PDA

צפייה בגרסה מלאה : בגיפולוג יודעים הכל מספר 7889355-דייג

avikkllk
03-02-19, 09:42
שלום לכולם,
אז לאחר שאני כבר אבא ל2,ויצא לי הרוח מהמפרשים
התחלתי להתעניין בתחביבים שאבא שלי היה אוהב
ואותי זה היה ממש משעמם,

לאחרונה אני מאוד רוצה לדוג,למה?
לא יודע..אולי הגיל או בגלל שאני עובר 4 פעמים ביום ליד רצועת חוף שבא אנשים דגים,

כעקרון לדוג בים ולא בכנרת למרות שהיא לא רחוקה ממני,
מה עדיף?רולר?מקל?
איך אדע מה לקנות?לא מחפש להשקיע אלפי שקלים
יש מצב שאחרי דייג או שניים אתבאס ואגיד טוב זה לא בשבילי,

מצד שני נראה לי נחמד לשתות בירה לצד חכה עם מנגל שבוער,ופרטנר כבר יש לי..אם לא שניים.

מחפש חכה בכמה שפחות,מאות בודדות
רוצה קצת ידע בתחום כי לי אין,

אגב סירת דיית קונה עם מנוע ידני,מצריכה רישיון?
או איזה שהוא ביטוטסט למנייהם?

Grand vitara 07
Arctic dvx 08

ש01
03-02-19, 09:58
לא אוהב דייג,
משעמם אותי...
אבל מאוד אוהב את הים ולהפליג..

סירת מנוע שבה המנוע מתחת ל6 כח סוס לא מחייבת רשיון.
כן צריך כושר שייט (טסט).

אבל אם כבר, תעשה רשיון משיט (לא צריך סקיפר יאכטה) ותקנה משהו יותר רציני

GodsFather
03-02-19, 10:03
להיום על סירה בים אתה אוהב? אחרת תישאר על המזח ותתאמן בלזרוק חכה משם, פחות חיר אבל יציב.

חכות יש בגרושים, טלסקופית עם רולר פשוט וכל המסביב. מאות בודדות וסגרת את כל הסיפור. הקונץ זה למצוא פתיון נכון ולפתח סבלנות לצד הידיעה שכנראה לרוב תחזור ללא הצלחה בתקופה הראשונה, מסייג כמובן אם אתה הולך עם דייג מנוסה.

תהנה

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

גיא
03-02-19, 10:32
בדיוק נמצא במקום שלך ...

יש לי קיאק וחכות יש בדקטלון בגרוש וחצי.
יש לי גם גלאי דגים ( בקופסה כי אני מתלבט אם לחורר את הקיאק כבר שנתיים )

ויש גם קבוצת ואצאפ צפונית לעניין שמאד מעודדת ותומכת ... ובכל זאת טרם זינקתי למים ( דיי קר שם עכשיו )

תגיד אם תרצה להצטרף להיסוסים ולקבוצה ולים ...

יש אגב חבר גם עם סירה שמוציא לי את העינים עם דגים.

Sent from my iPhone using Tapatalk

lizard
03-02-19, 13:25
אני התחלתי לפני כמה שנים, בנתיים נזנח כי אין לי שותפים. החבר שהביא אותי לזה דג בלילה ולי אין כוח לזה.

קניתי חכת קרבון פשוטה עם רולר מאמזון. עולה גרושים.
משקולות, קרסים וכדומה תקנה בארץ. לא בטוח שמה שיש באמזון יתאים לנו. גם המידות משקלים שונות ולא ברור מה קונים (לי בכל מקרה, לכן לא קניתי).

תצטייד בכיסא טוב. מתקן להעמיד את החכה על החוף, סכין טובה והרבה סבלנות.

avikkllk
03-02-19, 14:07
ציינתי שיש לי שתי ילדים קטנים..לסבול את שניהם אחהצ ..?עדיף לחכות לדג

Grand vitara 07
Arctic dvx 08

זוהר לב
03-02-19, 15:33
נושא מורכב מאוד כדי לפטור בכמה מילים.
יש כמה פורומים לדיג לסוגיו עם נפח מידע אדיר שיקח לך כמה שנים לקרוא וללמוד את הכל . תתחיל שם.
ולמיטב נסיוני, דיג מהחוף מאכזב למדיי. כמות הדגה התדללה משמעותית ב-20 השנים האחרונות וזה רק הולך ומחמיר.

kobiarava
04-02-19, 07:20
אמר נכון זוהר לב, הנושא רחב מדי כדי לסכם אותו בכמה מילים. גילוי נאות- אני דייג פנאי מתמיד, משתדל להשקיע 2-3 יציאות דיג בשבוע. מעבר לזה, אני גם משמש כאחד ממנהלי הפורום ב"ג'יפולוג של הדייגים", הוא פורום הדיג הישראלי ISF.
דיג פנאי מתחלק להרבה תחומים, בין אם מהחוף ובין אם מסירה. הכי פשוט זה דיג פיתיונות לדגים קטנים, נניח שעד קילו בערך, לזה יספיק הסט בכמה עשרות דולרים מאמאזון שיש למיכה או במאות בודדות מדקטלון שיש לגיא. ככל שתכוון גבוה יותר, בדגי המטרה ושיטות מתקדמות יותר, תצטרך להשקיע יותר בציוד ובזמן (מקביל למי שרוצה לטייל פעם בחודש בשבילי עפר לעומת מי שכל סופש רוצה לטחון מעלות ובולדרים).
אשמח לייעץ יותר בהרחבה וכמובן להזמין אותך לבקר גם בפורום הדייג כדי לקבל יותר תשובות, דעות ורעיונות.
דבר אחרון וחשוב- כל סוג דיג במדינת ישראל מחייב רישיון דיג אישי, למעט דיג בחכה מהחוף, לכן מי שמתכוון לצאת לדוג מסירה, קייאק, אבוב או גלשן, חייב ברישיון. כדאי לקחת את זה לתשומת לב, הפוצדורה לא מסובכת ומי שנתפס דג בלי רישיון חוטף...
בהצלחה- קובי

-->