PDA

צפייה בגרסה מלאה : איך מריצים רכב דיזל 4X4 קבוע בבדיקת עשן בטסט?

barak4*4
24-01-06, 13:30
מוצגת כאן תגובה של שחר מדיון שעסק בנושא אחר (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=11111).
היות ונושא זה חשוב לרבים ועל מנת לא לסטות מנושא השרשור השני, פתחתי את הנושא הזה בדיון חדש. (מנהלים, אם לא מתאים, נא בטלו סגרו שרשור זה).

שחר כתב:
".....בדיקת זיהום ? צריך להריץ את הרכב ל 90 קמ"ש כדי לבצע בדיקה כזו.
בתור אחד שבדקו לו ברקסים בסגנון סע - עצור סע תרים הנדברקס. תודה
וזיהום בלחיצה על גז בעמידה לא נראה לי שתהיה עם זה בעיה
תזכור בטסט לא לעלות על המתקן גלילים שמריץ רק שני גלגלים כדי שלא תטחן את הדיפרנציאל המרכזי.
ולא תמצא מכון טסטים שמריץ קידמי ואחורי יחדיו."

אז מה קורה עם כל הדיפנדרים, טויוטות ושאר רכבי ה-4X4 הקבועים?
אין הרצה?
האם אני יכול לסרב? האם זו עילה לכשלון בטסט?
ובכלל, מה הנזק אם הדיפ' המרכזי לא נעול?

ולקינוח, האם זכינו מן ההפקר ולא מבצעים לנו את הבדיקה?

גיא
24-01-06, 13:36
מוצגת כאן תגובה של שחר מדיון שעסק בנושא אחר (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=11111).
היות ונושא זה חשוב לרבים ועל מנת לא לסטות מנושא השרשור השני, פתחתי את הנושא הזה בדיון חדש. (מנהלים, אם לא מתאים, נא בטלו סגרו שרשור זה).

שחר כתב:
".....בדיקת זיהום ? צריך להריץ את הרכב ל 90 קמ"ש כדי לבצע בדיקה כזו.
בתור אחד שבדקו לו ברקסים בסגנון סע - עצור סע תרים הנדברקס. תודה
וזיהום בלחיצה על גז בעמידה לא נראה לי שתהיה עם זה בעיה
תזכור בטסט לא לעלות על המתקן גלילים שמריץ רק שני גלגלים כדי שלא תטחן את הדיפרנציאל המרכזי.
ולא תמצא מכון טסטים שמריץ קידמי ואחורי יחדיו."

אז מה קורה עם כל הדיפנדרים, טויוטות ושאר רכבי ה-4X4 הקבועים?
אין הרצה?
האם אני יכול לסרב? האם זו עילה לכשלון בטסט?
ובכלל, מה הנזק אם הדיפ' המרכזי לא נעול?

ולקינוח, האם זכינו מן ההפקר ולא מבצעים לנו את הבדיקה?

כשאני עברתי טסט עם הדיסקו לא הריצו את האוטו שלי על הגלגלות. לפני התחלת המסלול אמרתי שזה 4 על 4 קבוע ואסור להריץ. הבוחן אמר לי שזה בסדר הוא יודע ויש לו הנחיה לא לעשות את זה. המכון בצומת אפק.

asafk
24-01-06, 14:01
אם הם מתעקשים, תבקש נייר חתום ממנהל המכון שאם נגרם נזק לתיבת ההעברה היא תוחלף על חשבונם. זה תופס לגבי בדיקת בלמים ולגבי בדיקת עשן- הם לא מסתבכים עם זה, אף אחד לא יתן לך כזה נייר, ואף אחד לא ייקח את הסיכון.

אסף.

איציק - 4X6ZH
24-01-06, 15:44
על איזה בדיקה מדובר ?
סתם בדיקת עשן של טסט
או בדיקת מנוע עומס על דינמומטר ?
דרישות החוק השתנו והיום המגמה היא להתקרב לדרישות זיהום אויר יורו 3 של אירופה .
בקרוב כל נוהל בדיקות העשן יעבור שינוי
כבר היום יש כלי רכב שקשה עד בלתי אפשרי להעביר טסט !!
איציק

barak4*4
24-01-06, 15:55
אם הם מתעקשים, תבקש נייר חתום ממנהל המכון שאם נגרם נזק לתיבת ההעברה היא תוחלף על חשבונם. זה תופס לגבי בדיקת בלמים ולגבי בדיקת עשן- הם לא מסתבכים עם זה, אף אחד לא יתן לך כזה נייר, ואף אחד לא ייקח את הסיכון.

אסף.
גם לגבי בדיקת בלמים?
למה?

shachar
24-01-06, 16:49
ברק
בבדיקת בלמים מריצים את הרכב על גלילים ומבקשים ממך לבלום. כך נמדדת עוצמת הבלימה.

מכיוון של 99.99% מהמכונים אין אפשרות להריץ שני סרנים במקביל, הם לא יכולים לבדוק ללא גרימת נזק.

סולי
24-01-06, 20:15
נסיוני מעט שונה,
תחילה מדובר על דפרנציאל מרכזי פתוח , אשר כן - יכול להנעל.
כאשר הוא פתוח אין שום בעיה להריץ סרן יחיד במהירות 90-100קמ"ש.
לכן אין שום בעיה עם הנושא של בדיקת עשן עם דיפנדר.

ברייקטסטר,
תחילה הוא עובד במהירות נמוכה בהרבת, שנית כנ"ל לבדיקות עשן .. אין שום בעיה כל עוד הדפרנציאל המרכזי פתוח.

לרכבים עם דפרנציאל מרכזי וויסקוזי יש צורך במערכת לכל ארבעת הגלגלים, או מערכת שיודעת להרים באוויר את הסרן הלא מונע.

ד ו ר ו ן
24-01-06, 20:20
בטסט האחרון ב"אלן" בב"ש ראיתי שהתקינו דינמומטר שבודקים עליו את העשן ב-90קמ"ש.
לשאלתי איך בודקים רכבים עם 4WD קבוע,לא רק ג'יפים השיב הבוחן כי פשוט לא בודקים,מקס' אומרים לתת גז בעמידה .

shachar
24-01-06, 20:57
נסיוני מעט שונה,

ברייקטסטר,
תחילה הוא עובד במהירות נמוכה בהרבת, שנית כנ"ל לבדיקות עשן .. אין שום בעיה כל עוד הדפרנציאל המרכזי פתוח.

לרכבים עם דפרנציאל מרכזי וויסקוזי יש צורך במערכת לכל ארבעת הגלגלים, או מערכת שיודעת להרים באוויר את הסרן הלא מונע.

אתה טועה ומטעה

המשמעות של דיפרנציאל מרכזי פתוח שבמקום להעביר 50 : 50 עם התאמות לפי מצב השטח/כביש אתה יוצר מצב של 100: 0 כלומר המרכזי עובד בריבוע.........
תריץ את הרכב שלך ככה ל 100 קמש על המבדוק

landY
24-01-06, 21:14
כמו ששחר כתב לך, אתה טועה בענק.
הדיפרנציאל המרכזי בדיפנדר מיועד להפרשי מהירויות של עד 5 קמ"ש.
ברכבים אחרים עם 4X4 קבוע זה בערך אותו הסיפור.

נסיוני מעט שונה,

ברייקטסטר,

אביב
24-01-06, 22:14
בואו נעשה קצת סדר:
בדיקת עשן לרכב דיזל ניתן לבצע בשני אופנים שונים-
1. בדיקה בה הרכב מורץ על גבי דינמומטר שלדה ומכשיר העשן לוקח את המדידה בזמן העומס (המהירות 90 קמ"ש היא לא חשובה, למשרד התחבורה יש רשימה שבה מופיעים רוב כלי הרכב בארץ והמהירות, ההילוך והסל"ד הנדרש לבדיקה- העיקר שיהיה בעומס מלא ככל שניתן). בדיקה זו ניתן לבצע על דינמומטר שלדה בעל סט גלילים אחד, ואז כמובן ישנה בעייה להריץ את כלי הרכב בעלי 4X4 קבוע עם הדיפרנציאל המרכזי, או בדינמומטר שלדה בעל שני זוגות גלילים, בו ניתן להריץ כמעט את כל סוגי כלי הרכב (גם כאן ישנם מס' סוגים של דינמומטר- שני זוגות גלילים מניעים או זוג גלילים מניע וזוג גלילים אינרטי).
2. בדיקה בה הרכב אינו מורץ על גבי דינמומטר אלא נבדק בשיטה הנקראת "האצה חופשית". בשיטה זו משתמשות גם הניידות של משרד התחבורה בדרכים. המדידה, בשיטה זו, מתבצעת בסרק בעת לחיצה מקסימלית על דוושת ההאצה (לוקחים מס' מדידות, והמחשב מבצע ממוצע שלהן). כמובן שהשיטה אינה הורסת את חלקי ההינע בכלי הרכב.

לא שאלת על מכשיר לבדיקת בלמים, אבל אציין רק שניתן לבדוק עם מכשירי בלמים מסויימים (שקיימים גם בארץ) את כל כלי הרכב בארץ, כולל אלו עם 4X4 קבוע ומגוון דיפ'.

מקווה שעזרתי.

סולי
25-01-06, 21:06
כמו ששחר כתב לך, אתה טועה בענק.
הדיפרנציאל המרכזי בדיפנדר מיועד להפרשי מהירויות של עד 5 קמ"ש.
ברכבים אחרים עם 4X4 קבוע זה בערך אותו הסיפור.

אפשר לקחת חזרה?
אני מתנצל.

טעיתי.., אם כי עם ברייקטסטר לא צריכה להיות שום בעיה כאמור.
בכל אופן למדתי אסור לקחת כדוגמא את מה שנעשה בצה"ל.

ערן המסוקס
07-03-07, 08:51
אני יודע שזה שרשור ישן מאוד, אבל נתקלתי בו, ואני חייב להגיב.

ברכב עם דיפרנציאל מרכזי פשוט, אין שום בעייה לבצע בדיקת בלמים לסרן אחד בלבד!

אין כל עומס על הדיפרנציאל המרכזי. הוא אמנם עובד בהפרשי מהירויות (סרן אחד עומד והשני מתגלגל במהירות איטית) אבל ללא כל עומס.

עומס הבלימה מגיע מהגלגל אל הבלם ולכן אין כל עומס על הטרנספר, כי ההתנגדות לתנועה מתבצעת ברכיבים קודמים לו.

הרצת רכב עם דיפ' מרכזי על מכשיר בדיקת עשן תחת עומס, זה סיפור אחרי לגמרי כמובן.

asafk
07-03-07, 18:46
ערן, הנחיות היצרן של כל כלי הרכב הללו הן מפורשות וברורות מאוד- אסור בתכלית האיסור לבצע בדיקה על סרן אחד בלבד, גם לא בדיקת בלמים במהירות נמוכה.
ולמי שהבוחן במכון הטסטים לא מסכים להקשיב לו, אני ממליץ לשלב את הדיפרנציאל המרכזי (בלי לספר, כמובן). אחרי הנזק השיורי שישאר במכון, הוא אף פעם לא ינסה לבדוק רכב 4X4 קבוע על הדיינו.

אסף.

ofersh
14-07-07, 01:00
יש לי טסט ב עשרה ימים הקרובים
איפה לעשות? האם מישהו מכיר את מכון פליקס בלוד?
יש לי עשן לבן בעמידה רגילה ועשן שחור עם נותנים מכת גז חזקה, האם סביר ב דיסקו דיזל 96 הרכב לא מעבד שמן ולא מים ( אין צורך להוסיף בין טיפול לטיפול ואני בודק כל שבוע)
אשמח לפרטים
תודה עפר

shachar
14-07-07, 20:59
פליקס בזמן האחרון מתקרצצים

גיא
20-07-07, 00:04
יש לי טסט ב עשרה ימים הקרובים
איפה לעשות? האם מישהו מכיר את מכון פליקס בלוד?
יש לי עשן לבן בעמידה רגילה ועשן שחור עם נותנים מכת גז חזקה, האם סביר ב דיסקו דיזל 96 הרכב לא מעבד שמן ולא מים ( אין צורך להוסיף בין טיפול לטיפול ואני בודק כל שבוע)
אשמח לפרטים
תודה עפר

לא שייך לשרשור אבל עשן לבן בעמידה יכול להצביע על בעיה בטורבו, חופש מוגזם וזליגה של שמן לתוך החלק החם.
שחור במכת גז זה טיבעי.

האיבוד שמן דרך הטורבו הוא מזערי, עד שהחופש כל כך גדול שהמניפה נוגעת בבית ויש בום ומזמינים גרר ....

שחף110
20-07-07, 22:23
פליקס בזמן האחרון מתקרצצים

לפני חודש אצל פליקס - עניינים מאוד. הפילו על חופש בפנהרד, והגומיה אכן הייתה גמורה ודרשה החלפה.

-->