PDA

צפייה בגרסה מלאה : מתלבט בין שני רכבי ליסינג

jacob72
28-01-19, 23:33
יש לי אופציה לבחור
מיצובישי אווטלנדר 4 × 4
או סובארו פורסטר 4×4.

מאחר ואני לא מבין גדול ברחבי שטח. שמעתי שכל הג'יפונים הם בעצם סרן אחורי וטו-לא ,ומלבד ההנעה האחורית ,אין להם איזו שהיא מערכת מסייעת בשטח ,כמו לג'יפ אמיתי.

מאחר ואף אחד מהם הוא לא ג'יפ של ממש,אזי :

האם אלו רכבים זהים ביכולות שטח שלהם, או שיש לאחד מהרכבים יש תתי-מערכות שמסעיות יותר בנסיעה שטח ?

GodsFather
29-01-19, 06:34
פורסטר הוא הכי קרוב לשטח מבין השניים.

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

nirs
29-01-19, 07:41
עשית סלט במושגים:
לאף אחד מהרכבים שהזכרת אין סרן אחורי.
מה שיש זו הנעה 4x4 (קבועה בפורסטר).
כמו שכתבו, הפורסטר מתאים לנסיעה בשטח ויכול לטייל בחלק נכבד מהמסלולים. האוטלנדר מתאים הרבה פחות ויכול לטייל בעיקר בשבילים.

הסיבות רבות ומגוונות וקשורות בזוויות גישה, בטן ונטישה, מערכת בקרת משיכה (xmode בפורסטר), אופן העברת הכוח לגלגלים האחוריים וכו׳

אם אתה מחפש רכב לשטח אז פורסטר בהחלט בחירה ראוייה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

zivo
29-01-19, 11:41
נקודה למחשבה -
עד כמה שאני יודע, ברכב ליסינג אתה לא יכול להתקין מיגונים ולא יכול להחליף צמיגים.
בלי זה, לא הייתי מציע לרכבים האלו לרדת יותר משביל קק"ל, ואז השיקולים שהוזכורו פה לא כל כך רלוונטים.
לעומת זאת, אוטלנדר אמור להיות יותר מרווח.

גיא
29-01-19, 12:05
מיצובישי יותר גדול. הרבה יותר.

מותר להתקין מיגון ברכב ליסינג וגם עדיף כדי לא להשמיד את האוטו.

הסובארו יהיה הרבה יותר מומלץ.
סובארו פורסטר היה לנו. ( עכשיו אוטבאק )
מיצובישי לא היה.

nirs
29-01-19, 14:12
קשה לקרוא לאוטלנדר גיפון היות והוא באמת לא בנוי לנסוע מעבר לשבילי קק״ל.

אגב, בזמנו חשבתי ברצינות לקחת xv כליסינג (בנוסף לדיפנדר). מבירור שעשיתי אכן ניתן היה להתקין מיגון. בסופו של יום מנוע ה 1.6 היה בלתי נסבל, וירדתי מהעניין.

GodsFather
29-01-19, 14:24
הגבהות למשל מצריך אישורים מיוחדים.

גיא
29-01-19, 15:22
הגבהות למשל מצריך אישורים מיוחדים.

אכן

אבל מיגון פועל לטובת מפעיל הליסינג ולכן הם בעד.

ד ו ר ו ן
29-01-19, 15:50
מנסיון עם אאוטלנדר רגיל, הרכב נמוך מאד, למעשה מיניואן סטנדרטי עם זויות גישה של פרייבט.
רק על זה לא הייתי יורד איתו לשטח מעבר לשבילי קק״ל מסודרים.

מערכת הנעה AWD שלו להבנתי מיועדת לכבישים חלקים, ולשטח במקרה הכי טוב לשבילי עפר.

דרור ברלי
29-01-19, 16:07
סובארו חד משמעית.

בקרת משיכה יש היום לכל רכב.
ההבדלים הגדולים לטובת הפורסטר הם במערכת ההנעה הכפולה שהרבה-הרבה יותר יעילה, מרווח גחון, זויות מרכב, גודל גלגל, אלקטרוניקה עדיפה (X-MODE), וגם איכויות דינמיות עדיפות על הכביש. הוא רכב מהנה לנהיגה.

לא שבפורסטר חסר מרחב פנימי אבל האאוטלנדר קצת יותר מרווח. כאן מתחילים ונגמרים היתרונות שלו.

zivo
29-01-19, 16:15
אכן

אבל מיגון פועל לטובת מפעיל הליסינג ולכן הם בעד.

גיא,
אין לי כח וחשק להתווכח, אבל אני חושב שהפרשנות שלכם לההסכמה למיגון, פשוט שגויה.
הנקודה זה לא רק אם מותר להוסיף חתיכת אלמיניום.
השאלה זה מה יקרה שתדווח על ציריה שנגזרה בשטח? שפתאום הם ישימו לב לבלאי מוגבר של הצמיגים וכו'.
לדעתי הם כולם מסייגים לשימוש כביש, וברגע שתחרוג, ישחילו לך את האלמנט.....

בדקתי את זה כמה פעמים, ותמיד חזרתי לאותה נקודה - רכב לייסינג לכביש, רכב פרטי לשטח.

גיא
29-01-19, 16:40
אין לך שום ויכוח איתי.

אני מאז ומעולם העדפתי לוותר על הליסינג לטובת החזקה של רכב פרטי.

tallevi
29-01-19, 17:15
זאת נקודה מעניינת.

להבנתי, בסה"כ מדובר על התנהלות והצגת עמדה מול חברת הליסינג.

העקרון כאן זהה לדעתי להתנהלות מול חברת הביטוח שמבטחת את הרכב, גם אלה ניסו לסייג עד שהגיעו לערכאות ושם הובהר מהי העמדה הצודקת.

כמו כל עסקה, זו עסקה לכל דבר.

מה זאת אומרת מסייגת?!

מנקודת מבטי הלא מחייבת, אתה הלקוח, אתה הצד השני של העסקה, חברת הליסינג לא עושה לך טובה, אתה משלם עבור סוג הרכב המשודרג את המחיר המשודרג (מאוד משודרג) וזאת רק מאחר שהרכב הוא בעל יכולות משופרות המאפשרות נסיעה במסלולי 4x4.
אפשר וסביר לתחום את זה לשבילים מסומנים ומוכרזים, אבל כל הגבלה שתתקבל מעבר, מעידה על עמדה צרכנית לא מספיק מודעת ואולי גם רופסת.

לי זה נשמע כמו להחכיר מלגזה אבל עם הסתייגות לגבי הרמת משטחים..

כל זאת מכוון להתנהלות מול חברת הליסינג וללא קשר להתנהלות מול מעסיק, אלה שני דברים שונים לחלוטין.

My two cents...

טל.

assafy
29-01-19, 22:10
את חברות הליסינג לא מעניין שאתה רוצה לטייל בשטח והן לא מבינות בזה בכלל.
הרכב לא שייך לך. הרכב בבעלות חברת הליסינג ואחרי 3 שנים או לפני אם מסיבה מסויימת מסיימים את החוזה קודם, החברה צריכה למכור את הרכב וזה הדבר היחיד שמעניין אותם. על כל הפעלה של תיקון צריך לשלם השתתפות עצמית. בהחזרה בסיום החוזה הם עושים ביקורת קפדנית כולל לגחון וצריך לשלם פיצוי על פגיעות על פי הרשום בחוזה הליסינג.
איזה חובב שטח בודד מתוך כלל משתמשי הליסינג לא יעניין אותם והם לא יתאימו לו את החוזה.

דור אריאל
29-01-19, 22:32
נקודה למחשבה -
עד כמה שאני יודע, ברכב ליסינג אתה לא יכול להתקין מיגונים ולא יכול להחליף צמיגים.
בלי זה, לא הייתי מציע לרכבים האלו לרדת יותר משביל קק"ל, ואז השיקולים שהוזכורו פה לא כל כך רלוונטים.
לעומת זאת, אוטלנדר אמור להיות יותר מרווח.צמיגים אפשר להחליף על חשבונך רק להחזיר לליסינג בסוף עם הצמיגים שקיבלת.

ברוב החברות ניתן להתקין מיגון כמובן של פגיעה היא על חשבונך כולל בלאי לא סביר

Sent from my SM-A720F using Tapatalk

jacob72
30-01-19, 00:02
זאת נקודה מעניינת.

להבנתי, בסה"כ מדובר על התנהלות והצגת עמדה מול חברת הליסינג.

העקרון כאן זהה לדעתי להתנהלות מול חברת הביטוח שמבטחת את הרכב, גם אלה ניסו לסייג עד שהגיעו לערכאות ושם הובהר מהי העמדה הצודקת.

כמו כל עסקה, זו עסקה לכל דבר.

מה זאת אומרת מסייגת?!

מנקודת מבטי הלא מחייבת, אתה הלקוח, אתה הצד השני של העסקה, חברת הליסינג לא עושה לך טובה, אתה משלם עבור סוג הרכב המשודרג את המחיר המשודרג (מאוד משודרג) וזאת רק מאחר שהרכב הוא בעל יכולות משופרות המאפשרות נסיעה במסלולי 4x4.
אפשר וסביר לתחום את זה לשבילים מסומנים ומוכרזים, אבל כל הגבלה שתתקבל מעבר, מעידה על עמדה צרכנית לא מספיק מודעת ואולי גם רופסת.

לי זה נשמע כמו להחכיר מלגזה אבל עם הסתייגות לגבי הרמת משטחים..

כל זאת מכוון להתנהלות מול חברת הליסינג וללא קשר להתנהלות מול מעסיק, אלה שני דברים שונים לחלוטין.

My two cents...

טל.השכלתי מכל התגובות.תודה

לגבי הליסינג, אין לי בחוזה אף התייחסות לנסיעה בשטח, זה בכלל לא מוזכר.
לגבי השתתפות עצמית, זה 500 שח בקטנה.

מי שהזכיר ביטוח, אז לחברות הליסינג אין בכלל ביטוח. זה ריסק שהם לוקחות על עצמם,וחוסכים / מרוויחים מליונים בכל שנה.

zivo
30-01-19, 00:14
נחזור ונחדד,
לפחות מהכותרת, ההבנה שלי, שלא מדובר בליסינג פרטי אלא של מקום העבודה.
אנחנו איזה צד שלישי, נחות, שרק משלם.
אף אחד מהצדדים העיקריים לא מעוניין שהרכב ירד לשטח.
החברה מחפשת פתרון פשוט והכי זול לספק את העובדים, וחברת הליסינג מחפשת לתת הצעה תחרותית ולזכות בעיסקה.
ברגע שמאפשרים לרדת מהכביש, אין לזה סוף.
מספיק להסתכל פה על השירשורים בסוף שבוע האחרון, ולהבין לאן אנשים לוקחים רכבים רכים ( נחל פרצים למשל) ואיך זה יכול להגמר (שבירת ציריה למשל).
זה לא כלול בתחשיב של אף חברת ליסינג, ואף אחד לא מתכוון שזה מה שנעשה עם הרכב.
אנחנו מתווכחים עם עצמנו.
עצתי למי ששוקל לרדת עם רכב כזה לשטח, לפני שאתם בודקים את היכולות של הרכב, תבדקו את התנאים של הליסינג.
My two cents

נדב42
30-01-19, 09:00
ברוב חוזי הליסינג פגיעות גחון הן על חשבון הנהג באופן מלא, לא רק השתתפות עצמית. תבדוק טוב את כל פרטי החוזה בהקשר הזה.

דור אריאל
30-01-19, 09:26
ברוב חוזי הליסינג פגיעות גחון הן על חשבון הנהג באופן מלא, לא רק השתתפות עצמית. תבדוק טוב את כל פרטי החוזה בהקשר הזה.התכוונת בכל חברות הליסינג..

Sent from my SM-A720F using Tapatalk

zivo
30-01-19, 11:45
ברוב חוזי הליסינג פגיעות גחון הן על חשבון הנהג באופן מלא, לא רק השתתפות עצמית. תבדוק טוב את כל פרטי החוזה בהקשר הזה.
אתה צודק, אבל אני מנסה לחדד שורש הבעיה, הם לא מתכוונים שתסע בשטח!
ולכן גם מחייבם אותך על פגיעות גחון, אבל הנקודה שאני מנסה להזהיר פה, הרבה יותר רחבה.
גם על בלאי "לגיטימי" כמו צמיגים או ציריה, אם הם יבינו שהרכב עושה שטח, יש סיכוי טוב שתקבל חיוב.
הם מנהלים עסק, לא שעשועים של סופ"ש.

-->