PDA

צפייה בגרסה מלאה : ייעוץ קניית ג'יפ jeep קומפאס

shohambh43
10-02-19, 09:27
אהלן חברים, שבוע מצוין!
מתעניין בג'יפ קומפאס של חברת jeep, מודל 2008 עם 150k ק"מ, יד ראשונה מבחור מבוגר שלא ראה כמעט שטח.
מעוניין לקנות כרכב שני למשפחה במהלך השבוע ולטיולים סולידיים בסופ"שים.
נק' חשובה נוספת היא שברכב מותקנת מערכת גז.

הרכב עתיד לעבור כ15 אלף קמ בשנה
מה דעתכם?
מעבר לדלק ולביטוחים ועל סמך ניסיון קודם, מהן ההוצאות הנוספות שישי לקחת בחשבון? האם החברה והדגם נחשבים אמינים?
תודה רבה לעוזרים.

grand
10-02-19, 10:41
חוץ מהלוגו עם השם הקדוש זה לא רכב שטח, סתם suv קומפקטי ולטעמי מכוער ביותר,
תחפש גרנד צרוקי או צ'רוקי, הם בעלי היכולת

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

דרור ברלי
10-02-19, 12:02
הכבשה השחורה במשפחת Jeep ובצדק.

asafk
10-02-19, 12:29
יש שיאמרו שבגלל מכוניות לא ברורות כאלו, קרייזלר הגיעו לפשיטת רגל ב2008.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

shohambh43
10-02-19, 13:43
תודה רבה אנשים!
מה השורה התחתונה ? להתרחק כמו מאש ?

גיא
10-02-19, 14:06
תודה רבה אנשים!
מה השורה התחתונה ? להתרחק כמו מאש ?

אם אתה מחפש רכב שטח. כן. זה לא רכב שטח.

Sent from my iPhone using Tapatalk

erezgur
10-02-19, 14:09
תודה רבה אנשים!
מה השורה התחתונה ? להתרחק כמו מאש ?אני חושב שרוח הדברים שנאמרו בתשובות מאד ברורה.
אם אתה מחפש רכב שישמש גם לטיולים שטח - בראש פורום זה יש שאלון (בשרשור דביק). נסה לתת תשובות טובות לכל השאלות ויהיה כל יותר לכיוון אותך

...נכתב מהנייד, סליחה על השגיאות

shohambh43
10-02-19, 14:35
אני חושב שרוח הדברים שנאמרו בתשובות מאד ברורה.
אם אתה מחפש רכב שישמש גם לטיולים שטח - בראש פורום זה יש שאלון (בשרשור דביק). נסה לתת תשובות טובות לכל השאלות ויהיה כל יותר לכיוון אותך

...נכתב מהנייד, סליחה על השגיאות

קיבלתי!
ראשית, לא תכננו לקנות רכב שטח. ההצעה לרכב הנ"ל הגיעה אלינו ממכר טוב ולכן אני בודק את האופציות.
להלן התשובות:
1. תקציב - לקניית הרכב - 30k ש"ח. בנוסף, יכול לעמוד בעוד 4000 ש"ח הוצאות בשנה (מלבד הביטוח). לגבי הוצאות חריגות - לא יותר מ2000 ש"ח.

2. גודל - נכון להיום, אנחנו זוג. בעתיד הקרוב נתרחב ולכן הרכב יכיל עוד כסא תינוק ועגלה. אך כל זאת בזמן שהרכב משמש רכב כביש משפחתי ולא רכב שטח. בעת הכניסה לשטח, לא יותר משני אנשים.

3. א. הרכב יהיה רכב שני, לא יעבור את ה15k קמ בשנה. אנחנו חדשים בעולם השטח ולכן בהערכה גסה אני מעריך כ-2k קמ בשנה לצרכי טיול. חשוב לציין שגם אז אני מדבר על טיול "רגוע", לפחות בשנה שנתיים הקרובות.

ב. כן יהיה שימוש יום יומי ברכב.

ג. תחזוקה במוסכים בלבד, מקום המגורים בהחלט באזור מוסכים.

4. את רוב קילומטרי השטח שלנו נעביר בדרכי עפר/כורכר ולא מעבר לכך. לפחות בשנה שנתיים הקרובות. הייתי מהמר על מסלול קצת יותר מאתגר אחת לשנה אך גם זה בעירבון מוגבל.

לסיכום,
הרכב יהווה ברובו המוחלט רכב משפחתי, כביש יום יומי. כשייכנס לשטח, זה יהיה לדרכי עפר או קצת מעבר לכך, בלי לקפוץ מעל הפופיק.
בהיחשב בזה ובתקציב, אשמח לדעת עם הצעה קונקרטית לרכב הנ"ל היא הצעה סבירה שיש לקחת אותה בחשבון.

שוב תודה רבה על העצות הטובות וסליחה על החפירה..:)

grand
10-02-19, 14:53
הרכב הזה בלשון עדינה מאוד לא בשבילך, קניה גרועה שתתקע איתה ללא אפשרות מכירה עתידית, אין בו כלום מעבר לארבעת האותיות הקדושות, וותר ותמשיך הלאה, לפי תקציבך הייתי חושב על גרנד ויטארה או פג'רו קינג התור התחלה

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

דרור ברלי
10-02-19, 16:24
בוא נשים דברים בפרופורציות...

ג'יפ קומפוסט, סליחה, קומפאס, דור ראשון (ותאומו ה"פטריות", סליחה, פטריוט...) אינו אוטו גרוע. מצד שני הוא גם לא אוטו שמצטיין בשום דבר. בינוני כזה.

הענייין הוא שזה לא רכב שטח של ממש אלא ג'יפון/קרוסאובר, עם יכולות ממוצעות גם בקטיגוריית הג'יפונים/קרוסאוברים של זמנו, שכללה את יונדאי טוסון דור ראשון, מיצובישי אאוטלנדר, סובארו פורסטר ושות'.

הבעיה הכי גדולה שלו היא שם המשפחה שלו. הלוגו הקדוש Jeep גורם לנו לצפות ממנו ליותר. לא שיהיה גרנד צ'רוקי ובטח לא רנגלר... אבל שלפחות בשטח, שיהיה הג'יפון הכי טוב מבין הג'יפונים מהקטיגוריה שלו?.... והוא מה לעשות, לא כזה.

המכניקה מגיעה מיונדאי - למנוע ה-2.4 שלו אין לנו טענות מיוחדות, אבל גיר רציף אינו המצאה שתיזכר לטובה בדברי הימים של רכבי שטח. יש לו יתרון בדמות נעילה אורכית למערכת ההנעה לצורך תנועה בשטח ויש לו גם בקרת משיכה שעובדת לא רע לזמנה. בדרך כלל הוא יעבור בכל מקום שסובארו XV/פורסטר ושות' עוברים, פחות או יותר כמוהם.

אבל הוא נמוך (יש קיטים להגבהה באמריקה) הגיר מתחמם במאמץ, המושב האחורי איום ונורא, האיכות הכוללת מאוד בינונית וחסר לו האופי המיוחד שמצפים מכל דבר שנושא עליו את הלוגו של Jeep. אם היה כתוב עליו יונדאי/קיה/ניסאן/טויוטה/מיצובישי/הונדה/פיאט או כל לוגו אחר ללא יומרות שמדבר ללקוחות סולידיים שאין להם יומרות, זה היה עובר.

ב-Jeep זה לא עובר. מהם אני מצפה ליותר.
מכיוון שלא מדובר באוטו חדש אלא בן 11 עם ק"מ מכובד, אז כמובן שבמחיר המתאים, אפשר לסלוח על הרבה דברים. אפילו לקומפאס.

נמרוד
10-02-19, 16:50
ג'יפ קומפוסט, סליחה, קומפאס, דור ראשון (ותאומו ה"פטריות", סליחה, פטריוט...) אינו אוטו גרוע. מצד שני הוא גם לא אוטו שמצטיין בשום דבר. בינוני כזה.

אם זה לא אוטו גרוע, אז מה כן?
נכנס בכיף לרשימה של 10 הטעויות המביכות של תעשיית הרכב בכל הזמנים.

דרור ברלי
10-02-19, 17:03
בתור Jeep הוא גרוע. אפילו גרוע מאוד. אכן טעות מביכה של יצרן שמתיימר להיות מה שהוא מתיימר.
אם היה כתוב עליו טויוטה או יונדאי הוא היה סביר מאוד.

רוצה רשימה של מכוניות גרועות באמת?

GodsFather
10-02-19, 18:01
אבל רגע... אם הוא כמו פורסטר/xv בביצוע ובקטגוריה, רק זול ואמריקאי פשוט... מה רע?

איך המנוע?

גיר מתחמם - אפשר להוסיף קולר?

קיט הגבהה?

מה המידות צמיג?

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

דרור ברלי
10-02-19, 18:17
זהו, שהוא לא כזה רע אבסולוטית. הוא רק Jeep איום ונורא.

GodsFather
10-02-19, 18:18
אז אתה מרשה?

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

דרור ברלי
10-02-19, 18:22
מרשה?
מה אני, פוסק גורלות?....

זה לא אוטו חדש.
זה קרוסאובר, אני שונא קרוסאוברים. אני לא הייתי קונה דבר כזה.
אבל זה לא פוסל אותו כמכונית. עזוב איכות פלסטיקה וכו', מכניקה של יונדאי אמינה באופן סביר/משביע רצון בדרך כלל גם בשנים האלה. אני לא שמעתי על בעיה מיוחדת עם הגיר בשימוש יומיומי רגיל, אני כן יודע שהוא מתחמם במאמץ של נסיעת שטח, כשאונסים אותו לנסות להיות רכב שטח: דיונות, עליות ארוכות עם דרדרת וכו'. אבל גם הגיר הרציף של הסובארו המודרניות לא כזה מבריק בתנאים האלה.

אני באמת לא יודע מה המחירון, אבל כאוטו-כביש משפחתי שני (לאישה כנראה, לנשים יש משיכה לא מוסברת לשטות הזו שנקראת "לשבת גבוה") זה לא כזה נורא. לא שאלנו היכן פות"ש מתגורר, אבל הנעה AWD זה אחלה למי שגר באיזורים הרריים עם סיכוי לשלגים/כבישים חלקלקים בחורף. כדגם לא מבוקש/סחיר במיוחד (בלשון המעטה) אפשר לשחוט חופשי עשרות אחוזים מתחת למחירון, מה שאומר שזה בזול, יחסית.

במחיר מספיק זול, זה לא כזה נורא. נוסעים בו שנתיים-שלוש, לדעתי בפרק זמן כזה, אם לא יוציאו לו ת'נשמה בשטח, לא יקרה לו שום דבר קריטי. על התקלה הרצינית הראשונה, כלומר כזו שתיקונה יעלה יותר מ-50% מהערך האמיתי של האוטו, מעיפים לפירוק. עברו שלוש שנים בלי בעיה רצינית? זה לא אוטו מגניב, אין מה להתאהב בו וזה הזמן להיפרד כל עוד הוא שווה משהו. קניתם בזול, תמכרו בזול ותמשיכו הלאה.

shohambh43
11-02-19, 06:34
אני מאוד מודה לך ולכולם. עזרתם לי מאוד.

הענייין הוא שזה לא רכב שטח של ממש אלא ג'יפון/קרוסאובר, עם יכולות ממוצעות גם בקטיגוריית הג'יפונים/קרוסאוברים של זמנו, שכללה את יונדאי טוסון דור ראשון, מיצובישי אאוטלנדר, סובארו פורסטר ושות'.

הבעיה הכי גדולה שלו היא שם המשפחה שלו. הלוגו הקדוש Jeep גורם לנו לצפות ממנו ליותר. לא שיהיה גרנד צ'רוקי ובטח לא רנגלר... אבל שלפחות בשטח, שיהיה הג'יפון הכי טוב מבין הג'יפונים מהקטיגוריה שלו?.... והוא מה לעשות, לא כזה.

המכניקה מגיעה מיונדאי - למנוע ה-2.4 שלו אין לנו טענות מיוחדות, אבל גיר רציף אינו המצאה שתיזכר לטובה בדברי הימים של רכבי שטח. יש לו יתרון בדמות נעילה אורכית למערכת ההנעה לצורך תנועה בשטח ויש לו גם בקרת משיכה שעובדת לא רע לזמנה. בדרך כלל הוא יעבור בכל מקום שסובארו XV/פורסטר ושות' עוברים, פחות או יותר כמוהם.

אבל הוא נמוך (יש קיטים להגבהה באמריקה) הגיר מתחמם במאמץ, המושב האחורי איום ונורא, האיכות הכוללת מאוד בינונית וחסר לו האופי המיוחד שמצפים מכל דבר שנושא עליו את הלוגו של Jeep. אם היה כתוב עליו יונדאי/קיה/ניסאן/טויוטה/מיצובישי/הונדה/פיאט או כל לוגו אחר ללא יומרות שמדבר ללקוחות סולידיים שאין להם יומרות, זה היה עובר.

מכיוון שלא מדובר באוטו חדש אלא בן 11 עם ק"מ מכובד, אז כמובן שבמחיר המתאים, אפשר לסלוח על הרבה דברים. אפילו לקומפאס.

- - - Updated - - -

אני מאוד מודה לך ולכולם. עזרתם לי מאוד.

-->