PDA

צפייה בגרסה מלאה : סיכום התקיעה והחילוץ ברמת הגולן - קבוצת חילוץ ג'יפולוג

ariel-ro
19-02-19, 22:10
אהלן,
ראשית כל תודה לכולם על ההיענות.
עפר שהגיע קרוב אלינו אך נאלץ לנסוע.
נדב, שקישר אותי עם אלעד ששלח חבר מקצרין שסובבנו אותו באמצע אחרי שהבנו שמשה ועפר בדרך.
***והתודה הגדולה למשה שהגיע עם הפטרול וחילץ בשלווה, זריזות ומקצועיות.***

ניסינו לתעד כמה שאפשר אני תפעלתי את הצ'ירוקי וקצת כננת ורצועות, משה על הכננת והפטרול, בעל הסופה בסופה, ואדם נוסף מתזז על הוספה והסרה של רצועות בין הרכבים.(וזהו, סה"כ 4 אנשים עם תפקידים מוגדרים)

לסיפור-
נו, כנראה שרובכם ראיתם את הנושא שלי על טיול ברמת הגולן ושאני לא מחובבי הבוץ. ובטח גם חייכתם לכם ברגע ששלחתי את ההודעה בקבוצה.:)
ב4 חורפים שהצ'ירוקי אצלי, השתדלתי להימנע משבילי בוץ כאלה. מכיוון שזה מלכלך, נמרח לכל אורך היום, ולרוב גם נתקעים. גם הפעם זה קרה. אבל סה"כ הייתה חוויה ולא הייתה סכנה בנפש.

יצאנו בבוקר כאשר המסלול המתוכנן הוא כניסה בגשר אריק ויציאה במפל סער.
הג'יפים - צ'ירוקי וסופה.
ההתחלה עברה בסדר גמור. עד שהגענו לשביל השחור בין כביש 91 לגשר הפקק. בהתחלה הוא שביל כורכר יפה, ואחרי זה הכיף מתחיל.

בגדול אני הצלחתי לעבור את רובו של החלק הקשה, ועצרתי לפי החלק הבאמת קשה(20 מטר של בוץ אכזרי). הסיבה שעצרתי היא חשבתי שזאת הנקודה היחידה שנראית סבירה לעצור בגלל שהסופה נראתה לי תקועה. מצד שני הסופה חשבה שאני נתקעתי ולכן גם היא האטה.

מה שהוביל למצב שהסופה לא יכולה לזוז, הצ'ירוקי עומד על חתיכת אדמה, ולמרות שהיו לנו כ-25מ' רצועות עדיין לא הצלחנו לחבר את הסופה לצ'ירוקי.
הצ'ירוקי לא יכל לחזור אחורה אחרת גם הוא היה נתקע. כדי להגיע לנקודה שהגעתי אליה נדרשה הרבה מאוד תנופה ורגל ימין כבדה על הגז.

מסקנה ראשונה(לביא ביקש מסקנות), לא לעצור, רק שמגיעים לקרקע יציבה.

בשלב הזה פניתי לקבוצת החילוץ, כיוון שלא רציתי לתקוע את הצ'ירוקי ועוד האמנתי שעם רצועות ארוכות נמשוך את הסופה.
הנפשות הפועלות יצרו קשר ואמרו שהם בדרך, כמובן ביקשו הדרכה מהיכן כדאי להיכנס. לכן הלכתי כ2ק"מ לגשר הפקק לוודא אם הדרך סבירה וניתן לעבור בה. - הייתה סבירה בהלוך, בחזור אחרי שהפטרול עבר כבר נוצרו קוליסים, אבל עדיין הצלחנו לצאת.

הסופה עומדת-
122976122980122985

לחילוץ-
משה הגיע עם עוד רצועות, חיברנו את הסופה לצ'ירוקי וניסינו לגרור. הרצועה נמתחה, הצ'ירוקי נעצר. מפה גם הצ'ירוקי היה תקוע ולא הצליח להתקדם, אבל יחסית קרוב לפטרול של משה ומנקודה קלה יותר לחילוץ.
הפטרול משך את הצ'ירוקי עם הכננת החוצה. (שימו לב בתמונה לשלולית, היא תגיע בהמשך)
מוכנים להזיז את הצ'ירוקי-
122978

השלב הבא - הסופה.
בעקבות המרחק הרב כמובן שורשרו מספר רצועות לכננת. משה התקרב כמה שהוא יכל בלי להסתכן בתקיעה רצינית. אני התחברתי אליו כדי שלא יחליק הלאה וכדי שאוכל למשוך אותו מהבוץ אם הוא יתקע.
122979
משכנו את הסופה, בגלל זווית הגרירה החדה הסופה הגיעה לשלולית עמוקה. לא היה עץ בסביבה שהיה ניתן לחבר גלגלת ולשנות את כיוון הגרירה. לקחנו סיכון והחלטנו לכבות את מנוע הסופה ולגרור אותה בניוטרל לתוך השלולית ואז החוצה.(לא לפני שאני בודק את העומק ומשה מצלם אותי)
אני בודק את מצב השלולית-
122981
הסופה נכנסת לשלולית-
122982

כמובן שזוהי אינה שלולית רדודה, אלא די עמוקה עם בוץ דביק למטה.

הסופה יצאה מהשלולית, אחרי עוד כמה תמרונים כולם יצאו מקטע השביל הזה בהצלחה.
בדרך לכיוון גשר הפקק היתה עוד משיכה של הסופה כיוון שנתקעה שוב.

מסקנה שנייה - הדנה 60 הזה גדול! גדול מידי. שנוסעים בקוליסים הוא פשוט מתיישב עליהם כל הזמן.

תמונת סיכום כולם בחוץ-
122987
הוא התחיל את היום אפור...
122984

מסקנה שלישית - הבוץ ברמת הגולן. הבוץ דביק וחלקלק, והתברר לי שהשביל שבחרנו הוא מלכודת ידועה ודביקה.

כמובן שהחילוץ לא הלך כ"כ חלק ומהר. היו הרבה תמרונים קדימה אחורה, קשירות, עיגונים, תקיעות קטנות, החלקות וכד'.

שוב, תודה לכולם!
וכדאי לבקר ברמת הגולן בעונה הזאת. הכל ירוק ופורח, הירדן זורם בשפע, פשוט נהדר!
אריאל

six 4 life
19-02-19, 22:30
מי שמחפש צרות, צרות מוצאות אותו

sgill
20-02-19, 05:14
רק בשביל הפוסט המושקע והתמונות היה שווה שתתקע... :)

לביא
20-02-19, 05:34
תודה על השיתוף.
השכלתי

איל מ
20-02-19, 06:38
הסרטון של השלולית אפילו יותר מרשים.
כל הכבוד שנכנסת לבדוק את טמפרטורת המים ;)

boaz avrahami
20-02-19, 07:06
אם אתם רוצים מסקנות/ הפקת לקחים אז לדעתי היא הרבה יותר פשוטה-

אם נוסעים לטיול בוץ, במיוחד לאזורים מועדים כמו רמה״ג, נחל ציפורי, עמק יזרעאל לאורך נחל קישון וכו׳ לפחות 3-4 רכבים והמון רצועות.

פעם כשעוד הייתי נהנה מטיולי הבוץ האלו, היינו חבורה של צעירים בשנות העשרים המאוחרות שנכנסים דרך קבע בימי שישי בחורף בנסיון לצלוח את הביצה שבמשולש כפר ברוך, כפר יהושע ויוקנעם 5-6 כלים וכמעט כל פעם זה היה נגמר ברכבת שכולם היו מחוברים יחד עם רצועות בינהם .
לרוב זה חסך את הצורך להביא איזה טרקטור מפלצתי שיוציא אותנו אבל היו לפחות 2-3 פעמים שגם אז לא הייתה ברירה וכולם שקעו בלי יכולת לזוז.

אז זה נחמד שיש קבוצת חילוץ אבל זה עדיין לא נותן לדעתי לגיטימציה לא להפעיל שיקול דעת...

החברים מהרמה לא ימשיכו עד בלי די לצאת לחלץ כל פעם.
תשמרו את המשאבים האלו למקרי קיצון.

בועז

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

עפר ג
20-02-19, 07:48
עוד לקח שלמדתי בדרך הקשה, בטיול בוץ תמיד חסרים רצועות. גם אם יש כננות ונעילות תמיד חסרים עוS כמה מטר לנקודת עגינה. תנסו את זה עם גיפ בודד, שלושה ילדים ולביאה עצבנית בכסא מפקד וחסרים שני מטר לעגינה.

Sent from my SM-A720F using Tapatalk

גיא
20-02-19, 08:38
במקרים האלו .. ( שבת האחרונה ).

אתה !!לא!! נכנס בעובי הקורב. גם כשהיא מסננת לך מתחת לשפם. ׳פחדן׳ ...

כי אתה פשוט יודע מה יבןא עוד מעט ...

Sent from my iPhone using Tapatalk

ariel-ro
20-02-19, 09:02
בועז, אני רק רוצה להבהיר-
ניסיתי לכתוב את הפוסט ברוח טובה.
בגדול הכניסה לשביל הזה הייתה בטעות, כפי שרשמתי הוא מתחיל ככורכר. חשבנו שזה רק מקטע קצר של בוץ. מוקדם יותר באותו היום נכנסו לשביל ירוק שנמצא מעט מזרחית ועשינו אחורה פנה כי חששנו להיתקע. לשביל הזה נכנסנו, ורק אחרי כמה מאות מטרים הבנו את הטעות. לא חיפשנו טיול בוץ כזה, וממש לא חיפשנו להיתקע. (כמובן שזה לא מסיר אחריות מאיתנו..)
בעניין הג'יפים - גם את זה הבנו ומכירים שלשבילים כאלה מינימום מספר כלים.
רצועות - רצועה אחת נעלמה לי בשטח תחת הבוץ. בימים הקרובים היה תכנון לרכוש רצועות ארוכות וקצרות ולהשלים ציוד. רק כדי שיהיה.
האמינו לי שאני לא נהנה להטריח אנשים... ואם הייתי מתכנן להגיע לבוץ כזה היינו מגיעים בהיערכות אחרת.
אבל כפי שרשמתי אני לא מת על הז'אנר, ולכן גם בשנים האחרונות לא הגעתי לשבילים כאלה בכלל. זה לא היה הטיול המצופה. התפספס לנו..

אריאל

שגיא S
20-02-19, 09:25
אבל כפי שרשמתי אני לא מת על הז'אנר, ולכן גם בשנים האחרונות לא הגעתי לשבילים כאלה בכלל. זה לא היה הטיול המצופה. התפספס לנו..

אבל זה טיול שלא תשכח לעולם....:cool:

איל מ
20-02-19, 09:31
וואלה לא מבין.
מי שבקבוצה, חבר בה כי הוא מת שיהיה חילוץ שהוא זמין לבוא אליו.
ממתי להתקע בשטח נהיה "מעשה חסר אחריות"?
אני אישית גם כבר לא מת על טיולי בוץ כמו פעם. אבל זה רק בגלל הגיל, והפחד מנזקים, והעובדה שאין לי כוח (וזמן, ומקום, ואמצעים) לנקות אחר כך את הבוץ מכל החורים שהוא נתפס בהם.
קיצור,
זה שהזדקנתי, לא אומר שלאחרים לא מגיע להינות.

איציק - 4X6ZH
20-02-19, 09:38
זר לא יבין זאת
לכל דבר יש המשוגע שלו . וכל משוגע יש צוות מעודדים
ואחרי שנים כולם זוכרים ומתגלגלים מצחוק
שרק יהיה עוד הרבה משוגעים לבוץ ( זה אני המשוגע התורן )

אז בשידור חוזר

https://www.youtube.com/watch?v=DMS8fDzl5gU&list=PLP0KeG6KaQmj4kq9OD_dOgA91vy5EWHYA

איציק

נדב ש.
20-02-19, 10:06
+1 לאיל ואיציק.

עדיין יש משוגעים.... מילא לצלול... אבל קח שנורקל איתך...

122988

חנן-ג'יפולוג
20-02-19, 12:58
אני מציע להוריד את השיפוטיות מקבוצת החילוצים. כולנו עושים שטויות כאלה ואחרות, או נכנסים להרפתקאות שאין בהן צורך אמיתי-זה חלק מהתחביב.
המחלצים מתלהבים מזה לא פחות מהמחולצים. תמיד יהיו מספיק, משני הסוגים.
זה נכון שהיו בעבר של הקבוצה הזו חילוצים שהיו נראים לי מוזרים, או לא שייכים, או לא פרופורציונליים, אבל שמרתי את הביקורת לעצמי, או ששיתפתי אותה עם קבוצת חברים סגורה. מציע להשאיר את זה ככה.

אם יש ממש חריגה מהכללים, המנהלים עושים עבודה קפדנית ויעילה. אם זה נגרם מפעילות לא חוקית\לא מוסרית, שכל אחד יפעיל את הקופסה הפרטית שלו ויקבל החלטה, פרטית.

ש01
20-02-19, 13:17
אם אינני טועה,
בדיוק במקום הזה נולד שרשור נעוץ של עזרה הדדית אי שם בשנת 2011, מה שהפך עם הזמן וההתיעלות לקבוצת הווטסאפ.
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/55644-%D7%97%D7%99%D7%9C%D7%95%D7%A6%D7%99%D7% 9D-%D7%91%D7%A9%D7%98%D7%97-%D7%A1%D7%99%D7%95%D7%A2-%D7%9C%D7%97%D7%91%D7%A8%D7%99%D7%9D-%D7%91%D7%90%D7%99%D7%96%D7%95%D7%A8-%D7%9E%D7%92%D7%95%D7%A8%D7%99
ד.א.
המקום מסומן בעמוד ענן.
האירוע המדובר התרחש אי -אז בפסח 2011.

עפר ג
20-02-19, 15:12
תכלס אני לא מבין מה הענין. הבחור יצא לטיול לא הכיר את הציר והיה נראה לו סביר. הוא לא היה לבד והי ציוד חילוץ. יש הרבה דרכים להיתקע בשטח וכולנו עברנו את זה. טעות נהג. כשל מכני או תוואי שטח שהשתנה וכבר אי אפשר לחזור. לא חסר סיבות. טפשות וחוסר אחריות לא היה פה. חוץ מזה לומדים רק מטעויות,.דרך אגב לפני שעה עברתי בגשר אריק וראיתי זוג גיפים סטנדרטים תקועים יפה מאד על הדרך לכיוון הזאכי. עכשיו מספיק לראות את הציר בשביל להבין שפה נכנסים לצרות באופן ודאי, בטח עם רכבים סטנדרטים נמוכים וצמיגי כביש לפי מה שהיה נראה. אז זאת דוגמא לחוסר אחריות לטעמי ושיחפשו מחלץ שיסכים להיכנס לשם.
זה שני הזוזים שלי

נדב ש.
20-02-19, 16:03
תכלס אני לא מבין מה הענין. הבחור יצא לטיול לא הכיר את הציר והיה נראה לו סביר. הוא לא היה לבד והי ציוד חילוץ. יש הרבה דרכים להיתקע בשטח וכולנו עברנו את זה. טעות נהג. כשל מכני או תוואי שטח שהשתנה וכבר אי אפשר לחזור. לא חסר סיבות. טפשות וחוסר אחריות לא היה פה. חוץ מזה לומדים רק מטעויות,.דרך אגב לפני שעה עברתי בגשר אריק וראיתי זוג גיפים סטנדרטים תקועים יפה מאד על הדרך לכיוון הזאכי. עכשיו מספיק לראות את הציר בשביל להבין שפה נכנסים לצרות באופן ודאי, בטח עם רכבים סטנדרטים נמוכים וצמיגי כביש לפי מה שהיה נראה. אז זאת דוגמא לחוסר אחריות לטעמי ושיחפשו מחלץ שיסכים להיכנס לשם.
זה שני הזוזים שלי

עפר, יפה סיכמת.
מהיכרות(קצרה) עם אריאל הבחור אחראי, אם היה מטייל בשבת הייתי מצטרף אליו קבוע... 😉

עפר ג
20-02-19, 16:15
כן, מזכיר לי ארוע בהר אודם מושלג עם ילדים ונשים עצבניות תחת לפBי שנתיים או שלוש…

נדב ש.
20-02-19, 16:38
חחחחח
שלוש או ארבע שנים אבל מי סופר כשנהנים...:rolleyes:

zivo
20-02-19, 17:31
אני מציע להוריד את השיפוטיות מקבוצת החילוצים. כולנו עושים שטויות כאלה ואחרות, או נכנסים להרפתקאות שאין בהן צורך אמיתי-זה חלק מהתחביב.
המחלצים מתלהבים מזה לא פחות מהמחולצים. תמיד יהיו מספיק, משני הסוגים.
זה נכון שהיו בעבר של הקבוצה הזו חילוצים שהיו נראים לי מוזרים, או לא שייכים, או לא פרופורציונליים, אבל שמרתי את הביקורת לעצמי, או ששיתפתי אותה עם קבוצת חברים סגורה. מציע להשאיר את זה ככה.

אם יש ממש חריגה מהכללים, המנהלים עושים עבודה קפדנית ויעילה. אם זה נגרם מפעילות לא חוקית\לא מוסרית, שכל אחד יפעיל את הקופסה הפרטית שלו ויקבל החלטה, פרטית.

חנן,
בגדול, מסכים אתך (ולכן גם לא הגבתי פה מה אני חושב :-) ), אבל איפה הגבול, בעיקר בנושא בטיחות.
מי שרוצה \ נהנה לנסוע על בזלת בבוץ שיסע ואני אהיה האחרון לשאול למה זה טוב, אבל (ויסלח לי איציק), ראיתי את הסרט (3-4 הודעות למעלה), וראיתי שם את החילוץ עם כננת, וכבל פלדה, ונהג שמטייל לצידי הכבל......
אז להעיר או לא?
ודקה אחרי זה, מישהו יענה איזה שטות, ואתה בדילמה, להכנס לוויכוח, או להשאיר את השגיאה לדורות הבאים?

אני חושב, שחלק מהתרומה של אתר כמו ג'יפולוג זה ללמוד מנסיון וידע של אחרים, אז אם כולם ירתעו מלהביע דעה, אנחנו מפקששים משהו.
???????????

עפר ג
20-02-19, 17:45
מה ההבדל בין הנושא לבין לטפס את המרזבה, לעלות את הזיק לעשות טיולי עבירות בחטמר בנימין אם צפי לתקיעות תקלות ואופציה להסתבכות בטחונית( למרות תאומים עם הצבא וחבורה של אנשים מיומנים אחראים ומנוסים)
בסך הכל טיול עם שקיעה לא יותר. אני לא הייתי נכנס לציר הזה רק כי אני מכיר אותו היטב ויודע כמה הוא טובעני במקטע הזה.

גיא
20-02-19, 17:56
ההבדל הוא עם איזה אוטו אתה נכנס לשם אולי

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190220/9dce5d97ae198ecf6694c84ec09f9e6c.jpg

אבל היה לנו רכב חילוץ

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190220/193f9d7d85e1080fd8ae95677c15b346.jpg

שנתקע בעצמו

כבר אז לפני 20 שנה זה היה קשה בבוץ שם.

Sent from my iPhone using Tapatalk

יקיר גרין
20-02-19, 18:17
חנן,
בגדול, מסכים אתך (ולכן גם לא הגבתי פה מה אני חושב :-) ), אבל איפה הגבול, בעיקר בנושא בטיחות.
מי שרוצה \ נהנה לנסוע על בזלת בבוץ שיסע ואני אהיה האחרון לשאול למה זה טוב, אבל (ויסלח לי איציק), ראיתי את הסרט (3-4 הודעות למעלה), וראיתי שם את החילוץ עם כננת, וכבל פלדה, ונהג שמטייל לצידי הכבל......
אז להעיר או לא?
ודקה אחרי זה, מישהו יענה איזה שטות, ואתה בדילמה, להכנס לוויכוח, או להשאיר את השגיאה לדורות הבאים?

אני חושב, שחלק מהתרומה של אתר כמו ג'יפולוג זה ללמוד מנסיון וידע של אחרים, אז אם כולם ירתעו מלהביע דעה, אנחנו מפקששים משהו.
???????????

זיו, לדעתי יש הבדל משמעותי בין להזכיר שצריך להזהר לייד כבל של כננת ובין להעיר שלא היה צריך להכנס לשם. אני חושב שאף אחד לא היה מתרגש אם הייתה כותב משהו על הכבל (גם לי זה נראה טיפה קרוב, אבל קשה לשפוט מהווידאו), זה לא השיפוטיות שחנן מדבר עליה.

boaz avrahami
20-02-19, 18:22
חברים תפעילו שכל ישר.
השאר כבר יסתדר מעצמו

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

נדב ש.
20-02-19, 18:55
זיו, אני גם חושב שיש הבדל בין בטיחות לבין איפה לטייל, לא פעם ראיתי בשטח חילוצים שיכלו להיגמר רע ובנס לא קרה כלום אם זה כמו כבל כננת או משיכה בכיוון לא נכון, שפ"צ וכו'.
בגלל זה מציע למי שניתקע ויש ספק שיעצור הכל ויתייעץ מה לעשות ואיך.
המקרה כאן שרכב אחד ניתקע, הרכב של אריאל היה בר תנועה אבל חשש גם כן שאם ינסה גם הוא יתקע וברגע אחד יכול להיות חילוץ יותר מורכב של 2 כלים שקועים עם פוטנציאל לנזק, אבל אריאל עצר וקרא לעזרה, אפילו הלך רגלית 2 קמ לבדוק את הציר, וגם את עומק המים.

מן הסתם בתקופה הזאת יש יותר מטיילים ויהיו יותר חילוצים, הרוב המוחלט שקיעות ותקיעות, טעות בשיקול דעת, חוסר היכרות עם השטח וכו', קורה.

wonderd
20-02-19, 19:06
לנושא החילוצים ברמת הגולן;
אין לי בעיה לצאת לכל מקום בסביבה לחלץ כל מי שצריך אם ההיתקעות לא נעשתה בכוונה או בטיפשות (לדוגמה מה שקורה בגשר אריק כל חורף כל החורף. בגלל זה מהשנה הנוכחית והלאה גשר אריק מחוץ לתחום החילוץ שלי מלבד לחברים (כן, אותם מניאקים שישבו על גדות הנהר ולא באו לחלץ אותי בשנה שעברה :rolleyes::p).

אריאל שמח שיצאתם בשלום, סליחה שביטלתי את המחלץ אבל לא צריך 3 מחלצים לחילוץ אחד :)

תיהנו מהחורף ותבואו לבקר ברמת הגולן, יפהפה פה כרגע ובהחלט אפשר להימנע מכל מיני תקיעות מסובכות ועדיין ליהנות מכל רגע.

המשוטט
20-02-19, 19:15
עברו 24 שנים מהאימון המתקדם שעשינו בצפון הגולן בחורף.

אני עדיין בטראומה .....

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

חנן-ג'יפולוג
20-02-19, 20:54
זיו, כמו שכבר כתבו כאן: אם ניתן לתת ביקורת בונה על אירוע בטיחות, זה סבאבה, לדעתי.

אני התכוונתי לקיטורים מיותרים על עצם הכניסה להרפתקה, על הזמנת חילוץ במקרים שלא באמת זקוקים לזה, וכו'.

לביא
20-02-19, 23:29
לא כל כך מבין על מה הויכוח. הקמנו את הקבוצה לחילוצים הדדיים. אם אתם צריכים חילוץ, פרסמו בקשת חילוץ בווטסאפ. בועז ואני נשתדל לפתוח קבוצת חילוץ יעודית. גם אתם יכולים במידה שאנחנו לא זמינים.
ביקשתי מאריאל, שיכתוב תחקיר, בעיקר כדי שנוכל לרכז מסקנות וללמוד מהן.
אין חובת תחקיר של החילוצים. רק במידה שאתם רוצים לשתף.
צאו לטייל. רק בזהירות.

boaz avrahami
20-02-19, 23:35
לא וויכוח, יש מכסת 50 עמודים לנושא... [emoji23]

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

zivo
20-02-19, 23:43
זיו, אני גם חושב שיש הבדל בין בטיחות לבין איפה לטייל, לא פעם ראיתי בשטח חילוצים שיכלו להיגמר רע ובנס לא קרה כלום אם זה כמו כבל כננת או משיכה בכיוון לא נכון, שפ"צ וכו'.
בגלל זה מציע למי שניתקע ויש ספק שיעצור הכל ויתייעץ מה לעשות ואיך.
המקרה כאן שרכב אחד ניתקע, הרכב של אריאל היה בר תנועה אבל חשש גם כן שאם ינסה גם הוא יתקע וברגע אחד יכול להיות חילוץ יותר מורכב של 2 כלים שקועים עם פוטנציאל לנזק, אבל אריאל עצר וקרא לעזרה, אפילו הלך רגלית 2 קמ לבדוק את הציר, וגם את עומק המים.

מן הסתם בתקופה הזאת יש יותר מטיילים ויהיו יותר חילוצים, הרוב המוחלט שקיעות ותקיעות, טעות בשיקול דעת, חוסר היכרות עם השטח וכו', קורה.
נדב (וכל האחרים שהגיבו באותה הרוח),
בגדול, גם אני חושב כמוכם.
במקרה הזה, ההבדל נורא ברור, לטייל בבוץ לא מסוכן, הכבל מסוכן.
אבל מה קורה, שהטיול \ מסלול \ מעבר \ צורת נהיגה מסוכנים?
אני למשל, חשבתי מזמן שחלק גדול (אני מדגיש חלק, לאחרים יש רכב מתאים) מאלו שמתמודדים עם המדרגה במעלה בוקר, משחקים עם המזל....
אני למשל חושב שברוב המקרים, אם אתה צריך לעבור מכשול \ קטע, ע"י נסיעה פרועה, אז כנראה שהמכשול גדול עליך ( על הרכב שלך)....
אז להעיר? או לא?

asafk
20-02-19, 23:46
ככל שמבינים את ההבדל בין ביקורת לשיפוטיות, אני מאמין שביקורת עניינית ותכליתית מוצאת אוזן קשבת.
הכי חשוב לזכור שכולנו כאן כדי ליהנות מהתחביב. וכן, זה כולל לעשות שטויות.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

tomer s
21-02-19, 09:57
זר לא יבין זאת
לכל דבר יש המשוגע שלו . וכל משוגע יש צוות מעודדים
ואחרי שנים כולם זוכרים ומתגלגלים מצחוק
שרק יהיה עוד הרבה משוגעים לבוץ ( זה אני המשוגע התורן )

אז בשידור חוזר

https://www.youtube.com/watch?v=DMS8fDzl5gU&list=PLP0KeG6KaQmj4kq9OD_dOgA91vy5EWHYA

איציק

שמח לראות שזה לא עובר עם הגיל, ורק משתבח!

-->