PDA

צפייה בגרסה מלאה : טנדר טיולים בצפון אמריקה

לביא
25-03-19, 20:07
הפעם יעוץ לרכב בארהב.
מתעניין עבור חבר.
הכוונה, לסוע ב TransAmerica trail.
במקור זהו שביל לאופנועים, אבל ניתן בשינויים מסויימים לסוע בחלקים ממנו ב 4x4.
אחרי סיום השביל, תוכניות ארוכות טווח, לסוע לאורך דרך מספר 66, לעלות לאלסקה ואולי דרום אמריקה בהמשך.
החבר מתעניין ברכב בתצורת טנדר. מעוניין לקנות חדש מהסוכנות ולהסיע אותו ישירות לסדנת שיפורים.
ברכב יותקנו נעילות קידמית ואחורית, תותקן כננת ויוחלפו קפיצים ובולמים במידת הצורך. יוחלפו החישוקים לבידלוקים. כמו כן הכוונה להגדיל את מיכל הדלק.
בארגז יותקנו מגירות, מיכל מים ומעל הארגז הכוונה להתקין אוהל נפתח.
הרכב ישמש בין זוג ל 2 זוגות.
בגדול הכוונה להשקיע כ 100 אלף דולר. ניתן לחרוג במידת הצורך.
הרכב יחנה בארהב ויסע כמה פעמים בשנה לתקופה של כשבועיים בכל גיחה.
אין העדפה לאוטומטי או ידני.
בשבוע שעבר, נסענו לראות טקומה. לתחושתי, הרכב צפוף. שני אנשים בגודל ממוצע, לא יכולים לשבת אחד אחרי השני.
בתצורתו הנוכחית, הרכב מאוד לא נוח לנסיעה. מאוד נוקשה וקופצני.
בנוסף, בגלל מגבלת מקום, רוחב האוהל שניתן להתקין, הוא ברוחב 130 סמ.
אלטרנטיבה נוספת היא RAM 1500 משופר על ידי AEV אלא שהוא כמובן יותר גדול , בא כמובן עם יותר מרווח לאנשים , אבל עבירות שונה בשבילים.
מי ששרד עד כה, ומצוי במצאי האמריקאי, אשמח לחוות דעתכם על אופציות נוספות/עדיפות.
תודה
לביא

ד ו ר ו ן
25-03-19, 20:23
טאקומה הוא אחת הפלטפורמות המועדפות בצפון אמריקה.

ממליץ לך בחום להכנס ל-https://expeditionportal.com/

זה כנראה המקום עם הכי הרבה מידע על מסע כזה בצפון ארהב.

asafk
25-03-19, 20:27
לדעתי הכי מוכן מראש הוא ram בגרסת power wagon.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

ערן CJ
25-03-19, 21:03
ב 2002 עשיתי את חלקו המערבי של הTAT, מסן דיאגו לכיוון יוטה, על טויוטה פיק-אפ. הטויוטה עם ארגז סגור, זוודה לצורך המסע.
בחלק מהמקטעים נדרשתי למעקפים. כניסה לאופנועים בלבד.

שים לב, הציר פעיל והומה בסופי שבוע, אך באמצע השבוע אין שם נפש חיה.
למדתי על בשרי שמאוד לא נעים להיתקע עם רכב במדבר נבאדה, באמצע השבוע מבלי רכב שני שמסוגל לחלץ את התקוע.

כן... התיישבתי על מתלול מצוקי של ואדי שעומקו 3 מ'. הרכב התנדנד על גחונו והגלגלים באויר. החברה שלי הביטה בי בפליאה ואני הרגשתי אידיוט על שניסיתי להמשיך להתקדם עד הקמפ הקרוב, למרות שירדה החשיכה...
עברו בערך 30 שעות עד שהגיעו חבורת מקסיקנים שיכורים עם 4Runner וברונקו. למרות שהסברנו להם באנגלית ובספרדית שבורה שאנחנו זקוקים לחילוץ הם היו שיכורים מידי וא הבינו מה קורה סביבם. כש הבינו את בקשתינו ניסו לסייע אבל מרוב צחוק ולא הצליחו אפילו לחבר את השאקל לברונקו.

הבנתי שלתת להם לחלץ אותי יהיה מסוכן והחלטתי להוציא את נשק יום הדין! נשארו לי בתיק חטיפי במבה וביסלי שהבאתי מישראל לאמריקנית שלי. אמריקנית שמאוד אוהבת את "אוסם". הושבנו אותם בצד והם זללו את שאריות הבמבה הביסלי ואפילו חיסלו תפוצ'יפס ישראלי (את שקדי המרק החבאתי). חברתי נהגה בפוראנר שלהם ומשכה אותי החוצה מבור היקוש והמקסיקנים השיכורים מחאו לה כפיים. נפרדנו מהם ויצאנו מהשטח כדי להירגע בעיירת מדבר מתוקה שקרואה על שם הקזינו שבמרכזה - "וויסקי פיטס".

בוויסקי פיטס מצאתי מסגר נחמד שהיה לו קטנוע 50 סמ"ק (אולי יותר). קניתי ממנו את הקטנוע הישן שלו ב- 300 דולר והסתייעתי בו ובג'אנק שהיה לו בחצר לבניית מתקן לנשיאת קטנוע על גב הפיק-אפ. משם ואילך הקטנוע, פיקולינו קראנו לו, היה הגיבוי שלנו. אמנם היינו זהירים ולא נזקקנו לו אבל הוא שימש אותנו להשתובבויות בשטח.

היום, במבט לאחור, זו חוויה בילתי נשכחת. בזמן שזה קרה היינו מותשים פיזית ונפשית.

אל תיקח סיכון, אם בכוונתכם לנוע בשביל TAT באמצע השבוע, אמליץ בחום על שני כלי רכב לפחות!

תהנו מאוד, ערן CJ

yoni_0000
25-03-19, 22:07
אני גם מכיר שהטאקומה מאוד אהובה על ידי קהילת האוברלנד בארה"ב... אבל אם אפשר להתפנק והתקציב בהחלט מאפשר, למה לא ראפטור?

לביא
25-03-19, 22:41
תודה. יתרונות/חסרונות של הראפטור לעומת הראם פאוור ווגון?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

yoni_0000
25-03-19, 22:46
אומרים שהראפטור נוח בטירוף, חצי מהמפרט שרוצים להוסיף כבר קיים (נעילה אחורית, צמיגי BF KO2 בקוטר 35", קיט בולמי פוקס אינטרנל בייפאס ועוד). חזק מאוד, ספורטיבי. החיסרון הוא שהוא בנזין על כל המשתמע לכך ברכב מסעות, אבל לדעתי בארה"ב זה פחות קריטי.

הפאוור וואגון בנוי יותר כרכב עבודה וטיולים... מעיין טנדר רוביקון - סרן מקדימה, דיזל , 2 נעילות, יחסי העברה, כנראה יכולת נשיאת משקל וגרירה טובות יותר.

כרכב מסעות כנראה שהדודג' מתאים יותר, אבל הראפטור יכול להיות אופציה מעניינת שתיתן קצת יותר פאן בנהיגה בלי להתפשר יותר מדי.

עריכה - שניהם עם מנועי בנזין עם מעל 400 כ"ס..
ועוד עריכה - הגלדיאטור של ג'יפ בדיוק התחיל להימכר..

ד ו ר ו ן
26-03-19, 00:05
לרפטור מגבלת משקל משמעותית נמוכה מהדודג.
+ זה בזבוז אדיר לקחת סוס מרוץ כזה ולהפוך אותו לבהמת משא.

לא סתם אין רכבי מסע על בסיס הרכב הזה.

KOOKE
26-03-19, 03:14
רוביקון גלדיאטור. מגיע עםכמעט כל מה שצריך לעבירות ושרידות גבוהה בשטח. אולי פחות מרווח וצריכת דלק גבוהה הם החסרונות בהשוואה לאחרים.

bezzat
26-03-19, 05:43
ב 2002 עשיתי את חלקו המערבי של הTAT, מסן דיאגו לכיוון יוטה, על טויוטה פיק-אפ. הטויוטה עם ארגז סגור, זוודה לצורך המסע.
בחלק מהמקטעים נדרשתי למעקפים. כניסה לאופנועים בלבד.

שים לב, הציר פעיל והומה בסופי שבוע, אך באמצע השבוע אין שם נפש חיה.
למדתי על בשרי שמאוד לא נעים להיתקע עם רכב במדבר נבאדה, באמצע השבוע מבלי רכב שני שמסוגל לחלץ את התקוע.

כן... התיישבתי על מתלול מצוקי של ואדי שעומקו 3 מ'. הרכב התנדנד על גחונו והגלגלים באויר. החברה שלי הביטה בי בפליאה ואני הרגשתי אידיוט על שניסיתי להמשיך להתקדם עד הקמפ הקרוב, למרות שירדה החשיכה...
עברו בערך 30 שעות עד שהגיעו חבורת מקסיקנים שיכורים עם 4Runner וברונקו. למרות שהסברנו להם באנגלית ובספרדית שבורה שאנחנו זקוקים לחילוץ הם היו שיכורים מידי וא הבינו מה קורה סביבם. כש הבינו את בקשתינו ניסו לסייע אבל מרוב צחוק ולא הצליחו אפילו לחבר את השאקל לברונקו.

הבנתי שלתת להם לחלץ אותי יהיה מסוכן והחלטתי להוציא את נשק יום הדין! נשארו לי בתיק חטיפי במבה וביסלי שהבאתי מישראל לאמריקנית שלי. אמריקנית שמאוד אוהבת את "אוסם". הושבנו אותם בצד והם זללו את שאריות הבמבה הביסלי ואפילו חיסלו תפוצ'יפס ישראלי (את שקדי המרק החבאתי). חברתי נהגה בפוראנר שלהם ומשכה אותי החוצה מבור היקוש והמקסיקנים השיכורים מחאו לה כפיים. נפרדנו מהם ויצאנו מהשטח כדי להירגע בעיירת מדבר מתוקה שקרואה על שם הקזינו שבמרכזה - "וויסקי פיטס".

בוויסקי פיטס מצאתי מסגר נחמד שהיה לו קטנוע 50 סמ"ק (אולי יותר). קניתי ממנו את הקטנוע הישן שלו ב- 300 דולר והסתייעתי בו ובג'אנק שהיה לו בחצר לבניית מתקן לנשיאת קטנוע על גב הפיק-אפ. משם ואילך הקטנוע, פיקולינו קראנו לו, היה הגיבוי שלנו. אמנם היינו זהירים ולא נזקקנו לו אבל הוא שימש אותנו להשתובבויות בשטח.

היום, במבט לאחור, זו חוויה בילתי נשכחת. בזמן שזה קרה היינו מותשים פיזית ונפשית.

אל תיקח סיכון, אם בכוונתכם לנוע בשביל TAT באמצע השבוע, אמליץ בחום על שני כלי רכב לפחות!

תהנו מאוד, ערן CJ

אין כאן לייק או תודה על התגובה
אבל נהנתי מאוד לקרוא :)

boaz avrahami
26-03-19, 06:10
לקפוץ בגודל הקבינה זה לשלם מחיר כבד במימדי האוטו בשטח שזה מגבלה כואבת לעבירות...

אז ע״מ לפתור את בעיית המרחב הפנימי שהגברים ישבו קדימה [emoji41].

לא הבנתי את המגבלה של האוהל.
מדובר על כזה בסגנון המגיולינה או אלו שמתקפלים לשניים?

למה לא להתקין תא שינה מתרחב על הארגז?

לעניין נוחיות הנסיעה זה לא ממש משנה כל עוד האוטו ריק. ותמיד אפשר לשנות סטאפ בולמים קפיצים. כסף קטן

אוהל לדוגמא-

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190326/c4ec61643137fe1ff216227ead50988d.jpg

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

מיכה100
26-03-19, 07:59
בשבוע שעבר, נסענו לראות טקומה. לתחושתי, הרכב צפוף. שני אנשים בגודל ממוצע, לא יכולים לשבת אחד אחרי השני.
בתצורתו הנוכחית, הרכב מאוד לא נוח לנסיעה. מאוד נוקשה וקופצני.
אלטרנטיבה נוספת היא RAM 1500 משופר על ידי AEV אלא שהוא כמובן יותר גדול , בא כמובן עם יותר מרווח לאנשים , אבל עבירות שונה בשבילים.
מן הסתם שני פרמטרים חשובים הם עמידות בנות הזוג לנסיעה ברכב צפוף יחסית, ורמת העבירות שתידרשו אליה.
בתור ניחוש הייתי מתעדף את הנוחות על פני העבירות, כי צפוף יהיה כל הזמן וההבדל בעבירות כנראה ישפיע באופן מינורי.
רק שלא תתקעו בסוף עם מפלצת עבירות שיושבת בבית כי הנשים איבדו עניין.

לביא
26-03-19, 08:35
תודה רבה רבה לכל המגיבים והחולקים. אעביר את הנתונים לחבר.

המשוטט
26-03-19, 13:03
הפאוור ואגון למיטב ידיעתי מגיע בימינו עם בנזין

HEMI

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

yoni_0000
26-03-19, 13:42
לא סתם אין רכבי מסע על בסיס הרכב הזה.

בארה"ב יש הכל מהכל...

https://www.youtube.com/watch?v=qbB8UHPng5Y

123465123466

ד ו ר ו ן
26-03-19, 18:15
בארה"ב יש הכל מהכל...

https://www.youtube.com/watch?v=qbB8UHPng5Y

123465123466

הרבה מטומטמים יש בארהב, אז גם אתה תקפוץ מהגג?

זה לגמרי לקחת סוס מרוץ גזעי ולחבר אליו עגלת חציר.

איבדת את יכולת הגיהוץ שטח כי המתלה שלו לא מיועד למשקל, ומצד אין לך את היתרון האמיתי של טנדר לכושר נשיאת ציוד כרכב טיולים..

לביא
26-03-19, 18:44
יודעים לחיות.
החבר החליט להשאר עם טקומה. ויתר על הבידלוקים. יבדוק אופציה אחרת לאוהל גג רחב יותר. מבטיח תמונות כשתהינה.

asafk
26-03-19, 18:59
טקומה בחירה טובה מאוד. רק לזכור שזה לא היילקס.... מהר מאוד מגיעים למשקל המירבי המותר בלי לשים לב.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

ד ו ר ו ן
26-03-19, 19:56
יודעים לחיות.
החבר החליט להשאר עם טקומה. ויתר על הבידלוקים. יבדוק אופציה אחרת לאוהל גג רחב יותר. מבטיח תמונות כשתהינה.

שיחפש את החיפוי של habitat
סגירות מאד איכותיות עם אופציה לאוהל מובנה ענק בחיפוי סגירת הארגז.
סוג של קמפר מתקפל בארגז טאקומה.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190326/9e3d813e013034b527715cec439173ad.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20190326/42e664352aa485fde6ed1211019ba706.jpg
https://gearjunkie.com/at-overland-tacoma-habitat-flip-topper

לביא
26-03-19, 20:21
תודה. אעביר לו

-->