PDA

צפייה בגרסה מלאה : בניית ראוטר ליצירת חריצים וכדומה

lizard
16-03-19, 11:11
אני מתלבט אם לקנות או לבנות ראוטר לשם יצירת חריצים וכדומה בעץ ומתכת.
העניין הוא שאני לא צריך כלי ידני, המטרה שלי היא לבנות שולחן שהראוטר (ובגלל זה אני גם רוצה ראוטר ולא טרימר) יהיה מחובר במהופך, ככה שהסכין פונה כלפי מעלה ואני מזיז את החומר עליה במקום לקבע את החומר ולהזיז את הסכין.

האם לקחת מנוע בהספק מתאים (תלת פאזי או חד פאזי לא משנה) ולחבר אליו בקצה קולט ER קטן כלשהו (יש לי בבית, לא זוכר את המידה) ולהשתמש בו זה יתן אותה תוצאה?

על פניו נראה לי שיהיה לי יותר פשוט לקנות מכשיר מוכן ב300 שח וזה כנראה מה שאעשה אבל אשמח לקצת מידע.

תודה

עריכה, לא שמתי לב למהירות, צריך מהירות גבוהה אז מנוע תעשייתי רגיל לא מתאים. כנראה שאצטרך לקנות ראוטר וזהו.

lizard
16-03-19, 19:53
עדכון:
ראוטר כמו שאני רוצה עולה הרבה. די משונה כי הייתי חושב שראטור שהוא לא מסוג פלאנג'ר יעלה פחות אבל לא. עולה יותר. ראטור מסוג פלאנג'ר לא מתאים ובתכלס בכל מקרה לא הייתי משקיע יותר מ300 שח על ראוטר שמתאים לי (בטח כשזה רק נסיון ולא כלי עבודה קבוע אצלי). ראיתי סרטוני הסבה של משחזות זווית לראוטרים. נראה לי מתאים למה שאני רוצה ועם קצת תכנון אולי אפילו לא אשנה שום דבר מהותי במשחזת זווית.

עכשיו שאלה. ראיתי שמישהו חיבר דימר למשחזת זווית ועל ידי כך משנה לה את המהירות. איך זה בדיוק עובד? פחות זרם או פחות מה? איזו השפעה יש על המנוע של המשחזת? פחות מהירות ופחות טורק או רק פחות מהירות?

זוהר לב
17-03-19, 09:55
לכל חומר מהירות חיתוך שונה. אני לא רואה כיצד ניתן לבצע חירוץ גם בעץ וגם במתכת באותו מכשיר.
אם אתה רוצה ראוטר לעץ בהשאלה יש לי. ראיתי לאחרונה ב-AD יד 2 מכשיר לעץ זהה לשלי, וכפי שזכור לי - 300 ש"ח.(B&D)
לגבי דימר.
דימר מפחית מהירות וגם טורק. בנוסף לזה הוא מכניס רעשים לכל מיני מכשירים בסביבה.
אם אתה משתמש בראוטר עם פחמים מכל סוג שהוא(גם משחזת זוית משופצרת) אתה לא יכול להשתמש במשנה תדר
אלא רק בדימר , רצוי של המכשיר עצמו.

lizard
17-03-19, 17:13
מי דיבר על מתכת? רק עץ ואבן רכה.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

boaz avrahami
17-03-19, 18:51
אני מתלבט אם לקנות או לבנות ראוטר לשם יצירת חריצים וכדומה בעץ ומתכת..

אתה עצמך דיברת עם עץ ומתכת.
התחלת עם הליגליזציה מוקדם מדי [emoji23]

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

lizard
17-03-19, 19:00
מצטער טעות שלי. לא מיועד בכלל למתכת. רק עץ ואבן דומה לאיטונג. אבן בידוד. אני צריך את זה ליצירת מסילות לסלילים החשמליים

lizard
17-03-19, 19:03
אתה עצמך דיברת עם עץ ומתכת.
התחלת עם הליגליזציה מוקדם מדי [emoji23]

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94ילדים, יותר גרוע מהליגליזציה...

זוהר לב
18-03-19, 09:09
ניתן לקנות לוחות מוכנים עם חריצים לסלילי חימום. לא יודע באיזה מידות, אבל זה קיים בשוק. (חפש אלקטרוטרם)

wonderd
18-03-19, 13:46
אני בזמנו פשוט הרכבתי ראוטר רגיל הפוך מתחת לפלטת עץ, אין שום בעיה עם זה.

lizard
18-03-19, 19:07
אני לא רוצה לקנות ראוטר רק בשביל זה. אני לא איש עץ, לא יהיה לי שימוש לזה. אם זה היה עולה 200-300 שח, סבבה אבל זה עולה 1000+ אז כרגע ירד מהפרק.
ראיתי אנשים שמחברים דימר למשחזת זווית ובמקום הפלאפ מחברים קולט של ER11. יש כאלו שהסירו את הגיר לגמרי ויש כאלו שמשתמשים בגיר. אני רוצה להתחיל עם הגיר ואם לא יהיה טוב אז אשנה במידת הצורך.

מקווה בקרוב לעשות את זה, קודם יש לי בעיה אחרת (שקשורה לנושא כמובן) שצריך לפתור (מה לעשות כשצריך 9600+ וואט אבל יש רק 16 אמפר מקסימום במערכת וגם זה בלחץ)

wonderd
18-03-19, 19:14
רוטר בוש ירוק עולה 600 שקל בזאפ. מניח שאפשר למצוא ביותר זול.

lizard
19-03-19, 08:09
אני לא מצאתי. חוץ מזה יש לי כמה משחזות זווית שלא בשימוש אז מה אכפת לי לנסות?

הרוטר שיש בזאפ הוא מסוג שפחות מתאים לי. נקרא פלאנגר, הוא אמנם יותר וורסטילי אבל במקרה שלי הוא לא מתאים. הקטע המשונה הוא שרוטר עם בסיס קבוע עולה יותר. לא מבין למה.

Alon
20-03-19, 16:33
ראוטר לעץ מסתובב במהירות גבוהה מאוד מעל 20,000 סלד
זה בכדי שלמרות שאתנ דוחף את העץ לסכין החיתוך ינגוס בעץ ביסים קטנים והחיתוך יהיה נקי.
במהירות נמוכה החיתוך גס מאוד ונשארים סימנים
(נגר חובב בעל ראוטר)
אלון

lizard
20-03-19, 17:51
ראוטר לעץ מסתובב במהירות גבוהה מאוד מעל 20,000 סלד
זה בכדי שלמרות שאתנ דוחף את העץ לסכין החיתוך ינגוס בעץ ביסים קטנים והחיתוך יהיה נקי.
במהירות נמוכה החיתוך גס מאוד ונשארים סימנים
(נגר חובב בעל ראוטר)
אלון

ידוע. בהתחלה חשבתי להשתמש במנוע של מקסימום 4000 סלד 2 כ"ס אבל המהירות איטית מידי. דיסק ידני 4.5 אינץ' מסתובב בסל"ד של 20 אלף +-. נראה לי מספיק להתחלה.

-->