PDA

צפייה בגרסה מלאה : אדמה מתאימה בתור רצפה?

lizard
31-03-19, 15:59
המקום החדש שלי גדל לפני שבכלל התחלתי לעבוד בו. בנוסף למסגרות, נפחות, עיבוד שבבי, חיתוכי פלסמה ומכונאות תהיה גם בחורה שתעביר שיעורי קדרות. זה אומר מקום. למזלי, יש. הבעיה: צריך להזיז קונטיינר בשביל זה. בשטח שיתפנה אני הולך לבנות את הנפחיה.

שקלתי לעשות עוד רצפת בטון, שקלתי ריצוף. אני מעדיף כרגע אדמה. מהשיקולים של עלויות ותמיד אני יכול לרצף או לשים בטון אחר כך אם לא יתאים לי. בנוסף זה שיש רצפה יחסית רכה יש יתרון אם נופלים דברים. סכין שנופלת, בייחוד לאחר חיסום ולפני הרפיה, יכולה להשבר בקלות על בטון. פטיש אוויר לא יעביר לי את הזעזועים לכל המבנה וכדומה. וגם לא צריך ממש לנקות :cool:. שמתי לב שהרבה נפחיות בארה"ב שעובדות ברמה מסחרית בנויות ככה. לא יודע אם מבחירה או מהעדפה וכמו שאמרתי, תמיד אפשר אחר כך.

השאלה היא איזו אדמה? לא הייתי רוצה כביש מקורצף. גם לא מצה או פסולת מחצבה. משהו ללא אבנים אבל שיהיה קשה ברמה סבירה אחרי הידוק.

יש המלצות?
אגב אם זה לא היה ברור, מדובר על שטח מקורה. בתכנון המקורי הגג של הקונטיינר היה אמור להיות שטח איכסון לאכסנה ארוכה, כל מיני דברים שאני לא צריך בשוטף.

תודה

נדב42
31-03-19, 16:13
בטון/ריצוף כרצונך, ומעל זה דשא סינטטי/שטיח/יריעת גומי/מה שבא לך...

lizard
31-03-19, 16:32
בטון/ריצוף כרצונך, ומעל זה דשא סינטטי/שטיח/יריעת גומי/מה שבא לך...אתה מודע לזה שמדובר על נפחיה? פלדה בטמפרטורה של 1000+ מעלות? עם קשקשי חלודה שעפים על הרצפה? שום דבר דליק, שום דבר שנמס בחום.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

david.winnik
31-03-19, 16:40
לכל אדמה יש תכונות משלה: סדיקה/התנפחות/בוץ/אבק/שקיעה וכד'.
לא מכיר אדמה שיכולה לשמש בסיס נוח לנפחיה ובעתיד אולי גם לריצוף.
שללת מצע מהודק וגם אבנים אבל בכל זאת שווה אולי לשקול חצץ דק או שומשום.
דוד

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

איל מ
31-03-19, 17:16
כל מה שהוא לא סוג של מצע, יהפוך לך תחת סככה לאבק די מהר. שלא לדבר על וילדע חייעס.
למה לא כביש מקורצף?

lizard
31-03-19, 17:53
סיפור להשיג, בסופו של דבר אני אביא איזה 10 משאיות לכל השטח אבל לא עכשיו.
טוב כנראה שאשאר עם האדמה שיש לי. אבדוק אופציה ליציקה דקה של 5-7 סמ.

תודה

amirmoshe
31-03-19, 20:53
אם תשקיע קצת תיקח מודרג גולמי ממחצבה.
החומר בדירוג של 0-9 מ''מ.
מתהדק כמו מצע אבל לא גס כמוהו.
יותר יקר ממצע. אבל מעולה גם לדשא סינטטי, מכיוון שכשדופקים מסמרים הם לא נתקעים באבנים גדולות.

ronen7k
01-04-19, 12:07
מה עם מצע כמו שעושים לפני סלילת כביש (https://ash-limudim.co.il/wp-content/uploads/2018/07/%D7%A2%D7%91%D7%95%D7%93%D7%95%D7%AA-%D7%9B%D7%91%D7%99%D7%A9%D7%99%D7%9D.pdf )?

גיא
01-04-19, 13:27
הפתרון הצבאי של חול עם סולר ?!

lizard
01-04-19, 14:26
כנראה שלא יהיה מנוס מרצפת בטון כלשהי. לפי חישוב שלי אני צריך בסביבות 2 קוב. אולי 2.5. נראה לי אפשרי במסגרת עצמית (עם פועל כמובן) ולא להביא משאית.

amirmoshe
01-04-19, 17:27
כנראה שלא יהיה מנוס מרצפת בטון כלשהי. לפי חישוב שלי אני צריך בסביבות 2 קוב. אולי 2.5. נראה לי אפשרי במסגרת עצמית (עם פועל כמובן) ולא להביא משאית.תתפוס נהג מיקסר. תן לו את הטלפון שלך. אם הוא בסביבה ונשאר לו עודף הוא ישמח ל''השלמת הכנסה''.
רק תדאג שהטפסנות.והברזל יהיו מוכנים מראש

-->