PDA

צפייה בגרסה מלאה : ג'יפים בונים אמרנו.... הסבת CJ לרכב טיולים מותאם אישית.

עמודים : [1] 2

de fox
30-03-19, 23:20
אחרי תקופה ארוכה של פנטזיות ותכנונים התחלתי לעבוד תכלס. במה שהיה עד עכשיו אפשר להתעדכן כאן (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/101124-%D7%94-CJ-%D7%A9%D7%9C-%D7%A0%D7%A2%D7%9D).

הרעיון המרכזי זה ניצול מקסימלי של שטח איחסון, הקצאת תאים יעודיים לציוד תוך מתן גישה נוחה וזמינה לכל החללים.
הביצוע ישלב בתוכו סגירה והגבהה של ארגזי הצד (מלפני ואחרי בתי הגלגלים כולל) בבודי של ה CJ והסבה של דפנות הצד לדלתות הנפתחות מעלה (בדומה לתא מטען של אוטובוס).
הפרות הקדושות שיישחטו - הגבהה של דפנות הבודי והקנט ב 6 ס"מ ( 2 ס"מ מעל בודי אמריקאי), כאמור סגירת הגישה לארגזים מתוך הבודי תוך יצירת חלל מרכזי למגירות ומקרר שעליהם משטח העמסה בשטח כל הארגז.
כמו כן, כמחווה למקור ועל מנת לאפשר קווי חלוקה סימטרים בין דופן ימין ושמאל - פתח התדלוק יעבור לדופן האחורית בפינה של הבודי.

תמונות להמחשה מסקיצות תלת ממד ראשוניות:

123510

123511

123512
אתגרים לא חסר אך מכל המדידות וסקיצות התכנון עושה רושם שהתוכנית ברת ביצוע.

הרעיון התפתח אצלי בראש ובושל במשך תקופה ארוכה תוך מדידות חוזרות ונשנות על הג'יפ הקיים, אבל עד שלא התחלתי לעבוד על הבודי החלופי והורדתי את הדופן היה קשה לראות איך אני מיישם הלכה למעשה.
כאמור בשלב הראשון דופן אחת הורדה ובעזרת קרטון ביצוע התחלתי להציב בצורה גסה את גבולות הגיזרה, התחלתי להוריד מידות ולבנות סקיצה תלת ממד:

123513

123515

להמחשה אפשר לראות מה אפשר להכניס בתאים שנוצרו:

123514

אין ספק שהשלב הראשון זה לייצר מבנה\מסגרת אשר יחזיר את קשיחות המבנה לבודי במקום הדופן שפורקה.
אתגרים נוספים: הטמעת מנגנון הרמה הכולל זרועות מקביליות מתוגברות בוכנות גז המוכלות באריזה שלא תפגע אסטטית במראה הג'יפ מצד אחד ומצד שני לא תפגע בחלל תא הנהג בדגש על האזור מאחורי מושבי הנהג והנוסע. דגש נוסף לתכנון זה במצב סגור כל העסק צריך להיות שקט ויציב ללא קרקושים ופתיחות לא רצוניות בשטח.

אתגר מרכזי נוסף זה משקל, ליישם את כל הפנטזיה הזו מבלי להוסיף משקל משמעותי לבודי (דופן אלומינים מישהו...?).

וכן, אני מבטל כל אפשרות עתידית להכניס מושב אחורי של 3 מקומות - מרווח עבור מושב זוגי בין הכנפונים נשאר ונלקח בחשבון (אין שינוי במידה הפנימית בין בתי הגלגלים).

בהיקף הפרויקט כמובן- פחחות וצבע לשאר הבודי. ייכנס גם התאמה של סגירת הפיבר הקיימת והסבתה לתצורה של סגירה חלקית משולבת דפנות ברזנט.

יש עוד הרבה עבודת תכן מפורט שתתקדם במקביל לפירוק דפנות הבודי (כאמור, קשה להוריד מידות וקשה לתפוס את מרחב הפעולה מבודי שלם). העבודה תעשה בנחישות אך בקצב של עבודה במשרה מלאה וילדים ומשפחה ברקע- אל תצפו לעידכונים שבועיים אך אני מחוייב למטרה :).

אשמח לדון ולפרט על כל השיקולים להגעה לתצורה המתוכננת. יחד עם זאת יש לזכור שעל טעם ועל ריח אין להתווכח :p.

May god have mercy on my soul....

איל מ
30-03-19, 23:26
על פניו- מגניב לאללה!

gmike
30-03-19, 23:35
רעיון יפה, אהבתי!
יש לי הצעה טיפה שונה שתחסוך משקל ואת המנגנון המסובך: צירים בתחתית הפנל, כך שיפתח כמו דלת ארגז של טנדר, עם הגבלה לפתיחה ב90 מעלות.
נראה לי יותר שימושי ופשוט לייצור, לא?

de fox
31-03-19, 00:23
רעיון יפה, אהבתי!
יש לי הצעה טיפה שונה שתחסוך משקל ואת המנגנון המסובך: צירים בתחתית הפנל, כך שיפתח כמו דלת ארגז של טנדר, עם הגבלה לפתיחה ב90 מעלות.
נראה לי יותר שימושי ופשוט לייצור, לא?

ראשית - whats the fun in that :p.

אבל ברצינות, זו אפשרות שנלקחה בחשבון ונפסלה מאחר והדופן בגובה של חצי מטר, וזה אומר שצריך לקחת בחשבון מרווח של מטר לכל צד בכל מקום שאני חונה. מה גם זה לא באמת נוח לרכון חצי מטר על מנת להגיע לציוד בטח בגובה שהדפנות נפתחות בסט אפ הזה.

ד ו ר ו ן
31-03-19, 00:41
מאחר והדופן בגובה של חצי מטר, וזה אומר שצריך לקחת בחשבון מרווח של מטר לכל צד בכל מקום שאני חונה. מה גם זה לא באמת נוח לרכון חצי מטר על מנת להגיע לציוד בטח בגובה שהדפנות נפתחות בסט אפ הזה.
רעיון נהדר.

תחשוב על פיצול ל-3 תאים, ואז דלת נפרדת.
זה יאפשר גם הקשחת הקופסא, ע״י תומכות אנכיות באמצע החלל, כחלק מיצירת התאים, וגם יפשט פתיחה וגישה.
בנוסף, הדלת הפתוחה יכולה לשמש כמדף/שולחן קל.

במקום דלת ענקית, פותחים רק את מה שצריך.
גם ככה, לפי מה שנראה, יהיה ציוד שונה בכל חלק של החלל.

de fox
31-03-19, 00:57
רעיון נהדר.

תחשוב על פיצול ל-3 תאים, ואז דלת נפרדת.
זה יאפשר גם הקשחת הקופסא, ע״י תומכות אנכיות באמצע החלל, כחלק מיצירת התאים, וגם יפשט פתיחה וגישה.
בנוסף, הדלת הפתוחה יכולה לשמש כמדף/שולחן קל.

במקום דלת ענקית, פותחים רק את מה שצריך.
גם ככה, לפי מה שנראה, יהיה ציוד שונה בכל חלק של החלל.

הרעיון של דלת אחת מגיע בעיקר מהכיוון של אסטטיקה - ריבוי תאים=קווי חלוקה נראים. אחר כך הבנתי גם שמבחינת מקום להכיל מנגנון הרמה אני מוגבל לאזורים הגבוהים של הדופן, באמצע אין באמת מקום להכניס מנגנון כזה.

הקשחת הקופסא ע"י תומכות אנכיות בהחלט ישולב. ואין ספק אני אשלב בדרך כזו או אחרת מדף נשלף... יש כמה רעיונות בכיוון.

zivo
31-03-19, 01:14
המממממ.....
הרעיון יפה, אבל אני בכלל לא בטוח מה זה יעשה לחוזק של הבודי כולו.
אני חושש, שאתה תגמור את הבודי.
אתה מציין את האתגר של "החזרת ההקשחה" אבל לא מציין איך אתה פותר את זה.
צריך להזהר מההרפתקאה הזו, בהחלט יש מצב שתחשוב שפתרת את הבעיה, תגמור את העבודה, תתחיל לנסוע, ויתחילו סדקים בכל מני מקומות לא צפויים.
לדעתי, כל נגיעה במבנה, חייבת להתבצע, אם בכלל, עם הרבה תשומת לב והרבה חישובי כוחות.
תנסה לשאול את עצמך מה אתה רוצה לאכסן בתאים האלו ואולי שווה לרדת מהרעיון של "הדלתות אוטובוס" .
למה לא גישה מלמעלה ו\או (לפחות מהכנף של הגלגל קדימה) מקום סגור למיכלי מים ודלק?
לחללים מאחורי הגלגלים ומעל הכנפים, הייתי "נכנס מלמעלה".
דרך אגב, אני מתקשה לראות איך אתה בונה דלת אוטובוס כזו, שגם תהיה אטומה גם לא תקרקש, ועדיין תהיה קלה ופשוטה לתפעול.

My two cents

de fox
31-03-19, 01:28
המממממ.....
הרעיון יפה, אבל אני בכלל לא בטוח מה זה יעשה לחוזק של הבודי כולו.
אני חושש, שאתה תגמור את הבודי.
אתה מציין את האתגר של "החזרת ההקשחה" אבל לא מציין איך אתה פותר את זה.
צריך להזהר מההרפתקאה הזו, בהחלט יש מצב שתחשוב שפתרת את הבעיה, תגמור את העבודה, תתחיל לנסוע, ויתחילו סדקים בכל מני מקומות לא צפויים.
לדעתי, כל נגיעה במבנה, חייבת להתבצע, אם בכלל, עם הרבה תשומת לב והרבה חישובי כוחות.
תנסה לשאול את עצמך מה אתה רוצה לאכסן בתאים האלו ואולי שווה לרדת מהרעיון של "הדלתות אוטובוס" .
למה לא גישה מלמעלה ו\או (לפחות מהכנף של הגלגל קדימה) מקום סגור למיכלי מים ודלק?
לחללים מאחורי הגלגלים ומעל הכנפים, הייתי "נכנס מלמעלה".
דרך אגב, אני מתקשה לראות איך אתה בונה דלת אוטובוס כזו, שגם תהיה אטומה גם לא תקרקש, ועדיין תהיה קלה ופשוטה לתפעול.

My two cents

אכן חששות נכונים ובהמשך אפרט איך אני ניגש לזה ומה הפיתרון שלדעתי ייתן מענה לנושא, לתפיסתי זה לגמרי בר ביצוע.
גישה מלמעלה זה בדיוק מה שאני מנסה לחסוך, הרי שהג'יפ מועמס בציוד בתוך הקבינה, אין גישה מהכיוון הזה. התובנה הזו היא חלק ממה שהביא אותי לקונפיגורציה הזו. הרי כיום התאים האלה שקיימים במקור לא נגישים כשאני מניח ציוד על גבי בתי גלגל בתוך הקבינה.
התאים האלו לא אמורים להיות אטומים למרות ששילוב של חפיפות בסגירה יחד עם גומיות נכונות במקום נכון כן יתנו פיתרון לזה.
לגבי קרקושים....אכן האתגר קיים.

אלון_ק
31-03-19, 06:18
אני ממליץ להרים את הדופן עם מנגנון 4 זרועות ולא בהחלקה. זה יעבוד הרבה יותר טוב לאורך זמן, מאפשר רמות דיוק נמוכות - ואתה תצטרך, כי הבודי יזוז הרבה, תמיד - וזה הרבה יותר זול. בכלל, לטעמי מנגנוני תנועה ליניארית ברכב שטח פתוח זה מתכון לצרות.

נעקוב בדבקות! נראה מעניין מאוד.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

de fox
31-03-19, 07:35
אני ממליץ להרים את הדופן עם מנגנון 4 זרועות ולא בהחלקה. זה יעבוד הרבה יותר טוב לאורך זמן, מאפשר רמות דיוק נמוכות - ואתה תצטרך, כי הבודי יזוז הרבה, תמיד - וזה הרבה יותר זול. בכלל, לטעמי מנגנוני תנועה ליניארית ברכב שטח פתוח זה מתכון לצרות.

נעקוב בדבקות! נראה מעניין מאוד.

לא הבנתי למה אתה מתכוון במנגנון החלקה.... בכל אופן אני מתכוון למנגנון כזה:

123516

בדומה לזה:

123517

אלון_ק
31-03-19, 08:43
זה בדיוק מה שהתכוונתי שתעשה, ובמבט טוב יותר על התמונות ששמת בהתחלה אני שם לב עכשיו שגם רואים את זה. זה מנגנון 4 זרועות.

golyat
31-03-19, 11:51
יפה מאוד. מעניין.
שים לב למשקל. היופי בסיקס זה הקלות והפשטות שלו. להערכתי התכנון שלך מוסיף 150 קילו. הפגוש עוד 50 כלוב התהפכות עוד 100 וכל זה לפני אנשים דלק ציוד ומים.
לדעתי תוסיף לתכנון הבודי שלך חיזוקים לתושבות הבודי ולריצפה ביחוד בחיבור לקיר האש. ותנסה לחסוך במשקל איפה שאתה יכול. שקול את דלתות הצד לבנות מאלומיניום.
לדעתי חשוב לחזק גם את השילדה במיוחד באיזור תושבות הקפיצים ותיבת ההגה. לחזק את הסרנים ואת מערכת הבלימה.
בהצלחה.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

נמרוד
31-03-19, 14:54
לקחת על עצמך אתגר רציני! עוקב אחרי ההתקדמות.

ishc
31-03-19, 15:00
לקחת על עצמך אתגר רציני! עוקב אחרי ההתקדמות.+1!!!
זה הולך להיות שרשור מרתק.
בהצלחה

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

אומי5
31-03-19, 15:35
רעיון מגניב. אני לא יודע אם הייתי בוחר בו, אבל הוא ממש מגניב.

אני לא בטוח שאתה הולך להחליש בהרבה את הבודי.
לעניות דעתי הדופן הפנימית של התאים צריכה לקבל חיזוקים וחיבורים טובים לשאר הבודי והיא תהפוך לנושאת העומס. שאר החיזוקים בתאים צריכים לשאת רק את המשא בתאים.

את הכלוב הייתי מחבר לפני ואחרי התא לריצפה המקורית, או דרך התא לדופן עליונה ותחתונה ביחד.

אגב, המשקל שאתה הולך להוסיף פה הוא לא רק בגלל הפח, הוא גם הציוד שתיקח כי זה יהיה נוח.

de fox
31-03-19, 16:00
רעיון מגניב. אני לא יודע אם הייתי בוחר בו, אבל הוא ממש מגניב.

אני לא בטוח שאתה הולך להחליש בהרבה את הבודי.
לעניות דעתי הדופן הפנימית של התאים צריכה לקבל חיזוקים וחיבורים טובים לשאר הבודי והיא תהפוך לנושאת העומס. שאר החיזוקים בתאים צריכים לשאת רק את המשא בתאים.

את הכלוב הייתי מחבר לפני ואחרי התא לריצפה המקורית, או דרך התא לדופן עליונה ותחתונה ביחד.

אגב, המשקל שאתה הולך להוסיף פה הוא לא רק בגלל הפח, הוא גם הציוד שתיקח כי זה יהיה נוח.

אמרת נכון, הבודי לא יהיה חלש יותר ולהפך, ברגע שמבינים מה סובל מאמצים ואיפה נקודות נושאות העומס (חיבור הבודי לשילדה) זה רק עניין של לחבר את הנקודות נכון.

לגבי קשתות- הקדמית תישאר באותה נקודה, מחוברת לרצפה בסמיכות לתושבת שלדה עם חיזוקים מתאימים. בנוסף, בהמשך לסגירת התאים אני בונה מבנה פחים בהמשך לתושבת הקשת כך שהיא תחוזק באופן משמעותי.
הקשת האחורית 2 אפשרויות- 1. תחובר על המשטח העליון ביותר של הארגז אבל הוא יהיה עם חיבור\חיזוק ישיר אל תושבת הבודי לשלדה.
2. כמו שאתה אומר, לרדת דוך עם הקשת לרצפה אל תושבת הבודי דרך הארגז.

אגב קשתות, אני מפלרטט עם הרעיון של לרתך את הקשתות לבודי בכל נקודות המגע שלהם בפח (בנוסף לחיבור נכון ברצפה) במקום לחבר אותם עם פלטות וברגים (זה גם יוסיף לקשיחות הכללית של הבודי).
יש לי תחושה שבכל מקרה הכיוון שאליו אני הולך לא יאפשר כלוב פריק.

ובנוגע למשקל של ציוד אז זהו שזה אותו ציוד רק שיהיה פשוט כה נגיש...אוי כמה נגיש :).

zivo
31-03-19, 16:33
אמרת נכון, הבודי לא יהיה חלש יותר ולהפך, ברגע שמבינים מה סובל מאמצים ואיפה נקודות נושאות העומס (חיבור הבודי לשילדה) זה רק עניין של לחבר את הנקודות נכון.

:).
אני חושש שאתה מפקשש נקודה עקרונית במבנה \ כח של מבנה של הבודי.
הבעיה של מה שאתה קורא "נקודות נושאות עומס" זו בעיה אחת, והבעיה של כל המבנה בודי, ואיך הוא שומר על על צורה (פחות או יותר קבועה... עד כדי תזוזות קטנות מאוד), היא בעיה אחרת.
ברגע שאת מסיר את הדפנות, כל "האמבטיה" של הבודי נחלשת בצורה קיצונית, אני חוזר ומציע לך להתייעץ בנושא.

אומי5
31-03-19, 16:38
הוא מסיר את הדפנות ומוסיף אחרות בקו מקביל. ולהן מרתך חיזוקים בדמות תאים.

KOOKE
31-03-19, 16:38
הרעיון מגניב אבל כפי שאמרו קודמיי מסובך לביצוע ועלול להחליש החוזק המבני.

פתרון כלאיים - לחלק הדלת/ דופן לשניים לאורכה בגובה הקצה העליון של קשת בית הגלגל. כך שהדלת הנפתחת תהיה קטנה יותר וניתנת לפתיחה על ציר ולא על זרועות הרמה.

עדיין יהיו תאים בשני צידי הגלגל ניתנים לגישה מלמעה מתוך הדופן ובלי לפגוע באיחסון הפנימי.

YoavR
31-03-19, 16:39
הוא מתייעץ קבוע עם מהנדס שגם מלווה אותו בפרוייקט

de fox
31-03-19, 16:44
הוא מתייעץ קבוע עם מהנדס שגם מלווה אותו בפרוייקט

הוא מלווה אותי לכל מקום גם במקומות שהוא לא אמור להיות... כך לפי אשתי לפחות :rolleyes:

גלעד .ג.
31-03-19, 17:09
מעניין בטירוף, עוקב!

בהצלחה...

Sent from my iPhone using Tapatalk

de fox
31-03-19, 17:14
אני חושש שאתה מפקשש נקודה עקרונית במבנה \ כח של מבנה של הבודי.
הבעיה של מה שאתה קורא "נקודות נושאות עומס" זו בעיה אחת, והבעיה של כל המבנה בודי, ואיך הוא שומר על על צורה (פחות או יותר קבועה... עד כדי תזוזות קטנות מאוד), היא בעיה אחרת.
ברגע שאת מסיר את הדפנות, כל "האמבטיה" של הבודי נחלשת בצורה קיצונית, אני חוזר ומציע לך להתייעץ בנושא.

אני אשתמש בעזרים חזותיים להבהיר את הכיוון:

1. אמבטיה מקורית:

123529
2. אמבטיה בלי דפנות צד (המצב שאני נמצא בו עכשיו) חלשה ללא קשיחות לפיתול:

123530
3. סגירת התאים מכיוון הבודי:

123531

4. קשירת מסגרת התאים לנקודות עיגון הבודי:

123532

דרור ברלי
31-03-19, 20:20
מגניב ומקורי!

עכשיו לשלוש נקודות שלא הקדשת להן תשומת לב וזה בדיוק הזמן, לפני שיהיה מאוחר מדי:

1. מיקום מושבים קדמיים. תחשוב טוב טוב לפני שאתה בונה ומגלה שלא תוכל לנהוג באוטו.... כי המשענות נוטות קצת אחורה והתאים הגבוהים יגבילו אותן. התאים צריכים להיות קצרים יותר בחלקם הקדמי ועם זוית שתאפשר להשכיב משענות בזוית משמעותית, על חשבון נפח איכסון...

2. אטימה. זו בעיה רצינית! אם הדלת הזו לא תאטום טוב ובלחץ וב-100% סביב בית הגלגל (אבל לא רק), כל הג'יפה שהגלגל מעיף - אבק וחול בקיץ, מים ובוץ בחורף - יטנפו וישחיתו את כל הציוד שאתה חושב לאחסן שם.

3. בתי גלגל קצת יותר גדולים וגבוהים - יאפשר לך להכניס צמיגים גדולים בלי להגביה את הג'יפ לשמיים. 2-2.5 אינץ' חוקיים יספיקו.

de fox
31-03-19, 21:30
מגניב ומקורי!

עכשיו לשלוש נקודות שלא הקדשת להן תשומת לב וזה בדיוק הזמן, לפני שיהיה מאוחר מדי:

1. מיקום מושבים קדמיים. תחשוב טוב טוב לפני שאתה בונה ומגלה שלא תוכל לנהוג באוטו.... כי המשענות נוטות קצת אחורה והתאים הגבוהים יגבילו אותן. התאים צריכים להיות קצרים יותר בחלקם הקדמי ועם זוית שתאפשר להשכיב משענות בזוית משמעותית, על חשבון נפח איכסון...

2. אטימה. זו בעיה רצינית! אם הדלת הזו לא תאטום טוב ובלחץ וב-100% סביב בית הגלגל (אבל לא רק), כל הג'יפה שהגלגל מעיף - אבק וחול בקיץ, מים ובוץ בחורף - יטנפו וישחיתו את כל הציוד שאתה חושב לאחסן שם.

3. בתי גלגל קצת יותר גדולים וגבוהים - יאפשר לך להכניס צמיגים גדולים בלי להגביה את הג'יפ לשמיים. 2-2.5 אינץ' חוקיים יספיקו.

דרור..אתה טוב אתה...

1. נושא המיקום של המושבים הקדמיים זה בדיוק הנקודה האחרונה שהייתי צריך לסגור בשביל להראות לעצמי שהדבר בר ביצוע.
קלעת בול! הגיאומטריה של מנגנון ההרמה והמיקום שלו מכתיב לי גובה ציר עליון של 450 מ"מ מהרצפה מאחורי המושב...וזה גבולי, מכניס לי אילוץ ואתגר למקם את הסגירה של התאים בצורה שלא תגביל את זווית ומיקום המושב הקידמי. המזל שלי שאני לא דורון ג'מצ'י ואמנם מרווח התמרון שם גבולי אבל עדיין מאפשר מיקום תנוחת נהיגה טובה. במקרה קיצון אאלץ לעשות התאמה למסגרת המושב עצמו. בצד של הנוסע המצב יותר טוב.
2. לוקח לתשומת ליבי.
3. כיום אני עם גלגל 31 והגבה 4'' (שששש...) לא צופה לגדול מעבר לזה.

סולי
31-03-19, 21:51
אני מאוד אוהב את הרעיון של גישה חיצונית לציוד...
אני חושב שדלת ציר שנפתחת כלפי מטה זו אופציה פרקטית יותר (הדלת יכולה לשמש כמשטח עבודה) יותר קלה לביצוע ויותר קלה במסה.

אין את אפקט המגניבות של ה4 זרועות ... זה נכון.

לגבי הפחתת משקל בשימוש בדופן מאלומיניום... זה נחמד אבל לדעתי זניח ביחס לכל המשקל שהקונסטרוקציות האלו יוסיפו למשקל הסופי.

אגב גם הכלוב יוסיף קשיחות וגם התיבות המתוכננות, נושאות עומס כתבת ... לגמישות היתרה של שלדת הסיקס אין כאן משמעות?

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

de fox
31-03-19, 22:01
אני מאוד אוהב את הרעיון של גישה חיצונית לציוד...
אני חושב שדלת ציר שנפתחת כלפי מטה זו אופציה פרקטית יותר (הדלת יכולה לשמש כמשטח עבודה) יותר קלה לביצוע ויותר קלה במסה.

אין את אפקט המגניבות של ה4 זרועות ... זה נכון.

אגב לגבי כל הקשיחות הנוספת... לגמישות היתרה של שלדת הסיקס אין כאן משמעות?

שוב, אם כל הדופן תיפתח בציר תחתון מטה היא לא תהיה בגובה מתאים למשטח עבודה ולא יהיה נוח לגשת לציוד. אלא אם אני חוצה אותה לאורך לכמה פתחים ואז המקטע האמצעי כן מתאים בגובה אבל אז כבר זה לא נראה כמו ג'יפ אלא רכב שירות של כביש שש.

לגבי קשיחות - אין כוונה להקשיח את הבודי מעבר למינימום ההכרחי, ועדייו מדובר על הבודי לא על השלדה. אם אתה שואל על תזוזה והתאמה של הדופן הנפתחת תחת מעוותים ופיתולים של השלדה.... שאלה טובה... איך אומרים ביבשת הדרומית? VAMOS A VER

-

opl
31-03-19, 22:41
https://jalopnik.com/this-pickup-truck-has-secrets-1828011656

יש גם סרטון מSEMA על איזה טנדר שחור שעשו עליו עבודה מדהימה בנושא. אבל אני לא מוצא אותו כרגע.

דרור ברלי
01-04-19, 01:18
שילדת הסיקס לא כזו גמישה כמו שחושבים. היא פשוט צרה יותר, הקפיצים ממוקמים יותר לכיוון מרכז הסרן, מה שמאפשר יותר מהלך בקצה הסרן כלומר בגלגל. ולכן נדמה לכם שהיא יותר גמישה.

אל תסנדל את עצמך בנוגע לגודל הגלגל. היום 31 זה משהו שאתה חושב שמספיק לך ושלא תשנה ומחר אולי תחשוב אחרת על 33 או 35..... אל תסגור לעצמך אופציות.

לגבי מיקום המושבים, זה לא משנה שאתה לא גבוה. עדיין לפעמים בא לך להשכיב משענת ולנמנם - והעסק הזה לא יאפשר לך להשכיב משענת. ואל תתעסק במסגרות המושבים עצמם - זה עניין בטיחותי. ממש לא בא לך על מושב שהשלד שלו נשבר ומשפד אותך ברגע האמת.....

asafk
01-04-19, 07:54
א. המבנה שאתה מתכנן קשיח יותר מהבודי המקורי ובעיני זה טוב. החיבור בין השלושה למרכב חייב להיות איכותי והכל יהיה בסדר.
ב. תשאיר מקום לטעמי לצמיגים 33. אתה לא יודע מתי מרצה לעלות במידה וחבל לא להשאיר מקום.
ג. יופי של עבודה. אבל אני חושב שכדאי שהדופן תהיה קצת נמוכה יותר - זה לא רק עניין אסתטי אלא גם 'גונב' מהנפח הפנימי לטובת נפח איחסון. לטעמי חייבים גמישות בניצול הנפח הפנימי.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

de fox
01-04-19, 08:11
שילדת הסיקס לא כזו גמישה כמו שחושבים. היא פשוט צרה יותר, הקפיצים ממוקמים יותר לכיוון מרכז הסרן, מה שמאפשר יותר מהלך בקצה הסרן כלומר בגלגל. ולכן נדמה לכם שהיא יותר גמישה.

אל תסנדל את עצמך בנוגע לגודל הגלגל. היום 31 זה משהו שאתה חושב שמספיק לך ושלא תשנה ומחר אולי תחשוב אחרת על 33 או 35..... אל תסגור לעצמך אופציות.

לגבי מיקום המושבים, זה לא משנה שאתה לא גבוה. עדיין לפעמים בא לך להשכיב משענת ולנמנם - והעסק הזה לא יאפשר לך להשכיב משענת. ואל תתעסק במסגרות המושבים עצמם - זה עניין בטיחותי. ממש לא בא לך על מושב שהשלד שלו נשבר ומשפד אותך ברגע האמת.....

להשכיב מושב בסיקס?

הרי במקור יש את חיזוק הקשת הרוחבי מאחורי המושב שגם ככה מגביל את המושב. אני משתדל לא להגביל מעבר אליו.

- - - Updated - - -

א. המבנה שאתה מתכנן קשיח יותר מהבודי המקורי ובעיני זה טוב. החיבור בין השלושה למרכב חייב להיות איכותי והכל יהיה בסדר.
ב. תשאיר מקום לטעמי לצמיגים 33. אתה לא יודע מתי מרצה לעלות במידה וחבל לא להשאיר מקום.
ג. יופי של עבודה. אבל אני חושב שכדאי שהדופן תהיה קצת נמוכה יותר - זה לא רק עניין אסתטי אלא גם 'גונב' מהנפח הפנימי לטובת נפח איחסון. לטעמי חייבים גמישות בניצול הנפח הפנימי.

אסף.

לגבי אחסון, מבחינתי תהיה גמישות כי, חלק עובר לתאים ואז אני משאיר משטח רחב בקבינה להעמיס עליו. זה עוד יתבהר בהמשך, עוד חזון למועד.
מאחר ואתם מתעקשים :), מה דרוש על מנת להכניס גלגל 33. כלומר מה המשמעות של "תשאיר מקום"? אני לא מצמצם כלום מהחלל המקורי בבית הגלגל.

דרור ברלי
01-04-19, 09:45
מאחר ואתם מתעקשים :), מה דרוש על מנת להכניס גלגל 33. כלומר מה המשמעות של "תשאיר מקום"? אני לא מצמצם כלום מהחלל המקורי בבית הגלגל.

"מתעקשים" כי זה ג'יפ ומתי שהוא מגיעים כל מיני רעיונות ושגעונות כמו זה שאתה שקוע בו כרגע.
הכוונה ב"תשאיר מקום" היא בית גלגל מעט גבוה יותר ומעט ארוך יותר. זה יקל את החיים בשני מובנים:

1. ישאיר אוויר לגלגל גדול לעלות ולרדת בלי לנגוע בפח בזמן סגירת מתלה מקסימלית. לא רק בחלק העליון אלא גם בקצוות מלפנים ומאחור.
2. בית גלגל גדול ורחב "מקטין" ויזואלית את הצמיג. זה טוב כנגד חורשי הרעה שאנחנו פוגשים כל חצי שנה או כחולי מדים בכביש.

asafk
01-04-19, 10:38
המשמעות היא אורך 840 מ''מ או קצת יותר וגבה גדול בכ30 מ''מ מהמקורי.

אסף.

six-86
02-04-19, 10:23
רעיון מגניב ,
יחד עם זאת , אני רואה בו "כמשחק" ובא לך לשחק בו (תרפיה כמו כולנו :))מאשר באמת יש צורך או שימוש בתאים הנ"ל :D
אנחנו תמיד מחפשים "פרויקטים" חדשים .. למה ? כי אנחנו כאלה מפגרים חחחח
אבל אתה לקחת את זה רחוק מדיי וכל הכבוד לך על הרעיון והרצון להיכנס לפרויקט כזה ,
בכל מקרה שיהיה בהצלחה ..
ראיד .

המשוטט
03-04-19, 21:47
https://jalopnik.com/this-pickup-truck-has-secrets-1828011656

יש גם סרטון מSEMA על איזה טנדר שחור שעשו עליו עבודה מדהימה בנושא. אבל אני לא מוצא אותו כרגע.https://youtu.be/IngpdwEpNyk

מצאתי

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

de fox
03-04-19, 21:55
https://youtu.be/IngpdwEpNyk

מצאתי

טוב!!

מציבים רף גבוה.

מעניין, תודה!

de fox
04-04-19, 12:58
https://youtu.be/IngpdwEpNyk

מצאתי

דרך הסרטון הזה הגעתי לעוד אחד על אותו רכב:

https://www.youtube.com/watch?v=3KcwDjoLdNo

מעניין לראות את הזרועות הרמה שלהם.

הם גם לקחו את הרעיון צעד קדימה בכך שהפנל המתרומם הוא למעשה מכסה דקורטיבי שמסתיר מאחוריו תאים מלאים עם דלתות (ולא הדלת\סגירה של התאים). זה פתרון אפשרי לנושא האטימות שעלה פה וגם לדלת של תא שיכולה להיפתח למשטח עבודה.
מעניין... אולי את הפנל המתרומם אעשה מפיבר גלס.... המממ....

ד ו ר ו ן
04-04-19, 13:19
לא הייתי משקיע באטימה אמיתית.
תשים שם דברים בתיקי בד, ובכל מקרה דברים שקצת לחות או אבק לא יקלקלו.
יש מספיק דברים כאלו ברכב.

opl
04-04-19, 19:29
כל הכבוד! אני לא הצלחתי בכלל והשקעתי ים זמן (10 דקות שלמות) איזה כלי מדהים.

de fox
05-04-19, 16:30
היום המשכתי לפרק עם דגש על הפינה האחורית:

123579

123580

123581

גילחתי את הבסיס של הקשת המקורית ופירקתי את הדופן העליונה של הפינה כדי לקבל תמונת דף חלק של מה אפשר ורצוי לעשות שם כשאני נותן תשומת לב לממשק עם הקורה האחורית של הבודי שמתחברת לשילדה ומתחיל לחשוב איך אני מחלק לפחים ובונה את העסק מחדש כמו שאני רוצה.

חזרתי ל CAD והתחלתי לשחק. הגעתי לקונפיגורציה הבאה (בינתיים):

הפחים הצהובים מייצגים את האזורים בבודי המקורי שאני לא נוגע בהם. כל השאר בניה חדשה.

123582

123583

snirjeepdreamer
07-04-19, 10:55
היום המשכתי לפרק עם דגש על הפינה האחורית:

123579

123580

123581

גילחתי את הבסיס של הקשת המקורית ופירקתי את הדופן העליונה של הפינה כדי לקבל תמונת דף חלק של מה אפשר ורצוי לעשות שם כשאני נותן תשומת לב לממשק עם הקורה האחורית של הבודי שמתחברת לשילדה ומתחיל לחשוב איך אני מחלק לפחים ובונה את העסק מחדש כמו שאני רוצה.

חזרתי ל CAD והתחלתי לשחק. הגעתי לקונפיגורציה הבאה (בינתיים):

הפחים הצהובים מייצגים את האזורים בבודי המקורי שאני לא נוגע בהם. כל השאר בניה חדשה.

123582

123583אתה תהיה חייב לבנות מחדש את הקורה האחורית משולבת עם תושבת הבודי אם תרצה שכלוב ההתהפכות שלך ישב על התושבת בודי אחרת זה יתפרק לך מהר מאוד.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

de fox
07-04-19, 11:09
אתה תהיה חייב לבנות מחדש את הקורה האחורית משולבת עם תושבת הבודי אם תרצה שכלוב ההתהפכות שלך ישב על התושבת בודי אחרת זה יתפרק לך מהר מאוד.

זאת הכוונה. לחתוך את החלק האחורי של הריצפה יחד עם הקורה הקיימת ובמקומה לשתול\לבנות קורה חדשה. בסקיצה שצירפתי, הקורה 90X90 היא הקורה האחורית של הבודי שבתוכה אשלב את ההברגות של תושבות הבודי. אל הקורה הזו אחבר את הקשת.

asafk
07-04-19, 13:35
מציע לך לעבור ולראות מה נמרוד בנה.
הוא התחיל עם קורות והבין שעדיף פרופילים מכופפים פתוחים. בסוף כל המרכב יותר חזק ויותר עמיד.

אסף.

de fox
07-04-19, 14:50
הוא התחיל עם קורות והבין שעדיף פרופילים מכופפים פתוחים. בסוף כל המרכב יותר חזק ויותר עמיד.

אסף.

פרט נמק ושתף....

asafk
07-04-19, 14:55
תסתכל בשרשור של הסבן של נמרוד.... על חיזוקי המרכב. במציאות זה יותר ברור.

אסף.

de fox
07-04-19, 20:53
תסתכל בשרשור של הסבן של נמרוד.... על חיזוקי המרכב. במציאות זה יותר ברור.

אסף.

אסף, עברתי על השרשור של נמרוד מתחילתו עד סופו וראיתי שימוש נרחב בפרופילים סגורים כמחלפים לתושבות בודי ואפילו כרוקר פאנל מוטמע ברצפה.

אם הוא הגיע למסקנה שעדיף פחים מכופפים הוא שמר את לעצמו....
זרוק לו מילה שירחיב פה בנושא.

asafk
07-04-19, 21:25
אני אתן לו להרחיב אבל יש שם גם פרופילים פתוחים ואני חושב שכמה שפחות סגורים וכמה שיותר פתוחים- יותר טוב.

אסף.

de fox
03-05-19, 17:14
ממשיכים בעצלתיים.
רוב עבודת התכן התמקדה כרגע במנגנון ההרמה והצורה שהוא מתחבר לבודי וכל מרכיביו. בסופו של דבר המנגנון (יחד עם בוכנות הגז) הוא זה שמכניס לי את מירב האילוצים המכאניים ומכתיב מיקומים ועיגונים של רכיבים ופחים.

זרועות ההרמה בנויות מפלדה 5 מ"מ עם בוקסה חרוטה שמרותכת אליה על מנת ליצור בית ציר הגון. לתוך בית הציר מושתלים בושינגים, בצד הפנל המתרומם מרותך בורג כתף 10 מ"מ שאליו יתממשק ברקט שיחובר לפנל:

124015

בצד הבודי, צירי הזרועות הם ברגי כתף 12 מ"מ שמרותכים על פח 4 מ"מ:

124016

עליהם מורכב מכלול הזרוע. כל הבושינגים והדיסקיות הם מסוג ברונזה מוטבעת בשמן.

השימוש בברגי כתף הוא פיתרון יעיל לקבלת צירים זמינים (מוצר מדף) מדויקים (אפס חופשים) במידות מוגדרות עם קצה הברגה (קל להתממשק).

אני אפרט יותר על המגנון כשאגיע לבנות אותו.

כרגע ההכנות לקראת תחילת עבודת פירוק הבודי והרכבת הפחים החדשים.
חומר גלם הוזמן ואם יגיע בזמן, אנצל את חופשת יום העצמאות לתחילת בנייה.

אני אתחיל מהזנב. הקורה האחורית כולה נפרדת מהבודי ובמקומה יושתל פרופיל 100X100 בעובי דופן 2 מ"מ, הוא יהיה הבסיס לעיגון תושבות הבודי, קשת הכלוב האחורית ועיגון הפח שחזיק את מנגנון ההרמה:

124017 124018

124019 124020

מאחר וכשאני מוריד את הקורה הקיימת על כל החלק האחורי אני למעשה מאבד ייחוס למיקום של תושבות הבודי (אני עובד על בודי ללא שלדה). לשם כך הרכבתי סוג של ג'יג שיחובר לתושבת הבודי הבאות וישמש כרפרנס לנקודת חיבור תושבת הבודי האחורית:

124021

בתמונה הפרופיל החלוד ממקם לי את תושבת הבודי האחורית ביחס לזאת שלפניה.

124022

124023

ככה, אחרי שאפרק את החלק האחורי של הבודי, אתקין את הג'יג ויהיה לי ייחוס על מה לבנות את הקורה החדשה.

מאחר ובניתי (כאן (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/111888-%D7%91%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%94-%D7%A9%D7%9C-%D7%9E%D7%9B%D7%95%D7%A4%D7%A4%D7%AA-%D7%A4%D7%97%D7%99%D7%9D-%D7%99%D7%93%D7%A0%D7%99%D7%AA-Sheet-metal-break)) מתקן לכיפוף פח, החלטתי שאת אלמנט הפינה האחורית של הבודי ראוי שאנסה לפברק בעצמי. למזלי אלוהי הקארמה האירו לי פנים ומצאתי בג'אנקייה אצלנו גליל פלדה מסיבי בקוטר שתואם בצורה מפליאה את רדיוס כיפוף הפינה.
התקנתי לגליל קיר מעצור, הרכבתי אותו על מתקן הכיפוף ועשיתי ניסיון עם פח 2 מ"מ:

124024

124025

124026 124027

לא רע בשביל ניסיון ראשון :cool:. החלק הסופי יהיה משולב עם עוד כיפופי 90 מעלות אבל בהחלט הוכחתי לעצמי שזה אפשרי.

זהו בינתיים.

עוד כיוונים שאני עוד חוקר וצריך לסגור:
- מנגנון נעילה ופתיחה (בריח) לחלק העליון של הפנל המתרומם.
- מיקום ותפעול של כזה מנגנון.
- התממשקות אסטטית ונוחה עם ברזנט בצידי הבודי (בהתממשקות עם הפנל הנפתח).
לסגור תצורה ואופן הרכבה של כלוב בטיחות.
ועוד ועוד.

בשאיפה שעוד שבוע יהיו כבר תמונות של ברזלים מורכבים ומרותכים.

ספ"ש נעים

נעם

סולי
04-05-19, 08:53
סחטיין נעם!
נועז מצידך... ביג ליק!

אומי5
04-05-19, 09:01
מעניין מאוד, תמשיך לעדכן.

אין ספק שזה מעורר מחשבות.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

elephant man
07-05-19, 07:39
שאפו!
פרויקט מיוחד ביותר!

de fox
10-05-19, 14:57
עוברים מהמחשב לברזל.

הסשן הזה הוקדש לקורה האחורית ופינות הבודי.

ראשית הסרתי לחלוטין את הקורה האחורית של הבודי, הסרתי צבע באזור החיתוך ופירקתי את הפינות הרקובות:

124106

124107

124109

לאחר מכן הרכבתי את הג'יג מיקום תושבות בודי שעשיתי פעם קודמת. כשהוא מורכב יש לי על מה להניח את הקורה החדשה:

124108

124110

הקורה היא 100X100 עובי דופן 2.

מדדתי, חתכתי והתאמתי אותה לרדיוס הפינה שמקיפה ומחבקת את הקורה:

124111

124112

עכשיו ניגשתי לייצור של אלמנט הפינה. אקדים ואספר שבסופו של יום בניתי אותה מחדש 3 פעמים עד שהגעתי לתוצאה משביעת רצון.
פעם ראשונה חתכתי לא במידה..... בפעם השניה הסתבכתי עם כיפוף הקנט של הדלת האחרוית ולקח לי עוד ניסיון להבין איך לבצע אותו נכון וטוב. אתחיל מהתחלה,

כיפוף רדיוס הפינה עבר בסדר. השתמשתי בפח 2 מ"מ שלא קל לכופף אבל מה שלא הולך בכוח הולך ביותר כוח. הקיר קיבוע שחיברתי לגליל קיבל עוד כמה חיזוקי אלכסון שרותכו באופן זמני לשולחן:

124113

124114

124115

124116

124121

הנחתי על הקורה והתרשמתי מהתוצאה:

124117

נראה טוב! :cool: עשיתי עוד אחת והרכבתי הכל על הבודי להתרשמות (כאן אני עוד לא יודע שאחזור על התהליך עוד פעמיים :():

124118

אני שוקל היטב את הצעדים, לא לוקח מובן מאליו מידות שהורדתי ומוודא כל הזמן מול הבודי הקיים שאני מתיישר עם המציאות. עקב כך, החלטתי לעשות פינה שלמה עד הסוף, למקם אותה וליישר אותה עם הדופן ורק אז לעבור לפינה השניה על מנת לא ליצור מצב שרק על סמך מידת הרוחב של הבודי אני ממקם את שתי בפינות ואז הדפנות לא ייצאו באותו מישור עם שאר הבודי. כל הזמן לוודא מול הקיים.

אז מה הסתבכתי? ניסיתי לעשות כיפוף 90 מעלות על מתקן הכיפוף שלי. אבל בפועל פלדה 2 מ"מ לא כזו רכה כמו שהייתי רוצה ורדיוס הכיפוף יוצא דיי גדול ולא נראה טוב עבור פינה שאמורה להיות חדה וישרה. כמו כן ניסית להבין איך אני מודד ומבצע 2 כיפופים אחד אחרי השני לכיוונים שונים (!) ועדיין מקבל את המידה שאני רוצה (פעמיים! גם עבור הצד השני). כיפוף פחים זו מיומנות שצריך קצת לעבוד עליה ולהתנסות בשביל לקבל מידות שמתחשבות בזחילה של הפח כתוצאה מהכיפוף.

פניתי לאסטרטגיה אחרת ומוכרת שהיא, לחרוץ את הפח עם דיסק על קו הכיפוף ואז לכופף, כך אני שולט יותר בקלות במידה בין 2 הכיפופים וגם מקבל פינות ישרות יותר ויפות.
אני חורץ באותו מישור ומכופף לכיוונים מנוגדים על מנת שכלפי חוץ אני רואה פינות שלמות ויפות.

124119

כיפוף ראשון במתקן:

124120

124122

כיפוף שני לצד השני, לא מתאפשר במתקן בגלל הגאומטריה של החלק. במקום, הפנל מקובע לקצה השולחן ומכופף ידנית עם פלייר ומכות פטיש:

124123

124124

124125

והתוצאה הסופית:

124126

124127

124128

נשאר עוד לבצע את הכיפוף סביב הקורה בצד השני של הפינה ולחתוך את הקנט לדלת במידה שתפגוש את הדופן הפנימית של האמבטיה (הבודי).

כנראה אחזק בריתוך את הפינות בצד הפנימי שכופפתי לפחות בכמה פיקים.

בסשן הבא אסיים להתאים את הפינה לקורה ולכל ממשקי הבודי, אוודא את המרחק בין 2 הפינות ואתאים את אורך הקורה בהתאם ואבנה את הפינה השנייה.

תובנות:

לא קל לכופף זווית חדות בפח 2 מ"מ (באופן ביתי). בכלל השימוש בפח 2 מ"מ מוטל כולו בספק, ללא קשר להתנסות הזו שלי, את שאר הפנלים של הדפנות שאני בונה הזמנתי פח 1.5 מ"מ בעיקר משיקולי משקל אבל בדיעבד, אין סיבה להשתמש בפח 2 מ"מ בפרויקט כזה לדעתי, זה אובר קיל, זה מרגיש רובוסטי בטירוף לעומת הפח המקורי של הבודי וזה כבד.... השיקול היחיד שאני יכול אולי להתחבר אליו זה שיותר קל לרתך 2 מ"מ (?), אבל נחיה ונראה.

ברמה האישית, כיף גדול לראות ולבצע תכנון מהראש לנייר ולברזל. אני לומד (מה שאני כבר יודע) שלא טריוויאלי שדברים ייצאו כמו שאתה רוצה (בהתייחסות לבניה מחדש של הפינה) ולמרות שזה נורא מתסכל להבין עם עצמך שמה שעשית והשקעת בו זמן לא מספיק טוב, תמיד שווה ועדיף להתאפס,לנשום עמוק ולעשות מחדש נכון יותר וטוב יותר. אין טעם להשקיע כך כך הרבה מחשבה, זמן וכסף ובסוף להתפשר בשטח בגלל תיסכול וחוסר סבלנות.

GodsFather
10-05-19, 15:21
מרשים ביותר

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

סולי
10-05-19, 16:15
עבודה יפה! תענוג לעיניים...
אבל אני חושב שהגעת כבר עכשיו לתובנה מאוד חשובה, 2ממ מוסיפים משקל עודף.
שקלת לחזור על התהליך מ1.5ממ?

בסופו של התהליך יהיה קשה להיפטר מקג עודפים.. ומשקל מנסיוני זו הרעה הכי הכי לרכב. משפיע לרעה על הכל.

איל מ
10-05-19, 17:13
הוא סה"כ עשה בנתיים שתי חתיכות מ2 מ"מ, וגם באיזור הנוטה לפורענות. האינסטיקט שלי אומר שישאיר ככה. ההבדל במשקל על שתי החתיכות האלה הוא שולי.

de fox
10-05-19, 22:26
את מירב המסה שזה הדפנות הפנימיות של הבודי אני עושה מפח 1.5 שם זה משהו כמו 4 ק"ג הפרש לכל צד (בין פח 1.5 ל 2).
הפינות עוד ניחא (700 גרם הבדל) ,לא נראה לי שאבנה אותם שוב. את הפח 2 מ"מ הזמנתי בשביל כל מני אזורים שדורשים חיזוקים.

ד ו ר ו ן
10-05-19, 22:40
4 קג בקצה שילדה שווה כמעט 20 בנסיעת שטח אינטנסיבית של שביל משובש.

אז תחשוב על ההבדל הכולל בחומר הגלם.

700גר כאן, חצי קילו שם, והרכב ירגיש בסוף הרבה פחות עומס בשטח.

de fox
17-05-19, 13:50
קצת מהסשן האחרון, מתחיל לקבל צורה:

124217

124218

124219

124220

124221

אני עוד לא מרתך כלום כרגע, בעיקר בונה את האלמנטים והחלקים, אולי מחבר בפיק או שניים להעמדות.

snirjeepdreamer
19-05-19, 15:27
קצת מהסשן האחרון, מתחיל לקבל צורה:

124217

124218

124219

124220

124221

אני עוד לא מרתך כלום כרגע, בעיקר בונה את האלמנטים והחלקים, אולי מחבר בפיק או שניים להעמדות.עבודה יפה מאוד ובעיקר הליך למידה מושכל וסבלני. בדיוק מה שצריך לפרויקט מסוג זה.
הדבר היחידי שאני ממליץ לך לבדוק זה את עניין הקורה. לקחת 10x10 אבל למעשה שים לב שבמקור, גם בסופה, הקורה היא צרה הרבה יותר וזה בגלל שצריך להיכנס שם במרווח בין הקורה הרוחבית האחורית לזו הבאה אחריה מיכל הדלק.
קורה 10x10 נכנסת ל"תחום" של מיכל הדלק.
תבדוק שלא תתקע אחכ ותאלץ לבנות מיכל יעודי.

שניר

נמרוד
19-05-19, 15:56
שניר, מיכל הדלק בCJ8 לא צמוד לקורה האחורית. תמונה להמחשה - מיכל דלק מקורי ומאחוריו מיכל מים יעודי שמנצל את המקום הריק:
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20171025/ecfc5a5400eac1f268c9d228111287e9.jpg

נועם - מצטרף למחמאות. האם אתה מתכנן מסגרת מאחורי הדלת הנפתחת?

snirjeepdreamer
19-05-19, 16:02
שניר, מיכל הדלק בCJ8 לא צמוד לקורה האחורית. תמונה להמחשה - מיכל דלק מקורי ומאחוריו מיכל מים יעודי שמנצל את המקום הריק:
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20171025/ecfc5a5400eac1f268c9d228111287e9.jpg

נועם - מצטרף למחמאות. האם אתה מתכנן מסגרת מאחורי הדלת הנפתחת?צודק. סליחה. אני הייתי בראש של ג'יפ קצר.

de fox
19-05-19, 16:22

נועם - מצטרף למחמאות. האם אתה מתכנן מסגרת מאחורי הדלת הנפתחת?

תודה וכן. כלשהי...

מנגנוני הרמה מקביליים כאלו לרוב מחוברים במוט בין צידי המנגנון על מנת למנוע חוסר סימטריה ופיתול של הדלת בזמן פתיחה.
לי אין אפשרות לעשות את זה. כך שאני צריך לדאוג שהדלת תהיה מה שיותר קשיחה לפיתול תחת המגבלות.
התכנית זה לתקוף את זה משני כיוונים, 1. להפחית במשקל הדלת קרי- אלומיניום. 2. מסגרת (אלומיניום) שתקשיח את הפנל (מבלי לפגוע בתפעול\אסטטיקה\נפח איחסון).

de fox
31-05-19, 23:38
עוד התקדמות קטנה:

הברגות של תושבות בודי בקורה האחורית - סה"כ התכן המקורי של אום צף בקורה (CAPTIVE NUT) עושה שכל.
מאחר ופיברקתי מאפס את הקורה, נדרשתי לבניה של האומים הצפים. את האומים עצמם שחטתי מהקורה הישנה ובניתי להם "כלובים" שאותם ריתכתי לקורה מבפנים:

קדיחת חור OVER SIZE בקורה:

124370

124368

פרסתי פרוסה מפרופיל 50X50 ושלפתי את האום מהקורה הישנה:

124369

את הפרוסה סגרתי עם לוחית 2 מ"מ:

124372

גם היא קיבלה חור OVER SIZE:

124371

124376

124377

כל העסק רותך לקורה מבפנים במיקום הרצוי (עדיין יש יתרונות לריתוך אלקטרודה :D):

124374

אחרי הריתוך, כמה שפריצים טובים של ספריי גילוון קר:

124378

124379

124380

על הדרך דחפתי קטע פרופיל 50X50 שיעזור להעביר כוחות מהקשת לתושבת השלדה:

124381

בהקשר אחר, יש כמה חיבורי פנלים מאונכים זה לזה שנראה לי נכון לחבר אותם עם גיבוי של זויית, כאילו לשחזר קנט ריתוך.
לקחתי "מסלול" (?) של פנל מבודד - קטע פרופיל "ח" בעובי 1 מ"מ, אותו חתכתי ל 2 זויות 90 מעלות, ככה יש לי מלאי של מקטעי זווית לריתוך איפה שאצטרך.

124382

עכשיו אני שואל את המנוסים - מה סיכמנו? עבור כיסוי של אזורים בזמן עבודה:
1. ניקוי והברקה של הפח, ממיר חלודה ואז פריימר במברשת כשאני מסיים איזור?
2. יש איזה מוצר פריימר בספריי ששוה לעבוד איתו?
3. ואם לא אז איזה פריימר אני קונה?
4. וגם - ממיר חלודה - מה הנוהל, שכבה על כל הפח ואחרי ייבוש פריימר? או שיש איזה ליטוש לפח אחרי הממיר?
5. ושאלה אחרונה - זה משנה איזה ממיר או כל מוצר מ"טמבוריה" עושה את העבודה?

ד ו ר ו ן
01-06-19, 01:36
מה היתרון של אום צף אם הוא גם ככה נעול בכלוב מרותך?

Slowly..

boaz avrahami
01-06-19, 09:40

Slowly..

שטח חיבור חלק, פיזור לחץ גדול

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

de fox
01-06-19, 12:15

Slowly..

לא בטוח שהבנתי את כוונתך, בכל זאת אנסה: המטרה של אום צף זה לאפשר חופש בהרכבה מול הבורג, ה"כלוב" זה מה שתוחם את גבולות החופש מצד אחד (שים לב שהמסגרת גדולה מהאום והאום "צף" בגבולות המסגרת) ומצד שני מהווה אחיזה לאום כמומנט נגדי בזמן הידוק הבורג (אם האום לא היה במסגרת אז לא היה קונטרה לסגירה של הבורג).

Orr
01-06-19, 13:05
היתרון באום צף הוא בעיקר בייצור המוני, מאפשר טולרנס גבוה בין שני חלקים ומאפשר חוסר דיוק יחסית גבוה במידות הסופיות של החלקים (+- 1 ממ ואפילו יותר).
ביצור של יחידה אחת אני לא חושב שיש יתרון

ד ו ר ו ן
01-06-19, 15:38
לא בטוח שהבנתי את כוונתך, בכל זאת אנסה: המטרה של אום צף זה לאפשר חופש בהרכבה מול הבורג, ה"כלוב" זה מה שתוחם את גבולות החופש מצד אחד (שים לב שהמסגרת גדולה מהאום והאום "צף" בגבולות המסגרת) ומצד שני מהווה אחיזה לאום כמומנט נגדי בזמן הידוק הבורג (אם האום לא היה במסגרת אז לא היה קונטרה לסגירה של הבורג).
לא חשבתי שהחור דרכו עובר הבורג גדול מהבורג.

אני מכיר יישום נפוץ יותר של חור חובלי/פס בחלק שאותו מרכיבים, מול אום מרותך בשילדה.
החופש מושג דף החלק ולא השילדה.

גם שיטה.

Slowly..

de fox
01-06-19, 20:47
היתרון באום צף הוא בעיקר בייצור המוני, מאפשר טולרנס גבוה בין שני חלקים ומאפשר חוסר דיוק יחסית גבוה במידות הסופיות של החלקים (+- 1 ממ ואפילו יותר).
ביצור של יחידה אחת אני לא חושב שיש יתרון

זה לאו דוקא עניין של ייצור המוני או אב טיפוס אלא יותר עיניין של טכנולגיות ייצור אל מול דרישות הרכבה. בכל מקום שבה טכנולוגיית הייצור אינה מבטיחה מיקום מדויק של חורים או שקיימת חוסר ודאות לגבי התאמה בין חורים ואין רצון להתפשר על מיקום היחסי בין 2 האלמנטים המחוברים, יהיה רעיון טוב להשתמש בפיתרון כזה.

היתרון הגדול וההכרחי במקרה הזה נובע מחוסר הודאות לגבי ההתאמה בין מיקום התושבת בבודי לבין מיקום התושבת בשלדה. בדרך זו אני מקבל התאמה עם טולרנס של +- 10 מ"מ לכל כיוון. כאמור מאחר ואני לא בונה את הבודי על השלדה, החופש הזה הוא הכרחי.

- - - Updated - - -

לא חשבתי שהחור דרכו עובר הבורג גדול מהבורג.

אני מכיר יישום נפוץ יותר של חור חובלי/פס בחלק שאותו מרכיבים, מול אום מרותך בשילדה.
החופש מושג דף החלק ולא השילדה.

גם שיטה.

Slowly..

זה גם נכון אבל שוב, כאשר אתה רוצה לוודא ששני האלמנטים שמתחברים יהיו תמיד באותו מיקום אחד ביחס לשני (מבלי להזיז אחד ביחס לשני בהרכבה) אז אום צף נותן לך את זה. בנוסף הוא נותן חופש לכל הכיוונים בשונה מחריץ שחופשי רק בכיוון אחד.

נמרוד
02-06-19, 09:55
מדובר פה על חיבור של שני חלקים, שלדה ומרכב, במספר רב של נקודות חיבור (12 לפחות, תלוי באורך הג'יפ) שהמרחק בין הנקודות נמדד במטרים שלמים. חייב להיות חופש גדול להרכבה - ואומים כלובים מקוריים מאפשרים באמת משהו כמו ס"מ חופש כל אחד. בלי זה אין סיכוי להרכיב את השלדה והמרכב ביחד. מצ"ב שרטוט עם מידות כל נקודות החיבור לCJ7 וCJ8.
124393

הביצוע שלך באמת מרשים, שחזור של המקור ואפילו יותר טוב. אבל - כשאתה בונה את הג'יפ בעצמך אתה יכול לבחור בפתרון נוסף, וזה להשאיר חלונית שרות, שתשמש גם חלונית ניקוז, הכרחי בפרופיל סגור כזה. זה עדיף בעיני בכל מקום שזה אפשרי. מכיוון שבמילא בנית פרופיל חדש, להשאיר חלונית בצד הפנימי היה מתבקש וקליל לביצוע.

de fox
02-06-19, 10:15
מדובר פה על חיבור של שני חלקים, שלדה ומרכב, במספר רב של נקודות חיבור (12 לפחות, תלוי באורך הג'יפ) שהמרחק בין הנקודות נמדד במטרים שלמים. חייב להיות חופש גדול להרכבה - ואומים כלובים מקוריים מאפשרים באמת משהו כמו ס"מ חופש כל אחד. בלי זה אין סיכוי להרכיב את השלדה והמרכב ביחד. מצ"ב שרטוט עם מידות כל נקודות החיבור לCJ7 וCJ8.
124393

הביצוע שלך באמת מרשים, שחזור של המקור ואפילו יותר טוב. אבל - כשאתה בונה את הג'יפ בעצמך אתה יכול לבחור בפתרון נוסף, וזה להשאיר חלונית שרות, שתשמש גם חלונית ניקוז, הכרחי בפרופיל סגור כזה. זה עדיף בעיני בכל מקום שזה אפשרי. מכיוון שבמילא בנית פרופיל חדש, להשאיר חלונית בצד הפנימי היה מתבקש וקליל לביצוע.

זו בהחלט אפשרות שחשבתי עליה אבל ירדה מהפרק מתוך מחשבה שהפרופיל הזה סגור מכל הכיונים - הוא אטום, תיאורטית אין מה לנקז. ברגע שאפתח חלוניות בתוכו אז אזמין לכלוך ובוץ להיכנס ולהשתקע. אני רואה את זה בכל הקורות בבודי עם פתחים, בסופו של דבר הם מלאות בוץ.

נמרוד
02-06-19, 10:28
זה דילמה מעניינת. אם משהו הוא אטום באמת, אז לא תתפתח חלודה בפנים, לא רק כי לא יכנסו מים, אלא כי גם לא תהיה אספקה של חמצן. אבל אם הפרופיל לא אטום ב100%, ברמה של בדיקת ואקום, ואין איזשהו חור ניקוז בנקודה הנמוכה ביותר, יהיה עוד יותר גרוע, כי אויר יכנס, ואפילו כמויות מזעריות של לחות תתעבה עם הזמן למים שאין להם לאיפה לצאת, ואז כן תתפתח חלודה.

ובכל מקרה, הפרופיל הזה לא יהיה אטום באמת, ולו רק כי יש לך את החורים האלו של הברגות התושבות. זה לא נקרא אטום.

אני אתן לך דוגמא מנסיוני - קשת לברזנט של הטנדר הקודם שלי, שתי הרגליים שלה נאטמו לגמרי. בראש הקשת חורים לחיבור גגון. הכל לכאורה אטום עם ברזנט. בפועל, נכנסות כמויות מזעריות של מים והתעבות של לחות. אבל לאורך זמן, מים שאין להם לאן לצאת, הצטברו בפנים, וכשפירקתי את הקשת אחרי שנתיים, יצאו ממנה מים זורמים. הפתרון הנכון הוא לא רק לנסות לאטום כמה שאפשר, אלא להשאיר פתח ניקוז. וזה קשת שהיא מעל גובה המרכב, לא משהו שאי פעם נמצא במים עומדים.

במרכב מקורי של CJ7 אין חללים אטומים לגמרי. כל פרופיל סגור יש לו פתח ניקוז איפשהו. בשדרוגי המרכב הישראלים, עם הצינורות שמחזיקים את הקשתות, עם קופסאות האחסון ועם הקופסה המוזרה שנמצאת בדפנות מאחורי המושבים הקדמיים, יש חללים כאלו ואלו בדיוק המקומות של החלודה.

נמרוד
02-06-19, 10:30
. אני רואה את זה בכל הקורות בבודי עם פתחים, בסופו של דבר הם מלאות בוץ.

אתה לא רואה מה קורה בתוך קורות שאין בהם פתחים. מזכיר את הסיפור הידוע של המתמטיקאי אברהם וולד והאנליזה של איפה למגן מפציצים.
למי שלא מכיר:
https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%91%D7%A8%D7%94%D7%9D_%D7%95%D7 %9C%D7%93

de fox
02-06-19, 11:12
זה דילמה מעניינת. אם משהו הוא אטום באמת, אז לא תתפתח חלודה בפנים, לא רק כי לא יכנסו מים, אלא כי גם לא תהיה אספקה של חמצן. אבל אם הפרופיל לא אטום ב100%, ברמה של בדיקת ואקום, ואין איזשהו חור ניקוז בנקודה הנמוכה ביותר, יהיה עוד יותר גרוע, כי אויר יכנס, ואפילו כמויות מזעריות של לחות תתעבה עם הזמן למים שאין להם לאיפה לצאת, ואז כן תתפתח חלודה.

ובכל מקרה, הפרופיל הזה לא יהיה אטום באמת, ולו רק כי יש לך את החורים האלו של הברגות התושבות. זה לא נקרא אטום.

אני אתן לך דוגמא מנסיוני - קשת לברזנט של הטנדר הקודם שלי, שתי הרגליים שלה נאטמו לגמרי. בראש הקשת חורים לחיבור גגון. הכל לכאורה אטום עם ברזנט. בפועל, נכנסות כמויות מזעריות של מים והתעבות של לחות. אבל לאורך זמן, מים שאין להם לאן לצאת, הצטברו בפנים, וכשפירקתי את הקשת אחרי שנתיים, יצאו ממנה מים זורמים. הפתרון הנכון הוא לא רק לנסות לאטום כמה שאפשר, אלא להשאיר פתח ניקוז. וזה קשת שהיא מעל גובה המרכב, לא משהו שאי פעם נמצא במים עומדים.

במרכב מקורי של CJ7 אין חללים אטומים לגמרי. כל פרופיל סגור יש לו פתח ניקוז איפשהו. בשדרוגי המרכב הישראלים, עם הצינורות שמחזיקים את הקשתות, עם קופסאות האחסון ועם הקופסה המוזרה שנמצאת בדפנות מאחורי המושבים הקדמיים, יש חללים כאלו ואלו בדיוק המקומות של החלודה.

נקודות טובות ואולי זה החיבור למה שאסף התיחס מוקדם יותר בשרשור בבחירה של פרופילים סגורים מול פתוחים.

אני חושב שאפשר להפריד בין הצרכים. אם בניקוז בלבד עסקינן אין הצדקה לטעמי לפתוח פתחים גדולים שיאפשרו לבוץ להצטבר.
מה שכן אני מקבל זה לעשות חורי ניקוז בתחתית הקורה. ואם ממש להיות פוץ אני יכול לסגור את החורים האלה עם פקקים,ברגים (שבכל זאת לא יכנס אבק שיהפוך לבוץ) ופעם בכמה זמן לפתוח אותם לניקוז באופן יזום או לחילופין להשאירם פתוחים ומדי פעם להכניס שטיפה בלחץ אוויר.

בכל מקרה אם נעשה שימוש בפרופיל סגור רצוי שיהיה מגולוון.

de fox
02-06-19, 11:27
אתה לא רואה מה קורה בתוך קורות שאין בהם פתחים. מזכיר את הסיפור הידוע של המתמטיקאי אברהם וולד והאנליזה של איפה למגן מפציצים.
למי שלא מכיר:
https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%91%D7%A8%D7%94%D7%9D_%D7%95%D7 %9C%D7%93

לא הכרתי. יופי של אנקדוטה :D

נמרוד
02-06-19, 11:36
אסף התייחס לחתך של החלק - חתך סגור (עגול, מרובע, RHS) לעומת חתך פתוח (L, U, H וכו') מבחינה מבנית. ועקרונית תמיד, תמיד עדיף פרופיל סגור או לסגור פרופיל. זה שיש או אין פתחי ניקוז זה דבר אחר לגמרי.
לטעמי, תמיד צריך להיות פתחי ניקוז. עם פקק, אדרבה. שלדה מקורית של ג'יפ או של כל טנדר עם שלדה בפרופיל סגור - יש שפע של חורי ניקוז ושרות בתחתית ובצדדים - ואכן, ברכב חדש הם מדיעים עם פקקי פלסטיק, שעם השנים נושרים. חפש באיביי frame plugs

de fox
02-06-19, 11:47
אסף התייחס לחתך של החלק - חתך סגור (עגול, מרובע, RHS) לעומת חתך פתוח (L, U, H וכו') מבחינה מבנית. ועקרונית תמיד, תמיד עדיף פרופיל סגור או לסגור פרופיל.

זה ברור.
לא רוצה לסכסך :p אבל אסף כתב אחרת, בגלל זה ביקשתי שיפרט למה הוא מתכוון:

"
הוא התחיל עם קורות והבין שעדיף פרופילים מכופפים פתוחים. בסוף כל המרכב יותר חזק ויותר עמיד. "

נמרוד
02-06-19, 12:05
אני לא יודע למה אסף התכוון ואיך זה קשור אלי :D

אני רק ממליץ על פתחי ניקוז בכל קופסא סגורה שאתה מייצר, ובמקרה הזה המיקום של פתחי ניקוז מסתדר יופי גם אם פתחי שרות במקום אום בכלוב.

לא שמה שעשית לא טוב. יש פתגם אמריקאי ידוע - "הרבה דרכים לפשוט עורו של חתול".

de fox
02-06-19, 13:03
אני לא יודע למה אסף התכוון ואיך זה קשור אלי :D

אני רק ממליץ על פתחי ניקוז בכל קופסא סגורה שאתה מייצר, ובמקרה הזה המיקום של פתחי ניקוז מסתדר יופי גם אם פתחי שרות במקום אום בכלוב.

לא שמה שעשית לא טוב. יש פתגם אמריקאי ידוע - "הרבה דרכים לפשוט עורו של חתול".

עכשיו שסגרנו את הנושא הזה ;).

אשמח לשני הסנט שלך ושל אחרים בנושאים האלה:

4. וגם - ממיר חלודה - מה הנוהל, שכבה על כל הפח ואחרי ייבוש פריימר? או שיש איזה ליטוש לפח אחרי הממיר?

נמרוד
02-06-19, 13:50

כיסוי זמני: איפה שיש משטחים שהם כבר צבועים ואתה לא מתעסק איתם - לא לגעת. איפה שיש משטחים חדשים מגלוונים - לא לגעת. איפה שיש חלודה - למרוח ממיר חלודה. אזורים שסיימת לעבוד עליהם, למרוח עליהם משהו, לא באמת משנה מה - ממיר חלודה, או צבע יסוד כלשהו בספריי. אין טעם להשתמש בפריימר הסופי מסיבה פשוטה, אם אתה חוזר ומרתך קרוב אליו החום הורס אותו גם ככה. כל המטרה היא להאיט התפתחות של חלודה. אם אתה עובד בחוץ זה בעייה, אם אתה עובד בחלל סגור - ממש לא נורא. קצב התפתחות הג'ינג'ים הוא כזה שגם מתכת חשופה לגמרי קל ללטש בסוף.

כשמסיים את העבודה (=גמרת עם ריתוכים), מה שאני מתכוון לעשות זה לאטום את כל הבודי עם פריימר אפוקסי תעשייתי איכותי. אני קניתי אפולק אפומרין S400, יש מוצרים מקבילים לטמבור ונירלט. הרעיון של פריימר אפוקסי הוא שהוא חומר אטימה, לא צבע, והוא יתחבר טוב לכל דבר - מתכת חשופה, מגלוונת, שכבות צבע ישן באזורים שאתה מחליט לא להוריד, שכבות של זפת מקורית בתחתית הבודי שאין טעם להוריד. שכבת פריימר, ועליה חומר אטימה לכל התפרים (בוסטיק, מסטיק, seam sealer, סופר 7... גם כאן יש כל מיני אפשרויות), עוד שכבת פריימר, ואז אתה יכול להרכיב את הג'יפ לגמרי וגם לנסוע איתו. אחר כך עבודת צבע אוטומוטיבית סטנדרטית, שאני עוד רחוק ממנה, ובכל מקרה מתכנן להביא בנסיעה, ג'יפ מורכב, לבעל מקצוע.

ממיר חלודה - כן, הרגיל של טמבור. אני לא רואה טעם למרוח איתו משטחים, אלא רק אזורים שיש בהם חלודה שלא ניתן להוריד מכאנית - פינות, בפנים של פרופילים וכולי. איפה שיש משטח שאפשר להשחיז למתכת נקייה ברגע האחרון, זה הדבר הנכון לעשות.

talb_s
03-06-19, 06:12
גם בCJ 7 יש אזור סגור בבודי בספים של הדלתות אזור מועד לפורענות שתמיד נרקב. אני לפני שסגרתי את זה עם פח חדש צבעתי את זה היטב עם ממיר חלודה ואז יסוד אפוקסי ואז מרחתי את הכל בגריז בנדיבות וליפני הסגירה הסופית גם התזתי ספר גריז פנימה.
בכל מקרה הפתרון של נמרוד לרתח שם פרופיל מלבני לכל האורך הרבה יותר מוצלח.
אני בשלב הריתוך של הבודי בסוף העבודה התזתי ספרי צבע רגיל פשוט שהחזיק כמעט שנתיים ללא כל סימן חלודה ובסוף פשוט העפתי אותו עם מברשת על הדיסק ניקיתי היטב עם סנו אנטי קאלק (חומצה) ולבסוף ניגוב טוב עם מטלית ללא סיבים עם ANTI SIL ואז יסוד אפוקסי ואטימה עם סופר 7 ועוד שכבת יסוד.
יצא לי לעבוד גם עם בוסטיק יעודי לרכבים לדעתי הסופר 7 הרבה יותר טוב .
בקשר לממיר חלודה יש מספר גישות ראיתי כאלו שמורחים את כל הבודי לפני האפוקסי ויש כאלו שמיישמים רק מקומית בכל מקרה לא משייפים אותו אבל חשוב לחספס את המתכת עם נייר 60-80 לפני.
צבע אפוקסי נפוץ ועמיד ויחסית לא יקר זה HB55 של נירלט.
אתה יכול ללמוד כמה טריקים מבחור שיש לו ערוץ יוטיוב בשם Redneck Garage

בהצלחה!

de fox
03-06-19, 08:08
מעולה! אחלה טיפים. תודה

דרור ברלי
03-06-19, 08:33
בשילדות הג'יפים הסגורות (CJיים מ-76', YJ והלאה) יש חורי ניקוז/אוורור/השד יודע איך תקראו להם, אבל הם לא באמת חורי ניקוז, כי הם ממוקמים בפיאות הצדדיות. הם לא באמת מאפשרים לנוזלים וללכלוך להתנקז החוצה.
מה שקורה בפועל זה שקורת השילדה מתמלאת בג'יפה שנכנסת דרך החורים הללו. חלק גדול מהג'יפה הזו היא בוץ שנשאר רטוב במשך חודשים רבים ולפעמים גם הבוץ ההרסני מכולם - זה שמורכב מחול ים.
את ההמשך כולם יודעים: חלודה שמתפתחת מבפנים. כשתראו אותה, זה רק אחרי שקורת השילדה נרקבה והתפתחו סדקים ואולי גם שברים... לא שאי אפשר לתקן אבל זה מבאס לחלוטין.

נמרוד
03-06-19, 09:11
דרור מה שאתה כותב לא מדויק. יש חורי ניקוז גם בתחתית של השלדה. זה לא מונע מחול ובוץ לסתום אותם, אבל מי שרוצה ניתן לנקות את השלדה מבפנים בשילוב של אמצעים מכאניים (מברגים, מוטות גמישים, כבל פלדה מחובר למברגה) ולחץ מים. מהחורים הצדדיים נכנסים והניקוז הוא מהחורים שבתחתית השלדה. זה די קל כשהבודי מופרד מהשלדה, ואפילו יש בזה תחושת סיפוק (במובן של לחטט באף או באצבעות הרגליים אחרי שבועיים בנעליים צבאיות. אתם יודעים למה אני מתכוון).

טל איזה שנה הCJ שלך? ספי הדלת הקופסתיים הופיעו לדעתי רק ב81' ולכן מופיעים גם בCJ8 ישראלים. חרא של דבר.

golyat
03-06-19, 09:34
לטעמי. אין פיתרון לכל החיים לחלודה מלבד תחזוקה שוטפת. גם בסיקסים וסופות אפשר להימנע מחלודה אם פעם בשנה יחד עם הטיפול נעשה טיפול לחלודות. מעבר על הבודי והשלדה עם מברג ומברשת פלדה בכל מקום שבו מתחילה חלודה ניישם ממיר חלודה וצבע. נמנע מחלודה לשנים ארוכות. כמו עם עזה.. אין זבנג וגמרנו.

ד ו ר ו ן
03-06-19, 14:45
אם החלטת שאתה לכ יעול להתמודד עם החול והאדמה בקורות של השילדה, אז תצטרך אליה..

גלון שמן מנוע לתוך הקורה וקיבלת חול ספוג בשמן שיהווה תווך למים.

Slowly..

תומר ב
03-06-19, 15:19
כל הכבוד על ההתקדמות והיסודיות.
לדעתי עדיף להשתמש ביסוד אפוקסי שמיועד לשימוש ברכב.
היתרון הוא בהתאמה של כל מערכת הצבע (יסוד, קומפקט פילר ועליון).
תמצא ספק ציוד פחחות באיזורך ותבחר יצרן מוכר שהוא מוכר.
אני משתמש ביסוד של סיקנס.
צבעי תעשייה אפוקסים מספקים הגנה מצויינת ובד''כ דורשים הכנה פחות יסודית, אבל הגימור יותר גס ועובי השכבה עבה יחסית .
בהמשך לסדר שנמרוד כתב, אם אתה מנקה חלק גדול מהמרכב, וזמן העבודה עליו ארוך, ממליץ לבצע היסוד לפני התיקונים.
במהלך התיקונים להשלים ממיר חלודה ויסוד עשיר אבץ איפה שמרתכים ומשחיזים.
בסוף העבודה לבצע יסוד שוב על הכל.
בחלקים נסתרים שמרתכים כדאי להשתמש ביסוד רתיך. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190603/25fed2c74dad6eac0492254528d17981.jpg

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

talb_s
04-06-19, 06:14
דרור מה שאתה כותב לא מדויק. יש חורי ניקוז גם בתחתית של השלדה. זה לא מונע מחול ובוץ לסתום אותם, אבל מי שרוצה ניתן לנקות את השלדה מבפנים בשילוב של אמצעים מכאניים (מברגים, מוטות גמישים, כבל פלדה מחובר למברגה) ולחץ מים. מהחורים הצדדיים נכנסים והניקוז הוא מהחורים שבתחתית השלדה. זה די קל כשהבודי מופרד מהשלדה, ואפילו יש בזה תחושת סיפוק (במובן של לחטט באף או באצבעות הרגליים אחרי שבועיים בנעליים צבאיות. אתם יודעים למה אני מתכוון).

טל איזה שנה הCJ שלך? ספי הדלת הקופסתיים הופיעו לדעתי רק ב81' ולכן מופיעים גם בCJ8 ישראלים. חרא של דבר.

כן יש לי בודי ישראלי מעל שנת 81

de fox
22-06-19, 00:46
ממשיכים:

אחרי שסיימתי להכין את הקורה האחורית. עברתי לדופן המוגבהת של בית הגלגל ומה שיתחום את הארגז מבפנים.

124592

הזמנתי לוח 1X2 מכופף בקו 40 ס"מ בעובי 1.5 מ"מ וחתכתי אותו למידה

124593

בשביל להעמיד אותו במקום ייצרתי מעץ "פיגום" שימקם את הלוח לטובת סימונים וריתוכים.

124595 124596

חיברתי בכמה פיקים את הלוח

124597

עכשיו כשיש קיר, יש מה שיישא את הקורה האחורית. בשביל לגשר על מרווח בין הריצפה החתוכה לבין הקורה חיברתי לקורה זווית שתתממשק לרצפה הקיימת:
124598

מיקמתי את הקורה וריתכתי אל הריצפה. השתמשתי בעוד מקטע של זווית על מנת ליצור ממשק חיבור וריתוך בין הקורה לדופן המאונכת:

124599 124600
בתמונה רואים את הקורה המחוברת לאחר ריתוך והשחזה.

אחר כך עברתי קדימה למדרגה של הבודי באזור בו יושבת הקשת הקדמית. הקשת במקור מחוברת עם תושבת זווית מסיבית שמחוברת עם ברגים לרצפה ולקיר המדרגה. פירקתי את התושבת ומתחתיה כצפוי הרצפה הייתה רקובה:

124601

124602

מאחר ותושבת הבודי וזויית החיזוק בתחתית הבודי היו במצב תקין, החלטתי שאחתוך את הפח הרקוב מסביב ו"אקלף" אותו מהתושבת והזווית. כך אוכל להשתמש בהם למיקום הטלאי שאייצר ולרתך אליהם:

124603

124604

לפי התכנון של הבודי החדש אני סוגר את התא החיצוני בקו המדרגה כך שהטלאי באזור הזה הוא פח מכופף מהרצפה שעולה עד גובה בית הגלגל:

124605

124607

124606

חזרתי אחורה והכנתי את הקטע המחבר בין הקורה האחורית למישור העליון של הארגז ומשמש כתושבת לצירים של מנגנון ההרמה:

124608

124609 124610

כאמור הצירים עצמם הם ברגי כתף שמרותכים לקורה מהצד הפנימי.
לא צולם אבל ליד הקורה הזו הוספתי עוד מקטע של פרופיל סגור שמשמש כהמשך של הקשת האחורית (העתידית) אל הרצפה. (רואים אותו בתמונה מתוך המודל).

אחרי זה, כל העסק עמד בפני עצמו והוצאתי את הפיגום עץ.

לאחר מכן אפשר להרכיב את אלמנט הפינה שייצרתי ולסגור את האזור הזה:

124611

124612

הצבע הכחול שרואים זה ממיר חלודה שמרחתי בצד הפנימי של הפינה.

124614

124613

124615

124616

יש כל מיני מקומות שקשה להתאים בדיוק קטעי פח במפגש קו מסויים, כך קרה לי בחיבור בין אלמנט הפינה לדופן הפנימית של הבודי. גם כאן יצרתי בכוונה מרווח בינהם וגישרתי עליו עם קטע זויית שריתכתי והשחזתי:

124617

124618

124619

124620

124621

124622

זהו לעת עתה. במקביל התמקדתי על אסטרטגיית עבודה מבחינת גימורים - תוך כדי עבודה אני מוריד צבע איפה שאני עובד, שם ממיר חלודה לפי הצורך, לאחר ריתוכים ובגמר עבודה על אזור אני מלטש ומוריד כל סימני חלודה ואז אמרח פריימר, כך שלאט לאט עם ההתקדמות כל הבודי יהיה בפריימר שכבה אחת. עליו אני אבצע איטום ועבודות מרק פחחים. עליהם שיכבה נוספת של פריימר, על כל זה שיכבה של אפוקסיכול כשכבת ביניים ובסוף צבע גמר פוליאוריתני.
הפריימר הנבחר כצפוי הוא נירלט HB55 שבנוי לעבודה גם מבחינת יכולת היקשרות, גם כי הוא מכיל חומרים אנטי קורוזיבים פעילים וגם כי אין מגבלת זמן לצביעה בין שכבות ולצבע עליון, מה שבדרך כלל קיים בצבעי אפוקסי ובהתנהלות לוחות הזמנים שלי זה מאוד נוח לא להיות מוגבל.

נמרוד
22-06-19, 20:59
שמע, יש לך שילוב נדיר של ראש וידיים באותה רמה גבוהה. אתה מעורר השראה. בשביל זה בדיוק יצרנו את ג'יפולוג.

golyat
22-06-19, 21:31
מרשים! גם העבודה עצמה וגם קצב ההתקדמות.
אף מהנדס בנצרת או באמריקה לא חלם שזה מה שיקרה לרכבים האלו אחרי 30 שנה.

ד ו ר ו ן
22-06-19, 21:57
יפיפה!

הרבה השראה.

Slowly..

de fox
23-06-19, 00:02
שמע, יש לך שילוב נדיר של ראש וידיים באותה רמה גבוהה. אתה מעורר השראה. בשביל זה בדיוק יצרנו את ג'יפולוג.

תודה רבה. כיף גדול

- - - Updated - - -

מרשים! גם העבודה עצמה וגם קצב ההתקדמות.
אף מהנדס בנצרת או באמריקה לא חלם שזה מה שיקרה לרכבים האלו אחרי 30 שנה.

הולך בעקבותיך

- - - Updated - - -

יפיפה!

הרבה השראה.

Slowly..

כיף לשמוע

סולי
23-06-19, 07:42
שאפו! חייב להודות שהייתי סקפטי שהשרטוט יתכנס לברזלים במציאות...
סחטיין!

אפשר לומר "המעז מנצח"!

de fox
23-06-19, 10:01
שאפו! חייב להודות שהייתי סקפטי שהשרטוט יתכנס לברזלים במציאות...
סחטיין!

אפשר לומר "המעז מנצח"!

תודה אבל חכה.. עוד הרבה עבודה לפני

ishc
23-06-19, 20:03
קרדיט תקבל רק אחרי שהילדים יפגשו במדבר [emoji12]
בהצלחה בהמשך

de fox
23-06-19, 21:11
קרדיט תקבל רק אחרי שהילדים יפגשו במדבר [emoji12]
בהצלחה בהמשך

ולפני הבר מצווה התכוונת לכתוב.... ;)

de fox
13-07-19, 16:20
קיץ, חופש, חו"ל וכאלה... התקדמות קטנה:

בניית הקנט וחיבור מפתן הדלת:

הקנט בנוי מפרופיל 20X40 שמכופף ברדיוס מאוד מסוים שמתאים לקונטור של הפינה של הבודי. באין מערגלת נהוג לחרוץ את הפרופיל ולכופף. אני החלטתי שאפנה ממנו חתיכה כך שתישאר רק דופן במקטע הכיפוף, אותו אני אכופף לרדיוס הרצוי ואז עם פחית שאכופף לרדיוס הנגדי אסגור חזרה את המבנה:

124910

הקץ' זה שאני צריך למצוא שני קטרים לכופף עליהם שההפרש בינהם הוא 20 מ"מ ברדיוס (רוחב הפרופיל). הכיפוף הפנימי זה צינור 2 אינץ'. הכיפוף החיצוני זה בדיוק מכסה מגן של בלון ריתוך:

124911

אחרי מדידות מיקומים, וכו', ככה זה נראה לפני שסגרתי את הפינה הפנימית:

124912

124913

ותמונת מצב מהצד:

124914

החיזוקים באמצע זמניים, רק כדאי לוודא ישרות בזמן שאני מרכיב ומרתך. הם ייתפסו צורה אחרת בהמשך. לאחר קשירת הקנט למפתן הדלת (שהוגבה) כל העסק חזק ויציב.

זהו בינתיים מקווה להתקדמות משמעותית יותר בסשן הבא.

Orr
13-07-19, 16:36
יפה מאוד.
נחמד לראות שאני בחרתי לשפץ את הריצפה והתושבות ולא נגעתי בקירות ואתה עושה בדיוק ההיפך..
מטפל בקירות והריצפה נשארת כמו שהיא.
בכל מקרה עבודה מקצועית מאוד

YoavR
13-07-19, 19:44
יפה מאוד!

למה בחרת בשיטה הזו על פני חירוץ הפאה הפנימית של הפרופיל?

הפרופיל/קנט יהיה מרותך בבסיסו בתפר רציף? משני הצדדים?

de fox
13-07-19, 21:22
יפה מאוד!

למה בחרת בשיטה הזו על פני חירוץ הפאה הפנימית של הפרופיל?

הפרופיל/קנט יהיה מרותך בבסיסו בתפר רציף? משני הצדדים?

מתחושה בלבד, נראה לי שבחירוץ וכיפוף מקבלים רדיוס פחות נקי (פחות אסטטי) ובנוסף זה נראה לי עבודת פיסול לרתך את כל החירוצים ואז להשחיז את הרדיוס הפנימי. עשה לי יותר שכל לעשות ככה ולדייק בעקמומיות הרדיוסים.

לגבי התפר, תכננתי במקור לקדוח חורים בפח מתחת לקנט ואז לתת פיקים של הפח אל הקנט. בפועל אני שם לב שכל מקום שיש פרופיל על פח והם לא מרותכים זה יוצר סיכון לרעש וזמזום בינהם.
בסופו של דבר קטע הפח הבולט מעבר לקנט החוצה (בתמונה) ייחתך מאחר והפרט הזה הוא חלק מהדופן הנפתחת. כך שמה שנראה לי שאני יעשה זה, ארתך בתפר מלא את הצד החיצוני ואשחיז למישור החיצוני של הקנט. את הצד הפנימי אאטום בסילר.

דעות? תובנות בנושא?

de fox
20-07-19, 16:13
בהמשך לעבודה על הקנט סיימתי את הריתוכים באזור האחורי כולל חיתוך שארית הפח העליון וואת החיבור למפתן הדלת.

הכיפוף הפנימי סביב צינור 2 אינץ שהיה חסר משבוע שעבר:

125002

125003

125004

סגירה של המישור העליון בין 2 הכיפופים, הצילום נעשה לאחר שקטע אחד כבר רותך והושחז:

125005

אחרי השחזה:

125006

חיתוך שארית הדופן העליונה. בהמשך לשאלה של YoavR - ריתכתי תפר מלא את הצד החיצוני בין הפח לקנט שיושב עליו, השחזתי עד למישור הקנט. בצד השני הפנימי, ריתכתי מקטעים קצרים, השחזתי מעט ובהמשך אמלא את הפינה הזו לכל האורך עם סילר ברדיוס יפה ואחיד (בשאיפה).

125007

בינתיים לפי התוכנית :)

125008

נמרוד
21-07-19, 09:05
כחובב שמתנסה בעצמי בעבודות מסוג זה - אתה ידידי יותר מחובב! איכות ודיוק הביצוע של עבודת הפח שלך נהדרת. שאפו.

יובל48
21-07-19, 15:41
תענוג לעיניים,כבוד לעבודה מקצועית ופדנטית

de fox
21-07-19, 20:21
כחובב שמתנסה בעצמי בעבודות מסוג זה - אתה ידידי יותר מחובב! איכות ודיוק הביצוע של עבודת הפח שלך נהדרת. שאפו.

תודה, אל תתרשם כל כך בקלות, כל התמונות מבוימות בתאורה וקומפוזיציה שמצמצמות את החיריונים והפאקים :p.

נמרוד
21-07-19, 21:33
מכיוון שזה מה שגם אני עושה, לקחתי את זה בחשבון... עבודה יפה אבל ממש!

de fox
12-08-19, 14:54
איך מתקדם שואלים אותי.... התשובה היא לאט לאט.

אני משתדל לפנות לי את ימי חמישי בלילה לעבודה רצופה ורגועה, כשהאסטרטגיה אומרת שאם הצלחנו להרדים את הבן (בן 2.8) באזור 20:00 - 20:30 אני יוצא לסשן עבודה עד כמה שאני יכול לתוך הלילה. הפנטזיה זה לילה לבן שבו אני חוזר רק בבוקר הביתה- מארגן את הילד, שם אותו בגן וחוזר להיטרק במיטה עד הצהריים... זה לא קרה עדיין. בפועל אני מחזיק עד 2- 3 לכל היותר. אם הקטן מתנכל לנו בערב ומושך אותנו עד אחרי 21 ואני יודע לחזות שלא אחזיק יותר מ 4 שעות עבודה אז אני דוחה את הסשן למחרת בשישי כאשר יש לי חלון שעות מ 8 עד 13 בו אני וזוגתי עצמאיים לגורלנו ומעשינו. אני פחות אוהב את האפשרות הזו, כי ביום שישי בבוקר צהריים יש הרבה סיכוי להפרעות, חם לעבוד בחוץ ואני עובד בלחץ מול לוחות הזמנים של הגן. זוגתי בהריון כך שאני מפרגן לה בהובלות הילד ומשאיר אותה לנוח במזגן - או שבכלל זה הפוך והיא זו שמפרגנת לי בתחזוקה של תחביב כזה.

בקיצור, מתקדם לאט.

אני עדיין עסוק בסגירה וסיום של אזור הדופן השמאלית על כל השינוים של הבודי שעשיתי. אמנם ההרכבה הראשונית הלכה מהר יחסית אבל לתפור את כל הריתוכים, להשחיז, לתקן פאקים שמתרחשים על הדרך, להשחיז, לסגור את כל הפינות והרווחים הקטנים בין חיבורי הפחים, לרתך נקודות נקודות לתפר מלא, להשחיז.... זה מלא עבודה :p.

אני מעודד את עצמי בכך שאני ממש לקראת סיום צד שמאל, אחר כך צד ימין שאמנם זה כל העבודה הזו שוב מהתחלה אבל כבר עשיתי אותה, למדתי והיא תלך יותר מהר כנראה. ואחר כך פחחות רגילה באזור הדלתות, הרצפה ממש בסדר, קיר אש ומסגרת חלון שגם שם המצב לא רע בסה"כ. ומה זה לתקן כמה פאצ'ים בפח אחרי הפבריקציה המורכבת שעכשיו אני עושה? :confused:

אמנם יש עוד בדרך, התאמה של כסאות חדשים קדימה ואחורה (שאני עוד צריך לחפש בג'נקיות ולקנות) לבנות כלוב (יכול לחכות לסוף) בנייה של מנגנון ההרמה והדפנות המתרוממות (פרויקט בפני עצמו), אה ובנייה של מתקן רוטסרי-שיפוד מסתובבב (כי נמרוד מושך את הפרויקט שלו נצח ;)), פירוק של הבודי הקיים מהשלדה וכנראה כמה פעמים טובות של הרכבה ופירוק הבודי החדש אל השלדה לבדיקות והתאמות, מליון ואחת התאמות ופבריקציות על הדרך. ובסוף בסוף גמר של שפכטל וצבע ואז אתחיל סוף סוף במלאכת ההרכבה והזיווד של הרכב שכנראה גם ייקח סדר גודל של שנה :(....

אה ושכחתי כמובן את הצאצאית החדשה שתגיע (טפו טפו טפו) בעוד כ 4 חודשים ותטרוף את הקלפים לגבי לוחות זמנים וכל מה שחשבתי שאני יודע על זמן פנוי.

בינתיים קצת תמונות מצעדי התינוק שאני קורא לה התקדמות שבועית:

האזור הקדמי של הארגז:

125433

125434

125435

125440

הכנות לקראת פריימר ראשון, ניקוי לרמת פח מבריק והברשה בממיר חלודה:

125436

125439

125437

רציתי לראות מה ההבדל בהשמה של הממיר על פח נקי מול פח מג'ונגן:
המקטע העליון זה הכהה זה פח שלא ניקיתי. פייר מלבד פני השטח המחוספסים אני לא בטוח אם יש משמעות לניקוי. (כנראה שאנקה בכל זאת)

125438

הצטיידתי בכימקלים הדרושים להמשך:

125441

זהו. אשתדל להיות חזק ולהראות התקדמות מרגשת יותר בפעמים הקרובות.

מוני אורבך
12-08-19, 15:34
חביבי תלמד מנמרוד, ככה עובדים.
אני עשיתי את הטעות וסימתי תוך שנה וחצי..
ועכשיו אני מחפש בנרות פרויקט חדש.

הוא רק התחיל להתוודע לפרויקט חח..

מקווה שיש לך רכב שטח נוסף איתו אתה באמת מטייל.

de fox
12-08-19, 15:59
חביבי תלמד מנמרוד, ככה עובדים.
אני עשיתי את הטעות וסימתי תוך שנה וחצי..
ועכשיו אני מחפש בנרות פרויקט חדש.

הוא רק התחיל להתוודע לפרויקט חח..

מקווה שיש לך רכב שטח נוסף איתו אתה באמת מטייל.

כאמור אני עובד על בודי חלופי. נכון לעכשיו הג'יפ שלי עוד מורכב ונוסע אבל שילוב של קיץ, אשה בהריון וחוסר בזמן פנוי לתחזוקה (כי הכל הולך לשיפוץ) גורמים לעוצר טיולים.

אני לא דואג למציאת פרויקט חדש אחרי זה. מה גם זה לא באמת ייגמר הרי. ברגע שהוא יהיה בר נסיעה יתחיל פרויקט מתגלגל של מרוץ חימוש וזייוד לרכב המסעות האולטמטיבי מבוסס CJ.

אומי5
12-08-19, 17:56
אם עד עכשיו נפעמתי, אתה עושה את כל זה עם תינוק ואישה בהריון?
כל הכבוד לאשתך.

de fox
13-08-19, 11:58
אם עד עכשיו נפעמתי, אתה עושה את כל זה עם תינוק ואישה בהריון?
כל הכבוד לאשתך.

אשת חיל מי ימצא :rolleyes:

IlanG
13-08-19, 14:51
כול הכבוד על הפרוייקט ,באמת נראה כאתגר לא קטן , רק שאלה אחת מתבקשת ,איך אתה מצליח לשייף/לנסר/לרתך/להשחיז בשעות הקטנות של הלילה בלי להעיר את השכונה/הרחוב/האישה.....

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

de fox
13-08-19, 15:22
כול הכבוד על הפרוייקט ,באמת נראה כאתגר לא קטן , רק שאלה אחת מתבקשת ,איך אתה מצליח לשייף/לנסר/לרתך/להשחיז בשעות הקטנות של הלילה בלי להעיר את השכונה/הרחוב/האישה.....

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

שאלה טובה.

כחלק מההכנות לפרויקט השיפוץ הזה חיפשתי מקום שאוכל לעבוד בו ברווחה, נוחות ויותר חשוב- בשעות הלילה (שאלו השעות הפנויות של אדם ממוצע) מבלי שזה יעניין מישהו.

בסוף הבנתי שהדרך הכי טובה זה לארוז את המשפחה והדברים, לעבור לגור בקיבוץ (מתחדש, לא אלו השיתופיים רחמנא ליצלן), להתקבל כחבר, להתחייב לבנות בית, לחכות להזדמות ולשים את הידים על מבנה ישן עם סככה שלא בשימוש ולקבל את אישור הקיבוץ להשתמש בו כמסגריית חובבים לשימוש הקהילה. על הדרך גם הכשרתי בית מלאכה קהילתי שיתופי לעבודות עץ ונגרות. ;)

צחוק צחוק אבל כל מה שתיארתי אכן קרה במציאות לאו דוקא בסדר השיקולים הזה.

יתרונות החיים בקיבוץ.

oamitai
13-08-19, 16:49
זו בערך התוכנית שלי, את שלב המעבר לקיבוץ ביצעתי

de fox
30-09-19, 23:05
צברתי קצת עבודה לעדכון הפעם:

עברתי לעבוד על דופן ימין. הפעם העבודה רצה יותר בקלות ובמהירות וגם נראית טוב יותר (אין מה לעשות, הניסיון עושה את שלו).

פירקתי את הדופן על ידי השחזה של הפח לאורך החיבור עם הרצפה כך שהשחזתי את ריתוכי הנקודה המקוריים וקילפתי את הדופן.

125977

125978

משם שוב בנייה מחדש של הפינה האחורית והדופן המוגבהת עם קנט חדש והגבהה של מפתן הדלת.

125979

125980

125981

125982

125983

125984

125985

מזכיר שפתח התדלוק עובר לפינה מאחורה בדומה למקור האמריקאי ולכן לפינה הימנית הותאם פתח לקבלת הפלאנג' של צינור התדלוק.

125986

125987

125988

כאן בתמונה עם פתח התדלוק מהבודי הישן להתרשמות, בהמשך יוחלף לאחד חדש.

גם הקנט נבנה במהירות ובקלות הפעם.

125989

125990

125991

125992

125993

אני מתכנן לתת התקדמות משמעותית בחגים הקרובים. מקום העבודה שלי יוצא להדממה מיום כיפור עד אחרי סוכות ומערכת הגנים אצלנו עובדת כרגיל בחול המועד ובין החגים כך שיוצא שבין ארוחות חג ונופש משפחתי, יש לי 4 ימים מלאים בהם הילד בגן ואשתי בעבודה ואני חופשי להתקדם בפרויקט.:cool:

בצד ההצטיידות יש לא מעט חדש, שווה לעדכן גם שם.
אחד היתרונות בפרויקט ארוך טווח זה האפשרות לתכנן מראש גם את תכנית הרכש. שום דבר לא דחוף ואפשר בכיף לעשות שופינג באתרים השונים ברחבי הרשת ולקנות ציוד זול במחיר של זמן משלוח. עוד ייתרון זה שההוצאה הכספית נמרחת על תקופה ארוכה והפגיעה בתזרים השוטף של היום יום פחות מורגשת 😊

קצת מרשימת הקניות האחרונות שלי:

בהכוונה של נמרוד, פדים למשחזת זווית להורדה של צבע, מרק פחחים וחלודה שטחית. הדבר בזה מוריד הכל, בקלות עד הגעה לפח מבריק ללא פגיעה בפח. אני כבר בהזמנה השלישית שלי של כאלו. כאן בקישור חבילה של 4 ב 50 ₪ עד הבית:

https://www.ebay.com/itm/4X-4-Poly-Strip-Disc-Car-Paint-Rust-Removal-Clean-Grinder-Wheel-46-Grit-Durable/253530967713?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3A IT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

אני משתדל לעבוד עם אמצעי מגן קרי כפפות, מסכת מגן לעיניים ואפילו אטמים לאוזניים אבל אחד השדרוגים הכי טובים שרכשתי זה מסכת נשימה עם פילטר מתחלף. עד כה לא השתמשתי בכלום והכרתי את אלו החד פעמים שלא באמת נוחים לשימוש וגם נורא יקרים. נתקלתי ברשת בזה:

https://www.amazon.com/gp/product/B0798DXBML/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UT F8&psc=1

הזמנתי, קיבלתי והשתמשתי. תענוג. נוח ועושה את העבודה. נגמר העידן בו הייתי מסיים יום עבודה, ושבוע תקוע לי באף ריח של פלדה מושחזת וכל הנחיריים שלי (והנזלת לא נעים להגיד) בצבע שחור.

אקדח צבע שבאופן כללי לא מוצר יקר אבל שוב, במקום לסוע לחנות אספקה טכנית במיוחד, מזמין מהרשת במחיר זול, מגיע עד הבית ובמקרה שלי גם חיפשתי דיזה 2 מ"מ שלא נפוצה- 140 ש"ח עד הבית, מגיע עם 3 דיזות:

https://www.ebay.com/itm/Pro-Spray-Paint-Gun-Gravity-Feed-HVLP-3-Nozzle-With-1-4mm-1-7mm-2mm-Air-Sprayer/392383365658?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3A IT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

באופן כללי, קשיחים ואביזרי מכונות ייעודיים, כל הדברים הקטנים שלא זמינים בארץ או לייתר דיוק לא נגישים מהבחינה שבשביל לרכוש אותם מאחד מספקי האביזרים הטכניים צריך לפנות במייל, לקבל הצעת מחיר מופרזת כי כמובן יש מחיר להזמנת מינימום ואז במידה ומוכנים למכור לך (כי אתה אדם פרטי ולא עסק) אתה נדרש לשלם על משלוח מופרז על איזה פאקינג בורג....בקיצור לא נגיש. במקום זאת כל אותם אביזרים וקשיחים פשוט זמינים ברשת עם משלוח עד הבית במחירים שווים לכל כיס.
לדוגמא כאן:

https://www.amazon.com/gp/product/B07DKB2D58/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o03_s00?ie=UT F8&psc=1

40 ריבנטים M6 ב 17$ עד הבית. שבטח יקפצו פה חברים ויגידו שיש יותר בזול, אבל הפואנטה זה פחות המחיר אלא העובדה שזה פשוט מגיע אלי הביתה. במקום לקטט רגלי לאיזה איזור תעשייה (שלא נגיש לי מפאת מקום מגוריי) או שוב לשלם מחיר מופקע על משלוח במידה ומוכנים למכור לי יחידות בודדות.
הזמנתי כבר במפרים קטנים מגומי, גומיות יעודיות לדלתות, סוגרים ואביזרי פירזול שונים ביחידות בודדת ועוד ועוד, הכל בזול עד הבית.

יוצא דופן בהיבט הזה וראוי לציין, חברת "ליוגב" שסליחה על הפרסום הבוטה, פשוט הבינו שהלקוח המזדמן גם שווה כסף. אחלה שרות ומחיר הוגן. גם אתר אינטרנט וקטלוג נוח, נגיש עם מחירים מוצגים, גם שירות טלפוני יעיל ונעים וגם מחירים שווים אפילו אל מול האלטרנטיבות של אמזון ושות'.

https://www.layogev.co.il/

רכשתי מהם מסיכת נשימה של צבעים עם מסנן, מסיכת עיניים וגלון של בונדו (מרק פחחים) עם משלוח (בתשלום) עד הבית. הגיע תוך 3 ימים.

עוד מאמזון, ווסת לחץ עם ברז לקומפרסור + מסנן שמן/מים לקו אוויר:

https://www.amazon.com/gp/product/B01KXIXICU/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o01_s00?ie=UT F8&psc=1

https://www.amazon.com/gp/product/B002GQ3SUA/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o01_s00?ie=UT F8&psc=1

וערכת 228 כלים לדרמל כולל מארז עץ ב 62 ש"ח עד הבית:

https://www.ebay.com/itm/228-Piece-Dremel-Rotary-Tool-Accessories-Grinding-Polishing-Shank-Craft-Bits-Set/143349888196?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3A IT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

golyat
04-10-19, 18:49
יפה לראות איך שהבודי תופס צורה.
תשאיר קצת כסף וחשק לצד המכאני והחשמלי.

סולי
04-10-19, 20:39
סחטיין כרגיל! סטנדרט גבוה!

הארה/הערה לגבי מיקום פקק התדלוק.
האם גם גובה הפיה השתנה לעומת המקור?

חבר שעשה מעשה דומה ברכב אחר סובל מכך שבעליות קשות הפקק לא מחזיק דלק והרכב משתין דלק.

אם כי לפי התשומת לב שלך לפרטים והחשיבה מחוץ לקופסה ... נותן לך קרדיט שצפית זאת (":

de fox
05-10-19, 19:02
יפה לראות איך שהבודי תופס צורה.
תשאיר קצת כסף וחשק לצד המכאני והחשמלי.

ברור :cool:

de fox
05-10-19, 19:09
סחטיין כרגיל! סטנדרט גבוה!

הארה/הערה לגבי מיקום פקק התדלוק.
האם גם גובה הפיה השתנה לעומת המקור?

חבר שעשה מעשה דומה ברכב אחר סובל מכך שבעליות קשות הפקק לא מחזיק דלק והרכב משתין דלק.

אם כי לפי התשומת לב שלך לפרטים והחשיבה מחוץ לקופסה ... נותן לך קרדיט שצפית זאת (":

אתה נותן לי יותר מדי קרדיט :rolleyes:.

אבל הזכרת לי כשרק קניתי את הסיקס שמתי לב שצריכת הדלק שלו נורא גבוהה, השלמתי עם זה אבל לא עשיתי עם זה משהו מעבר. עד שפעם אחת יצאתי לטיול עם מועדון ה CJ שזה בעצם פעם ראשונה שנסעתי יחד כקבוצה על הכביש. אחרי הכניסה לשטח הבחור שנסע מאחורי הפנה את תשומת ליבי שכל פנייה שמאלה הג'יפ שלי משפריץ דלק מפתח התדלוק....
מסתבר שהגומייה של הפקק הייתה יבשה ולא אטמה. פקק חדש פתר את הבעיה וצריכת הדלק בנסיעות כביש השתפרה הוקוס פוקוס.

ולשאלתך, הפקק החדש מעט נמוך יותר מהמקור אבל עדיין גבוה יותר מכניסת הצינור למיכל הדלק.

דרור ברלי
05-10-19, 23:10
גם הסופה שלי משתינה דלק אם המיכל מלא עד הסוף והשפ"צ שמאלה מספיק רציני....
זה רק עניין של אטימה בפקק.

שלא נשכח שג'יפים חיים גם בזויות שפרייבט לא מכיר, ושבג'יפים האלה, הפרש הגובה בין פתח תדלוק לבין המיכל עצמו, לא כזה גדול....

נמרוד
09-10-19, 09:27
התקדמות מרשימה ביותר, בהתאם ליעד השאפתני שהצבת לך. תענוג לעקוב!

ronbs
16-10-19, 11:14
תענוג לקרוא,
באיזה סוג של צבע אתה הולך לצבוע את הרכב?
עבודה עצמית או שאתה הולך למסור לצבעי?
אם רכשתה כנפונים לרכב אשמח לקבל את הלינק למוצר

de fox
17-10-19, 21:38
תענוג לקרוא,
באיזה סוג של צבע אתה הולך לצבוע את הרכב?
עבודה עצמית או שאתה הולך למסור לצבעי?
אם רכשתה כנפונים לרכב אשמח לקבל את הלינק למוצר

- צבע גמר? עוד לא בחרתי סוג, אבל יהיה צבע עליון דו-רכיבי פוליאוריתני כלשהו. מאחר ואני הולך עם יסוד של נירלט אז סביר כבר להמשיך לפי המפרט שלהם עם צבע עליון "אוניספיד". לגבי גוון, כרגע הכיוון זה בז' מדברי ral 1001 / ral 1002. מבחוץ עם פנים שחור.

- עבודה עצמית נכון לעכשיו.

- יש לי עוד זמן עד שאתעסק בכנפונים :D

de fox
17-10-19, 22:35
בזמן שכולכם טיילתם וראיתם מים וזרימת נחלים במדבר.... סחבק עבד..

סיימתי את הקנט של צד ימין:

126144

126145

126146

עכשיו כששני הצדדים האחוריים יחסית גמורים מבחינת בנייה, היה לי חשוב להמשיך את העבודה כשהבודי מורכב על השילדה. השיקול לזה עכשיו זה שאני מניח שהבודי כמו שהוא היום מונח על 2 חמורים על ריצפה עקומה, מעט מעוות ואני לא רוצה לשמר את העיוות הזה. כך שכבר עכשיו אני ארכיב אותו לשלדה ואם יש צורך לתקן / לאלץ / לשכנע פח כלשהו להתיישר, שזה יקרה עכשיו.

מזכיר שאני עובד על בודי חלופי, כך שיש פה משחק כיסאות של פירוק הבודי המקורי של הרכב, והחלפה עם הבודי שעליו אני עובד. אז בשביל התמרון הזה - הזזה של הבודי ושינועו בתוך הסככה נדרשתי לאיזו עגלה עם גלגלים ומאחר שזה מתבקש ויגיע בכל מקרה בהמשך, כבר בניתי עכשיו מתקן רוטסירי נייד לבודי:

126147

126148

126149

זה מאוד אוטופי בתמונות, אבל התמרון של להעלות את הבודי אל המתקן הזה לבד עם גלגלת הרמה אחת זה אחד הדברים הכי מפחידים שעשיתי בחיי הבוגרים. אין ספק בכלל שבתמרון הבא אני קונה עוד גלגלת, אחת לכל צד (שווה 400 שקל בלי למצמץ).

השלב הבא כמובן, ברוב פאר והדר....פירוק הבודי מהג'יפ וההבנה שבאה איתה- שכאן ועכשיו, זה השלב שאני נפרד מהג'יפ עד לסיום הפרויקט...מכאן, אין דרך חזרה :eek:.

אבל רגע לפני... קצת תיעוד מדעי :cool:. אין ספק שהבנייה הזאת מוסיפה לי משקל לרכב. מצד שני יש כמה אלמנטים שיירדו מהרכב (רוב אם לא כל הסגירה, דלתות מקוריות עם חלונות, מלא חשמל ומלא בונדו מהבודי הרקוב :p). בקיצור מאחר ויש את האמצעים, הורדתי ציוד מהרכב, השארתי רק את מצבו הבסיסי ושקלתי אותו כמו שהוא היום:

126150

לא רואים את הצג, אבל הוא מראה 1700 ק"ג. (כולל סגירה, כולל הפגוש האחורי עם היי ליפט וגלגל ספייר)

בגמר הפרויקט אני אמדוד שוב ונראה מה הרווחתי ומה הפסדתי.

עבור השלב הזה ביקשתי מתנדב מהקהל, זה כבר עבודה ל 2 אנשים (ותודה ענקית לאחי היקר חבר הפורום YoavR).

דלתות וסגירה יורדים:

126152

126151

יש לציין שזו הפעם הראשונה שאני מוריד את הסגירה לגמרי, כלומר יצא לי לטייל עם חלון קדמי מקופל אבל לגמרי פתוח... עוד לא עשיתי. לאור זאת עם הורדת הסגירה, שלח אותי אחי בטון תקיף של אח גדול לעשות סיבוב פרידה אחרון מהג'יפ ולחוות לראשונה נסיעה בג'יפ פתוח לגמרי.

ככה חזרתי:

126153

מעבר לעובדה שהג'יפ יותר קל והרבה יותר שקט (ממש!) זו ממש חווית נהיגה כיפית. אין ספק בכלל שכל סגירה עתידית (קשיחה או לא) חייבת להיות פריקה ברמת ה 10 דקות עבודה גג.

אגב למתעניינים בתיעוד המדעי, חזרתי להישקל ככה - ללא סגירה ודלתות צד...150 ק"ג פחות.

אחר כך עבודת נמלים לפירוק צמות חשמל, כבלים, מפרק הגה, דוושות, מכסה מנוע,חלון קדמי, כנפים רק בחיבור לבודי, כרגע נשארות על השילדה, תושבות בודי התפרקו חלק יחסית, קשת והופ... הרמה של הבודי (הפעם עם 2 גלגלות):

126154

126155

126156

126157

עכשיו הסככה נראית כמו משחתת רכב :D

126158

לטובת התיעוד המדעי - 2 אנשים 5.5 שעות עבודה עם עצירת קפה אחת.

השלב הבא כבר שוב לבד, הנפה של הבודי ה"חדש" והרכבתו על השלדה. משם אני ממשיך בבניה ושיפוץ הבודי על פי התוכנית. בהמשך כשיגיע השלב של ניקיון הרצפה וצביעתה, יש לי מתקן רוטיסרי :). שישודרג כנראה מגלגלים דרדלה לרגליות פילוס יציבות.

עד העידכון הבא, חג שמח.

נעם

ishc
17-10-19, 23:40
אתה איש רציני ביותר.
מקווה שיעבור זריז ובעונה הבאה כבר יצא לנו לטייל יחד.
חג שמח.

ADaShim
17-10-19, 23:49
מרשים ביותר.
תענוג לעקוב.

Sent using Tapatalk

פלג_
18-10-19, 01:05
חשוב מאוד לעבוד על השילדה ועם דלתות, אני בשיפוץ של הסמוראי החלפתי את הספים הרקובים שמתחת לדלתות בפרופיל סגור 100x50 , אחרי הריתוך שמתי לב שהדלתות לא בקו אחיד עם הבודי, הרכבתי את הבודי על השילדה והרכבתי דלתות, פתחתי את הריתוכים וכיוונתי מחדש.

בהצלחה, נראה מאוד יפה, אם תרצה אפרט בעניין החומרים שעבדתי גם בתחתית הבודי.
בנתיים נראה שהם עושים מצויין את העבודה

golyat
18-10-19, 06:17
לדעתי ומנסיוני סיקס חייב להיות פתוח!
גם לי עולות מחשבות על סגירה קשיחה פריקה רק כדי להעביר את הנסיעה הארוכה לדרום בכביש בצורה יותר הגיונית אבל אצלי זה 4 שעות! לפי הנוף אצלך זה קצת יותר קרוב..
קח ברצינות את עניין המשקל. אתה מוסיף לא מעט משקל בבודי. כל 50 קילו מורגשים. ממליץ לך לשקול כלוב צנוע ורזה ככל שניתן דלתות ברזנט. פגושים מינימליים וכו..
עבודה נהדרת. בהצלחה.

erezgur
18-10-19, 08:06
עבודה יסודית ויפה.
תיעוד וכתיבה מלווה ברמה גבוהה, תענוג לעקוב.
פשוט תענוג.

נשלח מהנייד

asafk
18-10-19, 08:46
מרשים ביותר נעם.

טיפ להרכבת בודי למניפולטור - לפעמים יותר קל להוריד את ההודי קרוב מאוד למתקן ואז להרים את המתקן (עם עגלת משטחים למשל) לחבר צד אחרי צד עד שהמתקן תלוי מהבודי ואז להוריד הכל יחד. לא שזה לא דורש תמרונים, רק שזה יותר קל לבנאדם אחד...

אסף.

de fox
18-10-19, 14:59
חשוב מאוד לעבוד על השילדה ועם דלתות, אני בשיפוץ של הסמוראי החלפתי את הספים הרקובים שמתחת לדלתות בפרופיל סגור 100x50 , אחרי הריתוך שמתי לב שהדלתות לא בקו אחיד עם הבודי, הרכבתי את הבודי על השילדה והרכבתי דלתות, פתחתי את הריתוכים וכיוונתי מחדש.

בהצלחה, נראה מאוד יפה, אם תרצה אפרט בעניין החומרים שעבדתי גם בתחתית הבודי.
בנתיים נראה שהם עושים מצויין את העבודה

בוודאי שאני רוצה שתפרט בעניין החומרים שעבדת בתחתית הבודי.

- - - Updated - - -

לדעתי ומנסיוני סיקס חייב להיות פתוח!
גם לי עולות מחשבות על סגירה קשיחה פריקה רק כדי להעביר את הנסיעה הארוכה לדרום בכביש בצורה יותר הגיונית אבל אצלי זה 4 שעות! לפי הנוף אצלך זה קצת יותר קרוב..
קח ברצינות את עניין המשקל. אתה מוסיף לא מעט משקל בבודי. כל 50 קילו מורגשים. ממליץ לך לשקול כלוב צנוע ורזה ככל שניתן דלתות ברזנט. פגושים מינימליים וכו..
עבודה נהדרת. בהצלחה.

הנסיעה הקצרה הזו המחישה לי כמה הרכב מרגיש הרבה יותר נעים, שקט ונוח בלי הסגירה והדלתות הכבדות האלה (150 ק"ג!!).
בהחלט שוקל תצורה רזה של דלתות ברזנט וגג קליל.

מה שהכה בי הכי הרבה זה הרעש שירד מקרקוש החלונות בדלתות ודפיקות הדלת האחורית של הסגירה ובכלל האינטרקציה בין הסגירה לבודי זה לא משהו שעובד טוב.

- - - Updated - - -

עבודה יסודית ויפה.
תיעוד וכתיבה מלווה ברמה גבוהה, תענוג לעקוב.
פשוט תענוג.

נשלח מהנייד

תודה!

תענוג לכתוב

- - - Updated - - -

מרשים ביותר נעם.

טיפ להרכבת בודי למניפולטור - לפעמים יותר קל להוריד את ההודי קרוב מאוד למתקן ואז להרים את המתקן (עם עגלת משטחים למשל) לחבר צד אחרי צד עד שהמתקן תלוי מהבודי ואז להוריד הכל יחד. לא שזה לא דורש תמרונים, רק שזה יותר קל לבנאדם אחד...

אסף.

לגמרי נכון, הבעיה היא הרמה של הבודי בעזרת גלגלת אחת ולאזן את הבודי כך שיהיה תלוי מאוזן.

נמרוד
19-10-19, 08:09
לא הבנתי - הבודי על הרוטיסרי, למה להרכיב אותו לשלדה? תחשוב עוד פעם ועוד פעמיים.

de fox
19-10-19, 12:56
לא הבנתי - הבודי על הרוטיסרי, למה להרכיב אותו לשלדה? תחשוב עוד פעם ועוד פעמיים.

כי אני עדיין בשלב הבנייה ויש הרבה מה לוודא מול השלדה. החשש העיקרי שלי זה בטן שהבודי קיבל או לא קיבל בזמן שפירקתי את הדפנות בשלב שהוא נתמך רק מקדימה ומאחורה, יש גם את מיקום עיגון תושבות הבודי בקורה שבניתי שאני רוצה לוודא. לא רוצה לסיים את הבנייה ואז להרכיב לשלדה ולגלות הפתעות בשלב שזה כבר מסובך יותר לתקן אותן.

חוץ מזה, אחרי שהרמתי אותו פעם אחת, זה כבר לא בעיה להוריד ולהעלות שוב. אני כבר יותר חכם.

פלג_
22-10-19, 23:33
הבטחתי לעדכן בענין החומרים שעבדתי איתם בתחתית הבודי.
אז לאחר טיפול בכל הריקבונות, תלאים וכו', חיפשתי חומרים המתאימים לצביעת החלקת התחתון של הבודי.
לא הסתפקתי במריחת הזפת, הבעיה העיקרית שלי איתו הייתה הגמר, זה שהוא צובר לכלוך ובעיקר לא עמיד למדללים כמו ספריי קרבורטורים וכו'.
כמובן שהתחלתי בשטיפה וליטוש, לאחר מיכן צבעתי עם מברשת, הידבקות הצבע עם מברשת טובה בצורה משמעותית מהתזה לכן היה חשוב לי את השכבה הראשונה לבצע כך.
שכבה ראשונה (השחורה בתמונות) היא יסוד אפוקסי (אקופוקסי 80 של טמבור) לשדעתי שווה ערך למה שאתה עובד עם נירלט שאני באופו אישי פחות אוהב את החברה בגלל תקלות שהיו לי איתם בעבר.
לאחר מכן שוב ליטוש עדין ושכבה שניה בהתזה כדי שלא יראו את הסימנים של המברשת.
למחורת שכבה שניה של אקופוקסי 80 מיו (שווה ערך לסולקוט) שזה צבע המיועד לסביבה קורוזובית (הצבע האפור בתמונות)
לאחר מיכן התזתי חומר של חברת ווירט (כ - 6 ליטר) שהוא חומר על בסיס גומי/נפט המיועד להגנה על תחתית הבודי גם מפני אבנים קטנים הניתזים בנסיעה, לצבע גימור מגורען ואחיד.
אך גם צבע הז אינו עמיד בפני כימיקלים וגם הוא יורד על ידי ספריי קרבורטורים וצובר ליכלוך שלא יורד בשטיפה בנוסף לזה שהוא גם מגורען.
ההיתרון בצבע הזה שניתן לייסם עליו בטווח מסויים (תוך שעתיים אם אני זוכר נכון) כל צבע עליון.
אני ביצעתי מעליו צבע טמגלס PE גם כן של טמבור שהוא צבע אפוקסי עליון עמיד לשחיקה, בצבע שחור גימור משי (לא מבריק)
ניתן נראות אותו בתמונה האחרונה לפני הרכבת הבודי על השילדה.
הצבע נצמד לחומר של חברת ווירט ואפילו עידן מעט את הגירעון, כך שהוא כבר אינו מחוספס למגע.
בנתיים הוא מרגיש מאוד חזק ואחרי שטיפה עם מים הוא נשאר נקי לחלוטין.
ההיתרון הגדול שהוא אינו מושפע מכימיכלים/מסיסים, אפילו נוזל בלמים שהיה עליו כשבוע עד שעליתי על זה אינו פגע בו.

עוד לא יצא לי להעלות שירשור מלא של השיפוץ
אם יש שאלות נוספות, בשמחה רבה.

de fox
23-10-19, 08:33
למחורת שכבה שניה של אקופוקסי 80 מיו (שווה ערך לסולקוט) שזה צבע המיועד לסביבה קורוזובית (הצבע האפור בתמונות)
לאחר מיכן התזתי חומר של חברת ווירט (כ - 6 ליטר) שהוא חומר על בסיס גומי/נפט המיועד להגנה על תחתית הבודי גם מפני אבנים קטנים הניתזים בנסיעה, לצבע גימור מגורען ואחיד.
אך גם צבע הז אינו עמיד בפני כימיקלים וגם הוא יורד על ידי ספריי קרבורטורים וצובר ליכלוך שלא יורד בשטיפה בנוסף לזה שהוא גם מגורען.
ההיתרון בצבע הזה שניתן לייסם עליו בטווח מסויים (תוך שעתיים אם אני זוכר נכון) כל צבע עליון.
אני ביצעתי מעליו צבע טמגלס PE גם כן של טמבור שהוא צבע אפוקסי עליון עמיד לשחיקה, בצבע שחור גימור משי (לא מבריק)
ניתן נראות אותו בתמונה האחרונה לפני הרכבת הבודי על השילדה.
הצבע נצמד לחומר של חברת ווירט ואפילו עידן מעט את הגירעון, כך שהוא כבר אינו מחוספס למגע.
בנתיים הוא מרגיש מאוד חזק ואחרי שטיפה עם מים הוא נשאר נקי לחלוטין.
ההיתרון הגדול שהוא אינו מושפע מכימיכלים/מסיסים, אפילו נוזל בלמים שהיה עליו כשבוע עד שעליתי על זה אינו פגע בו.

עוד לא יצא לי להעלות שירשור מלא של השיפוץ
אם יש שאלות נוספות, בשמחה רבה.

וואו תודה! לפי מפרטי הצבע שאתה מתאר נשמע שהכנת את הרכב לנסיעה בבריכות ים המלח :p:D. מרשים.

כמה שאלות -
2 שכבות פריימר אני מבין. למה צריך שכבת גמר אחר כך ( לפני הווירט) אם בכל מקרה אתה ממשיך להניח חומרי גמר יעודיים?

מה המוצר של ווירט שהשתמשת? בתמונה זה פיית התזה יעודית לפחית שלהם? זה מגיע עם החומר?
האם כוונת הייצרן להניח מעל הווירט צבע עליון או שזו יוזמה שלך?
הטמגלס מיושם בהתזה רגילה? לאור העמידות לנוזל בלמים הייתי שוקל ליישם אותו בכנפיים בחלק שבתוך תא המנוע.

תודה

פלג_
23-10-19, 11:23
זה מפרט וצבעים שעבדתי איתם באיזה פרויקט שנמצא ביפו, קו ראשון לים.
לכן עבדתי איתם, אקופוקסי מיו במקרה היה לי, לא הייתי מזמין פח 18 ליטר עבור האוטו.

אין שכבר גמר נפני הווירט, יש שכבה ראשונה שחורה עם מברשת, לאחר מיכן ליטוש עדין ושוב שכבה שחורה בהתזה.
השכבה השלישית זה כבר אקופוקסי מיו (האפור) וגם הוא יסוד אך מיודע לסביבה ימית, עליו נצבע החומר של וירט.

החומר של וירט הוא זה:

https://eshop.wuerth.cn/Underbody-seal-can-be-painted-over-UBS-VARNISHINGABLE-D1-BLACK-1000ML/0893075.sku/en/US/CNY/

ההקדח הוא יעודי למיכלים האלו, לא חייב להיות של וירט.
עם אותו הקדח צבעתי גם את רצפת הרכב בפנים עם ראפטור, אם תצטרך אתה מוזמן לבוא לקחת.
היצרן מגדיר שניתן לצבוע בכל צבע עליון מעל החומר של ווירט עם חלון זמן מסויים.
אם אתה זוכר, ברכבים המשפחתיים פעם מתחת לסף הדלתות היה חומר מגורען צבוע בצבע הרכב כדי להגן על הסף מאבנים שניתזים מהגלגלים, זה נראה בדיוק כך.
הרכבים החדשים של היום הספים האלו כבר מצופים בפלסטיקים/חצאיות.

הטמגלס נצבע בהתזה כרגיל, לא יודע לגבי תא המנוע אני צבעתי בדיוק כמו הרכב מבחוץ.

de fox
23-10-19, 11:42
החומר של וירט הוא זה:

https://eshop.wuerth.cn/Underbody-seal-can-be-painted-over-UBS-VARNISHINGABLE-D1-BLACK-1000ML/0893075.sku/en/US/CNY/

ההקדח הוא יעודי למיכלים האלו, לא חייב להיות של וירט.
עם אותו הקדח צבעתי גם את רצפת הרכב בפנים עם ראפטור, אם תצטרך אתה מוזמן לבוא לקחת.

תודה, איפה קונים אותו? יש לך קישור לקנייה? ובאותה הזדמנות אם כבר ציינת, איפה רכשת ראפטור? ובאותו הקשר לידע כללי, מה ההבדל בין הראפטור לוירט (המדובר) מעבר למיתוג שלהם? הראפטור לא עושה את אותו דבר שהוירט עושה והפוך?

פלג_
23-10-19, 21:03
את החומרים של ווירט אני קונה ישירות דרך סוכן שלהם, יום אחרי זה כבר אצלי עם שליח.
הייתי מזמין כבר את כל החומרים דרכם, לתחום הרכב יש להם המון חומרים כמו חומר לשמירה על חללים שלא ניתן להגיע עם צבע, יריעות בידוד מאוד איכותיות ועמידות מאוד לאחר קירור ועוד.
מאוד מרוצה מכל החומרים שלהם, אשלח לך את הטלפון שלו בפרטי.

את הראפטור קניתי ממישהו פה בארץ שנשאר לו שני קרטונים, הספיק לי לכל פנים הבודי, ספים מתחת לדלתות ופגושים.
ההבדל בין החומרים הוא שהארפטור הוא צבע דו קומפוננטי עמיד יותר ואינו גמיש כמו החומר של ווירט, אם כי הוא מעט אכזב אותי ביחס לסירטונים שהם מציגים ביוטיוב.
עם החומר של ווירט השגתי עובי רב אשר לדעתי תורם גם בבידוד אקוסטי.
בנוסף לזה הווירט זול משמעותי ואל הצבע העליון שצבעתי עליו אני תמיד יכול לבצע עליו תיקון שזה היה אחד השיקולים.

asypeer
23-10-19, 21:19
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20191023/90c864212fc8ee48e43fc3636a435497.jpg
במקרה קפץ לי, אין לי קשר לבחור.

de fox
24-10-19, 08:01
את החומרים של ווירט אני קונה ישירות דרך סוכן שלהם, יום אחרי זה כבר אצלי עם שליח.
הייתי מזמין כבר את כל החומרים דרכם, לתחום הרכב יש להם המון חומרים כמו חומר לשמירה על חללים שלא ניתן להגיע עם צבע, יריעות בידוד מאוד איכותיות ועמידות מאוד לאחר קירור ועוד.
מאוד מרוצה מכל החומרים שלהם, אשלח לך את הטלפון שלו בפרטי.

את הראפטור קניתי ממישהו פה בארץ שנשאר לו שני קרטונים, הספיק לי לכל פנים הבודי, ספים מתחת לדלתות ופגושים.
ההבדל בין החומרים הוא שהארפטור הוא צבע דו קומפוננטי עמיד יותר ואינו גמיש כמו החומר של ווירט, אם כי הוא מעט אכזב אותי ביחס לסירטונים שהם מציגים ביוטיוב.
עם החומר של ווירט השגתי עובי רב אשר לדעתי תורם גם בבידוד אקוסטי.
בנוסף לזה הווירט זול משמעותי ואל הצבע העליון שצבעתי עליו אני תמיד יכול לבצע עליו תיקון שזה היה אחד השיקולים.

תודה, אבדוק על החומרים של ווירט

- - - Updated - - -

במקרה קפץ לי, אין לי קשר לבחור.

מעולה, אבדוק את זה תודה.

נמרוד
24-10-19, 11:01
כי אני עדיין בשלב הבנייה ויש הרבה מה לוודא מול השלדה. החשש העיקרי שלי זה בטן שהבודי קיבל או לא קיבל בזמן שפירקתי את הדפנות בשלב שהוא נתמך רק מקדימה ומאחורה, יש גם את מיקום עיגון תושבות הבודי בקורה שבניתי שאני רוצה לוודא. לא רוצה לסיים את הבנייה ואז להרכיב לשלדה ולגלות הפתעות בשלב שזה כבר מסובך יותר לתקן אותן.

חוץ מזה, אחרי שהרמתי אותו פעם אחת, זה כבר לא בעיה להוריד ולהעלות שוב. אני כבר יותר חכם.

אוקי. הגיוני לוודא שהתושבות החדשות במקום, למרות שאפשר לעשות את זה גם במדידה. האמת שיותר חשוב לעשות את ההרכבה הזאת כדי לוודא התאמה של הבודי לשלדה בכלל, כי זה הרי לא הבודי המקורי. אבל אחרי שתוודא את ההתאמה אל תעשה את השטות של לעבוד על הבודי שלא על הרוטיסרי!

de fox
06-11-19, 15:13
לפני כמה ימים היו-טיוב הציע לי סרטון נוסטלגי שהקפיץ לי זכרונות מסרט שאהבתי כילד בשנות ה 90.

דבר מה לכד את עיני והצית בי מחשבות משעשעות לגבי הפרויקט שלי.

בתמונות ג'יפ גלדיאטור J200 1963 מתוך הסרט. מי שלא מזהה את הסרט מהתמונה הראשונה יקבל רמז ענק בתמונה השנייה.

126372

126373

והחידה לדיון:
א. איזה סרט (קל)?
ב. איך זה קשור לפרויקט שלי והאם אני יעז לעשות (או לא לעשות :p) משהו בנידון?

איל מ
06-11-19, 15:19
סגירה לחד קבינה?
מעבר למדפים פתוחים? (לפי הרמז של "לא לעשות").

סולי
06-11-19, 15:41
א. משהו עם תולעי ענק....

נמרוד
06-11-19, 15:53
https://youtu.be/liJfZvXdiTE

גם אני. עשרות פעמים. רואים מה שיש בקסטה, לא כמו הנוער של היום.

126374

ואתה הולך (או לא) לבנות מיכל מים כחלק מהמרכב החדש.

de fox
06-11-19, 20:55
יפה מאוד. אכן הסרט TREMORS או בשמו העברי - פחד עד מוות.
סרט שראיתי עשרות פעמים בשידורים החוזרים של ערוץ 4 בשידורי ערוצי זהב. היה חלוץ בז'אנר קומדיות האימה שאחרי הכל היה PG13.

וכן, יש משהו מחוספס פוסטאפוקליפטי בדפנות הפתוחות של הגלידאטור הזה שעושה לי חשק להשאיר את הג'יפ שלי ללא הדפנות כלל.
ולגבי מיכל מים, זה כבר לא סוד, בתא הקדמי לפני הגלגל האחורי, נכנס בדיוק ג'ריקן 25 ליטר (אחד בכל צד).

אומי5
07-11-19, 09:17
אולי יש בזה משהו יפה וזה גם יחסוך לך עבודה קשה על הדלתות.
אבל בפודרה הנגבית, זה יתחיל לעצבן מהר מאוד.

איל מ
07-11-19, 09:28
לא בהכרח.
אמנם ההתארגנות היא קצת שונה. אבל במשך תקופה יצא לי לנסוע עם רכבים פתוחים בהם כל הציוד על מדפים חיצוניים (ובעצם מה זה שונה מטנדר).
פשוט הכל מזווד בארגזים (נגיד ארגזי תחמושת) ותיקים.
מה שכן, אי אפשר להשאיר את הרכב ללא השגחה.

נמרוד
07-11-19, 09:31
תזהר שלא תגמור ככה...
126375

המשוטט
07-11-19, 11:11
תזהר שלא תגמור ככה...
126375ינעל העולם

איפה חותמים על כזה...

למרות שרגל עץ יותר נוח ;-)

רק בשביל את הפרצוף של השג בשער מו"ס

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

אומי5
07-11-19, 11:30
לא בהכרח.
אמנם ההתארגנות היא קצת שונה. אבל במשך תקופה יצא לי לנסוע עם רכבים פתוחים בהם כל הציוד על מדפים חיצוניים (ובעצם מה זה שונה מטנדר).
פשוט הכל מזווד בארגזים (נגיד ארגזי תחמושת) ותיקים.
מה שכן, אי אפשר להשאיר את הרכב ללא השגחה.

זה שונה מטנדר בגלל המיקום ביחס לגלגלים, נכון שאם הכל שם בארגזי תחמושת או ארגזים אטומים זה לא נורא.
מה גם שהאתגר לייצר דלת שבאמת לא תהייה חדירה לאבק הוא לא מובן מאליו.

לגביי האתגר, נו נראה שאתגרים לא מפחידים אותו.
אבל דבר נוסף הוא הנראות, אומנם זה נראה מגניב, אבל ימשוך תשומת לב גם מגורמים פחות רצויים.

de fox
07-11-19, 11:46
כנראה שאמשיך על פי התוכנית ואבנה דלתות אבל תמיד שמורה האפשרות לפרק אותם, את הקשתות, את השמשה הקדמית ולהסב את הג'יפ לרכב מרדפים מדברי אחרי ההפצצה שכולנו נשרוד במדבר הצחיח במרדף אחרי טיפות הדלק האחרונות בעולם. :cool::p

יונתןמצפה
07-11-19, 12:56
ינעל העולם

איפה חותמים על כזה...

למרות שרגל עץ יותר נוח ;-)

רק בשביל את הפרצוף של השג בשער מו"ס

השג של מו"ס מזמן כבר לא עושה שום פרצוף. מו"ס זה עוד משהו ששייך לנחלת העבר.

nirs
07-11-19, 16:57
גם רגל עץ....

opl
07-11-19, 17:19
ינעל העולם

איפה חותמים על כזה...

יחסית קרוב - צבא בלגיה, קיים בעוד "סניפים". נקרא JACAM Unimog לזכרוני.

נמרוד
07-11-19, 17:24
יחסית קרוב - צבא בלגיה, קיים בעוד "סניפים". נקרא JACAM Unimog לזכרוני.זה יחידת העילית של צבא בלגיה עם האונימוג שלהם.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20191107/220a1f8f76036f8a6914311e85f82617.jpg

ד ו ר ו ן
07-11-19, 17:36
יחסית קרוב - צבא בלגיה, קיים בעוד "סניפים". נקרא JACAM Unimog לזכרוני.
זה כנראה רכב ההסתערות/סיור/ניוד האיטי בעולם..

מתאים לבלגים.
בשביל לחרחר רצח עם באפריקה לא צריך לנסוע מהר.
עילית עאלק.. אפילו כיסוי להשתקפות של השעון לא טורחים לשים.

איל מ
07-11-19, 17:38
טוב, תראה בני כמה הם.

ד ו ר ו ן
07-11-19, 17:39
טוב, תראה בני כמה הם.

עזוב גיל.. תראה את הכרס.

יש להם בירות נזירים במנות קרב?

opl
07-11-19, 17:53
עדיף מהזיפ שלנו...

opl
07-11-19, 18:09
יש אותם ביותר חטובים ומפוקסלים, ובכלל יש סיכוי שטעיתי והרכב בכלל IVECO. איפה אסף? שיתן פסק דין ונפסיק לחטוף את השרשור

126381

126382

ד ו ר ו ן
07-11-19, 18:33
אונימוג.. כתוב בטקסט המלווה.
זה עדיין משאית והם עדיין בלגים.

oamitai
07-11-19, 19:42
זה יחידת העילית של צבא בלגיה עם האונימוג שלהם.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20191107/220a1f8f76036f8a6914311e85f82617.jpgבתמו נה הזו גם האונימוג מילואמניק

de fox
07-11-19, 19:47
כנראה שיותר מדי זמן לא נתתי עדכון עבודה... :rolleyes:
ברשותכם קחו את דיון הבלגים (המאוד מעניין:confused:) למקום אחר.
אני תכף יוצא לעבוד ואחזור עם תמונות חדשות של ג'יפ מפורק מבטיח.

de fox
08-11-19, 15:14
אתמול הבודי עלה לראשונה על השילדה:

126384

היה רעיון טוב לעשות את זה עכשיו כי כפי שחשדתי הבודי "שקע" בשלב שהורדתי את הדפנות וריתכתי חדשות כשהוא נתמך רק מקדימה ואחורה., הפיתרון היה מהיר, עיגנתי את תושבות הבודי הקדמיות והאמצעיות, במצב הזה הזנב ישב באוויר כמה ס"מ ניכרים. פתחתי את הריתוך של מפגש הקנט עם מפתן הדלת נהג והבודי התיישר על השלדה. תיקון פשוט בשלב הזה ואני שמח שעשיתי את זה.
בנוסף למדתי שחלק מתבריגי תושבות הבודי גמורות ואצטרך לחדש אותן, אולי אחקה את הפיתרון של נמרוד בנושא.

השאר סה"כ מתאים ויושב במקום, הקורה האחורית שבניתי לבודי מעט גבוהה מדי (או בעצם נמוכה מדי), הייתי יכול לבחור ב 90X90 במקום ה 100X100 שבחרתי. המשמעות כרגע זה שבשביל שהבודי יישב מפולס על השלדה, צריך "לגלח" 1 ס"מ מתושבות הבודי האחוריות, לחילופין ייתכן ואחזור לקורה שבניתי ואשתול במיקום התושבות נישה שתפנה את הפרש הגובה הדרוש. - פתיר, לא מדאיג אותי כרגע.

מעבר לזה, לא התאפקתי והרכבתי פרוביזורי כמה אביזרים כדי לקבל תחושה איך הדבר הזה נראה. איזה כיף זה. אני אוהב את זה מאוד:

126385

126386

126387

126388

126389

126390

זה מאוד מתחבר לי למראה המחוספס של הגלידיאטור וגם, יש משהו נכון בפרופורציות של הדפנות המוגבהות ביחס לקדמת הבודי, זה נראה נכון יותר (לטעמי) מאשר הקנט הנמוך במקור.

יאללה מקווה לחזור לשיגרת עבודה ולהתחיל לסגור משימות לקראת עבודת הפחחות.

asafk
08-11-19, 15:20
שמע... עם התמונות האלה... ועם הגלדיאטור... (שאגב נתן לי כיוון בבחירת הגוון לנ"נ ז"ל) - למה אתה צריך דלתות? סתם משקל עודף. תשאיר ככה פתוח. תמיד תוכל להוסיף דלתות..
בעיני זה ממש נראה הדבר הנכון.

אסף.

de fox
08-11-19, 15:27
שמע... עם התמונות האלה... ועם הגלדיאטור... (שאגב נתן לי כיוון בבחירת הגוון לנ"נ ז"ל) - למה אתה צריך דלתות? סתם משקל עודף. תשאיר ככה פתוח. תמיד תוכל להוסיף דלתות..
בעיני זה ממש נראה הדבר הנכון.

אסף.

זה בדיוק מה שאני אומר!!! :rolleyes:
נראה לי שאמכור לעצמי שאני אבנה דלתות בשלב הבא ובתת מודע אדחה את השלב הזה עד אשר אשכנע את עצמי שממש לא צריך.

הטריק בסיפור שעבור דלתות צריך עוד לקחת בתכנון ובבניה כל מני פיצ'רים שנכון יהיה לבצע אותם בשלב הבניה הנוכחי לפני שאני סוגר הכל עם פחחות וצבע. סומך על עצמי שאמצא פיתרון.

נמרוד
08-11-19, 17:54
הנסיון לסגור ולאטום ולמזג ולבודד ג'יפ אמיתי נידון לכשלון. לפעמים נדמה שהג'יפ ממש מתנגד, כמו יצור חי.

קופסת פח סגורה, אטומה, מבודדת, סולידית? טויוטה עושים את זה הכי טוב. זה לא בDNA של ג'יפ.

oamitai
08-11-19, 18:00
אם תוותר על הדלתות הייתי סוגר את הפינות האלו או מוסיף שם תאים קטניםhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20191108/210bb7707bc903a5d9b10b52c467cf4a.jpg

de fox
08-11-19, 21:24
אם תוותר על הדלתות הייתי סוגר את הפינות האלו או מוסיף שם תאים קטנים

לגמרי. כשאין דפנות אז יש גישה לחלל העצום שכלוא בין השלדה לרצפת הבודי באזור המדרגה של הקבינה. אפשר בחלט להתקין שם מיכל מים\דלק\מגירה נשלפת.

אבל אם אני חוזר לקרקעת המציאות, אין סיכוי שהג'יפ הזה יעבור טסט בלי דפנות. הוא מיד נראה כאילו הוא מוגבה בהגזמה בגלל שהגלגל חשוף.

דופן שפשוט לפרק אותה תהיה פשרה טובה נראה לי.

YoavR
08-11-19, 23:07
בנאדם! תתאפס על עצמך!

שום דבר פחות מדלתות מתרוממות, פתיחה וסגירה עם כפתורים בדשבורד!
כמו באוטובוס. חשמלי או פניאומטי, לא משנה...

de fox
09-11-19, 17:15
בנאדם! תתאפס על עצמך!

שום דבר פחות מדלתות מתרוממות, פתיחה וסגירה עם כפתורים בדשבורד!
כמו באוטובוס. חשמלי או פניאומטי, לא משנה...

עם אורות מהבהבים וצפצופים!!

איל מ
13-12-19, 00:44
אני מחזיר ברשותך את הדיון קצת אחורה. דיברת על איך לכופף קנט מפרופיל מרובע. תסתכל בסרטון הבא, החל מדקה 07:34 (תתעלמו מנורמות העבודה של הבחור):

https://youtu.be/9RyTbdbZTNw

de fox
13-12-19, 03:10
אני מחזיר ברשותך את הדיון קצת אחורה. דיברת על איך לכופף קנט מפרופיל מרובע. תסתכל בסרטון הבא, החל מדקה 07:34 (תתעלמו מנורמות העבודה של הבחור):

https://youtu.be/9RyTbdbZTNw

כן, זו גם דרך :).

שים לב שאצלי יש גם רדיוס כיפוף פנימי.

de fox
27-12-19, 01:31
ממשיכים...

די סיימתי את הבנייה של הבודי בחלקו העליון מקו המושבים אחורה, את עיקר הבנייה נומר...

כשהרכבתי בפוסט הקודם את הבודי אל השילדה נוספו כמה משימות בהקשר של תושבות הבודי, ראשית הקורה האחורית שבניתי גדולה\עבה מדי :(. צריך להוריד ממנה 20 מ"מ בגובה ביחס לשלדה. שנית לצערי כמעט כל ההברגות של תושבות הבודי גמורות. קיוויתי שלא אצטרך לגעת בהם כ זה סתם זמן עכשיו "לבזבז" על שיחזור תושבות. פתאום אני מבין יותר לעומק את הבניה של נמרוד.

הפכתי את הבודי:

126763

126764

תחילה תקפתי את הקורה האחורית. לא ממש תיעדתי לצערי אבל בגדול פשוט חתכתי אותה מקצה לקצה לכל האורך, חתכתי ממנה פרוסה של 17 מ"מ וריתכתי אותה חזרה.

126765

עכשיו תוכנית פעולה לתושבות הבודי. יש 6 תושבות בכל צד לאורך הבודי. 1 בקורה האחורית שבניתי מחדש, הכל טוב שם. עוד אחת הקדמית ביותר, יש גישה חופשית אליה מלמטה להכניס מפתח ולהרכיב אום, מעולה!
עוד תושבת בקורה שלפני הקורה האחורית, שם התבריג מאוד קרוב לפתח בקורה שנראה סביר להכניס דרכו מפתח ולהדק באמצעותו אום, במקרה הגרוע אפשר לפתוח פתח נוסף ממש מול התושבת או לפברק מפתח עם זווית כזו שיישב בול.

נותרתי עם 3 הברגות לטפל בהן. 1 מתחת לרגלי הנהג\נוסע, אחת ליד בית הגלגל ועוד אחת ממש במדרגה בבודי.
לגבי השניים הראשונות כנראה אלך בדרכו של נמרוד ואפתח להם פתח מלמעלה (מתוך הבודי) ואכסה אותם עם פקק.

הפעם תקפתי את זו שבמדרגה שהטיפול בה קל יותר כי למעשה עם מעיפים את האום הצף המקורי, יש גישה להכניס אום,שייבה ומפתח.
אבל לשם כך צריך לחתוך ולהעיף את קצה הקורה שהאום יושב בתוכה ולפברק חתיכה חדשה עם קדח גדול ולרתך אותה במקום.

התבריג המקורי ששתול בקורה:

126766

ביי ביי:

126767

פרוסת פרופיל 60X40 חצוייה לשניים תעשה פה את העבודה יופי:

126768

126769

126770

126774

ישן מול חדש (לפני ריתוך):

126771

מרותך למקום:

126772

126775

וככה אפשר לגשת להשחיל אום ולסגור עם מפתח:

126773

זהו להפעם. בהמשך, שתי התושבות שנותרו.

חג שמח

איל מ
27-12-19, 08:33
תענוג.
ושלא תחשוב שנעלמת מעינינו גם ההשקעה של התיעוד. לעצור, להוריד כפפות, לקחת מצלמה, לביים את ההחזקה של החלק.... עשיתי את זה כמה פעמים על עבודות תחזוקה פשוטות, והתיעוד ממש מכפיל את הזמן של העבודה.
אז תודה.

ד ו ר ו ן
27-12-19, 08:44
תענוג.
ושלא תחשוב שנעלמת מעינינו גם ההשקעה של התיעוד. לעצור, להוריד כפפות, לקחת מצלמה, לביים את ההחזקה של החלק.... עשיתי את זה כמה פעמים על עבודות תחזוקה פשוטות, והתיעוד ממש מכפיל את הזמן של העבודה.
אז תודה.

++

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

de fox
29-12-19, 09:04
תענוג.
אז תודה.

אין על מה :)

חלק מהכיף זה השיתוף. תודה על הפורום שנותן במה לרוץ לחברה ולספר.... את אישתי זה בטח לא מעניין.

de fox
24-01-20, 22:12
המשפחה הורחבה. נולדה לי בת! :) אנחנו רשמית משפחה תקנית (+2):p.

הרשו לי להשאיר את הפן הרגשי אמוציונאלי בבית עם המשפחה ולנצל את בימת הפורום להישאר בצד הטכני הפרגמטי.....:rolleyes:

ירדתי לעת עתה לממוצע של שעתיים עבודה לשבוע.

ממשיך עם נושא תושבות הבודי. מצחיק להקדיש כל כך הרבה זמן לפיתרון שבא לטפל בנושא נקודתי חד פעמי שהרי פעם שהבודי מורכב אין עוד ממשק עם התושבות, אבל מה לעשות... צריך לטפל בהברגות הגמורות האלה.

אחרי הטיפול בתושבות מספר 3 הפעם מטפל בתושבות מספר 2 ו 4.
תושבת 2, מתחת לכסא הנהג\נוסע:

מבט מלמטה לפני הטיפול:

127053

127054

פתחתי פתח לשליפת התבריג המקורי:

127055

התכנית זה לפתוח פתח גישה מפנים הבודי להרכבת אום ולשתול קטע צינור שיתחום את פתח הגישה כך שלאחר ההרכבה ניתן יהיה פשוט לסגור את הפתח עם פקק סטנדרטי:

127056

127057

127058

מיקום השתל:

127059

תפירת הפאץ':

127060

אחרי ריתוך והשחזה, כמו חדש:

127061

מפנים הבודי נראה כך:

127062

127063

לאחר היפוך הבודי אתפור יפה ואשחיז להטמעה מלאה של השתל. בסוף אקבל שרוול גישה לסגירת האום ופתח עגול להרכבת פקק.

אותה שיטה לתושבת 4:

לפני:

127064

חיתוך הקורה לשליפת האום הכלוא:

127065

קדחתי חור עובר לפנים הבודי במיקום המקורי ושתלתי קטע צינור ליצירת פתח הגישה:

127066

127067

סגירת הפתח וחזרה למקור:

127068

127069

127070

זהו, סיימתי את הטיפול בתושבות הבודי מהצד התחתון. בהמשך אנצל את הגישה לתחתית הבודי ואסגור עוד כמה טלאים . אחר כך אסובב את הבודי חזרה ואסיים את הטיפול בתושבות מפנים הבודי. משם מתחיל בטיפולי פחחות "סטנדרטיים" להחלפת מקטעים רקובים באזור הדלתות, קיר אש ואזור החלון הקדמי.

התקדמות כתלות במשטר השינה של הוולדה הטרייה ומצב רוחה של זוגתי היקרה.

שבת שלום.

asafk
24-01-20, 23:03
מזל טוב!
הלוואי עלי שעתיים בשבוע של ברזלים..... (וטיפ קטן שמותר לגלות מהילד השני: אטמי אוזניים)

עכשיו לתשובות בודי. למה בעצם לא לשחזר את האום-כלוב המקורית? תחזיק כנראה את ה40 שנה הבאות, כמו שהקודמת החזיקה. לא?

אסף.

de fox
24-01-20, 23:59
מזל טוב!
הלוואי עלי שעתיים בשבוע של ברזלים..... (וטיפ קטן שמותר לגלות מהילד השני: אטמי אוזניים)

עכשיו לתשובות בודי. למה בעצם לא לשחזר את האום-כלוב המקורית? תחזיק כנראה את ה40 שנה הבאות, כמו שהקודמת החזיקה. לא?

אסף.

תודה!

פשטות, זמינות ח"ג וניהול סיכונים....

יותר פשוט לפברק בצורה הזו מאשר לייצר הרכבה של אום כלוב. באום שייצרתי עבור הקורה האחורית (שם אין אפשרות לחור עובר) השתמשתי באום המקורי שהיה עוד תקין. בשאר האומים לא ניתן להשתמש אז הייתי צריך לייצר כאלה (אין לי מברז או שאריות פלדה בעובי הדרוש) או לאלתר מאום סטנדרטי (יותר עבודה).

מהצד של ניהול הסיכונים - כשההברגה באום כלוב נטחנת או כשהכלוב משתחרר (כמו שקרה בבודי הישן שלי שפירקתי), אין מה לעשות....
בורג ואום עם גישה (במידה ומתאפשר) זה הכי פשוט, הכי נוח ואין סיכון בטחינת הברגות או בהתפרקות הכלוב (ואז לך תחלץ את הבורג).

- - -

golyat
26-01-20, 09:53
יפה מאוד.
אצלי כשנולדה הראשונה מכרתי את הגיפ.. חזרתי לתחביב רק שהשניה היתה בת שלוש.
בורג ואום עם גישה זה הפיתרון המועדף. במיוחד אם הוא גם פשוט יותר.
עבודה יפה.

de fox
26-01-20, 10:19
יפה מאוד.
אצלי כשנולדה הראשונה מכרתי את הגיפ.. חזרתי לתחביב רק שהשניה היתה בת שלוש.
בורג ואום עם גישה זה הפיתרון המועדף. במיוחד אם הוא גם פשוט יותר.
עבודה יפה.

זה אומר שיש לי עוד 3 שנים בלי לחץ לסיים :D

תודה

נמרוד
27-01-20, 16:41
יפה מאד העבודה על התושבות. מסוג הדברים שאפשר בכלל לחשוב עליהם רק כשהבודי מסתובב על שיפוד.

de fox
12-03-20, 23:05
הייתי אופטימי לגבי זמן עבודה פנוי.... :( בפועל יש לי אולי 4 שעות בחודש...

לכבוד הסערה הדרומית ובלי שום קשר אמיתי, קיבלתי 24 שעות ללא אשה וילדים.

חזרתי לסככה, ניערתי אבק מכלי העבודה, התאפסתי ויצאתי לדרך. החזרתי את הבודי לרוטסרי, אי אפשר להפריז ברמת הנוחות שהמתקן הזה נותן בעבודה על הבודי, ללא ספק אחד מההחלטות היותר טובות שקיבלתי בפרויקט הזה.

בפעם הקודמת עבדתי על תושבות הבודי ברגלי הנהג\נוסע מהצד התחתון וסיימתי במצב הזה:

127787

הפעם סיימתי את העבודה מפנים הבודי:

127788

127789

אחרי הרכבה הפתח ייסתם עם פקק פלסטיק סטנדרטי לצינור.

לצערי בדיוק ביום שקיבלתי פס לעבודה, נגמר לי הגז ברתכת... אני מניח שיש נזילה איפשהו כי לא סביר שסיימתי מיכל גדול של CO2 עד כה וכשהתחלתי לעבוד היום אני דיי בטוח שהשעון הראה לפחות 1.5 . ייבדק.

אי לכך התחלתי לחשוף פח באזור הדלתות לכיוון מכסה מנוע. המון שפכטל יש מתחת לצבע שמכסה לא מעט נקודות ריקבון. לדוגמה:

127790

כל האזור הפנימי מעיגון החגורה בתחתית הדלת מאחורה ועד הפילר (עמוד חיזוק) של מסגרת החלון\לוח שעונים בממשק עם הרצפה, מלא רקבונות שמפעפעים דרכם לצד החיצוני. התחלתי להוריד אזורי פח נגועים והתחילה להתגבש אצלי אסטרטגיה לביצוע.

127791
יש 2 נקודות בעיתיות לתפיסתי. הראשונה זה הדופן הכפולה המטופשת בצד האחורי של מפתח הדלת. השניה זה ממשק הפילר עם הרצפה והדופן החיצונית שצמודה אליו:

127792

127793

127797

הממשק של הפילר עם הרצפה בעייתי מאוד, הגאומטריה של הפח מורכבת ומסובבת וקשה לראות איך עושים שם תיקון ראוי ונקי. בתמונה מטה אפשר לראות את הממשק שלו עם הרצפה:

127794

בעייתי משהו. החלטתי להתחיל בלפרק את הדופן הכפולה הפנימית והחיצונית ולנסות להבין איך יהיה נכון לתקן שם את הפח. הקושי זה לנקות ולשחזר בצורה נקייה את הממשק עם הרצפה שרקוב לגמרי. אציין ששאר הרצפה נקייה לגמרי, הבעיה מתרכזת בחיבורים עם הדפנות.

127798

ואז נפל לי האסימון של מה שנמרוד עשה עם הפרופיל הסגור שהוא שתל שם. כשקראתי את זה בשרשור שלו, האמת היה נראה לי מיותר. אבל פתאום עכשיו זה עושה המון שכל. ככה אפשר לחתוך לגמרי את המקטע הרקוב של הרצפה לאורך כל הדופן והפרופיל משמש ממשק נוח ונקי לריתוך והשלמה של כל החלק שאוריד. בעיקר זה טוב בבסיס של הפילר שכך אפשר להסיר אותו לחלוטין ולחבר את הקטע שנשאר ישירות לפרופיל השתול ולקבל את החיזוק אל הרצפה.

זאת התכנית:

127795

אני לא רוצה לחדור לתוך חלל הבדי, כך שרוחב פרופיל של 40 ממ יהיה בול והגובה, תלוי במה יהיה זמין. הכי יהיה נכון זה לנצל את הפרופיל שיסגור את קו תחתית הבודי (חיזוק כמגן סף) עד מפתן הדלת. לשם כך נראה לי שאשתמש בפרפיל 40X80 בשתי קומות (גובה 160) ואת קו חיבור בינהם ארתך במקטעים ואמלא במרק פחחים.

יתרון גדול בשימוש בפרופילם כאן, הוא שימוש בפרופיל סגור מגולוון כך בשאיפה אצמצם את הטיפול הבעיתי בגאומטריית הפח כפי שהיא היום לאיטום.

הפיתרון הזה סוגר לי את כל הנקודות הבעיתיות בקו הדופן הזה ומפשט מאוד את עבודת התיקון.

חוץ מזה הורדתי את האזור הרקוב מתחת מה שהיה פעם החיבור לקשת:

127796

(שאר הרצפה במצב טוב, אני נשבע :p)

ואז הסופה החלה להכות בסככה המסכנה אז קיפלתי ציוד להיום.

עד הפעם הבאה...

golyat
13-03-20, 14:35
עבודה יסודית.
כולם רקובים באזורים האלו.
רק שים לב למשקל. אם הכל יצא כבד מדי זה הורס את החוויה.

moriseven
13-03-20, 21:48
אתה סוגר את הברז במיכל CO בסוף השימוש?
אני תמיד סוגר, אני הגעתי למסקנה שלמרות שהציוד אצלי חדש תמיד תהיה דליפה קטנה ומשבוע לשבוע שאני משתמש בה זה משמעותי.

de fox
14-03-20, 18:28
עבודה יסודית.
כולם רקובים באזורים האלו.
רק שים לב למשקל. אם הכל יצא כבד מדי זה הורס את החוויה.

אני מעריך תוספת משקל של 50~60 ק"ג. מצד שני אני מוריד משהו כמו 100 ק"ג בסגירת פיבר ודלתות מקוריות

- - - Updated - - -

אתה סוגר את הברז במיכל CO בסוף השימוש?
אני תמיד סוגר, אני הגעתי למסקנה שלמרות שהציוד אצלי חדש תמיד תהיה דליפה קטנה ומשבוע לשבוע שאני משתמש בה זה משמעותי.

כן, כבר התנסתי בזה גם.
אני מקפיד לסגור את הבלון בתום עבודה. לא יודע להסביר מה קרה הפעם....

ronbs
15-03-20, 12:38
כל הכבוד על ההשקעה
אם הבודי שלך ישראלי אשמח לקבל תמונה של בית הגלגל האחורי.
אני מדבר על הקשת של הכנפונים

נמרוד
15-03-20, 17:58
ואז נפל לי האסימון של מה שנמרוד עשה עם הפרופיל הסגור שהוא שתל שם. כשקראתי את זה בשרשור שלו, האמת היה נראה לי מיותר. אבל פתאום עכשיו זה עושה המון שכל. ככה אפשר לחתוך לגמרי את המקטע הרקוב של הרצפה לאורך כל הדופן והפרופיל משמש ממשק נוח ונקי לריתוך והשלמה של כל החלק שאוריד. בעיקר זה טוב בבסיס של הפילר שכך אפשר להסיר אותו לחלוטין ולחבר את הקטע שנשאר ישירות לפרופיל השתול ולקבל את החיזוק אל הרצפה.

זאת התכנית:

127795

אני לא רוצה לחדור לתוך חלל הבדי, כך שרוחב פרופיל של 40 ממ יהיה בול והגובה, תלוי במה יהיה זמין. הכי יהיה נכון זה לנצל את הפרופיל שיסגור את קו תחתית הבודי (חיזוק כמגן סף) עד מפתן הדלת. לשם כך נראה לי שאשתמש בפרפיל 40X80 בשתי קומות (גובה 160) ואת קו חיבור בינהם ארתך במקטעים ואמלא במרק פחחים.

יתרון גדול בשימוש בפרופילם כאן, הוא שימוש בפרופיל סגור מגולוון כך בשאיפה אצמצם את הטיפול הבעיתי בגאומטריית הפח כפי שהיא היום לאיטום.

הפיתרון הזה סוגר לי את כל הנקודות הבעיתיות בקו הדופן הזה ומפשט מאוד את עבודת התיקון.

שים לב לקו התפר בין הפרופיל לפח. אני השתמשתי בפרופיל רוחב 50 גובה 100, אז שקע לא מאד אסטטי 5 ס"מ מתחת לקאנט של הדלת. יהיה אפשר להתגבר עליו עם הרבה חומר פחחים, או להתעלם ממנו ולהסוות אותו על ידי סכימת צביעה - למשל שהציפוי השחור המחוספס של הרצפה ימשיך עד הקו הזה.

במקרה שלך הולכים להיות שני קווים כאלו. מצד שני היד שלך ללא ספק טובה יותר משלי. תמשיך ככה!

de fox
15-03-20, 20:26
שים לב לקו התפר בין הפרופיל לפח. אני השתמשתי בפרופיל רוחב 50 גובה 100, אז שקע לא מאד אסטטי 5 ס"מ מתחת לקאנט של הדלת. יהיה אפשר להתגבר עליו עם הרבה חומר פחחים, או להתעלם ממנו ולהסוות אותו על ידי סכימת צביעה - למשל שהציפוי השחור המחוספס של הרצפה ימשיך עד הקו הזה.

במקרה שלך הולכים להיות שני קווים כאלו. מצד שני היד שלך ללא ספק טובה יותר משלי. תמשיך ככה!

לא ירדתי לסוף דעתך... מהצד החיצוני הפרופיל משתלב עם הפח באותו מישור, לא בולט.לא ככה זה אצלך?
הוא כן "יחדור" לפנים הבודי מעט פנימה ממפתן הדלת אבל זה לא מעניין.

ובוא נהיה ריאליים, עם כל הרצון הטוב והשימוש בפחים חדשים... המשטחים האלה יקבלו מידה נדיבה של מרק פחחים לפני הצביעה.

נמרוד
15-03-20, 20:29
אמור להשתלב באותו מישור. תקפיד על זה. ריתוך מאד הדרגתי כדי לא לעוות את הפח ביחס לפרופיל. תחשוב איך אתה מצמיד את הפח בדיוק משיק לפרופיל - מגנטים חזקים, אולי סרגלים זמניים מרותכים בפיקים.

de fox
15-03-20, 20:39
אולי סרגלים זמניים מרותכים בפיקים.

1++

de fox
18-03-20, 10:17
כל הכבוד על ההשקעה
אם הבודי שלך ישראלי אשמח לקבל תמונה של בית הגלגל האחורי.
אני מדבר על הקשת של הכנפונים

הדפנות שלי מפורקות, יש לי רק את קו בית הגלגל ללא הדופן. עוזר לך?

127933

ronbs
24-03-20, 17:49
תודה,
שאתה מרכיב את הפח העליון תדאג שהוא מתאים לקשת של הכנפונים
אצלי יש בעיה בגלל הצורה הזאת

de fox
24-03-20, 21:16
תודה,
שאתה מרכיב את הפח העליון תדאג שהוא מתאים לקשת של הכנפונים
אצלי יש בעיה בגלל הצורה הזאת

פרט נמק והסבר. למה הכוונה?

ronbs
25-03-20, 17:22
פרט נמק והסבר. למה הכוונה?

אני לא יודע אם אתה הולך להרכיב כנפונים כמו המקור של הרכב, בסט שאני הזמנתי הכנפון הוא עגול אבל יש לו מדרגה שמתלבשת על הפח
כרגע הפח לא מתאים לקשת של הבודי
https://www.amazon.com/Rugged-Ridge-11601-01-Factory-Fender/dp/B001FAI9PM/ref=sr_1_fkmr0_1?dchild=1&keywords=Style+Fender+Flare+Kit+for+1955-1986+CJ+Mode&qid=1585149534&sr=8-1-fkmr0

OMIX 11601.01, Factory Style Fender Flare Kit for 1955-1986 CJ Models

de fox
10-01-21, 20:33
טו...טו....טו...טו....

חזרתי לעבוד על הג'יפ!!

מי אתם אנשים שתקופת הקורונה פינתה לכם זמן ופנאי??
מי אתם אותם פריבילגים ש- אוי אוי אוי יש סגר אז סוף סוף יש לי זמן לסיים את ה- XXX שתמיד רציתי??

בינתיים בעולם המעמד העובד עם הילדים הקטנים, הקורונה כילתה כל סיכוי לחיי פנאי\זוגיות. בתקופת הסגרים אני ואשתי מג'נגלים בינינו 2 משרות מלאות (אין תלונות בנושא זה, מודה לכוכבים שיש לי עבודה ומעסיק שחשוב לו מספיק להמשיך להעסיק אותי) + זאטוטים ללא מסגרת.
היום שלי מתחלק למשמרת על הילדים שממשיכה למרדף אחר שעות עבודה פרודקטוביות בשעות שלא שיערתי שאשקיע אי פעם עבור אף מעסיק.
מסיים את היום עם אפס כוחות ואפס זמן לעצמי או לזוגתי.

אבל לא רק הקורונה אשמה בהעדרות הארוכה שלי. כאמור למי שעוקב (כולם לא?) הצטרפה אלינו ילדה חמודה למשפחה לפני שנה שהוציא אותי מאיזון. בנוסף בשעה טובה, סיימנו לבנות את ביתנו והיו לי לא מעט התחייבוית והתעסקויות סביב הנושא (כמה פרויקטים יפים של בנייה בעץ).

ופתאום לפני כשבועים שלושה אני תופס את עצמי מרים ראש, נושם אוויר, מסתכל לצדדים..... ממי, (פונה לאשתי) יש מצב אני הולך הערב לעבוד על הג'יפ? והופ...חזרתי לעבודה.

אז לאחר הקדמה ארוכה אתם מבינים כבר שאין הרבה מה לעדכן אבל בכל זאת התקדמתי והמשכתי מאותה נקודה שהפסקתי.
סיימתי את העבודה על תושבות הבודי והתקדמיתי אל עבר השתלת הפרופיל הסגור מתחת לדלתות. למי שפספס את הפרקים הקודמים, הרעיון זה לחסוך כאב ראש ועבודה סיזיפית בתיקון כל ממשקי הפח\קורות\קיר אש באזור שמתחת לדלתות על חזית הבודי ובמקום, להעיף את כל הפח ולשתול במקום פרופיל סגור מגולוון. (על הדרך מרוויחים מגן סף מובנה במחיר של תוספת משקל).

מידת הגובה של הפח המוחלף מקצה הבודי הוא 16 ס"מ שזה בדיוק 2 מקטעים של פרופיל 80X40 דק דופן מרותכים זה על זה.
אז חותכים:

132275

מרתכים לסירוגין בין 2 הצדדים 2 חתיכות בצורה שלא ייתעותו לאף כיוון.

מדידות והתאמות לפני ריתוך:

132276

132277

למען שמירה על המישור החיצוני, חיברתי בפיקים כמו פרופילים לשמור על גבולות ההצבה וריתכתי כמה פיקים את הפרופיל לבודי.

132278

132279

אחרי התאמות אחרונות, ריתוך מלא:

132280

ולהשחיז למרקם סופי:

132281

132282

132283

את קו החיבור בין 2 הפרופילים אמלא בהמשך עם מרק פחחים לפני הצבע.

בין לבין היה התמקצעות בפיסול אומנתי בחלקי פח

132284

ואחרי השחזה ושפריץ של ספריי "נראה טוב":

132285

זהו בינתיים, מפה לשם אני כבר שנתיים (!!) בתוך הפרויקט הזה עם כמעט שנה הפסקה באמצע. מתכוון לחזור לשגרת ימי חמישי ולהתקדם. כל שלב שיפוץ הבודי אגב הוא רק עניין של זמן, השקעה כספית כמעט ואין כאן. עם נושא זה אצטרך להתמודד בבוא סיום הפחחות והגעת שלב הזיווד כי את מיטב חסכונותיי "בזבזתי" על הבית. בשלב מסויים הייתי צריך להסביר לזוגתי שעד כאן הכל היה בגדר ה-כי צריך... מכאן, כל הוילונות\פסלים\אביזרי מדפים האלה שאת קונה זה לגמרי נרשם תחת סעיף תקציבי של תחביב שלך כמו שלי יש הוצאות כספיות על התחביב שלי.

סגר מוצלח שיהיה לכולם.

נ.ב

אחרי כמעט שנה של העדרות,ציפית לחפש את השירשור הזה בסוף דפי פורום הבונים. מה הייתה הפתעתי שהוא הגיע בסה"כ לעמוד השני.... רק אומר...

אומי5
10-01-21, 21:01
או, יופי, חיכנו להמשך....[emoji3]

YoavR
10-01-21, 21:56
בחיי,... כבר שכחתי שיש לך ג'יפ

doron cj
25-02-21, 12:59
מרשים ביותר

de fox
16-10-21, 14:56
אפשר לומר שסיימתי עם ה"שיפורים" והתאמות ואני עוסק עכשיו בתיקוני פח פרופר שזה לא מעט עבודה אבל אני כבר רואה את הסוף.

הפעם בפינתינו - תיקוני קורת פח קדמית ואזור עליון של קיר אש:

135730

135731

האזור הזה מלא רקבונות, יש אזורים שחשפתי פח רקוב שעליו שכבה של חצי ס"מ מרק פחחים.
אזור הפינה של הבודי בקיר אש בצד הימני איפה שמתחברת הכנף היה ממש רקוב במיוחד בצד הפנימי כמו גם הפנל הצדדי והחלטתי על קטיעה מלאה ובניה מחדש:

135732

135733

135734

האזור המרכזי של הקורה העליונה גם היה מקרה אבוד. למדתי שקל יותר להחליף מקטעים שלמים מאשר לתפור טלאים:

135735
פרופיל 60X60 שחתכתי ממנו סוג של "ח" התאים בול.

135736

135737

על הדרך אני סוגר את פתח האוירור, כל מערכת מיזוג\אוורור עתידית שתותקן, תסתדר בלי פתח איסוף העלים והמים הזה.

135738

135739

135740

אחרי סיום האזור הזה יש לי סגירת פינות של ריתוכים, קצת השלמות בקטנה ואני ניגש למלאכת הניקוי כללי והכנות לפריימר ואיטום.

עכשיו לעזרת הקהל:

ניקוי משטחים כהכנה לפריימר - משטחים חיצוניים זה לא בעיה, אני מבריש עם פלאפ סקוטצ' על הדיסק ומנקה עד הפח.
איך אני מתמודד עם משטחים פנימיים - אזור קיר האש מבפנים, הצד הפנימי של אזור תושבת החלון, כל אלו. גם בתחתית הבודי יש אזורים בעיתיים. אני מבין שאין צורך קריטי להגיע לפח חשוף, פריימר אפוקסי יכול להתחבר גם לאזורים צבועים בתנאי שהצבע והפח מתחתיו יציבים.
איך אני מנקה את כל אותם אזורים בהם הצבע מקולף אבל אין לי גישה עם דיסק?

איל מ
16-10-21, 16:45
התשובה היא ניקוי חול.
יש מכשירי חובבים עם מיכל קטן שניתן לחבר ללחץ אוויר. לא יודע כמה זה יעיל. יש גם סרטוני יוטיוב על בניה עצמית.

de fox
17-10-21, 09:06
התשובה היא ניקוי חול.
יש מכשירי חובבים עם מיכל קטן שניתן לחבר ללחץ אוויר. לא יודע כמה זה יעיל. יש גם סרטוני יוטיוב על בניה עצמית.

זו תשובה טובה...

חיפשתי יותר בכיוון של איזשהו חומר יעודי שמורחים, מתיזים, מנגבים...כזה

איל מ
17-10-21, 09:16
יש מסירי צבע למיניהם, הם עושים עבודה טובה (הצבע מתנפח וניתן לניגוב), אבל אחר כך במילא צריך להגיע עם משהו כדי לנקות. אם יד עם מטלית נכנסת אפשר לנסות, ואחר כך עם מברשת קטנה שמחוברת לצינור הארכה מסתובב של דרמל (לא יודע מה המינוח המקצועי). יש גם כאלו שניתן לחבר למברגה. אולי גם לחץ אוויר טוב יצליח.
בכל מקרה, מברשת כזאת על צבע של עבר ריכוך עם מסיר, לא תצלח למשימה. היא עדינה מדי ויקח לה שנים.

נמרוד
17-10-21, 10:42
ניקוי חול אמיתי זה כנראה התשובה הטובה ביותר. אבל זה לא באמצעים ביתיים, זה לנייד את המרכב למקום שעושה ניקוי חול ושאפשר לסמוך עליו. ויש יאמרו שזה יכול לגרום לנזק שעולה על התועלת.

תכלע'ס, איפה שיש שכבות צבע קודמות חזקות, הן בסיס מצויין לאפוקסי. יש מן הסתם אזורים שלמים שלא נגעת בהם כי לא היתה שום חלודה בסביבה, ואלו גם לא האזורים שעובי הצבע או הגימור משנה בהם.

אני בסופו של דבר הגעתי למתכת חלקה על הג'יפ מבחוץ, עם דיסקים Strip and clean. במשטחים פנימיים ובתחתית הרכב איפה שלא היה מעשי לעבוד עם הדיסקים האלו, איפה שהצבע היה טוב עברתי עם מברשת פלדה להוריד את כל מה שרופף עד כמה שאפשר. ויש בסופו של דבר פינות עם זפת שאין באמת דרך להגיע אליהן. שטיפות חזקות עם גרניק. יבוש בשמש. ניקיתי את הסדנא יסודי כולל ספונג'ה, כיסיתי את ניילונים וסדינים כל מה שאפשר, והכנסתי את המרכב בחזרה פנימה. לפני הצביעה ניגבתי את הכל עם אלכוהול ו/או אצטון עד שהתעלפתי כמה פעמים, אז אני לא זוכר הרבה. ואז אפוקסי. ואז איטום תפרים. ואז עוד אפוקסי.

הנה תמונות של לפני הצביעה ואחרי.
1357621357631357611357601357591357581357 5713575613575513574913575413575313575213 5751135750

de fox
17-10-21, 16:34
נמרוד, להתקנא במצב שאתה נמצא בו....

טוב, אנסה ניקוי חול ביתי נראה איך יילך. גרניק זה גם משהו שצריך להשיג בקרוב.

תודה לעונים

asafk
17-10-21, 18:05
אם זה ממש מקומי - חומצה. שופכים. רואים את החלודה מבעבעת. מחכים שיירגע. שוטפים עם מים. מייבשים ושוב ככה פעמיים שלוש. עד שהפח מבריק. חייבים מייד אחרי כן לצבוע.

אסף.

נמרוד
18-10-21, 10:19
שכחתי שבאמת השתמשתי בחומץ מדולל ושפשוף ידני עם סקוץ' על המשטחים החשופים (החיצוניים) ממש לפני הצביעה, כדי להוריד את הג'ינג'ים.

וכמובן שאין שרשור על נקיון לפני צבע בלי אלו:

https://youtu.be/IlFf_jIbdDI

https://youtu.be/CLaBFkeHG0A

de fox
19-10-21, 08:34
שכחתי שבאמת השתמשתי בחומץ מדולל ושפשוף ידני עם סקוץ' על המשטחים החשופים (החיצוניים) ממש לפני הצביעה, כדי להוריד את הג'ינג'ים.

וכמובן שאין שרשור על נקיון לפני צבע בלי אלו:

https://youtu.be/IlFf_jIbdDI

https://youtu.be/CLaBFkeHG0A

מאוד בוגר....:p

de fox
17-12-21, 09:40
תכנון וביצוע סגירת תאי הצד.

אי שם בתחילת השרשור עלו חששות ושאלות לגבי ביצוע הסגירה מבחינת אטימה, רעשים, נעילה.
מה שיש לי בראש זה שדלת הצד תיפתח במקביל כלפי מעלה בדומה לדלת מטען של אוטובוס. כאשר התפעול נעשה מכנף הגלגל האחורי. כלומר בשביל לפתוח את התא אני ניגש למול הגלגל האחורי, מושיט יד לכנף מלמטה, מושך\לוחץ על ידית ומרים את הדלת.

מנגנון הבוכנות מחזיק למעשה את הדלת סגורה - גאומטריית המנגנון מתוכננת כך שלקראת סגירת הדלת, הבוכנה נסגרת-עוברת את שיא הסגירה ואז מתחילה להיפתח (קרי להפעיל כוח) כנגד סגירת הדלת. בפועל בשביל לפתוח את הדלת צריך בהתחלה להפעיל כוח (למשוך את הדלת) כנגד הבוכנה מעט עד שהבוכנה הופכת כיוון ופותחת מעצמה את הדלת.

כמובן שהסיפור הזה לא יכול לבדו להוות נעילה לדלת במצב סגור ותופסני טריקה יינעלו בפועל את הדלת מול הבוכנות. כך הדלת כולה תהיה נעולה ב 4 פינות - 2 למטה על ידי הבוכנות ו 2 למעלה עם המנעולים. המנעולים מופעלים על ידי ידית (מתחת לכנף הגלגל האחורי) וכבלים שרצים על גבי הדופן הפנימית של הדלת.

הדלת עצמה שטוחה, מולה על הבודי יש מסגרת של גומי (קדר אטימה) מסביב לכל הפתחים שהדלת נלחצת מולה בזמן שהיא סגורה. כך גם מתקבלת אטימה על כל ההיקף (בערבון מוגבל) וגם השתקה של רעידות ורעשים.
קדר האטימה לא נועד להיות משען לדלת כלומר- הדלת לא מועכת אותו לחלוטין אל מול הקנט עליו הוא מותקן, מה שעוצר בפועל את הדלת אלו סטופרים למטה ולמעלה מנעולי הטריקה שמותקנים בהם גומי (יש דגמים רגילים ויש דגם משולב גומי).

עכשיו לאמצעים ויזואליים להמחשה:

קדר אטימה:

136468

136450

136451

136452

מנגנון הבוכנות:

136453

תופסני נעילה:

136454
סגירת הדלת:

136455

סטופרים:

136456

מבט כללי:

136457

ועתה לצד האומנותי, כי בסופו של דבר תוכניות צריכים לבצע....

בתמונה, הקנט העליון של הקדר בנוי. הפח התחתון נחתך כך שקצה הפח יהיה במרחק נתון מהדופן החיצונית של הבודי כך שכאשר הקנט והקדר יורכבו המרחק בין הקדר לדופן הדלת יהיה כזה שמועך את הקדר בערי חצי מהחתך שלו.136458

הכנה לריתוך הקנט - נקדחו חורים לריתוך נקודות מלמטה והשטח קיבל שכבה של "גילוון קר".

136459

136460

הרכבת הקנט, הריתוך נעשה מתחת לבודי.

136462

136461

136463

סיום ריתוכים, השחזות וצבע ביניים

136464

136465

הרכבת קדר להמחשה

136466

136467

עד כאן עידכונים מהחזית.
מתחילים להרגיש את ריח הפריימר באוויר (חמסה חמסה חמסה).

ishc
17-12-21, 10:15
שמע, זה פרוייקט מרתק.

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

נמרוד
18-12-21, 18:23
כתבתי לך כבר בתגובה הראשונה שלקחת על עצמך אתגר רציני עם הדלתות האלו. נראה שאתה יכול לו!

Asaf-a
18-12-21, 21:33
תכנון וביצוע סגירת תאי הצד.

אי שם בתחילת השרשור עלו חששות ושאלות לגבי ביצוע הסגירה מבחינת אטימה, רעשים, נעילה.
מה שיש לי בראש זה שדלת הצד תיפתח במקביל כלפי מעלה בדומה לדלת מטען של אוטובוס. כאשר התפעול נעשה מכנף הגלגל האחורי. כלומר בשביל לפתוח את התא אני ניגש למול הגלגל האחורי, מושיט יד לכנף מלמטה, מושך\לוחץ על ידית ומרים את הדלת.

מנגנון הבוכנות מחזיק למעשה את הדלת סגורה - גאומטריית המנגנון מתוכננת כך שלקראת סגירת הדלת, הבוכנה נסגרת-עוברת את שיא הסגירה ואז מתחילה להיפתח (קרי להפעיל כוח) כנגד סגירת הדלת. בפועל בשביל לפתוח את הדלת צריך בהתחלה להפעיל כוח (למשוך את הדלת) כנגד הבוכנה מעט עד שהבוכנה הופכת כיוון ופותחת מעצמה את הדלת.

כמובן שהסיפור הזה לא יכול לבדו להוות נעילה לדלת במצב סגור ותופסני טריקה יינעלו בפועל את הדלת מול הבוכנות. כך הדלת כולה תהיה נעולה ב 4 פינות - 2 למטה על ידי הבוכנות ו 2 למעלה עם המנעולים. המנעולים מופעלים על ידי ידית (מתחת לכנף הגלגל האחורי) וכבלים שרצים על גבי הדופן הפנימית של הדלת.

הדלת עצמה שטוחה, מולה על הבודי יש מסגרת של גומי (קדר אטימה) מסביב לכל הפתחים שהדלת נלחצת מולה בזמן שהיא סגורה. כך גם מתקבלת אטימה על כל ההיקף (בערבון מוגבל) וגם השתקה של רעידות ורעשים.
קדר האטימה לא נועד להיות משען לדלת כלומר- הדלת לא מועכת אותו לחלוטין אל מול הקנט עליו הוא מותקן, מה שעוצר בפועל את הדלת אלו סטופרים למטה ולמעלה מנעולי הטריקה שמותקנים בהם גומי (יש דגמים רגילים ויש דגם משולב גומי).

עכשיו לאמצעים ויזואליים להמחשה:

קדר אטימה:

136468

136450

136451

136452

מנגנון הבוכנות:

136453

תופסני נעילה:

136454
סגירת הדלת:

136455

סטופרים:

136456

מבט כללי:

136457

ועתה לצד האומנותי, כי בסופו של דבר תוכניות צריכים לבצע....

בתמונה, הקנט העליון של הקדר בנוי. הפח התחתון נחתך כך שקצה הפח יהיה במרחק נתון מהדופן החיצונית של הבודי כך שכאשר הקנט והקדר יורכבו המרחק בין הקדר לדופן הדלת יהיה כזה שמועך את הקדר בערי חצי מהחתך שלו.136458

הכנה לריתוך הקנט - נקדחו חורים לריתוך נקודות מלמטה והשטח קיבל שכבה של "גילוון קר".

136459

136460

הרכבת הקנט, הריתוך נעשה מתחת לבודי.

136462

136461

136463

סיום ריתוכים, השחזות וצבע ביניים

136464

136465

הרכבת קדר להמחשה

136466

136467

עד כאן עידכונים מהחזית.
מתחילים להרגיש את ריח הפריימר באוויר (חמסה חמסה חמסה).

תיעוד מאוד מעניין.
קדר נעילה- היכן ניתן לרכוש (שפלה-מרכז) ? אני צריך כ6 מטר.

Asaf-a
אסף.א

boaz avrahami
18-12-21, 21:54
כל חנויות הגומי

גומי תל אביב בחולון
באבי גום בראש העין/ תחנה מרכזית תל אביב
ירגום

וכו׳

de fox
06-10-22, 23:40
140477

ללא מילים....

ניקיון:

140478

ממיר חלודה:

140479

פריימר אפוקסי ראשון:

140480

140481

איטום ושכבה שנייה של פריימר:

140482

140483

140484

לפני גמר:

140485

140486

140487

140488

גמר, שכבה של צבע דו רכיבי:

140477

סיימתי עם תחתית הבודי.

חג שמח...

זלמן 1
06-10-22, 23:46
ואוו.
כיף מאוד לראות. תודה

erezgur
07-10-22, 08:38
נראה מעולה.

נשלח מהנייד

סולי
07-10-22, 08:40
איזה תמונות ואיזו השקעה! ממש עונג שבת! תענוג!
תודה על השיתוף! תמשיך כך.

Sent from my SM-G781B using Tapatalk

Udim
07-10-22, 11:15
מברוק, יופי של פרויקט

ציקס
07-10-22, 13:46
יפה מאוד!
סחטיין

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

de fox
23-10-22, 09:59
עדכון ממה שהפסדתם בהיבט הבנייה:

השתדלתי לתכנן ולבצע חיבורי הכנה לדברים מרכזיים על מנת שלא אתקע בשינויים אחרי הצביעה.

כך ביצאתי תבריגי הכנה לתושבות של בוכנות הגז לתפעול מערכת הדלתות, לדוגמא בתמונה בפינה ימינית תחתונה (יש גם בצד הנוסעים):

140707

עשיתי הכנות לבריח לדלתות, מה שנקרא סטרייקר...

140708
הרעיון כאן זה מצד אחד שיהיה מקום יעודי לחבר מצד שני לאפשר מקסימום חופש בהרכבה כי אין לי מושג כרגע איפה בדיוק ואיזה מנגנון ארכיב. אז עשיתי פינוי בקנט של המסגרת, ואכין בעתיד עוד פלאח עם הפין (סטרייקר) שימוקמם בהתאם למנגנון והמיקום בפועל, לדוגמא, כך ייראה הפלאח שאליו ירותח הפין של המנגנון מבפנים - כלומר בתוך המגרעת שיצרתי בקנט:

140709

140710

הכנות לחיבורים של מושב אחורי (2 מושבים מתקפלים מסקודה רומסטר):
מלמטה - 2 השורות של האומים המרותחים.
140711

מתוך הבודי
140712

בנוסף - התבריגים המקוריים של הלוח שעונים, חלקם היו גמורים וחלקם הייתי צריך לשחזר כי ייצרתי מחדש חלק מהקורה העליונה של תושבת החלון. החלטתי להעיף (לקדוח ולתלוש) את אומי הריתוך המקוריים, להגדיל את החורים ולקדוח חדשים איפה שצריך כך שאוכל להתקין ריבנטים חדשים במקום המקור ועל הדרך לעבור להברגות מטריות (אגב זה נכון לגבי כמעט כל התבריגים שנגעתי בהם ברכב).

140713

ואז הגיע השלב שנדרשתי להחליט ולהכריז לעצמי שזהו - סיימתי עם הבנייה והגיע הזמן להכין את הבודי לצבע.
כאמור, מכל מיני סיבות, שאני לא בטוח כמה הן נכונות, ביצעתי קודם את כל התהליך לחלק התחתון של הבודי, אחר כך החלפתי עיגונים ברוטיסרי והתחלתי לעבוד על שאר הבודי.

השלב הזה של לנקות את הצבע הישן ולנקות חלודה שטחית שהצטברה על משטחים חדשים....זה המון עבודה... מזל שהיה לי ימים מלאים בחופשת סוכות אחרת זה היה נמרח כמו מסטיק.
ארסנל הכלים כלל: 2סוגי מברשות פלדה לדיסק, 2 סוגי מברשות פלדה קטנות למקדחה ודיסק סקוטש קשיח יעודי להורדת צבע:

140714

בגדול דיסק הסקוטש (הסגול בתמונה) עושה את העבודה הכי יעילה וטובה (מבחינת מאמץ וזמן) אך הוא לא מגיע לכל מקום והוא נשחק ונגמר יחסית מהר. אז החלוקה זה - משטחים גדולים עם הסקוטש, פינות, כיפופים וחריצים עם המברשות.
בשביל לא לאבד תקווה ולהשתגע מכמות העבודה, החלטתי לעבוד יסודי, כלומר לעבור לאט לאט על אזור בצורה יסודית ולהתקדם אזור אזור וכך:

140717

140718

140719

עבודה עם מסכה ומשקפיים

140720

יש מעט מאוד אזורים כמו בקיר אש מבפנים ובחוץ שלא הורדתי לפח אלא שפשפתי להוריד צבע ורופף והכנתי את השטח לצביע העל הצבע הישן.

אחרי סיום החלק הזה, עברתי עם ממיר חלודה (טמבור) על ריתוחים ומשטחי פח נגועים או מועדים לפורענות:

140721

140725

140722

הקטע עם ממיר חלודה הוא כזה - הוא עושה עבודה מצויינת בהיקשרות כימית לברזל והפיכה של פח שחור (עם או בלי חלודה ניראית לעין) למשטח אטום, יציב ומוכן לצבע אבל... לאזורים שאין לו מצע לתגובה כמו פח מגלוון או פח חדש ונקי לגמרי, הוא לא נקשר ולמעשה מתייבש כמעין שכבת ציפוי מאוד רופפת. חשוב מאוד לעבור על המשטחים שבהם יושם ממיר חלודה ולאתר את אותם מקומות ולנקות את השכבה הזו. אני עברתי עם מברשת פלדה על מנת לקלף את המקומות האלה.

וזהו... לתת לממיר חלודה כמה שעות טובות לעבוד ויום אחר כך לנקות טוב עם אוויר, לעבור על כל הפח עם סמרטוט ומדלל מתאים לניקוי והבודי מוכן לצבע.

אני משתמש ביסוד אפוקסי HB55 של נירלט עם אקדח צבע HVLP שקניתי באמזון. פעם ראשונה שאני צובע עם אקדח צבע וזה דיי פשוט סה"כ.
מיסכתי הברגות ומקומות שהיה צריך וקדימה.

140723

140724

סיימתי שכבה ראשונה ואני מתכנן את ההמשך. יש חשיבות ללוחות הזמנים בעבודת הצבע והסילר שלא לקחתי בחשבון ושיבש לי קצת את הפנטזיות של לוחות הזמנים אבל לא נורא - סילר יש ליישם רק אחרי ייבוש מלא של השכבה הראשונה (12 שעות) לסילר גם לוקח זמן להתייבש כתלות בעובי יישום (24 שעות ל 3 מ"מ). השכבה השנייה של היסוד צריכה להיות מתואמת עם הגמר על מנת לנצל את ההיקשרות של היסוד עם הגמר כל עוד היסוד לא התייבש לגמרי כך שגמר מומלץ ליישם בתוך מסגרת זמנים כלשהי (כמה שעות) מרגע יישום היסוד.

הסילר זה לא מעט עבודה אצלי כי יש לי המון פחים מורכבים וריתוכים שכדאי וצריך לאטום, התחלתי:

140726

140727

זהו לבינתיים. מקווה שעדכון הבא יהיה בקרוב עם תמונות של צבע גמור לבודי.
בהמשך יש עבודת פחחות על הכנפים שבמצב פחות טוב ממה שהייתי רוצה, מכסה מנוע והתאמה, בנייה של דפנות הצד על מנת לצבוע הכל יחד.

יונימוג אדום
23-10-22, 18:33
עבודה מושקעת ויפה .
לגבי הדיסק הסגול - הדיסקים האלו לא אוהבים לעבוד במהירות גבוהה , אני עובד עם כאלו דיסקים כבר הרבה שנים והם הפיתרון הנכון להורדת צבע ושאר ירקות , אבל אני משתמש במשחזת פניאומטית בעלת ויסות מהירות ועובד הכי לאט שניתן .
החומר הזה הוא חומר פלסטי אשר בעבודה מהירה מותך ונאטם !!!
לגבי מקומות קשים לגישה - יש לי את אותו החומר בדיסקיות קטנות( עם הברגה מיוחדת ) אשר מותקנות על משחזת ציר קטנה .

אילן

גלעד .ג.
23-10-22, 18:54
פרוייקט מדהים, תודה על השיתוף!

ishc
23-10-22, 20:32
ממש מדהים!!!

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

סולי
23-10-22, 21:00
יפהפיה! איזה בודי ייחודי!
סחטיין על התעוזה ועל הביצוע המרשים!

Sent from my SM-G781B using Tapatalk

מתן הירש
23-10-22, 21:37
מדהימה ההשקעה שלך ואיזה רמה של שיפוץ!

Sent from my SM-A526B using Tapatalk

de fox
26-10-22, 10:08
תודה על התגובות החמות.

אני משתף כאן (https://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/125549-%D7%99%D7%99%D7%A9%D7%95%D7%9D-%D7%A4%D7%A8%D7%99%D7%99%D7%9E%D7%A8-%D7%90%D7%A4%D7%95%D7%A7%D7%A1%D7%99-%D7%92%D7%9E%D7%A8-%D7%95%D7%9E%D7%94-%D7%A9%D7%91%D7%99%D7%A0%D7%94%D7%9D?p=1 007048#post1007048) תובנות שלמדתי לגבי מערכות צבע - פיירמר, גמר ומה שבינהם.

de fox
24-12-22, 17:37
השלמתי עבודות אטימה וצבע יסוד לבודי:

141935

141936

141937

מעל האיטום השלמתי שכבה נוספת של ייסוד אפוקסי וצבעתי את קיר האש בצבע גמר:

141938

141939

ובזאת סיימתי את עבודות הבודי לפני הרכבה לשלדה. אז ארכיב את כל חלקי הבודי, איישם בודי פילר ואתאים את כל חיבורי החלקים לפני שכבה אחרונה של אפוקסי ואז צבע גמר שיבוצע על השלדה (אזכיר שתחתית הבודי כבר גמור).

התחלתי לעבוד על הכנפיים. צד אחד היה במצב די רע כשדופן הכנף שמורכבת מ 3 שכבות פח הייתה במצב די גרוע:

141940

חתכתי את כל הרקבונות ושחזרתי, הפעם עם שכבת פח אחת בריאה:

141941

141942

בצד השני המצב היה יותר טוב אך גם דרש מעט שחזורים. הורדתי את הצבע הישן כולל שכבה לא מבוטלת של בונדו ובסוף הגעתי למצב סביר:

141943

141944

כאמור השלב הבא זה להרכיב לשלדה לא לפני שאעביר טיפול דומה למכסה מנוע, גריל ומסגרת החלון הקדמית. מאחר וכבר אין לי מקום לכל העבודות האלו בשטח שתפוס על ידי הבודי והרכב, החלטתי לעשות הפסקה בטיפולי הפחחות ולהכשיר את השלדה לקבלת הבודי.
זה אומר - לנקות שלדה, לפרק פגושים קיימים, להחליף תושבות גיר ומנוע, לטפל במיכל דלק ובעיגון שלו ולעשות איזה טיפול קוסמטי לשלדה לפני הרכבת הבודי.

אין ספק שאלו פעולות שנוח לעשות על מנוע נגיש בשלדה:

141951

כמו כל שלדה בת 30 שנה- הברגות של עיגון גשר הגיר התגלו כגמורות ונאלצתי להתמודד עם הסוגייה המוכרת הזו.
עברתי על הפתרונות בשרשורים השונים בפורום. אצלי האומים המרותכים הקיימים היו במקומם כך שכל פתרונות ההשחלה של בוקסות וריתוך מבחוץ היו לא רלוונטיות מה גם זה נשמע לי מלא עבודה. גם שימוש בריוונט לא רלוונטי. לרגע השתעשעתי ברעיון לרתך אוזני חיבור מבחוץ, משהו בסגנון הזה:

141945

אבל ירדתי מזה מהר כדי לא לבצע ריתוכים נראים לעין על השלדה.
בסוף הלכתי על הבלתי נמנע והיסודי - פתיחת חלונות בשלדה, ריתוך אומים מבפנים וסגירת החלונות:

141946

141947

אחרי השחזה וניקיון - כאילו לא אירע דבר:

141948

גם בצד השני:

141949

עכשיו אפשר להרכיב תושבת חדשה ולהרכיב גשר גיר:

141950

ברקע בחרתי וקניתי גוון לצבע החיצוני:

141952

התמונה לא עושה חסד עם הגוון. ההשראה מגיעה מתמונות הקונספט של דגם ה - sand trooper של JEEP מ 2012:

141953

וגם ניצלתי נסיעה של חבר לארה"ב שהביא לי במזוודה משאבת מים בספיקה גדולה של flowkooler:

https://www.summitracing.com/parts/bra-1743

141954

לאט לאט...בסוף מתקדמים.

חג שמח לכולם, בשאיפה שמפגש ג'יפולוג הבא אגיע להשוויץ :cool:

de fox
15-01-23, 09:20
הכנות לקראת חיבור בודי לשלדה:

שמיכה תרמית יחד עם ספריי דבק יעודי 3M נקנה והוזמן מ"ליוגב" שראוי לציין (שוב) לטובה את רמת השרות המצוינת שלהם לאזרח הקטן והפרטי.

142243

על קרטון, הכנתי שבלנוה לחיתוך:

142244

142245

142246

לקחתי החלטה והתקנתי גם בידוד בתחתית הבודי באזור תעלת הגיר\טרנספר ומעל האגזוז באזור רגלי הנהג. בקיץ עם סנדלים הייתי מתבשל באזורים האלה.

142247

142248

142249

החשש בלהתקין שמיכת בידוד חיצונית היא מן הסתם רטיבות שתיספג בשמיכה וגם שמההיקף היא תתקלף עם הזמן, כך שאת כל השוליים וכל האזורים החשופים אטמתי עם סרט אלומיניום עם שכבת דבק בוטלי לאיטום. נחיה ונראה....

Udim
15-01-23, 09:49
באמת באיזור הגיר נפלט גם הרבה חום לתוך הרכב, אצלי הילדים למדו לא להשאיר שם את הכפכפים בנסיעה
הבידוד ישאר ככה? האם לא יינזק מהר מאבנים בוץ וכדו שיעופו עליו?
זה בנוסף לבידוד מבפנים?

de fox
15-01-23, 10:44
באמת באיזור הגיר נפלט גם הרבה חום לתוך הרכב, אצלי הילדים למדו לא להשאיר שם את הכפכפים בנסיעה
הבידוד ישאר ככה? האם לא יינזק מהר מאבנים בוץ וכדו שיעופו עליו?
זה בנוסף לבידוד מבפנים?

אין בידוד בתוך הרכב.
פחות מדאיג אותי אבנים ודברים שיעופו כי האזור "מוסתר" על ידי מכלולי הגיר והטרנספר אבל כן... זה סביר שיקרה, יכול להיות שאצפה את האזור הזה כולו בטייפ אלומיניום לתוספת הגנה. כן מאוד סביר שיתלכלך מבוץ או שמן וגריז שיעופו שם מהיוק.
האם יישאר לאורך זמן? אין לי מושג. נחיה ונראה. אני מבחינתי עשיתי הכי טוב שאני יכול על מנת לא ליצור שם מלכודת לחות מול משטחי הבודי.

איל מ
15-01-23, 14:42
רק תראה שאיזו פיסת שמיכה שמשתחררת לא מוצאת עצמה מסתבכת באיזה חלק שמסתובב. למשל דרייב שאפט.

גלעד .ג.
15-01-23, 17:41
שעשיתי בידוד בהיילקס חיפשתי לא מעט אחרי החומרים הנכונים והטובים ביותר להתקנה.
הגעתי לבחור בחולון אם אני זוכר נכון שמתעסק בבידוד ברמה הגבוהה ביותר, יש ברשותו 70 סוגי בידודים שונים לרכב.

אני ביצעתי בידוד מתחת לבודי ובקיר האש.

השכבות :

1. יריעה על בסיס זפת - צד אחד זפת דביק וצד שני נייר אלומיניום.
2 . יריעה בעובי 1 סמ של צמר מסוים, צד אחד דביק וצד אחד צמר עמיד בבוץ וכו.
3. שכבה של אלומיניום צורנית שדוחה את החום.

ההבדל הוא מהותי ביותר.
אם יש ביקוש אעביר בפרטי את הטלפון של הבחור.

מצרף תמונה...

גלעד .ג.
15-01-23, 17:43
142262

de fox
15-01-23, 17:55
שעשיתי בידוד בהיילקס חיפשתי לא מעט אחרי החומרים הנכונים והטובים ביותר להתקנה.
הגעתי לבחור בחולון אם אני זוכר נכון שמתעסק בבידוד ברמה הגבוהה ביותר, יש ברשותו 70 סוגי בידודים שונים לרכב.

אני ביצעתי בידוד מתחת לבודי ובקיר האש.

השכבות :

1. יריעה על בסיס זפת - צד אחד זפת דביק וצד שני נייר אלומיניום.
2 . יריעה בעובי 1 סמ של צמר מסוים, צד אחד דביק וצד אחד צמר עמיד בבוץ וכו.
3. שכבה של אלומיניום צורנית שדוחה את החום.

ההבדל הוא מהותי ביותר.
אם יש ביקוש אעביר בפרטי את הטלפון של הבחור.

מצרף תמונה...

ברור שיש ביקוש...אשמח לפרטים. תודה

ד ו ר ו ן
15-01-23, 21:04
בזמנו יישמתי יריעות של וירט על כל רצפת הקבינה בהיילקס.
הבדל ניכר ברעש, וגם בחום.
מה שיוצר השפיע לטובה בחום היה יריעת אלומיניום בסגנון שכבר העלו, וליפוף סרט בידוד על צנרת הפליטה.
זה ממש הפחית את החום מצד תעלת הגיר והרצפה ליד.

גלעד .ג.
15-01-23, 22:42
ברור שיש ביקוש...אשמח לפרטים. תודה

דיברתי איתו, אישר לפרסם.

זה האיש סמיון 055-2224444
המרכבה 19 חולון.

https://instagram.com/caraudio.co.il?igshid=YmMyMTA2M2Y=

למי שיש אינסטגרם מוזמן להתרשם, אני בתהליך פתיחת חשבון כבר 5 שנים [emoji38]

de fox
24-02-23, 18:11
אבן דרך משמעותית הושלמה השבוע - הרכבת הבודי לשלדה.
פינישים אחרונים שבוצעו לפני: ניקיון השלדה, המנוע ורכבת הכוח עם גרניק. ניקיון של נקודות חלודה בשלדה, יישום ממיר חלודה במקומות נבחרים וצביעה (הפעם הסתפקתי בספריי צבע פשוט).
בנוסף עוד צעד במלחמה על העברת החום לתא הנוסעים, האגזוז נעטף בחומר בידוד. במקור הבידוד נועד לשיפור ביצעי מנוע אבל כאן אני רק רוצה לצמצמם את פליטת החום אל רגלי הנהג.

142696

142697

כאמור, הושלמה הנחת הצנרת החדשה:

142698

אגזוז מבודד:

142699

142700

סט חדש של תושבות בודי - היה לא פשוט למצוא ברשת סט תושבות שהוא לא הגבהה. בסוף לקחתי את המק"ט מהאתר של ינוביץ ומצאתי באמזון את אותו הסט בחצי מחיר. הסט כולל תושבות גומי, ותותבי מתכת, דיסקיות מיחזרתי והברגים כולם חדשים מטריים M10 באורכים המתאימים. אמור להיות לפחות זוג תושבות עם בורג 7/16 יענו M12 אבל אני לא מצליח להבין איפה (ולמה) הם הולכים.
הקצ' היחיד בסט הזה זה שצריך לקצר חלק מתותבי המתכת (כך מנחים בהוראות)

142701

142702

142703

והנה הגיע הזמן לפרק סוף סוף את מתקן הרוטיסרי ששימש בית נוח לבודי תקופה ארוכה והמון מקום פתאום התפנה לי בסככה:

142704

142705

142706

מצא חור את תושבתו

142707

142708

בדיעבד אני מאוד מרוצה שלקחתי את הזמן ומצאתי פתרון לכל תושבת מבחינת שחזור הברגות ומציאת פתרונות חלופיים להתקנת הברגים זו ממש מכה חוצת פורומים, בעלי CJ ו YJ ברחבי העולם חוששים מלגשת להחלפת תושבות בודי מאימת ההברגות המתפרקות.

142709

כיף גדול להגיע לשלב הזה. הדרך עוד ארוכה - צבע פריימר לכנפיים, גריל, מכסה מנוע, הרכבתם ואז התאמת משטחים וכיסוי פאקים עם בודי פילר לפני צבע גמר. ועוד לפני זה - בניית הדפנת המתרוממות ובנייה של קשתות (כלוב) שמקדימה משמש כנקודת עיגון למנגנון בוכנות.

אני לגמרי באופריה ותחושת שביעות רצון מהתהליך והשלב שהגעתי אליו. מתחיל להראות כמו ג'יפ שוב.

de fox
24-02-23, 18:31
כאמור, הושלמה הנחת הצנרת החדשה:

142698

.

למי שפיספס.... כאן:
https://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/126425-%D7%9E%D7%99%D7%A0%D7%99-%D7%A4%D7%A8%D7%95%D7%99%D7%A7%D7%98-%D7%91%D7%AA%D7%95%D7%9A-%D7%A4%D7%A8%D7%95%D7%99%D7%A7%D7%98-%D7%94%D7%97%D7%9C%D7%A4%D7%AA-%D7%A6%D7%A0%D7%A8%D7%AA-%D7%A7%D7%A9%D7%99%D7%97%D7%94-%D7%93%D7%9C%D7%A7-%D7%95%D7%91%D7%9C%D7%9E%D7%99%D7%9D

guyo
24-02-23, 20:49
לא פחות ממדהים.
כל הכבוד

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

RoyiBaum12
25-02-23, 18:13
וואו.

Sent from my SM-S908E using Tapatalk

de fox
23-04-23, 17:15
143316

143317

מתקדם לאט לאט.
אין ספק שבגריל ומכסה מנוע פחות השקעתי. לא הורדתי צבע לגמרי. שפשפתי עם נייר שיוף גס את הקיים וצבעתי יסוד על זה.
המכסה מנוע דרש קצת תיקונים של טלאיי ריתוך ועוד יצטרך השלמות של מרק פחחים. הבנתי שיש שם כזו שכבה של מרק קיים שאם אתעקש להוריד הכל תהיה לי המון עבודה להביא למצב מלוטש וחלק לפני הגמר.

בסוף - הגריל, כנפיים ומכסה מנוע אלו חלקים שבמקרה הצורך אפשר לקנות חדש ולהחליף אז אני יותר סלחן לעצמי.

de fox
07-05-23, 14:04
בימים האחרונים אני הולך עם חיוך דבילי על הפרצוף.
את הלילות אני מעביר בתכנונים ופנטזיות על מה הולך להיות. חורש את הפינטרסט ואת הרשת עם תמונות של זיוודים שונים של CJ\YJ.
פתאום הכל מקבל צורה והופך להיות אמיתי....

התחלתי הרכבות ראשונת להתאמה ועבודת פחחות, במקביל בנייה של תושבות מושבים אחוריים (המושבים במקור מסקודה רומסטר).
מצנרת PVC עשיתי מוקאפ כללי וראשוני של כלוב על מנת לקבל אינדיקציה למידות ואיפה עוברים הצינורות ביחס לנוסעים.
במקביל התחלתי לתכנן כלוב על המחשב. (על כך שרשור נפרד, התכנון כאן לא טריוויאלי ומעניין - אותי לפחות ;)).
143440

143441

143442

143443

143444

143445

אני לא אובייקטיבי, אבל מסתמן שזה הולך להיות הדבר היפה ביותר והמגניב ביותר שאי פעם עלה על שבילי המדבר....

נמרוד
07-05-23, 14:38
נראה טוב! (לא המוקאפ של הכלוב... ויש לי נסיון עם כמה כלובים - אשמח לסייע).
אולי פספסתי אבל בחרת כבר צבע?

de fox
07-05-23, 14:46
מוקאפ בקטע של להגדיר נפח ולתת פרופורציות כלליות... לא יותר :D.
אשמח שתסייע, יש כמה סקיצות. נראה לי שאפתח שרשור יעודי לנושא, אעלה שם תמונות, אשתף דילמות וסקיצות, נוכל לנהל שם דיון.

לגבי צבע, הגוון המרכזי נכון לעכשיו כזה (בפועל הוא בהיר יותר מאיך שנראה כאן):

143446

ביחד עם קווי מתאר ואביזרים בשחור.

הצבע - רפטור בטקסטורה עדינה (יש לי את האקדח של הביוקר שלהם שניתן לשלוט איתו על רמת הגרעון)

איל מ
07-05-23, 16:13
אני הייתי מוותר על רפטור, אלא אם אפשר להגיע לגימור חלק לחלוטין. כמו צבע רגיל.
הגימור של הרפטור לא פרקטי לשום דבר חיצוני. זאת פשוט מלכודת לבוץ.

de fox
07-05-23, 17:00
אני הייתי מוותר על רפטור, אלא אם אפשר להגיע לגימור חלק לחלוטין. כמו צבע רגיל.
הגימור של הרפטור לא פרקטי לשום דבר חיצוני. זאת פשוט מלכודת לבוץ.

איזה בוץ? רכב מדברי אומרים לך....:)

אבל כן, על טעם ועל ריח... אני אוהב את תחושת הפלסטיק הנעימה שהרפטור נותן לרכב ובגרעון עדין זה נראה טוב לטעמי.

de fox
01-10-23, 21:42
בקול תרועה גדולה... סיימתי את שלב הפחחות.

מרק פחחים נמרח למכביר בכל האזורים הנדרשים לכך. מירב עבודת הפיסול בוצעה על הכנפים שם עשיתי המון פשרות עם האמן שבי כי חלאס כמה אפשר. גיליתי שמקומות שנראו לי בעיתיים ושיש להשקיע בהם עוד הרבה עבודה פתאום נראו הרבה יותר טוב אחרי שעוזבים אותם לנפשם איזה חודש. הרצון להתקדם בסוף גובר על שיגעון הגדלות. (אולי זו גם הסיבה שלא צילמתי את העבודה על הכנפים :p). במקביל נלקחה החלטה אסטרטגית שמשקיעים באמת רק במשטחים חיצוניים. כל החירבושים, הפאקים ועיוותי הפח שבפנים הבודי אף אחד לא יראה ופונקציונאלית הם לא מפריעים.

אחרי שהגעתי לשביעות רצון יחסית על מכלול העבודה, החלטתי כי טוב והכנתי את הבודי לשכבת הפריימר הסופית:

145073

145074

145075

145076

145077

145078

פריימר סופי בהחלט:

145079

145080

145081

145082

לצבע גמר חיצוני אני עוד לא מוכן כי לפני זה אני צריך סיים את הדפנות המתרוממות ובשביל שאלו יתחילו אני צריך להעמיד כלוב. צינורות וקשתות מכופפות הוזמנו בתזמון מאוחר עקב שאננות שלי כך שהם יגיעו רק אחרי חול המועד. מה שכן אפשר ורצוי לעשות זה גמר לפנים הבודי.
וכך עם המון התרגשות ומעט חרדה נשלפה ערכת ה"רפטור" השחור:

145083

הקיט כולל 4 בקבוקים של בסיס ופחית של מקשה שסה"כ נותנים בערך 4 ליטר צבע. את אקדח ההתזה ה"ייעודי" רכשתי בנסיעה לארה"ב בעבר. עוד צריך להצטייד במדלל לצבעים פוליאוריתנים עבור נקיון המשטחים כהכנה, נקיון הציוד אחרי ושטיפה של אקדח ההתזה בין לבין (קראתי שבצביעה ממושכת בה מחלפים בקבוקים בסשן אחד, מומלץ כל 2 בקבוקים לשטוף את האקדח במדלל כי החומר מתקשה דיי מהר בתוך האקדח).

אקדח ההתזה שרכשתי שונה מהרגיל בזה שיש לו דיזה מתכווננת כך אפשר לשלוט על הטקסטורה הסופית בצורה יותר מבוקרת.
באקדח ה"רגיל" הטקסטורה נשלטת על ידי לחץ ההתזה ומרחק ההתזה. באקדח עם הדיזה אפשר לדייק יותר עם כיוון פתיחת הדיזה.

145084

היישום לא מסובך אם כי זה היה אימון טוב לקראת הדבר האמיתי מבחינתי - צביעה של חוץ הרכב ברפטור בגוון. לתפיסתי פנים הרכב מאתגר יותר כי הגישה למשטחים היא לא טריוויאלית. האידאל זה לשמור את האקדח התזה מאונך למשטח אותו מתיזים ולבצע "יעפי" התזה אחידים. זה לא אפשרי בפנים הרכב כי הגישה למשטחים מסורבלת כך שאתה מוצא את עצמך מטפס על כסא ומכופף את הגוף בזוויות לא הגיוניות בניסיון לבצע צביעה אידאלי. חוץ הרכב הרבה יותר נגיש מהבחינה הזאת.
ולמרות זאת.... איזה כיף זה לראות את התוצאה הסופית:

145085

145086

145087

145088

145089

דגש חשוב זה שהצבע מתקשה בצורה ראשונית יחסית מהר (שעה כזה) כך שאת כל המיסוכים של המסקינטייפ צריך להוריד כל עוד הצבע רטוב כדי להימנע מקילופי צבע בהורדת המיסוך של צבע יבש.

מבחינת תכנון העבודה, כאמור לא תכננתי נכון את התזמון של בניית הכלוב מול חופשת סוכות. יש לקחת בחשבון שאמנם הצבע יבש למגע אחרי שעה אבל ייבוש מלא (curing) מתרחש רק אחרי 5-7 ימים כך שאני מושבת מכל עבודה על הבודי עכשיו לשבוע....(תכנון נכון יותר היה להקדיש את חול המועד לבניית הכלוב וביום האחרון של החופש לצבוע...נו שויין, יש מספיק מה לעשות מסביב.

מבחינת כמויות ושטח כיסוי: במפרט של רפטור מצהירים על 3 מ"ר לבקבוק כלומר 12 מ"ר כיסוי לקיט. כשחישבתי מטראז' למשטחים בבודי חישבתי 9 מ"ר יעני 3 בקבוקים (בבודי שלי יש יותר משטחים בגלל ההגבהה והסגירה של הדפנות + תחת הבודי מבחוץ גם צבוע שחור). בפועל צבעתי גם את המשטחים הפנימיים של הכנפים ומכסה מנוע בשחור כך שהשתמשתי בכל ה 4 בקבוקים והספיק לי לגמרי.
תכננתי שיישאר לי בקבוק שחור לפגושים וכנפונים אבל לא נורא. יש לי 2 קיטים נוספים שניתנים לגיוון ושם יישאר לי בוודאות ספייר כך שאני יכול במידת הצורך לגוון בשחור לכל מני אביזרים הקפיים (מדרגות צד לדוגמא).

זהו. מאוד מרגש ומשמח. אני מתחיל כבר לנקות, לצבוע ולהרכיב מכלולי דוושות והגה, מתחיל לתת תשומת לב למנוע (משאבת מים חדשה, קיט שיפוץ לקרבורטור), צמת החשמל תישלף מהבוידעם בקרוב והשבוע מתוכננת נסיעה לינוביץ עבור מיכל דלק ומסגרת חלון קדמי חדשים. לאט לאט (ממש לאט) אבל זה קורה :cool:

חג שמח לכולם

רני דקל
01-10-23, 23:19
מדהים נועם! מתחילים לקבל תחושה איך יראה בסוף:)

-->