PDA

צפייה בגרסה מלאה : פתרון מנוע מרעיש

orianer
15-02-19, 15:58
שלום לכולם ונעים להכיר,

קניתי טנדר דודג ראם 3500 שנת 2017, אחרי שלושה חודשים על הכביש קמתי לעבודה קצת עייף, נכנסתי לתחנת דלק, תדלקתי ונסעתי. מיד כשיצאתי מתחנת הדלק הבחנתי ברעשים מוזרים הבוקעים מהמנוע, אך לא ייחסתי לזה חשיבות מכיוון שמיהרתי ויש אחריות. (-:
כשסיימתי לעבוד ניסיתי להניע את הרכב - זה התקשה מאוד להניע. מייד הבנתי שיש פה בעיה ובהסתכלות על חשבונית התדלוק הבנתי ששמתי בנזין במקום סולר. יחס המילוי היה רבע מיכל סולר רבע מיכל בנזין - כך נסעתי כ-70 ק"מ.

מייד נכנסתי לתחת דלק - הוספתי סולר למיכל מלא ונסעתי הביתה עוד 70 ק"מ כדי לרוקן את המיכל לגמרי.

מאז ועד היום נהיה לי רעש במנוע (40,000 ק"מ), רעש שאופייני למנוע דיזל שעשה 400 אלף ק"מ, כמו פחיות קוקה קולה תקועות לך במנוע. הרעש הופיע בד"כ בתאוצה.

כמובן שהלכתי למוסך, כמובן שאמרו שבדקו והכל בסדר ואין מה לדאוג - זה רעש אופייני לרכב.

אני לא קיבלתי את סיבת הרעש והתחלתי לבדוק באינטרנט מה הולך - הגעתי למסקנה שכיוון שסתומים תהיה התחלה טובה לבודד את התקלה.
הלכתי למוסך - שם נאמר לי שלא בוצע כיוון שסתומים לאף רכב שנכנס אליהם.
פשוט ביזיון - מוסך שמטפל ברכבים צבאיים לא יודע לכוון שסתומים.

אז נכנסתי לאינטרנט - למדתי את התהליך, ביצעתי והרעש נעלם לגמרי.
לא רק שהרעש נעלם - נהיה שקט כמו חדש, טמפרטורת השמן הפסיקה להשתגע וצריכת הדלק השתפרה פלאים.

ממליץ לכל בעל רכב לבצע את כיוון השסתומים - פעלתי והכנתי תדריך לביצוע הכיוון - מצורף.
לא תהליך מסובך !!!

בהצלחה חברים

יובל48
27-02-19, 19:48
שאפו על הביצוע והנחישות,תודה על השיתוף.

tallevi
27-02-19, 21:32
שאפו ענק!
זה כבר נהיה נדיר לראות בעלי רכבים מתעניינים במה שנעשה מתחת למכסה המנוע שלא לומר על להעיז ולבצע פעולות אחזקה ותיקון בגפם.

אתה עוד הגדלת לעשות וכתבת מדריך טכני לביצוע המשימה, בעברית!!
כל הכבוד.

יחד עם זאת אני לא מבין מה קשור נושא התדלוק לכיוון השסתומים. למיטב הבנתי לא יכול להיות שום קשר בין הדברים למעט קשר של תיזמון מקרי לחלוטין.

טל.

bezzat
28-02-19, 08:00
תודה על השיתוף ובמיוחד על האומץ

כבוד

asafk
28-02-19, 21:02
כל הכבוד. ביצוע ומדריך כמו שצריך.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

nirs
28-02-19, 21:48
תענוג. ישר כוח

Sent from my iPhone using Tapatalk

orianer
03-03-19, 09:20
תודה חברים על הפירגון.

TALLEVI - לגבי הסיבה לכיוון השסתומים - הסיבה הייתה לבודד רעש במנוע.
התחלתי בכיוון שסתומים מפני שההמלצות באינטרנט כיוונו לשם, ומכיוון שהעבודה יחסית קלה ולא יקרה.
שלב הבא היה בדיקה של מערכת הדלת - אינג'קטורים, משאבה וכ'ו.
התמזל מזלי וזה עזר.

לגבי היגיון - ההגיון שלי אמר שנוצרו פיצוצים לא מתוזמנים בתא הבעירה עקב הערבוב של בנזין, מה שגרם לתזוזה בכיוון של השסתומים.
הכיוון שם הוא ממש עדין - מדובר על רבע מילימטר ביניקה וחצי מילימטר באגזוז.
ייתכן וגם טמפרטורת העבודה הייתה גבוהה מהמתוכנן - מה שגרם ללחץ על כיוון השסתום עקב התרחבות גדולה יותר.
לפי הבנתי - כיוון השסתומים מבוצע על מנת שבמנוע חם התרחבות השסתום תגיע למצב של נגיעה מושלמת בזרוע, בעוד שבמנוע קר קיים מרווח - שאותו בעצם ביצעתי.

זו רק הנחה - אני לא מכונאי מומחה.

אשמח לשמוע את דעתם.

TurboXXX
17-07-19, 19:57
שאפו על הביצוע והנחישות,תודה על השיתוף.

+1
תודה על השיתוף!

-->