PDA

צפייה בגרסה מלאה : מיסוי ממכירת נדל"ן עסקי

זוהר לב
17-03-19, 15:27
מפני שאני מעורב בעקיפין מעלה את הסיפור הבא :
קרקע נמכרה בירושלים תמורת כמה עשרות מליוני שקלים. מס הכנסה לא מעביר את הכסף למוכר זמן רב
ודורשת ממנו 50% משווי העסקה, והוא כמובן מסרב. ההתשה הזו נמשכת מעל ל-5 שנים עד שהמוכר יישבר או ימות.
והשאלות הן:
על ריווחי הון המיסוי הוא 25% מדוע במקרה זה 50%? האם זה החוק? או אולי בגלל גילו המתקדם? (שיטת מצליח)
האם יש טעם להפעיל סוללת עו"ד מול רשויות המס או לוותר ולקחת מה שמציעים?

KOOKE
17-03-19, 21:23
סוגיית מיסוי מקרקעין היא מהסוגיות היותר מסובכות שישנן בעולם המשפט והמס- רק ייעוץ אצל עו״ד מומחה במיסוי מקרקעין יועיל ולא שאלה באינטרנט.

התשובה שלי מקבלת משנה תוקף כשמדובר בסכומים ממש לא מבוטלים של כמה מיליונים!!!

זוהר לב
18-03-19, 09:01
השאלה נשאלה מתוך סקרנות לשמה ולא ע"מ לקבל ייעוץ כל שהוא.
וכפי שרשמת, התהליך מלווה כבר מעל 5 שנים ע"י עו"ד דוד ליבאי בערכאות שונות, ועד כה לא הגיע לקו הגמר.
רק תהיתי כמה עמוק יכולה המדינה להכניס את ידה לכיס האזרחים, ומתי תסתיים הסגא הזו.

תודה.

shachar
18-03-19, 11:09
גם לליבאי יש נכדים לחתן.... :-)

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

boaz avrahami
18-03-19, 11:27
.
רק תהיתי כמה עמוק יכולה המדינה להכניס את ידה לכיס האזרחים, ומתי תסתיים הסגא הזו.

תודה.

אני לא מאמין ששאלת ברצינות.
התשובה בכל מקרה - עמוק ככול שתרצה.

בעיקרון על כל שקל שהאזרח משתכר הוא משלם מיסים ישירים ועקיפים של כ 80 אחוז.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

ניר ל
18-03-19, 12:14
מבלי להכנס לסוגיית המיסוי שהיא מורכבת מן הסתם -

כשמדובר בעסקאות כאלה, הייעוץ החשבונאי/ משפטי צריך לבוא לפני ביצוע העסקה - חייבים להבין את המשמעויות וכנראה שזה היה משנה את שיקולי המכירה.
כל מי שיורש קרקע - שיקח את הזמן, גם אם מדובר במגרש של חצי דונם, ההבדל יכול להיות משנה חיים ורצון להיפגש מהר עם הכסף ולחסוך שכר ייעוץ למומחים יעלה כמו שכר עבודה של חיים שלמים במקרים רבים.

שאלה - מה זה אומר שמס הכנסה לא משחרר את הכסף ? האם מדובר על עיקול של חשבון אליו הועבר הכסף ואם כן מדוע לא מעוקל רק החלק שבמחלוקת ?

מה שייך אם המוכר חי או מת ?

כמה זמן ? - כולם מרוויחים ככל שזה נמשך יותר זמן, חוץ מהמוכר/ יורשים כמובן שגם אם יזכו לבסוף נאלצו לשלם הון עבור הייצוג המשפטי, אגרות ותמלוגים ...

YDF
18-03-19, 12:33
כפי שנאמר לעיל, הנושא מורכב וגם הצגת כ ל העובדות הכרוכות בו, מן הסתם לא נמסר מקוצר היריעה.
כמובן שהנושא מחייב התייעצות עם עו"ד המומחה למיסוי מקרקעין
נקודה שצריך לשים לב אליה מבחינת שיעור המיסוי(בהנחה שהמוכר יחיד ולא חברה): עד בערך שנת 2003(לא סגור לגבי השנה המדוייקת), שיעור מס שבח/רווח הון היה 50%(אני לא זוכר אם היו מדרגות לעניין). לאחר מכן הופחת שיעור המס ההוני לכ25%. הכלל לחישוב המס הוא לקחת את תקופת האחזקה בנכס-כמה שנים היה בשיעור מס 50% וכמה תחת שיעור של 25% ומחלקים את הרווח באופן אחיד על פני התקופה כך ששיעור המס המשוקלל הוא ערך משולש פשוט.
בהחלט יכול להיווצר עיוות שמרבית הרווח "נוצר" בשנים מאוחרות בהן שיעור המס היה נמוך אבל הוא מחושב בקו ישר לאורך כל תקופת האחזקה.
מקווה שזה נותן לך כיוון מחשבה

מאיר אלוני
18-03-19, 12:47
אני לא מאמין ששאלת ברצינות.
התשובה בכל מקרה - עמוק ככול שתרצה.

בעיקרון על כל שקל שהאזרח משתכר הוא משלם מיסים ישירים ועקיפים של כ 80 אחוז.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

אלא אם כן אתה בעל דירה או יותר ואז תשלם מס מופחת או בכלל לא, זה העיוות הגדול ביותר במדינה על הכנסה פטורה :

https://taxes.gov.il/IncomeTax/Pages/IncomeTaxGuides/IncomTaxGuigeRentHakalot.aspx

עמי
18-03-19, 13:38
היות שהשאלה היא כללית ובאמת לא ניתן לענות עליה ברצינות ללא פרטים נוספים, אני יכול רק להניח שהמחלוקת ביו מ"ה למוכר היא על סיווג העסקה כעסקה הונית או פירותית, כאשר מ"ה סבור שמדובר בעסקה פירותית, היינו עסקה שנעשית במסגרת עיסוקו של בעל הנכס ואז מחויבת בדר"כ במס הכנסה שולי ולא במס רווחי הון.

מחלוקות מהסוג הזה הן עניין של יום ביומו ולא רק בענייני מקרקעין.

ניחוש מושכל בלבד.

עמי

זוהר לב
18-03-19, 13:55
ראשית הבהרה- אני לא יורש ואפילו לא קרוב לזה, ואין לי הזכות להתערב על מנת לקבל יותר פרטים.

מבלי להכנס לסוגיית המיסוי שהיא מורכבת מן הסתם -

כשמדובר בעסקאות כאלה, הייעוץ החשבונאי/ משפטי צריך לבוא לפני ביצוע העסקה - חייבים להבין את המשמעויות וכנראה שזה היה משנה את שיקולי המכירה.
כל מי שיורש קרקע - שיקח את הזמן, גם אם מדובר במגרש של חצי דונם, ההבדל יכול להיות משנה חיים ורצון להיפגש מהר עם הכסף ולחסוך שכר ייעוץ למומחים יעלה כמו שכר עבודה של חיים שלמים במקרים רבים.

אתה צודק. אבל הדברים אינם בשליטתי.

שאלה - מה זה אומר שמס הכנסה לא משחרר את הכסף ? האם מדובר על עיקול של חשבון אליו הועבר הכסף ואם כן מדוע לא מעוקל רק החלק שבמחלוקת ?

גם אני לא מבין למה הם מחזיקים בכסף, אולי בסכומים כאלו זה המקובל?

מה שייך אם המוכר חי או מת ?

ההתשה שעליה דיברתי. סביר, שהיורשים קצרי הרוח ייקחו מה שיש ולא יערימו קשיים.

כמה זמן ? - כולם מרוויחים ככל שזה נמשך יותר זמן, חוץ מהמוכר/ יורשים כמובן שגם אם יזכו לבסוף נאלצו לשלם הון עבור הייצוג המשפטי, אגרות ותמלוגים ...

ניר, יש הרבה חורים במידע שקבלתי, בכל אופן תודה על ההערות.

כפי שנאמר לעיל, הנושא מורכב וגם הצגת כ ל העובדות הכרוכות בו, מן הסתם לא נמסר מקוצר היריעה.
כמובן שהנושא מחייב התייעצות עם עו"ד המומחה למיסוי מקרקעין
נקודה שצריך לשים לב אליה מבחינת שיעור המיסוי(בהנחה שהמוכר יחיד ולא חברה): עד בערך שנת 2003(לא סגור לגבי השנה המדוייקת), שיעור מס שבח/רווח הון היה 50%(אני לא זוכר אם היו מדרגות לעניין). לאחר מכן הופחת שיעור המס ההוני לכ25%. הכלל לחישוב המס הוא לקחת את תקופת האחזקה בנכס-כמה שנים היה בשיעור מס 50% וכמה תחת שיעור של 25% ומחלקים את הרווח באופן אחיד על פני התקופה כך ששיעור המס המשוקלל הוא ערך משולש פשוט.
בהחלט יכול להיווצר עיוות שמרבית הרווח "נוצר" בשנים מאוחרות בהן שיעור המס היה נמוך אבל הוא מחושב בקו ישר לאורך כל תקופת האחזקה.
מקווה שזה נותן לך כיוון מחשבה

תודה YDF.
ההבהרה שלך בהחלט נותנת כיוון. העסקה התבצעה ע"י מוכר פרטי לפני כ-5 שנים.

-->