PDA

צפייה בגרסה מלאה : מוט מייצב ג׳ימני

daniflesh
08-02-19, 19:38
לאחר שלל טיולי זחילת סלעים ברחבי הארץ עלתה המחשבה על לנתק את המוט המייצב על מנת לקבל מהלך מתלה גדול יותר מהסרן הקדמי.
לאחר חיפוש בפורום לא מצאתי תשובה חד משמעית עד כמה הוא מועיל תמורת ״הסיכון״ שלוקחים מבחינת הבטיחות בכביש.
אשמח לשמוע עד כמה מומלץ לעשות את זה, והאם יש בשוק איזה פתרון לקיט ניתוק, שמבחינתי יתן את הפתרון הטוב ביותר.

מדובר בג׳ימני מוגבהה 3 אינץ׳ עם צמיגי שטח מלא BF 215.
תודה מראש על העזרה ושבת שלום.

Sent from my iPhone using Tapatalk

אלדר
08-02-19, 19:44
קיט ניתוק מהיר הוא האופציה הכי טובה.
ממש שאני יודע אין כזה בדוק.
אולי שווה לנסות לבנות לבד.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

שגיא S
08-02-19, 22:50
לדעתי רוב הג'ימנים עם הגבהה 4" ומעלה נוסעים בלי מוט מייצב...
אני מסכים שקיט מוט מייצב מתנתק ייתן לך את הטוב מכל העולמות.

נסיעה ללא מוט מייצב בכביש דורשת נהיגה הרבה יותר זהירה ושקולה! אני מציע לך לעשות נסיעת מבחן במגרש חניה נטוש, בלי מוט מייצב שבה תתרגל בלימות חירום, עצירות עם שינוי נתיב ושינוי מסלולים מהירים כדי להבין את המגבלות של הרכב.

איל מ
09-02-19, 11:29
לך על בניה של מתנתק. זה לא מסובך.
בבקשה אל תעלה על הכביש שבו אני מסיע את הילדים שלי בלי מוט מייצב.
(לפחות לא בימים שאני בפרייבט או באופנוע). כשאני עם הדיסקו אין לי בעיה שתיסע.

(נכתב בהלצה, אבל הרמז מאחורי ההודעה הוא הכי רציני שאפשר).

Mor Gurevich
09-02-19, 11:51
לא ממליץ על הורדת המוט המייצב.

אמנם לא ניסיתי בעצמי, אך נראה שזה די פשוט לייצר אחד מתנתק. הנה קישור למוצר מדף מג'ימניביטס:
https://www.jimnybits.com/jimny/suspension/suzuki-jimny-anti-roll-bar-sway-bar-quick-disconnect-kit.html

daniflesh
10-02-19, 15:17
לדעתי רוב הג'ימנים עם הגבהה 4" ומעלה נוסעים בלי מוט מייצב...
אני מסכים שקיט מוט מייצב מתנתק ייתן לך את הטוב מכל העולמות.

נסיעה ללא מוט מייצב בכביש דורשת נהיגה הרבה יותר זהירה ושקולה! אני מציע לך לעשות נסיעת מבחן במגרש חניה נטוש, בלי מוט מייצב שבה תתרגל בלימות חירום, עצירות עם שינוי נתיב ושינוי מסלולים מהירים כדי להבין את המגבלות של הרכב.
השאלה האם כל המאמץ הזה שווה את הניתוק של המוט בשביל המהלך מתלה, כמה הוא כבר משמעותי ?

לך על בניה של מתנתק. זה לא מסובך.
בבקשה אל תעלה על הכביש שבו אני מסיע את הילדים שלי בלי מוט מייצב.
(לפחות לא בימים שאני בפרייבט או באופנוע). כשאני עם הדיסקו אין לי בעיה שתיסע.

(נכתב בהלצה, אבל הרמז מאחורי ההודעה הוא הכי רציני שאפשר).
לקחתי בחשבון 😉 גם אם אחליט לנתק בסוף זה יהיה לאחר בדיקת כל האופציות שיש וחשיבה מעמיקה.

לא ממליץ על הורדת המוט המייצב.

אמנם לא ניסיתי בעצמי, אך נראה שזה די פשוט לייצר אחד מתנתק. הנה קישור למוצר מדף מג'ימניביטס:
https://www.jimnybits.com/jimny/suspension/suzuki-jimny-anti-roll-bar-sway-bar-quick-disconnect-kit.html
לפי מה שאני יודע כאשר מרתכים ברזל זה פוגע בחוזק שלו, לא יודע כמה אהבתי את זה.

קיט ניתוק מהיר הוא האופציה הכי טובה.
ממש שאני יודע אין כזה בדוק.
אולי שווה לנסות לבנות לבד.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

איפה אפשר לבנות כזה לבד ?

נדב42
10-02-19, 16:00
השאלה האם כל המאמץ הזה שווה את הניתוק של המוט בשביל המהלך מתלה, כמה הוא כבר משמעותי ?

לא מכיר מנסיון אישי עם ג׳ימני, אבל בצ׳רוקי ובויטארה ההבדל מאוד משמעותי בשטח, ניתוק/פרידה עושה לשניהם רק טוב.

בכביש הצ׳רוקי (כלומר מי שנוהג בו) סובל הרבה יותר מניתוק המייצב מאשר הויטארה, שגם בלעדיו שומרת על נימוסי כביש סבירים.

איך יתנהג ג׳ימני בלי מייצב ? לא יודע, אבל הניסוי פשוט...

לגבי חוזק אחרי ריתוכים - מציע לך פשוט לקנות מייצב כזה משומש בכמה גרושים ואת הבנייה לעשות איתו. לא מחזיק מעמד ? תיסע הביתה בזהירות ותחזור למקור ...

איל מ
10-02-19, 19:51
ניתוק מוט הוא הרבה יותר פשוט (,לאו דווקא בשימוש) לביצוע, דרך מוטות הקישור שלו.
כך לא מסתבכים עם עומסי פיתול והחלשת המוט

-->