PDA

צפייה בגרסה מלאה : שלום לכולם היתיעצות קטנה ...

tomig
27-01-06, 14:19
אני חדש פה באתר אז אני יספר קצת על עצמי קוראים לי תומר אני גר במושב בשרון הייתי נוהג עד לפני 8 חודשים בטנדר מאזדה 4*4 02 ובטרקטורון ועשיתי תאונה(לא באשמתי) איתו ועכשיו לצערי אני משותק ביד שמאל עכשיו אני חוזר לנהוג חודש הבא בעזרת השם ולאור מצבי אני צריך רכב אוטומטי עם עוד איבזור קטן אבל אני מאז ומעולם חולה שטח ואני רוצה לרכוש עכשיו ג'יפ אוטומטי ואני רוצה שתמליצו לי מה כדי לקנות ומה לבדוק התקציב שלי לקניה הוא 50000 ישנם הרבה גיפים במחיר הזה כמו סוזוקי ויטרה קאיה ספורטז דיסקברי ועוד..
תודה לכל מי שעונה! :confused:

ירון גל
27-01-06, 17:01
לדעתי שום דבר שנגיד פה לא יעזור כי רובם פה לא ניסו לנהוג עם יד אחת בשטח (החזקת ההגה), ולכן אני היתי ממליץ לפני שקונים רכב ללכת ולנהוג ברכבים ולראות עם אתה בכלל יכול לתפעל אותם. ולפי דעתי הרכבים שיהיו לך הכי נוחים לנהיגה אלה האמריקאים, מהסיבות הללו
1) הגה רך מאוד
2) לא חייב להוריד יד מההגה על מנת להעביר הילוכים (דבר מאוד חשוב במצבך)
3) בלם "יד" ברגל ושוב לא צריך להוריד את היד מההגה
וחוץ מזה הם כייף של רכבים
ירון

tomig
27-01-06, 17:14
לדעתי שום דבר שנגיד פה לא יעזור כי רובם פה לא ניסו לנהוג עם יד אחת בשטח (החזקת ההגה), ולכן אני היתי ממליץ לפני שקונים רכב ללכת ולנהוג ברכבים ולראות עם אתה בכלל יכול לתפעל אותם. ולפי דעתי הרכבים שיהיו לך הכי נוחים לנהיגה אלה האמריקאים, מהסיבות הללו
1) הגה רך מאוד
2) לא חייב להוריד יד מההגה על מנת להעביר הילוכים (דבר מאוד חשוב במצבך)
3) בלם "יד" ברגל ושוב לא צריך להוריד את היד מההגה
וחוץ מזה הם כייף של רכבים
ירון
תראה אין הרבה הבדל בנהיגה שלי רק עם יד 1 לעומת 2 ברכב אוטומטי זה לא דבר שמפריע כל כך לנהיגה...
לגבי רכבים אמריקאים אתה צודק יש הרבה רכבים כאלה בתקציב שלי אבל הם בדרך כלל לא אמינים ועם מנועים גדולים יעלה לי המון כסף לתחזק אותם והמון כסף אני ישרוף על דלק .
רציתי שתיתנו לי חוות דעת על רכבים עד 50000 אוטומטים כמו הסוזוקי ויטארה קיה ספוטאז לנדרובר דיסקאברי סוזוקי ג'ימני וכו"...
איך ההחזקה שלהם צריכת דלק ממוצעת אמינות מה כדי לבדוק שקונים וכדומה ...

נמרוד
27-01-06, 17:25
על ההיבטים הטכניים של התאמת רכב לנכים, יש כאן אנשים שמבינים לא מעט, אז נחכה וניתן להם לדבר.

השאלה הכללית היא איזה רכב שטח ב50,000 שקל, כשההגדרה היחידה שלך היא שהוא חייב להיות אוטומטי. יש המון אפשרויות, אז כדאי שתיתן עוד שיקולים כדי לצמצם את הבחירה. כמה נוסעים? כמה דלתות? צריכת דלק חשובה לך? אמינות? יכולת שטח?

ג'ימני אוטומטי ייתן את האמינות הטובה ביותר ב50,000 שקלים, מהסיבה הפשוטה שאתה יכול לקנות מודל חדש יחסית. הוא גם יצרוך הכי מעט דלק. אם אין כוונה לטייל עם יותר משני נוסעים, וכל מה שאתה רוצה זה רכב שטח אוטומטי, אז ג'ימני כמה שיותר חדש ייתן לך הכי הרבה.

מצד שני, אתה יכול לקנות ב50,000 שקל לדרובר דיסקברי דיזל או בנזין, ישנים יותר. הרבה, הרבה יותר אוטו, גדול, מרווח, מאובזר, נוח, יכולת שטח גבוהה, שוק שיפורים... אבל מה שאתה יכול לקנות בכסף שלך ישן ושחוט ומהווה סיכון גדול הרבה יותר מאשר ג'ימני.

בין שתי הקצוות יש לך עוד המון אפשרויות, אז בוא תעזור לנו לעזור לך...

ירון גל
27-01-06, 17:33
דבר ראשון תבדיל בין נהיגה בכביש שביל לבין שטח טכני בתור אחד עם ניסיון רב ברכב אטומטי בשטח (מהאמר בצבא, דרך מגנום ועד היום לצעצוע שלי שברלוט סברבן 78), הצורך בלמשוך בלם יד או בלוהוריד הילוך קיים תמיד. וכן כאשר אתה נכנס לקוליס במהירות בינונית וצריך להילחם עם ההגה על מנת לישר את הרכב וצאת מהקוליס לרכות של ההגה יש חשיבות. ועל תזלזל במגבלה שלך אני לא אומר שאתה לא יכול אני רק אומר שצריך להכיר במגבלות, ואם צריך לנהוג הרבה זמן בשטח היד מתעיפת יותר מהר. וצריך לחשוב על זה.
ודבר שני עם תסתכל על הרכב שלי (בתמונה הקטנה) תראה במה אני נוסע ועם אני יגיד לך שהרכב (מונע V8 5.7 ליטר קרבורטור גיר אוטמט 3 הילוכים), אחרי בדיקה השואאתית בטיולים עם רכבים חדישים (מגנום, סופרפאוור, ודיסקברי. כולם אוטמטים) צורך באופן שיטטתי פחות דלק מהאחרים, אז רובם בהתחלה לא מאמינם עד שבודקים וניהים מופתעים.
וסה"כ אם טיפול נכון ואחזקה מונעת הרכבים הללו אמינים מאוד.
ועכשיו השאלה היא עם אתה מדבר על שבילים או שטח
ירון

tomig
27-01-06, 17:53
אתם צודקים באמת שלא נתתי מספיק פרטים אז ככה אני רוצה רכב שיענה על כמה ציפיות קטנות נסיעה נורמאלית בכביש לא מחפש מהירות וכדומה יכולת טובה בשבילים ויכולת טובה בחול ים ברור אחרי הורדת הרבה אויר יכולת טכנית זויות גישה ונטישה לא חשובות לי כל כך כי אני לא מיתכוון להיכנס למצבים כאלה .
לגבי גודל הרכב לא משנה לי כמה מושבים וכמה דלתות יש כי אני בן 25 ועוד אין לי ילדים אני פשוט אוהב בימי שבת לטייל בשבילים ולטייל קצת בים ולשחות בגלל זה אני רוצה 4*4 לפני התאונה שהיתה לי היה לי טנדר מאזדה 4*4 שענה ואפילו עבר את הציפיות שלי מרכב .
ברור לי שנהיגה בשטח עם יד 1 מאוד מעיפת בדרכים טכנים וכדומה אבל כבר הבנתם שלא לזה אני חוטר .
הרכבים שבאמת עינינו אותי הם הסוזוקי ויטארה והקיה ספורטאז הגימני קצת פחות בגלל שהוא מאוד קטן בפנים וההיתנהגות כביש שלו נמוכה מאוד ברור לי שהוא הרכב החדיש ביותר שאני יכול לקנות ויכול להיות שבאמת אני יקנה כזה .
אז אני אשמח לדעת מה אתם מציעים לי.!

-->