PDA

צפייה בגרסה מלאה : צמיגי Brifgestone Dueler מי מכיר?

AvigdorAharon
07-09-03, 08:23
בוקר טוב,

בניסיונותי למצוא צמיג זול יותר מה Goodyear MT/R, אבל לא פחות טוב, ראיתי שגם ל Bridgestone יש צמיג שטח מלא.
בתמונות הוא נראה בסדר. האם יש למישהו ניסיון עם סט כזה? איך רמת הרעש בכביש (אם מישהוא יכול להשוות לצמיג קודם שהיה לו, מה טוב)? איך ההתנהוג שטח סלעי (My Favorite)?

תודה,
אביגדור

מוני דיסקו
07-09-03, 09:10
אביגדור - למה אתה מתעקש :lol:
בקנית צמגים לא צריך להתקמצן.
ברגסטון הוא טוב (יש לחנן) אבל MTR יותר
ההבדל כ 500 שח.
צמגים קונים כול 4 או 5 שנים (בקצב שאתה נוסע אולי יותר)
כלומר תוספת של 100 שח לשנה.
לא משתלם להתקמצן.
ה BF שלך קניתי לפני שנתים וחצי משומשים, כבר אז היה עליהם כמה שנים טובות וקשות. והם עדין מחזקים.

אריק זמר
07-09-03, 11:48
אביגדור, גם זאביק נסע על בריג'סטונים עד שהוחלפו בMTR, יפתח נסע על בריג'סטון עד שהוחלפו בסוואמפר...חנן עדיין כמדומני נוסע חלקית על בריג'סטון...אך לדעתי הדעות שתשמע מהם הפוכות...

סוזי המשתוללת
07-09-03, 20:59
מוני
תן לי לנחש
יש לך mtr על האוטו נכון ?
אביגדור לא תמיד יש סיבה לשלם על שם בייחוד שגם בריג'סטון הוא בעל שם
יש עוד צמיגים טובים מאד במחירים נמוכים ב30- 40 אחוז ולא פחות שקטים / אוחזים/ חזקים
ובסופו של יום כעולים על בזנט כולם נקרעים ואז צריך לקנות חדש אז בצמיג זול יותר אתה כבר מקבל את האקסטרא צמיג מוכן לקריעה :lol:

אריק זמר
07-09-03, 22:02
שמוליק...על אותו משקל אני יכול לומר שלך יש צמיג זול... :lol: :lol: :lol:
ובכלל, כשקניתי 33 בזמנו, הוצע לי ואף הובא לי קופר (שהיו לי בעבר ולטעמי הם אוחזים הרבה יותר טוב אך נשחקים מהר.מדי.
בכל אופן, העדפתי אז לשלם את האקסטרה ולקנות MTR.
שיקול נוסף שנכנס לי לתוכן כשאני חושב על זה, הינו שהMTR עד מידה 31 (כולל) הינו קרוב יותר, שוב, לטעמי, לAT מכיוון שהמרחק בין הקוביות בו קרוב יותר מאשר בכל צמיג שטח מלא אחר, ולכן בין היתר הם שקטים יותר.

coas
07-09-03, 23:56
אביגדור, ברידג'סטון הם צמיגים מצויינים שלא נופלים באיכותם מהGY. ההבדל הוא רק במחיר: GY עולים כ70% יותר רק בגלל המוניטין בארץ וקפריזות היבואן, בחו"ל הם מתומחרים דומה עד זהה. דוגמה נוספת היא מחיר ה-KUMHO, בארץ 400-500 ש"ח בחו"ל לא יותר מ60% ממחירי צמיגים אחרים באותה קטגוריה. לגבי האיכות, הכל שאלה של התאמה לצורת נהיגה, שטח נסיעה, סוג רכב ושינויים/שיפורים וכו. אותו צמיג אצל אחד מצויין ואילו עבור השני לא. אחד יגמור את צמיג אחרי שנה ושני אחרי 4 שנים.
בסה"כ, צמיג מצויין מהשורה הראשונה, עמיד, אחיזה מצויינת, שקט והכי חשוב, יבואן שלא השתגע יותר מידיי ומבקש מחיר סביר. ניתן להשיג במחיר של 500-600 ש"ח ליחידה.

ד"א, באוטודיפו מציעים מבצע: יוקוהמה במחיר 550 ש"ח. פששש, זאת מציאה....

נמרוד
07-09-03, 23:57
ברידגסטון Dueler M/T הם צמיגים טובים. חנן במילואים ( בעצם גם אני במילואים...) אז אני מרשה לעצמי לכתוב בשמו שהוא מרוצה מהם. הוא נסע עליהם משהו כמו 4 שנים, ולא חווה קריעת דופן או כשל חמור אחר. בזמן האחרון הם כבר מסימים את הקריירה והוא מחליף בהדרגה לMT/R של גודייר.

האמת פשוטה מאד - הMT/R הם פשוט מקרה נדיר שבו יש לנו מוצר מעולה באמת, עם יתרונות ממשיים, בזמינות ומחיר שפוי. זהו אותו מקרה נדיר שבו העדר לא טועה. מהם היתרונות האלו - 3 שכבות בדופן, במקום 2 כמקובל ברוב הצמיגים האחרים, כולל הברידגסטון, ופרופיל מעולה שהופך אותו לדי טוב גם בכביש, בלי פגיעה ביכולת השטח. הוא לא הרבה יותר יקר מצמיגים אחרים.

כתבת שטח סלעי - זה ללא ספק מגרש הבית של הMTR. בתחרויות רוק-קרולינג בארה"ב, בכל הליגות, יש שני צמיגים שולטים - הKrawler של BF, דגם חדש ויעודי לתחרויות שלא מיובא לארץ, ובכלל קיים כרגע רק במידות 35 ו37 אינץ'. הצמיג השני, הוא הMT/R. וזוהי השורה התחתונה - יש לך צמיג סופר תחרותי מצד אחד, טוב בכביש מצד שני, וזמין במחיר שפוי בארץ. צריך להתאמץ מאד למצוא סיבה לא לקנות MT/R .

אריק זמר
08-09-03, 00:41
coas, יש לי בעיה מהותית עם מה שרשמת.
בחו"ל, הMTR נמצאים גבוה מאד בסקאלת המחירים !!! הרבה מעל שאר המתחרים, הרבה מעל צמיגים "מקצועיים" מבית אינטרקו, מיקי תומפסון ואף ממישלין (BF) !!!
אין לי מושג מאיפה שלפת את הנתון הזה...ויתרה מזאת, MTR במידה של 31" עולים שם 159.99 דולר !!! ואנא ממך, תמיר לי את זה לשקלים ואני מבטיח למצוא לך מחיר הוגן בארץ.
סוואמפר SSR לאותה מידה יעלה 146 ירוקים, מיקי תומפסון 119.99 דולר וBF MT יעלו 129.99 דולר.
http://www.tyres1.com/browse/browseT.html
http://www.desertrat.com/products.htm
באתר הבא, תראה כמה ביקורות יש על הMTR ותראה את המחיר !!!
http://www.1010tires.com/tire.asp?tirebrand=Goodyear&tiremodel=Wr angler+MT%2FR
אותו כנ"ל לגבי הדזרט דואלר של בריג'סטון:
http://www.1010tires.com/tire.asp?tirebrand=Bridgestone&tiremodel =Dueler+M%2FT+%28D673%29
נ.ב. אתה יכול לבדוק שם גם את קומהו...
אריק.

נמרוד
08-09-03, 00:47
אכן, באמריקה הMT/R יקרים, לדעתי זה עניין של הצע וביקוש. לפני שנה ביליתי כמה ימים במואב, הMTR היו הדבר הלוהט אז... כשסיפרתי שבארץ MT/R עולים פחות מBF, העיניים יצאו מהחורים. דיברתי עם אנשים של BF, שבאו עם משאית פאנצ'ריה ניידת ענקית, והם בעצמם אמרו לי שהם מנסים להתמודד עם גודייר על ידי מחיר נמוך יותר... לי דרך אגב הMT/R עלו 630 שקל לצמיג, אצל גפני, לפני שנתיים.

coas
08-09-03, 10:20
זה בדיוק העניין, היצע וביקוש. במקומות שאני בדקתי מחיר הGY הוא 132$ וזהו בדיוק מחיר הBS. לגבי מחיר הקומהו 70-80 $ לא יותר.
לעניין השכבות, נו באמת, שכבות של מה? איזה גומי? איזה תרכובת ומה תכונותיה? בקיצור מספר השכבות היא אינדיקציה קטנה ביותר לאיכות הצמיג, כל יצרן משתמש בתרכובת גומי אחרת, סודית ד"א, ותכונותיה הן אלה שקובעות את איכות הצמיג כמו גם עוביה. היתי אפילו מרחיק לכת ואומר שמספר שכבות גדול יותר יכול להעיד על חולשת התרכובת כך שנזקקים ליותר שכבות ע"מ להגיע לעמידות הרצויה. לסיכום, BS הם היצרן המוביל בעולם בשנים האחרונות ביצור צמיגים, טכנולוגית הם מתקדמים יותר מכל יצרן אחר כולל מישלין( על אף מה שקורה ב-F1 כיום). הצרכן הבודד קטנה צמיג ומרוצה ממנו או לא בהתאם לצרכיו. מכאן, מהניסיון הפרטי של כל אחד מאיתנו, קצת קשה לגזור מסקנות. שורה תחתונה- שיקלול של מחיר ומידע זו הדרך הנכונה לבחור וכאן, בעיקר ע"ס המחיר, BS מנצחים.

סוזי המשתוללת
08-09-03, 15:33
ולי עלו הקומהו 350 ש"ח מול 580 שביקשו על mtr וקצת פחות על קופר/ bf
i rest my case 8) :cry: :P

סוזי המשתוללת
08-09-03, 15:34
ורמז קל
אני לא בוכה בגלל הצמיגים שלי :lol:

AvigdorAharon
09-09-03, 08:02
בוקר טוב,

קודם כל תודה על כל התגובות!!!
רציתי להבהיר שלגבי הרעש, כוונתי היא לשריקה המתלווה לצמיגי שטח מסוימים במהירות של כ 60 קמ"ש ומעלה. מי שיצא לו לנסוע על Cooper, בטח מביו על מה אני מדבר.
כנראה, שגם אני אלך על ה Bridgestone, כמובן שבגלל המחיר יחסית לשימוש שלי.
ההפרש עומד כיום על 100 ש"ח לצמיג, לרעת ה Goodyear, ואני יכול להסתפק ב"פחות"!
לדעתי, צודק coas בקביעתו, שאין אנו יכולים להוכיח, שבאמת שלוש שכבות של ה Goodyear עדיפות על שתי השכבות של ה Bridgestone.
100 ש"ח הם (במידה והצמיג יחזיק ארבע שנים...) כ 10 שקלים בחודש. נכון, זה לא ממש הרבה כסף, אבל, עשרה שקלים על צמיגים ועוד עשרה שקלים על ביטוח צד ג' (שמעתי על אנשים שמבטחים רק חובה), ועוד עשרה שקלים על משהו שאני לא מצליח להזכר עכשיו, מגיעים לסכום לא כל כך קטן, במשך ארבע שנים, חודש בחודשו!!!
דבר נוסף הוא המימון. 400 ש"ח היום זה לא מעט כסף, בשבילי!

זהו, זו היא דעתי האישית בעניין.

תודה,
אביגדור.

אריק זמר
09-09-03, 15:20
אביגדור, קודם כל לעניין הכלכלי אני מסכים באלף אחוז.
לעניין האיכות והתמורה, היצרן וכו' אני מעדיף להתייחס בדרך הנכונה, כלכלית ומקצועית.
כמו שאתה יודע, מקבילינו באמריקה, השפויים ביותר נוסעים על צמיגים סטנדרטים של 33", בדיוק כמו שאנו פה נוסעים על 31".
שוק ההרד-קור הינו קטן יחסית ואינו מזמין ייצרנים. מבחינתי, לבריג'סטון אין שאיפות בתחום זה ועל כן ההשקעה בפיתוח צמיגים מתאימים הינה נמוכה אם בכלל.
אנו רואים את יומרותיה של החברה כאשר הצמיג במידה הגבוהה ביותר שלו הינה 33.12.5.15 וזהו.
כנראה שחסמי הכניסה לשוק זה אינם גבוהים כלכך כי אנו בכל זאת רואים מדי פעם ייצרן חדש המציע את מרכולתו. האחרון שאני נתקלתי בו הינו ניטו:
http://www.nittotire.com/mainframe.asp
שוק זה מכיל כיום את מישלין (BF), אינטרקו, יוקוהמה וגודייר שאמנם הציעו את הMT שלהם תוך נתח שוק נמוך אולם עת כניסתו של הMTR, נגסה גודייר בכל שאר המתחרות ואף היום, כשנתיים אחרי, היא בעלת נתח השוק הגבוה יותר...כנראה שלא סתם...
בשוק זה ישנו אף מקום לצמיגי נישה כמיקי תומפסון \ דיק ספק, דנמן (Denman), בקשוטים בתצורתם השונות ועוד אחרים.
אני מבחינתי הגעתי למסקנה שחברה שאינה משקיעה במו"פ, ייצור שווק ומכירות, בהכרח לא תחזיק מעמד בשוק וכנראה גם לא תגיע לעולם אל השוק.
בריג'סטון, דה-היום, אינה יורה לכוון ולכן מבחינתי אינה על הקנה שלי...
שלושת היצרניות החולשות היום על יותר מ70 אחוז משוק זה מציעות 3 שכבות בדופן בדגמים הרדיאלים...ואף יותר...
זה מצביע על משהו ? כנראה.
אריק.

coas
09-09-03, 18:40
קצת קשה לי לראות מהיכן הנתונים של 70% נתח שוק, היצרנים היו הורגים בשביל מידע כזה.
דווקא בגלל שזהו שוק קטן, יחסית, הוא נתון להשפעת אופנות והלך רוח, שאינם בהכרח נכונים או נבונים.
פיתוח צמיגים הוא עסק יקר, חלפו הימים בהם יצרן כמו אליאנס יכל לארגן מכונה לגיפור לזרוק פנימה מעט גומי מעט גופרית לשכלל עם טבעות ברזל וזהו, הנה צמיג. נדרש תכנון מבני, תכנון של גומי בחוזק הנכון ובעמידות הרצויה (תמיד פשרה). בסך הכל, רוב היצרנים הגדולים הגיעו לנקודה בה ההבדלים בין צמיג לצמיג אינם גדולים. לאחד יש יתרון בעמידות לשני בנוחות נסיעה ולשלישי במבנה הקוביות לרביע במידת הרעש וכו, וגם יתרונות אלה הם זעומים.
אז מדוע אנו קונים צמיג אחד ולא את השני? שיווק נכון, יחסי ציבור וכו. לעיתים עולה יצרן אחד על גימיק משכנע: שלוש שכבות (לא בהכרח גימיק, אוליי יש בזה משהו) או מכיוון אחר: שימוש בצמיג ע"יי קבוצה מנצחת התחרות כזאת או אחרת או אפילו גיוס, תשלום מרשרשין, לדמות מובילה בתחום לשם קידום, ליצרן רכב מוביל שימכור את רכביו החדשים עם צמיג זה ולא אחר ועוד ועוד..
ברכבים שאנו נוסעים, JEEP לצורותיו, ההבדלים בין רכב לרכב עצומים, אין שניים זהים. אין גם שניי נהגים זהים, לכן לקבוע דרוג איכות ע"ס הניסיון של מן דהו הוא לא אפשרי.
אז כיצד להחליט? אם ישנו כאן בעל ג'פ, דומה לשלי (אין כזה, שלי הכי טוב...) שנהג במספר סוגי צמיגים באותו רכב אזיי הייתי שמח ללמוד מניסיונו.
לחליפין, מבחן דרכים ברכב זהה עם צמיגים שונים.

חשוב לזכור, מחיר נגזר מביקוש. ובשוק קטן על אחת כמה וכמה. אישית, אני לא מוכן לשלם על קוקה קולה X ש"ח בגלל הפרסום, השיווק והביקוש, אני אקנה פפסי. מצד שני, אם אני מכור לטעם, GY מתאים יותר לצרכי, אזיי כל מחיר יתאים לי, כמעט.

בי[/quote]

אריק זמר
09-09-03, 20:02
חבל שהדיון הזה מתפתח תחת בריג'סון ולא בנפרד, אך אני נהנה וממשיך...
ה70 אחוז מדבר על פלח שנקרא rock crawling...לא באחה, לא נסיעה יום יומית ולא צמיגי שטח בכלל...זה מדבר על תחום בו לא תמצא צמיגים נמוכים יותר מ35".

עכשיו, את המושגים הנדושים של פילוח שוק ומציאת פוטנציאל כולם מכירים...מזה, הלכה למעשה עושים נגזרות.
היום גם BF (בצמיג הcrawler) וגם גודייר מתרברבים על פיתוח מדוייק וממוחשב וכו'...חלקית (ואיני יודע באיזה משקל) זה סוג של פרסום יותר מהתאמה ללקוח.

אגב, חייב לציין לפני שחנן חוזר מהמילואים ותוקף אותי (כי אף אחד אחר לא העלה את זה קודם), עיקר הכוונה וההכוונה שלי הינם לצמיגים הרדיאלים.

העניין פה הוא לא אם אני מוכן לשלם אקסטה על קוקה קולה בגלל השם אלא האם אני מוכן לשלם יותר על מנת לקנות פפסי !!! זה מה שקורה, לפחות ביחסי מוכר-קונה כאשר מדברים על הMTR של גודייר, בזמנים שהם היו דיי נחותים בתחום צר זה (עם הMT הישן) מול ענקי הרוביקון שהתהדרו בסוואמפרים אימתניים.
כאמור, גודייר באו ללא מוניטין של קוקה קולה להתחרות בחברות שאנשים קונים את מוצריהם לפעמים רק בגלל השם. ועוד במחיר גבוה יותר ?! כן. והם אגב הצליחו וממשיכים בהצלחה גם כיום כאשר לרוב מגוון מידות הצמיגים לפלח צר זה, למתחרה הגדול יחסית, BF, אין מענה !
לגבי נסיון עם אותו רכב וצמיגים שונים...בסופה בזמנה, נסעתי על צמיגי AT שעברו המון, נשחקו לאט לאט...במידה 31 אגב, כמו כן בקופרים במידה דומה שהפגינו יכולת מעולה הן בבוץ והן בשטחים סלעיים אך נשחקו מהר...מהר מדי. קצת על גודייר MT באותה מידה ולבסוף בMTR במידה 33 שאני לא יכול להשוות אותם כלל למידה אחרת...זה שונה ברוחב, בגובה, בלחץ האוויר...ואפילו במרחק בין הקוביות בסוליה ממידה קטנה יותר.
היום אני על גודייר MT במידה 37...ומה אני יכול לומר ? אני איתם בגלל המחיר ובנתיים מחזיק היטב את האזניים שיעצרו את החיוך...
אריק.

coas
09-09-03, 21:39
טוב, הדיון הפך למסה בנושא שיווק ומכירות כשבמקרה הדוגמא היא צמיג. האם זה לא אומר דרשני?

בשורה התחתונה, רוב האנשים קונים ע"ס אופנה=תוצר של שיווק מוצלח. בתחום זה, שאם לאפיין את האנשים בו (סילחו לי על היומרה) מדובר באנשים דיי חריגים מהממוצע- נוסעים/מאוהבים ברכב מיושן, ספרטני, לרוב ללא מזגן(ישמור אלוהים) ואילו אין שלט מצפצף!!
אזרחים שאינם חלק מהעדר ודיי אינדבדואליסטים. מה לעזאזל אני רוצה להגיד כאן? פירסום רגיל פחות עובד כאן אם בכלל. אז מה כן? אה, כאן כבר החכמה, להכנס לחבורה, להתמזג, ואז לדחוף לכיוון הרצוי.. למה נציג קומהו נמצא כאן? לא רק בגלל אהבתו לרכבי שטח.
לעניין המחיר, שוב, טכניקה שיווקית, אמנם מסוכנת אך יעילה למי שיש אורך נשימה- קבע מחיר גבוה=דימוי יוקרתי.

בעצם תיאור הניסיון הפרטי שלך, אריק, הדגמת את שאמרתי, לכל צמיג יתרונות וחסרונות, אחד נגמר מהר אך מציע יכולת גבוהה, לשני אורך חים ארוך במיוחד אך יכולת בינונית.

שניה, שלא יובן לא נכונה, אני לא טוען כנגד MT/R, אני טוען שיש לא פחות טובים מהם, יותר מזה, אני טוען שבשיקלול מחיר/ביצועים הם מפסידים ליצרנים אחרים.

אבל.... מה אני בעצם מבין......

נמרוד
09-09-03, 21:55
טוב, הדיון הפך למסה בנושא שיווק ומכירות כשבמקרה הדוגמא היא צמיג. האם זה לא אומר דרשני?

בשורה התחתונה, רוב האנשים קונים ע"ס אופנה=תוצר של שיווק מוצלח. בתחום זה, שאם לאפיין את האנשים בו (סילחו לי על היומרה) מדובר באנשים דיי חריגים מהממוצע- נוסעים/מאוהבים ברכב מיושן, ספרטני, לרוב ללא מזגן(ישמור אלוהים) ואילו אין שלט מצפצף!!
אזרחים שאינם חלק מהעדר ודיי אינדבדואליסטים. מה לעזאזל אני רוצה להגיד כאן? פירסום רגיל פחות עובד כאן אם בכלל. אז מה כן? אה, כאן כבר החכמה, להכנס לחבורה, להתמזג, ואז לדחוף לכיוון הרצוי.. למה נציג קומהו נמצא כאן? לא רק בגלל אהבתו לרכבי שטח.
לעניין המחיר, שוב, טכניקה שיווקית, אמנם מסוכנת אך יעילה למי שיש אורך נשימה- קבע מחיר גבוה=דימוי יוקרתי.

בעצם תיאור הניסיון הפרטי שלך, אריק, הדגמת את שאמרתי, לכל צמיג יתרונות וחסרונות, אחד נגמר מהר אך מציע יכולת גבוהה, לשני אורך חים ארוך במיוחד אך יכולת בינונית.

שניה, שלא יובן לא נכונה, אני לא טוען כנגד MT/R, אני טוען שיש לא פחות טובים מהם, יותר מזה, אני טוען שבשיקלול מחיר/ביצועים הם מפסידים ליצרנים אחרים.

אבל.... מה אני בעצם מבין......

אתה צודק, בסופו של דבר צמיגים כמו המון דברים אחרים זה עניין של אופנה, וההבדל בין טוב-מאד למעולה הוא קטן ולא ברור אם בכלל קיים. עדיין, הטענה שלי פשוטה, וכתבתי אותה כבר - אני חושב (לא יודע, חושב) שמקרה ה MT/R הוא מקרה נדיר שבו העדר לא טועה, ואנשי שיווק מוכשרים עושים עבודה מצויינת ודוחפים לנו מוצר ----- שהוא לגמרי במקרה, אכן מצויין.

בלי שום קשר, הברידגסטון Mud-Dueler הוא צמיג טוב מאד, ואם השיקול הכלכלי שלך אומר ללכת עליו - תעשה את זה. לא תתחרט.

*אם אתה חושב ש"סוזי המשתוללת" הוא נציג של צמיגים כאלו או אחרים, אתה טועה לגמרי... הוא סתם אידיוט :lol:

אריק זמר
09-09-03, 22:53
אמנם המדיה פה היא דיגיטאלית, אך יותר קל לי לקרוא לך בשם מאשר Coas...
הדיון השיווקי אינו שיווקי גרידא, הוא התחיל כאן:
"אביגדור, ברידג'סטון הם צמיגים מצויינים שלא נופלים באיכותם מהGY. ההבדל הוא רק במחיר: GY עולים כ70% יותר רק בגלל המוניטין בארץ וקפריזות היבואן, בחו"ל הם מתומחרים דומה עד זהה."
והמשיך כאן:
"לעניין השכבות, נו באמת, שכבות של מה? איזה גומי? איזה תרכובת ומה תכונותיה? בקיצור מספר השכבות היא אינדיקציה קטנה ביותר לאיכות הצמיג, כל יצרן משתמש בתרכובת גומי אחרת, סודית ד"א, ותכונותיה הן אלה שקובעות את איכות הצמיג כמו גם עוביה. היתי אפילו מרחיק לכת ואומר שמספר שכבות גדול יותר יכול להעיד על חולשת התרכובת כך שנזקקים ליותר שכבות ע"מ להגיע לעמידות הרצויה."
ולבסוף, עם שורות המחץ הללו:
"קצת קשה לי לראות מהיכן הנתונים של 70% נתח שוק, היצרנים היו הורגים בשביל מידע כזה.
דווקא בגלל שזהו שוק קטן, יחסית, הוא נתון להשפעת אופנות והלך רוח, שאינם בהכרח נכונים או נבונים."
עכשיו, מה שנותר לי לומר זה ככה...
אנחנו אכן אנשים חריגים ! אני מלכתחילה כיוונתי את תגובתי בהתאם לגודל הגלגל...שמיועד אך ורק לחריגים שבינינו...ומי שמייצר עבורנו את הצמיגים הללו מנסה לקלוע למה שאנחנו צריכים, לפעמים גם מצליח.
אין ספק שלאפליקציות שלנו בארץ מספק לחלוטין כל צמיג MT / AT 50/50 או 30/70...
אך אם חלקנו (החריגים יותר) מכוונים למקום אחר, עלינו להפנות את מבטינו אל המדפים הנכונים.
זה כל מה שאני טוען, אך מובן לחלוטין...אני לא אובייקטיבי...אני פשוט מסתכל מהכוון שלי על התחביב שלי ושאיפותי.
היצרנים שמניתי באים על מנת למלא חלל שהנישה שלנו דורשת...זה אמנם לא פלח שוק של מיליארדים...אך זה מכניס ולא רק יוקרה.
ושוב, היום אני על צמיגים שעולים כ200 ש"ח ליחידה !!! אך את שאר ההפרש, משלם גם משלם...בדלק.

ארז
10-09-03, 15:43
אין היום בארץ צמיגים שמתחרים מול הMTR,ברכב שמשמש כרכב יום,יומי אף צמיג ששמתי לא החזיק כמו שהMTR מחזיקים לי,מעל ל70 אלף ק"מ !
יש להם יכולות שטח מעולות,דפנות חזקות והם מאוד נוחים בכביש יחסית לMT האחרים
במידה 32" הם כאמור מחזיקים כבר מעל ל70 אלף ובמידה 35/12.5/15 הם מחזיקים כבר מעל 25 אלף ק"מ רק בשטח,זה גם נתון מאוד מכובד.

AvigdorAharon
14-09-03, 13:34
עדכונים:

ביום שישי הורכבו ה Brigdstone. הנסיעה בכביש בסדר גמור, אין יותר רעש ממקודם.
לגבי שטח נעדכן במהלך החודש הקרוב.
המחיר, למי שמעונין: 2200 ש"ח במזומן.
תודה לכולם על התגובות וההצעות (חנן!).

אביגדור

-->