PDA

צפייה בגרסה מלאה : יונדאי סונטה חדשה - מערכת מולטימדיה

יורם-דרומי
28-02-19, 11:34
ברשותי יונדאי סונטה היברידית חדשה,
ברכב מותקנת מערכת מולטימדיה על ידי גיל קאר(ספק של היצרן)
המערכת מותקנת בארץ.

המערכת מסופקת עם הרכב כאשר היא נעולה ולא ניתן להתקין בה אפליקציות נוספות או קבצי מוזיקה.

התקשרתי לשירות הלקוחות של גיל קאר, כדי לקבל עזרה בפתיחת המערכת ושיהיה ניתן לבצע פעולות אלו.
אלה הודיעו לי חד משמעית שהמערכת סגורה לפי הנחיית הייבואן,

לא עזרו לי כל בקשותיי,

מישהו נתקל בזאת?
הצלחתם לפתוח את המערכת?

אני מבין שיש כאן כאלה העובדים אצל הייבואן,
יש מענה?
תודה
עורם

shachar
28-02-19, 11:40
בד"כ הם מוכנים למכור את המפתח ב 2000+ שח...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

asafk
28-02-19, 14:52
אם החומרה מקורית ועליה 'מולבשת' חומרה מקומית (זה מה שהיה לי בקיה) אפשר על ידי ניתוק חוט וחיבור חוט להחזיר את המצב לאיך שהרכב יצא מהמפעל.
בגדול, מה שהיה אצלי, ליחידת מולטימדיה המקורית יש כניסת אודיו, אליה חיברו יחידת מולטימדיה של ספק מקומי, כך שבעצם היא הופכת להיות רק מסך. מנתקים, ומחברים מחדש כבל usb שניתקו מהיחידה המקורית וצריך לקנות אותו בכמה גרושים.
לא זוכר את כל הפרטים הקטנים מסביב, אבל זה היה בערך הסיפור.
שוב - זה מה שהיה אצלי לא יודע מה יש אצלך.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

יורם-דרומי
28-02-19, 19:24
זו חומרה מקומית המותקנת על ידי הייבואן,
הם נועלים את המערכת ולא מאפשרים שימוש מלא על ידי אלה שרוכשים את הרכב

חנן-ג'יפולוג
01-03-19, 01:00
אני מבין שיש כאן כאלה העובדים אצל הייבואן,
יש מענה?

מודה באשמה. אני מאלה.
כן, מה שאמרו לך זה הגיוני, ואחת הסיבות לזה היא שלמשל לא תצפה ביוטיוב ווואטסאפים תוך כדי נהיגה. האפליקציות הקיימות הן כאלה שלא אמורות להפריע לך בנהיגה.
גילקאר, שאכן עובדים עבורנו, כפופים להנחיות שלנו.

שמעתי שיש מתקינים חיצוניים שיודעים לפרוץ את המערכות האלה. אין לי פרטים נוספים.

יורם-דרומי
01-03-19, 15:02
מודה באשמה. אני מאלה.
כן, מה שאמרו לך זה הגיוני, ואחת הסיבות לזה היא שלמשל לא תצפה ביוטיוב ווואטסאפים תוך כדי נהיגה. האפליקציות הקיימות הן כאלה שלא אמורות להפריע לך בנהיגה.
גילקאר, שאכן עובדים עבורנו, כפופים להנחיות שלנו.

שמעתי שיש מתקינים חיצוניים שיודעים לפרוץ את המערכות האלה. אין לי פרטים נוספים.תודה חנן,
ברור לכולנו שיוטיוב וכדומה, זו לא מטרתי,
אני מבקש פתיחת המערכת לכנסת קבצי מוזיקה לזיכרון הפנימי של המערכת,
גם אופציה זו חסומה וחבל,
שבת דבש
יורם

חנן-ג'יפולוג
01-03-19, 16:35
ראשית, לפי הכללים שאני מחויב אליהם, אציין שאני עונה כאן כחנן, גולש בג'יפולוג, ולא כעובד כלמוביל, ואני לא מייצג כאן את החברה בשום צורה.

אין לי ספק שאתה מבין שזה שאתה לא תצפה ביוטיוב, וברור לי שלא תעשה את זה, לא יכול לאפשר למי שקיבל את ההחלטה האסטרטגית הנבונה הזו, לשנות אותה.

לגבי הצורך שהעלית, זה בכלל פרצת אבטחה פוטנציאלית, מסוכנת למכשיר עצמו, ואולי גם לרכב, לך ולסביבה.

ולפני שאתה מעלה בדעתך שאני על פטריות הזיה, תשאל אותי בפעם הבאה שנהיה סביב המדורה, על סמארטפון מדגם מסוים, במולטימדיה מדגם מסוים, במודל רכב כלשהו, שגרם, ספוראדית, למערכת הבלימה האוטונומית לקרוס זמנית.

בעולם של עשרות רבות של מחשבים בכל רכב, עם חמישה ויותר קווי תקשורת שונים, וביחד עם משפטיזציה מטורפת תוצרת ארה"ב, צריך להיות בעל ביצים עצומות, או פשוט מטומטם, כדי לאפשר שינויים ברכב כלאחר יד.

נדב42
01-03-19, 16:54
חנן, מה שאתה כותב כאן מטריד מאוד, ויש עוד עדויות על כך בעולם כולל השתלטות עויינת על רכב תוך כדי נסיעה.

זה תכנון לקוי ביסודו. מערכת מולטימדיה, שתפקידה לספק לנוסעים מוסיקה/דיבורית וכדומה, לא אמורה להיות מחוברת לרכב באופן שמאפשר לה להשפיע על ... שום דבר בעצם.
יכולות להיות לה כל מיני כניסות - חשמל, אנטנה, וידאו ממצלמת רוורס, אודיו מתפרץ להתרעות ועוד כיד הדמיון הטובה. יציאות מאידך, אמורות להיות לה רק לרמקולים. וזהו. בלי יכולת להשפיע על שום דבר אחר ...

עם כל הכבוד לרשתות התקשורת ברכבים החדשים, מערכת שמחוברת (פוטנציאלית) לאינטרנט, חייבת להיות מופרדת פיזית משאר מערכות הרכב. אלמנטרי.

דור אריאל
01-03-19, 17:24
הסיבה שהחברות חוסמות התקנות חיצוניות שלא יתקינו אפליקציות שיגרמו לתקלות ואז לעומס על מוקד שהשרות שלהן

asafk
01-03-19, 17:36
בעיקרון.... יש הפרדת רשתות. Can A can B can C או בכל שם אחר, בין תקשורת מערכת הינע, תקשורות של מערכות בטיחותיות, ושל מרכב.
בפועל.... הכל מתקשר עם הכל. אפילו לחיווי מצב בלבד. ואז, מתוך אינספור שורות קוד שלא נבדקו לכל מצב ומצב אפשרי ולא אפשרי (זה לא מטוס... 'שד מנהג' ) - שורה אחת תגרום למערכת אחת חשובה להגיב באופן לא צפוי לסתם רעש אקראי על התקשורת. את זה אפשר למנוע רק על ידי חסימה של תרחישים שלא נבדקו.
ומשזה נאמר, חנן, גם המערכת המקורית של היצרן נעולה באופן דומה?

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

חנן-ג'יפולוג
01-03-19, 18:47
אסף ונדב, אתם לא בכיוון לעניין הספציפי, למרות שאתם כותבים דברים נכונים, אבל אני אעצור כאן.

חכו למדורה.

- - - Updated - - -

אסף, אני לא מכיר מע' אנדרואידית מחוברת מקורית. יתכן שיש, אבל היא לא מגיעה לישראל.

הדסופה
01-03-19, 18:49
חנן, מה שאתה כותב כאן מטריד מאוד, ויש עוד עדויות על כך בעולם כולל השתלטות עויינת על רכב תוך כדי נסיעה.

זה תכנון לקוי ביסודו. מערכת מולטימדיה, שתפקידה לספק לנוסעים מוסיקה/דיבורית וכדומה, לא אמורה להיות מחוברת לרכב באופן שמאפשר לה להשפיע על ... שום דבר בעצם.
יכולות להיות לה כל מיני כניסות - חשמל, אנטנה, וידאו ממצלמת רוורס, אודיו מתפרץ להתרעות ועוד כיד הדמיון הטובה. יציאות מאידך, אמורות להיות לה רק לרמקולים. וזהו. בלי יכולת להשפיע על שום דבר אחר ...

עם כל הכבוד לרשתות התקשורת ברכבים החדשים, מערכת שמחוברת (פוטנציאלית) לאינטרנט, חייבת להיות מופרדת פיזית משאר מערכות הרכב. אלמנטרי.

זה לא אלמנטרי כמו שנדמה. בגדול שוק הרכב מדביק פיגור של עשרות שנים בתקנים ובפרקטיקות מול תעופה אזרחית למשל וסביר שגם בדרך יעקוף אותה בקרוב בגלל הכמויות ובגלל הרכב האוטונומי. ההפרדה הגלוואנית שאתה מדבר עליה היא מצד אחד דרישה בכל מה שקשור למערכות שקשורות לבטיחות ומצד שני היא נחלת העבר...כי היום הכל מחובר. גם נתוני טיסה, מזג אוויר, כמו גם עדכוני תוכנה למחשבי הרכב מגיעים היום מהרשת. והתעשייה לא תלך אחורה מהבחינה הזו - לא ברכב ולא בתעופה.

כשמדברים על סייבר סקיוריטי בתעשייה הזו- מדברים עליו במובן אחד בלבד: בהקשר לבטיחות ( גם אם זה פוגע ביוקרה או בכיס, זה לא מעניין אם מישהו השתלט על המוסיקה שלך מרחוק במטוס או ברכב, כל עוד זו רק המוסיקה...)

תובנה נוספת היא שבכמעט בכל מקום בו סייבר סקיוריטי וכסף נפגשים , הכסף מנצח (במובן של השקעה בפיתוח מוצרים ומערכות מאובטחים , וצריך להבין שלאבטחה יש הרבה רמות ולפיכך רמות שונות של השקעה...אז מורידים השקעה למשהו שפוי). זה נכון בפלחי שוק רבים יותר. גם הצבאי

ברכב מודרני פשוט שיוצא מקו הייצור יש היום 40 מעבדים. ברכבי פרימיום זה עובר את ה 100.

המנגנונים הם (אמורים להיות) מערכתיים ולא רק הפרדה כי היא לבד לא עבדה גם בעולם פחות מורכב מהיום. כל יצרן מיישם ברמה אחרת ובשיטות אחרות ולמרות שקיימים התקנים (בבטיחות - מזמן, באבטחה - עולם מתפתח ) השיטות חסויות

התובנה האחרונה להיום [emoji16] היא שבעוד בטיחות מעודדת פתיחות וזהירות ( תחקירים , העברת ידע , עדכונים זהירים) נושא האבטחה הוא הפוך ( חשדנות, שיטות חסויות, איי שיתוף ידע , עדכונים מהירים בשטח)...זה רק היבט אחד שבו בטיחות ואבטחה מתנגשים בהבטי פיתוח והצבה בשטח

Sent from my iPhone using Tapatalk

shachar
15-03-19, 21:09
ראשית, לפי הכללים שאני מחויב אליהם, אציין שאני עונה כאן כחנן, גולש בג'יפולוג, ולא כעובד כלמוביל, ואני לא מייצג כאן את החברה בשום צורה.

אין לי ספק שאתה מבין שזה שאתה לא תצפה ביוטיוב, וברור לי שלא תעשה את זה, לא יכול לאפשר למי שקיבל את ההחלטה האסטרטגית הנבונה הזו, לשנות אותה.

לגבי הצורך שהעלית, זה בכלל פרצת אבטחה פוטנציאלית, מסוכנת למכשיר עצמו, ואולי גם לרכב, לך ולסביבה.

ולפני שאתה מעלה בדעתך שאני על פטריות הזיה, תשאל אותי בפעם הבאה שנהיה סביב המדורה, על סמארטפון מדגם מסוים, במולטימדיה מדגם מסוים, במודל רכב כלשהו, שגרם, ספוראדית, למערכת הבלימה האוטונומית לקרוס זמנית.

בעולם של עשרות רבות של מחשבים בכל רכב, עם חמישה ויותר קווי תקשורת שונים, וביחד עם משפטיזציה מטורפת תוצרת ארה"ב, צריך להיות בעל ביצים עצומות, או פשוט מטומטם, כדי לאפשר שינויים ברכב כלאחר יד.לפי מה שכתבת, מה שפלאפון משווקת כרגע עם פרסומת לויפי שמתחבר לרכב עשוי להיות בעייתי משהו..

חנן-ג'יפולוג
16-03-19, 21:19
אני לא מכיר את הפרסומת, אבל מעריך שגם צפייה בה לא היתה נותנת לי מספיק נתונים כדי להגיב על זה.
אני מקווה שהם נקטו בכל הזהירות הנדרשת.

shachar
17-03-19, 07:51
הבנתי שמתחברים ל obd

-->