PDA

צפייה בגרסה מלאה : בגי"ה - חשד לדליפה מכיריים

GodsFather
25-02-19, 08:54
היי,

היה טכנאי גז מטעם החברה, אמר שיש דליפה מהמכוונים בכיריים (אלה שקובעים את גובה הלהבה) . אמר שיש שם חומר איטום שכנראה נאכל על ידי חומרי ניקוי ומשם הדליפה.

לא הראה נתונים על מכשיר או משהו כזה...אין ריחות. לא הציע לקנות משהו מטעמו או מחברים שלו, מה שמוריד את החשד באינטרס...
מאידך, כיריים חדשים מצריכים התקנה שלו, אפילו שמדובר רק בחיבור צינור גז עם בנד...

עד כמה הטיעון שלו מציאותי?

*זה לא דיון על משחקים בגז או זלזול בבטיחות בניסיון לחסוך כמה שקלים. אני רוצה לדעת אם יש לי דרך לאמת את שנאמר.

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

avikkllk
25-02-19, 09:28
אם אתה באמת רוצה לדעת פשוט תביא איש גז אחר..תגיד לן שאתה חושב שעובדים עליך והוא יבדוק.

קצת נשמע לי לא אמין
אבל עם גז לא משחקים

Grand vitara 07
Arctic dvx 08

GodsFather
25-02-19, 09:32
כן... זו האופציה הנוספת.. ובכל זאת

נדב42
25-02-19, 09:38
יש גלאי גז, כשעשו את התקינה למערכת הגז בצ׳רוקי השתמשו בכזה, לא יודע למי עוד יש כזה. עם גלאי כזה תוכל למצוא בדיוק מאיפה הדליפה ...

GodsFather
25-02-19, 10:19
גאון נדב! איך לא חשבתי על זה...

יש כאלה ביתיים בשפע מסתבר....

תודה

זוהר לב
25-02-19, 20:12
מי סבון הכי פשוט, בלי שום מתווך.

asafk
25-02-19, 20:44
טכנאי גז מטעם חברות הגז יודע לבדוק עם שעון נפילת לחץ (דליפה)

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

נדב42
25-02-19, 21:31
מי סבון הכי פשוט, בלי שום מתווך.הרחרחנים הרבה יותר רגישים, ובמקרה הזה עדיף ללכת על הרגיש יותר ...

זוהר לב
26-02-19, 10:21
על מה מבוססת האמירה?
יש לי בעבודה עמדה לבדיקת אטימות עם בקר לחץ דגיטלי ברזולוציה 0.01 PSI (לא גז בישול אלא חנקן)
ואת הדליפות הקלות ביותר במכשירים, בלחצים נמוכים מאוד, אני מגלה דווקא עם ספריי סבון.
עכשיו תגיד לי שאין רחרחן לחנקן......
דווקא יש.

יוני5
26-02-19, 10:45
אסף ונדב,

במקרה הזה זוהר צודק.
לחץ הגז נקבע ע"י מאפייני הגז בבלון וההתנגדות של הצנרת החסומה (לצורך הדיון, נקרא לזה כך).
בדיקת נפילת לחץ יעילה רק אם רגישות מערכת המדידה טובה יותר מערכי הלחץ היורדים ושהתפשטות הגז (המעבר מהנוזל לגז) מצליחה לשמר את הלחץ ולהתגבר על הדליפה - במקרה זה רק אם החריר גדול מספיק, ההתפשטות של הגז לא תספיק על מנת לבנות מחדש את הלחץ ומערכת המדידה תראה משהו.

הדבר דומה לחריר בצינור גינה, אבל המשאבה, או לחץ המים בצנרת, גדול מספיק על מנת לשמור את הלחץ ועדיין "לספק" מים לדליפה. במקרה הזה תהיה דליפה והלחץ יישמר.

טוען זוהר, וכנראה בצדק, שבועות הסבון יראו את הדליפה, גם אם לא תהיה בפועל ירידה בלחץ.

בברכה,
יוני5

זוהר לב
26-02-19, 11:19
יוני, זה מאוד פשוט.
אחרי שאותרה דליפת גז, וזה מה שרחרחן יודע לעשות, מי סבון ידעו לאתר את המיקום המדויק.

נדב42
26-02-19, 11:28
אצלי רחרחן מצא דליפה שלא ראו בה בועות סבון. לא שמועה, לא חבר, אצלי בצ׳רוקי במו עיני.

רחרחן יעזור לאתר דליפה גם כשאתה לא רואה את המקור שלה או כשאין לך מושג איפה היא. זה כמו מונה גייגר לגז ...

בועות סבון פחות רגישות ומוגבלות רק למקומות שאתה בוחר מראש ויש לך איתם קשר עין ישיר.

בדיקת לחץ יכולה להעיד שיש דליפה, אבל לא תעזור לאתר אותה. יכול להיות שהיא מספיק/יותר רגישה, אין לי מושג, אבל אם נחזור למטרה שהיא איתור ותיקון הדליפה, היא לא מאוד מועילה ...

זוהר לב
26-02-19, 12:06
נדב,
ספריי סבון, ייעודי לבדיקות אלו. יוצר בועיות קטנטנות, ואפשר אולי לאלתר מקצף אמבט.
מי סבון מתכשיר נקוי כלים או אחר לא מתאימים.

לגבי גישה - יש ספר "קמא סוטרא" עיין וראה כמה אפשרויות יש.:cool:

המשוטט
26-02-19, 12:19
ממליץ בחום על

https://www.refrigtech.com/big-blu/

נועד למערכות מיזוג - מאתר דליפות של 20 גרם/שנה

איתר לי דליפות הזויות במערכת מימן

ניתן להשיג אצל אחים פולק

החרוצים 10*קרית אריה, פ"ת,

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

זוהר לב
26-02-19, 12:25