PDA

צפייה בגרסה מלאה : זקוק לייעוץ, דיסקו 3

Jake
03-02-19, 18:20
אחרי התלבטות ארוכה, זה הרכב שאני רוצה. ניסיתי, התחברתי, ניסיתי אחרים, פחות התחברתי. תקופה מסוימת ניסיתי פרדו קצר, עדיין בא בחשבון אבל זו ירידה של כמה שנים בשנתון ושלוש דלתות קצת פחות רצוי לי. אז לשם מה ההתיעצות? א. אולי תורידו אותי מזה עם סיפורי זוועות. 2. אולי תחזקו אותי. 3. כמה התלבטויות, 4. אולי מישהו מכיר אקזמפלר שבדיוק יוצא לשוק?
רקע: בעבר היו לי סמוראי, אינדיאני, וגם (באדיבות שכן מקושר) שימוש חופשי בחמישיה. כיום עם 4X4 רך, מצליח להגיע איתו מעבר למעטפת השבילים הרגילה, אבל נתקעתי פעמיים בחודש האחרון (חילוץ עצמי), וזהו, הגיע הזמן לשדרג. צרכים:
יעוד: הרכב יהיה לסופ"שים וטיולי אמצע שבוע קצרים. אני גר לא רחוק מהחורשן ומנסה להגיע לשטח כמעט כל יום, אבל גיחות קצרות. בסופ"שים ומדי פעם טיולי עומק. זה לא הדיילי שלי. נסועה אני מניח 10-12K לשנה, לא יותר. צריכת דלק לפיכך לא נתון קריטי.
אופי טיולים: שטח בינוני, אבל שיהיה אפשר מדי פעם להיכנס לקצת יותר בלי לחשוש. לא מחפש מכשולי עבירות, אני מטייל כי אני אוהב להיות בטבע. מאלה שעוקפים מעלה כשיש מעקף. אבל אוהב לאלתר ולהיכנס בלי לתכנן.
המחשבה הראשונה שלי היתה לקנות פג'רו Q או ברזל זול אחר. א ב ל. רוב הקולומטראז' כידוע הוא בנסיעות מנהלתיות לשטח, ואני רוצה 1. בטיחות; 2. נוחות מינימלית בדרכים; 3. לא התעסקות עם הרכב אחרי כל טיול. וגם כאמור הנסיעה שעשיתי בדיסקו של חבר של חבר.
מי ברכב: ברוב הזמן אני + 2 ילדים קטנים, חלק מהזמן משפחה של 5. אני לא מאלו שזקוקים להביא איתם את כל הבית, אבל כעת ברכב אופניים של הילדים באופן קבוע ויהיה נחמד להמשיך.
אני לא מכונאי, ואין לי מקום שיכול לפתוח מוסך פרטי, אבל טיפולים קטנים+ מסתדר.
מה אני לא אוהב ברכב: 1. משקל עצמי. יותר בתודעה מאשר בהרגשה, אבל רבאכ. 2. כמו כולם, קצתת חושש מיותר מדי אלקטרוניקה קלקולים ועלויות.
אשמח לכל התייחוסויות. כשמדברים על בעיות אמינות, האם זה עד כדי כך שאנשים נתקעים בשטח?
מישהו מכיר רכב שכדאי? בלוחות יש כמה 2005-6 בסביבות מחירון ואני מניח שזה בפועל נסגר בפחות.
תודה על כל תובנה, הפניה, וגם "רד מזה לך על פראדו/אינדיאני/פג'רו" יתקבל בהערכה.

איל מ
03-02-19, 18:43
דווקא השנתונים של 2005/2006 הם הפחות מומלצים. יותר מחלות ילדות.

ASIS
03-02-19, 21:30
מניסיון העבר הלא כ"כ רחוק שלי (מודל08) :
יקר מאוד לאחזקה, דורש מוסך טוב ורציני שמבין ויודע לאתר ולזהות את התקלות שלו.

בהתחלה חיפשתי פאג'רו, עשיתי סיבוב מזדמן עליו והלכתי שבי אחריו.
נוחות נסיעה מדהימה וכושר עבירות מעולה (גם על צמיגי כביש).

אחרי שנה וחצי נפרדו, לא עמד ביעד של לשמש את האישה ביום-יום, ריבוי האלקטרוניקה ומיעוט אנשי מקצוע מומחים ומיומנים ובעיקר עלויות גבוהות שהלכו והצטברו במוסך.

בטיולים נהננו מאוד מהמרווח ומהנוחות ומתיקול המכשולים שלו.

מכונה מופלאה ויקרה לאחזקה נקודה.

Jake
04-02-19, 12:46
תודה לעונים, חומר נוסף למחשבה...

-->