PDA

צפייה בגרסה מלאה : בגי"ה - החלפת ביטוח בריאות פרטי מפוליסה ישנה לחדשה

Tzvika-Pick
09-02-19, 13:09
אמרו לי שפה יודעים הכל...

יש לי פוליסת ביטוח בריאות פרטית שעשיתי לפני כמה שנים טובות, טרום עידן הרפורמה של 2016. אני משלם עליה לא מעט כסף בחודש (כ-250 ש"ח), אבל מדובר בפוליסה די רחבה ומקיפה. ככה זה כשאתה טיפה היפוכונדר...

מצד שני, יש את פוליסות הביטוח האחידות החדשות. המחיר? בערך שליש!! (80-90 ש"ח לחודש) וזה לפוליסה שכוללת הכל.

עד כה נמנעתי מלהחליף למרות החיסכון הכספי הניכר, כי הבנתי שהביטוחים הישנים טובים יותר. בעיקר בגלל העובדה שהפרמיה בביטוחים הישנים לא מתעדכנת בכל שנתיים. בפוליסה החדשה, אם אני מבין נכון, חברת הביטוח מתחילה נמוך אבל יש לה את האפשרות להקפיץ את מחיר הביטוח ב-20% בכל שנתיים בלי לשאול אותי. ויש לי תחושה שחברת ביטוח, אם יש לה אפשרות לדפוק אותי ולהקפיץ את הפרמיה בדיוק כשאני צריך, היא תעשה את זה. מצד שלישי הפוליסות החדשות מתעדכנות כל הזמן בטיפולים חדשים מחליפי ניתוח שאולי לא יהיו קיימים בפוליסה הישנה.

בקיצור, מתלבט אם להחליף את הפוליסה הישנה שלי בפוליסה חדשה ולחסוך כמה שקלים בחודש. מן הסתם הסוכן שעשה לי את הביטוח הנוכחי ממליץ להישאר עם הקיים והסוכן שפנה אלי עכשיו ומציע את הפוליסה החדשה ממליץ לעבור. לא יודע מה לעשות עם זה, אשמח לעצה טובה.

omri_t
09-02-19, 14:39
שאלה כבדה.
אני לא מבין הרבה בביטוח.
אבל כנראה שאין תשובה פשוטה ותאלץ להשקיע זמן כדי לעשות החלטה נבונה.
טרום עידן הפולעסה האחידה כל חברת ביטוח הציעה שירותם וכיסויים שונים ולכן זה היה גונגל.
לנו כלקוחות היה די קשה להבין ולהשוות בין הפוליסות.

מה שהייתי עושה במקומך-
פותח פוליסה חדשה ומשווה לפוליסה הקיימת.
כדי להבין מה השוני בניהן ורק אז להחליט.
תראה את התפתחות העלויות והתנאים השונים ובעיקר שים לב לכיסויים ולמחוייבות הביטוח כלפיך.

אגב, מבלי לבדוק לעומק בשליפה-
אני מאמין שהפוליסה הישנה שלך עדיפה.

boaz avrahami
09-02-19, 16:09
תן לסוכן החדש לעשות לך השוואה ואם תקשיב לו הייטב כנראה שלא תחליף.
אני הייתי בדילמה הזו ממש לאחרונה עקב החלפת מקומות עבודה.

בחברה החדשה אתה לא תהיה מבוטח מיידית על הכול ( אכשרה). מחלות אם ישנן שנוספו לך במהלך הביטוח הישן לא יכללו ועוד מלאן פיצ׳רים שחלקם גם קשורים ברפורמה....
מצד שני הפרטית שלך לא בקולקטיב את מעניין מה היא שווה.

ככול הנראה שעדיף לך להמשיך את הישן

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

omri_t
09-02-19, 22:17
החדשה היא קבוצתית??
אם כן, אין בכלל מקום להתלבטות לדעתי.

Tzvika-Pick
10-02-19, 10:11
החדשה היא קבוצתית??
אם כן, אין בכלל מקום להתלבטות לדעתי.

לא קבוצתית, 100% פרטי דרך סוכן פרטי. גם הישנה וגם החדשה.

boaz avrahami
10-02-19, 23:08
הרפורמה בעיקרה הכריחה את חברות הביטוח לישר קו עם הפוליסות שלהם על מנת שהן יהיו ברות השוואה.

תן לכל אחד מהסוכנים את ההצעה המתחרה ושחזיר לך כתוב איפה היתרונות והחסרונות של ההצעה שלו מול המתחרה.
זה גם יעשה לך שכל וגם כנראה ישפר את שתי ההצעות...

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

Eitan_S
11-02-19, 14:59
אין לי מושג מה גילך אבל כל מה שאספת מאז פתיחת הפוליסה הישנה יהיה מוחרג מהחדשה.

בנוסף, תמיד יש אפשרות להוזיל את הישנה מבלי לוותר על סעיפי ביטוח. הכל תלוי בסוכן.

-->