PDA

צפייה בגרסה מלאה : מעלה עמוס לרוג'ום א-נאקה ודרומה לכביש ערד

זהר
24-01-06, 22:36
מישהו נסע בזמן האחרון מכוון מעלה עמוס למדבר יהודה- משטרת רוג'ום א-נאקה ומשם דרומה לאיזור גבי חבר וברכת צפירה?
איך הדרך מאפרת למעלה עמוס והלאה לכוון רוג'ום א-נאקה, משטרת אום דרג' ודרומה? (פעם קודמת שנסעתי שם היתה ב 98), יש תנועת מטיילים בסופי שבוע?
בעיות עבירות מיוחדות לאורך המסלול עד כביש ערד מצדה?

זהר

נמרוד
25-01-06, 00:41
אני הייתי שם ב24 יום "טיול מאורגן" לפני 11 חודש, ויוני5 מקדקד על הגזרה ממש בימים אלו... עוד כמה ימים הוא משתחרר ויספר לך כאן כל מה שרצית לדעת עדכני. אין תנועת מטיילים ערה או כמעט בכלל בוא נקרא לזה מהמדבר ומערבה, או מרוג'ום א-נאקה מערבה, מסיבות בטחוניות. לא שאסור, אבל זה לא מקובל בחמש השנים האחרונות. מבחינת עבירות, אז להגיע לרוג'ום א-נאקה ממערב זה דרך טובה, המשך השביל האדום מזרחה דרך שלוחת ראס-חממה יש ירידה נחמדה - מכונה מעלה ראס-חממה. משם אתה מתחבר לציר השחור הראשי של מדבר יהודה, אין בעיות בטחוניות לטייל.

אם אתה מתכוון להצמד לצד המערבי יותר של המדבר ולסוע על הכחול לאום-דראג', אז מבחינת עבירות אין משהו יוצא דופן, מבחינת מטיילים אזור אום-דראג' גם לא פופלרי מסיבות בטחוניות. אני גם הייתי באום-דראג' פעם אחרונה לפני 7-8 שנים.

(למי שתוהה - רוג'ום א-נאקה - טיול מאתר המטייל: http://mototracks.co.il/yehuda_center/yeh3.htm
מעלה ראס-חממה:
http://mototracks.co.il/yehuda_center/images/AH.JPG
חצר משטרת רוג'ום א-נאקה:
http://mototracks.co.il/yehuda_center/images/AR.JPG

AvigdorAharon
25-01-06, 08:11
היי,

אם אתה מתכנן משהו לכיוון, תודיע לי.
הייתי שם פעם אחרונה ב 1994 או 1995, ממש בא לי שוב.
עשיתי את המסלול מאפרת לרוג'ם ואח"כ לכיוון צפון. אני לא זוכר היכן סיימנו.

אביגדור

יוני5
29-01-06, 14:54
מישהו נסע בזמן האחרון מכוון מעלה עמוס למדבר יהודה- משטרת רוג'ום א-נאקה ומשם דרומה לאיזור גבי חבר וברכת צפירה?
איך הדרך מאפרת למעלה עמוס והלאה לכוון רוג'ום א-נאקה, משטרת אום דרג' ודרומה? (פעם קודמת שנסעתי שם היתה ב 98), יש תנועת מטיילים בסופי שבוע?
בעיות עבירות מיוחדות לאורך המסלול עד כביש ערד מצדה?

זהר

מאפרת למעלה עמוס יש תנועה (תושבי מעלה עמוס, איבי נחל ושני הישובים דרומית להם: מצד שמעון ופני קדם). בסופי שבוע כמעט כלום - היישובים הללו דתיים / חרדים.
בעיות עבירות? חציית נחל ערוגות (המזרחית) זכורה לי כדי קשה. המערבית מביאה אותך לאום דרג' - ואני הייתי נמנע מליסוע שם.
כשמסתכלים במפה רואים עוד דרכים שמאפשרות לחצות את הערוגות בחלקו המערבי, ולהתקדם ע"ב שבילים לא מסומנים (מסומנים במפה, אבל לא סימון שבילים) אבל אני בספק אם מישהו נסע שם בשנים האחרונות.

לדעתי, עלה ממצוקי דרגות, סע לרוג'ום א נקה ותחצה את הערוגות בקטע המזרחי (097800: 181150).

קח בחשבון יום שלם ולפי מה ששמעתי באחרונה (וגם לפי מה שאני זוכר), המעלה די קשה.

בהצלחה
יוני5

זהר
29-01-06, 20:53
שלום
יוני - תודה על המידע - אבל הטיול כבר היה - ביום שישי.
אביגדור- מצטער - ההחלטה לצאת היתה ספונטנית מידי - ביום שישי בבוקר כשראינו שיורד גשם בירושלים.
התחלה בנחל דרגות ומשם דרומה על בסיס השביל השחור עד לברכת צפירה וכביש ערד- מצדה.
הסיבוב לקח בערך 5-6 שעות עם עצירות לא ארוכות מידי (מנחל דרגות ועד לכביש ערד).
החציה של נחל ערוגות על השביל המזרחי, הירוק, באמת לא קלה אבל עברנו במכה ראשונה את העליה עם תכנון מקדים ובלי הרבה פירפורים. גם הירידה אל הנחל מצפון לא כ"כ קלה, תלולה וטחונה.
חלק נוסף קצת בעיתי הוא החציה של נחל שפן (דרומית להרדוף)
אין במסלול תנועת מטיילים, פגשנו כמה טנדרים עמוסי בני דודים שירדו ועלו את המעבר של נחל ערוגות.
אם היתי מוצא איך להכניס תמונות... יש מהר איתי במזג אוויר חורפי.
אגב, איפה נמצא האיקון של הוספת תמונות???

זהר

AvigdorAharon
30-01-06, 00:45
אז לא עשיתם את המסלול מאפרת לכיוון מעלה עמוס והרוג'ם? אם כן, לא נורא, את מצוק ההעתקים עשיתי לא מזמן, את אזור הרוג'ם בא לי לראות שוב.

אביגדור

-->