PDA

צפייה בגרסה מלאה : מי אשם בתקיעות של קרוסאוברים - פוצל

אבנר ברוך
10-02-19, 08:30
סוף סוף (ובלי מאמץ) מצאתי את הגורם לרוב התקיעות והחילוצים האחרונים...

https://cars.walla.co.il/item/3218032

GodsFather
10-02-19, 08:42
רמי גלבוע?

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

איל מ
10-02-19, 11:08
קרקע ומים?

אבנר ברוך
10-02-19, 13:46
רמי גלבוע?

פמפום אגו וציפיות שווא לקהל של מטומטמים שחושבים שטוסון צולח קוליסים של בוץ בשבתות, חגים ומועדים לשמחה.
או במילים פשוטות, אם וואלה מפרסמת משהו, סימן שזה נכון.

גיא
10-02-19, 14:05
יש גם תמונה ולכן זה כן קרה ...

Sent from my iPhone using Tapatalk

דרור ברלי
10-02-19, 16:58
פמפום אגו וציפיות שווא לקהל של מטומטמים שחושבים שטוסון צולח קוליסים של בוץ בשבתות, חגים ומועדים לשמחה.
או במילים פשוטות, אם וואלה מפרסמת משהו, סימן שזה נכון.

מה הם פרסמו לא בסדר?
רמי עוד עדין ומתחשב עם הרמיזות שלו, אני הרבה יותר בוטה ממנו - קרוסאוברים 2X4 הם כלי הרכב המטופשים ביותר שקיימים והם מייצגים את כל מה שרע במכונית. בינוניים לכל היותר בכביש, ממש לא מיועדים לשטח. כל המהות שמאחורי "רכבי הפנאי" (איזו הגדרה מטומטמת לקטיגוריה מטומטמת לא פחות) היא הניראות והשופוני וה"לשבת גבוה", לפי צו האופנה המטופשת. ועוד לשלם על זה תועפות?... כמה אפשר להיות מטומטם?... וכשבודקים ומוצאים איזה מכוניות כביש מעולות (או קרוסאובר 4X4 מצויין כמו סובארו פורסטר) יש במחיר של קרוסאובר 2X4 דבילי שכזה!

אבל האם רואים בתמונות את הרכבים בשטח?... רק שבילים כבושים ומיושרים ולא יותר מזה. כל פרייבט רגיל נוסע בשבילים כאלה.
מי שמספיק מטומטם לקחת קרוסאובר 2X4 לשטח של ממש, כנראה באמת מגיע לו קרוסאובר 2X4.

ofer_b
10-02-19, 17:35
"קרוסאוברים 2X4 הם כלי הרכב המטופשים ביותר שקיימים והם מייצגים את כל מה שרע במכונית"
למה? כי אנשים לא יודעים מה לעשות איתם?
יש לי גרנד ויטרה לשטח, לאישה (וגם בתור רכב משפחתי) קניתי פז'ו 3008, יד שניה עם כלום ק'"מ ומחיר מצחיק ואפילו עדיין באחריות, אני נהנה מאוד! לסוע עליו,לדעתי רכב מעולה

Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

דרור ברלי
10-02-19, 18:43
"קרוסאוברים 2X4 הם כלי הרכב המטופשים ביותר שקיימים והם מייצגים את כל מה שרע במכונית"
למה? כי אנשים לא יודעים מה לעשות איתם?
יש לי גרנד ויטרה לשטח, לאישה (וגם בתור רכב משפחתי) קניתי פז'ו 3008, יד שניה עם כלום ק'"מ ומחיר מצחיק ואפילו עדיין באחריות, אני נהנה מאוד! לסוע עליו,לדעתי רכב מעולה

Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

לא הסברתי את עצמי מספיק טוב כנראה.
מישהו ניסה לרמוז שהכלים האלה נתקעים בשטח ושמבחן דרכים שבו הם מצולמים שלא על כביש, מדרבן אנשים שלא מבינים מה יש להם ביד, להעיז לנסות לנסוע איתם בשטח - ואז הם נתקעים.

אם הם נתקעים, זה רק בגלל שימוש לא נכון. אבל לך תסביר לכל מי שקורא לזה "ג'יפ", שזה לא מיועד לרדת מהאספלט.
תתחדש ותהנה מה-3008 שלך, לנוכח צו האופנה אני כנראה במיעוט, אבל דעתי על המכוניות הללו נשארת בעינה.

אבנר ברוך
10-02-19, 21:38
המישהו הזה זה אני, מבחני הדרכים הללו הם תרגיל שיווק ותו לא. חברי הפורום הם לא בדיוק קהל היעד לכתבות אלו. רוב בעלי הילוך הכח המדומה לא רוצים להתעמק בשאלות כגון מהו שטח, מה מותר ומה אסור. היצרן קורה לרכב ג'יפון, וואלה עושה מבחן "שטח", והקונה המאושר מכניס את המשפחה שלו לבוץ, תרתי משמע.

- - - Updated - - -

וכמו שבועז כתב, נראה לי שמיציתי, מהות השרשור לחילוצים אמיתיים, מפנה מקום למקרה אמיתי ומסיים בזאת את טענותיי.

דרור ברלי
11-02-19, 08:58
מבחני דרכים אינם תרגיל בשיווק.
חומר שיווקי/פרסומי צריך להיות מוגדר ומאוזכר ככזה בכותרת מתאימה.

קראתי שוב ושוב את המבחן האמור, לא רק שאין בו שום רמיזה פרסומית, גם אין בו שום איזכור ליכולות שטח כלשהן. המכוניות נבחנו אך ורק בכביש, מקבלות התייחסות לאיך הן נוסעות על כביש, וה"שטח" היחיד במבחן הזה הוא צילום שני כלי הרכב על שביל כבוש היטב שאינו סלול באספלט, מהסוג שגם עם למבורגיני אפשר לנסוע עליו (בזהירות).

גם אני מצלם מכוניות לעתים על רקע של שדה ירוק. האם זה רומז על יכולות שטח?

זה נכון שמבחן דרכים נותן לרכב חשיפה, גם אם לא ייצא הכי טוב מהמבחן. ובסופו של דבר כל חשיפה היא טובה כי היום אין מכוניות גרועות באמת - כל המכוניות טובות, יש כאלה שטובות קצת יותר. אבל מכאן ועד הגדרה של "חומר שיווקי" כלומר כתבה פרסומית שתמורתה מקבלים תשלום (מעבר לשכר העלוב שכותבים מקבלים עבור עבודתם), עוד ארוכה הדרך.

תנו לכותב, שהוא עיתונאי הרכב הותיק בישראל, קצת קרדיט... שם טוב בונים בהרבה שנים של עבודה קשה והורסים ברגע, עם הרמז/חשד הכי קטן שהמבחן אינו אמיתי אלא ממומן על ידי מפרסם כלשהו. תהיו בטוחים שהוא לא נופל למלכודות כאלה.

מיכה100
11-02-19, 11:06
מישהו ניסה לרמוז שהכלים האלה נתקעים בשטח ושמבחן דרכים שבו הם מצולמים שלא על כביש, מדרבן אנשים שלא מבינים מה יש להם ביד, להעיז לנסות לנסוע איתם בשטח - ואז הם נתקעים.
אם הם נתקעים, זה רק בגלל שימוש לא נכון. אבל לך תסביר לכל מי שקורא לזה "ג'יפ", שזה לא מיועד לרדת מהאספלט.
.
מי ישמע, שבנאדם מעיז לקחת רכב לשטח (!) בבוץ (!!) ועוד להיתקע איתו ולבקש עזרה (!!!).
באמת איום ונורא :cool:.

tallevi
11-02-19, 13:27
זהו, שגם אני לא מצאתי שום אזכור בכתבה על יכולות שטח לרכבים הנ"ל...

אזוב.

אלדר
11-02-19, 22:40
דוגמא משבת האחרונה122902

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

GodsFather
12-02-19, 00:02
דווקא זה רכב שטח שבנהיגה נכונה יכול להגיע רחוק. ועם עזרי חילוץ עצמי גם לצאת מהביצה שבתמונה.

כאן יש יצרן שמכריז על הרכב כרכב שטח.

סולי
12-02-19, 02:18
היה יוצא... אולי, אבל לאן ממשיך?
לדעתי גם עם פאג'רו.. טראנו שות' זו טעות להיכנס לירקון עם כמות המשקעים שירדה באותו יום ובימים שלפני.

ואני אחד שאוהב בוץ..

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

איל מ
12-02-19, 07:04
דוגמא משבת האחרונה122902

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

מה הבעיה עם זה? (בואו נתעלם מזה שהדרך שם מקצרת דרך שדה, אבל הסובארו מן הסתם הוא לא זה שפתח אותה, ספק אם הוא יודע מה זה בכלל).
למה, עם רנגלר משופר לא שוקעים?
כשיורדים לשדה ליד ועושים נזקים זה מרתיח, אבל אם לא, זה מבורך. המחלץ מקבל טפיחה לאגו (או כסף),
המחולץ מקבל שיעור, וכולם יוצאים עם סיפור יפה.

אבנר ברוך
12-02-19, 09:13
היות והתחלתי את כל הדיון הזה, מרגיש צורך להבהיר -
1. הטענות שלי הן לא כלפי רמי שרק מנסה להתפרנס בנישה שכביכול בעייתית....
2. הגדרת טוסון, קשקאי, cx (או סיקס בז'רגון העממי) ורכבים דומים כרכב קרוסאובר (או ג'יפון בעברית) - פה הבעיה האמיתית.
3. לא מדובר רק ביצירת ציפיות שווא, הרכבים הללו מצויידים במפרט מינימלי (ג'ק רך, צמיגי כביש לא מתאימים ועוד....)

היבואן בשלב המכירה מעולם לא יציין את העובדה שהצמיג יתפוצץ במפגש הראשון עם השטח או שהג'ק יתקפל בניסיון החלפת הגלגל (איזה אינטרס יש לו לפגוע במותג????).

בפורומים הרלוונטים בפייסוש, תמיד צץ הגאון התורן ששואל לאיזו מידת לחץ צריך להוריד אוויר ב xv, פורסטר וכדומה.

אז למה הם נתקעים? כי היבואן מפמפם להם את האגו, כי הם שילמו 180,000 על רכב פרטי גבוה שמשדרג להם את הסטטוס בוועד ההורים של הגן, כי לא כתוב בשום מקום שאי אפשר להיכנס לשטח.

ד ו ר ו ן
12-02-19, 09:21
וזה מפריע לך כי?..

GodsFather
12-02-19, 09:30
וזה מפריע לך כי?..כי אחר כך הוא צריך לצאת לחלץ אותו.
כי אלה האנשים שמוציאים שם רע לתחום על ידי זריעת הרס של הטבע ואו שדות חקלאיים מתוך בורות וחוסר הבנה וכיוב.

להבדיל מהחוליגאנים האחרים שיודעים איך לחלץ עצמם ומזיקים בזדון.

ד ו ר ו ן
12-02-19, 09:38
כי אחר כך הוא צריך לצאת לחלץ אותו.

למה?

כי אלה האנשים שמוציאים שם רע לתחום על ידי
זריעת הרס של הטבע ואו שדות חקלאיים מתוך בורות וחוסר הבנה וכיוב.
להבדיל מהחוליגאנים האחרים שיודעים איך לחלץ עצמם ומזיקים בזדון.

וואלה הלכת רחוק.
סחתיין על ההשלכה מרחיקת הלכת.

גיא
12-02-19, 10:04
ההפך. כן כתוב שם שזה אוטו לשטח.

ישנם מסרים תת הכרתיים חזקים מאד.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190212/a7c9947d5e22b569beecbf3fae9e2f79.jpg

המילה טרייל ... הרקע של שטח. ולפעמים גם סלוגנים למינהם.

אצל דאציה יש ׳ השטח זה הבית שלו ׳ ... או משהו דומה.
וצילום אגרסיבי של שפריץ סקסי. לרכב ה 2 על 4 ...

לדוגמה אפילו לא משתדלים .... סטפוואי ולוגן.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190212/e599b380d8e844846599883dfe44e091.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190212/38b93031807500cf2d3db50eed637a03.jpg

GodsFather
12-02-19, 10:16
למה?

וואלה הלכת רחוק.
סחתיין על ההשלכה מרחיקת הלכת.כי אבנר כמו רבים אחרים, חבר בקבוצת מחלצים בהתנדבות...

לא חושב שהרחקתי לכת. תראה את מה שקורה בעקבות אירועי דרום אדום השנה כדוגמה קטנה...

אבנר ברוך
12-02-19, 10:31
זה מפריע לי כי זה לא נעים לראות משפחה תקועה לבד בשטח. ואם אפשר למנוע את זה, אז למה לא לנסות?

boaz avrahami
12-02-19, 10:43
זה מפריע לי כי זה לא נעים לראות משפחה תקועה לבד בשטח. ואם אפשר למנוע את זה, אז למה לא לנסות?

הפוך גוטה!

אם הם יתקעו וישלמו כהוגן על טיפשותן המסר יעבור כאש בשדה קוצים ורק מעט מטומטמים יתקעו.
אתה וחבריך הופכים להם את הטראומה לחוויה חיובית שירצו לחזור עליה.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

ד ו ר ו ן
12-02-19, 11:11
כי אבנר כמו רבים אחרים, חבר בקבוצת מחלצים בהתנדבות...
לא חושב שהרחקתי לכת. תראה את מה שקורה בעקבות אירועי דרום אדום השנה כדוגמה קטנה...
א. לא יודע מה היה בדרום אדום, כנראה שזה לא עשה כזה הד.

ב. אבנר אדם בוגר, לפחות ״בגיר״ על פי ההגדרה היבשה (אפשר לדון ארוכות במשמעות המינוח ״בוגר״, לא בטוח שבאתר הזה החברים רוצים לפתוח את תיבת הפנדורה הזו).

מה שכן, זה אומר שיש לך זכות לבחור את מי אתה רוצה/מוכן לחלץ.
זו גם ההגדרה של ״מתנדב״.

ד ו ר ו ן
12-02-19, 11:15
ההפך. כן כתוב שם שזה אוטו לשטח.
ישנם מסרים תת הכרתיים חזקים מאד.

נו באמת..
ואם בהמשך לפרסומת, רכשתי דיאודורנט זה או אחר, אז באמת יזנקו עלי ערימה של בלונדיניות עם ציצים גדולים?

מציע לך לבדוק את ההבדל במינוחים עובדה, הערכה, השלכה ומשמעות.

מהמבחן העובדתי של רמי, שלא התייחס ליכולות שטח, ביצעתם הערכה לא מבוססת, והשלכתם אותה למשמעויות מרחיקות לכת על תרבות השטח.
משמעות שלא מתכנסת מעובדות הבסיס של פתיחת הדיון.

גיא
12-02-19, 11:39
אתה מתעלם ממשהו שהוא מאד מוחשי ....

https://youtu.be/LoXubLsml4A

מסר תת סף.
תנסה לשאול את רמי או את העורך שלו למה בחרו צילום על שביל בטבע ולא שביל גידה לבית משפחה חד קומתי עם עם אשה כנועה וילדים ומשהו חמים ונעים כזה ..

כנראה גם צילומים כאלו וטיולים כאלו עוזרים

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190212/8e027102c74e562f4d57166dca9658b9.jpg

אבנר ברוך
12-02-19, 12:43
באחד מטיולי מועדון סובארו המפורסמים (מרסבא), יצאנו כ 100 רכבים. הטיול היה מאורגן למופת.
בטיול נתקעו כ 10 רכבים (אם זכרוני אינו מטעני) בגלל.....תקר בצמיג היוקוהומה גאולנדר שמגיע מהיצרן.
רוב התקרים קרו בגלל מפגש של דופן הצמיג עם אספלט שבור.
שניסינו להחליף לנהגים חסרי האונים (בכי הילדים ברכב שיתק את ההורים) את הצמיג, הג'ק פשוט התעקם.
זה קרה מספר פעמים בטיול.

זה נחמד להצטלם בפוזה מגרה עם העכוז למעלה, אבל זה לא אמור לתת לגיטימציה למשפחה להיכנס לבד לשטח עם ה xv , במיוחד לא עם מפרט היצרן.

ד ו ר ו ן
12-02-19, 12:50
מי הוציא את הטיול?

על פניו, האירוע הזה אמור היה לעורר הד תקשורתי שיהרוג את התדמית..

וכנראה שזה לא קרה.

GodsFather
12-02-19, 12:56
100 רכבים, רק 10 עם בעיות לגיטימיות בסהכ. לא משהו מרגש במיוחד...

opl
12-02-19, 13:11
"על פניו, האירוע הזה אמור היה לעורר הד תקשורתי שיהרוג את התדמית.. "

"מסר יעבור כאש בשדה קוצים ורק מעט מטומטמים יתקעו."

ברור שלא... אף אחד לא יושב בסלון עם האורחים שלו ומספר להם עד כמה טעה כשקנה את הרכב. זה מסוג הדברים שגבר מספר לעצמו במקלחת, כשהמים זורמים, לטשטש את הדמעות...

יונתןמצפה
12-02-19, 13:25
ברשותכם, אענה על כותרת הדיון, כפי שאני מבין זאת.
ובכן....
האשם הוא....

הנהג.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

zivo
12-02-19, 13:51
היות והתחלתי את כל הדיון הזה, מרגיש צורך להבהיר -
1. הטענות שלי הן לא כלפי רמי שרק מנסה להתפרנס בנישה שכביכול בעייתית....
2. הגדרת טוסון, קשקאי, cx (או סיקס בז'רגון העממי) ורכבים דומים כרכב קרוסאובר (או ג'יפון בעברית) - פה הבעיה האמיתית.
3. לא מדובר רק ביצירת ציפיות שווא, הרכבים הללו מצויידים במפרט מינימלי (ג'ק רך, צמיגי כביש לא מתאימים ועוד....)

היבואן בשלב המכירה מעולם לא יציין את העובדה שהצמיג יתפוצץ במפגש הראשון עם השטח או שהג'ק יתקפל בניסיון החלפת הגלגל (איזה אינטרס יש לו לפגוע במותג????).

בפורומים הרלוונטים בפייסוש, תמיד צץ הגאון התורן ששואל לאיזו מידת לחץ צריך להוריד אוויר ב xv, פורסטר וכדומה.

אז למה הם נתקעים? כי היבואן מפמפם להם את האגו, כי הם שילמו 180,000 על רכב פרטי גבוה שמשדרג להם את הסטטוס בוועד ההורים של הגן, כי לא כתוב בשום מקום שאי אפשר להיכנס לשטח.

אבנר,
יש פה בפורום, ובשרשור הזה.....אנשים מנוסים ממני ביחסי כתבים יבואנים, אבל זה נורא פשוט -
אם רמי לא ישבח ויהלל את יכולות הרכב, אם הוא לא יקרא לזה ג'יפון, הוא לא יקבל שיתוף פעולה מהיבואנים, נורא פשוט.
כולם פה עובדים על כולם -
ג'יפון זה לא מהשהו מוגדר, וכל אחד מפרש את זה איך שנוח לו. פה באתר יש כאלו שיגיבו בבוז, ולי יש חבר שבא אלי יום אחד עם חיוך שיש ג'יפ.... מה שהתברר כ יאטי בנזין 2X4.
לא רמי, ולא אף כתב אחר, המליץ (או התייחס) לקחת את הרכב לשטח אמיתי (ובוץ זה לפעמים אתגר ב...ז....), כולם מסימים בשבילי קק"ל.

וללא שום קשר, עדין לא הבנתי מה כולכם נלדקת על זה? מה חדש?

nirs
12-02-19, 14:02
באחד מטיולי מועדון סובארו המפורסמים (מרסבא), יצאנו כ 100 רכבים. הטיול היה מאורגן למופת.
בטיול נתקעו כ 10 רכבים (אם זכרוני אינו מטעני) בגלל.....תקר בצמיג היוקוהומה גאולנדר שמגיע מהיצרן.
רוב התקרים קרו בגלל מפגש של דופן הצמיג עם אספלט שבור.
שניסינו להחליף לנהגים חסרי האונים (בכי הילדים ברכב שיתק את ההורים) את הצמיג, הג'ק פשוט התעקם.
זה קרה מספר פעמים בטיול.

זה נחמד להצטלם בפוזה מגרה עם העכוז למעלה, אבל זה לא אמור לתת לגיטימציה למשפחה להיכנס לבד לשטח עם ה xv , במיוחד לא עם מפרט היצרן.

הוצאתי טיולים רבים למרסבא וברובם השתתפו גם xv במפרט יצרן שעברו את המסלול ללא תקלות מיוחדות / בעיות עבירות.
קריעת דופן צמיג, היא התקלה הכי שכיחה בשטח ומתרחשת בעיקר אצל כל מי שנועל צמיגי כביש (לדוגמא: דיסקברי 4 ו 5 שהם מכונות עם יכולת עבירות מרשימה). החלפת צמיגים מבוצעת עם ג׳ק בקבוק שלי. אני לא סומך על ״יצירות הפאר״ שמספקים היצרנים.

למען הסר ספק, למרבית הקורוסאוברים המיוצרים היום אין מה לחפש בשטח מעבר לשבילים, כולל בגרסאות ה 4x4

נמרוד
12-02-19, 14:28

זה מפריע לך? לא נעים לך לראות "משפחה תקועה בשטח"? בעייה שלך.

זה לא סיבה לנסות למנוע מאחרים את הזכות הבסיסית לעשות מה שהם רוצים עם הזמן והרכוש שלהם, כולל שטויות, כולל להתקע. ולגרום לרכב שלהם, לג'ינס או לחיי הנישואים שלהם נזק.

חיה ותן לחיות!

זה מסר חשוב מאד - כי תהיה בטוח שכל מיני דברים שאתה עושה נראים לא נעימים, או "מסוכנים" בעיני אחרים.

ד ו ר ו ן
12-02-19, 14:59
קריעת דופן צמיג, היא התקלה הכי שכיחה בשטח ומתרחשת בעיקר אצל כל מי שנועל צמיגי כביש (לדוגמא: דיסקברי 4 ו 5
בול בפוני..
אבנר,
דיסקו 3-4-5 תקועים אתה מגדיר בסדר לחלץ אם נקרע להם צמיג/מחליקים במקום בגלל הצמיגים הדראק שיש להם?

היו לי טיולים עם דיסקו3-4 שחלק לא מבוטל מהזמן נשרף על תיקוני הצמיגים שלהם.. או זהירות יתר בגלל מתאגרף משקל כבד עם נעלי בלרינה..

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

נדב ש.
12-02-19, 15:02
זה מפריע לך? לא נעים לך לראות "משפחה תקועה בשטח"? בעייה שלך.

זה לא סיבה לנסות למנוע מאחרים את הזכות הבסיסית לעשות מה שהם רוצים עם הזמן והרכוש שלהם, כולל שטויות, כולל להתקע. ולגרום לרכב שלהם, לג'ינס או לחיי הנישואים שלהם נזק.

חיה ותן לחיות!

זה מסר חשוב מאד - כי תהיה בטוח שכל מיני דברים שאתה עושה נראים לא נעימים, או "מסוכנים" בעיני אחרים.

זה לא קשור.
הכוונה פה שמוכרים לקונה כאן שטויות, במילים אחרות עובדים עליו, קרוסאובר הוא לרוב לא רכב שטח, אז מי שקנה חושב שקנה ג׳יפ שעובר בכל מקום, ואם לא היתייעץ לפני או לקח קורס שטח מסויים הוא ימצא את עצמו(ומשפחתו) תקוע אי שם בשטח מתישהו כנראה.
יש לי זוג חברים כאלה שכמעט קנו סובארו(אחרי שויתרו על רכישת suv גיבור וישן בן 10 לפחות) וחשבו שיכולים לטייל איתה בכל מקום שירצו בארץ בלי בעיה, וזה מה שמכרו להם באולם תצוגה, אחרי שקיבלו את ההסבר המתאים ויתרו על זה.

ובלי קשר, שכל אחד יעשה ברכוש שלו מה שהוא רוצה ומה שבא לו, זכותו.

- - - Updated - - -

בול בפוני..
אבנר,
דיסקו 3-4-5 תקועים אתה מגדיר בסדר לחלץ אם נקרע להם צמיג/מחליקים במקום בגלל הצמיגים הדראק שיש להם?

היו לי טיולים עם דיסקו3-4 שחלק לא מבוטל מהזמן נשרף על תיקוני הצמיגים שלהם.. או זהירות יתר בגלל מתאגרף משקל כבד עם נעלי בלרינה..

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

סתם שאלה, עם איזה סוג צמיג הדיסקואים האלה נוסעים?

yoni_0000
12-02-19, 15:07
אז מה אתם טוענים? שהלוקח מסכן כי הוא מאמין לאנשי מכירות?
היום על כל שטות שאתה קונה אתה עושה מחקר לפניי... אז על רכב אתה לא בודק? תלמד בדרך הקשה.

אבנר ברוך
12-02-19, 15:15
1. הדיון הזה יצא מכל פרופורציה
2. חלק מהתגובות טוענות שייש לי משהו נגד רמי גלבוע או כותבים אחרים - בעיה בהבנת הנקרא, חוסר סבלנות, או סתם רצון להתנגח, לא יכול להסביר את זה אחרת.
3. במילים פשוטות, כמו שנדב סיכם יפה - נהגים בלי אוריינטצית שטח הם טרף קל לפרסומות שמטעות אותם.
4. מפריע למישהו שהשקר הזה מפריע לי? זה נשמע לכם הגיוני? תעברו לשרשור הבא.
5. נראה לי שמיצינו.
6. הולך להשקיע את הזמן שלי בהכנות לטיול....

גיא
12-02-19, 15:52
זה לא קשור.
הכוונה פה שמוכרים לקונה כאן שטויות, במילים אחרות עובדים עליו, קרוסאובר הוא לרוב לא רכב שטח, אז מי שקנה חושב שקנה ג׳יפ שעובר בכל מקום, ואם לא היתייעץ לפני או לקח קורס שטח מסויים הוא ימצא את עצמו(ומשפחתו) תקוע אי שם בשטח מתישהו כנראה.

כי מי שנוהג בסיקס/סופה/רנגלר לא עלול להתקע אי שם מתישהו ?

Crabbing
12-02-19, 15:52
מה הם פרסמו לא בסדר?
רמי עוד עדין ומתחשב עם הרמיזות שלו, אני הרבה יותר בוטה ממנו - קרוסאוברים 2X4 הם כלי הרכב המטופשים ביותר שקיימים והם מייצגים את כל מה שרע במכונית. בינוניים לכל היותר בכביש, ממש לא מיועדים לשטח. כל המהות שמאחורי "רכבי הפנאי" (איזו הגדרה מטומטמת לקטיגוריה מטומטמת לא פחות) היא הניראות והשופוני וה"לשבת גבוה", לפי צו האופנה המטופשת. ועוד לשלם על זה תועפות?... כמה אפשר להיות מטומטם?... וכשבודקים ומוצאים איזה מכוניות כביש מעולות (או קרוסאובר 4X4 מצויין כמו סובארו פורסטר) יש במחיר של קרוסאובר 2X4 דבילי שכזה!

אבל האם רואים בתמונות את הרכבים בשטח?... רק שבילים כבושים ומיושרים ולא יותר מזה. כל פרייבט רגיל נוסע בשבילים כאלה.
מי שמספיק מטומטם לקחת קרוסאובר 2X4 לשטח של ממש, כנראה באמת מגיע לו קרוסאובר 2X4.

דעתי קצת אחרת - פעם לפרייבטים היה מרווח גחון שהספיק לדרכים גרועות ולטיולים קלים/דרכי קק״ל.
עם סובארו לאונה סטיישן יכולת לשוטט לא רע לאן שרוב המשפחות רוצות להגיע.
בשנים האחרונות הפרייבטים הונמכו בצורה מוגזמת בשביל לצרוך פחות דלק ובשביל מראה ספורטיבי.
לרדת אתם מהכביש זה מבאס מאד ולא נעים.
הם אפילו לא מסוגלים לחנות עם האף לחניה בלי להשאיר את הפגוש...
משפחה שרוצה דרכי קק״ל ו״דרום אדום״ - תפור עליה ״סטיישן״ קצת מוגבה, את זה מספק קרוסאובר, גם 2x4.
אאוטלנדר 2x4 של היום זה הסובארו סטיישן של פעם, גם המחיר דומה בהשוואה.

asafk
12-02-19, 16:15
אבנר,
יש פה בפורום, ובשרשור הזה.....אנשים מנוסים ממני ביחסי כתבים יבואנים, אבל זה נורא פשוט -
אם רמי לא ישבח ויהלל את יכולות הרכב, אם הוא לא יקרא לזה ג'יפון, הוא לא יקבל שיתוף פעולה מהיבואנים, נורא פשוט.
כולם פה עובדים על כולם -
ג'יפון זה לא מהשהו מוגדר, וכל אחד מפרש את זה איך שנוח לו. פה באתר יש כאלו שיגיבו בבוז, ולי יש חבר שבא אלי יום אחד עם חיוך שיש ג'יפ.... מה שהתברר כ יאטי בנזין 2X4.
לא רמי, ולא אף כתב אחר, המליץ (או התייחס) לקחת את הרכב לשטח אמיתי (ובוץ זה לפעמים אתגר ב...ז....), כולם מסימים בשבילי קק"ל.

וללא שום קשר, עדין לא הבנתי מה כולכם נלדקת על זה? מה חדש?זו פשוט טעות, על גבול ההשמצה. לא נכון בכלל.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

נדב ש.
12-02-19, 16:16
כי מי שנוהג בסיקס/סופה/רנגלר לא עלול להתקע אי שם מתישהו ?

למה אתה לוקח את זה לשם?
אתה יודע בדיוק למה התכוונתי.

וכן, גם סיקס, סופה, רנגלר, דיסקו ושות' ניתקעים ויתקעו, אבל מן הסתם לא באותם מקומות כמו קרוסאובר, ובטח לא עם נהג שזה עתה ניכנס לתחום ומכרו לו שיש לו רכב גיבור לטיולי עבירות במדבר או שבילי בוץ בעמק או מעלות בחורשן, שמע סיפור אחר- גם כן סובארו, הגיע לטייל בחורשן עם "כל השאר", באחד המעלות התעקש והיתחרבש עד ששבר חלק במתלה וכל זה מצולם ועלה למדיה, בהמשך גרר את הרכב לסוכנות, יש אחריות לא? בא הנציג שירות והראה לו את הסירטון שלו ואיפה מנסה לעלות, אחריות? לך חפש(בצדק), מה חשבת שאתה "האמר"???

אפילו אני לא מעיז להיכנס לשטח בעמק אחרי גשם שוטף, וזה לא קשור להיתקע או לא(שלפעמים זה חלק מהכייף), ואני מכיר היטב את האיזור, אז סובארו xv?? ולטגן את הגיר בניסיון לצאת או לתלוש את כל הפלסטיקה לדרוס שדה זה בסדר?
כאילו wtf?? ניתקעת? הבנת שאתה לא יכול לזוז, תזעיק עזרה לפחות, יחלצו אותך(אולי, אחרי שדרסת שדה), ותקבל הסבר למה אתה לא רכב שטח קשוח.

zivo
12-02-19, 16:20
זו פשוט טעות, על גבול ההשמצה. לא נכון בכלל.

אסף.

מה טעות? מה לא נכון?
שיש פה אנשים
מנוסים ממני ביחסי כתבים יבואנים :-)

גיא
12-02-19, 16:26
אני אולי מבין למה התכוונת אבל מצד שני שנינו ראינו גם רכבים גיבורים נתקעים בבוץ.

ולא מתכוון לסמוראי שהוא לגמרי ג׳יפ אמיתי לכל דבר ועניין שהפך לצוללת ..

ואני לא מתכוון ל8 דאסטרים ועוד היילקס ודיפנדר שנסעו לחלץ דאסטר אחת מהירקון בשבוע שעבר.

אני מתכוון לרייזרים ורנגלרים ועוד מריעין בישין שיש קונצנזוס לגבי העבירות שלהם. וגם שם יש אנשים שקנו כי יש להם כסף אבל לא ידע ואמרו להם ש׳זה עובר הכל׳ ... ומבחינתם אין בכלל אפשרות שהאוטו יתקע. ופלאי פלאים .. נתקע גם נתקע.

אני גם חושב שאבנר לא צודק בהתנפלות כי גם יש שנתקעים או שוקעים או טובעים בשביל הכיף שלהם ויש כאלו שנוסעיר זהיר על סף הפחדני ומגיעים הביתה בשלום.

מי שרוצה אקשן שיצא לחלץ. מי שלא. שילך לראות חתונה טורקית.

נדב ש.
12-02-19, 16:38
אתה מבלבל.... כל אחד אחד שיסע איפה שטוב לו, לשקוע, לישבור וכו', אני לא נגד אם זה מה שעושה להם טוב.
אבל הקטע כאן שמדובר על קרוסאובר שמשווקים ונימכרים כ"רכב שטח" לכל דבר ואז נכנסים לכל תוואי שטח(ובעיקר ללא ניסיון קודם) כי זה מה שמכרו להם, וזה מה שאבנר מתכוון.

גיא
12-02-19, 16:53
אתה מבלבל.... כל אחד אחד שיסע איפה שטוב לו, לשקוע, לישבור וכו', אני לא נגד אם זה מה שעושה להם טוב.
אבל הקטע כאן שמדובר על קרוסאובר שמשווקים ונימכרים כ"רכב שטח" לכל דבר ואז נכנסים לכל תוואי שטח(ובעיקר ללא ניסיון קודם) כי זה מה שמכרו להם, וזה מה שאבנר מתכוון.

אז אתה חוזר שאבנר מאשים את רמי ...
אני גם אמרתי שיש המון מסרים הכרתיים ותת הכרתיים בנושא הפירסום.
פעם אמרו שסקס מוכר, עכשיו זה צילום שטח קרבי ... ואטאבר ..

כמו שאמר יואל רצון, עזוב אותך צודק לא צודק .. רוצה לעזור ? סבבה .. לא רוצה ? .. יש מספיק אחרים שיבואו.

נדב ש.
12-02-19, 17:07
אז אתה חוזר שאבנר מאשים את רמי ...
אני גם אמרתי שיש המון מסרים הכרתיים ותת הכרתיים בנושא הפירסום.
פעם אמרו שסקס מוכר, עכשיו זה צילום שטח קרבי ... ואטאבר ..
זה
כמו שאמר יואל רצון, עזוב אותך צודק לא צודק .. רוצה לעזור ? סבבה .. לא רוצה ? .. יש מספיק אחרים שיבואו.

לא קראתי את הכתבה כי אין לי עיניין בקרוסאובר, ולא חושב שהוא מאשים את רמי.
אבל מפרסומים שאני רואה בכל מקום אחר הכיוון הוא שיווק של הרכבים האלה הוא לשטח, איזה שטח? זה תלוי כמה האיש מכירות רוצה למכור לך רכב.

גיא
12-02-19, 17:18
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/111300-%D7%93%D7%90%D7%A6-%D7%99%D7%94-%D7%93%D7%90%D7%A1%D7%98%D7%A8-%D7%94%D7%97%D7%93%D7%A9-%D7%9C%D7%9E%D7%AA%D7%97%D7%99%D7%9C%D7% 99%D7%9D?p=832508#post832508

הנה פה באתר הבחור מחפש רכב פנאי דאסטר 2 על 4 ...

רכב פנאי זה כאילו רכב שנוסעים בו כשיש פנאי ?

asafk
12-02-19, 17:26

צודק הייתי צריך להשקיע יותר בעריכת הציטוט.

אסף.

boaz avrahami
12-02-19, 17:32
אבנר,

תעזוב כבר את רמי.
הוא לא אשם!

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

ד ו ר ו ן
12-02-19, 17:36
עם איזה סוג צמיג הדיסקואים האלה נוסעים?
מהרגילים ועד היקרים.
זה עניין של זמן, היקרים והנחשבים החזיקו יותר, הרגילים כמו פיצוחים.

ד ו ר ו ן
12-02-19, 17:44
דעתי קצת אחרת - פעם לפרייבטים היה מרווח גחון שהספיק לדרכים גרועות ולטיולים קלים/דרכי קק״ל.
עם סובארו לאונה סטיישן יכולת לשוטט לא רע לאן שרוב המשפחות רוצות להגיע.

אאוטלנדר 2x4 של היום זה הסובארו סטיישן של פעם, גם המחיר דומה בהשוואה.
אתה סותר את עצמך לגמרי.

אני נוסע עם אאוטלנדר, ויש לנו סובארו ישן כזה.
אי אפשר לעשות בשטח קל+, עם האאוטלנדר מה שהסובארו עושה בלי להתאמץ.

ד ו ר ו ן
12-02-19, 17:48
בחיי,
הפכתם לדון-קישוט של הקרוסאובר..

nirs
12-02-19, 17:50
אני לא חושב שלמישהו מהמגיבים יש טענות לרמי (אני אפילו מחזיק עותק של ״ספר הגיפ״ שהוא כתב).
הטענה (הנכונה לדעתי) היא שהמשווקים מוכרים ללקוחות מקסם שאו שלפיו לקרוסאוברים כולל אלו עם 2x4 יש יכולות שטח אמיתיות

נדב ש.
12-02-19, 18:01
אני לא חושב שלמישהו מהמגיבים יש טענות לרמי (אני אפילו מחזיק עותק של ״ספר הגיפ״ שהוא כתב).
הטענה (הנכונה לדעתי) היא שהמשווקים מוכרים ללקוחות מקסם שאו שלפיו לקרוסאוברים כולל אלו עם 2x4 יש יכולות שטח אמיתיות

+1.

מהרגילים ועד היקרים.
זה עניין של זמן, היקרים והנחשבים החזיקו יותר, הרגילים כמו פיצוחים.

גודייר דורטרק מחזיק מצויין, כל "הרגילים" חבל על הכסף ועל התקיעה בטיול.

מיכה100
12-02-19, 19:08
בחיי שאני לא מבין למה להיתקע בבוץ עם SUV זה בסדר ולהתקע בבוץ עם קרוסאובר 2X4 זה לא בסדר.
כולנו עושים לעיתים טעויות בשיקול דעת שמכניסות אותנו לצרות, ואצל כולנו זה נובע (או נבע בעבר) מחוסר נסיון עם הרכב הספציפי איתו הצלחנו להיתקע ו\או עם התוואי בו נהגנו.
ההבדל היחיד זה עומק הבוץ.

דרור ברלי
12-02-19, 19:19
אבנר,
כולם פה עובדים על כולם -

כהרגלי, אני פחות עדין ויותר בוטה.

זיו, תסלח לי. ועזוב עכשיו הכרזות על השמצות ודיבות וכו' כי כאן כולנו חברים בסופו של דבר ובטח לא במשחק הזה - אז אני לא מתבייש להטיח בך שמה שכתבת זה קישקוש מקושקש ללא כל בסיס עובדתי.
אכן מסתובבים כאן בפורום לפחות שלושה כתבי רכב פעילים: תומר הדר, רמי גלבוע ואנוכי. אין להם ובטח לא לי, שום בעיה למתוח ביקורת על כל רכב שלדעתנו ראוי לביקורת. כבר מזמן חלפו הימים שיבואן סירב לתת מכוניות למבחן, או ביטל חוזי פרסום והזמנות להשקות בחו"ל בגלל שכתב מתח ביקורת על רכב כלשהו. היבואנים לא עושים לנו טובה כשהם מוסרים לנו מכוניות למבחנים. זו חשיפה והם רוצים את החשיפה הזו. מהבחינה הזו כולם מרוויחים ממבחן דרכים: היבואן מקבל חשיפה לרכב שלו, הכתב עובד ומתפרנס (אם אפשר לקרוא לזה פרנסה...) והקורא מקבל מידע שימושי על רכב שאולי הוא שוקל לרכוש.
חוץ מזה, היום אין מכוניות גרועות. גם המכוניות הפחות טובות בשוק, הן עדיין טובות למדי אבסולוטית. וכמובן יש כאלה שטובות יותר. לכן קשה למצוא כתבות קטילה-עד-עפר.

--------------------------

בנוגע לג'יפונים/קרוסאוברים/רכבי פנאי עם הנעה 2X4:

1. מוכרים אותם כ"רכב פנאי", רכב "לטיולים", מצלמים אותם על רקע של מרחבים פתוחים, יערות ושדות ומדבר ועם כותרות שהן מליצות שיווקיות. אני מצפה מאנשים מבוגרים עם מינימום של שכל בין האזניים שעומדים להוציא סכומים כאלה על רכב חדש, לדעת לברור את המוץ מהתבן. להבין שעולם הפרסום והשיווק על מסריו ההכרתיים והתת-הכרתיים הוא תמצית הפייק, על סף ההונאה - עולם של תדמיות, חלומות בהקיץ, הבלים. שמודעות פרסומת שמציגות כלי רכב רכים בסיטואציות קרביות דרמטיות - חוצים נחלים גועשים, דוהרים על בולדרים גדולים, מתייצבים בגאון בראש סכיני דיונה תלולות - נוצרות לעתים באמצעות פוטושופ. שהצהרות על רכב "פנאי-שטח 2X4" הן הבל-הבלים. זה פרייבט ולא יותר וככל שמדובר בכלי הרכב היותר עממיים בקטגוריה, הם גם לא מהפרייבטים הטובים ביותר שהכסף שלכם יכול לקנות. נהפוכו.

אני מצפה מאנשים מבוגרים עם מינימום של שכל בין האזניים להפנים שאיש/ת -מכירות באולם התצוגה הוא רק איש/ת מכירות. יסלחו לי אותם אנשי המכירות שהם חובבי מכוניות אמיתיים ובעלי ידע טכני נרחב ונהגים מצויינים, אני מכיר לא מעט כאלה אבל הם לא הרוב. לעתים קרובות מדי אין לאיש/אשת המכירות הממוצע/ת בדל-שמץ-של-מושג-ירוק במכוניות שהוא מוכר. בטח כשמגיעים לעניינים הטכניים. וזה בסדר, כי תפקידו של איש מכירות הוא למכור ולא להיות מומחה טכני או חובב רכב. לא לחינם חלק גדול ממנהלי המכירות המצטיינים בענף הרכב הגיעו מתחומים אחרים לחלוטין.
וזה למה אני סבור שדווקא כדאי להתייחס ברצינות למבחני הדרכים המתפרסמים בעיתונים וברשת. בוודאי אם מי שחתום עליהם הוא עיתונאי רכב ותיק שיש לו הרבה יותר מושג ונסיון מאשר איש מכירות. וכן, אני כותב מתוך הפוזיציה, אבל בי נשבעתי - זה באמת רק לטובת הקוראים, לא לטובת היבואנים.

אבל שכל אחד יקנה מה שבא לו וייסע איפה שהוא רוצה (רק לא על שדות זרועים). מה אכפת לי באיזה אוטו.
ייתקע?... יישבר?... בעיה שלו. אם אני בסביבה ויכול לעזור בחילוץ - ברצון ובשמחה. אישית אני לא עושה איפה ואיפה ולא מקפח מישהו תקוע כי הוא נוהג בפרייבט או בסובארו XV ו/או מעדיף לחלץ על פניו פאג'רו או רנגלר או דיפנדר תקועים. בדרך כלל דווקא התקיעות של פרייבט/קרוסאובר הן הרבה יותר פשוטות וקלות ומצריכות הרבה פחות מאמץ/משאבים/מרחקים/ציוד מיוחד/נזקים פוטנציאליים מהמחלץ.

מי שחבר בקבוצת החילוץ ונתקע, לא משנה עם מה, גם עם פרייבט, יכול וצריך לבקש עזרה וגם יקבל, מכל הלב וברוחב לב, כמו כל חבר אחר בקבוצה עם רכב שטח גיבור. רק מגזר אוכלוסיה אחד לא יקבל ממני אפילו בדל של עזרה - אלה שדרסו שדות זרועים ונתקעו שם.
מצידי שיחכו יומיים-שלושה לחקלאי בעל השדה שיגיע עם הטרקטור שלו, בתקווה שיביא איתו גם נבוט.

2. התמונות של רכבי סובארו 4X4 במצבי הצלבות חריפות וגלגלים באויר צולמו בהדרכות של "אתר השטח הישראלי 4X4" בהר חורשן, בהדרכה שלי. זה לא פוטושופ - אבל זה כן במסגרת הדרכה מסודרת. הלקוחות של סובארו 4X4 חדשות לומדים שם לנהוג בשטח ברמה הבסיסית, בדרך כלל לראשונה בחייהם. לומדים להבין את מערכות הרכב שלהם, לומדים עקרונות בנהיגת שטח, לומדים להכיר ולהגיע קרוב למגבלות ולעשות את הדברים בצורה נכונה, מבוקרת ובטיחותית, ללא נזקים לרכב ולטבע. עם מדריך שמסביר, מלמד ומכוון ולגיבוי נמצא שם גם רכב שטח אמיתי, מצויד היטב, שיכול לחלץ אותם במקרה הצורך. עד היום אף רכב של מודרך לא ניזוק ולא נתקע בהדרכות הללו, לפחות לא אצלי. כמובן שיש הבדלי יכולות בין דגמי כלי רכב שונים, וממש כפי שגדול ההבדל ביכולות בין רקסטון, פאג'רו ורוביקון, כך אין דין דאסטר 4WD וסובארו XV כדין ניסאן קשקאי או מיצובישי אאוטלנדר. אבל נהג טוב בקרוסאובר 4X4 ממוצע, שנוהג בו בחוכמה ובשיקול דעת ויודע מתי אפשר ללחוץ ולהעיז ומתי לוותר ולהרפות, בהחלט יכול לטייל ללא דאגה ברוב שבילי הארץ. אלה שעברו הדרכה וגם הקשיבו ולא התעסקו בטמבלפון, יודעים ממה להיזהר, מה לעשות ומה לא לעשות. לא לקפוץ ראש לתוך ביצות ובטח לא לנסוע על שדות זרועים וכאשר יש להם ספק בנוגע למשהו - לוותר.

3. מדברים על אלה שלא מודעים להבדל בין 2X4 ל-4X4 וממש בטוחים שהטוסון/קשקשאי/ספורטאז'/3008/אאוטלנדר החדש שלהם הוא רכב שטח - ונתקעים, בגלל חוסר ידע/זילזול/חוסר אחריות. מכאן מגיעה התרעומת שמביעים כאן על מי שנכנס לצרות במודע כשהוא יודע שהוא הולך להסתבך. זה לא שונה מהתרעומת על כל אלה עם רכב שטח אמיתי ומדוגם שקופצים ראש לתוך נחלים זורמים וביצות טובעניות דווקא בימים הכי גשומים, כאשר ברור שזה ייגמר בטביעה/תקיעה קשה, אולי גם אובדן של הרכב ואולי גם סיכון חיים, שבעקבותיהם חילוץ ארוך, קשה ומורכב שלעתים גם המחלצים ניזוקים ממנו ויוצאים בשן ועין - ויש מי שלדעתו גם המחלצים נהנים מזה כי אחרת לא היו מתנדבים לחלץ...

אני מודה שלכל מיני תמונות דרמטיות מהדרכות/טיולי ג'יפונים/קרוסאוברים AWD יש חלק בפימפום התחושה ש"כן! אפשר לטייל עם הכלים האלה!...". אז ברור שאפשר לטייל איתם! אבל זה צריך להיעשות בזהירות ובשיקול דעת, במודעות מלאה לנזקים אפשריים ולהשלכות של זה. לפחות בהתחלה רצוי לעשות את זה עם מדריך או עם מוביל קבוצה שהוא איש שטח מנוסה שיודע לכוון ולחלץ ולמצוא פתרונות לכל מיני בלת"מים, רצוי עם רכב אחד כפול הנעה אמיתי, יותר עביר ויותר חזק וגם מצויד לתרחישי חילוץ, שיוכל להושיט עזרה ולתת משיכה אם צריך. ממש כמו בכל טיול ג'יפים רגיל.

ספונטניות זה נפלא, אבל סוף מעשה במחשבה תחילה.

<!--[if !supportLineBreakNewLine]-->
<!--[endif]-->

ד ו ר ו ן
12-02-19, 19:24
אני חושב שכל מי שחושב שהיבואנים/המשווקים מוכרים חתול בשק לרוכשים תמימים, צריך לפתוח מאהל מחאה מול סוכנויות המכירה.

לכל הפחות, להקים דוכן מידע בכניסה למוקדי המשיכה של קרוסאוברים בסופ״ש.

דרור ברלי
12-02-19, 19:33
זה לא חתול בשק.
אלה מכוניות רגילות.

אבל אין תחליף לשכל ישר.
פרסום ושיווק הם אמנות מכירת החלומות בהקיץ. זה פייק.
ברוב הפרסומות מככבים דוגמניות ודוגמנים. כוסיות-על דקיקות, חתיכים מהממים עם קוביות בבטן.
במציאות אין לנו קוביות בבטן. הנשים שלנו לא כאלה כוסיות.
במציאות המכוניות האלה לא יטפסו על דיונה תלולה ולא יקפצו על בולדרים מרושעים.

מי שמשתכנע מדברי איש מכירות או ממודעת פרסומת שקרוסאובר 2X4 הוא "רכב לשטח" הוא כנראה אידיוט. מצטער על הבוטות.

נדב ש.
12-02-19, 19:48
שנה שעברה, בדרכי לאיזור הרמה לשלג, זוג מבוגרים עוצר אותי על הכביש ליד גשר הפקק, החליקו לכיוון הירדן... לא מבינים הרבה מה ומי ומו.... האוטו חדש אצלם...
הבוץ והשביל כמו סבון, אבל אני עם צמיגי mud ובהמה ששוקלת לא מעט. הזעיקו גם משטרה(ניידת טנדר עם צמיגי כביש) ועוד מחלץ שהגיע לעזור, חולץ לבסוף.

122909

מיד אחר כך השוטר קורא לי, בוא יש עוד אחד... X5 שניכנס לראות את הזרימה וגם כמעט מצא את עצמו בתוך הנהר.

zivo
13-02-19, 00:34
דרור,

יכול להיות שאני טועה, אבל לא בטוח שזה לטובתכם.

איך זה שרכבים מסויימים מצולמים עם רקע של טבע ורכבים אחרים על רקע אחר.
זה לא מקרה שלא תמצא תמונה של מרצדס קלאס xx . בטבע, כמו שלא תראה תמונה של ג'יפון "סתם" בכביש.
הכתבים "זורמים" עם היצרן \ יבואן, ונותנים אווירה, משחקים את התדמית....נכון לא כותבים רכב לפרצים עליון, אבל שותפים מלאים ליצירת האווירה שעכשיו כולם פה מתלפספים עליה.

בואו נגיד את האמת, רוב הג'יפונים, זה רק פח.
אין להם נתון אחד! שעושה אותם מתאימים יותר לשטח, מהאח שלהם, שיושב על אותה פלטפורמה, אותו מנוע, ואותו רכבת הנעה, וכל ההבדל הוא בגובה של הגג ובמראה "השרירי". ובכל זאת, כל הכתבים שנותנים להם רכב עם גג גבוה, מצלמים אותו רק בשטח :-)

הלכתי לגוגל, כתבתי "מבחן גיפונים" אלו שלושת הקישורים הראשונים -
https://www.icar.co.il/%D7%9E%D7%91%D7%97%D7%A0%D7%99_%D7%A8%D7 %9B%D7%91/%D7%9E%D7%91%D7%97%D7%9F_%D7%94%D7%A9%D7 %95%D7%95%D7%90%D7%AA%D7%99_-_10_%D7%92'%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%A0%D7%9 9%D7%9D_%D7%A7%D7%95%D7%9E%D7%A4%D7%A7%D 7%98%D7%99%D7%99%D7%9D/

http://www.netcar.co.il/focus.php?ix=58

https://www.auto.co.il/article/roadcartest/130161-comparison-tests-peugeot-3008

זה מקרה שכל התמונות בעמוד הראשון הן תמונות בטבע?

אז יכול להיות שאני סתם חשדן ולוקה באיזה סינדרום, אבל עכשיו תבואו ותסבירו אתם למה שלושתכם משתפים פעולה עם היצירת רושם הזו???

ודרך אגב (וכמו שכתבתי כבר קודם), לא מבין על מה המהומה, אני חושב שהכל במסגרת "ההטעיה הסבירה" של קידום מכירות, ומי שטמבל, שום דבר לא יעזור לו, הוא ימשיך לשקוע גם עם יהיה לו "ג'יפ אמיתי".

דרור ברלי
13-02-19, 07:04
במבחן לאודי RS5 (קופה ספורטיבית, מרווח גחון 5 ס"מ, הכי רחוקה משטח שאפשר) צילמנו אותה בדרך נוף הגלבוע, עם הרבה ירוק מסביב. זה היה צמוד לכביש עליו התחרענו, הנוף היה יפה, אז זה התאים. ברקע יש שדה, יער, הר.
אז מה? אלה רמיזות לשטח?.... יצירת אווירה?.... תרומה לתדמית?............... בחיאת.
נסחפת יותר מדי, טעית בדרך, פספסת את פניה הנכונה ואתה לא מוצא נקודה מתאימה לפרסס בה, אז אתה ממשיך להתרחק?........

אנחנו לא מתוחכמים עד כדי כך. אנחנו מצלמים במקומות יפים כמו שדות, יער, מדבר, הרים. כי הם.... פשוט יותר יפים מג'ונגל הבטון המגעיל שאנחנו מגיעים אליו לפנות ערב כדי לישון בו?..... :confused:

אני לא צלם ולא יודע לצלם, אבל למדתי משהו מ-22 שנות עבודה עם צלמים - בעיר קשה לצלם, כי הכל מלא ב"ליכלוך" - פרטים שלא שייכים לתמונה כמו מכוניות אחרות ואנשים וחוטי חשמל וקשה מאוד לייצר שטח סטרילי נקי ברקע של התמונה. תמיד יידחף לשם מישהו או משהו. ומכיוון שמבחן דרכים יכול להיערך רק בכבישים פתוחים ומרוחקים בשאיפה לדלי-תנועה ככל האפשר, כי הם היחידים שבהם אפשר לנהוג באופן חופשי ולהתקרב למגבלות - כי אם לא נתקרב למגבלות, איזה מין מבחן זה יהיה? (בנוסח הטוקבקיסטים? - "למי אכפת איך נוסע?... מה שחשוב זה רק אמינות וסחירות ושלא יהיה צרפתי"?...), אז באותה הזדמנות גם מצלמים שם. כי ברוב המקרים, היכן שיש כביש טוב, גם הנוף והרקע יפים.

מי, חוץ מהפרסומאים והיחצ"נים שמייצגים את יבואני הרכב, טען שקרוסאוברים מתאימים לשטח?.... דעתי על המכוניות הבינוניות להחריד הללו כדעתך.
ורובם אגב, גם לא משהו על הכביש. זה למה אני חושב שהם "מטופשים" וכל מי שמיהר לרכוש כאלה על פי צו האופנה, מרגיש נעלב.... מה לעשות? זה לא אישי, אבל זו דעתי. מותר לא להסכים איתה.

גם אני הייתי שמח אם שוק רכבי השט ח היה חוזר לימים שלפני 17 שנה. רק רכבי שטח אמיתיים. אבל זה לא כך, זה בדיוק ההיפך.
קרוסאוברים זה מה שיש היום ועם חלקם אפשר גם לטייל. בעדינות ובזהירות, אבל אפשר.

Crabbing
13-02-19, 08:11
אתה סותר את עצמך לגמרי.

אני נוסע עם אאוטלנדר, ויש לנו סובארו ישן כזה.
אי אפשר לעשות בשטח קל+, עם האאוטלנדר מה שהסובארו עושה בלי להתאמץ.

איפה הסתירה?
פעם לפרייבטים היה מרווח גחון, היום לא.
הפתרון הוא קרוסאובר - פרייבט מוגבה.

נסה היום לטייל מחוץ לכביש עם יונדאי איוניק, I30 סטיישן או אוקטביה... זה מרגיש רע וזה מגרד גם בחניון של יער קק״ל.
לעומת זאת, קרוסאובר (גם 2x4) מטייל בלי חשש בשבילי קק”ל ושבילי שדות יבשים.

מה שאתה מצליח לעשות עם סובארו סטיישן של פעם - זה תלוי בך וזה רק מוכיח שפעם היה אפשר.
למשפחה המטיילת, שצריכה מרווח סביר, תא מטען ויכולת שיטוט בשבילים - אין היום פרייבט שמאפשר את זה, אולי דאצ׳ה סטיישן (שבנויה לכבישים של הקרפטים).
אפילו הטנדרונים (ברלינגו ודומיו) כבר נמוכים מדי.

בשורה התחתונה - קרוסאובר זה בדיוק מה שהמשפחה הישראלית המטיילת צריכה.
אפילו המחיר שמשלמים בנוחות , אחזקה וצריכת דלק לא נורא כל כך.
מחיר הקניה של הדגמים הפשוטים דומה למחיר של משפחתית.

edish
13-02-19, 08:51
איפה הסתירה?

נסה היום לטייל מחוץ לכביש עם יונדאי איוניק, I30 סטיישן או אוקטביה... זה מרגיש רע וזה מגרד גם בחניון של יער קק״ל.
לעומת זאת, קרוסאובר (גם 2x4) מטייל בלי חשש בשבילי קק”ל ושבילי שדות יבשים.

מה שאתה מצליח לעשות עם סובארו סטיישן של פעם - זה תלוי בך וזה רק מוכיח שפעם היה אפשר.
למשפחה המטיילת, שצריכה מרווח סביר, תא מטען ויכולת שיטוט בשבילים - אין היום פרייבט שמאפשר את זה, אולי דאצ׳ה סטיישן (שבנויה לכבישים של הקרפטים).
אפילו הטנדרונים (ברלינגו ודומיו) כבר נמוכים מדי.

אפילו לשפת מדרכה אסור להתקרב היום עם רכב נמוך, להסיע קשישים זה סיוט, להכניס אותם לרכב גבוה נוח הרבה יותר, בדרך כלל המוגבהים מרווחים יותר מהמקבילים הנמוכים תא מטען גדול יותר וכן לשבת גבוה יותר בכביש זה יתרון, כל עוד מבינים שזה רק רכב פרטי מוגבה ולא ״ג׳יפ״, לסיגמנט הזה ישנם יתרונות רבים ומי שאוהב את המראה אז בכלל, פרסומות נועדו להטעות ומבחני רכב כמו מאמרים אחרים רוצים למשוך קהל קוראים, הבעיה של רוב כתבי הרכב שהם לא מצליחים להפנים שיש קהלים שונים ולכל אחד כזה יש את מאפיני הצורך שלו, בדרך כלל הם כותבים מהפרספקטיבה של הצורך האישי שלהם - ראינו דוגמאות במורד השרשור.
מצד שני לקנות suv 4x4 בארצנו הלא מוכת קרח ושלג זו סוג של שטות מתגלגלת, רכבים ללא יכולת שיפור עם מכלולים עדינים ותמיד יגיע המכשול שיקרע את הסובארו המזדמן גם במסלול קל יחסית.

Crabbing
13-02-19, 09:13
אפילו לשפת מדרכה אסור להתקרב היום עם רכב נמוך, להסיע קשישים זה סיוט, להכניס אותם לרכב גבוה נוח הרבה יותר, בדרך כלל המוגבהים מרווחים יותר מהמקבילים הנמוכים תא מטען גדול יותר וכן לשבת גבוה יותר בכביש זה יתרון, כל עוד מבינים שזה רק רכב פרטי מוגבה ולא ״ג׳יפ״, לסיגמנט הזה ישנם יתרונות רבים ומי שאוהב את המראה אז בכלל, פרסומות נועדו להטעות ומבחני רכב כמו מאמרים אחרים רוצים למשוך קהל קוראים, הבעיה של רוב כתבי הרכב שהם לא מצליחים להפנים שיש קהלים שונים ולכל אחד כזה יש את מאפיני הצורך שלו, בדרך כלל הם כותבים מהפרספקטיבה של הצורך האישי שלהם - ראינו דוגמאות במורד השרשור.
מצד שני לקנות suv 4x4 בארצנו הלא מוכת קרח ושלג זו סוג של שטות מתגלגלת, רכבים ללא יכולת שיפור עם מכלולים עדינים ותמיד יגיע המכשול שיקרע את הסובארו המזדמן גם במסלול קל יחסית.

בעניין הכניסה לרכב, אתה מאד צודק, נכון גם להכנסת ילדים למושב בטיחות - זה אומר להתכופף לגובה הכביש עם 15 קילו על הידיים.

נדב42
13-02-19, 11:16
דרור,

(...)

אז יכול להיות שאני סתם חשדן ולוקה באיזה סינדרום, אבל עכשיו תבואו ותסבירו אתם למה שלושתכם משתפים פעולה עם היצירת רושם הזו???

לא יודע מה אתה רוצה מדרור, הוא לא כתב אף אחת מהכתבות שהצגת. אני תוהה גם אם אתה קראת אותן לפני שכתבת... הנה ציטוט מאחת הכתבות שאתה קישרת:

- דור אהרנוביץ -*

כל מי שאי-פעם קיבל ממני ייעוץ ברכישת רכב, יודע שאני שונא מושבע של ג'יפונים.*
להוציא את הבודדים שבאמת יכולים לנסוע בשטח, הם פשוט מייצגים מבחינתי את כל*
מה שלא בסדר בעולם הרכב. ג'יפון ללא הנעה כפולה, שזו היום הנורמה בין אלה שרק*
נראים כבישטח, מהווה פשרה מכל הבחינות: עלות, משקל, צריכת דלק, נוחות נסיעה,*
ניהוג - הכל בשביל ליישר קו עם צו אופנה מטופש, כדי לשבת קצת גבוה ולהיראות נוהג*
ב"ג'יפ". איפה שאני גדלתי, ג'יפאים משכימים לפני הזריחה ונוסעים לאכול בוץ ואבנים,*
לא מקיאטו דל-שומן עם סוכרזית בקניון רמת-אביב. מדהים אותי כל פעם מחדש להיווכח*
עד כמה אנשים מוכנים לוותר רק כדי לנהוג באיזו משפחתית מנופחת, שעל הדרך קיבלה*
סטיילינג שמזכיר רכב שטח. היצרנים כבר קלטו שאתם מוכנים לקנות בערך הכל, כל עוד*
זה נושא תג*"פנאי"*(תואר שיווקי חלול, שלמרבה הפלא מצוטט בשקיקה על-ידי עמיתיי)*
או קרוסאובר. *

ההגנה סיימה.

ד ו ר ו ן
13-02-19, 11:26
איפה הסתירה?
.
ההבדל בגובה הוא בעיקר בגובה הגג, ולא המרכב מעל לקרקע.
בתי גלגל מוגדלים ועיצוב פח מוצלח בזוית גישה/נטישה נותנים הרגשה של גובה כשבעצם מרווח הגחון כמעט זהה/זהה לפרייבט עליו מסתמכת הפלטפורמה.

מעטים מאד מהם באמת גבוהים מעבר לתחום מרווח גחון של פרייבט סטנדרטי.
(זה בנוסף לסוגיית מערכת ההינע).

מוטי ג.
13-02-19, 12:25
ה2 אגורות שלי:
עברתי מג'טה לטיגואן (2x4) מהסיבות הבאות:
מרווח גחון 128 מול 189.
בגאז גדול יותר ושטח הטענה נוח יותר
יכולת גרירה גדולה בהרבה.

זה פשוט רכב אחר.... ואני לא מדבר על גרסאות 4x4....

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

zivo
13-02-19, 12:49
לא יודע מה אתה רוצה מדרור, הוא לא כתב אף אחת מהכתבות שהצגת. אני תוהה גם אם אתה קראת אותן לפני שכתבת... הנה ציטוט מאחת הכתבות שאתה קישרת:

ההגנה סיימה.
נדב,
אני לא חושב שיש פה בכלל ענין. כל הדיון הזה משעשע, והוא קודם כל דוגמה טובה ל"על הראש הגנב בוער הכובע".

אני הערתי, הערה כללית, מבלי לנקוב בשמות - שיש אווירה כללית וכתבים משתפים פעולה, הוספתי גם הערה למה לדעתי הם משתפים פעולה עם הגישה הזו.
דרור, קפץ ונקב בשמם של שלושה כתבים, וטען שאין שום ניסיון ליצור אווירה של התאמה לשטח.
אני, נסיתי לקחת את זה לאחור, ובכוונה לא נקבתי בשמות. לקחתי דוגמה אחת, את התמונות (בכלל התעלמתי מהכתוב ומה משווים בכל כתבה, אז זה יהיה עוד הרבה יותר גרוע).

כל הדיון הזה זה קישקוש, אבל יש גבול להיתממות - רק אל תגיד לי שגם אתה חושב שאין אווירה שג'יפונים זה רכב שאפשר לרדת איתו לשטח (יותר מרכב פרטי רגיל).

נדב42
13-02-19, 13:13
אני לא דוגמא לכלום. להר סדום עליתי גם עם הקוואליר (לא גרוטשטח) ...

דרור ברלי
13-02-19, 18:48
אין שום "אווירה" ושום כלום. זה רק אתה והדמיון שלך.

אני מסכים עם כל מילה בטקסט על ג'יפונים שמצוטט ומיוחס לדור אהרונוביץ (הבן של רוני אהרונוביץ, עיתונאי הרכב הרציני, האמיתי, הראשון בארץ. למי שלא מכיר, מגזין "טורבו" מ-1981, למי שלא זוכר, או שעוד לא נולד אז). כל מילה בסלע. הכל אמת לאמיתה.

גם לדעתי הג'יפונים הם דוגמה מייצגת של כל מה שרע במכוניות והם שיא של טיפשות וכניעה לאופנה ותו לא. כל הטיעונים הפרקטיים והפסאודו-מדעיים (ישיבה גבוהה, מרחב פנימי, נוחות בכניסה וביציאה, שטח הטענה) הם פועל יוצא של מימדי הרכב המגודלים ולא הומצאו על ידי הקטגוריה הזו אלא הודגמו הלכה למעשה כבר בקטגוריית המיניוואנים שנולדה בתחילת שנות ה-80 עם רנו אספאס הגאונית וקרייזלר ווייאג'ר. מיניוואנים הם כלי רכב פחות סקסיים, אבל הם פרקטיים ונוחים באמת, ולא איזה מוטציה עם צללית דמויית רכב שטח, בעלי גג גבוה וריצפה נמוכה, קו כתפיים סופר גבוה שמייצר שטח חלונות צר ותא נוסעים חשוך (שכדי להכניס לתוכו קצת אור הם מוכרחים גגות זכוכית פנורמיים), מכסה מנוע גבוה ומעוגל שמגביל את שדה הראייה לפנים, שטח חתך גדול שמגדיל את התנגדות הרוח וצריכת הדלק, משקל עודף, מרכז כובד גבוה שמחרבן את התנהגות הכביש - בעצם, מי בכלל צריך התנהגות כביש?.... הלקוח הממוצע של אוטו כזה רוצה הגה במשקל אפס, מתלים רכים וגיר אוטומטי, נהיגה לא מעניינת אותו בכלל. יותר מזה, בקרוסאוברים היותר קטנים המאוד אופנתיים כמו ניסאן ג'וק וטויוטה CHR, המרחב הפנימי מצומצם ביותר, מרחב הראש מאחור לא קיים בשל הגג המשתפל, תא המטען הוא בדיחה, האוירה קלסטרופובית בשל שטח חלונות קטן שמזכיר חרכי ירי ברכב ממוגן... ואיך שהם נוסעים - אלוהים ישמור. העיקר הוא העיצוב וכל היתר - למי אכפת.

בכל פעם שאני נוהג באחת מהמוטציות השמנמנות האלה ולצערי אני נוהג בהן יותר מדי כי בכל חודש-חודשיים יש שוב מבחן ג'יפונים (לכבוד כל מתיחת פנים ושינוי עיצובי בפנסי החזית של קיה ספורטאז', עושים שוב מבחן השוואתי) ובכל פעם אני מתבאס מחדש, כמה נמוך תעשיית הרכב עוד יכולה לרדת (היא יכולה עוד המון, עם ג'יפונים בעלי הנעה חשמלית ונהיגה אוטונומית). בכל כניסה לחניה כשרואים איך האמהות מנסות לתמרן בייאוש את הבהמות המגודלות הללו למקומות חניה צפופים, עם שדה הראיה המצומצם, עם השטחים המתים העצומים בשל מכסה המנוע הגבוה והחלונות הצרים, אלה מכוניות שהן הכל חוץ מפרקטיות. אבל היום זה הסטנדרט - כי איך בכלל אמא צעירה ומטופחת ממעמד סוציו-אקונומי בינוני ומעלה יכולה להוביל ילדים לגן אם אין לה ג'יפון?....

לדעתי הסיבה האמיתית היא שהאמא האופנתית לא יכולה להרשות לעצמה להיראות בסתם אוטו, כאשר כל החברות שלה מסיעות את היורשים לגן/בי"ס שנמצא 200 מטר מהבית בג'יפון חדש ונוצץ. יסתכלו עליה בבוז מהול ברחמים... אם לא הייתי שומע את זה במילים המפורשות משכנה שהחליפה את ההונדה סיוויק הדי חדשה שלה בקיה ספורטאז' GT (ואחר כך הודתה שצדקתי כשהזהרתי שהג'יפון זולל דלק כמעט פי 2 מהפרייבט), ומקולגה לעבודה, בחורה מאוד חדה, אינטיליגנטית ומשכילה שמתנסחת בבהירות, "נשואה טוב" מה שנקרא, כלומר כסף לא חסר שם, שמחליפה ג'יפון בג'יפון מדי שנתיים ובוחרת בדגם הכי נחשב בקרב החברות המומחיות שלה מברנז'ת בית הקפה והסעת הילדים לבית הספר, בהתאם לצו האופנה (המתחלפת חדשות לבקרים) באותו רגע, שהסבירה לי שאנחנו הגברים לעולם לא נבין שמבחינת חלק גדול מהנשים, הג'יפון הוא כמו תיק אופנתי או נעלי מעצבים - עוד אקססורי של אופנה - ובפירוש חשוב לה "להיראות הכי נכון שאפשר", הרבה יותר מאשר איך האוטו נוסע (כי כל עוד הוא מניע וממזג ומגיע לאן שהיא צריכה אז הוא בסדר. כל היתר - נוחות, ניהוג, צריכת דלק וכו' - זה משני ולא מעניין), היה נדמה לי שאני מדמיין וממציא תיאוריות. אבל כאן זה פורום של אוהבי רכב שמתעניינים ברכב, אז אפשר להסביר דברים לעומק.

על למה "לשבת גבוה" זה כל כך רע בכל פרמטר של נהיגה ובכל מה שאינו רכב שטח או מסחרית/משאית, אני יכול לתת הרבה הסברים מנומקים. חבל על האנרגיה שלי ועל הקילובייטים בשרת (גם ככה התגובות שלי ארוכות מדי), כי לא נראה לי שיש מי שרוצה להקשיב.

לדעתי אלה מכוניות לאנשים שהדבר האחרון שהם אוהבים זה לנהוג. וזה לגיטימי, זו זכותם. הם גם הרוב. זה לא עושה אותם יותר חכמים או צודקים ממי שחושב ההפך.

nirs
13-02-19, 19:04
משום מה נזכרתי בפרסומת של ברייטלינג (שעון פלצני, למי שלא נתקל) שמתהדרים בטייסים שעונדים אותו. בכל הפרסומות חוזר אותו מוטו של טייס שמטיס מטוס כזה או אחר ואח״כ נוחת לזרועותיה של בחורה מתאימה.
עם כל הכבוד, לא נראה לי שהלקוחות שקונים את אותו שעון, חושבים שזה נותן להם יכולת לטוס. זה מוכר תדמית ותו לא.
נכון שבמקרה של הגיפונים קו התפר הרבה פחות ברור אבל בסופו של יום הכל עניין של תדמית, אופנה ואיך האחרים תופסים אותי (כמה לייקים זה שווה...) .

ModChiP
13-02-19, 19:12
אל תשכח שיותר גדול= יותר חזק בתאונות.
לא נורא שמי שנוהג בכלל לא מסתכל על הכביש, אני בתוך הבהמה שלי, וכולכם בחוץ,לכו חפשו.

דרור ברלי
13-02-19, 19:22
אז הכי טוב סברבן. הכי פרקטי.
גדוללל. כבד, המון מאסה. זה חשוב כשעושים הרבה תאונות.
9 מקומות. זה בכלל פיצ'ר מטורף. אז מה אם יש לה שני ילדים בכסא בטיחות וכלב פודל.
שטח הטענה עצום. שיהיה מקום לטיולון של התינוק.
והכי חשוב - יושבים גבוה. אין כמו לשבת גבוה. זה הכי בטיחותי.

ModChiP
13-02-19, 19:34
לסברבן אין את השופוני של גיפון.

אני לא רוצה לצאת שוביניסט, אבל בכל פעם שאני רואה אישה בגיפון אני מתרחק כמה שיותר מהר.

מוטי ג.
13-02-19, 19:53
ליד העבודה של אשתי יש תחנת מג"ב,
היא חונה את הפוקוס ליד קרקל ומתפללת שהם יתבלבלו ויקחו בטעות את הפוקוס במקום, והיא תחזור הביתה עם הקרקל...זה נחשב גיפון? [emoji848]

דרור ברלי
13-02-19, 20:57
לסברבן אין את השופוני של גיפון.

אני לא רוצה לצאת שוביניסט, אבל בכל פעם שאני רואה אישה בגיפון אני מתרחק כמה שיותר מהר.

אתה לא שוביניסט.
אתה צופה את הנולד ונשמר לנפשך.

Asaf-a
13-02-19, 21:26
קרוס אובר 2על4 בין השאר מפצה על היכחדות מכוניות הסטיישן המשפחתיות, אלו כמעט נעלמו...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

דרור ברלי
13-02-19, 22:34
הן לא נכחדו ולא נעלמו. הן כאן והן הפרייבטים הכי טובים והכי מומלצים.
אני מתכוון בעיקר לדגמים האירופיים אבל יש גם קוריאניות ויפניות טובות בז'אנר הזה.
הן מרווחות ושימושיות עם תאי מטען עצומים ועל הכביש הן לועסות ויורקות בזילזול כל קרוסאובר במחירן.

חנן-ג'יפולוג
13-02-19, 22:45
אני לא בטוח שג'יפון יהיה פעם ברשימת המשאלות שלי, כמו שלנד רובר כנראה לא יהיה.
עם זאת, זה משונה בעיניי שבאתר שהוא כולו רכב כתחביב, נשפכות כל כך הרבה מילים על חוסר הפרקטיות של נישה כזו או אחרת.

קוסאומו הפרקטיות. למישהו, או הרבה מישויים, בא כזה, וזה סבאבה.

ואם בא לו להתקע, ואולי גם להינזק, זה גם סבאבה. אנשים צריכים להינות, ואחרים צריכים להתפרנס.

KOOKE
13-02-19, 22:48
לטעמי בכל הדיון הזה אתם מתעלמים מהאמירה השחוקה שרכב קונים עם הלב ולא עם השכל- אז אם רכב דמוי רכב שטח שנותן לרוכש שלו תחושה שהוא נוהג ברכב שיכול לכבוש את פיסגת ההימליה.... מה רע בזה??

כן אני אוהב נהיגה אבל אני בהחלט יכול להתחבר לקטע של הנוחות בתנוחת הנהיגה הגבוהה המרווח בתא הנוסעים ועוד...

ומאופנת הקרוסאוברים גם יצאו דברים מוצלחים עיין ערך סיטרואן קקטוס או הדאצ׳יה דאסטר

ModChiP
13-02-19, 22:56
האמת לי לא כזה אכפת מה קורה להם בשטח.
אותי מעצבן העובדה שבדרך כלל אנשים כאלו מרגישים שהכול מגיע להם(אני פה עם רכב גדול אז כל השאר צריכים להיזהר ממני).
רוב החוויות כמעט מוות שלי על הקטנוע זה כשהצד השני נוהג בגיפון.
בדרך כלל אישה, אבל אנחנו פה לא שוביניסטים).
קצת יותר מסוכנים מהם זה הסילברדו למיניהם שחושבים שהם נוהגים במוסטנג.

KOOKE
13-02-19, 23:05
מעניין לעניין באותו עניין- גם הקיצוניות ההפוכה היא לא פחות מטופשת מרכישת קרוסאובר...

לרכוש רנגלר רוביקון שמשמש גם כרכב יום יומי על מגרעותיו המובנות כרכב כביש בשביל אותה פעם בחודש (במקרה שלי בכל אופן) שיוצאים לאתגרי המידבר היא בעיני רכישה לא פחות מטופשת מרכישת קרואובר.

boaz avrahami
13-02-19, 23:23
פעם דיונים מהסוג הזה היו מתקיימים רק ביולי אוגוסט

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

דרור ברלי
14-02-19, 00:12
אני לא בטוח שג'יפון יהיה פעם ברשימת המשאלות שלי, כמו שלנד רובר כנראה לא יהיה.
עם זאת, זה משונה בעיניי שבאתר שהוא כולו רכב כתחביב, נשפכות כל כך הרבה מילים על חוסר הפרקטיות של נישה כזו או אחרת.

קוסאומו הפרקטיות. למישהו, או הרבה מישויים, בא כזה, וזה סבאבה.

ואם בא לו להתקע, ואולי גם להינזק, זה גם סבאבה. אנשים צריכים להינות, ואחרים צריכים להתפרנס.

בעיני זה משונה שבאתר שהוא כולו רכב כתחביב, מנסים להפסיק דיון על... רכב.
חובבי רכב אוהבים לדבר המון על רכב. ומכיוון שלא תמיד מסתדר לעשות את זה סביב מנגל וארגזי בירה (הגיע הזמן למפגש), אז עושים את זה מול המסך. כשמדובר ברשת אז מדברים בהקלדה.

כמובן שזכותו של כל אחד לבחור באיזה אוטו שבא לו. מי שבא לו דווקא קרוסאובר 2X4? סלאמתו. שיתחדש וייהנה. כמו גם זכותו של אחר לא לאהוב את הז'אנר המדובר. זה הרי ברור שמה אכפת לי מהקרוסאוברים? מה הם מפריעים לי? הם מפריעים לי כי לכבודם תעשיית הרכב מכחידה את כל המכוניות האחרות, מפרייבטים צנועים ועד לרכבי השטח האייקוניים, וכל המכוניות הללו הרבה יותר טובות ונכונות מכל קרוסאובר. וזה מרגיז אותי כי אני חובב מכוניות ולדעתי בלבד כמובן, קרוסאובר מסמל את כל מה שרע במכונית והוא ז'אנר כלי הרכב הכי פחות נחשק על חובבי הרכב.

זכותם של הגולשים לקיים על זה דיון. כי בשביל זה יש לנו את ג'יפולוג - כדי לדבר על דברים שמעניינים אותנו. גם אם מישהו אחר בטוח שזה צריך להיות מוגבל ליולי-אוגוסט (אם זה משעמם אותו אז שלא יגיב) או אחרים שבטוחים שהרבה יותר מעניין לדבר על פריקת סוללות של רכב חשמלי (עוד משהו שלכאורה לא שייך ולא קשור לכאן ואפילו אויב הרבה יותר גדול של התחביב שלנו, הרבה יותר מכל קרוסאובר 2X4) בבריכת שחיה באמצע המוסך.

לגבי התקיעות בשטח - זה סוג של עזות מצח לבוא בגישה שיפוטית ולקבוע בלא מעט התנשאות "למי מותר לרדת לשטח" ולמי לא.
אז אם נרצה או לא - זה מותר לכולם. מה עסק אביכם אם מישהו נסע בשטח עם קשקשאי או טוסון 2X4 ושקע/נתקע? בעיה שלו. תרצו לעזור לו? סבבה. תבוא עליכם הברכה. לא תרצו? אז לא. זכותכם. למה מסעות הגרוטראלי (המטופשים להפליא לדעתי ושאף פעם לא התחברתי לקטע שלהם - ועדיין זכותם להסתובב בשטח לא נופלת מזכותי או זכותכם) זה "מגניב" - אבל לטייל בקרוסאובר זה לא טוב?

גם לקבוע ש"הם נוסעים על שדות" ו"הם מוציאים לנו שם רע" זה בפירוש לא נכון. מי זה "הם"?... מתחיל להזכיר את מסע השיסוי של ראש ממשלתנו כלפי ה"סמולנים", כינוי לכל מי שלא חושב בדיוק בשטאנץ שלו, כולל ימניים יותר ממנו. ערסים וחלאות שמשחיתים שטח חקלאי מעובד תמצאו גם בג'יפים אמיתיים וגיבורים - רנגלרים, סופות, לנדרוברים, טויוטות, טרופרים, מיצובישים. שלא לדבר על רוכבי ה-SBS והטרקטורונים, שהם רכבי השטח המוחלטים...
ובכלל, מה זה "שם רע"?... כי ההפך הגמור, כלומר שם טוב, זה משהו שמעולם לא היה לנו.

דרור ברלי
14-02-19, 00:44
מעניין לעניין באותו עניין- גם הקיצוניות ההפוכה היא לא פחות מטופשת מרכישת קרוסאובר...

לרכוש רנגלר רוביקון שמשמש גם כרכב יום יומי על מגרעותיו המובנות כרכב כביש בשביל אותה פעם בחודש (במקרה שלי בכל אופן) שיוצאים לאתגרי המידבר היא בעיני רכישה לא פחות מטופשת מרכישת קרואובר.

אכן כן.
אבל רוביקון אינו מיוצר על חשבון כלי רכב אחרים.
אף יצרן לא מכחיד את כל הליין שלו לטובת רכב שטח אמיתי.
המון רוביקונים מטופשים על הכביש בידיהם של עכברי העיר המטופשים האלה זה טוב לנו. יחכו לנו המון רוביקונים יד-שנייה-מצב-מצויין-לא-ראה-שטח.

לעומת זאת כמעט כל היצרנים באופן הדרגתי מתכוונים להכחיד, פשוטו כמשמעו, את כל הקטגוריות האחרות, כדי להסב את פסי הייצור לקרוסאוברים בכל מיני גדלים. בעוד כמה שנים זה הדבר היחיד שיהיה. קרוסאובר כזה או קרוסאובר אחר. מי שירצה להיות ייחודי ומיוחד ושיסתכלו עליו, יחפש בנרות מכונית סדאן ישנה. תחשוב לרגע שקורולה בת 10-15 בכל צבע שאינו לבן, עשויה להפוך לאייקון של אנינות טעם....

KOOKE
14-02-19, 01:52
דרור, מאד אוהב את סיגנון נביא הזעם שלך, אבל מבלי להיות בקיא במספרים המדוייקים אני דיי בטוח שקרוסאוברים הם במובהק ובאופן מוחלט המיעוט של הרכבים הנכמכרים במכלול הליין והדגמים של כל יצרן ויצרן.

עדיין יש ים מכוניות כביש פר אקסלנס של כל יצרן ויצרן בכל קטגוריה וזה להערכתי יהיה המצב גם בעתיד הנראה לעיין על אף התרחבות פלח השוק חובב הקרוסאוברים.

Asaf-a
14-02-19, 06:43
הן לא נכחדו ולא נעלמו. הן כאן והן הפרייבטים הכי טובים והכי מומלצים.
אני מתכוון בעיקר לדגמים האירופיים אבל יש גם קוריאניות ויפניות טובות בז'אנר הזה.
הן מרווחות ושימושיות עם תאי מטען עצומים ועל הכביש הן לועסות ויורקות בזילזול כל קרוסאובר במחירן.לפחות בארץ נכחדו משמעותית, כמעט אין יותר משפחתיות גדולות סטיישן, ראה רשימה חלקית מהזכרון שלי:
מזדה 6, סונטה ואופטימה סטיישן, סופרב, אינסיגיה ועוד.
היה ביקוש קטן, אבל יציב.

כיום רק כסדאן עוד ניתן למצוא מהקטגוריה המשפחתית הגדולה.

קרוס אובר הוא סוג של סטיישן...

Sent from my SM-T580 using Tapatalk

מוטי ג.
14-02-19, 06:58
אוקטביה סטיישן לא מיובאת יותר בגלל הביקוש לקודיאק/קארוק (זה מה שהבנתי מבאדגט)

נמרוד
14-02-19, 07:00
שנאה יוקדת לתצורה מסוימת של מכונית, עד כמה שהיא הזויה בעיני אחרים, היא מוצא מצויין לרגשות שליליים. עדיף על גזענות.

נדב ש.
14-02-19, 07:35
פעם דיונים מהסוג הזה היו מתקיימים רק ביולי אוגוסט

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

+1.

איבדתם את זה לגמרי.... לא נראה לי שמישהו פה המליץ/אמר לקנות/לא לקנות ג׳יפון או קרוסאובר וואטאבר...
כל הדיון פה התחיל על "מי אשם" שהרכבים האלה ניתקעים בשטח, אז נכון, מה אכפת לנו שיסעו איפה שבא להם ויתקעו מתי שבא להם, אממה יש כאן חלק שנמצאים בקבוצות חילוצים כאלה ואחרות ויוצאים בהתנדבות לחלץ את אותם ניתקעים, אז עוד דבר נכון זה שלא חייבים לעשות את זה, אבל מה לעשות יש כאלה שלא יכולים לראות מישהו תקוע ולא לעזור...

כל הדיון פה לדעתי די דומה לדיון של גיא על דאסטר טוב או רע לשטח, להבדיל שגיא הוכיח אחרת, כל שאר הרכבים המגוחכים 2x4 וכו' מקומם לא בשטח מעבר לשבילי קק"ל, 4x4 רך עוד מילא אבל אז כבר ניכנסים איתו למקומות לא מתאימים וניתקעים, למה? בגלל שבאולם תצוגה/מכירות/חבר המליץ סיפרו להם שזה ג׳יפ.
וכבר נתתי פה דוגמה על זוג חברים שהיו באולם תצוגה וכמעט סגרו.

ושוב, כל אחד שיעשה מה שטוב לו, יקנה מה שבא לו, ויסע איך שבא לו, זכותו.

edish
14-02-19, 08:00
פעם מזמן מזמן אנשים אובססיבים היו נביאי זעם, חלקם אפילו הופיעו בכתובים, בכל אופן לצפות מהצד באובססיה גורמת לי תחושה מעורבת של שעשוע וסוג כזה של אי נוחות לא ברור.

elephant man
14-02-19, 08:13
רק אני רואה פה הזדמנות?
כל רכב כזה שנתקע, מהווה כר נרחב להכנסת אנשים לתחום שלנו.
איך? מה הקשר?
"עם זה נכנסת לשטח?"
"זה לא רכב שטח. זה (מצביע על הרכב שמחלץ) רכב שטח".
מחליפים טלפונים, וקובעים טיול "הדרכתי".
מהון להון, עוד משפחה תצטרף לתחביב. והפעם עם ליווי נכון ולא של איש מכירות שכל קשר בינו לשטח זה הפזאטות בטירונות.

חנן-ג'יפולוג
14-02-19, 08:26
אממה יש כאן חלק שנמצאים בקבוצות חילוצים כאלה ואחרות ויוצאים בהתנדבות לחלץ את אותם ניתקעים, אז עוד דבר נכון זה שלא חייבים לעשות את זה, אבל מה לעשות יש כאלה שלא יכולים לראות מישהו תקוע ולא לעזור...
.

ברגיל אני מתעב אנלוגיות, אבל במסגרת הדיון המטופש הזה, ארשה לעצמי להשתמש בכלי הבזוי.
לאמי קר לראות אותי עם חולצה קצרה ביום חורף. זה אף פעם לא גרם לי לשים סוודר. מצדי שתשים על עצמה עוד סוודר.

נדב ש.
14-02-19, 08:28
רק אני רואה פה הזדמנות?
איך? מה הקשר?
"עם זה נכנסת לשטח?"
מהון להון, עוד משפחה תצטרף לתחביב. והפעם עם ליווי נכון ולא של איש מכירות שכל קשר בינו לשטח זה הפזאטות בטירונות.

רשמתי את זה באחת התגובות הקודמות על אחד שניכנס לשדות עם xv וקיבל הסבר כמו שציינת.....

Crabbing
14-02-19, 09:04
נזרום רגע עם הגישה של דרור, שאומרת שמיניואן צרפתי או סטיישן פרימיום צ׳כי כנראה יעילות ומתאימות לרוב רוכשי הקרוסאוברים ביומיום -
עדיין... אנחנו מטיילים כמעט כל שבת ונתקלים במאות משפחות שנהנות ממה שלטבע הקרוב יש להציע, שאם היו עושות את זה עם סיטרואן פיקאסו הן היו משאירות את אגן השמן שלה בשטח, שלא לדבר על קירקושים ונזקים לאורך זמן.
והרי אנחנו דנים פה באלה שכן מטיילים (ונתקעים או לא), לא באלה שלא.
הקרוסאוברים מנגישים את הטבע הקרוב להרבה אנשים שאין ביכולתם לקנות רכב שטח אמיתי וגם לכאלה שהם אמיתיים עם עצמם - אם לא באמת צריך רכב שטח אמיתי, יקר וגדול אז לא קונים סתם.
משפחה ממוצעת, במחיר של לנדקרוזר שחוט בן 12 יכולה לקנות אאוטלנדר חדש, אמין ב 100% ועולה שליש באחזקה.
פעם אותה משפחה היתה נרתעת מלהכנס לתחום הזה בכלל, או מעלה עוד יותר את הביקוש המטורף לאותו לנדקרוזר.
בהשוואה לפרייבט, אם מדברים על מרווח גחון וגודל גלגל - הכמה סנטימטרים הנוספים האלה עושים הבדל גדול בדיוק בתנאי השטח של הטבע הקרוב.
הם ההבדל בין ללחך את הדרדרת בשבילי קק״ל או לא, זה ההבדל בין להישאר באיזור הפיקניק לבין להיכנס לדרכי הנוף ביער חרובית או בן-שמן.
תחשבו כמה כסף אתם משקיעים בהגבהה קלה לרכב שטח אמיתי וכמה מאמץ מושקע בלרשיין צמיג גדול באינץ׳ אחד - ואיזה הבדל זה עושה.

אני חושב שזה נהדר שיותר אנשים מטיילים ומוציאים את הילדים שלהם לטבע, במגמה הפוכה לתופעת האייפדים.
גם בקרב המטיילים ה״ותיקים״ יותר, יש תקופות בחיים בהן זה לא מתאפשר ומספיק רכב רך בשביל להוציא את הילדים לטבע.

שחורדיניות שנוסעות מהר? אז הן עברו מאאודי שחורה משומשת לספורטאג׳... So what..

גיא
14-02-19, 09:19
מילים כדורבנות.

אבל לא קשור במאום להאשמות ;)

אנשים קונים רכב כזה בלי לקבל הסבר מתאים ...

אני יכול אגב לציין את טיולי המשפחות של מועדון דאצ׳יה. יש שם בכל טיול 50+ רכבים כשלפחות חצי מהם זה ג׳יפ סטפ וואי סנדרו ודאסטר רובוטי 2/4 .. פשוט מידהו גורר את המטר פה מטר שם כשצריך והכל טוב ...

לי אישית זה לא מסתדר בראש. אבל יש כאלו שגם האוטו שלי לא מסתדר להם בראש ...

;)

Crabbing
14-02-19, 09:32
מילים כדורבנות.

אבל לא קשור במאום להאשמות ;)

אנשים קונים רכב כזה בלי לקבל הסבר מתאים ...

אני יכול אגב לציין את טיולי המשפחות של מועדון דאצ׳יה. יש שם בכל טיול 50+ רכבים כשלפחות חצי מהם זה ג׳יפ סטפ וואי סנדרו ודאסטר רובוטי 2/4 .. פשוט מידהו גורר את המטר פה מטר שם כשצריך והכל טוב ...

לי אישית זה לא מסתדר בראש. אבל יש כאלו שגם האוטו שלי לא מסתדר להם בראש ...

;)

לא קניתי רכב חדש אף פעם, אז אני לא יודע מה מספרים באולם התצוגה.
מנגד, אני רואה מבחני דרכים לקרוסאוברים ובהרבה מהם אין בכלל פרק שטח, ובאלה שיש - לא עושים מה שאי אפשר.
העיתונאים מסבירים יפה את המגבלות.
חלקם אף מחמירים ואומרים שממילא לרכב אין יכולת שטח מעבר לשבילים ולכן גרסת ה 2x4 משתלמת יותר (בהנחה שמטיילים, אני חושב אחרת...).
ההמצאה של SUV 2x4 היא לא חדשה - המון פולסייז אמריקאים משנות ה 70 ועד היום הם כאלה.

ד״א, דאצ׳ה סטפ-ווי, אם היה 4x4 הוא היה מגניב לגמרי (ראה פיאט פנדה או גולף הנעה כפולה של פעם...).

יונתןמצפה
14-02-19, 09:36
רק אני רואה פה הזדמנות?
איך? מה הקשר?
"עם זה נכנסת לשטח?"
מהון להון, עוד משפחה תצטרף לתחביב. והפעם עם ליווי נכון ולא של איש מכירות שכל קשר בינו לשטח זה הפזאטות בטירונות.כל אחד מגיב מאיפה שכואב לו...

[emoji6][emoji850]

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

zivo
14-02-19, 10:29
לפחות בארץ נכחדו משמעותית, כמעט אין יותר משפחתיות גדולות סטיישן, ראה רשימה חלקית מהזכרון שלי:
מזדה 6, סונטה ואופטימה סטיישן, סופרב, אינסיגיה ועוד.
היה ביקוש קטן, אבל יציב.

כיום רק כסדאן עוד ניתן למצוא מהקטגוריה המשפחתית הגדולה.

קרוס אובר הוא סוג של סטיישן...

+1
וכל הדיון הזה רק מחזק את הטענה על השיווק המטעה של היבואנים בארץ (וזה ממש שונה מארהב למשל, שם קיה משווק כרכב כביש , ואני לטא זוכר שראיתי פרסומת לא על אספלט).
זה מתחיל כבר בשם - קרוסאובר, וממשיך בכל התדמית מסביב.

אבל מי שיסתכל על הרכב הזה כתחליף מודרני לסטשיין + נוחות ישיבה + בד"כ מרווח כתפים וראש טוב יותר ליושבים מאחור, ולא יסתכל עליו כרכב שטח, יבין בדיוק למה יש פחות סטשיינים.
מי אמר שאין סטשיין? יש יותר סטשיינים, הם פשוט עם גגג קצת יותר גבוה.
לדעתי, לכביש, לשימוש של משפחתי ואישי - יופי של תצורה.

edish
14-02-19, 10:49
+1

אבל מי שיסתכל על הרכב הזה כתחליף מודרני לסטשיין + נוחות ישיבה + בד"כ מרווח כתפים וראש טוב יותר ליושבים מאחור, ולא יסתכל עליו כרכב שטח, יבין בדיוק למה יש פחות סטשיינים.
מי אמר שאין סטשיין? יש יותר סטשיינים, הם פשוט עם גגג קצת יותר גבוה.
לדעתי, לכביש, לשימוש של משפחתי ואישי - יופי של תצורה.

בדיוק!

KOOKE
14-02-19, 11:01
בנוגע לתצורת סטיישן - באופן הסטורי בתרבות הרכב בארץ נדבקה לתצורת מרכב זו תדמית שלילית של רכב של בעלי מקצוע ורוב הצרכנים התעלמו מהיתרונות המעשיים העצומים שיש לתצורת הסטיישן בעבור משפחה ממוצעת עם שני ילדים וכלב שגם מטיילת בכבישי הארץ.

הנה קמה אופנה חדשה ונתנה לגיטימיות ל"סטיישן" מוגבה יותר ועם תדמית של כאילו שטח ובא לציון גואל.

כבר נאמר לפניי ואחדד - למרות שצרכן הרכב הישראלי הממוצע לא מצטיין בבחירות שלו - אני עדיין סבור שרוב רובם של צרכני ה"קרוס אובר" לא רוכשים כאלו כי הם האמינו לפירסומים/ תדמית השטח שלהם ובגלל יכולות השטח אלא משיקולי אופנה, נוחות בתנוחת הנהיגה, מרווח לנוסעים ומקום איחסון רב יותר.

אנקדוטה בעניין הזה - הבוקר בפקק באיילון לכיוון המשרד אני ברנגלר המשופר שלי ועומד לידי נהג צעיר יחסית באיזה קרוס אובר (הונדה אם אני לא טועה) מהנהן אליי בהערכה ומבקש שאפתח החלון כדי לשוחח ואז שואל אותי "כמה עולה כזה רכב?"
עניתי בערך 200,000 ש"ח ואז הוא שואל אותי "אתה שיפרת אותו נכון?" עונה לו כן ואז הגיעה שאלת המחץ : "זה כדאי?".....נו שוין עניתי לו בשיא הסבלנות שזה כדאי אם אוהב לנסוע בשטח....

אני משאיר לכם את המסקנות לגבי הלך המחשבה של רוכשי הקרוס אובר....

ד ו ר ו ן
14-02-19, 11:25
בנוגע לתצורת סטיישן - באופן הסטורי בתרבות הרכב בארץ נדבקה לתצורת מרכב זו תדמית שלילית של רכב של בעלי מקצוע ורוב הצרכנים התעלמו מהיתרונות המעשיים העצומים שיש לתצורת הסטיישן בעבור משפחה ממוצעת עם שני ילדים וכלב שגם מטיילת בכבישי הארץ.
...
ע״ע גרסאות מרצדס AGM סטיישן, וכמובן סובארו WRX סטיישן מופרע לגמרי שראיתי כמותו בארץ.

גיא
14-02-19, 12:07
כי לא היה שום מקום אחר לצלם את האוטו הזה .. אלא רק במחצבה נטושה באיטליה ...

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190214/1cd4e53d000a8965f63b68e4f8a7e0e0.jpg

גיא
14-02-19, 19:08
כנראה הרב׳ט נשאר שבת ...

זה הופיע לי היום.

מצמצתם - פספסתם: השינויים מרחיקי הלכת בעולם הרכב

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5462779,00.html

אבנר ברוך
14-02-19, 19:29
מה בדיוק למדת מהכתבה הרדודה הזאת שלא ידעת קודם? כל מה שהוזכר בכתבה כבר נלעס באלפי מדורי הרשת והטכנולוגיה.
זה מסוג הכתבות שנרכשות במשקל לפי כמות המילים שהכותב הגנרי מצליח לדחוף מבלי לשעמם את עצמו.

גיא
14-02-19, 20:25
הבאתי את זה פה בדיוק כדוגמה מושלמת לתלונה שלך.

דרור ברלי
16-02-19, 23:34
עזוב לרגע שכל מה שרוני נאק כתב שם הוא נכון - כל קרוסאובר לעולמים יהיה נחות ממכונית כביש רגילה (סדאן או האצ'בק ובוודאי סטיישן) באותה רמת מחיר. אבל הנחיתות הדינמית הזו אשכרה לא מעניינת את הלקוחות - הם מוקסמים מהעיצוב של הקרוסאוברים. ולכן עוד עובדה שהוזכרה שם - תעשיית הרכב באמת מחסלת את כל מה שלא קרוסאובר. בקרוב מאוד זו תהיה האופציה היחידה שלכם לרכב חדש. התועבה הזו תסופק לכם בכל מיני גדלים ושמות מותג ודגם, בשלל רמות גימור ואבזור וטווחי מחיר. אבל זה יהיה מוכרח להיות קרוסאובר. משהו אחר לא יהיה.

ממש כפי שגיליתי כשהגיע הזמן לחדש את הג'ינסים שלי ולאחר שבזבזתי חצי יום בין חנויות הבגדים, גיליתי שקשה עד בלתי אפשרי למצוא ג'ינס כחול פשוט ורגיל/קלאסי במידה שלי - כלומר משהו שאינו סקיני או סטרץ' או ללא חורים וקרעים ופאייטים או בקיצור - אתה רוצה משהו שאינו תואם את צו האופנה שמוכתב על ידי ערסים בני 17?.... אין!

אבל זה לא העניין.
העניין הוא שהטקסט (הנכון אך מיותר) הזה מ-Ynet הוא באמת כתבה מוזמנת - והגילוי הנאות ("בשיתוף UMI") כתוב בשורה האחרונה במפורש.
מה לעשות, לפעמים גם אתרים גדולים כמו Ynet וכתבי רכב רציניים שרוצים/צריכים גם להתפרנס, נדרשים גם למריחות שכאלה.

אז אפשר (ורצוי) לא להתפעל מזה - אבל אם יש גילוי נאות אז זה כשר למהדרין והכל בסדר.
כשאתם נתקלים בטקסטים שאתם חושדים שהם פרסומיים, תגללו לשנייה עד למטה וחפשו את הגילוי הנאות. הוא שם? אם התשובה חיובית, אפשר לדלג על הכתבה בלב שלם ובמצפון נקי.

------------------------------------------------------------------------------------------------

לעניין פרקטיות של קרוסאוברים - לחשוב שדגמי קרוסאובר 2X4 מעניקים מרווח גחון שיספיק למשפחה חובבת הטבע כדי להגיע לשבילים ונקודות שהפרייבט הממוצע לא מגיע - זה רציני? מדדת את מרווח הגחון של דגמי הקרוסאוברים הפופולריים בשוק? אלה פרייבטים לכל דבר ועניין. הם לא עבירים יותר במילימטר מהפרייבט (שברוב המקרים על הפלטפורמה שלו הם מבוססים). אתה לא תגיע עם קיה ספורטאז' 2X4 לשום מקום שלא היית מגיע אליו עם קיה פורטה או טויוטה קורולה. בהן צדק. וזו גם הסיבה שבמבחן דרכים רציני אף עיתונאי-רכב לא טורח להתייחס ל"יכולות השטח" שלהם כי פשוט אין כאלה. כי זה אוטו רגיל לכל דבר ועניין, כזה שנוסע על כביש (רק יותר גדול וכבד ועם מרכז כובד יותר גבוה ולכן נוסע ומתנהג פחות טוב וצורך יותר דלק) והוא יכול לנסוע/לא לנסוע על שבילים בדיוק כמו הפרייבט.

האם לפרט את כל דגמי הקרוסאובר שבעליל אינם מרווחים או בעלי תא מטען מינימלי?
לחפש ולמצוא צידוקים פרקטיים לדגמים הללו זה כמעט פאתטי. הם פופולריים אך ורק בשל העיצוב וכי זה צו האופנה העכשווי. לא בגלל יתרון פרקטי כלשהו. אבל אין מה לנסות ולשכנע אף אחד עם עובדות.

ModChiP
17-02-19, 04:18
2X4 הנקודה ברורה.
אז מה השימוש בדגמי 4X4 של הקרוסאוברים?
הם מוגבהים יותר מדגמי 2X4?

Asaf-a
17-02-19, 05:57
2X4 הנקודה ברורה.
אז מה השימוש בדגמי 4X4 של הקרוסאוברים?
הם מוגבהים יותר מדגמי 2X4? עבור תנאי חורף בצפון אמריקה ואירופה, ה4על4 הזה מתאים לתנאי גשם, קרח, שלג על הכביש, הגעה לאתרי סקי.

איל מ
17-02-19, 07:23
רק אם אפשר לחלוק על דעתו המלומדת של דרור.
בתור בעלים של פורטה וכאחד שנוסע מעת לעת על ספורטאג'. בהחלט יש הבדל בגובה ובעבירות.
אולי זה רק עניין של חצאית יותר נמוכה ואולי הברזלים עצמם הם באותו גובה, אבל הפורטה משמעותית נמוכה יותר. המחשה יפה לזה היא כשחונים בניצב למדרכה. הפורטה לא מאפשרת גם חניה מול מדרכות ממש ממש נמוכות. אפילו בהשוואה לקורולה שהיתה לפניה הפורטה נמוכה.

אבנר ברוך
17-02-19, 08:07
אי אפשר לחלוק על דעתו של דרור כי הוא פשוט צודק.
הכתבות הללו הן בדיוק הג'ינס הקרוע של הקוראים....זה צו האופנה הנוכחי, רכב בעיצוב של ביצה שבולט מעל הפרייבטים המשעממים.

השאלה היא, כמה מרווח פעולה של לכותב להישמע מקורי ושונה מעל לרמה הממוצעת, או שהכתב מחפש לסיים את פרוייקט 300 המילים כמה שיותר מהר כדי להתפנות לכתבה הרדודה הבאה.

גילוי נאות, התפרנסתי בעבר מכתיבה (טבע הדברים), כיום עיקר פרנסתי קשורה לכתיבה מקצועית המתאפיינת בעיקר ביכולת להישמע שונה ממה שייש לאחרים להציע.

שאני קורא את הכתבות הללו, עצוב לי לשמוע תגובות כמו "מה אכפת לך....למה זה מציק לך....", מבחינתי זה יישור קו עם נורמות מקולקלות.

אכפת לי.

- - - Updated - - -

ג'ינסים לאנשים נורמליים יש עדין בגאפ.

דרור ברלי
17-02-19, 09:05
מה אתה רוצה מהכותבים?

מבחן הדרכים שממנו התחיל הויכוח עשוי וכתוב נכון ומקצועי. לא דובר בו על יכולות שטח שאינן.
הכתבה הפרסומית המוזמנת שהועלתה - ובכן, היא פרסומית ומוזמנת. עובדה - יש גילוי נאות, נכתב במפורש שהיא בשיתוף יבואן רכב שהמותג שהוא מייבא (GM) מוזכר שם כמה וכמה פעמים. לנו היא לא נותנת מידע בעל ערך - אולי לקוראים אחרים כן, אבל לנו לא ולכן אנחנו לא חייבים לבזבז עליה דקה מהחיים.

הפרייבט הרגיל בתצורת סדאן/האצ'בק הוא הג'ינס הקלאסי, הקרוסאובר הוא הג'ינס הקרוע. הוא אופנה ותו לא.

אלא שלהבדיל מאופנות מטופשות כמו ג'ינסים עם חורים וקרעים שבאות והולכות ומי זוכר אותן בכלל ולפני זמן מה גם אני הייתי סבור (וקיוויתי) שאופנת הקרוסאוברים/"רכבי הפנאי" היא עוד נפיחה אופנתית שתלך כלעומת שבאה, מסתבר שהיא אופנה שמתכוונת להישאר. אפילו בכוח. גם למי שלא רוצה. יעני, אתה תלבש ג'ינס עם קרעים אם תרצה או לא תרצה. התעשיה בחרה את הכיוון אליו היא הולכת ואשכרה מתכוונת למחוק ולסגור כל דבר אחר כדי לפנות את כל כושר הייצור לטובת המכוניות הללו. זה כמובן לא קורה בבת אחת ולא בכל מקום, אבל זה הכיוון. רק הדברים האלה. כל אוטו שתרצה/תוכל לרכוש, יבוא בסגנון הזה. וקצת טנדרים באמריקה.

דרור ברלי
17-02-19, 09:26
עבור תנאי חורף בצפון אמריקה ואירופה, ה4על4 הזה מתאים לתנאי גשם, קרח, שלג על הכביש, הגעה לאתרי סקי.

הנעה כפולה זה טוב.
במקומות אחרים עם תנאי מזג אויר אחרים היא לעתים הכרח.
אבל אצלנו התנאים שונים והנעה כפולה בפרייבטים או קרוסאוברים היא לרוב די מיותרת. מבזבזת כוח מנוע ומעלה צריכת דלק. ל-99.9% מהלקוחות אין בה צורך.

הנעה כפולה מאפשרת יכולת שטח מסויימת - בין בסיסית/סבירה שמתאימה יותר לכבישים חלקלקים ולשבילים מסודרים כמו בדגמים כפולי הנעה של ספורטאז'/טוסון/CRV/קונה/ראב4 וכו' לבין טובה ממש (בפרופורציות כמובן) שמאפשרת לטייל עד רמת עבירות בינונית פלוס/מינוס במכוניות דוגמת דגמי סובארו ודאצ'יה דאסטר, וההבדל ברור.
אבל, וזה אבל גדול - ההבדל הזה ברור רק/בעיקר למי שבקיא יותר בפרטים הטכניים ויודע שעבור יכולת שטח טובה נדרשים עוד כמה תנאים כמו קוטר גלגל, חתך צמיג לא נמוך מדי, זויות גישה ונטישה סבירות, מרווח גחון, מתלים בעלי מהלך/טווח עבודה גדול יותר, תיבת הילוכים במבנה מתאים ויחסי העברה מתאימים, העברת כוח יעילה לקרקע (נעילה אורכית מלאה של מערכת ההנעה ובקרת משיכה יעילה ומהירת תגובה.
רוב הלקוחות לא בקיאים בצד הטכני וזה ברור ומובן ולגיטימי. גם רוב אנשי המכירות לא בקיאים בזה ואיפה שהוא גם זה לגיטימי. היכן שאני רואה בעיה היא אצל המפרסמים שלא בוחלים בסופרלטיבים ובתמונות שמדגישים ומפארים יכולות שטח ש... ובכן, לא תמיד נמצאות שם. כי האוטו לא באמת מיועד לזה.

לכן אני מצפה מהלקוח להפעיל שכל ישר. הוא לא מוכרח להבין במכוניות או בשטח, אבל לפני שהוא מפוצץ 150-200K שקלים על אוטו, הייתי מצפה ממנו להתעניין, לקרוא מבחני דרכים ולנסות לדעת יותר על המוצר שהוא עומד לרכוש ולקבל החלטה מושכלת כי בכל זאת מדובר בהוצאה השניה בגודלה שהוא מבצע. ואם כבר רכש - שיהיה בשעה טובה ובהנאה רבה - לעבור הדרכות או השתלמויות שיעצימו את הידע שלו - כדי למנוע מעצמו אכזבות, עוגמות נפש ונזקים כספיים גדולים.

גיא
17-02-19, 10:02
ואם לא .. אז זה מה שקורה

🚨 נחל פארן עדיין זקוק לחילוץ
אזור: 2 ק״מ מכביש 40
סוג חילוץ: משיכה בחול
סוג רכב: יונדאי טוסון
שם: איתי
תופעות: נא לעדכן אותי על יציאה בפרטי,לצלם סרטון לצורך תיעוד והסרת אחריות ולשמור על בטיחות

❌ משפחה יקרה הם תקועים שם מאתמול בערב מי יכול לצאת לשם ולסייע להם? ❤🙏🏻❌

( הועתק מ"תופעת טבע" )

מיכה100
17-02-19, 20:43
לעניין פרקטיות של קרוסאוברים - לחשוב שדגמי קרוסאובר 2X4 מעניקים מרווח גחון שיספיק למשפחה חובבת הטבע כדי להגיע לשבילים ונקודות שהפרייבט הממוצע לא מגיע - זה רציני? מדדת את מרווח הגחון של דגמי הקרוסאוברים הפופולריים בשוק? אלה פרייבטים לכל דבר ועניין. הם לא עבירים יותר במילימטר מהפרייבט (שברוב המקרים על הפלטפורמה שלו הם מבוססים).
סיבוב קטן בגוגל מראה שהקודיאק גבוה בערך ב3 ס"מ מהסופרב עליו הוא מבוסס (בתקווה שלא עשיתי סלט מהדגמים), ועם זויות גישה ונטישה עדיפות שזה קריטי בסוגיית החנייה בניצב למדרכה או עליה.
ובנוסף הוא בהחלט מרווח יותר, סוג של סטיישן.
אולי זה היוצא מן הכלל שמעיד על הכלל..

edish
17-02-19, 21:33
סיבוב קטן בגוגל מראה שהקודיאק גבוה בערך ב3 ס"מ מהסופרב עליו הוא מבוסס (בתקווה שלא עשיתי סלט מהדגמים), ועם זויות גישה ונטישה עדיפות שזה קריטי בסוגיית החנייה בניצב למדרכה או עליה.

בהחלט מעיד על הכלל, אבל למה לבלבל את המוח עם עובדות?

zivo
17-02-19, 23:14

צודק. ואותו דבר לגבי קארוק לעומת אוקטביה.
לגבי המרווח....
זה מענין. על הניר אתה צודק (כמה מ"מ) אבל יותר רחבים. שיושבים בפנים, ההרגשה הפוך (שאוקטביה והסופרב, יותר מרווחים, וחלונות גדולים יותר).
והכי מענין, האוקטביה והסופרב, ארוכות יותר מהקודיאק והקארוק, ובהמשך, תא מטען של אוקטביה גדול מהתא מטען של הקארוק.
הקודיאק זה כבר סיפור אחר, יש שורה שלישית של ספסלים (ואז בוודאי שהתא מטען קטן יותר)

בקיצור, המרווח פנים, לא בטוח למי שי יותר גדול (לקרוס או לסדאן)

גיא
17-02-19, 23:20

כמה זה הטוטאל כולל ה 3 סמ ?

KOOKE
17-02-19, 23:41
דרור, מי שקונה קרוס אובר בציפיה לכבוש את הנגב על סמך הפירסמות משול בעיני לציפיה שלי לשתות אספרסו של חברת נספרסו ולקום מחר בבוקר כשאני נראה כמו ג׳ורג׳ קלוני...

כן אולי צרכן הרכב הישראלי הוא לא הצרכן הכי נבון שיש אבל גם הוא לא עד כדי מטומטם כדי ללהאמין לכל פירסומות/ שיווק של קרוסאובר כחיית שטח.

כבר אמרתי קהל רוכשי הקרוסאובר לא קונה אותם בשל יכולות השטח המדומות שלהם אלא בקטע אופנתי ובקטע הפרקטי כביכול.

ולשאלה שפתחה את השירשור מי שאשם בתקיעות זה האופי של מר ישראל ישראלי שחושב תמיד לי זה לא יקרה... למה מי יגיד לא לנסוע עם הקרוסאבר שלי ב... וכדומה ולא כי באמת אותו ישראל. ישראלי חשב והאמין שלקרוסאובר שלו יש יכולות שטח כמו בפירסומת.

zivo
18-02-19, 08:31
שלמה,
אתה קצת מתעלם מהעובדה, שזה אותם "ישראלים" שנוהגים גם ברכבים אחרים, והם גם הם נתקעים באותה המידה?
אף אחד לא מוכר קרוסאובר בטענה שההתנהגות כביש שלו טובה מהמקבילה המשפחתית \ מנהלים, או ביצועים, או בטיחות.
מוכרים אותם עם שני סיפורים על מרווח - פנים וגחון (ולפעמים איזה סיפור על תנוחת נהיגה).
זו עובדה, ומי שאומר אחרת, מוזמן להכנס לסוכנות רכב חדש ולשאול.

yovavz
18-02-19, 10:20
ממש כפי שגיליתי כשהגיע הזמן לחדש את הג'ינסים שלי ולאחר שבזבזתי חצי יום בין חנויות הבגדים, גיליתי שקשה עד בלתי אפשרי למצוא ג'ינס כחול פשוט ורגיל/קלאסי במידה שלי - כלומר משהו שאינו סקיני או סטרץ' או ללא חורים וקרעים ופאייטים או בקיצור - אתה רוצה משהו שאינו תואם את צו האופנה שמוכתב על ידי ערסים בני 17?.... אין!

חפש בארה"ב Levis 560 ותגלה שיש עדיין ג'ינסים נוחים ולא צמודים...

גיא
18-02-19, 10:25
שלמה / זיו / דרור ..

אתם אולי מתעלמים טיפה מהנקודה של כל אדם הוא טיפה שונה מחברו ? ..
יש סיכוי שלאחד תנוחת ישיבה של נהג משאית כמו בטרופר פשוט נוחה יותר מהחצי שכיבה מנומנמת של היילקס ישן ? או הפוך ...

חוצמיזה .. ג'יפ קונים מהבטן .. אפילו אם זה פייק ג'יפ.

יש פסיכופטים מסוכנים לציבור שנוהגים ביום יום שלהם על מגה רנגלר הזוי מוגבה לשמיים .. עם צמיגי 432 אינטש או סופה עתיקה או דיסקו גרסה 1 רחמנא ליצלן ... רק כי זה עושה להם נעים בבטן.

וזה לגמרי בסדר ..

ויש כאלו שנהנים מהכמו-ג'יפ שלהם רק כי הוא יפה בעינהם ..

למה הראשון זה לגיטימי והשני לא ?

גם רנגלר / דיסקו לא חסכוניים / בטיחותיים / דינמיים ( כמו שעיתונאי רכב אוהבים לכתוב ) וגם לא ג'יפ קונה או מוקה או לאטה ... so what ... ?

יאיר_א
18-02-19, 10:37
לפני כמה שבועות הגעתי לכפר נוקדים עם האיביזה. היו שמועות על זרימה מטורפת בברכת צפירה והחלטתי לקפוץ לראות את הבריכות.

מדובר על דרך עפר מישורית (הסמ"ש השחור) של כ 3 ק"מ מכפר הנוקדים עד לחניון הלילה. הדרך מסומנת בעמוד ענן עם שני קווים מקווקוים (דרך 4X4).

הדרך לא נראתה מאתגרת והיו עוד כמה רכבים פרטיים שנסעו בה אז החלטתי להתקדם בזהירות בשאיפה להגיע ללא נזק לחניון הלילה. לקח לי כ 15 דקות להגיע ליעד והייתי חייב להזהר מכל אבן בולטת. כל ניסיון שלי לנסוע מעט יותר מהר הסתיים בשפשוף של אחד הפלסטיקים בגחון האיביזה. בדרך עקפו אותי בזלזול מגוון רכבי 4X4 אבל גם לא מעט ג'יפונים שבכל מקרה נסעו יותר מהר ממני.

שחזרתי הביתה החלטתי למדוד עד כמה באמת האיביזה נמוכה. המרחק בין הנקודה התחתונה ביותר של 'חצאית' הפגוש לקרקע הוא 16.5 ס"מ.
לשם השוואה, מרווח הגחון של סיאט ארונה ('איביזה מוגבהת') הוא 19 ס"מ. כנראה שה 2.5 ס"מ האלה באמת עושים את ההבדל בין נסיעה איטית מאוד לנסיעה סבירה בשבילים מהסוג הזה.

משיטוט קצר באינטרנט נראה שיש לא מעט ג'יפונים עם מרווח גחון של 17 ס"מ (טוסון, ספורטאג', אודי Q3, סקודה קרוק) ומצד שני גם ג'יפונים עם מרווח גחון של 19-20 ס"מ.

יאיר

wonderd
18-02-19, 12:05
קראתי חלק מהשירשור ונזכרתי - לפני כמה שבועות לקחתי יונדאי סנטה פה 4X4 למוסך בעבור בן משפחה, אני גר ברמת הגולן.
בדרך חזרה קלטתי את ה"שבילים" מלאי הבוץ שהטנקים סוללים בעבורנו כל שבוע מחדש והתקשרתי לגיסי לשאול אותו אם אפשר לנסוע הביתה דרך השטח..כמובן שאני לא התכוונתי לזה ברצינות אבל להפתעתי גיסי ענה לי "בטח, למה לא, הרכב יכול לעשות את זה בכיף יש לו הילוך כח.."

אנחנו מדברים על יונדאי סנטה פה 2014 סטנדרטית כן..? קוליסי ענק ובוץ עד העיניים...ברמת הגולן..
קיצר במקום להסביר לו ולהתווכח עניתי שבעצם אין לי מספיק זמן ואולי בפעם הבאה..

Crabbing
18-02-19, 12:09
לפני כמה שבועות הגעתי לכפר נוקדים עם האיביזה. היו שמועות על זרימה מטורפת בברכת צפירה והחלטתי לקפוץ לראות את הבריכות.

מדובר על דרך עפר מישורית (הסמ"ש השחור) של כ 3 ק"מ מכפר הנוקדים עד לחניון הלילה. הדרך מסומנת בעמוד ענן עם שני קווים מקווקוים (דרך 4X4).

הדרך לא נראתה מאתגרת והיו עוד כמה רכבים פרטיים שנסעו בה אז החלטתי להתקדם בזהירות בשאיפה להגיע ללא נזק לחניון הלילה. לקח לי כ 15 דקות להגיע ליעד והייתי חייב להזהר מכל אבן בולטת. כל ניסיון שלי לנסוע מעט יותר מהר הסתיים בשפשוף של אחד הפלסטיקים בגחון האיביזה. בדרך עקפו אותי בזלזול מגוון רכבי 4X4 אבל גם לא מעט ג'יפונים שבכל מקרה נסעו יותר מהר ממני.

שחזרתי הביתה החלטתי למדוד עד כמה באמת האיביזה נמוכה. המרחק בין הנקודה התחתונה ביותר של 'חצאית' הפגוש לקרקע הוא 16.5 ס"מ.
לשם השוואה, מרווח הגחון של סיאט ארונה ('איביזה מוגבהת') הוא 19 ס"מ. כנראה שה 2.5 ס"מ האלה באמת עושים את ההבדל בין נסיעה איטית מאוד לנסיעה סבירה בשבילים מהסוג הזה.

משיטוט קצר באינטרנט נראה שיש לא מעט ג'יפונים עם מרווח גחון של 17 ס"מ (טוסון, ספורטאג', אודי Q3, סקודה קרוק) ומצד שני גם ג'יפונים עם מרווח גחון של 19-20 ס"מ.

יאיר

עכשיו תעמיס על האיביזה 2 מבוגרים, 3 ילדים וציוד בבגאז׳ ותראה שאתה לא עובר חלק גם את הבאמפים ברוב הישובים...
מסכים אתך לגמרי.

מוטי ג.
18-02-19, 12:34
קראתי חלק מהשירשור ונזכרתי - לפני כמה שבועות לקחתי יונדאי סנטה פה 4X4 למוסך בעבור בן משפחה, אני גר ברמת הגולן.
בדרך חזרה קלטתי את ה"שבילים" מלאי הבוץ שהטנקים סוללים בעבורנו כל שבוע מחדש והתקשרתי לגיסי לשאול אותו אם אפשר לנסוע הביתה דרך השטח..כמובן שאני לא התכוונתי לזה ברצינות אבל להפתעתי גיסי ענה לי "בטח, למה לא, הרכב יכול לעשות את זה בכיף יש לו הילוך כח.."

אנחנו מדברים על יונדאי סנטה פה 2014 סטנדרטית כן..? קוליסי ענק ובוץ עד העיניים...ברמת הגולן..
קיצר במקום להסביר לו ולהתווכח עניתי שבעצם אין לי מספיק זמן ואולי בפעם הבאה..דווקא יכול היה להיות מעניין, הכי חשוב לשלוח תמונות של החילוץ.

assafy
18-02-19, 12:55
השרשור הזה מזכיר לי את אותו בחור עם הפיג'ו 3008 שנסע לעין עקב. מזכיר שנשלח לדרכו על ידי כמה מבכירי האתר.
לדעתי למרות שהגיע וסיפר שנהנה, טעות גדולה. באותה מידה היינו יכולים לקבל קריאה לחילוץ. במיקרה הטוב סתם תקיעה ובמיקרה הפחות טוב אחרי שפיצלח את אגן השמן על איזו אבן.

boaz avrahami
18-02-19, 13:30
אני שם את זה כאן.
שימו לב 2x4
https://youtu.be/jsemHSdT_HE

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

yovavz
18-02-19, 13:59
אני שם את זה כאן.
שימו לב 2x4
https://youtu.be/jsemHSdT_HE

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94שים לב שמדובר על המקטע שבין מצפה הראל לכביש בית מאיר - שהיום מכוסה בשבילים כבושים וסלולים (עם מצע) כמעט לגמרי - הם מפרטים על זה בסרטון וממליצים באופן אחראי לגמרי לגבי הנסיעה בשטח, לפחות לטעמי.
מצויין במפורש שזה מסלול לפרייווט עם גחון גבוה מהסטנדרט וצריך להזהר ובמיוחד אחרי גשם.

מיכה100
18-02-19, 14:17
כמה זה הטוטאל כולל ה 3 סמ ?

הקודיאק 4X4 זה 194 ממ.
לא מצאתי את של ה2X4.

איל מ
18-02-19, 14:18
לא מבין על מה צרות העין. זה בדיוק הייעוד של אותם קרוסאוברים. וגם של משפחתיות שהן רכב חברה.
להיות מסוגלים להוציא קצת את המשפחה לטבע.
הקישור של בועז הוא דוגמה קלאסית לטיול כזה.

איפה כן מגיע הכעס? כשאנשים שלא מבינים כלום בטבע גורמים נזקים. ובשביל זה לא צריך משפחתומטית. יש מספיק בבונים עם רכבי שטח (שהייתי מת שיהיו לי) שעושים את זה.

אז נכון, שברגע שעם ישראל מגיע יותר לתוך השטח, הוא מביא איתו את הטינופת והלכלוך והרעש והנזקים,
אבל זאת לא היתה הנקודה בשרשור הזה. ובינינו, אין יותר פטרונות מלהגיד ש"לנו" מותר להכנס לשטח ו"להם" אסור. (וזאת גישה שלדעתי מקננת אי שם בתת מודע של לא מעט אנשים, גם אם הם בעצמם לא מודעים לזה).

אני מברך על כל מי שיוצא לקניון (canyon) ולא לקניון (mall), והשלב הבא הוא רק חינוך חינוך חינוך.
(אחרת מה הטעם בלהלחם כל הזמן על חלקת האדמה הקטנטונת הזאת שאנחנו חיים בה?).

גיא
18-02-19, 14:31
הקודיאק 4X4 זה 194 ממ.
לא מצאתי את של ה2X4.

יש רכבי כמו-ג׳יפ עם יותר.
סטפוואי למשל.

כן כן ... רשמתי שם של רכב מתוצרת דאצ׳יה ... כן.

boaz avrahami
18-02-19, 14:34
העניין הוא שמרבית האנשים שנוהגים במכוניות כאלו שנראות להם סוג של ג׳יפ ואף מכונים ״ג׳יפון״ לא יודעים היכן נגמר השביל שלהם ומתחילות הצרות.

כידוע, דרכים לא סלולות הן דינמיות וכשאתה נעול על יעד קרוב לוודאי שלא תסתובב ותסתבך.

הדרך אשמה

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

איל מ
18-02-19, 14:35
הדרך אשמה

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

אני חושב שסיכמת יפה את כל העניין.

edish
18-02-19, 16:09
הקודיאק 4X4 זה 194 ממ.
לא מצאתי את של ה2X4.

אקסטרייל ס"מ 4X2 21

אבי XT
18-02-19, 16:24
עברתי על השרשור, ולא יודע... בתור נער היינו משיגים דיי הרבה עם רכבי "באגי" סובארו DL, חיפושית, פורד אסקורט ואפילו ג'סטי ואונו.
לכולם לא היה מרווח גחון מרשים, כוח, טסט וביטוח בכלל אין על מה לדבר . ועדיין, העבירות לרוב הייתה דיי מרשימה יחסית והגענו למקומות שבהם ראינו גם ג'יפים אמתיים (סופות, סיקסים והיילקסים למינהם). לעולם לא אשכח את הפרצופים של הנהגים כשראו שהגענו לאותם נקודות כמותם עם רכבים של שקל וחצי.
היום, נותנים לאנשים אפשרויות להגיע ולראות קצת ירוק בלי לוותר על שימושיות, ביטוח, טסט ועלויות תחזוקה סבירות. לא כולם כותשי סלעים וצריכים רכב עם מרווח גחון של 40 ס"מ ליום-יום בשביל לצאת מספר פעמים בודדות לשנה קצת ל" שטח".
אז לפעמים שוקעים ומתחפרים קצת. אז מה? גם לג'יפאים מנוסים עם כלים מתאימים זה קורה.
מי שבאמת מתחבר ומבין את המגבלות של הקרוסאוברים מהר מאוד משתדרג, ומי שלא, כנראה לא באמת צריך יכולות מעבר למה שהם יכולים להציע.
לדעתי זה מבורך. להוציא את הילדים והמשפחה קצת לחיק הטבע ולהרחיק אותם מתרבות הצריכה המטורפת שקיימת היום כמו קניונים, שווקים וכו'.
תרבות טיול בשמורות הטבע? הם ילמדו עם הזמן. כמו שכולם למדו. בדרך הטובה או הפחות טובה.
אבל שורה תחתונה - לדעתי אין שום פסול ברכבים האלו או עם אלו שרוכשים אותם.

Sent from my PH-1 using Tapatalk

ד ו ר ו ן
18-02-19, 17:48
אתה צודק ובגלל זה בכלל לא ברור השרשור הזה שהתחיל אותו להזכיר, אחד ששונא בצל ומסתבר שגם קרוסאובר עושים לו תגובה אלרגית.

אולי זה קשור אחד לשני.

גיא
18-02-19, 18:17
אתה צודק ובגלל זה בכלל לא ברור השרשור הזה שהתחיל אותו להזכיר, אחד ששונא בצל ומסתבר שגם קרוסאובר עושים לו תגובה אלרגית.

אולי זה קשור אחד לשני.

[emoji23][emoji23]

רציתי להגיד משהו על הבצל ...

גיא
28-02-19, 13:36
ועכשיו

מי אשם בתקיעה של רכבי כביש רגילים ...

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190228/dfd5bd2d18ef02f9fe5a7c1938efef40.jpg

liontamer84
03-03-19, 12:50
הבחור פעל לפי הנוהל. הפעיל וישרים.

יש צורך לרענן את הנוהל.

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

גיא
03-03-19, 13:39
הבחור פעל לפי הנוהל. הפעיל וישרים.

יש צורך לרענן את הנוהל.

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

כן. גמני ראיתי את הסירטון.
הבעיה שהוא לא שחרר אמברקס ...

גיא
11-03-19, 13:21
כן. גמני ראיתי את הסירטון.
הבעיה שהוא לא שחרר אמברקס ...

רק רציתי להגיד ש ... גם גיבורים יכולים להתקע .. חזק !

https://www.youtube.com/watch?v=HzxGTj7E9bg

wonderd
11-03-19, 13:37
רק רציתי להגיד ש ... גם גיבורים יכולים להתקע .. חזק !

https://www.youtube.com/watch?v=HzxGTj7E9bg

עשה טעות, מי מחלץ ככה עם רצועה מתוחה לאט לאט,
היה צריך לחלץ כמו בסרטון של האוסטרלים, בשנייה היה מוציא אותו...

גיא
23-03-19, 15:58
הקרוס אוברים האלו שניתקעים ....

[emoji599] *גן יבנה זקוק לחילוץ*
אזור: בשדות
סוג עזרה: *משיכה מבוץ*
סוג רכב: טוארג
שם: יעקוב
*תופעות: נא לעדכן אותי על יציאה בפרטי,לצלם סרטון לצורך תיעוד והסרת אחריות ולשמור על בטיחות*

-->