכב על תקלותיו והפתרונות להם הייתי נכנס אליו. אם תיתן למוסך להוביל אותך לפתרון שלו, אתה עלול לשלם המון.
לנדקרוזר יהיה יקר משמעותית לקניה (יעני שנתון נמוך בהרבה.
ניסן פאתפיינדר יהיה זול יותר מפאג'רו ונותן את אותן יכולות (אאל"ט יותר מקום מאחורה).
רקסטון, אגב, גם יתן יכולות דומות ותוכל לקבל רכב אפילו חדש יותר.

בסכומים שציינת, לא צריכה להיות לך בעיה למצוא רכב שלא ראה שטח, ושמתוחזק ברמה הגבוהה ביותר (ואז להגביה ולמגן בעצמך), או עזה שמוגן והוגבה אבל לא טייל המון.

asafk
26-01-19, 23:13
בסכום הזה אתה יכול למצוא פג'רו די חדש, גם לנדקרוזר די חדש. הפתפיינדר הכי חדשים שיש הם 2013- ויישאר לך הרבה עודף. אני הייתי מעדיף במקומך להתקדם בשנתונים.
בגלל שחשוב לך ה7 מקומות אתה ממוקד ביפנים וזה נכון ומוביל לדואו הקלאסי של לנדקרוזר מול פג'רו.
שניהם יתאימו לך, בשניהם העלויות דומות, פג'רו מן הסתם תוכל לקנות טיפה חדש יותר.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

nirs
27-01-19, 07:49
ע״ס השאלון שמילאת, גם אני הייתי בוחר בפאגרו.
עם הכנה מתאימה (מיגון, הגבהה, צמיגים) יכול להתמודד עם מרבית מסלולי הטיולים בארץ.

Sent from my iPhone using Tapatalk

נדב ש.
27-01-19, 08:01
גם אני נוטה לכיוון הפג׳רו שייתן לך שנתון גבוה יותר בכמה שנים מהאחרים, תשקיע בחיפוש טוב וברכב שטופל נכון ובזמן.
לנדקרוזר תוכל למצוא סביבות שנתון 2010, כנ"ל גם דיסקו 4 , אבל תיצטרך להשקיע בחיפוש ארוך ובדיקה של רכבים לעומק(זה לא רק השאלה כאלה שטיילו בשטח כן/לא, אלא כאלה שטופלו בזמן וטיפלו בהם כמו שצריך) ע"מ לא ליפול על נבלות שימצצו לך דם וסתם תתאכזב.
בהצלחה.

27-01-19, 10:42
הי כולם,
איזה כיף שאתם מגיבים פה ממש מהר, תודה.
די עוזר לי להתכוונן באמת לכיוון הפאגרו,

יש דברים ספציפיים לרכב שעלי לבדוק?
עלי לפסול על הסף רכב מסוחרים?
כמו כן איפה כדאי לבצע בדיקה לפני קנייה לרכב כזה באיזור המרכז?

תודה מראש ויום נעים

oferc
05-02-19, 09:09
הי כולם,
איזה כיף שאתם מגיבים פה ממש מהר, תודה.
די עוזר לי להתכוונן באמת לכיוון הפאגרו,

יש דברים ספציפיים לרכב שעלי לבדוק?
עלי לפסול על הסף רכב מסוחרים?
כמו כן איפה כדאי לבצע בדיקה לפני קנייה לרכב כזה באיזור המרכז?

תודה מראש ויום נעים

תלוי בק"מ שאתה קונה .

מאד חשוב לבדוק תפקוד של מעבר מצב הנעה ובמיוחד כפתור נעילה אחורית ,
רכבים שלא יורדים לשטח ולא משתמשים במצבים אלו בדרך כלל החישנים נדפקים והמעבר לא מתבצע , בבדיקה לא בודקים את זה , פשוט שאתה בודק רכב תבקש מבעל הרכב שיראה לך איך מעבירים מצבים ושזה באמת עובד, אם יש תקלה או מעבר איטי מדי ומקרטע, התיקון יכול לעלות כ4K ש"ח , אני קניתי רכב עם 40K בן שנתיים וחצי שלא עלה על מדרכה ובטח לא השתמשו אף פעם ב4X4 , כל החישנים נדפקו מחוסר שימוש (זה הוחלף באחריות למזלי).

אם הרכב עבר את ה150000 ק"מ : מומלץ לבדוק אם בוצע ניקוי לסעפת והוחלף EGR
בדוק את סלילים של ההגה , זו מחלה ידועה לרכבים עם ק"מ כזה
תפקוד מזרקים
חלודה בסאן רוף ובמסילות (רכבים מעל 5 שנים)

בהצלחה

Asaf-a
05-02-19, 13:13
רצוי שהגלגלים יהיו 17 אינץ ולא 18, זה יתרון משמעותי, בדגמים המפוארים זה 18.

אפשר לשנמך חוקית לגלגלים 17, אם הרכב לקראת החלפת צמיגים זו צומת החלטה.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

-->